Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#27701) Alteran-IT válasza maxika2004 (#27699) üzenetére


Alteran-IT
őstag

Szia.

A kábel, ami a ház másik végébe megy el, az hosszabb mint 80-100 méter? Mert ha nem, akkor igazából nincs szükség erősítésre, hacsak nem a kábel minősége olyan rossz, illetve a router gyenge.
Meg egyébként én a helyedben nem router-t vennék, hanem inkább egy switch-et (jelismétlő), hogy ne jöjjön létre külön alhálózat meg ilyesmi, persze ha olyan megoldás kell, hogy ott is legyen egy wifi, akkor max amit oda teszel, azon beállítod a wifi-t, majd switch-be kapcsolod (DHCP ki és csak a LAN -sárga - portokat használod és akkor nincs bibi).

(#27702) maxika2004 válasza btz (#27700) üzenetére


maxika2004
őstag

Köszi, és a fentiek jók rá ?

Igazából itt bizonytalanodtam el ...:
http://www.foramax.hu/h%C3%A1l%C3%B3zatkieg%C3%A9sz%C3%ADt%C5%91k-acces-point-c-21_75_250.html

Ezeken valami AP módot irnak...

(#27703) maxika2004 válasza Alteran-IT (#27701) üzenetére


maxika2004
őstag

kábel nincs olyan hosszu de irtam, ott már a ruter gyenge....
ha ott lenne egy másik ruter akkor gondolom a jel is olyan erős lenne mint a gép mellettinél,
és az ugy már jó is lenne...

csak ahogy irtam egyel elöbb , ez bekavart, :
hogy jó e a sima ruter is ?
mert ilyeneket olvastam: Extra funkció: AP Client Router mód (WISP Clent)

[ Szerkesztve ]

(#27704) Alteran-IT válasza maxika2004 (#27702) üzenetére


Alteran-IT
őstag

Jónak jó persze.
Az AP már megint más, mert ugye az az Access Point-nak a rövidítése, de azok a routerek csak külön arra vannak még úgymond "szakosodva" tehát azt is tudják, de mivel több LAN portal is rendelkeznek (legalább is a linkelt asztali típusok 1 kivételével), ezért nyugodtan használhatod azokat is. A legtöbb AP amúgy csak egy RJ45-ös porttal rendelkezik, mivel azoknál a Wireless a lényeg, de hagyjuk.

Mint mondtam, ha csak kábeles megoldást szeretnél, akkor én inkább egy mezei switch-et használnék, mivel annak a jelerősítés a feladata, persze egy router is képes ezt ellátni és amellett használhatod a többletfunkciót is (DHCP, Wifi), de ha switch módba teszed, akkor bár a DHCP nem, de a Wifi ugyan úgy használható.

[ Szerkesztve ]

(#27705) maxika2004 válasza Alteran-IT (#27704) üzenetére


maxika2004
őstag

jól értem tehát a " mezei switch " a kábeles jelet erősiti és osztja ugye ?
de nekem a ház másik végén wifi is kell azért gondoltam ruterre....

(#27706) btz válasza maxika2004 (#27702) üzenetére


btz
addikt

Teljesen jók neked. A wifit is átviheted, több portosokra meg tehetsz rá vezetékes eszközöket is

[ Szerkesztve ]

ⓑⓣⓩ

(#27707) Alteran-IT válasza maxika2004 (#27705) üzenetére


Alteran-IT
őstag

Igen, az pont arra való.
Ha meg wifi is kell, akkor nyugodton vegyél egy Wifi-s router-t, max azt is switch-ként használod, ahogy a másik topikba is írták :D

(#27708) maxika2004 válasza Alteran-IT (#27707) üzenetére


maxika2004
őstag

:R :R :R :B

(#27709) Lalikiraly


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog (1)

Sziasztok!

Szeretnék kérni tanácsot.

Van egy TPlink routerem melyre egy NAS server csatlakozik.
Szépen hálózati meghajtónak hozzá van adva az tthoni gépekhez a nas.
Minden szépen megy.

Hogy tudnám ezt egy távoli gépen is megcsinálni egy másik városban milyen beállítsá kell hozzá?

A routeren megy a DDNS. Bevan jelentkezve a ping működik.
A NAS on vagy a routeren mit kell hozzá ngedélyezni?

hátha tudnátok egy kis gyorstalpalót :)

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

(#27710) Intruder2k5 válasza Lalikiraly (#27709) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

A NAS-t távolról elérheted FTP szerverként, de ha ragaszkodsz a hálózati meghajtóhoz, akkor VPN-t kell létrehoznod a két hálózat közt...

(#27711) Lalikiraly válasza Intruder2k5 (#27710) üzenetére


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog (1)

Szia!

Na te értessz hozzá. Kezdjük. Hát jobb lenne a hálózati meghajtó de a VPN az tényleg idegen nekem.

Nagyjából melyikhez mit kell tenni?
A NAS on magán van FTP server belehet kapcsolni. De azt csak Total Commander ből érhetem el nem?
Meg kívülről hogy? a DDNS es cím :21 es port vagy hogy? MErt a 21 az FTP

És mi az hogy VPNt kell létrehoznom. Bocsi hogy nehéz eset vagyok :D

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

(#27712) Alteran-IT válasza Lalikiraly (#27709) üzenetére


Alteran-IT
őstag

Szia!

Akár el lehet érni úgy ahogy előttem mondták, vagy esetleg ha szórakozol router beállításokkal (portok), akkor IP-n vagy DDNS-en keresztül, de ha felcsatlakozol a gépedre (távoli asztal), akkor akár azon keresztül is, persze gondolom fontos a közvetlen kapcsolat.

(#27713) Lalikiraly válasza Alteran-IT (#27712) üzenetére


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog (1)

Az a szitu hogy legalább még két külső gépről lenne használva később meg még többről így muszály lenne a rendes meghajtó hozzáadásos dolog sajnos. Tehát valahogy megkell erőltetnem az agyamat. A hardverhez jól értek, de a hálózathoz sajna nem :(

Azért jó ogy rögtön válaszoltok és valamit ti azért csak tudtok.. :R

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

(#27714) Intruder2k5 válasza Lalikiraly (#27713) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Mondjuk FTP-t is annyi gépen használod, amennyin csak akarod, na meg persze amennyire engedélyezed a NAS FTP szerverben! A router Port Forward (Virtual Server) menüjében a 21-es portot átirányítod a NAS LAN IP címére, így el kell érd a szervert távolról, bármilyen FTP klienssel, legyen az Total Commander, FileZilla, vagy akár egyszerű böngésző!

Az FTP szerver beállítása nehezebb szerver oldalon is, illetve kliens oldalon is! Persze egy PPTP jóval egyszerűbb mint az OpenVPN, de biztonságot tekintve is kevesebbet nyújt...

(#27715) Alteran-IT válasza Intruder2k5 (#27714) üzenetére


Alteran-IT
őstag

Mondjuk ha több gépről is akarja használni, akkor én kicsit túlbonyolítottnak tartom a VPN-s megoldást, de fő a biztonság.
Mindenesetre a portos megoldás lényegesen egyszerűbb, mert akár simán webről is elérheted, illetve FTP klienssel is bárhonnan.

(#27716) Lalikiraly válasza Alteran-IT (#27715) üzenetére


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog (1)

Megis van srácok :) Sikerült elérnem.

Namost az a para, hogyha azt mondom a NAS nak hogy nem kell user hanem csak guest és nem kell jelszó semmi akkor nem enged be.

Ha megadok usert admin jog nélkül akkor csak a saját mappáját látja, de ha admin jogot akkor meg átkell verekedni a mapparendszeren a public ig amiben a cuccok vannak. Hálózati meghajtó esetén meg csak a publicba lehet másolni. Na erre mit szóltok?

Helyesbítek a guest azaz látogató esetén a belépéshez a nas admin jelszavát kell megadnom :D Na ilyenkor mit lehet tenni?

[ Szerkesztve ]

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

(#27717) Predator2


Predator2
addikt

Helló

Van egy Pirelli A4201G hgw-m, arra rá van kötve egy TP Link 941 nd, router. (Tcom-os net)

Az normális dolognak számít, hogy nem tudom elérni a routert a hgw-n keresztül?
( a hgw eth1 és a router wan portja van összekötve)

A gépem peddig a eth4-re (beírom, hogy 192.168.0.1, de a router nem elérhető)
Ha viszont át dugom az utp kábelt a routerbe akkor jó, szóval nem a routerrel van a gond.

THX

[ Szerkesztve ]

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#27718) Intruder2k5 válasza Lalikiraly (#27716) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Be kell állítani rendesen a NAS-on az FTP-t, mert egyébként sem szerencsés sem admin, sem pedig anonymous account-al FTP-zni! Valami köztes megoldást kellene keresni, egyéb felhasználónévvel és jelszóval!

(#27719) Intruder2k5 válasza Predator2 (#27717) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

A routeren ilyen esetben be kell kapcsolni a távoli elérést, és a Pirelli-től kapott WAN IP cím, és a megadott Remote Port alapján kell elérned, hiszen a Pirelli-re csatlakozó gép a WAN felől látja a TP-LINK routert!

(#27720) Alteran-IT válasza Predator2 (#27717) üzenetére


Alteran-IT
őstag

Van olyan a 941-es routeren a Security menüponton belül, hogy Local Managment, azaz távoli elérés. Ott megadod, hogy 255.255.255.255 és onnantól kezdve el tudod érni a WAN porton keresztül azon a címen, amit a Pirelli routertől kap, de addig nem tudod elérni, főleg nem a helyi címén :)

(#27721) Lalikiraly válasza Intruder2k5 (#27718) üzenetére


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog (1)

Igen ezzel küzdök de sikerülni fog az :)
Köszönöm, de még fogok hápogni :)

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

(#27722) Predator2 válasza Alteran-IT (#27720) üzenetére


Predator2
addikt

Köszönöm a válaszokat.

Szóval a Mac1-hez beírom a 255.255.255.255-öt és kész is?

Nekem a subnet mask a routerben most: 255.255.255.0
[link]

[ Szerkesztve ]

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#27723) Intruder2k5 válasza Predator2 (#27722) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Nem, a fórumtárs rosszul írta ezt...

Nem a Local, hanem a Remote Management kell neked a System alatt, és ott a Remote Management IP Address mezőbe írod a 255.255.255.255-t!

(#27724) Predator2 válasza Intruder2k5 (#27723) üzenetére


Predator2
addikt

Értem, szóval így :[link]

Sajan így sem jó, beütöm a 192.168.0.1-et és nem válaszol. Pedig újra is indítottam a routert.

[ Szerkesztve ]

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#27725) Alteran-IT válasza Predator2 (#27722) üzenetére


Alteran-IT
őstag

Bocsi, tényleg hülyeséget írtam.

Intruder2k5: Köszönöm, hogy kijavítottál.

(#27726) Alteran-IT válasza Predator2 (#27724) üzenetére


Alteran-IT
őstag

Igazából jó, csak nem jó címen akarod elérni.
Nézd meg a routered (nem ez, amit el akarsz érni, hanem a másik, amire rá van csatlakoztatva) "DHCP->DHCP Clients List" menüponton belül, hogy milyen IP címet kapott és azon a címen próbáld meg elérni.

Hozzátenném még azt is, hogy én egy Fix címet adnék neki az "Address Reservation"-on belül, hogy ne kapjon mindig más címet, így mindig ugyan azon a címen el tudod majd érni.

[ Szerkesztve ]

(#27727) SztiviVander válasza Predator2 (#27724) üzenetére


SztiviVander
őstag

a beállítás jó, de Intruder2k5 egyszer már leírta hogy a 192.168.0.1 az akkor él ha a routerre kötöd a gépet. ha a hgw-n van a géped akkor azon az IP-n tudod elérni a routert (annak a remote management beállításnak köszönhetően amit megcsináltál) amit a hgw a routernek ad.

[ Szerkesztve ]

(#27728) odinkain válasza btz (#27693) üzenetére


odinkain
tag

Nagy nehezen kibogoztuk, a zavarokat tesómmal, a routert is konfigoltuk, de semmi.
Eleinte a "net ledje" pirosan világított akármilyen beállítást próbáltunk, utána már semmi, még pirosan se világított.
Se a DSL led-je nem világít.De semmi, valakinek van ötlete?

PSN: inkaoner81

(#27729) buborekosviz


buborekosviz
tag

Üdv!

Adott egy WDR4300 router és bármilyen portot is nyitok rajra az asztali gép felé egyszerüen minden port checker azt írja hogy a port bezárva.

Telekomnál van előfizetésem és a tőlük kapott Cisco modem/router DMZ-be raktam wdr4300-at azon pedig fix ip-t állítottam az asztali gépnek és így próbáltam portot nyitni.

Lehet hogy a szolgáltatóm alapból tilt mimden portot vagy hol lehet a baj?

(#27730) btz válasza odinkain (#27728) üzenetére


btz
addikt

De minek vettél mosemroutert ha modemed már van? Ha nincs rákötve az adsl kábel akkor nem is fog világítani semilyen dsl lámpa

ⓑⓣⓩ

(#27731) Intruder2k5 válasza buborekosviz (#27729) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Hi!

Portot mindig úgy tesztelj, hogy a kérdéses kliensen fusson egy akármilyen szerver alkalmazás, ami válaszol majd a bejövő kérésre! Erre megteszi akár egy torrent kliens is, még csak elindított torrent sem kell hozzá, sőt akár üres is lehet a kliens, de a konfigurációban be legyen állítva a tesztelni kívánt port! Ha nincs ami válaszoljon belülről, akkor a port zártnak fog látszani mindenféle teszten!

[ Szerkesztve ]

(#27732) mezis válasza odinkain (#27728) üzenetére


mezis
nagyúr

Írd meg a modem-router pontos típusát, hw verzióját.

Tudd meg a jelenleg működő kapcsolatod paraméterét (PPPoE, Dinamyc IP,...), az internetre kapcsolódó PC-d MAC addressét. (DOS ablak, ipconfig /all )
(Ez utóbbiakat csak tartsd magadnál elérhető helyen.)

[ Szerkesztve ]

mezis

(#27733) Alteran-IT válasza buborekosviz (#27729) üzenetére


Alteran-IT
őstag

Ha már úgy is van egy routered a modem+router mögött, akkor a modem+router-t bridge módba tenném (már ha EPC3925-ről van szó) és akkor kevesebb gond lenne, persze csak akkor, ha nincs IPTV-d vagy hasonló baromság, amit a telekom ad neten keresztül.

(#27734) Intruder2k5 válasza Alteran-IT (#27733) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Telekom-nál le van tiltva a bridge mód minden eszközben! Némelyikben akad még IPPT, de ez is olyan, hogy vagy működik, vagy nem! Van ahol reset után ez is eltűnik a menüből...

[ Szerkesztve ]

(#27735) Alteran-IT válasza Intruder2k5 (#27734) üzenetére


Alteran-IT
őstag

Tudtommal valamelyikben még lehetséges a html injekcióval átváltani bridge módba, vagy vissza. Nem is tudom, hogy melyik firmware verziójú modemnél nem lehet már, de talán 2013-asnál már nem lehet, de 2011, vagy annál korábbinál még lehet.

(#27736) Intruder2k5 válasza Alteran-IT (#27735) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ez régen működött, mostanság már senkinek nem megy, a ktv-s hgw-k firmware-jét központilag frissítik, az előfizető hozzá sem fér ehhez a funkcióhoz, és a hibás firmware verziókat már lecserélték mindenhol!

(#27737) Lalikiraly


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog (1)

Srácok segítsetek már.

Kifogytam az ötletekből...

Létre akarok hozni egy mappát a nason amit minden felhasználó lát. De nem látja minden felhasználó, sőt admin belépéssel én magam sem látom ha bejelentkezek a file kezelőből. Hiába hozom létre és adom meg a jogokat hozzá hogy írni olvasni tudjam. Van ötletetek?

[ Szerkesztve ]

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

(#27738) Alteran-IT válasza Intruder2k5 (#27736) üzenetére


Alteran-IT
őstag

Azért nem mindenhol! Ismerek olyat, akinél még megy, de azt hogy hogy azt ne tőlem kérdezd.

(#27739) gari24


gari24
tag

Hello
Egy hálózatos jellegű kérdésem lenne.
Van 2 különböző gyártótól webkamerám.
Megtudnom azt oldani hogy a 2 kamera képét a neten keresztül (konkrétan az ország másik feléből) lehessen nézni ??

Üdv

(#27740) Alteran-IT válasza gari24 (#27739) üzenetére


Alteran-IT
őstag

Persze, a gyártó nem számít (nem mindig), inkább a kamera típusa, na meg hogy milyen a csatlakozása, mert ha gondolom, hogy USB-s, akkor kell hozzá egy számítógép is (vagy olyan router, ami tudja kezelni), amivel kicsit nehézkesen, de meg lehet oldani. Talán IP kamera egyszerűbb lenne, mondjuk több esetén az is inkább belső hálózaton.

(#27741) q13579


q13579
senior tag

Sziasztok!

Okostv-t párosítanék laptopppal (youtube kliens), de sajnos a párosítást dobja, amint változik valamelyik eszköz IP címe.

Mind a kettő ugyanarra a routerre kapcsolódik, ami automatikusan osztja az IP címeket. Megpróbáltam fix ip címet beállítani, de ebben az esetben nem működik a dolog.

Kérdésem, hogy hogyan tudnám megoldani, hogy fix IP címei legyenek a klienseknek a hálózaton belül, tehát ne a DHCP server adja automatikusan?

Köszi a segítséget előre is.

(#27742) mezis válasza q13579 (#27741) üzenetére


mezis
nagyúr

Üdv.!

Lehet, hogy elég csak a laposnak adni fix IP címet. (Kívül volt a DHCP tartományon ? )

mezis

(#27743) q13579 válasza mezis (#27742) üzenetére


q13579
senior tag

Nem, ezt már próbáltam. Mármint a laptopnak fix IP-t adni. A wi-fi-re csatlakozott, viszont oldalakat pl már nem tudtam megnyitni.

(#27744) Intruder2k5 válasza q13579 (#27743) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Mert feltehetően nem állítottál be mindent!

IP cím
Maszk
DNS
Gateway

Ha ez a négy érték jól be van állítva, akkor mennie kell...

Ezen kívül "fix" IP címet a router DHCP szerverében is be tudsz állítani, ami valójában bár nem fix, de MAC cím alapján mindig ugyanazt az IP címet fogja kiadni ugyanannak a kliensnek!

[ Szerkesztve ]

(#27745) psg5


psg5
veterán

Sziasztok!

Tervezem NAS beszerzését az otthoni hálozatba.
Azt hogy tudom megoldani, hogy ha a routerem minden vezetékes végpontján eszköz van ami kell is, a NAS az is vezetékes lenne. Hova és hogyan tudom hálózatba kötni ekkor a NAS-t, ha nem akarok nagyobb routert amin esetleg több port van?

F.K.T.

(#27746) #19617792 válasza psg5 (#27745) üzenetére


#19617792
törölt tag

egy egyszerű switch-et rákötsz a router egyik portjára és abba dugod a NAS-t és egy-két másik eszközt is. a switch-eket jellemzően nem kell konfigurálni, transzparensek a hálózaton, egy alhálózaton belül lesznek az eszközök.

[ Szerkesztve ]

(#27747) Intruder2k5 válasza psg5 (#27745) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Veszel egy switchet!

(#27748) psg5 válasza Intruder2k5 (#27747) üzenetére


psg5
veterán

Köszi nektek.
Mire kell figyelni switch vásárlásnál? Vagy igazán mindegy?

F.K.T.

(#27749) Intruder2k5 válasza psg5 (#27748) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ilyen olcsóbb, unmanaged soho switch-ek esetén ez szinte teljesen mindegy, válassz a kinézete, és a pénztárcád vastagsága alapján...

(#27750) psg5 válasza Intruder2k5 (#27749) üzenetére


psg5
veterán

Köszi. Van egy már régen elromlott tp-link access pointom wa701nd (ez csak wifis volt)de most látom a dobozában van egy pici Switch, legalábbis azt hiszem az, van egy dc kimenet 220hoz egy por és egy lan feliratú lan port. Nos ez elég lehet?

F.K.T.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.