Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  PlayStation 5 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-17 21:43:19

LOGOUT.hu

PlayStation 5 ON-topik téma-összefoglaló
MIELŐTT KÉRDEZEL, OLVASD EL!

Az OFF-topik ezen linken keresztül érhető el.

A témához szemernyit sem kapcsolódó hozzászólás és a Spoiler tag használatának elmulasztása figyelmeztetés nélküli törlést vonhat maga után!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#90951) 3L1T3 válasza Wesder (#90946) üzenetére


3L1T3
addikt

Nem is akarják. Mert nem éri meg. Egy kezem is sok arra h egy ND játékból mennyi eladás van a megjelenés után 2 héttel …

ASUS ROG STRIX Z790-E GAMING WIFI ֎ Intel® Core™ i9-14900K ֎ G.SKILL Trident Z5 RGB 64GB (2x32GB) DDR5 6400MHz CL32 ֎ Arctic Liquid Freezer III 420 A-RGB Black ֎ ASUS TUF Gaming GeForce RTX 4090 OC Edition 24GB GDDR6X ֎ SAMSUNG 1TB 980 PRO M.2 PCIe ֎ Lian Li O11 Dynamic EVO XL

(#90952) Kendek válasza .LnB (#90950) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Mennyi? 30! [link]

<-ƘƘ->

(#90953) .LnB válasza Kendek (#90952) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Köszi, a linket is.

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#90954) Farkassacred válasza Wesder (#90940) üzenetére


Farkassacred
őstag

A pénz és erőforrás nem minden, de ezt te is tudod szerintem.

(#90955) S e t h


S e t h
nagyúr

Kipróbáltam a Guardians of the galaxy-t és bár az ösztöneimre hallgattam volna, megint, nem a tesztelőkre.

Nem lehet rá azt mondani, hogy rossz, mert nem az, csak az a körülmény, hogy éppen a Bloodborne-t nyomom, érdekes összevetésre ad lehetőséget.

A képregényhősös játékba talán 2 órát tettem, de utána csak a Bloodborne-nál kötöttem ki. Még az az aspektus is felmerült bennem, hogy Starlordék pont arra lesznek jók, hogy ha kicsit ki akarok engedni a Bloodborne után, akkor levezetésnek kiváló. Igen ám, de napi 1-2 óra játékra fordítható szabadidővel pont a Bloodborne az, amit elindítok, mert ennyi idő alatt nem taszít a depresszió mély kútjába.

A GOTG szép, sőt, rendkívül szép, a hangokról, mármint a retrós hangulatú soundtrackkel kapcsolatban csak szuperlatívuszokban lehet beszélni, a mocap pedig olyan, ami alapján ehhez a játékhoz fogom ezt követően viszonyítani a többit. Olyanokat tudok röhögni néhány szituáción, beszóláson, amire nem mostanában volt példa, de vhogy ennyi. Nem tetszik a harc, nincs súlya, mintha egy interaktív képregény szereplője lennék, de tét nélkül, talán nem is véletlen a gyors leárazás.

Könnyed kikapcsolódásnak kiváló, de a Bloodborne vmi más.

Ó a francba, most hívott a futár, meghozta a Demons nincs aposztrófom Soult…….

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#90956) Szabi® válasza Farkassacred (#90954) üzenetére


Szabi®
addikt

Sőt valamikor a grafika sem, lásd Zelda Breath of the Wild. :)

(#90957) BusinessGuy válasza S e t h (#90955) üzenetére


BusinessGuy
senior tag

A tesztelők idióták valamint ehhez a játékhoz nem társult pébzesbőrönd vagy kiadói utasítás...
A Guardians of galaxy az egyik legjobb marveles szuperhősös cucc ami simán ott van a pókember mellett, bizonyos elemeiben fölötte vagy alatta. Én sokkal jobban élveztem, jobb sztori jobb karakterek jóval nagyobb változatosság hála a linearitásának. A harc ami gyengébb.

[ Szerkesztve ]

(#90958) hombre[EU] válasza S e t h (#90955) üzenetére


hombre[EU]
veterán

soulsbitch in the making ;]

Life, Uh, Finds A Way

(#90960) RangerFox válasza 3L1T3 (#90951) üzenetére


RangerFox
Topikgazda

Csak a megjelenés hetében elment 4 millió. Teljes áron, nem előfizetéses játékosszámokat közölnek, mint máshol :)

(#90961) F-ECT$ válasza S e t h (#90955) üzenetére


F-ECT$
titán

Nincs valamilyen very hard nehézség?

Dive ever, work never.

(#90962) Atomgeszi


Atomgeszi
veterán

Mi újság van a mentésekkel amúgy?

Teszem azt ott a Witcher3GOTY, magyarul megvan PS4-re.

Akkor, ha digitális, belépek a PS5-ön, letölti a PS4-et, és mi van a mentésekkel, ha nincs PS+-om? Eleve számít valamit, ha van? Felhőből leszedi? Működik egyáltalán?

(#90963) RangerFox válasza Atomgeszi (#90962) üzenetére


RangerFox
Topikgazda

PS+ nélkül nincs felhőmentés. PS4-es játékok mentéseit le tudod szedni külső adathordozóra, és arról felrakhatod PS5-re.

(#90964) Wesder válasza RangerFox (#90960) üzenetére


Wesder
félisten

Màs stratégia. Azt a "csak a megjelenés hétében elment 4 millió"-t is hosszú évek alatt kellett a Sony-nak felépítenie.
MS-nál meg most az van hogy "Nesze itt van 10$-ért, próbàld ki és ha tetszik/kikerül, megveszed"
Most az hogy ez a megközelités az MS-nak mennyire éri meg, a vàsàrlót nem kéne hogy érdekelje, de valamiért mindig szeretnek turkàlni a konzolgyàrtók zsebében, csak tök felesleges.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#90965) Xaels válasza S e t h (#90955) üzenetére


Xaels
félisten

Én ezt itt is leírtam korábban meg a bemutatómban is, hogy a harc nagyon gyenge benne

[ Szerkesztve ]

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#90966) RangerFox válasza Wesder (#90964) üzenetére


RangerFox
Topikgazda

Egyrészt azért érdekelnek a játékeladások, mert ez az egyetlen számszerűsíthető adat, ami alapján el lehet dönteni, hogy egy játék sikeres-e, vagy nem. Ez pedig azért érdekel, mert ez alapján lehet várni/remélni a folytatásokat, és játékosként ez érdekel. A másik, hogy data engineerként dolgozom, így alapjáraton szeretek adatokból információkat leszűrni.

Egyébként nem értek egyet a fentebbi gondolatmeneteddel, miszerint egy hasonló kaliberű játék elkészítése csak ember, idő, pénz és menedzsment kérdése. Fejlesztő és fejlesztő között is rengeteg különbség van, valamint a csapat hatékonysága is sokat számít. nagyon kevés helyen várnak el olyan szintű maximalizmust, mint ND-nál, és még kevesebb helyen tudják teljesíteni ezeket az elvárásokat. És véleményem szerint a MS-nél van olyan kaliberű csapat, ami képes lenne hasonló szintű játékot készíteni. Csak épp a Bethesda család felvásárlásával nem szereztek melléjük új, hasonló kvalitású csapatot.

(#90967) Ctrl+Alt~Del válasza S e t h (#90955) üzenetére


Ctrl+Alt~Del
senior tag

A Bloodborne kulon kategória. 😁

W | W | H | W | W | W | H

(#90968) Ctrl+Alt~Del válasza RangerFox (#90963) üzenetére


Ctrl+Alt~Del
senior tag

Az igazan troger dolog az, hogy a PS4-es játékadó mentését PS5-on ki tudod tenni pendrive-ra, de a PS5-játékokét ugyanott nem. WTF?

W | W | H | W | W | W | H

(#90969) highness válasza S e t h (#90955) üzenetére


highness
tag

A Demon's Souls-ban sem fogsz csalódni. Nekem az volt az első PS5-ös, és egyben Souls játékom. Nagyon beszippantott, kétszer is végigjátszottam, platináztam. Ezen felbuzdulva meg is rendeltem az összes Dark Soulst, és a Bloodborne-t. Sosem gondoltam, hogy ennyire jó ez a műfaj. :)

(#90970) Farkassacred válasza Szabi® (#90956) üzenetére


Farkassacred
őstag

Nem hinném, hogy az csúnya" lenne. :K Switchre a legszebbek közt van nem?

(#90971) ProEvoFan válasza S e t h (#90955) üzenetére


ProEvoFan
nagyúr

Tesztelők közt is van különbség.
Pl magyar IGN az új BFre adott 7 pontot, ami egy jó játékot takaró pontozás.
A gamer365.hu meg kemény 5 pontot. [link] Na. Ez reális.Nem csak magyar viszonylatban a legjobbak. Ajánlom a követésüket.

Vagy innen Xaels fórum társ is remek teszteket ír a logout blogján. KaitouP is jól ír, igaz Ő inkább elvontabb játékokról szokott.

[ Szerkesztve ]

(#90972) petikeh


petikeh
tag

Sziasztok!

Nem tudom, hogy ez volt-e már és, hogy tényleg jó akció-e, de 12k alatt van az Euronics boltokban a 365 napos PS Plus előfizetés.

https://euronics.hu/termekek/sony-psn-playstation-plus-365-napos-feltoltokartya/p/202901

;)

(#90973) Szabi® válasza Farkassacred (#90970) üzenetére


Szabi®
addikt

Így van, bár sokunk a tonnányi interakció miatt szereti, amit implementáltak a világába. Az már önmagában elviszi a játékot. :)

(#90974) ProEvoFan válasza petikeh (#90972) üzenetére


ProEvoFan
nagyúr

Ugyan ennyi a storeban is.
Storeban megint vannak új akciók: End of Year Deals.
PS+ címek bejelentése szerda délután? Godfall pletyka remélem igaz lesz.:K

[ Szerkesztve ]

(#90975) Wesder válasza RangerFox (#90966) üzenetére


Wesder
félisten

"mert ez alapján lehet várni/remélni a folytatásokat"
Igen, erre làthattunk is példàt a Sony-nàl. A Days Gone jól fogyott, a folytatàst mégis elkaszàltàk.
Jön helyette új IP, de nem biztos hogy az vigasz lesz annak aki vàrta a folytatàst.
Microsoft esetében én ettől nem félek hogy egy esetleges rossz eladàs miatt ne lenne folytatàs mert nekik ugye az elsődleges az előfizetőszàm növelése, ha emellet még eladàs is van az nekik csak plusz.

Lehet egy csapat hatékony meg maximalista, de ha nem kapnak elég időt, nincs elég ember az adott részletesség kidolgozàsàra, akkor az egész nem ér semmit. Legegyszerübb szerintem, ha elengedjük az egészet mert úgy sem jutunk közös nevezőre.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#90976) WhiteWalker válasza ProEvoFan (#90971) üzenetére


WhiteWalker
nagyúr

Sokan vannak ott a régi 576(Kbyte) konzol újságból ;)
Régóta olvasom az oldalukat ( gamer365.hu)

(#90977) ProEvoFan válasza WhiteWalker (#90976) üzenetére


ProEvoFan
nagyúr

Tudom.Ezért olyan jók. :K

(#90978) Frod válasza F-ECT$ (#90961) üzenetére


Frod
addikt

Van hard nehézség, de a játék harcrendszerének mivolta miatt (~Final Fantasy 15), a harcok nem úgy nehezebbek, hanem kvázi csak sokkal tovább tartanak: a társak képességei lassabban töltenek vissza, nem sebeztek annyit, a parancs-kiadó menü előhívásakor már nem lassul a valódi idő, ilyesmik.
Nekem NG+ -ban, már easy fokozaton is agyrém volt a harc, szívesen skippeltem volna az összeset. (már amelyiket fix trófeák miatt nem töltöttem újra vagy 15x autosave-ből :U )

Do you see the white shadow?

(#90979) RangerFox válasza Wesder (#90975) üzenetére


RangerFox
Topikgazda

Nyilván a Sony állítja fel az elvárásokat az eladásokra nézve, nem mi. A Days Gone-ra ~6,5M után azt mondták, hogy köszi, de nem, a Returnal-nál meg elég volt 600k, hogy felvásárolják a stúdiót. Az utolsó bekezdésedre meg: mostanában jelenik meg a Halo Infinite, az MP része már kint is van. Állítólagosan a legdrágább videojáték valaha, több, mint egy év csúszással, rengeteg emberrel és újrakoordinált MS menedzsmenttel készítették. És hát nem tudom te hogy vagy vele, de én nem látom azt a szintet, amiről beszélgetünk. És innen is látszik, hogy nem csak ezen a négy alappilléren múlik a dolog, és nem mindenki tud olyan játékot készíteni.

(#90980) 3L1T3 válasza RangerFox (#90960) üzenetére


3L1T3
addikt

Nem egy dologról beszélünk. Így értelmetlen is tovább csapkodni a csalánt! :)

100+ millió vs. 4-10m szoftver eladás. Majd itt jön a képletbe a használt játék adok-veszek amiről múltkor is szó volt.

#90979 RangerFox kb. évente van egy új interjú Philel ahol gratulál a SONY AAA címeinek sikeréhez, és megemlíti, hogy ennek ellenére ők nem ezt az irányt választották. Az 500m dolláros fejlesztési összeg még mindig kacsa, főleg annak tudatában, hogy ÚJ, SAJÁT engine fejlesztése is benne van. ;)

[ Szerkesztve ]

ASUS ROG STRIX Z790-E GAMING WIFI ֎ Intel® Core™ i9-14900K ֎ G.SKILL Trident Z5 RGB 64GB (2x32GB) DDR5 6400MHz CL32 ֎ Arctic Liquid Freezer III 420 A-RGB Black ֎ ASUS TUF Gaming GeForce RTX 4090 OC Edition 24GB GDDR6X ֎ SAMSUNG 1TB 980 PRO M.2 PCIe ֎ Lian Li O11 Dynamic EVO XL

(#90981) vonSux válasza 3L1T3 (#90980) üzenetére


vonSux
őstag

És reméljük mindkét cég megy tovább a saját útján. Az egyikkel élvezzük a game passt, a másikkal a remek ex címeket.

(#90982) Aciduzzu válasza 3L1T3 (#90951) üzenetére


Aciduzzu
aktív tag

Elég groteszk látványt nyújthatsz a kezeiden néhány millió ujjal... :F

LG OLED65C9 I PlayStation 5 I PlayStation VR I Xbox Series X I Astro A50

(#90983) 3L1T3 válasza vonSux (#90981) üzenetére


3L1T3
addikt

Pontosan! :R

#90982 Aciduzzu
:D És valóban elképzeltem! :P

[ Szerkesztve ]

ASUS ROG STRIX Z790-E GAMING WIFI ֎ Intel® Core™ i9-14900K ֎ G.SKILL Trident Z5 RGB 64GB (2x32GB) DDR5 6400MHz CL32 ֎ Arctic Liquid Freezer III 420 A-RGB Black ֎ ASUS TUF Gaming GeForce RTX 4090 OC Edition 24GB GDDR6X ֎ SAMSUNG 1TB 980 PRO M.2 PCIe ֎ Lian Li O11 Dynamic EVO XL

(#90984) Aciduzzu válasza ProEvoFan (#90974) üzenetére


Aciduzzu
aktív tag

Már hivatalosak. Godfall, Mortal Shell...

LG OLED65C9 I PlayStation 5 I PlayStation VR I Xbox Series X I Astro A50

(#90985) hombre[EU] válasza 3L1T3 (#90980) üzenetére


hombre[EU]
veterán

ÚJ,SAJÁT :DDD :DDD az,persze...nem láttad a játékot? :D ugyanaz a blam! engine, ugyanazokkal a kódokkal csak kapott egy grafikus frissítést meg egy kamu nevet

[ Szerkesztve ]

Life, Uh, Finds A Way

(#90986) .LnB válasza Aciduzzu (#90984) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Hivatalos?

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#90987) Wesder válasza hombre[EU] (#90985) üzenetére


Wesder
félisten

Ha valamit àtcimkézzel az a sajàtod lesz nem? :DDD

[ Szerkesztve ]

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#90988) Aciduzzu válasza .LnB (#90986) üzenetére


Aciduzzu
aktív tag

Billbill-Kun szerint.

Godfall Challenger Edition
Mortal Shell
Lego DC Super-Villains

[ Szerkesztve ]

LG OLED65C9 I PlayStation 5 I PlayStation VR I Xbox Series X I Astro A50

(#90989) Willhunting


Willhunting
aktív tag

Milyen 100+ millió eladásokról beszélsz? Eddig kb két játéknak sikerült elérnie azt a szintet. Az elsőt ugye 3 példányban adják minden megvásárolt műszaki cikk mellé ajándékba, a másik meg a GTA 5 amit már mindenki megvett 6 példányban ~5 dollárért. A Nintendon meg a Rockstaron kívül nem nagyon kerülnek fel más kiadók még csak 50 milló magasságba sem.

(#90990) thrill válasza Wesder (#90975) üzenetére


thrill
tag

Miért olyan hihetetlen, hogy van akinek a bevétel mellett számít a minőség, kiritkai fogadtatás is? Ha van 10 másik brandjük ami jól teljesít és egy ami meg rombolja az image-t azt Te folytatnád? Az sem mindegy hogy milyen áron készül el a produkció, ezt sem látszik csak a jéghegy csúcsa, dea CG-nál voltak bajok.

(#90991) thrill válasza Wesder (#90964) üzenetére


thrill
tag

Az MS-nek nem volt ideje? A 4. konzolgenerációjukat tapossák. Volt nekik is egy rakás 1st party fejlesztőcspat, azok most hol vannak?

Vagyis nem a pénz minden, ahogy állítod. Plusz más projektek is készülnek sokezer emberrel és mégsem garantált 90+ metacritic. De azt sem ártan tisztázni mi az a core team és mi az outsource.

(#90992) thrill válasza thrill (#90990) üzenetére


thrill
tag

* dea CG-nál = de a DG-nál

(#90993) hombre[EU] válasza Wesder (#90987) üzenetére


hombre[EU]
veterán

nem mondom, elképzelhetō,hogy csináltak egy ÚJ,SAJÁTOT és véletlenül reprodukálták a 20éves bugokat,glitcheket, ragdollt,fizikát, debug menut és még a fájl struktúráját is...csak azt inkább másolatnak hívjuk :D

Life, Uh, Finds A Way

(#90994) 3L1T3 válasza Willhunting (#90989) üzenetére


3L1T3
addikt

Stílus, másrészt konzolból elment 100+ amire kijött a Last of Us 2? :) :R

#90990 thrill Jó tanács, kritikai fogadtatást érdemes kerülni. Azért bőven van kiadói, forgalmazói nyomás egy egy kritika megírásánál. :)

[ Szerkesztve ]

ASUS ROG STRIX Z790-E GAMING WIFI ֎ Intel® Core™ i9-14900K ֎ G.SKILL Trident Z5 RGB 64GB (2x32GB) DDR5 6400MHz CL32 ֎ Arctic Liquid Freezer III 420 A-RGB Black ֎ ASUS TUF Gaming GeForce RTX 4090 OC Edition 24GB GDDR6X ֎ SAMSUNG 1TB 980 PRO M.2 PCIe ֎ Lian Li O11 Dynamic EVO XL

(#90995) Frod


Frod
addikt

Befutottak a friss ajánlatok psprices-ra is:

Raccoon City Edition (RE2 + RE3 Remake) - 7916 Ft (eddigi legjobb ár!)
Othercide - 3177 Ft (erről valaki írhatna bővebben)

Do you see the white shadow?

(#90996) thrill válasza 3L1T3 (#90994) üzenetére


thrill
tag

De hol volt ez a nyomás a DG esetében?
A Sonynak van elég stúdiója, nem vágnak eret ha egy-egy kiesik és a múltban is volt már akiket kukáztak (még egyszer mondom, nem tudjuk milyen dolgok mennek a háttérben, az is számít). Evolution, Ready at Dawn, Ninja Theory. Szerintem csak az utóbbi volt hiba. Ráadásul a Bend kapott új esélyt, a vélhető felelősek meg lapátra kerültek.

ps.: amúgy pedig jót tenne, ha páran megfogadnák a kritikát.

[ Szerkesztve ]

(#90997) Wesder válasza thrill (#90996) üzenetére


Wesder
félisten

Ninja Theory nem volt Sony stúdió.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#90998) thrill válasza Wesder (#90997) üzenetére


thrill
tag

De Sony közeli igen és lehetett volna belsős simán, ha jól alakulnak a dolgok. Másba nem tudtál belekötni? :)

(#90999) Wesder válasza thrill (#90998) üzenetére


Wesder
félisten

Melyik jàtékkal voltak nagyon közel? A 2007-es Heavenly Sword PS3 exklúzívval? Minden màs multiplat volt, kivéve a Kung Fu Chaos, mert az meg X Classic Ex.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#91000) thrill válasza Wesder (#90999) üzenetére


thrill
tag

pontosan

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  PlayStation 5 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.