Hirdetés

2024. május 15., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#37001) libus


libus
őstag

Sziasztok!

Múlt héten nagyon sokszor volt nálunk áramszünet 1-2 órán belül.
Azóta nem érem el kívülről az Asus AC68U routeren a transmissiont! :(
Az Asus router előtt van még két router, de megvan nyitva mind a kettőn a transmission portja.
Sőt a 21-es port is megvan nyitva az asus router előtt lévő routereken, hogy FTP-n elérjem az Asus routerre csatolt HDD tartalmát. Ezzel érdekes módon nincs baj, mert elérem kívülről.
A külső IP címem nem változott!
Valakinek van ötlete miért nem érem el a transmisiont kívülről?

Ps5 Digital Edition, LG Oled55C9, LG Oled48C1, Hyper X Cloud II, Poco X4 Pro 5G

(#37002) kovjzs


kovjzs
újonc

Sziasztok!
1-2 évvel ezelőtt a telenor a hipernet előfizetéshez adott ilyen csoda masinákat, nekem jelenleg 2db van belőle a fiókban, mivel nem voltak vele különösebb gondok, most arra gondoltam besegíthetnének az itthoni hálózatba.
Adtam neki egy fix ip-t, mivel a t-home-os csoda xxx.xxx.0.11től oszt ezért ő lett a 0.3 emellett kikapcsoltam a dhcp-t. összekötöttem a két cuccot és voálá 2vel több vezetékes ezközt tudok hasznáni ami az IPTV miatt nem árt. (ami tök jól megy így is, hogy a huaweibe van dugva)

Problémáim a következők, amiben segítséget szeretnék kérni:

1. hiába adtam neki azt a bizonyos 0.3-as fix IP-t nem érem el, nem tudom tovább konfigolni

2. szerintetek megoldható lenne, hogy működjön a wifi is róla? mert jelenleg ha rácsatlakozok nem vagyok a hálózatban mivel a wifi if sem kap ip-t.. gondolom...

előre is köszi a segítséget és az ötleteket

(#37003) lacciwow


lacciwow
csendes tag

Sziasztok!
A következő lenne a problémám: van egy tp-link routerem, amit hotspot jelerősitésre használok, és hiába van megfelelően beállitva a laptopom, nem mindig tudok a router beállitásokba belépni. Néha be tudok lépni, néha pedig mintha rossz cimet irnék be, nem tud csatlakozni a router kezelőfelületéhez.
Illetve neten nem találtam rá megoldást, lehet, hogy rosszul kerestem, de meg lehet oldani a hotspotom sebességkorlátozását routeren, vagy androidos készüléken? A routeremen ki van kapcsolva a dhcp a wds miatt, és úgy olvastam, és tapasztaltam is, hogy a bandwidth control ilyenkor nem müködik.

(#37004) mezis válasza kovjzs (#37002) üzenetére


mezis
nagyúr

".....adott ilyen csoda masinákat,..." Milyeneket ? :F
Összekötés LAN - LAN ?

[ Szerkesztve ]

mezis

(#37005) Gubek-Einste válasza lacciwow (#37003) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Milyen típusú eszközökről van szó?
Pontosan mik is a beállítások?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#37006) lacciwow válasza Gubek-Einste (#37005) üzenetére


lacciwow
csendes tag

A routerem egy TP-LINK WR841N tipusú készülék, a hotspotot egy androidos mobiltelefon biztositja. A mobil WPA2-PSK, jelszavas védelemmel adja a hotspotot, a routeren ki van kapcsolva a dhcp, be van kapcsolva a wds, igy egyfajta repeaterként van alkalmazva, 43.1 az ip cimének a vége, a laptopok fix ip-re vannak állitva, 43.10 és 43.11 az ip cimek vége. MAC filter nincs beállitva.

(#37007) Zen_Ronin


Zen_Ronin
tag

Sziasztok!
A következő problémára kérnék segítséget.
Összeraktam egy PC-ből NAS szervert.

A FreeNAST telepítettem rá.
Van egy filmekkel teli HDD-m, amit szeretnék megosztani.

A problémám ott van, hogy nem tudom a tárolóhoz hozzáadnini, mert létre kellene hoznom egy ZFS kötetet, és azt írja ki , hogy minden adat törlödni fog a lemezről.
No....... hát én ezt nem szeretném. :W
Hogyan tudnám úgy hozzáadni a lemezt, hogy ne törlődjenek az adataim?

Köszönöm, örök hála a segítségért! :)

(#37008) Borisz76 válasza Zen_Ronin (#37007) üzenetére


Borisz76
veterán

Sehogy szerintem....

Bár nincs tapasztalatom "épített" nas-al csak eredeti Synology-val de ott sem oldható meg a dolog.
Minden alkalommal, ha lemezt teszel bele formázza a saját ( általában Ext4 , Brtfs ) fájlrendszerére.
Első alkalommal meg pláne.

Tegyél bele egy másik, üres lemezt.
Hozd létre a kötetet.
Másold át rá az adatokat.

Mehet bele a NAS-ba ha végzett a másolással.
Bővítheted a kötetet vagy új kötetet hozhatsz létre a "régi" lemezzel...amit formázni fog.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#37009) user12 válasza Zen_Ronin (#37007) üzenetére


user12
őstag

Esetleg úgy lehet még megosztani, hogy nem FreeNas-t telepítesz rá, hanem pl Debian-t és a merevlemezt Samba megosztásként csatolod fel.
Egész jó tutorial-ok érhetőek el, akár még Youtube-on is találsz videot erről.

Rendszergazda vagyok....ha röhögni lát, mentsen

(#37010) Szajo


Szajo
őstag

Sziasztok!
Van egy Asus R12 D1 routerem és az volna a cél. hogy a ház másik felében és az udvaron is teljes legyen a wifi.
Milyen megoldást ajánlatok?
Még egy routerrel meglehet oldani, hogy csak a wifit továbbítsa? Vagy vannak jobb módszerek?
Nyílván az ár is fontos, nem akarok 20ezret költeni rá.

(#37011) kovjzs válasza mezis (#37004) üzenetére


kovjzs
újonc

bocsi azt végül nem írtam Huawei CPE B593
LAN-LAN összekötés van, ennek nincs is fizikailag WAN portja ez nehezíti meg a dolgot

(#37012) Borisz76 válasza Szajo (#37010) üzenetére


Borisz76
veterán

Szia.

Ha veszel még egy Asus R12 D1 routert, akkor azt be lehet állítani dedikált AP-nek. ( Acces Point ).

- A D1 LAN portját UTP kábellel dugd a PC-be.
- Jelentkezz be.
- AP mód beállítása az admin felületen az Adminisztráció/Üzemmód menüpont alatt lehet megtenni.
- Ha kell , akkor egy restart is javasolt. ( Ebben nem vagyok biztos )
- Gépről leválaszthatod.

Ez után az elsődleges router LAN portjából egy kábellel mész a 2. router ( AP ) WAN portjába.

Vagy , ha olyan routert veszel amiben nincs AP mód , akkor itt egy leírás.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#37013) Szajo válasza Borisz76 (#37012) üzenetére


Szajo
őstag

Értem, köszi!

(#37014) lacciwow válasza lacciwow (#37006) üzenetére


lacciwow
csendes tag

Valakinek van ötlete?

(#37015) arnocost


arnocost
csendes tag

Segítséget szeretnék kérni!

Telekom 120mbit netünk van amit egy telekomos Cisco wifis router oszt meg tökéletesen.
Vettem egy TP-Link wr1043nd v4,0 rootert amit kábelen szeretnék összekötni a Cisco routerral, hogy 2 külön wifi hálózatom legyen és a tp-link routeren pedig egy pc és egy tv lenne kötve internetezni.
Nem vok kezdő ebben a témában, de nem tudtam netet varázsolni a tplink routerre sehogy sem. Addig jutottam, hogy a tplink router is szépen osztja az ip címet, de internet sem lanon sem wifin nincs.
Tudna vki segíteni esetleg?

(#37016) Lacielvtárs válasza arnocost (#37015) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

A tp link router switch módban van?
Mindkettőn megy a dhcp?
Ha igen, akkor szerintem az a baj.
A hgwn menjen a dhcp, a tp link router meg menjen swith modban, vagy ap módban.

[ Szerkesztve ]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#37017) maathe


maathe
senior tag

Adott egy ZNet-es PPPoE kapcsolat, melyre csatlakozik egy TP-Link TL-WR1043ND V3. Csak akkor van kapcsolat, ha a router egy UTP-vel össze van kötve egy laptoppal. Amint a laptop kikapcsol/a kábel kihúzásra kerül, a kapcsolat percek/órák múlva korlátozottá válik. Reseteltem a routert, elkezdtem beállítgatni a dolgokat és minden jó volt addig, amíg az IP kamerarendszernek be nem állítottam a portjait (85, 554, 2000, 8000). Amint letiltottam ezeket egyből lett kapcsolat. A router logban semmi érdekeset nem találtam és az adapterbeállításoknál sincs semmi különös.

Van valakinek valami ötlete, hogy mi lehet a baj?

(#37018) barnam_


barnam_
nagyúr

Üdv,

Kerestem a nyitó hozzászólásban, de nem találtam erre vonatkozó információt.

220V-os lan adapteren gondolkodom, mennyire alkalmasak ezek adattovábbításra?
Egyszerű feladatot kellene ellátnia: a router a nappaliban van, amihez szeretnék vezetékes kapcsolatot is, viszont nem akarok a vezetékkel vesződni. Ezt elkerülve jutottak eszembe ezekaz adapterek. Melyik lenne alkalmas egy 100Mbit-es hálózathoz?

Azt olvastam több helyen, hogy egy villanyórán kell lennie a konnektoroknak (stimmt), viszont okozhat-e problémát, ha külön biztosítékon vannak?

Köszi!

(#37019) Szajo válasza Borisz76 (#37012) üzenetére


Szajo
őstag

Meg annyit, hogy a jel minősége, gyorsasaga ugyanolyan lesz mint a fő routeren?

(#37020) Borisz76 válasza Szajo (#37019) üzenetére


Borisz76
veterán

Azonos routerek esetében sem lehet tökéletesen egyforma mert máshol lesznek elhelyezve.....gondolom ,mert így lehet nagyobb területet lefedni.
Tehát hasonló lesz mint a jelenlegi.
A csatornákat érdemes "üres" helyre belőni, hogy ne zavarják egymást. Pl. : Router1-n 4-es csatorna,Router2-n 10-es csatorna.
Persze előbb érdemes szétnézni a Wifi Analyzer programmal, hogy milyen környékbeli hálózatok vannak és milyen csatornán.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#37021) Gubek-Einste válasza arnocost (#37015) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Így állítasd be a TP-Link-et.

#37016 ELACielvtárs
Az AP és switch mód ugyan azt jelenti.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#37022) Gubek-Einste válasza barnam_ (#37018) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Használhatóak de erősen függ az elért eredmény a kábelezés minőségén, csak helyszíni teszt során fog kiderülni, hogy milyen is lesz az elért eredmény.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#37023) Lacielvtárs válasza Gubek-Einste (#37021) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

jogos...
rosszul fogalmaztam, mert az AP -t ha jól tudom nem mindegyik router tudja alapból és akkor kell a switch mód. remélem jól mondom :B

[ Szerkesztve ]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#37024) Gubek-Einste válasza Lacielvtárs (#37023) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Pontosabban a dedikált AP módot mert a AP módot a linkelt beállítás alapján lehet megcsinálni.
A dedikált AP mód az amikor a bejövő kábel a router WAN portjába megy és úgy van beállítva az eszköz, hogy a router funkciói le vannak tiltva. Pl. az Asus ilyen.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#37025) Lacielvtárs válasza Gubek-Einste (#37024) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

Értem, köszönöm a pontosítást :R
Nekem asus routerem van, lasd adatlapom.
Akkor ezzel fel tudnék szabadítani egy lan portot?
Ha jól értelmezem amit írtál...

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#37026) Gubek-Einste válasza Lacielvtárs (#37025) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Igen, gyári firmware alatt az Adminisztráció/Üzemmód menüpont alatt tudod beállítani.
A v1/A1 router/AP/repeater/media bridge módban tud müködni, a v2/B1 router és AP módban gyári firmware-rel.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#37027) Lacielvtárs válasza Gubek-Einste (#37026) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

Értem, nagyon köszönöm a választ :R
Ki fogom próbálni

[ Szerkesztve ]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#37028) csixy válasza Lacielvtárs (#37027) üzenetére


csixy
addikt

Tomato esetén viszont switch-AP módban hozzámountolhatod a WAN likat a LANokhoz és tökmindegy hogy az öt portból melyikbe mit dugsz.

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#37029) Lacielvtárs válasza csixy (#37028) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

Ez mit jelent? - - - >>Tomato
Egyedi firmware? Hallottam valami paraván cuccrol is, de nem mertem kísérletezni vele...

[ Szerkesztve ]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#37030) csixy válasza Lacielvtárs (#37029) üzenetére


csixy
addikt

A tiedre pont nem megy sajnos. LINK .
De van rá Padavan fw, azt viszont nem ismerem.
Mégegy Link .

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#37031) Lacielvtárs válasza csixy (#37030) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

Köszönöm az infót.
Ezektől nem ugrik a garancia?

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#37032) csixy válasza Lacielvtárs (#37031) üzenetére


csixy
addikt

A paradicsomtól nem, mert visszarakható a gyári fv.Ha az rt-n56-ban is van recovery mód, akkor gondolom, hogy az is visszaállítható, de erre nem vennék mérget.

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#37033) Lacielvtárs válasza csixy (#37032) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

Paradicsom mint Tomato :D
Értem, ha vissza lehet rakni, akkor nem ugrik a gari.
Köszönöm az információt :R
Ki fogom próbálni, a paraván felét

[ Szerkesztve ]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#37034) Zen_Ronin


Zen_Ronin
tag

Köszönöm a segítséget4

Megtaláltam a megoldást.
Openmediavault-ot telepítettem fel.
Minden gond meg tudom osztani bármelyik HDD-t. :C

Egyenlőre tesztelem.
A BD.iso-k is mennek hálózaton.
A 3D-s lejátszást még nem próbáltam. /remélem ahhoz is elég gyors lesz a hálózati adatátvitel/

Üdv!

(#37035) arnocost válasza Gubek-Einste (#37021) üzenetére


arnocost
csendes tag

Nagyon szépen köszönöm a segítséget! 1 perc alatt sikerült a beállítás. :C :R
Alapból a WAN portot használtam :W

(#37036) lalus8706


lalus8706
tag

Sziasztok,

Új lakásba költöztem, ahol minden helyiségben külön-külön UTP fali aljzat található. A bejárati ajtónál érkezik a szolgáltatás (Digi 500), amit egy switch-csel (Zyxel ES-105A v3) osztottam szét. Az egyik szobába beraktam egy régebbi wi-fi routert, hogy mégiscsak legyen wi-fi is. Azon szépen megy is minden - már amit a router tud.

A gondom azzal van, hogy egy másik szobában direktben dugom az UTP-t a PC-be, de hiába hozok létre új kapcsolatot, mindig 651-es hibával tér vissza csatlakozás során. Olvasgattam már fórumokat, de megoldást még nem találtam...

Remélem, tudtok valami mankót nyújtani, mert ez így elég kellemetlen. Előre is köszönöm!

Üdv.

Ui: az elképzelés az lett volna, hogy tudjak tv-n filmet nézni gépről bármiféle (közvetlen) kábeles összeköttetés nélkül.

(#37037) MaCS_70 válasza lalus8706 (#37036) üzenetére


MaCS_70
Topikgazda

Egy kapcsolatod lehet, amit elhasználsz a routernél -- ami teljesen rendben is van, ez a router dolga.

A PC már második internetkapcsolat lenne.

Maga a switch csak egy elosztó, nem létesít kapcsolatot, csak (némi túlzással) a dótot ágaztatja szé.

Ha tehát több helyen akarod használni a netet, meg eleve korrekt kapcsolatot akarsz kiépíteni, akkor egy routernek kell lennie az első hálózati elemnek, ami létrehozza a belső hálózatodat.

A Digi nem adott eszközt?

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#37038) lalus8706 válasza MaCS_70 (#37037) üzenetére


lalus8706
tag

Szia,

Először is köszönöm a gyors reakciót!

Ezek szerint ha leválasztom a routert, és csak a pc-ben hagyom bent az utp-t, akkor azon mennie kellene? Nem mintha ez megoldás lenne a problémámra. :S

A Digi semmilyen eszközt nem adott. Éppen ezért vettem switch-et, hogy azon legalább átmegy a teljes sávszél. A régi routerem tényleg csak egy kis pluszt jelentett volna, hogy wi-fi is legyen. De úgy tűnik, a switch tiszta bukó lett, hiszen vennem kell valami erős routert, amit már az ajtónál kell majd használnom.

Az eszmefuttatásom helyénvaló? :)

Üdv.

(#37039) MaCS_70 válasza lalus8706 (#37038) üzenetére


MaCS_70
Topikgazda

Nem ismerem a Digi rendszerét, az általános logika az, hogy ha már olyan drótod van, ami használatra kész, tehát ott az internetre néző, felhasználható IP-cím (ami Nálad megvan, hiszen a routered kapcsolódott), akkor egy készülékkel kapcsolódhatsz hozzá, ami (bár nem ez az ajánlott módszer) megfelelően beállítva lehet egy PC is.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#37040) Parson


Parson
addikt

sziasztok, szeretném bőviteni az itthoni hálózatot, és belefutottam egy kis kábelezési problémába, amire ezt havasolták nekem:
DEVOLO dLAN-1200+
Van valakinek tapasztalata, hogy milyen ez, és mennyire megbizható? Elég szkeptikusnak érzem magam most, lévén nagyfeszültségű kábelen való adattovábbitással még sosem foglalkoztam.
Köszi előre is! :R

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#37041) markussandor


markussandor
senior tag

Sziasztok!

Remélem jó helyen kérdezek, ha mégse elnézést kérek!

Az lenne a kérdésem, hogy egy 867Mb/s-os AC-s wifi routeren közel ideális körülmények között* 5GHz-en mennyi valós sebességet lehet elérni, ha a notebook wifije is AC-s, 867Mb/s-os?

*kertes ház, nincs a szomszédnak 5GHz-es kütyüje, szobán belül 2-3 m-re a routertől, csak egy kliens lógna rajta

(#37043) MaCS_70 válasza markussandor (#37041) üzenetére


MaCS_70
Topikgazda

Baromi megjósolhatatlanok a wifisebességek.

SZERINTEM: Ha tényleg nagyon jók a helyi viszonyok (beleértve a dögös ellenoldali készüléket is), akkor az adott adatfolyam harmada tartható lehet.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#37044) qqcqqc válasza lalus8706 (#37038) üzenetére


qqcqqc
őstag

Jól látod. Digi bejövő kábel router wan portba csatlakozva, ez intézi neked a PPoPe kapcsolatot, router lan portjaira meg a kliensek csatlakoznak.

(#37045) Gubek-Einste válasza Parson (#37040) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Viszonylag megbízhatóak a Powerline megoldások de sok függ a kábelezés minőségén/kialakításán.
Pontosan mi is lenne a gondod?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#37046) feketegergo


feketegergo
tag

Router helyett megfelelő a lenti összeállítás?

Van egy mini itx alaplapom, aminek 2 LAN csatlakozása van. [Itt a specifikációja] Arra gondoltam, hogy beteszem gateway-nek, utána teszek egy 8 portos gigabites switch-et (Ilyenem van és nem használom), és 2 régi routert beállítok acces point-nak (ilyen tipusúak vannak: asus wl 520gu, és wl500g Premium v2).

Gateway-t még sajnos sosem láttam, de gondolom fogok egy debian linuxot, teszek rá PPPoE klienst, tűzfalat, DHCP szervert, aztán működnie kell.

Később még szükségem lesz VPN-szerverre, ftp-szerverre, meg szeretném a belső hálózat felé DLNA ksizolgálónak is használni a mini-itx gépet. Gondolom ezt bírnia kell.

Az a gyanús, hogy a nagy átmenő adatforgalommal valyon megbirkózik-e, amikor a belső hálózatban lévő gép elkezd letölteni, és az egész adat átfolyik a gateway-en. Mi a véleményetek?

Vagy jobb ötlet valami célhardvert használni?

(A "Milyen routert" topicból irányítottak át ide.)

(#37047) Gubek-Einste válasza feketegergo (#37046) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Megfelelő ha jól be van állítva, normál router-hez képest jobb teljesítménnyel tud rendelkezni és több mindenre is használható.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#37048) Parson válasza Gubek-Einste (#37045) üzenetére


Parson
addikt

A gond csak az, hogy bérelt lakásban vagyok, de ha saját lenne, akkor sem tudnám, hogy a behuzott kábelek milyen minőségüek. Innentől kezdve kérdéses az egész. Ráadásul a nagyfesz hálózattal sem vagyok tisztában, hány külön körön fut az áram a lakásban, - ezek az adattovábbitásnál nem elhanyagolható dolgok - egy körön kell lennie az ado-vevő párosnak. Pusztán ennyi. :F

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#37049) feketegergo válasza Gubek-Einste (#37047) üzenetére


feketegergo
tag

Tudtok esetleg javasolni valami leírást, hogy hogyan kell egy pc-t gateway-nak beállítani.

Általában debian linuxot használok desktop pc-nek. Ez megfelel gateway-nak is, vagy van kézenfekvőbb választás?

valyon bírja egy ilyen az éjjel nappali folyamatos üzemet?

(#37050) Szajo


Szajo
őstag

Ha egy fázis va a házban jó ez a dugaljzatba való 2 részes powerlink (asszem ez a neve) vagy ebben az esetben sem a legjobb?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.