Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-11-20 07:55:08

LOGOUT.hu

Samsung LCD és LED TV-k

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#103751) Flashget válasza Smiley (#103745) üzenetére


Flashget
félisten

lényegében utolsó mohikán a FHD világából ami ajánlott még.
ekkora méretben viszont műszeres kalibrálást végeztetnék...

Realme GT Master Edition

(#103752) Smiley válasza Flashget (#103751) üzenetére


Smiley
őstag

Koszi!
Nagyreszt 1080p-s sorozatokat fogok nezni rajta... szerintem ez nem fog nagyon valtozni a kozeljovoben sem.
Igazabol lehetne a 4k verzioja is, az is ott van valahol 300 korul a 6xxx, viszont en nem nagyon hiszek ebben a upscaling-be. Regimodi fejjel, nem latom ertelmet a 4k-nak ha ugyis csak 1080-ban hajtom... de ezert is irtam ide, mert lehet hogy 320-ert van valami kihagyhatatlan. Igazabol nem surgos a dolog, legkesobb majusig szeretnem megvenni, akkor lesz kesz full-ra a helye. 60"-al lett tervezve, szoval ez az egyetlen dolog ami fix.
Fateromnak lg tv-je van, nekem az valahogy nemjott be, a sony tetszik, de az meg iszonyatosan tularazott szerintem.

[ Szerkesztve ]

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#103753) Flashget válasza Smiley (#103752) üzenetére


Flashget
félisten

ja, hogy nem most veszed?
egyáltalán lehet kapni még? mert május igen csak messze van, ráadásul akkor már jönni fog az újabb elvileg L nevű széria reményeim szerint íveltség nélkül, hogy legyen egy normális FHD tv még a 6-os szériában. :)

Realme GT Master Edition

(#103754) #19844096


#19844096
törölt tag

Sziasztok !

Olyan kéréssel fordulnék felétek, igaz nem samsung de hátha tudtok segíteni mert a panasonicos topic eléggé halott. Valaki letudná nekem írni lépésről lépésre, hogyan tudom megcsinálni, hogy a számítógépen lévő filmeket lássa a tv és le is játssza ? Panasonic TX-40CS630EB

Előre is köszönöm !

(#103755) dethroner válasza lazioko (#103714) üzenetére


dethroner
veterán

Amúgy érdekes ez a "nem magyar piacra szánt tévé" dolog. Muterék H6270-et hajtanak műholdas digi smart kártyával és megy. Az EPG-ben van némi magyartalanság időnként, de minden csatorna bejön ahol kell. Ki lehet választani Magyarországot. Pedig a tévét ha jól sejtem svábországba szánták.

[ Szerkesztve ]

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#103756) Smiley válasza Flashget (#103753) üzenetére


Smiley
őstag

Aha, lehet kapni, a hetvegen lattam az egyik ilyen muszaki izeban :)
Igazabol nem szukseges most megvennem, csak korbeneztem a hetvegen, a karacsonyi learazasok miatt, es az arban es meretben tetszett, gondoltam megkerdem itt mi a velemeny rola. De ha szerinted erdemes varni, nekem boven belefer. Akkor szerinted is boven jo a FullHD erre a celra?
Amugy ez az ivelt f@szsag nemtudom kinek az elvetemult otlete volt de valami iszonyat szar.
En lemaradtam az ES szerianal, szoval azota kb semmit nem tudok a samsung cuccairol.

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#103757) Batib válasza dethroner (#103755) üzenetére


Batib
őstag

Pedig a tévét ha jól sejtem svábországba szánták.
Ezt miből gondold? A 70-es végződés a sat tunert jelzi. A skandináv piacra szánt tévék 5-re végződnek. Van vmi. speciális tululajdonság az ottani rendszerben asszem.

Az optimista az alagút végén a fényt látja, a pesszimista a sötétséget, a realista a közelgő mozdonyt. A mozdonyvezető pedig a 3 hülyét a sineken

(#103758) Batib válasza Batib (#103757) üzenetére


Batib
őstag

Hű, most látom, hogy svábot írtál és nem svédet. Amúgy a német piac az 50-es végződésű, de mostanában feltűntek itthon is hivatalosan. Csuda tudja, hogy van ez.

[ Szerkesztve ]

Az optimista az alagút végén a fényt látja, a pesszimista a sötétséget, a realista a közelgő mozdonyt. A mozdonyvezető pedig a 3 hülyét a sineken

(#103759) dethroner válasza Batib (#103757) üzenetére


dethroner
veterán

Abból gondolom hogy ha a gugliba beírod hogy H6270, csak .de domain-t dob találatként.

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#103760) Flashget válasza dethroner (#103755) üzenetére


Flashget
félisten

a némettel nem volt gond eddig sem (én is a smart részét átállítottam németre és a magyar appok simán működtek) viszont azokkal a tévékkel amiben szervizmenüben sem lehet magyar nyelvet állítani azzal több gond is lehet nem csak az, hogy a menü része nem magyar.

Realme GT Master Edition

(#103761) Batib válasza dethroner (#103759) üzenetére


Batib
őstag

Nos én találtam magyar, szlovák, lengyel és persze német domain-t is. Nálam volt német lokalizácios tv annál nem lehetett csak három országot választani: Németo., Svájc, Ausztria
Mostmár kifutott és talán azért nem találtál. Azért ezen nem veszünk össze, ugye? :N

Az optimista az alagút végén a fényt látja, a pesszimista a sötétséget, a realista a közelgő mozdonyt. A mozdonyvezető pedig a 3 hülyét a sineken

(#103763) knoxhu válasza knoxhu (#103722) üzenetére


knoxhu
senior tag

köszi :)

(#103764) kiszu


kiszu
senior tag

Sziasztok. UE60J6250 tv rol mi a véleményetek? 1 ev garival lenne 300e.
Nem uhd, tehát ezért a kérdés

(#103765) Batib válasza knoxhu (#103763) üzenetére


Batib
őstag

Nem nagyon van ilyen. Az UE48J5200 és az UE49K5100 férne bele az árba, de ezek erősen kompromisszumosak. Az első (részemről) ajánlott modell:UE49K5500 vagy5600

Az optimista az alagút végén a fényt látja, a pesszimista a sötétséget, a realista a közelgő mozdonyt. A mozdonyvezető pedig a 3 hülyét a sineken

(#103766) lazioko válasza dethroner (#103755) üzenetére


lazioko
csendes tag

Szia!

Utána egy pár komival lentebb írtam is, hogy a digi ezen is megy, de otthon UPC van és nagy valószínűséggel az már nem tud beállni rá. Mondjuk a svábnak talán kicsit több köze lehet a magyarhoz mint a skandinávnak régiónak, de a frász tudja. :DD
A lényeg hogy nem működik vele sajnos, ez egy ilyen bicikli :)
Majd megoldom másképpen :DDD

[ Szerkesztve ]

(#103767) Dave567 válasza Tegla80 (#103723) üzenetére


Dave567
addikt

Ezt így nem mondanám.

De nem is telepítek fos játékot a gépemre az is biztos. ;] :P

(#103768) HagaNRG válasza knoxhu (#103722) üzenetére


HagaNRG
őstag

Valamelyik J sorozatú (tehát tavalyi) Samsung most 178 ezer lesz a Metroban. 58"-as a kicsike, marha jó ár ekkora TV-ért!

(#103769) #94529552 válasza lazioko (#103735) üzenetére


#94529552
törölt tag

Szerintem ne hagyd annyiban, visszaviszed, és adjanak olyan tévét, ami működőképes az itthoni tv szolgáltatásokal. 3 napon belül jelezd nekik a hibát. Ez így átverés, vagy fél áron adták ez miatt? Melyik bolt az, nyugodtan írd be, hogy mások ne essenek ugyanebbe a gödörbe. A másik, hogy a Samsung üfsz-ot is megkérdezném a helyedben, hogy tudnak-e segíteni pl. távjavítással, vagy bárhogy. Ha itthoni számlád van róla, akkor elvileg 1 év gyári jótállás van hozzá, de erről is meg kellene kérdezni őket.

(#103770) mckay


mckay
aktív tag

Sziasztok!

Segítsetek picit!

A család összedobta a most nyugdíjba menő papának a lapostévére a 70 ezret. S nekem adták, hogy intézzem. Betartott egy ideig, s most nyakunkon a karácsony, csakhogy mire meglett a pénz a 32J5100 tévére, addigra minden(!) boltban felment az ára kb. 8 ezer forinttal. Merry Christmas, mondhatom.
;]
Szerintetek továbbra is jó vétel 78 ezerért egy 32J5100 ?
:o

Azért választottuk ezt, mert a tesztekben azt olvastam, hogy dts hanggal csomagolt fájlokat is lejátszik, szemben az ugyanilyen áru LG-vel, amelyik nem. Márpedig pont ez a cél, usb-ről filmet nézni az unokákkal.

Ahogy nézem az árösszehasonlítókat, az eredetileg kitűzött áron lehet kapni (az újabb évjárat?) 32K5100 modellt. Most akkor az jobb? A gyári oldalból nem jöttem rá. De ha nem is jobb, ennek is megy a videólejátszás, köztük a dts-sel meg .mkv-val?
:B

Tényleg nem tudom, hogy mit tegyek. Forduljak újra a családhoz, hogy kéne még 8e? Vagy beszéljem rá a papát az újabb modell retro dizájnjára?
:F

(#103771) mckay válasza mckay (#103770) üzenetére


mckay
aktív tag

Jesszusom, és mi ez hogy Joiii ??
:Y
Nyilván nem okostévé ennyiért, de talán mégis lehet rá kapcsolódni a Smart View applikációval, annak ellenére, hogy az applikáció oldalán azt írják hogy K5300-tól felfelé?

A másik, hogy mi ez a nagyszűlő hangmód? Van egy plusz gomb a távirányítón, amitől hangosabb lesz?
:C

(#103772) sandró60 válasza mckay (#103770) üzenetére


sandró60
addikt

Az oldalon minden le van írva.Csak görgesd lejebb.Beteszem én is a linket.[link] Csak le kellet nyitni az oldalt ahol a "további jellemző" menüpontnál minden köztük a dts-is a listán van.Az mkv-t már minden mostanában kiadott tévének tudni kell.

[ Szerkesztve ]

(#103773) kocsij válasza mckay (#103770) üzenetére


kocsij
tag

Szerintem sok érte, főleg ha azt nézem hogy 2 hete vettem egy 32k5500 smart tv-t 80 ezerért, ami ugye 2016-s gyártású a J széria meg 2015.

Galaxy S23 Ultra

(#103774) mckay válasza sandró60 (#103772) üzenetére


mckay
aktív tag

Köszi!

Közben a "dts" szócskát én is megtaláltam, de azért tényleg köszi.
:K

Hanem ez a nagyszülő hangmód, amit reklámoznak az oldalon, ez továbbra is érdekelne. Bementem egy műszaki boltba, és azt mondták, hogy itt a tévé, de a hozzávaló távirányító nagyon el van ásva. Szóval nem láttam, nem próbálhattam. De ha tényleg van ilyen egy gombnyomásos nagyszülői hangmód, az döntő lehetne...
:U

(#103775) sandró60 válasza mckay (#103774) üzenetére


sandró60
addikt

Az 1db usb bemenetre rá kérdezhetsz,hogy 1A-vagy 0.5A van.Azért fontos,mert esetleg elkerülheted azt a hibát,hogy kevés lesz az áram egy nagyobb winchesternek.Ha jelzi(nem indul) csak 0.5A van akkor külső tápos winyóval vagy aktív usb HUB-al megoldható.

[ Szerkesztve ]

(#103776) Pinochet


Pinochet
tag

Sziasztok!
Feliratozási problémába futottam bele, esetleg valakinek ötlete?
Samsung ue55K5500 Tv, mkv film, srt felirat.
Ugyan az a neve a feliratnak és a filmnek, kipróbáltam országkód hozzáadást is a felirathoz az sem segített, átírtam sub-ra az sem jó.
Ötlet?

(#103777) Top cat válasza Pinochet (#103776) üzenetére


Top cat
őstag

Lehet, hogy van benne valami formai hiba. SubtitleWorkshop-al próbáld ki megnyitja e.

(#103778) Pinochet válasza Top cat (#103777) üzenetére


Pinochet
tag

Igen tökéletesen látja, illetve egy másik régebbi samu tv-n tökéletesen elindul a felirat mindenféle átirogatás nélkül, úgy ahogy eredetileg le lehet tölteni...

(#103779) Top cat válasza Pinochet (#103778) üzenetére


Top cat
őstag

A TV médialejátszójában ott van a felirat?

Próbáld ki azt, hogy letöltöd újra, megnyitod a SubtitleWorkshop-al és nyomsz egy mentést.
Lehet, hogy van benne egy kisebb formai hiba amit a program kiküszöböl a mentéssel.

A régebbi TV-ben lehet, hogy ügyesebb lejátszó van.

(#103780) Pinochet válasza Top cat (#103779) üzenetére


Pinochet
tag

Sajnos nem nyert A média lejátszóban nincs benne, de a másikon sem jelenik meg, mert automatikusan a serviio mellé rakja, legalábbis eddig. A másik tv-n nincs gond, de ezen már avinál sem megy, azaz úgy tűnik egyenlőre egyik felirat sem jó, kivéve ami a filmhez van beágyazva. Így egyenlőre érdekes lesz...

(#103781) Batib válasza Pinochet (#103780) üzenetére


Batib
őstag

Nem írtad, hogy Serviioval akarod lejátszani. Pendrive-ről megy a felirat? Serviioban van tv profil beállítás, már szerepel benne a K szeria? Esetleg ott probálkozz!

[ Szerkesztve ]

Az optimista az alagút végén a fényt látja, a pesszimista a sötétséget, a realista a közelgő mozdonyt. A mozdonyvezető pedig a 3 hülyét a sineken

(#103782) Flashget válasza Top cat (#103777) üzenetére


Flashget
félisten

nem elég megnyitni!
el is kell menteni, akkor javítja az esetleges hibákat a feliratban!
tehát megnyit, ment.

Realme GT Master Edition

(#103783) Pinochet válasza Batib (#103781) üzenetére


Pinochet
tag

Igen ez lemaradt, Serviio-val van streamelve a pc-n lévő mappa, a film/sorozat mappájában vannak a feliratok, ugyan azon a néven. A Serviio felismeri a tv-t, a legújabb 1.8 van rajta, de a korábbival sem ment, mert ez volt az első amit frissítettem hátha.
A felirat megnyitás után természetesen rá is mentettem, különben semmit nem is érne.
Egyenlőre semmi nem válik be, csak ott van felirat, ahol az mkv fájlban benne van a felirat is ott választható, de ha mellé rakom a filmnek akár avi akár mkv akkor nem játssza le

(#103784) Top cat válasza Flashget (#103782) üzenetére


Top cat
őstag

Tudom, itt írtam is :)

Pinochet

Azt nem írtad, hogy nem a beépített médialejátszóval kísérletezel.A Serviio-hoz nem értek.
Itt a topikja, kérdezd meg itt, mi lehet a baj.

(#103785) Batib válasza Pinochet (#103783) üzenetére


Batib
őstag

Én arra kérdeztem rá, hogy milyen profil van beállítva a Serviioban erre a tv-re ill. hogy pendrive-ről megy-e a felirat.

Az optimista az alagút végén a fényt látja, a pesszimista a sötétséget, a realista a közelgő mozdonyt. A mozdonyvezető pedig a 3 hülyét a sineken

(#103786) Calogero


Calogero
addikt

Samsung UE40K5500AWXXH FHD SMART LED
Samsung UE40K5600AWXXH 40" SMART LED

A két készülék közt melyiket? mi a különbség a két model között

(#103787) sandró60 válasza Calogero (#103786) üzenetére


sandró60
addikt

Itt nézd meg mind a két tipust.
1-[link]
2-[link]
Én úgy látom,hogy 2."görbitet"tipus. ;]
Az egyenes vonalakat szeretem az 1-re szavazok :D

[ Szerkesztve ]

(#103788) Batib válasza sandró60 (#103787) üzenetére


Batib
őstag

A K5600 is flat. Én nem tudok semmi jelelentős különbségről. Talán valami dekor, vagy szín, vagy .... nem tudom. Talán a K5500ban már van T2 tuner.

[ Szerkesztve ]

Az optimista az alagút végén a fényt látja, a pesszimista a sötétséget, a realista a közelgő mozdonyt. A mozdonyvezető pedig a 3 hülyét a sineken

(#103789) sandró60 válasza Batib (#103788) üzenetére


sandró60
addikt

A linken,rá megyek ott alul a "leírás"-ra akkor egy "görbe" tévé jön be vagy az én monitorom a "görbe" :D

(#103790) scream08


scream08
csendes tag

Üdv!

Kérlek segítsetek választani a következő 2-2 TV közül, főként TV nézés, illetve ritkábban filmezésre használnám.
Smart:
UE40K5500 130k
UE40KU6000 130k

Nem Smart:
UE40J5100 95k
UE40K5100 120k

(#103791) Batib válasza sandró60 (#103789) üzenetére


Batib
őstag

Láttam többet is élőben. Biztos hogy sík.
Az 5600 ezüst, az 5500 fekete.

[ Szerkesztve ]

Az optimista az alagút végén a fényt látja, a pesszimista a sötétséget, a realista a közelgő mozdonyt. A mozdonyvezető pedig a 3 hülyét a sineken

(#103792) PuMbA válasza scream08 (#103790) üzenetére


PuMbA
titán

K5500 nem kérdés :)

(#103793) Pinochet válasza Batib (#103785) üzenetére


Pinochet
tag

Serviioban megnéztem generci-ként van, lehet még nem kezeli, a felirat nem pendrive, hanem magán a gépen ugyan abban a mappában van, mint ahol a film is, azaz az is streamelve van.

Közben PS+ Media servert is kipróbáltam, és 2013-ban frissített programmal simán megy!!

Köszi a segítséget!

[ Szerkesztve ]

(#103794) scream08 válasza PuMbA (#103792) üzenetére


scream08
csendes tag

Köszönöm!
A J5100 K5100 közötti árkülönbség reális ár/érték arányú?

(#103795) PuMbA válasza scream08 (#103794) üzenetére


PuMbA
titán

Ha 5 ezer körüli a különbség, akkor megéri K5100-at venni :)

[ Szerkesztve ]

(#103796) scream08 válasza PuMbA (#103795) üzenetére


scream08
csendes tag

Rendben, köszönöm! Már csak abban kell döntenem, hogy kell-e a Smart vagy sem.

(#103797) Tegla80 válasza scream08 (#103796) üzenetére


Tegla80
addikt

Hidd el,h kell.... telorol/tabrol stb azt kuldesz ra ami epp kedvedben van .... Pl egy aznapi vidi a kutyadrol/macskadrol egy autorol amit kineztel es megmutatnal otthon. stb stb
En tuti nem vennek smart nelkulit....nem sok mindenre jo,de neha az a keves is pont eleg,h ne kelljen massal bajlodni csak atdobni kozvetlen a tv-re. Nameg YT ,otthoni halozati lejatszas stb stb ....

[ Szerkesztve ]

Sony® & PlayStation®

(#103798) Cabrio


Cabrio
aktív tag

H6400 tv-t hogy tudom beállítani, hogy az Xbox One ki és bekapcsolja?

(#103799) mckay válasza PuMbA (#103795) üzenetére


mckay
aktív tag

Én is ezt boncolgattam tegnap este itt e topicban.
De a válasz még kézenfekvőbb: a 32-es méretben ha nézzük a J5100 és a K5100 árait, azt látjuk a hogy régebbi modell ára felment, és ma már a K5100 az olcsóbb.
Hát ki akarna felárat fizetni, hogy elavultabb portékája legyen?
;]

De hogy pontosan mi is az előnye az újabb modellnek azon kívül, hogy stabilabbnak tűnik a lábazata?
Nos, magam sem tudom.
De megrendeltem.
S talán utólag kiderül, hogy mi az a Joiiii szolgáltatás, amit beletettek a tavalyihoz képest.
:U

(#103800) Batib válasza mckay (#103799) üzenetére


Batib
őstag

Joiii szolgáltatás??? A joiii kb. annyit tesz koreai nyelven, hogy juhhhé!!! :DD
Semmi plusz. Egyébként ebben a modellben debütál a Samsung uj háttérvilágítás koncepciója. Le sem tudom írni, hogy milyen.

Az optimista az alagút végén a fényt látja, a pesszimista a sötétséget, a realista a közelgő mozdonyt. A mozdonyvezető pedig a 3 hülyét a sineken

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.