Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:08:16

LOGOUT.hu

LG G2 témaösszefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#53501) jani8787


jani8787
tag

Helló! Azt szeretném kérdezni, hogy vki tud linkelni olyan kesztyűt amivel működik?! Mert nekem van érintős kesztyűm Sony Z vel ment is, de ezzel nem akar :( továbbá ha vki tud vmi jó tokot Ő se tartsa magában, de a kesztyű fontos! Köszi :)

(#53502) dzsordzs69 válasza Rickenstein (#53500) üzenetére


dzsordzs69
senior tag

próbáltam, a Cloudy 2.1-et. különösebben nem voltam elragadtatva, annak ellenére, hogy nagyon sokatoknak tetszik. de -ahogy mondtad is- ízlések és pofonok. :)

(#53503) batai15


batai15
félisten

Jó lesz ez . csak oszt ám mien is ilyen legyen. Ha nem akkor remélem cloudyfa hátha dob valamit, bár mondtáktok h váltott gépet.

(#53504) kristof_


kristof_
tag

Teljesen laikus vagyok ilyen téren, de egy dologra válaszoljon az aki annyira fikázza az LG-t, hogy nem adták még ki a Lollipoppot. Félreértések elkerülés végett, iszonyúan várom már én is és abban a pillanatban fogom frissíteni, ahogy megjelenik. DE. Miért érzitek úgy, hogy az LG a piac többi nagy mobilgyártójához képest el lenne maradva bármivel is. A legnépszerűbb/legtöbb emberhez eljutott "csúcskészülékére" kiadta már, ugyan úgy ahogy pl a Samsung is az S5-re (amit megjegyzek, nem hogy jobb lett, de tele volt bug-al)
Akárhogyan nézem még a sokkal több eladott példányszámot megélt Samu S4-en sincs 5.0. Sonyéknál még rosszabb a helyzet.
Kérdezném még egyszer, kihez képest van lemaradva az LG jelenleg, hogy ennyire fikázzátok? A "THC"-hez képest? Kérlek szépen fizess +100.000-et egy telefonért náluk és lesz Lollipopod. A Nexushoz képest? Erre nem írok semmit, mert gyanítom mindenki számára egyértelmű. Moto X?...ő ismételten egy más téma.
Nemrég érte még csak el az 1,6%-ot a Lollis készülékek száma. Hagyjátok már abba ezt a szenvedést, kezd roppant idegesítő lenni az állandó sírás. Én úgy vagyok vele, hogy inkább várok 2-3 hónappal többet, de akkor egy jó, működőképes 5.0-5.1-et dobjanak ki.
Mindenki tisztában van vele, hogy aki mindig a legfrissebb rendszert akarja az Nexust vesz vagy ájfont.
Az meg megint más dolog, hogy pl az itthon nem forgalmazott, "kínai" telefonok még csak most kezdenek áttérnek a 4.4-re...na ez az amit tényleg nem értek. Pedig sokuk roppant jó készülék.

LG OLED65CX & Samsung HW-Q950T & PlayStation 5

(#53505) Aleks782


Aleks782
csendes tag

Sziasztok,
Kicsit átnyálaztam a topikot. A 32GB-os verzióhoz lenne kérdésem. Ebből ugye csak nem-magyar verzió van, ami ezek miatt gond:
-Egyből ROM-olni kell ha frissíteni akarunk. Még a bolti gari is ugrik. (Bár nem tudom downgrade lehetséges-e)
-Nem biztos hogy megy az LTE. A topikban volt valaki aki irta hogy megjelent ROM-olás után menüpontként de attól még nem működött. (Persze lehet hogy ő rontott el valamit.)
-Volt olyan info,hogy tavaly augusztus óta az LG a bolti garisokat is javítja, feltéve hogy magyar verzió.

Ezek most igazak, vagy én néztem be valamit?

Egyre inkább hajlok a 16GB-osra ezek miatt, nekem az LTE (+hivatalos garii) inkább kell mint a +16GB.
Viszont volt olyan info is, hogy a bolti 16GB-osok nagy része is ázsiai. Szóval tud valaki olyan boltot ahol tuti magyar verzió van (és nem e-digital ;-)).

(#53506) w333 válasza kristof_ (#53504) üzenetére


w333
félisten

S4 -re a napokban jött ki :)

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#53507) kristof_ válasza w333 (#53506) üzenetére


kristof_
tag

Pedig direkt ránéztem a fórumoldalára, de nem olvastam mindent végig.:D
Bevallom őszintén nekem a Samsung sosem volt szimpatikus, nagyon sokba kerül a neve és ahhoz képest szerintem nem adnak olyan mértékű pluszt.

LG OLED65CX & Samsung HW-Q950T & PlayStation 5

(#53508) Lala6 válasza Aleks782 (#53505) üzenetére


Lala6
őstag

Szia!

Nekem 32GB-os verzió van. Mall.hu-n vettem, CZE régiós (EU ugyebár), semmit nem kell romolgatni, van benne magyar nyelv, a frissítések is jönnek rá. Persze, drágább volt, mint a sufni GSM-es darabok, azoknál tényleg nem lehet tudni, hogy honnan valók. Pár napja volt itt valaki a fórumon, aki nagyon ráfázott a GSM boltos telefonra (használt is volt, nem is működik rendesen, elhajtották a garival). Én a mall.hu-ban annyira megbízok, hogy elég nagy áruház, ha gond lenne vele visszaküldöm nekik, nem hiszem, hogy akadékoskodnának, 2 év garit adtak rá(habár eddig semmi gond vele kopp-kopp-kopp).
Az én telómon nincs semmiféle mókolt ROM, csak a gyári, és amikor itt a fórumon olvastam, hogy jött ki frissítés, akkor jelzett is magától. Ja, és természetesen az LTE is működik rajta alapból, én úgy tudom, hogy LTE gond csak a távol keleti készülékekkel voltak.

(#53509) firemanus82 válasza Aleks782 (#53505) üzenetére


firemanus82
senior tag

Enyém arab emiratusi, 32Gb-s. A frissítés csak manuális, nem tudom működésre bírni az LTE-t, de mivel Vodás vagyok még annyira nem izgat (valószínű ha nem eu open romot rakok rá működik). A gariztatás miatt érdemes "nagy" boltot keresni.

LG Optimus Black => LG Optimus 4X HD => LG G2 32Gb => LG G5 Titan => Samsung S8 => Huawei P20 Pro => Huawei P30 Pro => Huawei P40 Pro => Honor Magic 4 Pro=> A tűzoltó nem azért rohan be az égő házba, mert rettenthetetlen, hanem mert az elhivatottsága erősebb a félelménél. John C. Maxwell

(#53510) Ahanoiaid87 válasza hcs57 (#53480) üzenetére


Ahanoiaid87
csendes tag

Nézd meg a 4k videot, root nélkül szétesik a kép.

(#53511) laverdadb válasza w333 (#53506) üzenetére


laverdadb
tag

Az exynos variansra, a Snapdragon valtozatrol semmi hir egyenlore, es abbol van tobb!

(#53512) 2o1i válasza Aleks782 (#53505) üzenetére


2o1i
senior tag

Enyém is 32GB-os.
Full magyar, hivatalos magyar LG garanciával. Lehetett egy időben ilyeneket kapni.
Dobozán is szépen rajta van minden: Importőr LG Electronics Magyar Kft.
LTE működik rendesen.
Én nyáron a nextelshop-nál vettem...

(#53513) Magnat


Magnat
veterán

Hello,

Tapasztalt már vki olyat, h a gyárinál lassabb töltővel töltve a telefont rövidebb lesz az üzemidő? Egy ideje kímélés végett a Nexus 7-em töltőjével töltögettem a telefont (1.35A) és ugyan mérésekhez nem csináltam, de gyengébbnek éreztem vele az akkut annak ellenére, h rendszerint egész éjszakára rajta hagyom... most visszaálltam a sajátjára és megint jobbnak tűnik.

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#53514) w333 válasza laverdadb (#53511) üzenetére


w333
félisten

Viccelsz ? már Snapi változatra is kint van :K

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#53515) 2o1i válasza Magnat (#53513) üzenetére


2o1i
senior tag

Volt már hasonló nálam is.
Jobb híján USB-ről töltöttem egyszer és az üzemidő nálam is érezhetően rosszabb volt, mint a gyári töltőt használva.

(#53516) Magnat válasza 2o1i (#53515) üzenetére


Magnat
veterán

Érdekes mindenesetre, de akkor nem kímélem :)

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#53517) Dexter-2000


Dexter-2000
őstag

a kóreai romon (lollipop) on is van angol nyelv?
mert akkor igazából lecserélem arra, mivel a magyart nem használom

Szépnapot!

(#53518) Danny365 válasza Dexter-2000 (#53517) üzenetére


Danny365
őstag

F320 ROM-ot inkább ne akarj a D802-re tenni.

(#53519) laverdadb válasza w333 (#53514) üzenetére


laverdadb
tag

Nem viccelek, ami a Snapdragonra elerheto az egy kinai rom. (Egyedul plusz angol nyelv van benne). Tele olyan appal ami hasznalhatatlan. Szoval a global rollout meg odebb van ott is.

(#53520) Dexter-2000 válasza Danny365 (#53518) üzenetére


Dexter-2000
őstag

most a g2 re kiadott gyári lollira gondoltam. de akkor más a hardver? vagy miért nem jó?

Szépnapot!

(#53521) Danny365 válasza Dexter-2000 (#53520) üzenetére


Danny365
őstag

ROM-ok tekintetében nem nagyon van olyan, hogy G2. A G2-nek van 10 különböző változata, amiknek a szoftverei nem kompatibilisek egymással. Neked D802 van, a koreai F320L/K/S.

[ Szerkesztve ]

(#53522) w333 válasza laverdadb (#53519) üzenetére


w333
félisten

Tévedsz ...Link ;)

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#53523) Dexter-2000 válasza Danny365 (#53521) üzenetére


Dexter-2000
őstag

értem köszi :)

Szépnapot!

(#53524) Aleks782


Aleks782
csendes tag

Mindenkinek köszönöm a gyors választ!
Szóval a CZE régiókóddal megy az LTE gondolom akkor más európaival sem gond.
Holnap pont egy általában dicsért gsm bolt felé járok és benézek. Ez a régiókód a dobozon van rajta? Ez lenne a régiókódok listája : [link] (a kötőjel után) ?
Remélem nem a telefonban kell turkálni, mert nyilván egyik boltos sem bont ki egy bontatlan dobozt a kedvemért, hogy bekapcsolja telefont. Bár elvileg a boltnak tudnia kellene mit árulnak és úgy reklámozzák magukat hogy a telefon szoftvere fríssíthető. Gondolom nem hong-kongi-ról kínaira. :DDD

(#53525) w333 válasza Aleks782 (#53524) üzenetére


w333
félisten

Én a B-Tel -től "Hu" régiókódosat kaptam ... :))

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#53526) Aleks782 válasza w333 (#53525) üzenetére


Aleks782
csendes tag

Fehér 16GB-osban most is van nekik, csak sajnos feketét szeretnék.

(#53527) firemanus82


firemanus82
senior tag

Miért nem tudok képet feltölteni a telefonról? Azt írja Failed to open selected file...

LG Optimus Black => LG Optimus 4X HD => LG G2 32Gb => LG G5 Titan => Samsung S8 => Huawei P20 Pro => Huawei P30 Pro => Huawei P40 Pro => Honor Magic 4 Pro=> A tűzoltó nem azért rohan be az égő házba, mert rettenthetetlen, hanem mert az elhivatottsága erősebb a félelménél. John C. Maxwell

(#53528) laverdadb válasza w333 (#53522) üzenetére


laverdadb
tag

Oke. A Snapi 800as verziora kijott. Viszont az S4 a 600assal jott ki, abbol van a legtobb. Arra viszont meg nincs kint.

(#53529) Mastershifu


Mastershifu
tag

Sziasztok!

Bocsánat az alap kérdésért előre is.

Azt be lehet, ill. hogy lehet beállítani, hogy a hívásindításkor az a menü vagy képernyő vagy mittoménmi jöjjön be, amit legutóbb használtam? Pl.: előzmények, kedvencek, kapcsolatok stb. Mindig a tárcsázót dobja fel nekem, s hívások 95%-ánál nekem az előzmények tökéletes lenne.

Használtam ideiglenesen egy Ace 2-t, az ezt tudta.

Köszi előre is, s még1x is bocs, tudom, ez alap dolog lenne. :(

i486 DX2-66MHz

(#53530) batai15


batai15
félisten

A gpro loliba vajon van raw stb támogatás? Mert vagy úgy vagy úgy de nekünk is lesz akkor. Vagy g3ba esetleg?

(#53531) FGyula30 válasza batai15 (#53530) üzenetére


FGyula30
aktív tag

Egy mobillal miért is jó raw-ba fotózni? Vki magyarázza már el!

(#53532) Dexxter182 válasza FGyula30 (#53531) üzenetére


Dexxter182
tag

Tudod te milyen nagy munka azokat a szar képet helyre hozni PhotoShop-ban :D
Na azért :D :D :DD

+ 1 felesleges lenne 128GB kártya :D
tele vagyok ötletekkel ;]

(meg azért amiért kell a 64 bites proci az 1 giga ram mellé :D )

[ Szerkesztve ]

Nincs az a nagyon finom gulyásleves, amit ne lehetne elrontani egy csipetnyi szarral... @ http://ubisali.blog.hu/

(#53533) batai15 válasza FGyula30 (#53531) üzenetére


batai15
félisten

Hát igazából egy app miatt szeretném amúgy ki nem na érted... De kéne az a manual camera app.

(#53534) hcs57 válasza Ahanoiaid87 (#53510) üzenetére


hcs57
őstag

Ezt hogy érted?

Okos vagy, ha csak a felét hiszed el annak, amit hallasz. Zseniális, ha tudod, melyik felét. forrás: mozaik.bloglap.hu

(#53535) stefi68


stefi68
addikt

Az automatikus fényerő min. értékének növelése (külön alkalmazás nélkül) még mindig nem megoldott?

Rákeresve, látom korábban másnak is volt vele gondja, amire LUX és tsai voltak a javasolt megoldások.
Még egy ügyes programozó sem találta meg a módját hogyan lehet megnövelni a min. értéket.
Nekem legalábbis nagyon alacsony, sötétben alig látható. nem tudom másnál hogy van.
Vagy nem használjátok?

Szerk.: Most feltettem ezt a kis méretű egyszerű Yet Another Auto Brightness nevű appot. Na ezzel már egész jó a helyzet, gyorsabban is állítja mint a gyári.
De ehhez is külön app kelljen, ne már!

[ Szerkesztve ]

◄--- A vaknál is vakabb az, aki nem lát a szemétől ---►

(#53536) BeastMode válasza batai15 (#53533) üzenetére


BeastMode
őstag

Már megbeszéltük anno, hogy az a program NEXUS ONLY, azon belül is csak N5-N6.

(#53537) batai15 válasza BeastMode (#53536) üzenetére


batai15
félisten

Álmodozni szabad nem? :(

(#53538) FGyula30 válasza Dexxter182 (#53532) üzenetére


FGyula30
aktív tag

Én abszolut nem értek a fotózáshoz, azért kérdeztem. Egy mezei fotómasinában (s5800 fuji) ami nekem is van, gondolom nem véletlenül nincs raw támogatás...
Bár ez a téma nagyon nem g2 forum, úgyhogy hagyjuk is.

(#53539) Danny365 válasza FGyula30 (#53531) üzenetére


Danny365
őstag

Megfelelő programokkal jobb minőségű képeket lehet belőle kihozni a legtöbb esetben, most amit a telefon dobna ki magából jpg-t.

(#53540) SztiviVander válasza Mastershifu (#53529) üzenetére


SztiviVander
őstag

alapból nem lehet ilyesmit állítani. g2 xposed-el azt el lehet érni hogy a hívásinfó fül legyen az alapértelmezett, de hogy az utolsó használt fül jöjjön be azt nem. na de pont az ilyen hiányosságok miatt használok inkább exdialert.

(#53541) Nightman1


Nightman1
tag

Mindenki várja a lollipopot,vagy legalábbis a legtöbben.
Ha jól tudom az davlik helyett ART módban fut majd,ez miben más?
Azt leszámítva hogy ha jól tudom az xposed nem fog működni,így cseszhetjük a testreszabhatóságot..?

(#53542) batai15 válasza Nightman1 (#53541) üzenetére


batai15
félisten

Az hogy többet fognak foglalni az appok. Ezáltal úgymond nem kell a rendszernek első inditaskor v ram uriteskor úgymond nem csomagolja ki. Hanem eleve ki lesz. Nagyon legyszerusitve . Persze lehet nagyon hivatalosan fogalmazni de kb ez a lényege. Ezáltal meg gyorsabb az indulnak az appok stb.

(#53543) Den Hadnagy


Den Hadnagy
senior tag

Nem vagyok maradéktalanul elégedett a fotókkal, amiket a teló készít. Melyik ingyenes kameraappet tudnátok ajánlani, ami bizonyított már? A rendszer gyàri, ha ez számít.

Köszönöm!

DH

[ Szerkesztve ]

"Ha máshogy éled az életedet, azt a társadalom önmagában kihívásnak tekinti. Nem  kell, hogy árts, a másság félelmet kelt. Fél, mert rámutatsz, hogy máshogy is lehetne. Fél, hogy ha nem követed a normáit, a végén mégsem szakad rád az ég."

(#53544) Mankó


Mankó
veterán

Meg döglött a G2-m töltő kábele. Csak a kábel. Nincs megtörve, nincs külsérelmi nyom, egyik napról a másikra. A telecom csak úgy akarja gariztatni, ha telefonnal együtt küldöm vissza, ezt meg inkább kihagynám.
Mennyiért és hol tudnék ilyen kábelt venni? Most a Nexus 7-em kábelével töltöm, de így nincs ugye gyorstöltés.
Köszi

(#53545) Den Hadnagy válasza Mankó (#53544) üzenetére


Den Hadnagy
senior tag

Nem tudok gyorstöltésről, mondjuk ez nem jelenti azt, hogy nincs is. De szvsz a töltőfej áramerőssége a mérvadó, meg egy minőségi kábel. Nekem 2A-es Samsung fejjel és Sony kábellel megy, kb. egy óra alatt feltölt. Szóval szerintem nincs szükséged a gyári kábelre. Próbáld ki a Nexus kábelével az LG fejet. Ha jól emlékszem, 1800 mAh-s. Szvsz érdemes mindenhez a nagyobb töltőáramú töltőt használni.

[ Szerkesztve ]

"Ha máshogy éled az életedet, azt a társadalom önmagában kihívásnak tekinti. Nem  kell, hogy árts, a másság félelmet kelt. Fél, mert rámutatsz, hogy máshogy is lehetne. Fél, hogy ha nem követed a normáit, a végén mégsem szakad rád az ég."

(#53546) Guenwhywer válasza Den Hadnagy (#53543) üzenetére


Guenwhywer
csendes tag

Mi az elégedetlenség tárgya? Azért a megapixelek számától vonatkoztassunk el és nézzük meg hogy mekkora is az az optika ami a képeket készíti. Ettől fizikailag sem szabad csodát várni már az is brutális munka hogy a kis műanyag darabon keresztül ami a kamerát védi értékelhető képet csinál. Az összes többi dolog csak ráadás ami vagy működik és úgy sikerül ahogy kéne vagy sem. Szerintem ha az a képminőség amit ez a készülék ezzel az optikával és háttérmunkával csinál nem elég nyugodtan lehet venni egy rendes fényképezőgépet mert az azért van hogy szép képeket csinálj vele. Míg a telefon attól függetlenül hogy a reklámok mit hitetnek el a userrel(csillió billió megapixel meg led vaku meg lézeres távolság mérés.) ez arra van hogy ha nincs nálad a rendes fényképező gép akkor valahogy mégiscsak tudj egy képet csinálni ami max arra jó hogy vissza tudod idézni a dolgot amit lekaptál. Nem nyomtatásra nem utómunkára(raw) és semmi egyébre csak arra hogy a telefonon visszanézd. Mert hiába a 13 megapixel meg hogy csodásan mutat a telefonon(ami mellesleg ugye meg sem jelenít egyszerre 13megapixelt) Amint megnézed mondjuk egy rendes tv-n az elkészített képet rögtön meg is látod hogy miért kel rendes fényképező gép. Ha meg nem lát az ember kivetnivalót még tv-n sem a készített képben akkor nincs szüksége fényképező gépre pont elég a ~3,5mm-es optika ami a telóban van. Bocsánat ha hosszúra húztam a dolgot ez most kikívánkozott, és csak azért mert pár nap alatt a sokadik embert látom valami "app" után érdeklődni mert nem elég az a képminőség amit a teló alapból tud.

(#53547) Den Hadnagy válasza Guenwhywer (#53546) üzenetére


Den Hadnagy
senior tag

Teljesen jogos, amit leírsz, igazad is van. Van is egy normális kompaktom. Nincsenek irreális elvárásaim, vágom, hogy ez telefon, és nem a fényképkészítés az elsődleges célja. Csak arra gondoltam, hogy netán létezik olyan szoftver, ami az adott hardverből többet hoz ki. Kb. mint ahogyan van, akinek nem elégíti ki az igényeit a gyári zenelejátszó. Gondoltam egy kédést megér a készülékkel több tapasztalattal rendelkezők felé.

[ Szerkesztve ]

"Ha máshogy éled az életedet, azt a társadalom önmagában kihívásnak tekinti. Nem  kell, hogy árts, a másság félelmet kelt. Fél, mert rámutatsz, hogy máshogy is lehetne. Fél, hogy ha nem követed a normáit, a végén mégsem szakad rád az ég."

(#53548) Mankó válasza Den Hadnagy (#53545) üzenetére


Mankó
veterán

Azzal is probaltam, de aazal sincs gyorstoltes. Kiirja, h lassu toltes es 2-3 ora alatt tolti fullra.
De akkor lehet majd a toltofejjel megyek kabelt venni, az a biztos.

(#53549) Den Hadnagy válasza Mankó (#53548) üzenetére


Den Hadnagy
senior tag

Ez érdekes, lassú töltést csak akkor láttam, amikor laptopról töltöttem usb-n keresztül, ami meg csak 500 mAh. Fura.

"Ha máshogy éled az életedet, azt a társadalom önmagában kihívásnak tekinti. Nem  kell, hogy árts, a másság félelmet kelt. Fél, mert rámutatsz, hogy máshogy is lehetne. Fél, hogy ha nem követed a normáit, a végén mégsem szakad rád az ég."

(#53550) Guenwhywer válasza Den Hadnagy (#53547) üzenetére


Guenwhywer
csendes tag

végülis igazad lehet ebből a nézőpontból nem közelítettem a dolog felé :) :R

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.