Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#27051) Gubek-Einste válasza lehella (#27050) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Igen de akkor az N18U-t AP/Switch módba kell tenni, hogy egy alhálózatban legyenek.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#27052) bluobluo75


bluobluo75
őstag

Üdv!

Egy jó ideje kinlódok az online videólejátszással, akadozik, tegnap itt járt a volt kolegám, haverom, és hozta laptopját, kíváncsiságból megnéztem már rajta a youtube lejátszást, és azon is akadozik!
A gépet azóta már még aznap elvitte, de tovább mentem a kutakodással úgy, hogy megnéztem okostelón, azon is akadozott!

Az egyik topikban azt mondták, hogy nézzem meg a routeren belül, annak a tűzfalát, be van-e kapcsolva, de mivel ehhez én nem értek, lezártam a témát azzal, hogy kihúztam a routert, és azt megkerülve direktbe dugtam a gépbe az UTP kábelt, és úgy néztem meg a youtubet, és úgy is akadozott!

Most ott tartok, hogy valószinü hétfőn felhívom a szolgáltatót, jöjjön ki, nézze meg mi van a kapcsolattal mert valami nagyon nem okés!
Egy NanoStation loco M5 vevőeszköz van a kéményre felszerelve, mivel rádiós netem van, szerintem azzal lehet a gond!
[link]

Olyan kérdésem lenne, hogy online videólejátszásba szolgáltató, vagy annak kihelyezett eszköze okozhat ilyen problémát?
Köszönöm előre is! :R

(#27053) Intruder2k5 válasza bluobluo75 (#27052) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Állíts be a gépen custom DNS-t, próbáld meg azzal! Ha az sem javít rajta, akkor tényleg a rádiós hálózatban lesz a gond! Ajánlott DNS címek...

8.8.8.8
8.8.4.4

(#27054) bluobluo75 válasza Intruder2k5 (#27053) üzenetére


bluobluo75
őstag

Köszi, de ezt majd a szolgáltató ha kijön, én ehhez nem értek, csak infó kéne, mi a túróból jön a hiba, mert k*rvára kíváncsi vagyok most már!
Ha a routerben kell beállítani nem okés, mert azt is megkerültem, az sem okozhatja a hibát! :(

(#27055) Gubek-Einste válasza bluobluo75 (#27054) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Lehet a router-ben és lehet a kliens eszközben is beállítani, általában a router-ben szokás mert így az összes rákapcsolódó eszköz azt fogja használni.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#27056) Intruder2k5 válasza bluobluo75 (#27054) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Egyáltalán nem biztos, hogy a szolgáltató ezt meg fogja csinálni, ugyanis az esetek döntő többségében a szolgáltató emberei hozzá sem nyúlhatnak az ügyfél berendezéseihez! Persze van amikor ezt figyelmen kívül hagyják, de akkor is így van! A beállítást egyébként, mint azt írtam is, a saját gépedben kellene megcsinálni, ergo ez a Te "térfeled", nem a szolgáltatóé!

Valamint, hogyha hozzá sem nyúlsz, meg sem próbálsz semmit, akkor hogyan vársz hiba behatárolást? Szerintem senki sem távolba látó itt a fórumon... A leírtak alapján én úgy gondolom, hogy ez az, amit meg lehet még próbálni, ha ez sem segít, akkor valószínű, hogy hálózati probléma van, ami legnagyobb eséllyel a rádiós részen lehet! Esetleg nem nőtt be valami fa, az eszköz elé?

[ Szerkesztve ]

(#27057) bluobluo75 válasza Gubek-Einste (#27055) üzenetére


bluobluo75
őstag

De azt írtam is, hogy volt mikor a routert is megkerültem, és direkt kapcsolaton keresztül is akadozik az online videó lejátszás! :(

(#27056) Intruder2k5: "A beállítást egyébként, mint azt írtam is, a saját gépedben kellene megcsinálni" Hmm... mind a 3 eszközön? (mobil, gépem, haverom laptopja?) :DDD
Minden más amit leírtál azt csakis a szolgáltató eszköze nézheti meg, mivel a vevőberendezés fent van a tetőn, műszerük meg nekik van, hogy stabil-e a jel

[ Szerkesztve ]

(#27058) Intruder2k5 válasza bluobluo75 (#27057) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Próbaképpen beállítod a gépen, ha pedig jó lesz, akkor be tudod állítani a routeren, hogy a DHCP mindennek azt ossza ki, akkor nem kell minden eszközön külön-külön beállítani! Ha nem lesz jó, akkor marad a hálózati hiba!

[ Szerkesztve ]

(#27059) bluobluo75 válasza Intruder2k5 (#27058) üzenetére


bluobluo75
őstag

Ehhez én nem értek, de írtam amúgy, hogy a routert is megkerültem és direktben is akadozik! :F

(#27060) Intruder2k5 válasza bluobluo75 (#27059) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Jó, akkor ennyi, majd jön a szolgáltató, és megoldja! Csak tudnám, akkor konkrétan mit akartál itt, tőlünk...? Na de mindegy is!

[ Szerkesztve ]

(#27061) bluobluo75 válasza Intruder2k5 (#27060) üzenetére


bluobluo75
őstag

Hogy mi okozza, mitől lehet, okozza-e a szolgáltató? Mert jelen esetben minden jel arra mutat, hogy onnan jön a hiba! :(

(#27062) AtHoS válasza Gubek-Einste (#27049) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Jogos, helytálló érvek a külső antennás eszköz mellett. :R Az N12 jónak is néz ki. Most már csak azt kell kitalálnom, hogy hova kerüljön

read-only mode on the forum

(#27063) Gabesz87


Gabesz87
addikt

Sziasztok. Volna egy kis problémám a hálózati lejátszással. Van egy Asus o!Play HDP-R1 lejátszóm, amivel a gépről a megosztott tartalmakat gond nélkül le szoktam játszani. Most viszont amikor a lejátszón belépnék a gép megosztásába, felhasználónevet és jelszót kér. Pedig a gépen a hálózati beállításokban ki van kapcsolva a jelszavas megosztás. Annyi történt időközben, hogy a gépemben meghalt az alaplap, és kicseréltem egy másik ugyanolyanra. Azon meglepődtem, hogy a Windowst nem is kellett újratelepíteni, indult rendesen. AZ merült fel bennem, hogy esetleg lehet-e köze ennek a hálózati csatlakozáshoz, nem ártana mégis újratelepíteni a wint? Vagy valami más?

(#27064) Edorn


Edorn
aktív tag

Egy ismerősömnél merült fel, hogy új helyre költöztek, ahol nem szeretnének kábeleket kihúzni, így a WiFi-t preferálnák, aminek viszont túl nagya ping-je, lassúnak érződik a netezés is az előző helyen lévő kábeles megoldáshoz képest.

Megnéztük és a WiFi jel erősnek tűnt, a ping ~90 körül mozog nagyrészt. Hogy lehetne erősíteni/javítani a dolgon?

A WiFi-t egy upc-s technicolor (tc7200u) készülék biztosítja.

AMD Ryzen 5 5600 3.50GHz AM4, SAPPHIRE RX580 4GB, EX2220 (1920x1080), crucial MX500 SSD, CRUCIAL 16GB Ballistix DDR4 3200MHz, MSI B450 GAMING PLUS | Tárhely, domain: https://nokturn.hu

(#27065) g4b3n válasza Magnat (#27044) üzenetére


g4b3n
tag

Köszönöm szépen!
Ebben nem voltam biztos, hogy egy készüélkben több ,,eszköz" van implementálva.

(#27045) lockdown90: szintén köszönöm! :)

(#27066) bluobluo75 válasza Intruder2k5 (#27060) üzenetére


bluobluo75
őstag

Ma voltak kint a szolgáltatótól, ők is látták, hogy akadozik, és a legérdekesebb az, hogy ők sem tudnak vele mit kezdeni!
Akkor most mi van ilyenkor?
Hozott ki laptopot is, ami a sajátjuk...
Olyat mondtak, hogy esetleg ha megyek befizetni a netet, majd nézzek meg ott pár youtube videót, vagy esetleg egy itteni ismerőst akinek másik szolgáltatója van :F

(#27067) Intruder2k5 válasza bluobluo75 (#27066) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Én nem tudok mit csinálni veled, tegnap javasoltam valamit, hogy próbáld ki, azt írtad rá, hogy te nem foglalkozol vele, majd a szolgáltató megcsinálja, meg, hogy egyébként is kivetted már a routert, stb... Mondjuk a routernek ehhez pont semmi köze nem volt, dehát ha eldöntötted, hogy te nem foglalkozol vele, akkor ennyi!

(#27068) bluobluo75 válasza Intruder2k5 (#27067) üzenetére


bluobluo75
őstag

Én meg mondtam már az elején, hogy a routernek semmi köze!
De el is olvasod amúgy amit írok vagy csak elsiklassz felette? :F

(#27069) Edorn válasza Edorn (#27064) üzenetére


Edorn
aktív tag

Esetleg ilyen megoldással kapcsolatban van valakinek tapasztalata?
PowerLine - TP-LINK TL-PA2010PKIT
Ha igen és jó lehet a problémámra, akkor melyik terméket javasoljátok?

AMD Ryzen 5 5600 3.50GHz AM4, SAPPHIRE RX580 4GB, EX2220 (1920x1080), crucial MX500 SSD, CRUCIAL 16GB Ballistix DDR4 3200MHz, MSI B450 GAMING PLUS | Tárhely, domain: https://nokturn.hu

(#27070) bluobluo75 válasza Intruder2k5 (#27067) üzenetére


bluobluo75
őstag

Meg az a helyzet, (ezt is leírtam ha figyeltél de nem hinném) hogy routerben nem vagyok szakértő, az állítsa be aki ért hozzá, jelen esetben a szolgáltató egyik embere!
Én nem fogok hozzányulni az biztos!
Lehet mégrosszabb lesz!

(#27071) Intruder2k5 válasza bluobluo75 (#27068) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Értem én, hogy a routert kivetted már, és úgy sem jó, értettem elsőre is, Te nem érted amit én írok, hogy a DNS-nek semmi köze a routerhez... :)

Senki sem mondta, hogy nyúlj hozzá a routerhez, én a számítógépedről beszéltem, ott állíts be DNS szervert, de ha nem hát nem, de akkor továbbra sem értem, milyen segítséget vársz innen!

A szolgáltatóval, avagy annak egyik emberével ne itt kommunikálj, mert szerintem nem olvassák a fórumot, ha őket akarod valamire megkérni, akkor hívd fel őket, írj nekik, stb... De ha ott voltak, miért nem szóltál nekik?

[ Szerkesztve ]

(#27072) bluobluo75 válasza Intruder2k5 (#27071) üzenetére


bluobluo75
őstag

Mondom én, hogy nem olvasod el amit írok! :F :F Hihetetlen!
Szerinted miért hívtam ki őket szerinted? Megnézték, és elmondták, hogy ezzel nem tudnak mit csinálni!
Szerinem is ennyi :F

[ Szerkesztve ]

(#27073) Intruder2k5 válasza bluobluo75 (#27072) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szerintem se fárasszuk tovább egymást!

Idejössz érdeklődni, tanácsot, segítséget kérni, egy problémával kapcsolatban! Mire én leírom, hogy szerintem mit lehetne megpróbálni... Majd Te közlöd, hogy nem értesz az egészhez semmit, de ennek ellenére vitába szállsz a tanáccsal amit kaptál, holott nem is érted igazából, és azt hajtogatod, hogy majd a szolgáltató megoldja, a szolgáltató viszont kint volt reggel, de nem csinált semmit, csak széttárták a kezüket! Ezután megint itt vagy, és kérded, hogyan tovább! Majd a körforgás kezdődik elölről, miután megemlítem, hogy még nem próbáltad meg amit javasoltam, ismét kezded, hogy Te nem értesz hozzá, majd a szolgáltató...

Akkor várd a szolgáltatót, kívánom, hogy mielőbb megoldódjon a gondod!

Ámen!

[ Szerkesztve ]

(#27074) bluobluo75 válasza Intruder2k5 (#27073) üzenetére


bluobluo75
őstag

Ezekszerint te sem értel hozzá már megoldódott volna...mindegy, amúgy itt a videó az akadásról, felvettem camtasiával:
[link]

(#27075) ignisz


ignisz
senior tag

Szép napot! Itt a fórumon le volt írva két router összekapcsolása. A kérdésem az lenne: a második routerra egy tv-t a szokásos módon rá lehet kötni utp-vel?

(#27076) mezis válasza ignisz (#27075) üzenetére


mezis
nagyúr

Igen. A második router úgy működik, mintha az első routernek több LAN portja lenne. (Már ha LAN-ba csatlakozik a TV.)

mezis

(#27077) ignisz válasza mezis (#27076) üzenetére


ignisz
senior tag

Igen LAN-ba csatlakozik a tv. Köszönöm a segítséget.

(#27078) Jester01 válasza bluobluo75 (#27074) üzenetére


Jester01
veterán

Amennyire a videóból látszott, a bufferelős csík az rendesen végigszaladt, onnantól kezdve meg a hálózatnak vajmi kevés szerepe van a lejátszás akadozásában. Miből gondolod, hogy mégis?

Jester

(#27079) mobilizmo válasza bluobluo75 (#27074) üzenetére


mobilizmo
addikt

Esetleg megnézhetnéd a rangját mielőtt ostoba következtetéseket vonsz le (segítek a név alatt van). Ilyet nem adnak a sarki boltban. Szerintem ne írj ide többet, nem nagyon lesz aki segítene.

[ Szerkesztve ]

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#27080) bluobluo75 válasza Jester01 (#27078) üzenetére


bluobluo75
őstag

Abból gondolom, hogy a PC-t beleértve mindenen akad, és a routert is megkerültem úgy, hogy abból kihúztam és ami a tetőről lejön egyből azzal dugtam a gépbe és úgy is akad :(

(#27079) mobilizmo: 2012-ben 300.000 Ft-ot invesztáltam gépem felújításába, és nem igen az újoncok véleményét könyveltem el, gonolhatod, de őszintén most b@szhatom valakinek a szakértelmét ha még hozzászólni sem tud! Már bocs!
Én sem 2 perce vagyok Prohardver tag! :U

[ Szerkesztve ]

(#27081) angelhard


angelhard
újonc

Sziasztok!

Lenne egy "problémám". Adott egy T-home ZTE Router, mely vezetéken csatlakozik a "fő" géphez illetve vezeték nélkül egy laptophoz. A "fő" gépen Windows 7, a laptopon Xubuntu fut. Én kis naiv gondoltam hálózaton keresztül átmásolok pár dolgot a laptopra. A dolog még működne is, ha időmilliomos lennék, ugyanis a legnagyobb sebesség amit sikerült elérnem 180 kbyte/s.

A laptopon a wifi vezérlő jelerősség alapján 36mbps-os sebességet becsül, amit a helyi hálózat sebessége ténylegesen meg sem közelit. Ami érdekes, hogy az internet wifi-on keresztül stabilan 15-16 mbit/s sebességet produkál, tehát csak a helyi hálózat lassú. Utánaolvastam, kipróbáltam sok mindent és nem sikerül nagyobb sebességet elérni. A routertől való távolság sem mérvadó. Ülhetek közvetlen a router mellett vagy 10 méterre tőle, teljesen mindegy, a sebesség 150-180 kbyte/s.

Valami ötlet esetleg?

(Remélem jó témába irtam, ha nem akkor elnézést.)

(#27082) Intruder2k5 válasza mobilizmo (#27079) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Had írja csak, elfér... :)

(#27083) bluobluo75 válasza Intruder2k5 (#27082) üzenetére


bluobluo75
őstag

Apám az ilyeneket úgy hívja Mekk mester! :DDD
Aki elment itthonról szerelőre értem, de ha meg tudod csinálni, gyere el és csináld meg! És joggal nevezlek mesternek!
Ennyi!
:U

(#27084) ignisz válasza ignisz (#27077) üzenetére


ignisz
senior tag

Bocs. Még egy kérdés: A wifi is működik?

(#27085) mobilizmo válasza bluobluo75 (#27080) üzenetére


mobilizmo
addikt

Azt látom. Csak hogy a Szakértő nem normál rang. Nem lehet úgy kapni, hogy elég sokszor posztolsz nem túl nagy hülyeségeket. Mindegy úgy sem fogod megérteni.

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#27086) Jester01 válasza bluobluo75 (#27080) üzenetére


Jester01
veterán

Ha konkrétan megállítod a videót amíg a buffer csík biztos végig nem ér, meg még vársz egy kicsit mielőtt elindítod, akkor is akad? Akkor már semmilyen hálózati forgalom nem lehet, akár ki is húzhatod a kábelt.

Jester

(#27087) bluobluo75 válasza mobilizmo (#27085) üzenetére


bluobluo75
őstag

Akkor ta m@rhanagy szakértő vagy biztos! :U :F

(#27086) Jester01: A lejátszás a probléma, de azt még megnézem....

[ Szerkesztve ]

(#27088) bluobluo75 válasza Jester01 (#27086) üzenetére


bluobluo75
őstag

Érdekes elgondolás amúgy, :K mert nem hülyeség, de most néztem, így is akad! :(

(#27089) Jester01 válasza bluobluo75 (#27088) üzenetére


Jester01
veterán

Innentől passzolom a kérdést, a már letöltött dolog lejátszásához nem tudom a továbbiakban mi köze lehetne a hálózatnak.

Jester

(#27090) bluobluo75 válasza Jester01 (#27089) üzenetére


bluobluo75
őstag

Azt én sem, mert akármelyik videót letöltöm a netről, és akármelyik lejátszóval nézem meg ami telepítve van a gépemre, nem akad! :B
Jó mi?
Elneveztem azt az egészet fantom hibának. :DDD

(#27091) Pityu.


Pityu.
nagyúr

Nem tudom,hogy hova írjak nem találtam megfelelő fórumot,nekem egy kérdésem lenne,valaki ismeri ezt a modemet d-link dsl-360r adsl2+modem?Ez el bírja a 20 megás internetet?

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#27092) Intruder2k5 válasza Pityu. (#27091) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Igen elbírja! Ezen kívül rá lehet tenni a dchard féle firmware-t is...

(#27093) wattafaka válasza Intruder2k5 (#27092) üzenetére


wattafaka
senior tag

Sziasztok.

Szeretnék az asztali PC-men hozzáférést a laptop egyik meghajtójához (írás + olvasás). A PC kábellel, a laptop Wifi-n csatlakozik a routerhez (T-home). Mindkettőn Win7 Ultimate x64 SP1 windows van, mindkettő ugyanabban a munkacsoportban van. Laptopon megosztottam a meghajtót, levettem a jelszavas védelmet, PC-n látom is a mappát, viszont ha belépek azt írja "A Windows nem tud kapcsolatot létesíteni az \\.... összetevővel. Nincs engedélye a(z) \\..... elérésére. Kérjen jogosultságot a hálózat rendszergazdájától. A laptop-on hiába megyek a speciális megosztáson belül az Engedélyekbe, a felhasználók között csak "Mindenki" van, de azt hiába állítom írás olvasásra, a PC felhasználónevem meg nem tudom kitallózni annak ellenére, hogy a Hálózatoknál látja a laptop a PC-t. Eset smart security-t használok, és ideiglenesen kikapcsoltam a tűzfalat is, de az sem oldotta meg. Ötletek esetleg mit csináljak?

Köszi,
hazazs

(#27094) krealon válasza wattafaka (#27093) üzenetére


krealon
veterán

"Laptopon megosztottam a meghajtót"

De ugye nem a C meghajtot?

(#27095) wattafaka válasza krealon (#27094) üzenetére


wattafaka
senior tag

Nem, D meghajtót. Semmilyen rendszermappa nincs rajta.

(#27096) Pityu. válasza Intruder2k5 (#27092) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Akkor ezt nem értem t- online-nál 20 megás net előfizetésünk van le jön belőle max 14 mega mérésnél tesóméknál pár utcával arrébb ugyan ezek a csomagok vannak de a 20 megás net 20 at hoz méréskor és ez egy kis város tehát ekkora különbségek nem lehetnek.

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#27097) Pityu. válasza Pityu. (#27096) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Mindegy meg van a gond,szar országban élünk itt nincs úgy kiépítve a technológia,bezzeg egy jobb országban még egy faluban is 600megás net van.

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#27098) Intruder2k5 válasza Pityu. (#27096) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Egyrészt az ADSL sebessége a DSLAM-tól való távolságtól függ, tehát lehet pont az a pár utca számít köztetek! Másrészt lehet vonali probléma is, amik a fentebb linkelt moddolt fw-vel kideríthetők.

[ Szerkesztve ]

(#27099) Cxgrav válasza wattafaka (#27093) üzenetére


Cxgrav
senior tag

Szia!

Hozz létre mind a 2 gépen egy új usert ugyan azzal a jelszóval (nem kell belépni vele, meg semmi, csak létezzen).

Ajánlom a compmgmt.msc segítségével, hogy biztosan egyezzen a felhasználónév és a jelszó.
Hálózatot állítsd otthoni hálózatra.
Utána engedni fogja a tallózást, ha a Mindenki csoport megkapta az összes engedélyt a megosztási engedélyeknél, ahogy már korábban említetted.

Pityu
Kérd kölcsön tesódék hálózati eszközeit (modem, router) és mérd meg azzal is.
Amennyiben azokkal az eszközökkel sem hozza a 20mbit-et, akkor ahogy fentebb a kolléga említette a távolság, esetleg más probléma lesz.
Nem akarlak elkeseríteni, de ADSL esetén még ez is csúcsteljesítmény.

Anno volt 4-5mbites csomagom, felhívtak, hogy akkora jó fejek lesznek, hogy ezért a pénzért 15mbitet adnak, mit szólok hozzá? - mondom oké, adjatok rá kakaót.
Fél mbit-el lett több, majd bejelentettem, és közölték, hogy küldik az embereket, kicserélik a fél utcát, stb.
Semmivel nem lett jobb.... azóta is 5mbit és ez a plafon.

[ Szerkesztve ]

Picture me Rollin' by 2pac

(#27100) pászka


pászka
aktív tag

Sziasztok!
Lenne egy olyan problémám hogy van itthon egy NETGEAR WNR3500Lv2 routerem, és vettem egy Huawei E5776-os mobil routert is. A probléma az hogy mindegyik router ip címe megegyezik tehát http://192.168.1.1 Emiatt csak a Netgearbe tudok belépni. Hogyan tudom ez esetben a netgear router alapértelmezett ip címét megváltoztatni hogy bejöjjön a másiknak is az admin felülete?

AMD Ryzen 5 5600x // ASUS TUF GAMING B550M-E WIFI // ASUS GeForce Dual V2 RTX 3060 12GB OC GDDR6 // G.Skill 32GB /3200 Aegis DDR4 RAM Kit (4x8GB) CL16 (F4-3200C16D-16GIS)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.