Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  PlayStation 5 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-17 21:43:19

LOGOUT.hu

PlayStation 5 ON-topik téma-összefoglaló
MIELŐTT KÉRDEZEL, OLVASD EL!

Az OFF-topik ezen linken keresztül érhető el.

A témához szemernyit sem kapcsolódó hozzászólás és a Spoiler tag használatának elmulasztása figyelmeztetés nélküli törlést vonhat maga után!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#87951) KoNZoLik@ válasza temes69 (#87949) üzenetére


KoNZoLik@
veterán

Jaja, 15K-t nagyon megér, fantasztikus játék👍 Nem tudom az előzőek,hogy maradhattak ki, voltak azok konzolokon is? Mert ha nem akkor azért😁

***14 éve a PH-n! KoNZoLik@ felhasználónak 816 pozitív értékelése van*** 永遠に落ちない***

(#87952) krx21 válasza Kendek (#87938) üzenetére


krx21
nagyúr

Én meg azét drukkolok, hogy soha ne tűnjön el a lemezes alternatíva… :K

(#87953) eisento válasza keIdor (#87941) üzenetére


eisento
addikt

A papinak gyujt szemmutetre? :DDD :DDD :DDD

Motorola Edge 40 | PSN ID: HUN_Ejzi

(#87954) balázs1991 válasza ProEvoFan (#87950) üzenetére


balázs1991
csendes tag

Van amúgy Jimbon kívül aki leállíthatná ezt a tendenciát? Kezdek tartani attól, hogy amit a Playstation felépített hosszú évek során az exkluzívokkal, azt teljesen tönkretehetik.
Nem tudom lesz-e hatással ez az egész az eladásokra, de nem túl jó előjel ez na, valljuk be.
Szóval van esély arra, hogy Jim-et menesztik?😀
Vagy amíg dől a lé nem számít semmi?
Persze elhiszem ez több pénz a Sonynak amit új gamekre, vagy akár studió vásárlásra költhetnek, de akkor is…

(#87955) zkxdn válasza balázs1991 (#87954) üzenetére


zkxdn
őstag

Szóval van esély arra, hogy Jim-et menesztik?😀
-Kevés
Vagy amíg dől a lé nem számít semmi?
-Kb :DDD

(#87956) keIdor válasza eisento (#87953) üzenetére


keIdor
titán

Nem, hanem néhány százezres eladásért cserébe kiadják az összes “Ászt” a kezükből.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#87957) ratgab válasza balázs1991 (#87954) üzenetére


ratgab
tag

Amíg 185kért ps5öt veszel és ennyi pénzért még játékra alkalmas videókártyát se addig én nem aggódom a sony jövőjéért. Annak a pár elvetemültnek aki még pcn játszik kiadják a régi excluzívjaikat (remélem senki nem gondolja hogy valaha is párhuzamosan jönne ps megjelenéssel az adott játék pcre mert az szerintem nem fog bekövetkezni.), amivel csak megágyaznak a leendő playstation vásárlasi döntéseknek. (Régi god of war amit már psen utánad dobálnak pced kiadva eredményezhet pár ps5 eladást, illetve ragnarok előrendelést).

Mint tudjuk a játékeladási bevételek az első 2 hónapban számítanak igazán. 1 év után mehet ki bármi pcre is akár bevételt generálni.

Ügyesen csinálja ezt a Sony és Jimbo.

(#87958) Sefneni válasza Blaze_ (#87940) üzenetére


Sefneni
őstag

A harcrendszerét a harmadikból emelték át ( :( ), viszont maga a játékmenet szerintem inkább egy Diablo-szerűséghez hasonlít, talán nincs is már körökre osztva (?).

Not all stories have happy endings. But yours has yet to be written.

(#87959) Wesder válasza eisento (#87953) üzenetére


Wesder
félisten

:DDD:C

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#87960) Gubu0101 válasza ratgab (#87957) üzenetére


Gubu0101
veterán

Minden masra ott a ps now pc-re is :D Ha valaki annyira akar ps jatekokat vesz ps4 kontrollert meg elofizet es jatszhat is.

…ASUS ROG Strix G17 2022 (G713RS)…ROG Ally…ROG Cetra True Wireless  MacBook Air M1  iPad Air  iPhone 14 Pro Max  Apple Watch Ultra…Samsung Buds 2/Live...PS5…JBL Charge V…

(#87961) Frod válasza balázs1991 (#87954) üzenetére


Frod
addikt

Szerintem bőven felelőse és arca ő ennek az új irányvonalnak, valszeg a fejeseknek tetszik a még több pénz.

Do you see the white shadow?

(#87962) KoNZoLik@ válasza Sefneni (#87958) üzenetére


KoNZoLik@
veterán

De körökre osztott,a harcrendszer pedig úgy jó ahogy van , szerintem...

***14 éve a PH-n! KoNZoLik@ felhasználónak 816 pozitív értékelése van*** 永遠に落ちない***

(#87963) Kendek válasza ratgab (#87957) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Biztos, hogy így gondolják, vagyis, hogy nincs mit veszíteni. Az extra játékeladások is bevétel, és az is, ha az exkluzív folytatások miatt vesznek PS-t, utána pedig még mindenféle egyebet is rá. Nem érzik a veszélyt, tekintettel arra, hogy a játékos PC építés manapság már igazi luxus kategória.
Engem abszolúte nem zavar, hadd játszanak ők is. Viszont örülök neki, ha emiatt ugyanolyan jó játékokat kapunk később is, anélkül, hogy még jobban emelkednének az árak.

<-ƘƘ->

(#87964) zkxdn válasza Kendek (#87963) üzenetére


zkxdn
őstag

"Nem érzik a veszélyt, tekintettel arra, hogy a játékos PC építés manapság már igazi luxus kategória."

Egyetlen veszély a PCre való portolgatásoknak a hardware-eladások esetleges csökkenése.
Nah most ezt nem most fogják megérezni így a PS5 gen elején, mikor nincs is annyi konzol ami a fanboyoknak meg az early adoptereknek kell.
Szerintem a lehető legrosszabbkor csinálták ezt, vagy pont fordítva a lehető legjobbkor mert így semmi negatívum nem fog látszani belőle.
Az hogy PS5 gen végén hol lesznek az eladások az már egy másik kérdés. De a 200M-300M jóslatos baromságot elkell felejteni amint egyes emberkék vízionáltak.
Szerintem max a PS4 számait fogja hozni a PS5, de majd meglátjuk.

(#87965) penge111 válasza KoNZoLik@ (#87923) üzenetére


penge111
addikt

Na, végre akkor ez jól sikerült. A King's Bounty 2-t vártam nagyon, de az olvasatom szerint nem sikerült jól. Meg nekem a videók alapján nem tetszik a harcrendszer, az első részben nagyon jó volt. Nálam verte a Heroes sorozatot. Most nézegetem a Disciples Libertation, szerencsére maradt a körökre osztott harcrendszer. Ennek is játszottam pc-n az első részével, szuper volt. Valóban tartalmas az új rész: 80 óra, 250 küldi, 5 féle befejezés. Köszi a figyelemfelkeltést, fel is irtam a listámra. Most a Cursed of Dead Gods játékot veszem, a kövi a Disciples lesz :R

PSN: Dragonmage1980, http://huncritic.hu/

(#87966) KoNZoLik@ válasza penge111 (#87965) üzenetére


KoNZoLik@
veterán

:R :C

***14 éve a PH-n! KoNZoLik@ felhasználónak 816 pozitív értékelése van*** 永遠に落ちない***

(#87967) balázs1991 válasza zkxdn (#87964) üzenetére


balázs1991
csendes tag

Mindenesetre nagyon kíváncsi leszek a hosszú távú hatásaira a gépeladás tekintetében. Mert egyelőre rekordokat döntöget folyamatosan.
Ha pedig rosszul sülne el, még mindig tudják azt mindano, hogy ok ez volt az utolso pc port.
De remélem nem lesz negatív hatással semmire.

(#87968) syler123


syler123
veterán

Azért nem semmi gagyi címek jönnek mostanában a Ps+al. Plague Tale, Oddworld és a Wreckfest után már azt hittem értelmes címek is lesznek, de azóta olyanok, hogy annyit sem érnek, hogy letöltsem őket.

Kiszivárgott a novemberi ps+ is, említést sem érdemel...

[ Szerkesztve ]

(#87969) KoNZoLik@ válasza syler123 (#87968) üzenetére


KoNZoLik@
veterán

Ezek "ajándékok" úgymond, és mint olyan azoknak nem szoktuk nézni a fogát😉 Ha értelmes játékot akarsz, hát azt sajnos meg kell venni, ilyen ez a popszakma 😂

***14 éve a PH-n! KoNZoLik@ felhasználónak 816 pozitív értékelése van*** 永遠に落ちない***

(#87970) Kendek válasza zkxdn (#87964) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Én nem igazán érzem a veszélyt ebben. Oké, potenciálisan veszíthetnek olyan vásárlókat akik amúgy PC mellé tartanak konzolt az exkluzívok végett. Na de nekik majd eladják PC-re, az önmagában nyereséget nem, vagy később is csak minimálisan termelő konzol pedig máshoz kerül, aki egyébre is költeni fog a platformon belül.

Mondok is egy jó példát, itt van Peace fórumtársunk esete. Nála javarészt csak porosodik a konzol, szinte semmi hasznot nem hoz a Sony számára. Helyette használhatná valaki olyan is, aki sokkal többet költekezne.
Vajon így a generáció elején melyik éri meg jobban a Sony-nak? Az, ha olyanoknak adja el a konzolt akik költekeznek, vagy olyanoknak akiknek csak azért kell, hogy lemezen megvegyék az exkluzívokat?

<-ƘƘ->

(#87971) CptAdamica válasza ProEvoFan (#87950) üzenetére


CptAdamica
veterán

Szerintem az égvilágon semmit nem építenek le azzal, hogy 2 év elteltével kiadják PC-re is a játékokat, amikor már mindenki rongyosra játszotta azokat.

[ Szerkesztve ]

Megyen!

(#87972) F-ECT$ válasza CptAdamica (#87971) üzenetére


F-ECT$
titán

Én csak a PS exek miatt vettem PS-t. Ha a döntésemkor azt láttam volna, hogy ezek megérkeznek 2-3 év késéssel PC-re is, akkor valószínűleg egy Nintendot vettem volna.

Dive ever, work never.

(#87973) Sefneni válasza KoNZoLik@ (#87962) üzenetére


Sefneni
őstag

Én jobban szerettem az első két rész harcrendszerét, de persze kinek mi. :)
A bétával játszottam, ott a "sima" játékmenet nem volt még körökre osztva, csak a karakterrel meg a segítőjével kellett bejárni valami barlangot. :D

Not all stories have happy endings. But yours has yet to be written.

(#87975) Zoleee83


Zoleee83
addikt

+1
Eddig az volt a legnyomósabb érv a PS mellett, hogy ezeket a remek exclusive-okat csak így, ezen a platformon érheti el a játékos.
"Mindenes" laptop cseréje előtt állok, ezek után elgondolkodom rajta, hogy kell-e azonnal az adott játék (HFW) + a gép, vagy ráér majd 1-2 év múlva is, pláne, hogy rengeteg játék jön évente.
Aki sokféle stílussal + multiplatform címekkel is játszik, és van elég erős PC/Gamer laptopja, annak ez valós opció lehet. Nem tudom jó-e az irány.

* You can't stop me to love the world with all its lies - Guano Apes *

(#87976) CptAdamica válasza F-ECT$ (#87972) üzenetére


CptAdamica
veterán

Nekem 2-3 éve előny miatt simán megéri a PS5, főleg ilyen vga szegény időszakban.

Megyen!

(#87977) Kendek válasza F-ECT$ (#87972) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

És mennyivel jobban járt volna azzal a Sony. Mivel az exkluzívokat eladta volna neked PC-re, a veszteséggel árult konzolja pedig nagyobb eséllyel mehetett volna egy olyan gazdához, aki sokkal többet költekezik a platformon belül. Ez közel sem leépítés, hanem tudatosan a profitmaximalizálásra mennek rá...

<-ƘƘ->

(#87978) Wesder válasza Zoleee83 (#87975) üzenetére


Wesder
félisten

Nem kell rettegni az iràny miatt. Akinek PS kell, az akkor is megvenné ha Day1 jönne minden PC-re a Sonytól. Amíg a videókàrtya több, mint az egész konzol, addig csak az fog konzol helyett PC-t vàlasztani, akinek mindenféleképpen kell egy erős gép otthonra. Az hogy te most inkàbb akkor PC-t veszel ha a többi is jön PC-re, az olyan kis réteg hogy kb nem is szàmít. Egyébként a Sony steam oldala 40+ tételt szàmol jelenleg, szóval lesz még ott mit eladni.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#87979) Zoleee83 válasza Wesder (#87978) üzenetére


Zoleee83
addikt

Persze egyet értek veled abban, hogy viszonylag kis réteghez tartozom. :K
Nekem eleve a helyhiánnyal is gondom van, nem tudom, hogy akarok-e a munkára is használt gamer notebook + XSX mellé egy harmadik nagy "dobozt". :DDD
Viszont igényem a minőségi exclusiveokra egyértelműen van, de nem ez a platform az, ahol az elmúlt években sok pénzt költöttem, pedig sokáig volt PS4-em, jobbak az akciók-okosságok máshol. Számomra.

* You can't stop me to love the world with all its lies - Guano Apes *

(#87980) Wesder


Wesder
félisten

PlayStation Plus Titles - November 2021

-Knockout City (PS4, PS5)
-First Class Trouble (PS4, PS5)
-Kingdoms of Amalur: Re-Reckoning (PS4)
-The Persistence (PSVR)
-The Walking Dead: Saints & Sinners (PSVR)
-Until You Fall (PSVR)

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#87981) F-ECT$ válasza Kendek (#87977) üzenetére


F-ECT$
titán

Nem tudom, hogy mennyi az átlagfelhasználó játékvásárlása, de tény, hogy a PS Plus-on kívül alig vettem 1-2 játékot. Ami abban nem volt benne, annak a többségét kölcsön kaptam lemezen.

(A PS4 Pro-mon nyert valószínűleg mert azt 2018-ban vettem.)

[ Szerkesztve ]

Dive ever, work never.

(#87982) F-ECT$ válasza Wesder (#87980) üzenetére


F-ECT$
titán

A Knockout City kaphat így egy nagy lökést. Próbálta már valaki, milyen?

Dive ever, work never.

(#87983) Gubu0101 válasza Wesder (#87980) üzenetére


Gubu0101
veterán

Ezek kozul van amit erdemes jatszani? :U

…ASUS ROG Strix G17 2022 (G713RS)…ROG Ally…ROG Cetra True Wireless  MacBook Air M1  iPad Air  iPhone 14 Pro Max  Apple Watch Ultra…Samsung Buds 2/Live...PS5…JBL Charge V…

(#87984) Wesder válasza F-ECT$ (#87982) üzenetére


Wesder
félisten

Egész jó. Benne van EA Play-ben, úgyhogy nem tudom milyen lökést adhatna neki még a PS+.

Szerk.
Ràadàsul még crossplay is van ha jól tudom.

[ Szerkesztve ]

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#87985) oriic válasza F-ECT$ (#87982) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Őszintén? Szerintem semmi lökést nem kap. Sem a Rocket Arena, sem a Destruction All-Stars-t nem lepték el a PS Plus előfizetők százezrei, szerintem ezt a játékot sem fogják. Max 1-2 hétig megugrik a játékosok száma, aztán ugyanúgy otthagyják ezt is mint a két fentebb említett címet.

Live-Die-Respawn

(#87986) zkxdn válasza Kendek (#87970) üzenetére


zkxdn
őstag

Sok mindennel egyet értek, főleg Peace esete jó példa, de
"Vajon így a generáció elején melyik éri meg jobban a Sony-nak?"
Nyílván az éri meg a Sonynak amit most csinálnak, de a monológomban kifejtettem hogy a gen végén fogjuk meglátni hogy ez jó irány volt-e.

Csakhogy az én személyes példám is itt legyen.
Van egy jókis közép kategóriás PCm. (i5+GTX1660) plusz PS4 és majd jön a PS5. Illetve nagyon gondolkozok az Xboxon és Nintendon is. Sony címeit PCre 50 dodóért megse fordult a fejemben hogy megvegyem :DDD
Na most haveri társaságban is néznek rám hogy minek PC mellé Xbox és lassan már PS se kéne. Nálam az a helyzet ami szerintem Wesdernél (hsz-iből következtetve :DDD ) is lejátszódott, hogy kezd lassan nagyon unalmas lenni a sok bszakodás a PCvel. Random 4Kban indul el az egyik játék és nem tudod levenni csak újraindítással a másik meg ablakban jelenik meg, 6 millió launcher és account stb stb stb. Az árakról nemis beszélek mert viccnek is rossz. De még nem tudom elengedni a PCm kezét. Még.

Szóval szerintem egy konzol mellett ma minimum 2, Nintendo esetében 3 érv szól.
-Maga a konzolos élmény
-Az exclusive címek
-Ár
Innentől mindenki maga dönt hogy mi kell és fontos számára.

[ Szerkesztve ]

(#87987) hombre[EU] válasza Zoleee83 (#87975) üzenetére


hombre[EU]
veterán

Nem tudom jó-e az irány.

az a helyzet,hogy ezt a hajót lassan irányítani sem kell ->[link]

innentōl kezdve ezt a brandet még egy talicska majom is 10évig a csúcson tartaná :DDD

Life, Uh, Finds A Way

(#87988) proly01 válasza Wesder (#87816) üzenetére


proly01
őstag

bocsi hol volt? lemaradtam? :R

....Pr:)ly....

(#87989) Zoleee83 válasza hombre[EU] (#87987) üzenetére


Zoleee83
addikt

Láttam már brandet 42%-ról úgy földbeállni mint a sz@r. :D
Nokia vs. Apple rémlik-e?
Nem kellett hozzá csak 5 év, és élve felfalta a nagy brandet az alma..

[ Szerkesztve ]

* You can't stop me to love the world with all its lies - Guano Apes *

(#87990) Wesder válasza Zoleee83 (#87989) üzenetére


Wesder
félisten

Jó, de a Nokia mellett elment az ipar.

A Sony One&Done jàtékaira most nagy az igény. Meglesznek még sokàig.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#87991) KKaresz45 válasza hombre[EU] (#87987) üzenetére


KKaresz45
senior tag

Nagyon magasról lehet ám nagyon nagyot pofára esni. Commodore, Sega, 3dfx, Nokia...

(#87992) KoNZoLik@ válasza Zoleee83 (#87989) üzenetére


KoNZoLik@
veterán

Hát ez egy nagyon rossz példa volt...

[ Szerkesztve ]

***14 éve a PH-n! KoNZoLik@ felhasználónak 816 pozitív értékelése van*** 永遠に落ちない***

(#87993) hombre[EU] válasza Zoleee83 (#87989) üzenetére


hombre[EU]
veterán

nem sok köze van a két iparnak egymáshoz, de ha nagyon össze akarjuk hasonlítani akkor a nokia csak egy pünkösdi királyság volt,ami pár év alatt lepörgött...a a playstation meg 20+ éve a biznisz egyik legjelentōsebb szereplōje.

Life, Uh, Finds A Way

(#87994) KoNZoLik@ válasza hombre[EU] (#87993) üzenetére


KoNZoLik@
veterán

+1👍 Bizony bizony...és lassan 30 év az a 20😁 94-ben debütált a PS1 👍

[ Szerkesztve ]

***14 éve a PH-n! KoNZoLik@ felhasználónak 816 pozitív értékelése van*** 永遠に落ちない***

(#87995) proly01 válasza proly01 (#87988) üzenetére


proly01
őstag

Értem.Jogos, hogy nincs válasz. megerősítettem...kamu információid vannak! :U :K Mint régen és most is kiderült.Többet mutatsz mint amid van,gáz. :(((

....Pr:)ly....

(#87996) hombre[EU] válasza KoNZoLik@ (#87994) üzenetére


hombre[EU]
veterán

[link]

Life, Uh, Finds A Way

(#87997) Wesder válasza proly01 (#87995) üzenetére


Wesder
félisten

Ha ez nekem szólt, akkor nem làttam hogy kérdeztél... :U

Egyébként meg ez a hivatalos:

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#87998) proly01 válasza Wesder (#87997) üzenetére


proly01
őstag

Igen neked szólt, és igen;hol vannak az általad "fix" -nek ígért bejelentés(ek)?! Amit a fórum társnak is írtál? :R
Nekem nem tűnt fel hogy bejelentették volna tegnap a 23.00 órától kezdődő hivatalos state of play'ben az általad "FIX"-en említett Kingdoms of amalur-t. :U

Szóval bocsánat.... de meg tudnád erősíteni esetleg egy linkel vagy bárhogy, hogy ezt a játékot bejelentették?!

[ Szerkesztve ]

....Pr:)ly....

(#87999) Wesder válasza proly01 (#87998) üzenetére


Wesder
félisten

Ott van nem? Be van jelentve. Ekkora ügyet csinàlni a semmiből... :U

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#88000) RudY válasza proly01 (#87998) üzenetére


RudY
addikt

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  PlayStation 5 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.