Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  PlayStation 5 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-17 21:43:19

LOGOUT.hu

PlayStation 5 ON-topik téma-összefoglaló
MIELŐTT KÉRDEZEL, OLVASD EL!

Az OFF-topik ezen linken keresztül érhető el.

A témához szemernyit sem kapcsolódó hozzászólás és a Spoiler tag használatának elmulasztása figyelmeztetés nélküli törlést vonhat maga után!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#91751) sting2 válasza cyberkind (#91750) üzenetére


sting2
addikt

Igen, az egy rendkívül kellemetlen helyzet, hogy 2 - 3 hét " nyűglődés " után berendeled A Fejest és vagy szarul szól vagy kényelmetlen mert egyikünk feje sem fagyikanállal kerekített.. Ettől függetlenül az Astro héber tervezői jól tudták, hogy univerzálisan kényelmes, illatos, kiváló anyagokból kell összerakni (az egyébként bőven nem " acélos " hangot) ezt a perifériát, hogy aztán híresen drágán tudják árulni, hosszú, hosszú, éveken át..

Sound & Vision : Marantz- Sony - Playstation

(#91752) tkohun2107


tkohun2107
tag

Üdv urak sajna el adtam az Astro a50 gen4 fulesem mint írtam mert kényelmetlen volt, ma próbáltam párat ami tetszett (az eladó pulse 3d erőltette ) steelseris arctis pro wireless amihez van az a kis doboz is.... Na azt néztem ki ps5 mellé, ez jó választás lehet szerintetek mert akkor holnap el hoznam. Előre is köszönöm a segítséget

(#91753) Marky18 válasza Farkassacred (#91744) üzenetére


Marky18
aktív tag

Nem kell teleburniuk triple A cuccokkal, ha csak siman tele lesz AA es indie jatekokkal, mar azzal olyan katalogushoz adnak hozzaferest, ami barmikor megfog erni havi 20€-t.
A mai fostalicska AAA szcena miatt egyebkent is sokkal jobban megeri a kisebb kiadok es az indie fejlesztok jatekai fele fordulni, mert legalabb nem a futoszalagon gyartott reskineket kapja az ember.

(#91754) KaitouP


KaitouP
Topikgazda

Mindjárt kezdődik az utolsó előtti F1 nagydíj (#iamwithteamverstappen) de nem is ez a lényeg, hanem hogy Mikulásra a párom meglepett az F1 2021 játékkal, ki is csattanok a boldogságtól rendesen. :DD ;) Szóval a játékkal hangolódtam a futamra, elkezdtem a sztori módot, és damn... Ez valami fantasztikus. Pedig csak a prologue ment le. :C

God, bless us everyone, we're a broken people living under loaded gun

(#91755) Farkassacred válasza Marky18 (#91753) üzenetére


Farkassacred
őstag

Az AAA játékokkal se lenne semmi baj, pl bőven elég lenne a 2-5 éves szegmensből dobálódzni. Szerintem senki nem várja el, hogy egy kevesebb mint egy éves címet bedobjanak hirtelen a közösbe, legalábbis remélem..
Nincs bajom az AA játékokkal se, de én a régebbi ismert címekkel szívesebben játszanék, ahogy sokan mások is szerintem. :B
A multi dettó hidegen hagy, az maradjon azoknak akiknek van elég idejük.

[ Szerkesztve ]

(#91756) eisento válasza KaitouP (#91754) üzenetére


eisento
addikt

2020tol miben kulonbozik a 2021? :D ea playben nyomtam a 2020-at mar csak az online trofeak vannak csak kozben lejart a plusom igy abbamaradt, most van plusom de az eaplay jart le :D Ghost recon breakpoint ha platina lesz par napon belul akkor valszeg kiszedem a maradek trofeakat a 2020-bol. jobb a 2021 vagy csak itt ott rancfelvarras?

Motorola Edge 40 | PSN ID: HUN_Ejzi

(#91757) KaitouP válasza eisento (#91756) üzenetére


KaitouP
Topikgazda

Sajnos ezt nem tudom mert a 2020 nem volt meg. Sőt, szeritnem én a 2015-el játszottam utoljára, de azzal se sokat. :B Ahhoz képest ég és föld.

God, bless us everyone, we're a broken people living under loaded gun

(#91758) mrThomi


mrThomi
addikt

Szaisztok.

Tud valaki ertelmes magyarazatot adni a kovetkezöre: este kikapcsolom a ps 5-t, masnap kapcsolon be es nem az üdvözlö kezdö kepernyöre rak, hanem kiirja hogy betesziagat alvo üzemmodba. En meg igy mivan ? Most akartam fölkapcsolni... A tv egy LG C1

(#91759) Kendek válasza mrThomi (#91758) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Kapcsold ki a konzolon a HDMI CEC-t, az okozza. Illetve az is megoldás lehet ha kikapcsolod a C1-en a Quick Start+ funkciót. Ha az aktív, akkor valamiért a tévé bekapcsolásakor kikapcsolási jelet küld.

<-ƘƘ->

(#91760) Macccy válasza F-ECT$ (#91701) üzenetére


Macccy
senior tag

Lehet én írtam, ja. :K
Aha, nem a világ legjobb sztorija, legalábbis ott én is néztem, meg a vége felé is. Ott az ACT III körül nem volt akkora átütő. De az ACT I és ACT II szigetei, az a környezet, a látvány, a hangulat, még a trófeás gyűjtögetés közben is odab.aszott. És ami jó hír még, hogy bár csak éppppen belenéztem az Iki Island DLC elejébe, de ígéretesen indul, szerintem megint rendben lesz.

(#91761) bbuffy


bbuffy
senior tag

Hát srácok, én nem mentem falnak a Kenától. Sztori olyan kis semmilyen. A képi világ nem rossz. A feladatok néha bosszantóan ki vannak faragva, vmi egyensúlyt azért kellett volna találni. Oké, nem egy Horizon, de picit többet vártam. Ez van.

...és jól jegyezd meg fiacskám, az élet, ha kicsit is jól jön ki a lépés, annyira, de annyira gyönyörű. /Bohumil Hrabal/

(#91762) mrThomi válasza Kendek (#91759) üzenetére


mrThomi
addikt

Ezek közül melyiket kapcsoljam ki ? [kép]

Illetve annyit kerdeznék még hogy a VRR nalam valamiert Off [kép] es nem tudom hogy miert. Ezt se talalom a ps beallitasainal. Tv-n a jatekoptimalizacional viszont be van kapcsolva a vrr es g-sync [kép]

(#91763) Moby válasza mrThomi (#91762) üzenetére


Moby
addikt

Hát mert a PS5 nem tud VRR-t.

(#91764) Kendek válasza mrThomi (#91762) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

A HDMI-eszköz csatolásának engedélyezését kellene kikapcsolni.
VRR-t egyelőre nem támogat a konzol, egy jövőbeli firmware frissítéssel fog érkezni ez a funkció.

<-ƘƘ->

(#91765) mrThomi válasza Moby (#91763) üzenetére


mrThomi
addikt

Igen franko közbe utanna olvastam... Ilyenkor banom hogy a xbox sx-et adtam el. Azt hittem 1 ev alatt ez alap dolog lett mar. Mindegy, köszi

Kendek: Köszi, remelem ez megoldja akkor

(#91766) Blaze_ válasza mrThomi (#91765) üzenetére


Blaze_
aktív tag

Ez komoly, hogy a VRR hiánya miatt bánod? :B

(#91767) -=Jam=- válasza mrThomi (#91765) üzenetére


-=Jam=-
őstag

De miért várja mindenki a VRR-t, mint a messiást, amikor fix 60 fps-nél teljesen mindegy, hogy be van kapcsolva vagy nincs... PS5-ön én jelenleg nem tudok olyan játékról, amiben 30-60 fps között ugrálna, mert ott lenne értelme. Majd ha lesz olyan game, amiben mondjuk engedik a ray tracinget, és nem korlátozzák 30-ra az fps-t, hanem amit tud a konzol azt ráengedik, akkor ott jól fog jönni.

(#91768) keIdor válasza -=Jam=- (#91767) üzenetére


keIdor
titán

Resident Evil Village: Ray Tracing mód az pont ilyen.
Nem fix 60 fps.
Crysis 1 Remastered szintén.
Nem rossz az ha van. Csak meg kéne mondják, hogy lesz-e vagy sem. Tudja-e egyáltalán a hardver.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#91769) vonSux válasza mrThomi (#91765) üzenetére


vonSux
őstag

Add el a ps-t, és vegyél egy xboxot. Néha piszok egyszerű az élet :K

(#91770) mrThomi válasza -=Jam=- (#91767) üzenetére


mrThomi
addikt

Ha a kep vizszintesen mintha csuszna egy kicsit az nem a vrr hianya miatt van ? Nem szaggatasra gondolok hanem kepelcsuszasrol.

(#91771) semetka válasza mrThomi (#91770) üzenetére


semetka
őstag

Igen az miatt van. Far Cry 6 nál nagyon sok tearing van, nem is láttam nagyon másban ennyire feltűnően

==Gigabyte Z170X Gaming 3 Core i5-6600 2x4GB DDR4 2666MHz Kingston HyperX Fury with Intel HD Graphics 530==

(#91772) mrThomi válasza semetka (#91771) üzenetére


mrThomi
addikt

Igen eleg sokszor van ezert is kerdeztem, mar nagyon feltünt egy idö utan, de akkor ez van. Lehet mas jateknal nem lesz, vagy nem ennyire, de egy darabig meg far cry 6-ozni fogok, mert nem volt occo :DDD Mikorra igerik a vrr frissitest a sony ?

(#91773) RangerFox válasza mrThomi (#91772) üzenetére


RangerFox
Topikgazda

Nincs konkrét dátum

(#91774) EnterR


EnterR
veterán

Na, már nincs sok hátra! ;]

PSN ID: marquuard

(#91775) KaitouP válasza EnterR (#91774) üzenetére


KaitouP
Topikgazda

Most mutatta párom. :C The hype is reaaaal!

God, bless us everyone, we're a broken people living under loaded gun

(#91776) NyMRooD válasza Wesder (#91728) üzenetére


NyMRooD
őstag

Egyébként milyen multi first-party címek vannak a gamepass - ba amivel játszik is valaki? Halo inf, SoT és Gears, ki hagytam valamit?

PS5 | Xbox Series S | Switch Oled | X360 | iPhone 13 mini | Gigabyte Z490 Gaming X AX - Intel i5 10400 - CORSAIR 32GB Vengeance DDR4 3200MHz CL16 - Sapphire Radeon 7770 1GB GHZ

(#91777) Wesder válasza NyMRooD (#91776) üzenetére


Wesder
félisten

Ami 1stparty és van benne multi is az a:
- Halo-k
- Gears-ek
- Sea of Thieves
-Forzàk (amíg van liszensz)
-State of Decay 2
- Grounded
-TESO
- Quake
- Bleeding Edge (ez màr megszünt)
- Fallout 76
- Sunset OD (még ex, de nem 1stparty)

Ami tudom hogy multis lesz még az a Redfall, meg Contraband,

Most a minőség mindegy, még mielött ezzel takarózna valaki. Itt most pusztàn előfizetéses model szempontjàból vizsgàljuk ezeket a jàtékokat.

Ott a Tsushima. Kapott valami multi módot, ami PvE vagy PvP, vagy PvEvP, pontosan nem tudom, mert nem mozgat semennyire sem, na de olyanokkal simàn lehet előfizetéses szolgàltatàsban bent tartani embereket. Persze ehez az is kéne hogy Day1 jöjjön, mert amúgy meg aki megveszi az nem fog előfizetni, illetvel lehet nem is vàrnàk meg azt a 3-6-12 hónapot a jàtékosok, hanem inkàbb behúzzàk akcióban. Azért tényleg remélem valami nagyon jó lesz, amire érdemes lesz előfizetni.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#91778) -secret-


-secret-
Arcképgyáros

(#91779) .LnB válasza -secret- (#91778) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

5 éves...

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#91780) -secret- válasza .LnB (#91779) üzenetére


-secret-
Arcképgyáros

Ennyiért akkor sem kapsz játékot. :B

(#91781) .LnB válasza -secret- (#91780) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Szerintem ez sem számít annak. :DDD ;]

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#91782) Xaels válasza Wesder (#91777) üzenetére


Xaels
félisten

Uncharted, Tlou is kapott anno multit csak nem sokakat érdekelt. A Killzone multija sem volt amúgy rossz, de akkor ott a GT Sport is. Ha akarná a Sony is tudna ilyen címeket letenni vagy a bejáratottakat elvinni olyan irányba 1-2 kivételtől eltekintve szerintem, hogy bentartsa az előfizetőket.

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#91783) .LnB válasza Nayrobi (#91685) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Ez a repülőrajt... :U

[ Szerkesztve ]

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#91784) WhiteWalker válasza -secret- (#91778) üzenetére


WhiteWalker
nagyúr

Köszi , pont volt a Curve kártyámon 0.82£ promó összeg maradvány , ez pont fedezi :DDD

(#91785) Nescafé válasza -secret- (#91778) üzenetére


Nescafé
őstag

Megvettem :)

 iPhone 15 Pro

(#91786) Willhunting


Willhunting
aktív tag

Xaels:

Akarja is! Ebben a genben az eddigi fejlesztések kb 1/3-a multi lesz. A nagy stúdiók közül is sok fejleszt azt is a fő játékuk mellett, plusz ott van a rengeteg 2nd party szerződés amit az utóbbi 1-2 évben kötöttek. Most nagyon ráfeküdtek a dologra, rájöttek milyen jó lenne nekik is egy fortnite kaliberű ip, ami minimális ráfordítással termeli a dollár milliárdokat.

[ Szerkesztve ]

(#91787) BusinessGuy válasza tkohun2107 (#91752) üzenetére


BusinessGuy
senior tag

Valamivel szebbem szól a 7p+-nál ami meg alig szól szebben a pulse-tól csak kényelmesebb...
Ahogy írtam ha Astro szintet kvázi közelítő hang kell és kényelem akkor Logitecg G Pro X Wireless vagy Kingston Cloud Flight (vagy Flight s)..
Steelseries fejesei borzalmasan túl vannak értékelve tesztekben és az influenszerek által.

(#91788) F-ECT$ válasza -=Jam=- (#91767) üzenetére


F-ECT$
titán

Szerintem is inkább hátrány lesz, mint előny. Most törekednek a fejlesztők, hogy meglegyen a stabil 60 framerate, ha lesz vrr, akkor kiengedik a játékot ingadozó fps-sel is, mert majd a vrr megoldja :U

Dive ever, work never.

(#91789) Peace válasza F-ECT$ (#91788) üzenetére


Peace
nagyúr

"...ha lesz vrr, akkor kiengedik a játékot ingadozó fps-sel is, mert majd a vrr megoldja" Persze, ha van hozzá VRR-es megjelenítőd. Mindenki más meg beszopta. :P

(#91790) Kendek válasza Peace (#91789) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

A stabil 30 fps megmarad opciónak, nem kell aggódni. :D

<-ƘƘ->

(#91791) Deck válasza Kendek (#91790) üzenetére


Deck
titán

A 30fps tűnjön el inkább végleg... :D

PS5

(#91792) ribizly válasza Deck (#91791) üzenetére


ribizly
veterán

Egyetértek. Legyen 60 fps a standard.

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#91793) Kendek válasza Deck (#91791) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Amúgy a notimmal kipróbáltam a VRR-t, és tök jól üzemel. Pl. a Black Mesa az úgy ingadozik mint az állat, de 40 és 120 fps között nem igazán veszem észre, képtörés is nulla. 40 alatt a hertz az duplázódik, szóval ugyanúgy működik. Viszont a 30 fps-t azért így is megérezni, azon nem igazán segít.

<-ƘƘ->

(#91794) Marky18 válasza Peace (#91789) üzenetére


Marky18
aktív tag

Minek tamogatnak a jatekok 4K felbontasu texturakat, ha vannak, akik CRT-rol nyomjak ;]

(#91795) Frod válasza Deck (#91791) üzenetére


Frod
addikt

+1

Do you see the white shadow?

(#91796) Peace válasza Deck (#91791) üzenetére


Peace
nagyúr

Jó lenne!!! :C Már rosszul vagyok a gondolattól is. Mindent performance módban tolok. Most játszom épp nagy erőkkel az RDR2-t másodjára. Megvettem PC-re és valami hihetetlen érzés újra átélni Ultra grafikával és 60+ FPS-el! Már PS4 Pro-n is állat volt, de ez egy egészen új szint! Ha PS5-ön is mindennél meglenne a 60, akkor már összetenném a két kezem! Remélem nem lesz only 30 opció AAA játékoknál!

(#91797) NTSC Jani válasza Peace (#91796) üzenetére


NTSC Jani
tag

Én is mindent performance módban tolok. Isten mentsen a 30 fps-től. Bár két játék van, amit kénytelen vagyok ennyivel tolni. Az egyik az L.A. Noire, a másik CTR Nitro Fueled. Minden más 60 fps. 144 hz-es monitoron tooom, hdmi-n tudja a 120 Hz-et. Nyilván a 144 Hz is ugrás, de a 30-ról 60-ra jobban érződik.

(#91798) Deck válasza NTSC Jani (#91797) üzenetére


Deck
titán

Érdekes ez a 120. COD Vanguard esetében megnéztem és borzasztóan ront a képen, tesztek alapján 80-120 között ingadozik. Monitoron csak 1080p a 120fps mellett, mert sajnos a PS nem támogatja a 1440p-s monitorokat. Nekem nem adja a 120fps érzése különösebben... Aztán, lehet majd a következő COD-okból el is tűnik aztán, szokhatja meg újra mindenki a 60at... ;] Inkább a stabil 4k 60fps nyerő a számomra.
Más, hogy érzi ezt? Persze olyan válaszoljon aki ki is próbálta ezt, nem csak nézett egy videót... :DDD

[ Szerkesztve ]

PS5

(#91800) Deck válasza Deck (#91798) üzenetére


Deck
titán

Persze ha 120-on játszok egy darabig és visszaváltok 60-ra akkor nagyon darabosnak tűnik a 60, egy darabig.

PS5

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  PlayStation 5 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.