Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#8001) dr.bubo válasza n00n (#8000) üzenetére


dr.bubo
őstag

A wifi router ip cimét változtasd meg. :)
A wifi router, hogy csatlakozik a másik routerhez? Kábellel vagy vez.nélkül?
A routerből jövökábel a wifi router wan portjába kösd. internet csat: tipusa dynamikus ip.
dhcp bekapcsolva.
Másik lehetőség wifirouterben a dhcp kikapcsolva és a másik routerrell a lan portjával összekötni. Igy a laptopnak is a sima router oszt majd ip-t.
:)

[ Szerkesztve ]

Router beállitása: http://www.rainman.sokoldal.hu/tplink_router_beallitasa / Port Forward: http://www.portforward.com/english/routers/port_forwarding/routerindex.htm

(#8002) n00n válasza dr.bubo (#8001) üzenetére


n00n
őstag

Csak a laptop és a Wifi Router között van vezeték nélküli összeköttetés. Szóval a Wifi Router és a Router vezetékkel van összekötve.

A második variációt kipróbálom. Szóval a Routerből jövő kábelt a Wifi Router egyik Lan portjába dugjam és ne a WANba, aztán tiltsam le a DHCP-t benne? Ez eddig oké, gondolom a router kap IP-t, de a laptop is fog?

(#8003) dr.bubo válasza n00n (#8002) üzenetére


dr.bubo
őstag

A wifi router nem fog ip- kapni, ha a lan potjával van összekötve. De a másik routertől a laptop fog.
A wifi router menüjét ha dhcp-t kikapcsoltad már csak akkor tuddo amenüjét elérni ha a laptopodnak fix ip-t állitasz be. :)

[ Szerkesztve ]

Router beállitása: http://www.rainman.sokoldal.hu/tplink_router_beallitasa / Port Forward: http://www.portforward.com/english/routers/port_forwarding/routerindex.htm

(#8004) n00n válasza dr.bubo (#8003) üzenetére


n00n
őstag

Köszi működik! Ezer hálám! :D

(#8005) Möhe válasza Möhe (#7999) üzenetére


Möhe
addikt

valaki?

(#8006) Veron válasza dr.bubo (#8001) üzenetére


Veron
őstag

n00n: a második routered Acces Pointként használt, és tiltsd le rajta a DHCP, mert az az első elvégzi. továbbá az első router LAN portjába kösd a másodikat. így mennie kell.

látom már tárgytalan, kicsit későn vettem észre.

[ Szerkesztve ]

"Hisztéria... Csak nők kaphatják meg, és csak férfiak halnak bele."

(#8007) Veron


Veron
őstag

nekem is lenne egy kérdésem, mert tovább eszkalálódott a már itt is felvetett problémám. új fejlemények vannak, megpróbálom összefoglalni.
a hálózaton egy D-Link wifi router, meg két PC, köztük fali UTP, valamint ADSL kapcsolat. az egyik gép hibátlanul működik a router után kötve, a másik meg nem. a "rossz" gép egyszerűen nem képes együttműködni a routerrel. DE! ha a routert kiiktatjuk a rendszerből, és közvetlenül a "rossz" gép tárcsáz be a router helyett, akkor meg működik, és tudok kapcsolódni az Internetre. a történethez tartozik még, hogy ez egy 4-5 éves PC, legalább ugyanennyi idős hálókártyával.
kérdés: mitől lehet az, hogy CSAK direktbe a modem után kötve működik a net, a router beiktatásával egyszerűen nem megy. holott a "jó" gép pedig a routerrel is szépen csatlakozik.
help me pls! :O

"Hisztéria... Csak nők kaphatják meg, és csak férfiak halnak bele."

(#8008) mezis válasza Veron (#8007) üzenetére


mezis
nagyúr

Üdv. !

Az UTP kábel bekötése nem kerestkötésű véletlenül ? A LED-ek jelzik a kapcsolatot ?
Pingelni tudod a routert ? PC-n átjáró, DNS jól van beállítva ?

mezis

(#8009) likol


likol
csendes tag

Sziasztok!
Nagy gondban vagyok.
Adva van egy laptop és egy asztali gép mind a kettővel wifin netezek,
Az asztali gépen volt egy alaplap csere, ugyan azt a rendszert telepítettem, ugyan azt a wifis kártyát raktam bele ugyan úgy állitottam be mint alaplap csere előtt volt, de valamiért szarakodik 5-10 percenként megszakitja a netet.

(#8010) _ak_


_ak_
addikt

Üdv!

Előfizettünk IPTV-re és a jelenlegi dlink modemet leváltotta a pirelli HGW. Ezzel nem is lenne baj, de abba már nem gondoltam bele, h bizony mi lesz a sorsa a linksys wrt54gl routeremnek.

Kérdésem, h megoldható-e valahogy, h netet továbbra is a linksys router szűrje/ossza meg?

Let's begin, de gozaimasu!

(#8011) Veron válasza mezis (#8008) üzenetére


Veron
őstag

hi!
a keresztkötést nem néztem, nem hinném. pingelni nem lehet a routert, mert azt írja ki, hogy nincs kapcsolat. a DNS jól lehet beállítva, mert a másik közben ugyanezen a routeren működik. bevallom a LED-re nem emlékszem.

"Hisztéria... Csak nők kaphatják meg, és csak férfiak halnak bele."

(#8012) Veron válasza _ak_ (#8010) üzenetére


Veron
őstag

Hi!

gondolom akkor T-s cumód van. A pirelli egy router, ha az van, akkor mire kellene a linksys?
vagy ha ennyire szíveden viseled a sorsát, akkor a pirelli után szerintem gond nélkül berakhatod a hálózatba. ekkor ugye megkérdőjeleződik a létjogosultsága.
de azt nem merném biztosan állítani, hogy helyette is megállja a helyét. nem tudom milyen gyári beállításokkal érkezik a pirelli, mert az IPTV streamet gond nélkül forwardolnia kell az STB-hez. szerintem oda nem jó.

üdv,
Veron

"Hisztéria... Csak nők kaphatják meg, és csak férfiak halnak bele."

(#8013) Veron válasza likol (#8009) üzenetére


Veron
őstag

hi!
driverek rendben vannak alaplaplap csere után?

"Hisztéria... Csak nők kaphatják meg, és csak férfiak halnak bele."

(#8014) likol válasza Veron (#8013) üzenetére


likol
csendes tag

szia
Rendbe minden működik rendesen csak a netet szakitja meg. kipróbáltam router nélkul is akkor is azt csinálja.

(#8015) mezis válasza Veron (#8011) üzenetére


mezis
nagyúr

Üdv.!
DNS-t, átjárót, IP címet a PC-n kell beállítani, illetve olyan beállítást alkalmazni, hogy ezeket kérje le.

mezis

(#8016) mikado válasza n00n (#8000) üzenetére


mikado
tag

A két router nincs veletlenul azonos ip-n?
A Router 1-ből wifi-be menő kábel végét _ne_ a wifi router WAN portjába dugd.
A wifi router-en a wifi rész engedélyezve van?

Elsőre ennyi...

A politikusok a javadat akarják. Ne add oda nekik!

(#8017) mikado válasza mikado (#8016) üzenetére


mikado
tag

Ja, látom már mások felvilágosítottak... :)

A politikusok a javadat akarják. Ne add oda nekik!

(#8018) Veron válasza mezis (#8015) üzenetére


Veron
őstag

Hi!
Auton vannak, azaz a IP-t a router osztja ki DHCP-vel, ahogy a DNS-t is az tárolja, mivel az tárcsáz. az átjáróra természetesen be van állítva a router IP-ja. Ugyanezekkel a beállításokkal működik a másik gép, valamint Wifivel egy laptop, de ez a gép nem megy. csak akkor, ha a router kiiktatva használom.
már másik hálókártyával, és másik kábellel is próbáltam, de úgy sem jó.

[ Szerkesztve ]

"Hisztéria... Csak nők kaphatják meg, és csak férfiak halnak bele."

(#8019) mezis válasza Veron (#8018) üzenetére


mezis
nagyúr

Üdv.!

Régi lenne ez a nyűgös PC-d ?

Próbáld meg az ethernet kapcsolat sebességét fix értékre venni. (Lehet, hogy a routerrel nem tudnak automatikusan megegyezni a sebesség tárgyában ?)

mezis

(#8020) Dyingsoul


Dyingsoul
veterán

Hali!

Egyszerre több dologra is keresem a választ, szóval kezdem szépen, sorban:
1: Itthon nem tudok torrentezni, mert valahogy blokkolva van. Legújabb Bitcometet tettem fel, de bal alsó sarokban irja, hogy "Blokkolva: <ip>".

2: Első problémám kapcsán beléptem volna a router beállításokba, Nanostation5 a router vagy vevő vagy mi a hóhér. Utána google-ztam, hogy mi a jelszó, az UBNT-t nem fogadja el se kis/nagybetüs formában sem. Gondolom van rá mód, hogy resetáljam a jelszót, ehhez kellene help. VAGY Mivel valaki megváltoztatta a jelszót, ezen a gépemen már használta is a jelszót a routerbe belépéshez, az lenne a legjobb, ha valahogy ki lehetne olvasni a már begépelt, uj jelszót a gépről.

Sztem az első problémát nem tudjuk megoldani amíg be nem lépek ebbe a nyavalyás nanostationba. Amíg várom itt a segítséget, google-zgatok, hátha találok vmi okosat.

[ Szerkesztve ]

- Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

(#8021) Veron válasza mezis (#8019) üzenetére


Veron
őstag

igen, bocs ezt nem mondtam. egy kb. 5 éves darabról van szó. én is valami ilyen router-hálókártya ellentétre gondoltam. milyen beállítás teszi ezt lehetővé? mert most hirtelen nem tudom mit kellene ehhez átállítgatni.
(csak az a baj ezzel a megoldással, hogy egy másik hálókártyával is néztem, és azzal sem volt jó. de tény, hogy ez is egy jó régi darab volt.)

"Hisztéria... Csak nők kaphatják meg, és csak férfiak halnak bele."

(#8022) HodyDEATH


HodyDEATH
tag

Üdv...

olyan problémám lenne, hogy netet szeretnék megosztani két gép között..

nagy nehezen sikerült összekötnöm a két gépet meg isemrik egymást megosztott fájlokat is megtudom nyitni és tudok egyikről a másikra másolni
a megoldás az kábelel van, hogy az 1es gépbe két lan kártya van és az egyik a modembe megy a másik pedig a 2gépbe.

viszont a 2. gépen hiába nyitom meg a firefoxot nem kapcsolódik a netre..

fontos lenne.

előre is köszönöm

(#8023) quigon


quigon
tag

Hello!

Adott 1 internet kapcsolat ezekkel a parameterkkel:Bandbreite (Senden/Empfangen): [kbps/kbps]: 773 / 8.231.Win xp-vel a speedtest.net oldalon a letoltes 4.24Mb/s.A Win7-tel pedig 7.7Mb/s.Probakeppen letoltottem az ati win7-es driveret xp-vel is(opera9.6 mindket gepen),a sebesseg 312.1KB/s,ugyanez a driver win7 alatt 8??KB/s.
Vajon mitol lehet ekkora elteres a ket win kozott,lehet valamit tenni a xp-vel,hogy javuljon a letoltes?A masik kerdesem:win xp altt a cs laggol neha,win7 alatt soha.Rate beällitas ugyan az.Vajon miert?
Valaszaitokat elore is koszonom!

(#8024) foppa


foppa
tag

Sziasztok!
A problémám a következő: adott egy gép amiben van 2 hálókártya. Azt szeretném megoldani, hogy ezen a gépen keresztül fel tudjak csatlakoztatni a netre egy külső eszközt( PS3 vagy TV)! Ez megoldható valahogy? Csak azért kérdezem, mert nekem nem igazán sikerült beállítani!

(#8025) _ak_ válasza Veron (#8012) üzenetére


_ak_
addikt

Igen T-s pirelli öszvért kaptam, de routerként inkább a wrt54gl-t használnám több okból is. Elviekben több helyen olvastam, h sikerült mögé kötni, de úgy tűnik az én tudásom nem elegendő ehhez, nem jöttem rá a nyitjára.

Eljutottam addig, h a pirelliben fix ipre raktam a linsys-t és DMZ-t állítottam be rá, de továbbra sem tudok kimenni a netre a linksysen keresztül. :(

Let's begin, de gozaimasu!

(#8026) mikado válasza HodyDEATH (#8022) üzenetére


mikado
tag

Az 1. gépen hálózati hidat csinálj a két kapcsolat között...
mindkettőt kijelölöd jobb gomb hálózati híd létrehozása

Ja, egy fix ip mindkettőnek nem árt...

[ Szerkesztve ]

A politikusok a javadat akarják. Ne add oda nekik!

(#8027) mikado válasza foppa (#8024) üzenetére


mikado
tag

előző hozzászólásom...

A politikusok a javadat akarják. Ne add oda nekik!

(#8028) Dyingsoul válasza Dyingsoul (#8020) üzenetére


Dyingsoul
veterán

Valaki jár ide egyáltalán segíteni, megoldani a problémákat, vagy csak mindenki halmozza a megoldatlan problémákat itt??? Egész hétvégén még eddig semmiféle segítséget nem kaptam, nem ezt szoktam meg a PH-tól...

- Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

(#8029) steam320 válasza Dyingsoul (#8028) üzenetére


steam320
csendes tag

ha valaki nem tudja a válaszodat vagy nem találkozott vele nem tud segiteni...

mondjon hülyeségeket ?

STEAM ahol minden egyszerűbb :)

(#8030) grabber válasza Dyingsoul (#8028) üzenetére


grabber
addikt

A resettel a jelszó nem állítódik vissza tudtommal.Emiatt sokan bajlódtak.
Próbálj ki másik torrent programot is.utorrent?

Egész hétvégén még eddig semmiféle segítséget nem kaptam, nem ezt szoktam meg a PH-tól...

Hát sajnálom,de itt sem mindenttudó emberek vannak,akik mindenhez értenek és minden egyes másodpercben a te bajodra keresik a választ.El kell fogadni,hogy ez egy hely ahol segíthetnek neked,úgy hogy a hátsóját sem kell megmozdítani az embernek és ráadásul ingyen.Így lapulnék a helyedben.

(#8031) Dyingsoul válasza grabber (#8030) üzenetére


Dyingsoul
veterán

Az alap volt hogy minden torrent klienssel kipróbáltam.
Igazad van, de akkor is eléggé elhagyatott ez a topic...
Mellesleg legközelebb egy hét mulva jövök haza, de szeretném megszereli... de ugy néz ki keresnem kell vmi angol útmutatót/fórumot.

[ Szerkesztve ]

- Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

(#8032) ATI válasza n00n (#8000) üzenetére


ATI
senior tag

Csak fejben gondoltam át, nem próbáltam ki. sztem valahogy így kellene kinéznie a hálózatodnak:

Vagyis, a router a 192.168.1.x vlan-on oszt ip-t, a Wifi router pedig a 192.168.2.x-en. A wifi router WAN portjának be kellene beállítani egy 192.168.1.x-es ip-t, s valszeg a Wifi routeren logó laptopnak a Routert kell megadni default gateway-nek.

De az is lehet, hogy hülyeség amit mondok :D Csak saját felelősségre konfigolj :)

(#8033) sss


sss
senior tag

Hi,
a szitu: össze akarok kötni 2 routert, egy kb 70m-es kábellel. Úgy néz ki a túl nagy távolság miatt a belső router nem kap ip-t (rövidebb kábellel működött), ezért egy switch-et akarok a rendszerbe tenni, hogy erősítse a jelet a 2 router közt. Így próbáltam: router1 - patch kábel - switch - patch kábel - router2. De így nem jó. A belső router/gép nem kap vmiért ip-t. Ötlet?

(#8034) mikado válasza sss (#8033) üzenetére


mikado
tag

Elméletileg 100m-ig menni kéne, de ha nem akkor CAT6-os kábellel próbáld szerintem.
Esetleg nem jó a hosszú kábel?

A politikusok a javadat akarják. Ne add oda nekik!

(#8035) sss válasza mikado (#8034) üzenetére


sss
senior tag

Cat5-ös kábel, kicserélni bajos lenne. Eddig az egyik épületben volt a router a másik épületben meg a gép, ugyanezt a kábelt használtam és ment szépen. Csak 2 router között nem megy valamiért.

(#8036) mikado válasza sss (#8035) üzenetére


mikado
tag

Milyen routerek?
Lehet, hogy nem ismerik meg automatice a kábelt, tehát a bekötésen kellene változtatni.

A politikusok a javadat akarják. Ne add oda nekik!

(#8037) mezis válasza Veron (#8021) üzenetére


mezis
nagyúr

A "Helyi kapcsolat" - "Tulajdonságok" - a vezérlő - "Beállítás" - "Speciális" - "Link Speed"

mezis

(#8038) Dyingsoul válasza Dyingsoul (#8020) üzenetére


Dyingsoul
veterán

Valaki pls help nekem is -_-

- Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

(#8039) sss válasza mikado (#8036) üzenetére


sss
senior tag

Wrt54gl + vmi smc. Próbálkozom crosskábellel, hátha.

(#8040) mikado válasza sss (#8039) üzenetére


mikado
tag

A "B"-s bekötésnek jónak kell lennie
Viszont az SMC nem hangzik jól...

A politikusok a javadat akarják. Ne add oda nekik!

(#8041) mikado válasza Dyingsoul (#8020) üzenetére


mikado
tag

We start by logging into Nanostation5 web interface (on default IP address 192.168.1.20 with login "ubnt" and password "ubnt" if you did not change them)

Ha nem megy, akkor resetet neki...

A politikusok a javadat akarják. Ne add oda nekik!

(#8042) dr.bubo válasza sss (#8039) üzenetére


dr.bubo
őstag

Eddig az 1 router +gép volt össze kötve a hosszú utpvel, és igy müködött?
Router-router pedig nem?
Ha az 1-s router lan portját a 2-s router wan portjával kötöd össze, akkor:
2--s router: internet csatlakozás tipusa dynamic(automatic) ip, dhcp bekapcsolva
A router ip cimét, a 192.168.1.1-t, ha mind kettőnél ugyan az, meg kell változtatni.

1-s router router lan portja a 2-s router lan portjával összekötve.
2-s routerben a dhcp-t ki kell kapcsolni.

Szerintem a patch kábellel müködnie kéne, ha switchet iktatsz be akkor is. :)

Router beállitása: http://www.rainman.sokoldal.hu/tplink_router_beallitasa / Port Forward: http://www.portforward.com/english/routers/port_forwarding/routerindex.htm

(#8043) sss válasza mikado (#8040) üzenetére


sss
senior tag

Kipróbáltam crosslink kábellel. Ha egy szobán belül vannak az eszközök akkor működik. Ha kicsit már nagyobb a távolság akkor meg nem. Hihetetlen. :(

(#8044) sss válasza dr.bubo (#8042) üzenetére


sss
senior tag

Így van ahogy mondod. Router - 70m-es kábel - gép így ok. Router - 70m-es kábel - másik router így nem jó. Viszont minden beállítás rendben van, mert amikor egy szobán belül kötöttem össze őket akkor tökéletes volt, külső router dhcp-vel osztotta az ip-t a belső routernek, a belső routerhez vezetékesen és vezeték nélkül is tudtam a gépekkel csatlakozni volt net meg minden. Ugye semmit sem állítottam át csak a routerek közé egy hosszabb kábel került, (amit ugye teszteltem előtte meg router + gép között jó volt) úgy meg a belső router nem kapott ip-t. Ezért gondoltam, hogy egy switc-et teszek a rendszerbe, hogy erősítse a jelet.

(#8045) mikado válasza sss (#8044) üzenetére


mikado
tag

Helyedben az smc routert kiváltanám valamivel... A linksys mégiscsak cisco...

A politikusok a javadat akarják. Ne add oda nekik!

(#8046) mezis válasza sss (#8044) üzenetére


mezis
nagyúr

Sebesség csak automatikus a routereken, vagy lehet kézzel is állítani ?
(Néha a különböző márkájú routerek együttműködése sem felhőtlen.)

mezis

(#8047) segi67


segi67
csendes tag

Abban szeretném a segítségeteket kérni hogy hogyan lehet a windows 7 megcsinálni hogy az xp-s gépek is lássák a helyi hálón a gépemet??
Egyáltalán meg lehet csinálni hogy a kétféle oprendszer lássa egymást hálón??

(#8048) Csabee. válasza segi67 (#8047) üzenetére


Csabee.
nagyúr

a hálókártya tulajdonásgainál pipáld be hogy a hálózati megosztás engedélyezés, illetve hogy láthassák a hálózat felhasználó a gépedet :)

Üdv: Csabee.

(#8049) sss


sss
senior tag

Linksys router - cross kábel - switch - patch kábel - gép. Így ok.

De ha a switch-et elviszem a másik szobába ahova kellene rakni:
Linksys router - patch kábel + toldó +cross kábel - switch - patch kábel - gép. Így csak villognak a ledek a switch-en, de háló nincs.
Linksys router - patch kábel - switch - patch kábel - gép. Így világítanak a megfelelő ledek, de így sem tudom pingelni gépről a routert.

szerk: a 2 router közé kell a switch jelet erősíteni... de lehet h a router meg a switch közé is kellene még 1 switch...

Ezt a sebbeségállítást meg holnap megnézem.

[ Szerkesztve ]

(#8050) mikado válasza sss (#8049) üzenetére


mikado
tag

Ha egy patch kábelt és egy cross kábelt összetoldasz abból mi sül ki?

A politikusok a javadat akarják. Ne add oda nekik!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.