Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:08:16

LOGOUT.hu

LG G2 témaösszefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#54701) morneo.it válasza TedThomas (#54693) üzenetére


morneo.it
senior tag

S ez atomstabil? Nem esik ki belőle a telefon? Nem csúszkál? Illetve, a gumi, amire belül felfekszik, az nem deformálódik? Mert volt nekem olyan, ami a napon "megfolyt"... :-) Bátran ajánlod?

“The only way to do great work is to love what you do.” /Steve Jobs/

(#54702) thurands válasza thurands (#54457) üzenetére


thurands
csendes tag

Sziasztok!

Sajnos ismét problémába ütköztem. Az előző kérdésemre a választ megkaptam, viszont most más gondom akadt. Fel akartam frissíteni a CM12-őt a legfrissebb nightly verzióra. A telefonról töltöttem le a zip-et a beállításoknál. Bementem recovery-be, felinstalláltam, nem wipeoltam semmit. Miután visszabootoltam a rendszerbe, feloldottam a képernyőzárat és valami gapps hibát írt ki és akárhányszor okéztam le, egyből bejött megint és nem tudtam semmit se csinálni. Szerencsére csináltam egy backupot az előző romról, kikapcsoltam a telót és azt recoveryből sikerült visszatöltenem. Működött is, aztán bedugtam a számítógépbe a telefont és egy érdekességre lettem figyelmes a tárhely terén, aztán a telefonon is megnéztem. Csak nézzétek a képeket. Mégis mi történt? Mi lehet erre a megoldás? :F Félek, hogy nagy a baj :(.
Bárcsak megkérdeztem volna előbb itt, hogy hogyan kell normálisan új verzióra frissíteni! :(

Nagyon szépen köszönöm előre is a segítséget!

kép1: http://prohardver.hu/dl/upc/2015-03/04/304839_pstiwmomftp4lvgs_asd.jpg
kép2: http://prohardver.hu/dl/upc/2015-03/04/304839_tkphqtjaxbuvqu3q_screenshot_2015-03-04-19-27-27.jpg

[ Szerkesztve ]

(#54703) hard74 válasza thurands (#54702) üzenetére


hard74
senior tag

Frissítésnél a gapps-ot is újra kell flash-elni.

LG K990 Viewty-->LG P920 Optimus 3D-->LG G2-->Lenovo Vibe Z2 Pro-->LG G4(G2)-->O+3-->Huawei Mate 10Pro-->OnePlus 7pro-->OnePlus 8T-->Asus Zenfone 8-->Pixel 7

(#54704) thurands válasza hard74 (#54703) üzenetére


thurands
csendes tag

Úgy volt, hogy sikeresen backupoltam, és akkor láttam ezt a hajmeresztő tárhelyméretet. Utána gondoltam, hogy inkább felrakom a legfrissebb nightlyt, de teljesen friss telepítéssel. Szóval lewipeoltam mindent (kivéve ugye internal storage), felraktam a cm12-t meg a gapps, reboot, utána wipeoltam az internal storage-t is és így is ugyan ez a helyzet a tárhellyel. Szóval nem tudom, hogy most mit csináljak :(.

(#54705) TedThomas válasza morneo.it (#54701) üzenetére


TedThomas
aktív tag

Nem fogok neked garanciát vállalni mind a 700 forintra :)

Nyáron felpattintottam, azóta ott van és használom. Nem off-road-oztam vele és nem is melegítettem.
Kiesni még nem esett ki belőle.
És ismétlem 700 Ft. Annyit nekem teljesen megért, többet nem is költöttem volna erre a dologra.

[ Szerkesztve ]

(#54706) Danny365 válasza thurands (#54702) üzenetére


Danny365
őstag

Több, mint 3 tera helyed lett, erre még panaszkodsz is?! :)
Szerintem húzd újra a rendszert kdz-vel, az talán megoldja a problémát. Belső tárhelyet úgyis törölted már, szóval nagyon veszteni valód nincs.

(#54707) thurands válasza Danny365 (#54706) üzenetére


thurands
csendes tag

Az a baj, hogy nem nagyon értek hozzá, fogalmam sincs, hogy hogyan kell és félek, hogy ha most magamtól elkezdek kutakodni a megoldás után, akkor a végén még brickelem a telót. Segítenél nekem ebben? Nagyon örülnék neki!

(#54708) Danny365 válasza thurands (#54707) üzenetére


Danny365
őstag

Igazából nem nagy mutatvány, illetve elég jól le van írva fent az összefoglalóban. Innen töltsd le a legfrissebb kdz file-t (ez 20h-s KK ROM), majd nyisd le az összefoglalót és keress rá erre a kulcsszóra (böngészőtől függetlenül nyomj egy ctrl + f kombinációt): lgflashtool
Egy találat lesz, azt a részt olvasd el, ott megtalálsz minden hozzávalót is (program, driver).

szerk.: még annyi, hogy én a helyedben a Flashtool-ban CSE Flashre nyomnék majd, nem normálra.

[ Szerkesztve ]

(#54709) thurands válasza Danny365 (#54708) üzenetére


thurands
csendes tag

Fú, hát nem tudom, mégis nagyon félek, hogy elrontok valamit :( És akkor az nem számít, hogy most éppen CM12 van a telefonon és TWRP recovery? Újra kell majd rootolnom utána a telefont? A recoveryvel mi lesz? Bocsi ha hülyeséget kérdeztem. Nagyon köszi a tanácsokat!

(#54710) Danny365 válasza thurands (#54709) üzenetére


Danny365
őstag

Igen, ha újraflasheled a kdz-t, akkor minden partíció (így a recovery is) visszaáll gyárira. Tehát olyan lesz a telefonod, mint mikor kihoztad a boltból. Éppen ezért majd újra kell rootolnod is, igen.

De a root, TWRP telepítése szerintem 10 percbe sem telik.

(#54711) thurands válasza Danny365 (#54710) üzenetére


thurands
csendes tag

Értem. Igen, a root meg a recovery telepítése már egyszer sikerült, úgyhogy azzal remélhetőleg nem lesz gond :) Nemsokára rászánom magam, aztán majd leírom a végeredményt. Nagyon szépen köszönöm a segítségedet!

(#54712) kromatika válasza Meggyi001 (#54694) üzenetére


kromatika
veterán

Ha ilyan tempoban halad az android 5 terjedése akkkor talán 1 év múlva átveszi a vezetést :W Komolyan erre a tempóra büszke a Google?Mondjuk az LG sem sieti el,decemberben be jelenti hogy megkapja a g2 is,azóta eltelik 3 hónap és még most sem.Biztos vagyok benne hogy a következQ telom Nexus lesz,az tuti.

(#54713) Meggyi001 válasza kromatika (#54712) üzenetére

A következő hónapban már csak itt lesz, durva lenne ha nem...

https://gamergep.hu/

(#54714) stefi68 válasza w333 (#54689) üzenetére


stefi68
addikt

czkx és w333, csak egy megjegyzés:
Hiába takarjátok ki a közzétett doboz képekről az imei számot, ha a vonalkód érintetlen marad, simán visszafejthető (kipróbálva).
Ha nem lett volna kitakarva eszembe sem jutott volna ez a dolog. Pont a kitakarás miatt keltette fel az érdeklődésem.
Amúgy meg nem nagy ügy imei-t vadászni a neten, mert rengeteg dobozkép található pl. a hirdetésekben és ki sincs takarva...

◄--- A vaknál is vakabb az, aki nem lát a szemétől ---►

(#54715) batai15 válasza stefi68 (#54714) üzenetére


batai15
félisten

Oszt mi ez az imei félelem? Ok tudom mire de túl parazzatok.

(#54716) laslie92


laslie92
senior tag

Ma voltam bent a szervízben a telefonért és rákérdeztem a lollyra azt mondták,hogy több mint valószínű hogy nem lesz ha lesz is akkor csak június körül. Elvileg az LG nem akarja lecserélni a stabil 4-et

Galaxy A33 5G , Asus Tuf Gaming FX505DU, Volkswagen Passat B6 3C

(#54717) laverdadb


laverdadb
tag

Most olvasom, hogy a G4 előtt fogják bejelenteni a ráncfelvarrott (teljesen új) LG UI 4-et. Haha, kíváncsi leszek az új kinézetet hány régi készülék fogja megkapni :D (G3 gondolom biztos) A G2ről már nem is álmodok :)) :DD

(#54718) thurands válasza Danny365 (#54710) üzenetére


thurands
csendes tag

Na sikeresen megcsináltam, visszakaptam a gyári szoftvert. Megnéztem a tárhelyet és még mindig azt írja teljes területnek, hogy 3.22tb szabad hely van. Az elérhető területnek pedig 24,52gb. Szerintetek mit kéne csinálnom? Vagy van ennek az anomáliának valami jelentősége, hátránya?

(#54719) Ferenczi Áko válasza kromatika (#54712) üzenetére


Ferenczi Áko
addikt

És? Valami bajod van a jelenlegi rendszerrel? Akik idáig megkapták a Lolliopop-ot, mindenki szidja, tele van buggal, és az emberek java rakja vissza a kitkat-et.. Számomra a mostani legfrissebb rom közel tökéletes..

Samsung Galaxy S23 ultra - Playsation 5 - Honor Watch Gs Pro - Hisense 55U8QF & 65U8QF

(#54720) 2o1i válasza stefi68 (#54714) üzenetére


2o1i
senior tag

Ha valakinek az a szórakozása, hogy kiderítse az imei számot, hát egészségére! :)
Igazából nem foglakoztat a dolog, de mivel szinte semeddig nem tartott kitakarni őket ezért legközelebb is így fogok tenni. ;)

(#54721) Meggyi001 válasza Ferenczi Áko (#54719) üzenetére

Semmi baj nincs a lollival (nálam), de tény, hogy a G2 romok nagyon pöpecek.

https://gamergep.hu/

(#54722) Quqesz válasza laverdadb (#54717) üzenetére


Quqesz
nagyúr

És honnan veszed hogy tetszeni fog? Meg témázni,launcherezni lehet most is a g3 ui-t,majd azt is lehet....
Nekem várós a g4(gsmarena szerint fém ház és az említett új ui jön újdonságként,meg saját chip)

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel!

(#54723) thurands válasza thurands (#54718) üzenetére


thurands
csendes tag

Megoldódott! A beállításokban rámentem a gyári beállítások visszaállítására és végre megjavult, már nem mutatja, hogy 3.22TB a teljes tárhely :D! Hála istennek :D. Akkor most rootolhatom újra meg rakhatom rá a recoveryt :D Egy kérdés, akkor hogyan kell normálisan az új cm12 nightlykra updatelni anélkül, hogy megint ilyen hibákba ütközzek? És még valami, ugye a cm12vel elveszítem a quickremote-ot és nem tudom távirányítóként használni a telefont. Van rá valami mód, hogy felrakjam a cm12höz?
A segítséget pedig mégegyszer köszönöm szépen Danny365, örök hála! :)

(#54724) FGyula30 válasza thurands (#54723) üzenetére


FGyula30
aktív tag

Ezt békén hagyod: data, internal storage.
A többi wipe.
Majd flash rom.
A gapps-ot is újra kell mindig rakni, azért fc-zett.
Wipe cache, dalvik cache.

[ Szerkesztve ]

(#54725) thurands válasza FGyula30 (#54724) üzenetére


thurands
csendes tag

A biztonság kedvéért megkérdezem, először wipeolok mindent a data és az internal storage kivételével és utána felteszem a friss nightlyt és a gapps-t? És miután felmentek minden ugyanolyan marad a telómon? A quickremote-ra mit mondasz, van rá mód, hogy cm12-őn is működjön?

(#54726) FGyula30 válasza thurands (#54725) üzenetére


FGyula30
aktív tag

Igen.
[aosp quick remote lg]

Google: cm12 quick remote lg g2
Voálá!

[ Szerkesztve ]

(#54727) thurands válasza FGyula30 (#54726) üzenetére


thurands
csendes tag

Igen, ezt én is megtaláltam, de én úgy flasheltem rá, hogy már rajta volt a cm12 a telón, ezt csak úgy külön magába rá. Jött is a kiléphetetlen hibaüzenet cm12-őn belül utána :D. Akkor mindig úgy kell felraknom, hogy egyszerre kell ráflashelnem a cm12-őt, a gappst és a quickremote-ot?

(#54728) FGyula30 válasza thurands (#54727) üzenetére


FGyula30
aktív tag

Azért fc-zett, mert nem raktad rá a gapps-ot. De ezt már írtam.
Felrakod a romot, a gapps-ot. Bejön a rendszer, beállítod, csinálsz utána egy backup-ot a recovery-ben. Utána próbáld felrakni a quick remote appot. Igy biztonságos. Olvasd el inkább 2x amit írnak xda-n.

(#54729) thurands válasza FGyula30 (#54728) üzenetére


thurands
csendes tag

Bocsi hogyha érthetetlen vagyok :( "Azért fc-zett, mert nem raktad rá a gapps-ot." De, felraktam rá a cm12-őt és a gapps-ot, működött is a CM12. Aztán gondoltam, hogy megpróbálom ezt a qremote- ot feltenni. Rámásoltam a telóra, recovery, wipoltam a dalvik cache-t, utána ráflasheltem a qremote-ot. Újraindítottam, be is jött a cm, viszont amikor megkerestem a qremote-ot csak egy android ikonja volt és valami com.qremote volt a neve, rámentem és kiírta, hogy a qremote alkalmazást leállt, és utána folyamatosan ez a hibaüzenet jött vissza, hiába nyomtam ki. Szóval tényleg bocsi, ha valamit rosszul értelmezek, de szerintem pontosan ugyanúgy csináltam a dolgokat, ahogy most te leírtad (kivéve azt, hogy akkor nem csináltam backupot, de az most nem lényeges, legközelebb fogok).

(#54730) FGyula30 válasza thurands (#54729) üzenetére


FGyula30
aktív tag

Ja, értelek most már. Bocs, de késő van, lassan bufferelek.

Init.d toggler.apk
Se linux mode changer.apk
Ez mind fent van? Beállítva ahogy írják? Tuti?
Bocs, de lépek, alvás van. Vki majd segít holnap ha nem menne addig.

[ Szerkesztve ]

(#54731) thurands válasza FGyula30 (#54730) üzenetére


thurands
csendes tag

Na igen, azokat nem töltöttem le, hanem csak egyből próbáltam indítani a quickremote-ot, mert azokat a lépéseket a troubleshooting résznél írta, gondoltam, hogy csak akkor kell velük valamit kezdeni, ha valamiért nem működne a quickremote-om első indítás után. De miután elindítottam, utána használhatatlan volt a rendszer, nem tudtam eltűntetni a hibaüzenetet. Szóval először wipeoljam a dalvik cache-t, flasheljem a qremote-ot, aztán reboot után rakjam fel ezeket az alkalmazásokat és állítsam be őket úgy ahogy írják és utána próbáljam meg elindítani a qremote-ot? Egyébként nagyon köszi, hogy segítesz! :)

(#54732) kiezTe90 válasza Ferenczi Áko (#54719) üzenetére


kiezTe90
senior tag

Én nem is várom a lollipopot. Eleinte izgatott de tényleg hallani rá panaszt. Felraktam a főzött lollit, de ment vissza az optimus rom. Számomra az a legjobb, ezt már csak akkor fogom b×sztatni ha elakarom adni a telefont.

Egyre többször egyetértek Thanosal...

(#54733) Azharel válasza laslie92 (#54716) üzenetére


Azharel
aktív tag

Totál marhaság hogy nem lesz LP. Koreai változatra hónapok óta kint van (így volt KK esetében is). USA-ban a verizon telefonjára már előkaparták egy hiba folytán a az ota frissítést, xda-n már sokan felrakták. Kizárt dolog hogy pont a d802-re ne jelenne meg.

(#54734) batai15


batai15
félisten

Én azt tudom hogy legközelebb egy iPhone veszek. Nincs kedvem a romolassal geccsolni, ez nem megy az nem stb stb. Csak ugye az drága buli.

(#54735) Zsolto válasza batai15 (#54734) üzenetére


Zsolto
őstag

Ezt úgy mondod, mintha a G2-t kötelezően kellene romolni, mondjuk ahhoz, hogy működjön. :B

Szerintem a romolás csak egy lehetőség, ha valakinek kedve van, csinálja. Nekem nincs, nem csinálom. De a teló attól még működik, nálam legalábbis a jelek szerint hibátlanul. Az iPhone-nál a lehetőségről is lemond az, aki megveszi. Engem biztos nem zavarna, jó telók azok is, de az iTunes-tól sikítófrászt kapnék, az hétszentség. :DDD

:R Ne érts félre, nem vitázni akarok, pláne nem szifon-kuka témában, ez csak eszembe jutott. :R

Ez vagyok én: https://sites.google.com/view/zsoltkaldos/home

(#54736) hard74 válasza thurands (#54731) üzenetére


hard74
senior tag

Az init. d ha jól emlékszem már nem kell. SElinux-ot átállítod premissive-re, majd flash Qremote,vipe dalvik és cash, így működni fog .

LG K990 Viewty-->LG P920 Optimus 3D-->LG G2-->Lenovo Vibe Z2 Pro-->LG G4(G2)-->O+3-->Huawei Mate 10Pro-->OnePlus 7pro-->OnePlus 8T-->Asus Zenfone 8-->Pixel 7

(#54737) Looserke válasza batai15 (#54734) üzenetére


Looserke
őstag

Vegyél

(#54738) batai15 válasza Zsolto (#54735) üzenetére


batai15
félisten

Nem nyilván nem, de csalódok meg mindig a droidba.

(#54739) batai15 válasza Looserke (#54737) üzenetére


batai15
félisten

Ezzel te most vagány vagy mert ez be böfögted? Nem nincs most rá keret amugy se szóval nem most lesz.

(#54740) w333 válasza batai15 (#54738) üzenetére


w333
félisten

Ha "ájfon" lenne akkor meg abban csalódnál ... tökéletes telefon nincs, én is elgondolkodtam az i6 -n, tényleg nagyon jó viszont gyengébb akku, csak HD kijelző, nekem már túl vékony (törékenynek érzem) stb. de ilyen áron akkor már egy HTC M9 -t vegyél, sebességgel nem lesz soha gond :N

Videókat nézve az LG középkategóriás telefonjairól (5.0.2 rendszer) brutál gyors lesz ... csak jöjjön már az a nyamvadt frissítés :))

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#54741) Remekelek28 válasza batai15 (#54734) üzenetére


Remekelek28
őstag

Addig örülj,mig ilyen jól működő telefonod van,mert ez nem mondható el sok telefonról.

(#54742) batai15


batai15
félisten

Miért van az hogy mindenki meg akar mindent magyarázni? Nem kezdő user vagyok, és ha azt mondom hogy csalódtam kicsit akkor úgy is van számomra. Maximálisan tisztába vagyok mindennel. Minden rendszerrel.

(#54743) akooos


akooos
veterán

Ez a topik már nem az a topik ami 2014 elején volt... :D Minden nap UGYANAZ a téma.. :D Ki a faszt érdekel a lollipop már? :D A szervizes azt mondta, hogy nem lesz! Ő írja, fejleszti, terjeszti! Júniusra készül el vele, addigra mindenkinek iphoneja lesz...

:W

(#54744) petipetya válasza akooos (#54743) üzenetére


petipetya
nagyúr

:C

"nincs rá lezsóidő"

(#54745) Indiant válasza akooos (#54743) üzenetére


Indiant
addikt

4.4.4-es gyári KitKat mikor jön a D802-re? ;]
ui.: ..de most komolyan :D

(#54746) Ferenczi Áko válasza Remekelek28 (#54741) üzenetére


Ferenczi Áko
addikt

Pacsi! :K

Samsung Galaxy S23 ultra - Playsation 5 - Honor Watch Gs Pro - Hisense 55U8QF & 65U8QF

(#54747) w333 válasza Indiant (#54745) üzenetére


w333
félisten

Az kimarad ... de csak azért mert az volt a legstabilabb rom ! :DDD

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#54748) TedThomas válasza akooos (#54743) üzenetére


TedThomas
aktív tag

Nyugi nem csak ez a topik szól erről. Gyakorlatilag mindegyik. A t*k*m tele van már vele amúgy. Ha meg valamire kijön tuti nem tökéletes és akkor meg azért sírnak :)
De még olyan topikba is ezt kérdezgetik, ahol nem is alap android van, hanem gyártói saját. pl Emui. Hiába lenne az alapja nyalóka a felület akkor is emui marad :W

(#54749) Indiant válasza w333 (#54747) üzenetére


Indiant
addikt

Pont ezért kérdezem. Mert talán egyelőre több értelme lenne.

(#54750) Mastershifu válasza akooos (#54743) üzenetére


Mastershifu
tag

Nah, ezt már úgyis ezerszer meg akartam kérdezni. Én abszolút nem értek hozzá, nem is ismerem az iPhone modelleket, de ha mondjuk valaki (én biztos nem) arra adja a fejét, hogy lecseréli a G2-t egy iPhone-ra... Ennek a készüléknek kb. melyik felel az Apple kínálatában? Hogy ne legyen visszalépés mondjuk.

[ Szerkesztve ]

i486 DX2-66MHz

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.