Hirdetés

2024. június 26., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  PlayStation 5 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-17 21:43:19

LOGOUT.hu

PlayStation 5 ON-topik téma-összefoglaló
MIELŐTT KÉRDEZEL, OLVASD EL!

Az OFF-topik ezen linken keresztül érhető el.

A témához szemernyit sem kapcsolódó hozzászólás és a Spoiler tag használatának elmulasztása figyelmeztetés nélküli törlést vonhat maga után!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#43301) Szabi® válasza ProEvoFan (#43280) üzenetére


Szabi®
addikt

Csakhogy az "úr" ggbuffon1897 már ismeri a másik oldalt, két hete adta el a Series X-jét.
Úgyhogy zenész.....gyakorlatilag onnan jött ide.

(#43302) laci1117 válasza eisento (#43009) üzenetére


laci1117
tag

Akiknek sikerült megrendelni, van valami fejlemény azóta? :) Törölték, vagy még mindig függőben van? Esetleg feldolgozták a rendelést?

(#43303) VTom válasza Szabi® (#43301) üzenetére


VTom
veterán

Érdekes a történet így tehát dec. 22.-én eladta az XsX-et, 23.-án megrendelte a PS5-öt, majd január elején az "azt hittem lemondtam" PS5 megredenését az Alza törölte, ezért mindenkinek a k*rva anyját, és veszek inkább egy XsX-t. :U

Nem is kommentálom inkább ezt a szintet.

Everybody has a plan until they get punched in the mouth.

(#43304) Moby válasza Szabi® (#43301) üzenetére


Moby
addikt

Arconpörgés lvl. végtelen.

(#43305) Moby válasza Dr. Venkman (#43286) üzenetére


Moby
addikt

Nekem is ilyen huszonóra volt az első kör, de azt teljesen vakon mentem. Utána rámentem a platinára (akkor már kicsit bántam, hogy vakon ment az első kör), nagy így lett végül 62 óra.

(#43306) Szabi® válasza VTom (#43303) üzenetére


Szabi®
addikt

Így már abszolút érthetetlen, hogy mit is akart valójában, ha akart is egyáltalán valamit ..... :D

Moby Ez az egy lépés előre, kettő hátra metodika ;]

cyberkind Akinek eladta a Series X-et, pont ő is árul Ps5-öt.

[ Szerkesztve ]

(#43307) cyberkind válasza VTom (#43303) üzenetére


cyberkind
félisten

Nyilván manBat a szitu, de ha annyira kell valakinek a konzol, megvehet párszoros áron, a lehetőség adott. :C

Paranormal Cocktivity

(#43308) Sordoran válasza akos.fulop (#43293) üzenetére


Sordoran
addikt

Nem kell ezen nagyon problémázni, hiszen nem is elérhető. Majd amikor kapható lesz, leakciózzák 184.990-re, és az már tök jó, mert 26% kedvezmény. ;]

Double rainbow... what does it mean? Well, a double rainbow is a phenomenon of optics that displays a spectrum of light due to the sun shining on droplets of moisture in the atmosphere. Does that explain?

(#43309) tboy93 válasza Sordoran (#43308) üzenetére


tboy93
nagyúr

Majd Black Friday-re, addigra talán kapnak egy 100db-os készletet :DDD

(#43310) polonic


polonic
félisten

Lehet, hogy hülye kérdés lesz. De még nem volt konzolom, ezt már korábban említettem.
És még most sincs. :D :O
Szóval én csak most tájékozódom a játékokról.
Nézegettem trailert a God of War-ról. Vélemény? Érdemes? Jó a sztorija?

(#43311) Kendek válasza polonic (#43310) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Igen, érdemes. A folytatása a legvártabb játék jelenleg.

<-ƘƘ->

(#43312) RangerFox válasza polonic (#43310) üzenetére


RangerFox
Topikgazda

Vélemény: egyik legjobb exkluzív volt PS4-re.
Érdemes: mindenképp.
Jó a sztorija: eléggé, a korábbi részek után főleg, de azok nélkül is élvezetes.

(#43313) tboy93 válasza polonic (#43310) üzenetére


tboy93
nagyúr

A 2018-as God of War egy kifejezetten jól sikerült cím, egyik legjobb Sony ex. szvsz, mindenképpen érdemes megvenni. Használtan 3-5e Ft-ért már megkapod a lemezt.

Pár cím amit még érdemes beszerezned PS4/PS5-re:
- Uncharted 1-2-3-4-Lost Legacy
- Horizon Zero Dawn
- Days Gone
- Detroit: Become Human
- The Last of Us 1-2
- Ghost of Tsushima
- Marvel's Spider-Man + Miles Morales

[ Szerkesztve ]

(#43314) nanorambo válasza polonic (#43310) üzenetére


nanorambo
őstag

Nagyon is érdemes :K
Most hogy így feljött a téma, lehet ki is tolom újra.

[ Szerkesztve ]

(#43315) EnterR válasza Szabi® (#43306) üzenetére


EnterR
veterán

Most az aprós értékeléseket fogjuk bújni és szembesítgetni? Ez már a sokadik ilyen oknyomozó riporterkedés.

PSN ID: marquuard

(#43316) Tatyla


Tatyla
őstag

Ehez az edigital emeléshez annyit fűznék ha van egy ár amit a Sony megállapított attól szerintem nem igazán lehet eltérni de majd megkérdezem egy ügyvéd ismerősömet, hogy törvényes e ez

PSN:Tibipapa74 Xbox id: Tibipapa74 Battletag:Tatyla#2431 https://www.youtube.com/channel/UCogzoZ5ODf0hReYKB7p16AA

(#43317) Szabi® válasza EnterR (#43315) üzenetére


Szabi®
addikt

Mert bejárni topikokban kammerolni sokkal jobb ? :U :F

(#43318) Jackie_Chan válasza Tatyla (#43316) üzenetére


Jackie_Chan
senior tag

Szerintem az csak az ajánlott fogyasztói ára.Attól el térhet bárki.(ez csak az én véleményem)

"Az nem hozhat változást aki nem tűnik ki a tömegből!" "Sic Parvis Magna-Minden nagy dolog kicsiként kezdte" "Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani."

(#43319) tboy93 válasza Tatyla (#43316) üzenetére


tboy93
nagyúr

Törvényes az edigital esetében. A hivatalos sony márkabolt viszont az alábbiak szerint szerintem nem emelhet árat.

"A válasz a gyártó, vagy forgalmazó és a viszonteladó üzlet kapcsolatában keresendő. Amennyiben közöttük tulajdonosi kapcsolat van, azaz például a gyógyszergyártó cég tulajdonosa a gyógyszertárként üzemelő vállalkozásnak, ez utóbbi köteles alkalmazni az anyavállalat árszabását.
Abban az esetben, ha a gyártó és a viszonteladó között nincs ilyen kapcsolat, az ajánlott fogyasztói ár és a ténylegesen érvényesülő kiskereskedelmi ár eltérhet, és az eltérés nem jogellenes."

[ Szerkesztve ]

(#43320) chipesz válasza Tatyla (#43316) üzenetére


chipesz
őstag

Már miért ne térhetnének el? Akár 1 millióért is adhatják, nem véletlenül ajánlott fogyasztói ár és nem kötelező fogyasztói ár.

Samsung Galaxy S22 Ultra 256 GB

(#43321) kovsol válasza tboy93 (#43313) üzenetére


kovsol
titán

Nem kell vegyen lemezt, mert a PS Collection része. Ha meglesz neki a gép, akkor a játék is adott lesz hozzá.

May the Force be with you!

(#43322) tboy93 válasza kovsol (#43321) üzenetére


tboy93
nagyúr

true :R

(#43323) polonic válasza tboy93 (#43313) üzenetére


polonic
félisten

Köszi szépen!

Az unchartedek megvannak már. A Days Gone, Detroit, Last of us-ok, Detroit is a listán. Ezt majd a Ps plusszal intézem.

[ Szerkesztve ]

(#43324) F-ECT$ válasza EnterR (#43315) üzenetére


F-ECT$
titán

Én anno azért szerettem meg a fórumozást, mert bár ez is névtelen és arctalan (mondjuk PH Lan partin is jártam, szóval pár arcot személyesen is ismerek), de azért többé-kevésbé megismered a nickek mögötti embert is. Így könnyebben meg tudod ítélni, hogy kinek a véleménye fontos és kevésbé fontos a számodra, és jobb döntéseket tudsz hozni (megvegyem / ne vegyem, vajon tetszeni fog-e, stb). Ehhez bizony az is hozzátartozik, hogy az ember régebbi hozzászólásait is elővehetik, és vállalni kell értük a felelősséget, ha nem akarsz súlytalanná válni az adott topicban.

(Én néha rátalálok néhány régebbi hozzászólásomra, és fogom a fejem, hogy mekkora köcsög voltam, de sajnos ez van, az ember idővel változik - legalábbis részben.)

Dive ever, work never.

(#43325) polonic válasza RangerFox (#43312) üzenetére


polonic
félisten

Én a sztori központú játékokat szeretem a legjobban. Szóval ez jó hír. :)
Mik az elődei? Mennyire fontos a sztori miatt végigtolni?

#43311Kendek
Folytatásról mit tudni eddig?

[ Szerkesztve ]

(#43326) opr válasza ProEvoFan (#43280) üzenetére


opr
veterán

Erről a nextgen konzolokról kulturált módon topiba írj légyszi kicsit többet. Engem nagyon érdekel, mik a tapasztalataid, őszinte véleményed, mi jó, mi rossz, mi lehetne jobb is, ős ps-esként hogy látod/éled ezt meg. :R

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#43327) Kendek válasza polonic (#43325) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Kb. semmit, és ez eléggé sokat elmond róla, hogy ettől függetlenül is a legjobban várt játék.

<-ƘƘ->

(#43328) d@vee válasza polonic (#43323) üzenetére


d@vee
őstag

Jó a Detroit, de azért kétszer ne vedd meg :DDD

Ja

(#43329) zola09 válasza polonic (#43325) üzenetére


zola09
aktív tag

Szerintem story szempontjabol nem igazan lenyeges az elodoket vegigtolni, a visszautalasokat megmagyarazza a jatek, illetve az uj story igy onmagaban kerek.

(#43330) Entonik válasza chipesz (#43320) üzenetére


Entonik
junior tag

És azt ki veszi meg?

(#43331) KoNZoLik@ válasza Entonik (#43330) üzenetére


KoNZoLik@
veterán

Szerintem aki most szeretne, mert vár 2 hónapja,hogy legyen neki is, mindenki...plusz lehet a többi bolt is emelni fog...sőt!

[ Szerkesztve ]

***14 éve a PH-n! KoNZoLik@ felhasználónak 824 pozitív értékelése van*** 永遠に落ちない***

(#43332) Kendek válasza KoNZoLik@ (#43331) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Azért egymillióért már senki sem fogja megvenni, ez nem is kérdéses.

<-ƘƘ->

(#43333) Frod válasza zola09 (#43329) üzenetére


Frod
addikt

Ha valaki néz előtte egy YouTube összefoglalót (talán a magyar IGN-en is volt ilyen, ~15 perc) az elég ahhoz, hogy szintre hozzon.

(Ellenben amikor megtalálja AZT, az a régiek nélkül kb nulla érzelmi töltet, míg az azt ismerőknek olyan, mint Randy és az ektoplazma esete)

Do you see the white shadow?

(#43334) balazs025 válasza KoNZoLik@ (#43331) üzenetére


balazs025
senior tag

Biztos lesz még, aki emel, de a többség valószínűleg nem fog. Az edigital xbox esetében is megtette, de pl a kv elvileg se ps se xbox esetében nem fog árat emelni.

[ Szerkesztve ]

(#43335) F-ECT$ válasza balazs025 (#43334) üzenetére


F-ECT$
titán

Nyugodtan lehet emelni, olyan kevés készlet jön, hogy annyiért is eladják. Ha meg nem, akkor még mindig le lehet "akciózni" 185e Ft-ra, és annyiért meg el fog menni.

Dive ever, work never.

(#43336) EnterR válasza Szabi® (#43317) üzenetére


EnterR
veterán

Egyik sem jó! :D

PSN ID: marquuard

(#43337) VTom válasza Tatyla (#43316) üzenetére


VTom
veterán

Nincs megállapított ár, gyártó által javasolt eladási ár van (Manufacturer's Suggested Retail Price, MSRP)
Mindenki annyiért árulja, amennyiért akarja, várható is volt az emelés előbb-utóbb ilyen kereslet mellett.

Everybody has a plan until they get punched in the mouth.

(#43338) Steve1207 válasza F-ECT$ (#43335) üzenetére


Steve1207
veterán

Nem is értem sokaktól, teljesen fölösleges a bolti árakon lovagolni, mindig lesz valahol az ajánlott fogyasztói áron, a boltok meg mindig eltértek, emelték, csökkentették, ahogy épp jött vagy jó volt. Ezért is nézzük általában az árukeresőt más esetben, most meg mindenki ki van akadva... :D

Jelenleg viszont az áremelés (pl az adott ed-nél) egy hiányterméknél nem kimondottan azért van, hogy nyerjenek rajta, hanem ha véletlen kikerül élesre, akkor ne mindenki ugorjon rá, hanem csak az, aki tényleg meg akarja venni és nem fog pár ezer forintért ugrálni egy másik boltba meg elállni. Teljesen jó hozzáállás a boltoktól, hogy nem szívatják meg magukat ilyen esetben, különben beesne kb 1000 rendelés, annak a fele meg naponta hívogatná őket, hogy "holacsomagom", még előjegyzésnél is. Általában a vásárlók fele-háromnegyede lusta olvasni, csak annyit lát, hogy ott volt egy kosár gomb.

.

(#43339) gyuromoj válasza joe69 (#43291) üzenetére


gyuromoj
veterán

Akkor erre már 3 év lesz a garancia, 2 év helyett. ;]

[ Szerkesztve ]

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#43340) Senior60 válasza nanorambo (#43314) üzenetére


Senior60
kezdő

Én félbehagytam a Remnant: From The Ashes miatt,de úgylátom inkább folytatom a GOW-t ! :K
Nekem ez túl nehéz :(((

(#43341) balazs025 válasza gyuromoj (#43339) üzenetére


balazs025
senior tag

Kötelező 3 év 250eFt felett van, szóval ez még pont beleesik a 2 év-be.

[ Szerkesztve ]

(#43342) Sordoran válasza balazs025 (#43341) üzenetére


Sordoran
addikt

Akkor ezért emelték pont "csak" ennyire. ;] Egyébként ez a garancia a bolti árra érvényes? Tehát ha teszem azt majd 2-3 év múlva a PS5 digital valahol akciósan 99.999 Ft lesz, adhatnak csak 1 évet rá? Nagyon off-topik, nem kell válaszolni. :K

Double rainbow... what does it mean? Well, a double rainbow is a phenomenon of optics that displays a spectrum of light due to the sun shining on droplets of moisture in the atmosphere. Does that explain?

(#43343) akos.fulop válasza Sordoran (#43342) üzenetére


akos.fulop
csendes tag

Szerintem igen. Logikusan nem hinném,hogy a kezdeti árat fogják számításba venni

[ Szerkesztve ]

(#43344) gyuromoj válasza balazs025 (#43341) üzenetére


gyuromoj
veterán

Igaz, elnéztem. Nagyon rafináltak. :B

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#43345) nitro16 válasza Kendek (#43327) üzenetére


nitro16
senior tag

Trailer alapján elfogadható válasz a semmit, de aki játszott az utolsó részel az kapott azért bőven információt.

Én pont 1 hete platináztam. Alapból tudjuk eddig, hogy a játék neve is Ragnarök lesz.

Kiderült a játék során, hogy több éven át tartó tél fog vezetni addig, míg be nem következik a Ragnarök. (Játék végén is már elkezd havazni és megváltozni az egész környezet).
A varázslónő Groa látta elöszőr a Ragnarokat, Odin fél a Ragnarök Óriásaitól, meg akarja szerezni a jövendöléseiket, hogy meg tudja változtatni a sorsot. (Itt jön be a képbe a világkigyó mivel az már átélte azt is. Benne lesz Sköll és Hati az óriásfarkasok akik a világkigyóval együtt harcolni fognak Odin és Thor ellen illetve Surtr a muspelheim egyik ősi tűzóriása kovácsol egy tűzkardot és azzal fog harcolni thor és odin ellen. Azonban a jóslat szerint meg fog halni, de magával viszi asgardot is.

Ezek mellet még amikor felérünk a hegyre a végén, hogy szétszorjuk a hamvakat és a kis krapek hozzáér a falhoz, majd megjelennek a falfestmények ahol ez az egész amit átéltünk előre meg van írva/festve. Akkor látható az a rész ahol belóg az a "függöny" rész amit elhúz Kratos és ott látható ahogyan térdel és súlyosan meg van sebesítve valaki által. Szóval erre is számítani lehet, valószínűleg meg is fog halni....

Szóval azért bőven van információ a játékban, hogy mit lehet várni. Én is amondó vagyok, hogy ez idén nem fog megjelenni.. de kétségtelen ezt várom a legjobban jelenleg.

(#43346) Szabi® válasza nitro16 (#43345) üzenetére


Szabi®
addikt

"""Kratos és ott látható ahogyan térdel és súlyosan meg van sebesítve valaki által. Szóval erre is számítani lehet, valószínűleg meg is fog halni...""

Igen, sajnos ez lehet hogy be fog következni :(
Kár lenne érte,ennyi év után.... de én nagyon várom a folytatást, Sony biztos míves munkát ad ki ismét a kezei közül.
Szépen össze szedted egyébként :R

[ Szerkesztve ]

(#43347) Steve1207 válasza Sordoran (#43342) üzenetére


Steve1207
veterán

Szerintem lényegtelen, mivel a hivatalos ára sony részről marad általában, az adott akciós ár csak egy kereskedői leárazás lesz. A garanciát sony-nál érvényesítesz, így nekik két évet kellene rá biztosítaniuk.
Brutálisan felemelt árnál viszont a kereskedőnek kell pl a harmadik évet vállalnia és intéznie a sony-val, mert ott meg a sony visszaszólhat, hogy "bocs, ennyi az ára, erre 2 év a max gari".

.

(#43348) balazs025 válasza Szabi® (#43346) üzenetére


balazs025
senior tag

Miért várod, ha nem vagyok indiszkrét? Hátha jobban fog tetszeni neked, mint a mostani? Mert szerintem az alap koncepción most nem fognak különösebben változtatni.
Mondjuk nekem a mostani is tetszett, de ha jól emlékszem te nem voltál tőle elragadtatva.

(#43349) Sordoran válasza Steve1207 (#43347) üzenetére


Sordoran
addikt

Hivatalos partnereknél igen, de kisebb sufni helyeken adhatnak 1 év bolti garanciát. Mondjuk olyan helyen én amúgy se vennék, de ez már más tészta. :U

Double rainbow... what does it mean? Well, a double rainbow is a phenomenon of optics that displays a spectrum of light due to the sun shining on droplets of moisture in the atmosphere. Does that explain?

(#43350) Entonik válasza Kendek (#43332) üzenetére


Entonik
junior tag

Akinek több iq-ja van 50-nél biztosan nem veszi meg :DDD ez már a pofátlanság túli kategória .

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  PlayStation 5 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.