Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#26301) Gubek-Einste válasza Kalos7 (#26300) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Persze, wifi-nek hívják.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#26302) pozsoka válasza mezis (#26299) üzenetére


pozsoka
aktív tag

Sajnos nem lehet kábelt levezetni, ezért gondoltam a meglévő telefon kábelre.

Lehet, hogy hülye vagyok, de okos nem!

(#26303) mezis válasza pozsoka (#26302) üzenetére


mezis
nagyúr

Újabban a telefont is UTP kábellel szokás vezetni.

WiFi-n is megoldható, de sebességcsökkenés várható.

mezis

(#26304) pozsoka válasza mezis (#26303) üzenetére


pozsoka
aktív tag

Egy csöppet laikus vagyok, a legolcsóbb megoldásnak az tűnik, hogy vesznek egy átlag routert és rákötik a bejövő telefon kábelre így lent is stabil a wifi jel. Ez akkor kivitelezhetetlen? Úgy kipróbáltuk, hogy levittük a fenti routert rákötöttük telefon kábelre, és működött.
A fönti lakásban lévő router elég gyengén küldi a jelet, erősebbet nem akarnak.

[ Szerkesztve ]

Lehet, hogy hülye vagyok, de okos nem!

(#26305) petakpa1


petakpa1
őstag

Van két WinXP SP3 Prof. rendszert futtató gépem, egy htpc és egy notebook. A htpc-n megosztok egy mappát, amiben almappák és azokban videofájlok, feliratok vannak. Mindkét gép ugyanabban a munkacsoportban van természetesen.

A notebook látja is a htpc-n megosztott mappát, listázza a fájlokat, tudok tallózni a megosztott mappa almappáiban, de notebookról se megnyitni/lejátszani, se átmásolni nem tudom a fájlokat.

Valami jogosultság problémának tűnik nekem. Van valakinek ötlete mit kellene állítanom, hogy notebook tudja olvasni a htpc-n megosztott fájlokat?

ui.: Fordítva megy: Azaz egy a notebook-on megosztott mappában lévő fájlokat htpc meg tudja nyitni. Furcsa…

"... Feltalálom a hidegfúziót oszt reszeltek az amcsiknak...":)))

(#26306) mezis válasza pozsoka (#26304) üzenetére


mezis
nagyúr

Ha valóban működött, akkor az általad "telefon kábel"-nek nevezett kábel bizonyára UTP kábel. (Csavart ér hárompár). A csatlakozó meg bizonyára RJ45-ös, ami megint olyasmi, mint a telefon csatlakozó, csak egy kicsit kövérebb.

Veheted a WiFi router, amiből nincs "erősebb" meg "gyengébb", mindegyik kb 0.1 Watt teljesítménnyel nyomja mikrohullámot (amikor éppen ad). (Azért nincs "erősebb", nehogy felforralja a vizet a víztornyodban. :DDD ;] )

Van viszont "g"-s meg "n"-es, csak 2,4 GHz-es, meg ami még 5 GHz-en is nyomul a 2,4 GHz mellett, nyomtató szerveres, egyantennás, három levehető antennás,....

Szóval gondold át, milyen funkciókra lesz szükséged mostanában.

[ Szerkesztve ]

mezis

(#26307) pozsoka válasza mezis (#26306) üzenetére


pozsoka
aktív tag

Azért nevezem telefon kábelnek, mert egy telefonkészülékbe van bedugva.
Az erősebbet úgy értettem, hogy a régebbi routernél biztosabb volt a wifi jel.
Az alsó szinten csupán egy laptopot használnak, a cél, hogy a távolabbi szobákban is stabil legyen a jel.

Lehet, hogy hülye vagyok, de okos nem!

(#26308) Gabesz87


Gabesz87
addikt

ERRE esetleg valaki?

(#26309) mezis válasza pozsoka (#26307) üzenetére


mezis
nagyúr

A számítógépedbe hány kábel van bedugva ? Azt mindet "számítógépkábelnek" nevezed ? :F :(

WiFi jel: InSSIDer vagy valami hasonló WiFi scanner. Helytől, router antennáinak számától is változhat egy WiFi kapcsolat minősége, sebessége.

[ Szerkesztve ]

mezis

(#26310) Asztee válasza Fecogame (#26295) üzenetére


Asztee
aktív tag

Működik !!! :DD :R És olyat lehet csinálni,hogy a router-em setup-jába lépek be távolról ? Vagy pl egy WOL-t az otthoni PC-nek és utánna ftp vagy megosztott mappák !? :U

''A világon 10 féle ember létezik : az egyik ismeri a kettes számrendszert a másik nem."

(#26311) pozsoka válasza mezis (#26309) üzenetére


pozsoka
aktív tag

No igen, de a telefonba csak egy kábel megy(áramellátó kábelen kívül), ami nélkül nincs vonal, talán ezért nevezem annak, de, hogy visszakanyarodjunk a témához sok a vasbeton az épületben és egy ilyen [link] van fent elhelyezve.

Lehet, hogy hülye vagyok, de okos nem!

(#26312) Fulmi


Fulmi
senior tag

Sziasztok!

Nemreg vettem egy Asus N18U routert, ami elvileg 300 mbps-re hirdeti magat, de barmilyen kliensekkel kapcsolodok ra wifi-n keresztul, csak 144.0 mbps lesz a sebesseg. Mit lehetne csinalni, hogy megkozelitsem a 300 mbps sebesseget vagy meg gyorsabbat?

Koszonom,
Fulmi

(#26313) gboszi válasza Fulmi (#26312) üzenetére


gboszi
senior tag

még gyorsabbat... :Y :DD

"If you're good at something, never do it for free!"

(#26314) devil-k


devil-k
nagyúr

Sziasztok!

Az egyik szobában tervezek egy felújítást. Mennyire érdemes CAT7 kábelt behúzni? (erősítő, NAS, médialejátszó, PS4) Gondolva a jövőre, az 1000-es DIGI net világában.

Üdv.

[ Szerkesztve ]

- mozi bolondéria -

(#26315) mezis válasza Fulmi (#26312) üzenetére


mezis
nagyúr

Üdv.!

Kb. elérted a gyakorlatban elérhető maximumot. A témáról további részletekért keresd And fórumtárs hsz.-eit.

mezis

(#26316) kali válasza Fulmi (#26312) üzenetére


kali
legenda

szia,

annyit írnak ki kapcsolati sebességnek a felcsatlakozó eszközök, vagy annyit mérsz mondjuk speedtest útján?
nagyon nem mindegy...

(#26317) HellGreg


HellGreg
őstag

Sziasztok,
tudnátok nekem mondani egy használható wifi-adaptert asztali géphez, ami nem dobálja el magát, ha pl fut a torrent, 5 percenként? A jelenlegi TP-link kis valami (nem tudom a pontos típust, pendrive-hoz hasonlít) ezt csinálja.
120Mbit-es nethez kellene, max olyan 7-8 ezerig, ha lenne.
Köszönöm szépen!

(#26318) kali válasza HellGreg (#26317) üzenetére


kali
legenda

szia,

nem ártana pedig ismerni a jelenlegi pontos típusát.
milyen típusú routered van? mert az sem mindegy...
a 120-as net maximális átviteléhez már 5 GHz javasolt/kell, és nem csak wifi modulból, hanem routerből is dual band és gigabit képes.
a wifi alapvetően nem húzós torrent alá van kitalálva, és nem is biztos, hogy csak a wifi stick miatt dobálja el a kapcsolatot.

(#26319) HellGreg válasza kali (#26318) üzenetére


HellGreg
őstag

SZia, hát jelenleg egy 50 mbites netem van, és egy asztali gép, amin win8 fut. Azelőtt laptopról (volt 80mbit is) ugyanezzel a routerrel simán hozta a max sebességet (egy TP-LINK TL-WR740N ha minden igaz vagy hasonló). Mióta az asztali gép miatt a sticket kell használnom, azóta eldobálja a netet (nem csak a netet, de az usb-eszközt is).
Most költözésben vagyok, és egy 120 mbit-es upc internet lesz az új helyen, a szolgáltató által adott routerrel, sajna, nem tudom, milyen típus.
A lényeg, hogy kábellel is megoldható, de macerás, jobban örülnék a wifinek. Úgy látom, a sebességgel a sticknek van baja (nem hiszem, hogy a gépnek vagy a windowsnak).

Maga az adapter talán egy USB WN821N, de ez sem biztos, nem tudom megnézni, mert nem vagyok otthon. De 2-3 ezer ft-os kategória.

A UPC ennyit ír, ami nem sok: Új, kábelmodembe épített wifi router.
Van esetleg valakinek ilyenje, mit bír?

[ Szerkesztve ]

(#26320) kali válasza HellGreg (#26319) üzenetére


kali
legenda

a tl-wr740n kábelen 93 - 94 megabit/sec sebességet is tud, wifi útján viszont kevesebbet, mert csak 150-es, ami ideális esetben 50 - 60 megabit/sec környékén realizálódik terhelés alatti méréskor, speedtest és társaival nézve valamivel többet lehet mérni.
a upc témában (link) kérdezz rá, hogy milyen hgw-t adnak mostanság, amit jobban ismerek, hogy náluk is van/volt, az az epc3925, ami nem nagyon bírja wifi alatt a húzós torrentes terhelést, de betehető utána saját router.
a tl-wr740n mellé a tl-wn722n (link) és tl-wn722nc (link) javasoltak, ezek nem csak olyan kis beépített antennával rendelkeznek, mint a sima önálló stick, viszont ha 300-as router lesz, akkor oda már 300-as wifi modul is kellene, például a tl-wn822n (link, bár a 120-as net jellemzően nem fér át 2.4 GHz 300-as wifi kapcsolaton sem, ahhoz 5 GHz jobb, és routerben van is bőven megfelelő választék, de a megfelelő wifi modul már más kérdés, kis usb stick még akad aránylag olcsón, de jobb modul kevés van.

(#26321) HellGreg válasza kali (#26320) üzenetére


HellGreg
őstag

Alapvetően nem is az fáj nekem, hogy nem pontosan 120 megával repesszen, csak annyi, hogy ha mondjuk lekorlátozom a letöltést kb 50 mbitre, akkor azt azért vigye stabilan, és lehessen mellette mást is csinálni, pl WOT-ozni, és nem 500msec-os pinggel. A letöltési sebesség nem kell, hogy 120 legyen, úgysem fogom kihasználni. Inkább a stabilitás a fontos.

(#26322) kali válasza HellGreg (#26321) üzenetére


kali
legenda

az a baj, hogy nem is a sebesség számít, ha sok szálon megy a torrent, akkor combosabb router is kell.

(#26323) Fulmi válasza kali (#26316) üzenetére


Fulmi
senior tag

Sziasztok!

A honlapon ezt hirdeti a routerrol az Asus, hogy:
Energy-efficient processor and TurboQAM™ technology ensures ultimate wireless speeds of up to 600 Mbps, 33% faster than standard wireless N

Nem az internet sebesseget neztem, hanem hogy Wifi-re kapcsolodott laptoprol milyen sebesseggel tudok fajlokat mozgatni egy masik gepre, ami kabellel kapcsolodik a routerhez. Masolasi sebesseg nagyjabol 12-15 MB/s, ami ~96-120 Mb/s, vagyis meg mindig alatta van annak, amit kiir a kapcsolatnal a Windows (144.0 Mb/s), illetve alatta van az N wifi szabvany 300 Mb/s teoretikus sebessegmaximumanal, plusz a marketing szovegben megjelolt 600 Mb/s is joval alatta van.

Koszonom,
Fulmi

(#26324) Gubek-Einste válasza Fulmi (#26323) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ez a sebesség már nagyon szép, tipikusan egy 300-as link gyakorlati értéke egy megfelelő környezetben.
A 600 Mbps olyan mint anno a Super G volt, én még nem tudok olyan adapterről amely támogatná ezt, még a 450-es eszközből is kevés van.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#26325) Edorn


Edorn
aktív tag

Lenne egy olyan problémám, hogy:
Van egy Win8-as laptop, amin meg van osztva egy mappa. Ezt minden gép (Win7 és WinXpSp3) eléri a laptop jelszavával, amit meg is tudtam jegyeztetni minden géppel (egy pipa a jelszó bevitel alatt).

A gond, hogy az egyik WinXpSp3 gépnél nincs pipálási lehetőség, hogy jegyezze meg a jelszót az első megnyitás után, így gép újraindításkor újra be kell írni a jelszót. Próbáltam hálózati meghajtóként is felcsatlakoztatni, de úgy sem ment.

Mi lehet a "hiba" oka? Mi lehet elállítva ezen a gépen?

AMD Ryzen 5 5600 3.50GHz AM4, SAPPHIRE RX580 4GB, EX2220 (1920x1080), crucial MX500 SSD, CRUCIAL 16GB Ballistix DDR4 3200MHz, MSI B450 GAMING PLUS | Tárhely, domain: https://nokturn.hu

(#26326) localhost válasza Fulmi (#26323) üzenetére


localhost
Közösségépítő

1) Ne keverd a sebesség értékét a sávszélesség értékével! Főleg ne a "gyakorlati, cagy tényleges" sebességet ne vedd ide!
2) Lásd itt ezt a táblázatot, nem túl friss, de a következtetései alapján talán belátod.

[link]

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#26327) RoryBreaker


RoryBreaker
aktív tag

Sziasztok!

Nem tudom jó helyre írtam e de problémám van és már pár hete szívok vele és nem tudom hol a probléma.

A hélózati kártyám (Asus H97-Plus alaplapon)
néha a gigabites sebességről visszaáll 100-ra.

Nem tudom az okát, de szét megyek már tőle, amikor anasról/nasra másolás 10-el megy.
A duplex és sebességbeállításokban próbáltam autómatán is és gigabiten is. Teljesen véletlenszerű.

Mi lehet az oka?

Köszönöm!

Rog Strix B-760i Gaming Wifi, 32 GB DDR5@6000, i5-13500, Asus RTX 4060 OC Dual, 1TB Samsung 980 Pro, Be Quiet Pure Power 1000W Gold 80+, Noctua NH-12UA + Noctua házventik, Asus AP201 Mesh ház

(#26328) Gubek-Einste válasza RoryBreaker (#26327) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Egy alaplap/chipset driver frissítés/újrarakás volt már?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#26329) RoryBreaker válasza Gubek-Einste (#26328) üzenetére


RoryBreaker
aktív tag

Köszi. megpróbálom

Rog Strix B-760i Gaming Wifi, 32 GB DDR5@6000, i5-13500, Asus RTX 4060 OC Dual, 1TB Samsung 980 Pro, Be Quiet Pure Power 1000W Gold 80+, Noctua NH-12UA + Noctua házventik, Asus AP201 Mesh ház

(#26330) Fulmi válasza Gubek-Einste (#26324) üzenetére


Fulmi
senior tag

Sajnalatos, jo lett volna, ha tobbet is tud. :( Akkor most mar ertem az AC szabvany lenyeget, kar hogy nem tamogatja egyelore egyik eszkozom sem. Ez volt ennek a routernek a megvetelenel is a dontes oka.

Koszonom mindenkinek a segitseget!

(#26331) wigo70


wigo70
tag

üdv! van egy TP-LINK TL-WR841N 300M routerem,ami a laptopot kb 10 percenként ledobja.ekkor hibaelhárítás,(az óra melletti kis ikon..) és megy újabb 10 percet.
valakinek ötlete van,hogy mitől lehet?

(#26332) mezis válasza wigo70 (#26331) üzenetére


mezis
nagyúr

Laptop WiFi drivere rendben ? (Volt már olyan Win frissítés, ami után el kellett távolítani és újra töltetni.)

És egy Live Linux-al meddig működik ?

mezis

(#26333) wigo70 válasza mezis (#26332) üzenetére


wigo70
tag

rendben.ma cseréltem routert,az elözö tp-linkkel tökéletes volt.csak a laptoppal vacakol,telefonokkal,tv-vel nem. linuxot nem próbáltam.én valami ütközésre gondolok...

(#26334) mezis válasza wigo70 (#26333) üzenetére


mezis
nagyúr

Ugyanazon a helyen van ?
Szomszédok messze ? (Legalábbis csatornailag.)

mezis

(#26335) wigo70 válasza mezis (#26334) üzenetére


wigo70
tag

így van,térben is messze vannak(családi ház)
egyébként a mac klónozás mire jó?

[ Szerkesztve ]

(#26336) mezis válasza wigo70 (#26335) üzenetére


mezis
nagyúr

Esetedben semmire. (Amikor az internet szolgáltató MAC address-el azonosít és hw.-t cserélsz.)

WiFi routerben elképzelhető, hogy 10 perces kapcsolat lenne a gyári beállítás ? :( :F

[ Szerkesztve ]

mezis

(#26337) wigo70 válasza mezis (#26336) üzenetére


wigo70
tag

10 perces kapcsolat? ez hol van?

(#26338) psg5


psg5
veterán

Sziasztok!

Lenne egy hálózattal kapcsolatos kérdésem:

Van egy routerrel megosztott vezetékes és wifi otthoni hálózatom, mely a t-online adsl-ről kapja a netet és csatlakozik a hálózathoz egy médialejátszó, mely egy tv-hez van kötve filmnézés céljára és a lejátszó egy a hálózaton lévő PC-ről olvassa a filmet. Nos az létezik, hogy ha nincs internet szolgáltatás akkor a médialejátszó nem látja a PC-n lévő adatokat? Vagyis kell internetkapcsolat a helyi hálózathoz? Ha nem akkor hol kell beállítani, hogy ne függjön?

F.K.T.

(#26339) PumpkinSeed válasza psg5 (#26338) üzenetére


PumpkinSeed
addikt

Elvben nem kell hozzá, igazából nem lenne hátrány ha tudnánk milyen média lejátszóról van szó. :)

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#26340) psg5 válasza PumpkinSeed (#26339) üzenetére


psg5
veterán

Bocsi: Dune HD TV-101-ről van szó és tegnap este nem volt net, addig nem lehetett filmet nézni, ma reggelre mire a hibát kijavították újra látott mindent a PC-ről...

F.K.T.

(#26341) ignisz


ignisz
senior tag

Sziasztok!
WIFI gondom van. Tégla családi házban lakok. Az emeleten van egy router, D-Link típusú. A földszinten átlósan a ház másik oldalán már bizonytalan a jel. Beszereztem egy Tenda range extendert is. Nem stabil a wifi kapcsolat így se. Mindkét készülék N-es. Előre is köszönöm a segítséget.

(#26342) PumpkinSeed válasza psg5 (#26340) üzenetére


PumpkinSeed
addikt

Próbáld meg, hogy manuálisan adsz neki egy IP címet, más ötletem nincs nem találtam kifejezetten LAN vs Internet kapcsolati beállítást.

(#26341) ignisz

Hova helyezted el a Tendát?

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#26343) mezis válasza ignisz (#26341) üzenetére


mezis
nagyúr

Üdv.!

Keresgéld a jobbnál jobb helyeket az antennáknak. (InSSIDer vagy valami hasonló WiFi scanner. Az extender valahol félúton van ?)

[ Szerkesztve ]

mezis

(#26344) mezis válasza wigo70 (#26337) üzenetére


mezis
nagyúr

Olyat nem látok az V9emulátoron. Esetleg WiFi WPA2/AES PSK Group Key = 0 ?

Azárt a legvalószínűbb bűnös a laptop. Live Linux ? (Egyértelműen eldöntené hol a hiba. :K

[ Szerkesztve ]

mezis

(#26345) ignisz válasza mezis (#26343) üzenetére


ignisz
senior tag

A földszinten, kb fél úton. Telefon alkalmazással néztem a wifi jelet.

[ Szerkesztve ]

(#26346) ignisz válasza ignisz (#26345) üzenetére


ignisz
senior tag

wifi analyzer-rel

(#26347) wigo70 válasza mezis (#26344) üzenetére


wigo70
tag

windows volt a bűnös,megoldottam.

(#26348) psg5 válasza PumpkinSeed (#26342) üzenetére


psg5
veterán

Köszi, megnézem.

F.K.T.

(#26349) dethroner


dethroner
veterán

Ha mobilon szeretnék sebességet mérni, mit ajánlanátok?

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#26350) Gubek-Einste válasza dethroner (#26349) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Milyen sebességet szeretnél mérni?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.