Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#26551) krechl


krechl
csendes tag

Kedves szakértők!
Próbálok egy itthoni hálózatot kialalkítani, de a CAT5e kábelből nem tudok 100Mb/s-nél többet kicsikarni. Lassan tucatnyi csatlakozót tettem tönkre, mert azt gondoltam, hogy ott nem stimmel valami. Mindenhol azt olvasom, hogy elég a CAT5e kábel a gigabithez, de nekem nem működik. A Cat6-nak nagyobb a keresztmetszete, és nem fér el a gégecsőben, ezért próbálkozom a Cat5e-vel.
Router és PC közé kellene. 568Aés 568B-vel is próbálkoztam, de az állapotnál 100-as kapcsolatot mutat.
Mit csinálhatok rosszul? Minden segítséget nagyon köszönök!

:R :R :R

(#26552) Alfonz64 válasza krechl (#26551) üzenetére


Alfonz64
csendes tag

Szerintem. De hátha valaki napi szinten csinálja és kevesebből meguszod.

Router csere és gigabytes lan kártya + menyire messze vannak az eszközök egymástól.?

(#26553) Gubek-Einste válasza Alfonz64 (#26550) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A PoE az a Power on Ethernet rövidítése, arra való, hogy UTP kábelen keresztül lehessen biztosítani a táp ellátást az eszköz számára, semmi köze sincsen a PPPoE-hez.
Hogyan van beállítva az AP? Jó lenne egy kép a LAN beállításokról.
Milyen tartományban oszt IP címeket a router? Innen is kép lenne a legjobb.
Meg lehet oldani, hogy egy másodlagos router-rel bekötést a rendszerbe de előbb érdemes lenne a jelenlegi eszközzel tisztázni, hogy mi a gond. ÍGY kell két eszközt összekötni egy alhálózatba. Eszerint kellene összekötnöd a jelenlegi eszközöket is.
A gépen keresztüli net megosztást ÍGY kell beállítani.

[ Szerkesztve ]

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#26554) Cold5


Cold5
senior tag

Sziasztok,

Adott egy otthoni hálózat, az egyik gépen van megosztott mappa amibe vannak mappák és fájlok, ide néha letöltök dolgokat.

Mióta megosztottam, azóta amit oda töltök le nem látja a többi gép... Miért lehet ez? A megosztás pillanatában ott lévő mappák/fájlok elérhetőek természetesen!

Előre is köszönöm!

kérnék 8 bacardit, 4be, 2 kólával...

(#26555) krechl válasza Alfonz64 (#26552) üzenetére


krechl
csendes tag

Sajnos nem lehet a router, a kártya pedig alaplapi és másik kábellel hibátlanul működnek. 10 méteres kábel két végére szereltem csatlakozót, hogy teszteljem, de nem megy 100 Mbps fölé. Van akinek működik a gigabites hálózat CST5e-vel? Hogy csinálta???

(#26556) mezis válasza Alfonz64 (#26550) üzenetére


mezis
nagyúr

A hűtés rendben van ?

mezis

(#26557) Gubek-Einste válasza krechl (#26555) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Driver rendben van? Gyárit használsz?
A beállítások között nincsen 100-ea korlátozva a kártya?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#26558) krechl válasza Gubek-Einste (#26557) üzenetére


krechl
csendes tag

Rendben kell lenniük a drivereknek. Másik, CAT6-os kábellel hibátlanül működnek gigabiten. Addig nem húznám be a CAT5e kábelt a falba, amíg nem tudom biztosan, hogy működik gigabiten.

(#26559) Gubek-Einste válasza krechl (#26558) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ha rendesen meg van csinálva akkor működnie kell CAT5E-n is a gigabitnek.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#26560) krechl válasza Gubek-Einste (#26559) üzenetére


krechl
csendes tag

Van a bekötésnek valamilyen trükkje, vagy jó az egyenes bekötés?

(#26561) Gubek-Einste válasza krechl (#26560) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Mivel manapság már minden eszköz képes az automatikus fordításra így teljesen mindegy, hogy egyenes vagy kereszt kötést csinálsz. Alapvetően inkább az egyenes kötést szokták ajánlani.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#26562) krealon válasza Cold5 (#26554) üzenetére


krealon
veterán

"Mióta megosztottam, azóta amit oda töltök le nem látja a többi gép... Miért lehet ez? A megosztás pillanatában ott lévő mappák/fájlok elérhetőek természetesen!"

Windows jogosultsagkezeles alapok

(#26563) krealon válasza krechl (#26555) üzenetére


krealon
veterán

"10 méteres kábel két végére szereltem csatlakozót, hogy teszteljem, de nem megy 100 Mbps fölé."

Ha szereles utan egy ilyennel leteszteled es az hibatlannak mutatja, akkor mennie kell gigabiten a Cat5e kabelnek:

https://www.pcx.hu/?action=termekOldal&azonosito=69069

(#26564) krechl válasza krealon (#26563) üzenetére


krechl
csendes tag

Köszönöm!
Gondolkodtam, hogy beruházok egy teszterbe, de miután megoldom a fenti gondom, csak a fiókban pihenne, kihasználatlanul. Legfeljebb eladom. Ha azt mondjátok, hogy mennie kell, akkor mégis a szerelésnél rontok el valamit. A csatlakozókkal nem lehet gond?

(#26565) Cold5 válasza krealon (#26562) üzenetére


Cold5
senior tag

:R Nagyon köszönöm!

kérnék 8 bacardit, 4be, 2 kólával...

(#26566) krechl


krechl
csendes tag

Még egy kérdés! Akár 20 méteren is működnie kell?

(#26567) krealon válasza krechl (#26566) üzenetére


krealon
veterán

A gigabitnek, jo minosegu (szabvanyos parametereket teljesito) Cat5e kabelen, 100m-ig mukodokepesnek kell lenni.
80+ meternel mar elofordult velem, hogy nem jott ossze a link, de 20 meterrel nem szabad, hogy problema legyen.

(#26568) krechl válasza krealon (#26567) üzenetére


krechl
csendes tag

:R :R :R
nagyon köszönöm, mindenkinek!
Ami tegnap egész nap nem akart működni, ma működik :W
Igaz, hogy közé iktattam egy switchet, de utána direktben kötve a routerrel is hozta a gigabitet.

(#26569) Alfonz64 válasza mezis (#26556) üzenetére


Alfonz64
csendes tag

Rá van rakva az asztalra. A router mellé.

(#26570) Alfonz64 válasza Gubek-Einste (#26553) üzenetére


Alfonz64
csendes tag

"A gépen keresztüli net megosztást ÍGY kell beállítani."
A gépben 1db alaplapi Gigabytes + 1db pci-e gigabytes lan kártya van.
Nem wifisek. sima kártyák. Igaz az előbb nem írtam hogy wifis vagy sima.

(#26571) Franky2Ster


Franky2Ster
senior tag

Olyan problémám lenne ,hogy néha látja csak a windows egy hállózati eszközömet.Az összes többi eszközt router,tv...látja megfelelően.Ez a hállózati eszköz hasonló mint egy NAS.Mi lehet a gond miért csak néha látja ?

(#26572) Gubek-Einste válasza Alfonz64 (#26570) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A beállítások ugyan azok minden típusú adapter esetében. A linkelt leírás csak egy konkrét párosítást vezet végig de ettől az összes többi esetben is ugyan így kell megcsinálni.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#26573) Gubek-Einste


Gubek-Einste
Topikgazda

Egy fizikus kiszámolta, hogy a szoba melyik pontjára kell tenned a routert ahhoz, hogy gyorsabb legyen a net

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#26574) zoli62


zoli62
addikt

Sziasztok. Adott egy Tplink 1043 router, amihez wifivel kapcsolódik egy laptop, és kábellel egy asztali gép. A laptopon Windows 7 Home Premium fut, az asztalin Windows 7 Pro. Mindkettő gép ugyanabban az alhálózatban van és egyazon muinkacsoportban. A laptopon, ami vezeték nélkül kapcsolódik a routerhez , lehet tallózni az asztali gép megosztott mappáit, de fordítva nem, azaz a desktopon nem is látszik a laptop. Már kipróbáltam a laptopon jelszavas megosztás kikapcsolását, tűzfal kikapcsolását, a másikon meg átnéztem a szolgáltatásokat, hátha nincs valami fontos elindítva, illetve a csoportházirendet, hátha valami tiltás van, de nem találtam semmi érdemlegeset. A két gépen eltér a hálózatnév. Úgy tűnik, hogy a Windows is eltérően kezeli a vezeték nélküli és vezetékes LAN-t. Mi lehet a megoldás?

(#26575) kisi


kisi
aktív tag

Sziasztok!

Egy problémával fordulnék hozzátok:

Alap esetben 20-35-40 Mbps környékén van a netem, wifis kábelmodemen keresztül.
A problémám az, hogy az USB stick, (TL-WDN3200) a gyári driver nélkül hozza ezt. Ha ahozzá kapott cd-ről felteszem a gyári drivert, a sebesség visszesik 3-4 Mbit-re.
Viszont, ha valamilyen okból szakad a net, utána a sebesség visszaesik 0,1 - 3 Mbit-re. Ilyenkor csak az segit, ha az eszközkezelőben eltávolitom a sticket, fizikailag is kihúzom a gépből, majd ujra bedugva minden megy szépen, a nagy sebességgel.
Szerintetek mi lehet a baj?

(#26576) mezis válasza kisi (#26575) üzenetére


mezis
nagyúr

Üdv.!

A CD helyett a gyár honlapjáról (vagy a WiFi chip gyártójának honlapjáról) friisítsd a drivert.
(A csatolt CD-ken néha nagyon régi driverek, szoftverek vannak...)

mezis

(#26577) kisi válasza mezis (#26576) üzenetére


kisi
aktív tag

Szia!

Azzal is próbáltam, ugyanúgy nem megy.

Más: Most nézem a router logját, gyakorlatilag tele van, (kb percenként) hibaüzenettel.

13/09/2014 20:41:58 GMT 84020200 Lost MDD Timeout
13/09/2014 20:40:34 GMT 84020200 Lost MDD Timeout
13/09/2014 20:40:18 GMT 84020200 Lost MDD Timeout
Stb...

Egyébként napi szinten többször is elmegy a net..
Ez micsoda szerintetek?

(#26578) VeryByte válasza kisi (#26577) üzenetére


VeryByte
őstag

Pl. tele lesz a router log-ja. Jártam már így.

És ha a CD nélkül megy, akkor minek teszed fel CD-ről?

"What is the most important thing in a woman?" - "The soul."

(#26579) kisi válasza VeryByte (#26578) üzenetére


kisi
aktív tag

Nem teszem fel. A hibajelenséget irtam le, ami az, hogy netszakadás után ugyanúgy lassú a net, mintha a gyári driver lenne..

(#26580) Sixkiller6


Sixkiller6
őstag

jó reggelt, következő kérdésem lenne:
t-home-tól kapom a netet "Speedport w 724v ci" routeren, ezen lóg wifi-vel a desktopom (sajnos a kábelezés nem igazán megoldható) és LAN-on egy médialejátszó/torrent központ.
a gondom az, hogy a Speedport nagyon gyakran eldobja a lokál kapcsolatot a gépem és a Popcorn (=médialejátszó) között, ami rettentő idegesítő.
Gondoltam megoldom olyan módon, hogy a Speedport mögé dugok egy wifis routert (kis gagyi Linksys WRT54GC, de régen chellós hálón teljesen jó volt) , arra kötök mindent, így a LAN stabil lesz, a router meg megoldja az internetkapcsolatot a Speedporttal.
na ezt hogyan csináljam? mert józan eszemet használva nem jött össze.
pls help me Obi wan Kenobi

szerk: typo

[ Szerkesztve ]

- no es importante -

(#26581) gPoint


gPoint
tag

Üdv.

Adott egy dir600 192.168.0.1 erre dlink nas 192.168.0.101
Mobiltelefonon 192.168.0.102 total commander lan pluginjával elérem a nast viszont táblagépről ugyanazon beállítással nem tudom elérni. Az vajon mennyire gáz, hogy a táblagép is 192.168.0.101 es ipn van. Mi lehet a baj? Laptoppal ugyancsak elérem a hálózati driveot.

(#26582) Gubek-Einste válasza Sixkiller6 (#26580) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

ÍGY kellene beállítani.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#26583) Gubek-Einste válasza gPoint (#26581) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Két eszköznek nem lehet egyszerre ugyan az az IP címe. Általában az szokott ilyenkor a baj lenni, hogy valamelyiket/mindkettőn fix-en van beállítva az IP cím és nem automatikus kiosztásra.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#26584) gPoint válasza Gubek-Einste (#26583) üzenetére


gPoint
tag

Ok de hogy osz
tok ki a tabletnek ipt?

(#26585) Sixkiller6 válasza Gubek-Einste (#26582) üzenetére


Sixkiller6
őstag

nagyon köszi, azt hiszem azt rontottam, hogy a B router LAN1/Link portjába kötöttem, egyéb LAN porttal működik
ilyen esetben a B mögött kábelen lévő eszköznek az A router dhcp-je oszt IP-t?

- no es importante -

(#26586) club1 válasza Sixkiller6 (#26585) üzenetére


club1
veterán

Persze, mivel a B-n ki van kapcsolva a DHCP.

(#26587) Gubek-Einste válasza gPoint (#26584) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A legjobb módszer a router-en MAC cím alapján fixen rendelni egyet hozzá.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#26588) Davcy


Davcy
tag

Sziasztok,

a következő problémám van:
Otthoni hálózat + LAN-on egy NAS van kötve a routerhez fix IP-vel. Eddig az összes számítógép a win explorerben teljesen jól látta a NAS-t, de pár napja az egyik gép nem látja egyáltalán. IP címen keresztül eléri, a Hálózati Térképen rajta van, de a fájlokhoz nem férünk hozzá explorer-en keresztül.
Itt egy kép a hálózatról, a HOME lenne a NAS, amit nem lát most a gép:

Itt egy másik gép a hálózaton, ez a PC látja a NAS-t:

A állíthatódott el a gépen? Mit kellene átállítanom, hogy újra lássuk az első gépen is?

Előre is köszönet!

Davcy

(#26589) 2csi


2csi
aktív tag

Sziasztok!
Otthoni PC-m kabeles netrol megy, de van WiFink is.
Ha kihuzom nem tudom beallitani h WiFirol menjen miert?
Nem hozza ki a 20 wifis csatlakozasi lehetoseget.
Elore is koszi!

(#26590) Davcy válasza 2csi (#26589) üzenetére


Davcy
tag

Szia,

gondolom, ha több infot adsz, akkor könnyebb lesz a válasz...
Notebook? Desktop? Be van kapcsolva a wifi, ha notebook? Ha desktop, akkor van hozzá, wifi kártya? Stb. Bocs, látom Fanatikus tag vagy, gondolom az ilyen trivi eseteket gondolom kizártad, de akkor is több info jobb :)

Davcy

(#26591) 2csi válasza Davcy (#26590) üzenetére


2csi
aktív tag

Koszi a valaszt!
Asztali gep amugy, de meg is van a problema. Megneztem es az alaplap nem tudja a wifit (Asus Z77 Sabertooth).

(#26592) taklasz


taklasz
csendes tag

Üdv!

Lenne egy 100m x 100m-es telephely, ahol WIFI-vel kellene internet lefedettséget biztosítani.
Kábelezés nem megy, mivel vendégek neteznének és nagyságrendileg 100 fő használná.

Milyen eszközöket ajánlanátok hozzá?

(#26593) Gubek-Einste válasza taklasz (#26592) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Kell egy erős fő router és a helyszín adottságaihoz mérten több AP eszköz.
Nagyon drága és bonyolult lesz ennek a kialakítása így egy erre szakosodott céggel kellene megcsináltatni az egészet.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#26594) Zoli133


Zoli133
őstag

Üdv,
Egy olyan kérdésem, lenne, hogy ha pár centit a 220as kábel melett megy az UTP az nem zavar be, ugye?
Két szoba közt kellene oda-meg vissza vinni a káblet és vasbetonban nehéz fúrni, viszont van egy régi konnektor aljzat, ami az egyik szobában nincs is bekötve amásik szobában sincs ott konnektor, hanem vezetékkel van elvezetve onnan az áram. Tehát itt át van fúrva a fal és egyszerűű lenne akkor áthozni a kábeleket ha nem okoznak gondot.

"It's a fez. I wear a fez now. Fezzes are cool."

(#26595) kali válasza Zoli133 (#26594) üzenetére


kali
legenda

szia,

nem feltétlenül zavar be, bár ez függ az utp kábel milyenségétől (árnyékolás) is.

(#26596) club1 válasza Zoli133 (#26594) üzenetére


club1
veterán

Cat5e/cat6 szabványnak megfelelő kábellel kisfeszültségű hálózat melletti kábelezés általában nem okoz gondot.

(#26597) Zoli133


Zoli133
őstag

Köszi mindkettőtöknek :R, cat5e kábelek vannak itthon, akkor megpróbálkozom vele.

"It's a fez. I wear a fez now. Fezzes are cool."

(#26598) sz.balazs.95


sz.balazs.95
veterán

Sziasztok!

Jelenleg így néz ki a házunkban a hálózat:

Amik lényeges infók:

- a továbbiakban a 2-4 ig számozott PC-k lesznek most érdekesek (majd leírom, hogy az 1-est miért rajzoltam bele)
- a PC 2 egy asztali gép, a PC 3 egy notebook és a PC 4 pedig egy X86 tablet
- a PC 3, azaz a noti jelenleg nincs meg.

Ami a kérdés lenne:

Hogyan tudnám a legpraktikusabban megoldani a fájlátvitelt a 3 megjelölt PC között?
Illetve hogyan lehetne a legpraktikusabban megoldani azt, hogy legyen egy közös hely, amin mondjuk a dokumentumok vannak, és ha az egyik gépen egy doksin módosítást végzek, akkor ne kelljen manuálisan továbbítani a többi két gépre a módosítást, hanem a többi kettő egy közös helyről szedné le a dolgokat.
Erre azt hiszem egy NAS lenne ideális, bár nem vagyok benne biztos.
Ezen kívül jó lenne, ha az 1-es PC-nek nem lenne rálátása se hozzáférése a fentebb említett folyamatokhoz. :D
Illetve ha ez igaz lenne az egyéb wifi-t használó eszközökre is.

Előre is köszönöm a válaszokat! :R

[ Szerkesztve ]

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#26599) Gubek-Einste válasza sz.balazs.95 (#26598) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ha a router-en van USB port akkor azt is lehet használni de természetesen a NAS mindig a legjobb megoldás ilyen helyzetben.
Lehet szabályozni a kiszolgálóban, hogy ki mit érhet el.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#26600) gurabli


gurabli
senior tag

Sziasztok!

Adott egy TP 1043ND v1-es router amin a legújabb ddwrt van. Minden rendben működik. Szeretném az openVPN klienst beállítani, ezzel nem is lenne gond, de úgy, hogy csak az általam meghatározott két fix ip a hálózatomon menjen a VPN-en keresztül, a többi ip mind direktbe érje el a netet. Azt sejtem, hogy a policy based routing a megfelelő hely ehhez, de mit kell beírni, beállítani?

Konkrétan, 192.168.1.103 és 104 a VPN-en keresztül, minden más helyi IP direktbe.
Tudnátok ebben segíteni?

(Nem szeretném pl. kizárni magam a routerből, hogy a router ip címét is VPN-re rakja...)

"Akinek pénze van, az ne zavarja dolgozással a mások munkáját " R.J.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.