Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#68001) Essejó válasza Vasti74 (#67999) üzenetére


Essejó
veterán

Volna ötletem a szagszerű rögzítésére. De azért lehet félúton nem ártana egy 6 méteres álványcsövet betenni.

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#68002) kozeposztaly


kozeposztaly
csendes tag

sziasztok,
van egy ilyen net osztom:
[link]
rairva:
rj45Coupler
cat/5a/6a

Bejovo netet radugtam az egyes kimeneten
2 kimeno netet meg a masik oldalon
Egyik gepen nincs net. Kerdes: letezhet-e az, hogy a kutyu nem tud eltero CAT szabvanyt kezelni? Ergo bemegy egy 5e, kimegy 5e + meg cat 6. Ezek igy osszeveszhetnek, s valoban nem lehet net igy?

(#68003) qqcqqc válasza kozeposztaly (#68002) üzenetére


qqcqqc
őstag

Ez nem elosztó.
Nem fog neked egy jelet kétfelé osztani. Arra jó pl, hogy egy helységből ne kelljen két 100 Mb/s képes kábelt átvezetni egy másikba, hanem egy ilyennel egy kábelen továbbítod a jelet, és a másik végén egy másikkal szétválasztod újra.

(#68004) Borisz76 válasza kozeposztaly (#68002) üzenetére


Borisz76
veterán

5 vagy 8 portos Gigabites switch-et kell venned.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#68005) zsiga68 válasza Doky586 (#67998) üzenetére


zsiga68
senior tag

Ez is jó ötlet, de mint ugy tudjuk a vizes falevelek is csökkentik a rádióhullámok terjedés
ét...

[ Szerkesztve ]

(#68006) starius


starius
tag

Sziasztok!
Digi netem van, amihez kaptam a szolgáltatótól egy modemet és egy routert ha jól gondolom.. Szeretnék egy új routert beszerezni, az az elképzelésem, hogy az új routert internet portjába bedugom a régi routerből kijövő netkábelt , ez működik? Másik szobába szeretném rakni, úgy hogy mindkettő egyszerre működjön, erősebb wifi + wifi6 miatt

(#68007) Gubek-Einste válasza starius (#68006) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Igen de az új eszközt majd AP módban kell használni.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#68008) kozeposztaly


kozeposztaly
csendes tag

Koszonom
Akkor pont forditott az irany? 2 bejovot gyujt ossze egybe?

(#68009) kozeposztaly válasza kozeposztaly (#68008) üzenetére


kozeposztaly
csendes tag

[link]

de kb itt a valasz: a netet vagy egyik gephez vagy masik gephez tudja osztani, egyszerre nem mukodik majd a 2 gep

koszonom nektek

(#68010) qqcqqc válasza kozeposztaly (#68008) üzenetére


qqcqqc
őstag

Nem. Ebből kettő kell. A két 4 eres (100 Mb/s) kábelt fog össze egy 8 eres kábelbe úgy, hogy a jelek 2x4 éren mennek. A másik végére felrakva még egy ilyet, az szétválasztja újra önnáló vezetékre.
Egy darabbal nem mész semmire. Ha a netet szeretnéd osztani, oda aktív eszköz kell, egy switch.

(#68011) kozeposztaly válasza qqcqqc (#68010) üzenetére


kozeposztaly
csendes tag

koszonom, egzakt valasz!

tema lezarva, thread vege :R

(#68012) eldoble


eldoble
aktív tag

Sziasztok!

Ha van egy LAN port (Telekom otthoni net), akkor azt el tudom osztani switch-el, úgy, hogy egyik kábel megy az IPTV-be a másik meg egy Mesh kliensbe vagy routerbe?

(#68013) Borisz76 válasza eldoble (#68012) üzenetére


Borisz76
veterán

Igen tudod osztani csak olyan switch kell ami tudja az Internet Group Management Protocol-t azaz IGMP képes!

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#68014) eldoble válasza Borisz76 (#68013) üzenetére


eldoble
aktív tag

Köszi.

(#68015) eldoble


eldoble
aktív tag

Sziasztok!

Van egy otthoni Telekom internet hálózat, egy Sagemcom F@st 3686AC WIFI-s digitális elosztóval (router?) és van jelenleg egy ASUS RT-AX53U Router AP módban.
Most tervezek venni egy ASUS RT-AX58U V2 Router-t (egy TP-Link Archer AX20 AX1800 Router-t cserélek le), amit szintén AP módban használnék.
Az lenne a kérdésem, hogy, ha jól tudom, akkor ezeket a routerket lehet Mesh-be kötni, az lenne a célszerű ez esetben?
És azt hogy kellene?

(#68016) Essejó válasza eldoble (#68015) üzenetére


Essejó
veterán

Felteszem, hogy koax neted van.
Ha van iptv is akkor nem kérheted magad bridge módba.
Akkor az egyik Asust DMZ-be kell tenned a 3686-on az lesz a mesh vezérlő a másikat kábellel rákötve alakítod ki a mesh hálózatot.

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#68017) eldoble válasza Essejó (#68016) üzenetére


eldoble
aktív tag

Nem koax, UTP kábel, és UTP-s fali csatlakozók vannak.

(#68018) mezis válasza eldoble (#68017) üzenetére


mezis
nagyúr

De bizony koax-on érkezik az internet: [link]

[ Szerkesztve ]

mezis

(#68019) eldoble válasza mezis (#68018) üzenetére


eldoble
aktív tag

Ja, igen ilyen, én már a belső hálózatra gondoltam.

Akkor esetleg ehhez lenne még némi magyarázat (igen, IPTV is van):
"Akkor az egyik Asust DMZ-be kell tenned a 3686-on az lesz a mesh vezérlő a másikat kábellel rákötve alakítod ki a mesh hálózatot."

[ Szerkesztve ]

(#68020) Gabesz87


Gabesz87
addikt

Powerline adapter kapcsán lenne kérdésem. 2 célból gondoltam rá:
1. Van egy koros Thinkpad Edge E530-as laptopom, még n-es wifivel. Nincs is vele gond, csak a letöltési sebesség nem valami acélos nyilván. Jelerősség ok, mert nincs messze a routertől (összekötni nem tudom őket, mivel más helyiségben vannak). Ezért gondoltam a powerline adapterre. Mivel ez a laptop nincs hurcolászva, mindig ugyanott van, powerline-al UTP-vel be tudnám dugni. Nem tudom ez hozna-e egyáltalán nagyobb sebességet, mint a jelenlegi n-es wifi. Olvasni (pl. ÁK értékeléseknél) mindenfélét a powerline-okról, jót, rosszat. Vagy a másik opció egy külső antennás USB-s wifi vevő.
2. A másik, és fontosabb dolog pedig ez volna inkább, mintsem a laptop. Van a konyha mellett egy beépített terasz, ahol azonban már gyenge a wifi jel. Tornázni szoktunk itt, elliptikus trainer-en ill. lehet, hogy futópad is itt lesz. Ahhoz hogy közben tableten nézzünk filmet, sorozatot, kéne jobb wifi jelerősség itt. Ha nyitva van a teraszajtó (jó vaskos tolóajtó) akkor nincs is gond, de zárva eléggé árnyékol. Olyankor meg tud állni a lejátszás. A másik pedig, hogy a ház külső falán, szinte a terasz alatt lévő villanyóránál van nekem egy Smart Meter Gateway, és ennek is elég gyenge a jele (-70 dB körül). De szerencsére nem veszti el a jelet működés közben. Szóval egy wifis powerline adapterrel a teraszon 2 legyet ütnék egy csapásra.
A teraszon nem annyira mérvadó, de a laptophoz - amennyiben powerline lenne itt is - jó lenne olyan, ami nem foglalja el az aljzatot, tehát magán az adapteren is van aljzat. Ill. mi van akkor, ha nem ugyanazon a fázison vannak az aljzatok, ahová dugnám az adaptereket? Ez sebesség szempontjából lehet gond?

(#68021) mezis válasza Gabesz87 (#68020) üzenetére


mezis
nagyúr

"...mi van akkor, ha nem ugyanazon a fázison vannak az aljzatok, ahová dugnám az adaptereket? Ez sebesség szempontjából lehet gond?"
[link] , továbbá a puding próbája az evés, a Pow.Line adapter próbája pedig a dugás. :o :D

mezis

(#68022) Viperator


Viperator
őstag

Szép estét, Urak!

Adott RT-AX56U router. Hiába van beállítva (napközben van WiFi /07:00-22:00/, bizonyos kölyköknek időintervallumot adtam (hogy ne egész nap lógjon a neten), MAC címhez kötve, stb. És az a büdös kölyök még mindig valahogy fel tud lépni a routerre, levakarhatatlan a listáról. Biztos van valami tippje az iskolából, hogy hogyan lehet csinálni ravasz módon (mobillal).

Ti hogyan oldjátok meg ezt?

Üdv: Viperator

"Minél inkább eltávolodik egy társadalom az igazságtól, annál inkább utálni fogja azokat, akik kimondják azt." - George Orwell

(#68023) Patice válasza Viperator (#68022) üzenetére


Patice
nagyúr

Gyereknek csinálsz Gmail fiókot, szülői fiók hozzákötésével.
Ezzel a fiókkal tudsz “telepíteni” egy Androidos telefont.
Sajátodra felrakod a Family Link appot.
Ebben tudod szabályozni a képernyőidejét.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#68024) gyuszos válasza mezis (#68021) üzenetére


gyuszos
tag

Nem is értem, hogy lehet piaca egy ilyen "csatolónak", mikor ezt bekötni nagyobb meló mint két dugaljt azonos fázisra kötni...

(#68025) Viperator válasza Patice (#68023) üzenetére


Viperator
őstag

Ez már felejtős (email).

"Minél inkább eltávolodik egy társadalom az igazságtól, annál inkább utálni fogja azokat, akik kimondják azt." - George Orwell

(#68026) Gabesz87 válasza mezis (#68021) üzenetére


Gabesz87
addikt

Mondjuk könnyen ki tudom deríteni. Kipróbálom a 2 konnektort egy hősugárzóval, és figyelem HA alatt figyelem a fázisonkénti áramot. AMelyik megemelkedik, meg is van, melyik fázison van :K
Ilyen kütyüvel én sem szívesen "zavarnám" a hálózatot. Napelemes rendszer is van, autó töltés...ok, lehet, hogy ezekhez semmi köze az ég világon, nem veszélyes rájuk, "nem vesznek össze" de jobb a békesség.

[ Szerkesztve ]

(#68027) Patice válasza Viperator (#68025) üzenetére


Patice
nagyúr

A mobilok tudják dinamikusan változtatni a MAC címüket, ezért nem ér semmit a MAC szűrés.
Vendéghálózat?

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#68028) Essejó válasza Gabesz87 (#68026) üzenetére


Essejó
veterán

Azért az elektronokat meg a nagyfrekis jelet összekavarni elég gáz már. Egyik megy a vezeték anyagában, a másik meg a kábel felületén.

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#68029) Essejó válasza gyuszos (#68024) üzenetére


Essejó
veterán

Be tudsz dugni egy T elosztót a konnektorba? Na a Power Line csatlakoztatása ugyan úgy megy.
Amiért általában nem javasolt az maga az elektromos hálózat minősége miatt. Jók-e a kötések, réz vagy aluminium, esetleg kevert (mindkettő) kábelből áll. A kötések: wagó, szorosan csavart, forrasztott, csokival kötött.
Esetleg régi a hálózat és már akad némi oxidáció a kötéseknél.

[ Szerkesztve ]

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#68030) Essejó válasza Viperator (#68022) üzenetére


Essejó
veterán

Elsőnek megváltoztatod a Router jelszavát, hogy ne tudjon belépni.

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#68031) Johnzy válasza Viperator (#68022) üzenetére


Johnzy
tag

MAC címhez kötve? MAC-filteringet aktiváltál? úgy hogy csak 07:00 és 22:00 között csatlakozhat a gyerkőc? vagy 07:00 és 22:00 között van bekapcsolva a WiFi?
Ha MAC szűrős akkor White - vagy Blacklist elvén kezeled?

Pörögjünk!!! - mondta a papagáj és belerepült a ventilátorba...

(#68032) eldoble


eldoble
aktív tag

Sziasztok!

Az itt és a router topicban kapott infók, segítségek alapján alapján az alábbi rendszert gondolnám megcsinálni, működhet ez, esetleg van jobb logikusabb?
Adott a Telekomos net koaxon jön be és IPTV is van.

A fő digitális elosztó, HGW egy Sagemcom F@st 3686AC, ami a földszint 1-es területén adja WIFI-t.

Az emeleten van ASUS RT-AX53U Router, kábellel a HGW-re kötve, AP módban ott adja a WIFI-t.

A földszint 2-es területen van a TP-Link Archer AX20 AX1800, kábellel a HGW-re kötve, AP módban, ennek kicsi a WIFI hatótávja ehhez a területhez, ez helyett gondoltam a Xiaomi Mesh System AX3000 (2-pack)-t, úgy, hogy :
Az egyik Xiaomi AX3000 routert UTP kábellel kötném a HGW-hez, ez lenne akkor a fő darab, a csomag 2. darbját pedig WIFI-vel ehhez a 1. Xiaomi fő darabhoz.
Ez így ok. lehet?

[ Szerkesztve ]

(#68033) mezis válasza Patice (#68027) üzenetére


mezis
nagyúr

Az okosabb mobilokon beállítható az, hogy a WiFi fix, gyári MAC adress-t használjon.

[ Szerkesztve ]

mezis

(#68034) Patice válasza mezis (#68033) üzenetére


Patice
nagyúr

Igen, csak ahogy olvastam a kérdező nem hiszem, hogy hozzáfér minden gyerek telefonjához (mert talán van köztük nem saját).

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#68035) Doky586 válasza mezis (#68033) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Nálam routeren csak a rádiót lehet időzítve ki/be kapcsolni (külön 2,4 és 5GHz-en) de a mac szűrést nem. Nálad azt is lehet időzíteni?

(#68036) Viperator válasza Patice (#68034) üzenetére


Viperator
őstag

Lázadó tinédzserekkel nincs mit kezdeni....

"Minél inkább eltávolodik egy társadalom az igazságtól, annál inkább utálni fogja azokat, akik kimondják azt." - George Orwell

(#68037) Viperator válasza Johnzy (#68031) üzenetére


Viperator
őstag

Csak az adottakra állítom be, a többi nem kötelező? Vagy mindegyiket fel kell venni a szűrőlistába (és úgy állítani be)?

Éjszakai nyugalom miatt nincs wifi 22:00-07:00 között. Napközben beállítottam nekik 3 órányit hozzáférést, nem egészséges egész nap lógjon, inkább csináljon meg a leckéjét vagy más elfoglaltságot.

[ Szerkesztve ]

"Minél inkább eltávolodik egy társadalom az igazságtól, annál inkább utálni fogja azokat, akik kimondják azt." - George Orwell

(#68038) gyuszos válasza Essejó (#68029) üzenetére


gyuszos
tag

A fáziscsatolóról volt véleményem nem a power line-ről.... :U

(#68039) Zaji


Zaji
őstag

Sziasztok,

TP-Link Deco P9 esetében ez az áramköri jeltovábbító valóban működik vagy inkább marketing?
Használ valaki ilyet, ahol ténylegesen hozott javulást ez a megoldás?

(#68040) Illye


Illye
tag

Sziasztok!

Szeretném kérni a segítségeteket az alábbi két problémában:
1:
- 64 m2-es lakás, nappaliban Vodafoneos 1 Gbps wifi-router, 1 téglafal (kb. 6 méter) után, előszobában TP-Linkes range extender, utána még 1 fal, hálószobában TV és laptop.
- Bár a Wi-Fi jel maximális szinten van az egész lakásban, gyakorlatilag a nappalin kívül sehol nem használható, vagy nagyon korlátozottan. Pl.: a TV-n egy filmet nem lehet megnézni a Netflixen, mert folyamatosan lecsatlakozik.
Kérdés: milyen eszközt használjak a probléma megszüntetésére?

2:
- A torrent seedelés egyáltalán nem működik. Látszólag a kapcsolat él, gyakorlatilag mégsem működik. Portot nyitottam, beállításokat már A-tól Z-ig átnéztem, nem megy. IPv6-os címem van. Valakinek sikerült ezt a problémát megoldani esetleg?

Válaszotokat előre is köszönöm! :R

50.000Ft jóváírás Gránit bank, okostelefonos számlanyitáshoz! Részletekkel kapcsolatban keress Privát üzenetben!

(#68041) Borisz76 válasza Illye (#68040) üzenetére


Borisz76
veterán

1.
range extender
Veszi a jelet, majd sugározza....ezért feleződik a sebesség !
Ha régebbi modell a, kkor meg eleve csak a 2.4 GHz-s sávot ismeri...ami sok egymás mellett lévő lakás esetén tuti hogy sok zavaró tényezőt lelent.

A legjobb lenne a kábeles kapcsolat mert az stabil, gyors és nem zavarja a többi lakás wifi-je sem.
Egy kábelt elhúzol a hálószobába és a végére mehet egy AP azaz Acces Point vagy egy routert AP módban !

2. Torrent
IPv6-t kapcsold ki.
IPv4 lesz a jobb.
Nézd meg , hogy NAT-olva vagy e ?
[https://whatismyipaddress.com/] oldalon az IPv4 címed ugyanaz amit a Vodafone-os eszköz WAN részénél látsz ?
Ha igen, akkor jó.
Ha nem , akkor telefon a Vodának, hogy vegyenek ki NAT alól !
Adjanak PUBLIKUS IPv4 címet !
Ez ingyenes , nem fizetős buli !

Véletlenül se FIX IP címet kérj.....az fizetős és cégeknek szokás igénybe venni.

3.
Esetleg ...ha lehet.....kérd át BRIDGE módba a szolgáltatói eszközt és akassz utána egy JÓ SAJÁT ROUTERT.
Ekkor a szolgáltatói eszköz csak átebngedi magán a jelet....
MINDENT tudsz állítani a saját routereden is....
Tottent miatt pl a port nyitást....stb.

[ Szerkesztve ]

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#68042) Zsmester89


Zsmester89
őstag

Sziasztok!
Az alábbi - gondolom rém egyszerű - problémám van:
A szolgáltató router (t-mobile) és egy asus zen router közé (utóbbi szolgáltatja a mash wifit a lakásban) betettem egy tenda teg5310p-8-150w switchet, amire minden rákötöttem, asus router, t-home router, ps, pc, kamera, ect.. Net van is rendesen mindenen, de nem érem el a switchet a 192.168.0.1-n, mert a szolgáltatói router (T) lapja jelenik meg. Próbáltam csak a pc-switch felállást, de úgy nem csatlakozik semmihez. A visszakötétes során egy pilllanatra be tudtam lépni a tendába, de amint lett net, le is dobott róla.
Hogy tudnék belépni? Hardveresen kiépítettem a hálózatot, a szoftveres része sose volt az erősségem. Köszönöm

A "Hogyan lehetsz milliomos?" c. könyvet egy csomagban árusítják a BTK-val.

(#68043) Gabesz87


Gabesz87
addikt

És egyébként Powerline-ból van valami ajánlott? Többnyire TP-Link és Strong cuccokkal találkozom, úgy látom ezekből van sok. Ezeket néztem ki:
[link]
[link]
[link]
Utóbbi 2 mivel wifit nem továbbít, ide kéne még pluszba valami olcsó repeater utána. Ebből a szempontból (hogy ne kelljen még +1 eszköz, jobb lenne olyan powerline, mint fent az 1. TP-Link-ből úgy látom ezek ilyenek: [link]

(#68044) Patice válasza Zsmester89 (#68042) üzenetére


Patice
nagyúr

A Tenda switch nem a szolgáltatói routertől kap IP-t?
Ha menedzselhető switch, akkor is először egy dhcp szervertől kell IP-t kapnia.
Vagy már be lett neki állítva fix?

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#68045) Gubek-Einste válasza Zaji (#68039) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ez egy sima Powerline megoldás, megfelelő áram hálózat esetén jól is tud müködni.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#68046) Zaji válasza Gubek-Einste (#68045) üzenetére


Zaji
őstag

És mit értünk itt megfelelő elektromos hálózatnak?

[ Szerkesztve ]

(#68047) Zsmester89 válasza Patice (#68044) üzenetére


Zsmester89
őstag

Menedzselhető és a szolgáltatói után van kötve (switchbe) . Honnan tudom meg, hogy hol érem el?

A "Hogyan lehetsz milliomos?" c. könyvet egy csomagban árusítják a BTK-val.

(#68048) Patice válasza Zsmester89 (#68047) üzenetére


Patice
nagyúr

Egy hálózati szkennelést futass le pl. Advanced IP scanner-rel.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#68049) Vasti74 válasza Gabesz87 (#68043) üzenetére


Vasti74
aktív tag

A Devolo powerline cuccok eléggé jók. Ausztriában eléggé sok van belőle (mert az A1, a "nagy" szolgáltató is ilyeneket rak mindenhová, nem divat a kábelezés ;-) Pl. ilyen adapterekkel egy időre meg van oldva a probléma. (egy kollégám most vett valami €50-ért csomagban 4 powerline adaptert, meg egy AC1200-as powerline mesh repeater-t, ki lehet fogni kis türelemmel igen jó használt cuccokat is)

A TP-Link új cuccait nem ismerem, de talán az egyik leglenézettebb, bár legprofibb gyártó... A Deco sorozatban vannak szép és okos, powerline-t is tudó eszközeik.

(#68050) Vasti74 válasza gyuszos (#68024) üzenetére


Vasti74
aktív tag

OK, elméletileg tényleg.

De a konnektorok általában "fel vannak fűzve", a lakásban meg ugye van három fázis, és némi terheléselosztás is bele van tervezve a dologba...

Szóval ha több helyen is kell powerline, és nem akarsz ilyen felesleges kütyüt, akkor meg a három fázis felesleges, mert előbb-utóbb minden konnektorod egy fázison lesz ;-)

Hidd el, nem véletlenül találták ki ezeket az egyébként nem is drága kütyüket - 8-10.000 forintért már vannak sínre szerelhetők, de persze azt is nézni kell, hogy mekkora átviteli sebességre van szükség.

(Ráadásul egy szépen készre szerelt kapcsolószekrénybe egyszerűbb és kulturáltabb megoldás betenni egy ilyet, mint utólag ide-oda kábelezni, és persze feliratozni is mindent, mert az nem lesz vidám, amikor valaki azt hiszi, hogy áramtalanítva van egy konnektor, aztán mégsem...)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.