Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#27751) psg5 válasza psg5 (#27750) üzenetére


psg5
veterán

Nem por hanem poe felirat...

F.K.T.

(#27752) Intruder2k5 válasza psg5 (#27750) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Az a "por" gondolom POE lesz! Ilyesmi az eszköz?

Ez nem switch, hanem egy POE adapter...

Switch-et például itt találsz!

[ Szerkesztve ]

(#27753) psg5 válasza Intruder2k5 (#27752) üzenetére


psg5
veterán

Pont ez az, bár pont az accesspoint tápja ment gallyra amit ehhez is lehetne gondolom használni, így mindenképpen be kell majd szereznem egyt. A csudába pedig azt hittem ezzel megvan.

F.K.T.

(#27754) Intruder2k5 válasza psg5 (#27753) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ez még ha switch is lenne, akkor sem lenne jó neked, mivel 2 portos, amiből az egyik port menne a routeredbe, a másikba meg megint csak egy eszköz férne, vagyis semmivel sem lennél előrébb!

(#27755) psg5 válasza Intruder2k5 (#27752) üzenetére


psg5
veterán

S ha egy régi t-home os routert használok switchnek? Vagy ez rossz ötlet?

F.K.T.

(#27756) Intruder2k5 válasza psg5 (#27755) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Használd... Az is egy megoldás, bár gondolom 100Mbps portjai vannak, a NAS-nak meg jó lenne a Gbit, ha sebességet is akarsz, de persze működni azért fog!

(#27757) psg5 válasza Intruder2k5 (#27756) üzenetére


psg5
veterán

Nem, ez esetben marad a beszerzés.
Azt hittem egy 25k-ból megúszom a NAS fejlesztést, de: NAS, HDD plusszban, Switch. Mi kellhet még?

F.K.T.

(#27758) Alteran-IT


Alteran-IT
őstag

Ha már NAS van a hálózatban és azt be akarod kötne egy switchbe, akkor érdemes egy olyan switch-et választani, ami Gigabites. TP-Link-nél van már 5, illetve 8 portos Gigabites switch 4-8 ezer forint között, ami otthoni felhasználásra tökéletes.

Látom kicsit megelőztek, sebaj.

[ Szerkesztve ]

(#27759) odinkain válasza btz (#27730) üzenetére


odinkain
tag

Ez kicsit hosszú történet, előbb lett a modem/router ,mint a szolgáltató modemje, mert volt egy kis kavar a vodafone-al és több hónapig nem küldtek modemet, és ez miatt lett a modem router.
Csatlakoztattam adsl kábelt, azért ekkora láma nem vagyok :D , pont ez miatt dühít, hogy csatlakoztattam a adsl kábelt is, sőt ethernet kábellel a gépemhez is és semmi.

PSN: inkaoner81

(#27760) mezis válasza odinkain (#27759) üzenetére


mezis
nagyúr

A szolgáltatód mivel azonosít ? (Login Name/Password ? Be kel írni a csatlakozó PC-be vagy routerbe.
MAC address ? Klónozni kell a rouerbe.

mezis

(#27761) Alteran-IT válasza odinkain (#27759) üzenetére


Alteran-IT
őstag

Ha ADSL a hozzáférés típusa, akkor valószínűleg PPPoE hitelesítést használ, amihez szükség van a szolgáltatótól kapott felhasználónévre (email) és jelszóra a kapcsolódáshoz.
Ameddig ez nincs meg, addig nincs internet se, persze amennyiben így van.

[ Szerkesztve ]

(#27762) btz válasza odinkain (#27759) üzenetére


btz
addikt

Ki kell lesni a wan beállításokat a vodafonos modemből. Érdekes egy szolgáltatás van ott is ha nem kapsz még eszközt sem hónapokig amivel használod a szolgáltatást

ⓑⓣⓩ

(#27763) Alteran-IT válasza btz (#27762) üzenetére


Alteran-IT
őstag

Ha tartalmazza a hitelesítési adatokat és el tudja érni az adminisztrációs felületet és le tud kérni egy backup-ot, akkor abban minden benne van, persze tudni kell mit kell keresni :)

Amúgy hülye kérdés, de a Vodafon hol és mióta szolgáltat ADSL-n internetet? :D

[ Szerkesztve ]

(#27764) Predator2 válasza Alteran-IT (#27726) üzenetére


Predator2
addikt

Helló

Sikerült köszönöm. Nem igazán értek a hálózathoz így lesz majd még pár kérdésem.

A DHCP most így van beállítva a HGW-n belül: [link]

Ha jól emlékszem régebben olvastam valami olyasmit, hogy Fix címet úgy ajánlott megadni, hogy a Start Ip illetve az end ip tartományon kívül. Vagy ez tök mind1?

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#27765) Alteran-IT válasza Predator2 (#27764) üzenetére


Alteran-IT
őstag

Igazából megcsinálhatod úgy is, persze adott hálózaton belül azon a kisebb címtartományon belül, de a routerben is lehetséges "fixálni" az adott eszközt a DHCP menüponton belül. Ha jól emlékszem, akkor egy ilyen Pirelli HWG routerben olyan menüpont van, hogy LAN és azon belül DHCP Clients List (ha nem így van, majd javíts ki) és ezen belül egy szürkés táblázatban vannak a jelenleg csatlakoztatott eszközök és kell lennie egy olyan oszlopnak, hogy Fix és elméletileg, ha ott azt bepipálod (négyzet), akkor a kapcsolat állandó lesz és nem kell vele szórakozni.
De valahol talán a T-nél van hozzá használati útmutató és ott is meg tudod nézni, de lényeg, hogy célszerű tartományon belül megadni címet, persze ilyenkor érdemes abban a routerben megadni, amelyikre csatlakoztatva van a másik, persze megadhatsz tartományon kívüli, viszont adott hálózaton belüli címet is, de akkor azt kliens(csatlakoztatott routerben) kell.

Remélem nem bonyolítottam megint túl a dolgot, ráadásul feleslegesen :D

(#27766) odinkain válasza mezis (#27732) üzenetére


odinkain
tag

Netgear N300 Wireless ADSL2+ Modem Router DGN2200 a hw-t honnan tudom kinézni?
Physical adress:00-FF-84-8B-3F-20 (próbáltam a getmac/v-t is de ott más volt)

Sajnos azt nem tudom, hogy honnan tudnám kideríteni, hogy PPPoE vagy milyen kapcsolatom van, mert
előző lakótól vettük át az accountot és nem kaptunk szerződést.

PSN: inkaoner81

(#27767) odinkain válasza btz (#27762) üzenetére


odinkain
tag

Ne is mond,állítólag számlatartozása volt az előző lakónak, és ezzel volt kis kavar, csak épp nekünk nem szóltak, na de mindegy.

mezis,alteran 95:köszönöm, holnap megpróbálom amit írtatok, ma már nincs agyam hozzá.

PSN: inkaoner81

(#27768) odinkain válasza Alteran-IT (#27763) üzenetére


odinkain
tag

Írországban van modemes net-je a vodafone-nak

PSN: inkaoner81

(#27769) mezis válasza odinkain (#27766) üzenetére


mezis
nagyúr

A kapcsolathoz szükséges információt így már csak a szolgáltatódtól (ISP) fogod megtudni.
A beállításhoz meg nyomj egy hosszú reset-et és majd indulj el a kályhától. Nagyon jó a dokumentáció. Nem lesz sok teendőd, a 18. oldaltól található. Az internethez mindössze az az egy-két dolog kell, a WiFi-hez meg tájékozódj arról, hogy a szomszédok hol hagytak helyet az éterben. Megteszi az InSSIDer próbaverziója is (PC). Van telefonra is hasonló.

mezis

(#27770) tibcsi0407


tibcsi0407
félisten

Sziasztok,

Arra van ötletetek, hogy az ASUS N65U (Padavan FW) routerem miért dobálja el a wifi-t, ha kliensként rácsatlakoztatok egy másik routert? Próbáltam két routerrel is: TP-link 841N (DD-Wrt, Gargoyle-al is), valamint van egy kínai mini routerem
A log-ban ezt kapom az Asus-nál:
Jan 3 08:57:26 kernel: =========== RaCfgRestartiNIC done!=========
Jan 3 09:01:06 kernel: ==== RaCfgCheckHeartBeatTimeOut! ===
Jan 3 09:01:06 kernel: =========== RaCfgRestartiNIC begin =========
Jan 3 09:01:06 kernel: clear inic cont_nr_rst
Jan 3 09:01:06 kernel: Call dev eth2's tx timeout handler.
Jan 3 09:01:06 kernel: ### Reset iNIC (0) ###
Jan 3 09:01:06 kernel: Delete HeartBeatTimer ....
Jan 3 09:01:06 kernel: Op mode = 1
Jan 3 09:01:06 kernel: Wait for boot done...
Jan 3 09:01:06 kernel: Open file: /iNIC_RT3352/iNIC_ap.bin
Jan 3 09:01:06 kernel: Open file: /etc/Wireless/iNIC/iNIC_ap.dat
Jan 3 09:01:06 kernel: Open file: /etc/Wireless/iNIC/iNIC_e2p.bin
Jan 3 09:01:07 kernel: CRC:01 08 14 18 3b 09 3f d9 22 32 2e 35 2e 30 2e 34 22 00 00 00 32 30 31 32 30 33 30 39 00 00 00 00 00 00 00 00 60 76 06 00
Jan 3 09:01:07 kernel: Send RTCONFIG_CHIP_NAMEiNIC Firmware Done
Jan 3 09:01:07 kernel: ===================================
Jan 3 09:01:07 kernel: version: "2.5.0.4"
Jan 3 09:01:07 kernel: size: 423520 bytes
Jan 3 09:01:07 kernel: date: 20120309
Jan 3 09:01:07 kernel: ===================================
Jan 3 09:01:12 kernel: Update MAC(0)=
Jan 3 09:01:12 kernel: Update MAC(1)=
Jan 3 09:01:12 kernel: Sync Mac with MII master done
Jan 3 09:01:12 kernel: === set rai0 ===
A Mac címeket kiírja természetesen.

https://utdetailing.hu/

(#27771) HellGreg


HellGreg
őstag

Sziasztok, szeretném otthon az asztali gépemet wifire kapcsolni, de egyszer már megszivtam a gagyi tp link adapterrel. Két fal volt a gép és a router között és egyfolytában ledobálta a netet meg az USB eszközt. Most a router nem tp link hanem upc-s router, plusz kineztem egy cisco ae3000 adaptert. Elvileg a frekvenciája is erősebb és a savszelessege is. Szerintetek bírná ez a kombó ha van két fal a gép és a router között?

Ja, letöltésre és online játékra kéne.

[ Szerkesztve ]

(#27772) Alteran-IT válasza odinkain (#27768) üzenetére


Alteran-IT
őstag

Ezt is jó tudni :D Így már érthető, hogy miért pályázik a Vodafone a UPC-re.

kgergely23: Szerintem eleve egyszerűbb lett volna, ha a Wifi adapter-t ellátod egy nagyobb antennával (már ha az antennás sticket vetted, ami a jobbik változat), vagy esetleg magát a Wifi router-t, illetve az USB-s adapter-t ugye egy USB kábellel ki is vezetheted bárhova (5-10 méteren belül), ahol esetleg jobb a jel.

Meg ugye most mondtad, hogy a UPC-t kaptál egy Wifi csodát és a kérdés az lenne, hogy melyiket? Mert ha EPC3925-ös, vagy az Ubee csodájukat kaptad meg, akkor azokkal amúgy is dobni fogja a kapcsolatot, mert instabil a Wifi-jük. A TC modem+router az, ami az eddigi elmondások szerint még jól bírja a terhelést, de a másik kettő nem, tehát még ha a Wifi-s adaptered le is cseréled egy Cisco-ra, akkor is úgy járhatsz, főleg ha az is antenna nélküli, illetve ha a router ugye instabil.

(#27773) mezis válasza HellGreg (#27771) üzenetére


mezis
nagyúr

Üdv.! Olvass vissza a fórumon és majd utána minősítsd azt az egy-két eszközt amiktől bizonyára többet vártál, mint amire képesek. Nagyon jó a fórum kereső rendszere. Keresgélés közben megtalálhatod a kérdéseidre a választ.

mezis

(#27774) mezis válasza Alteran-IT (#27772) üzenetére


mezis
nagyúr

Én Ubee EVW3226EU-t kaptam a UPC-től. Ugyanolyan stabilan működik a WiFi-s kapcsolatom vele, mint korábban egy D-Link DIR-300-al működött. (Jelszint kb -65 dBm, többiek ezen a csatornán sokkal gyengébbek). Igaz a Wi-Free-t egy hét múlva kikapcsoltattam.

mezis

(#27775) HellGreg válasza Alteran-IT (#27772) üzenetére


HellGreg
őstag

Nekem a modem+router van itt, 120MBit-es nettel. A céges gépem nagyon jól és stabilan veszi a jelet két fal mögül (Thinkpad T430), az előző lakásban volt egy kb 7K-s wifi router (Digi nettel) és két szobával arrébb a laptop is nagyon jól vette a jelet. Mivel odaraktam egy asztali gépet is, vettem egy kb 3 ezer ft-os TP-link adaptert és egy USB-hosszabbítóval az ajtóig vezettem, plusz vettem egy bazi nagy antennát a routerhez, de mindez semmit nem segített, ha egy picit is le volt árnyékolva, eldobálta a netet, illetve a sticket.
Ugyanitt a fórumon mondták, hogy a stabil működéshez kell egy legalább 10K-s adapter ami 5Ghz-es és 450 Mbites.
Semmilyen kábeles közelebb hozás nem játszik, ha játszana, nem gondolkodnék ilyen megoldásban. A kérdés az, hogy ez az adapter elég-e egy asztali géphez. A laptop vevője elég, de ez pl a TP-linkes megoldásnál semmit nem jelentett, mert az asztali stickje gyengének minősült.

@mezis, azért tettem fel direkt a kérdést mert nincs időm nyomozni, egyébként általában az az első lépés. Ha nincs kedved vagy nem tudsz vagy nem akarsz válaszolni, nem kell persze, a tanácsot köszönöm, tudom hol a keresőmező, de ez azért fórum hogy lehessen kérdezni :)

[ Szerkesztve ]

(#27776) mezis válasza HellGreg (#27775) üzenetére


mezis
nagyúr

5 GHz-en a tereptárgyak még jobban csillapítanak.
Az engedéllyel bíró WiFi-s eszközök sugárzási teljesítményében nincs nagy különbség.
Az eszközök (antennáik) optimális helyének megkereséséhez esetleges szomszédos adók elkerüléséhez használj valamilyen WiFi scanner programot.

mezis

(#27777) Alteran-IT válasza HellGreg (#27775) üzenetére


Alteran-IT
őstag

Na igen, de a modem+router milyen típusú? Mert az is fontos.
Ugye a laptop meg megint más, mert annak a monitorjában (legtöbb esetben) ott van az antenna, így elég jó a jelfogó képessége, míg egy kisebb adapternek nem, főleg ha nincs rajta antenna.
Nekem pl. egy TL-WN722N adapterem van és teljesen meg vagyok vele elégedve, főleg hogy egy antenna csere után még az utcában fel/le-jobbra/balra (kinek hogy) még az 5. ház Wifi-jét is tudom vele fogni, ami azért nem semmi, tehát ha ilyen van neked és veszel hozzá egy nagyobb antennát, akkor a saját házadban tuti, hogy fogod vele fogni a Wifi-det, hacsak nem ólomfalak vannak a házban, bár a normál antennával is kellene működnie, így gondolom egy antenna nélküli adapterről van szó, amitől igazából többet nem várnék el, legyen az TP-Link, vagy Cisco, m1, max a márka más, meg az ára, legalább is hasonló kategóriában.
Ez az 5 GHz-s hülyeséget meg nem tudom ki mondta, főleg hogy az 5 GHz még csak rövid távon működik, legalább is a legtöbb routernél, kivéve ipari felhasználásoknál, mert ott 15-20 kilométer is bőven átlőhető velük, na de ott irányított sugarat használnak, nem pedig szórtat, plusz nem mindegy milyen Wifiről beszélünk, mert ami 2.4 és 5 GHz-es is egyben, azokban az 5 GHz-es résznek eleve nincs antennája (legtöbb esetben), csak azoknak, amik csak 5 GHz-en surágoznak, na meg ha a Wifi router csak 2.4 GHz-et tud, akkor feleslegesen veszel 5 GHz-es kliens adaptert. Remélem nem bonyolítottam túl a dolgot, mert kicsit jobban belementem a témában, de lényegében ennyi :D

(#27778) HellGreg válasza Alteran-IT (#27777) üzenetére


HellGreg
őstag

Köszi mindkettőtöknek, hát az itteni modem-router egy Technikolor amit a UPC adott (http://ugyfelszolgalat.upc.hu/app/answers/detail/a_id/461/~/technicolor-tc7200-modem-inform%C3%A1ci%C3%B3k). Tulajdonképp az adapter és közte nem lesz 1m távolság se légvonalban, csak van egy téglafal köztük. Ami nekem kéne az egy olyan erős vevő, ami képes torrentezni, játékra (pl WOT), ha ezeket tudja akkor tképp mindent tud. Ha antennás ajánlott, akkor olyat veszek, csak kérnék tanácsot, pontosan milyet kéne, 10k-ig okés a dolog. Nekem a tiedhez hasonló adapterem volt csak antenna nélküli. Általában aeldobálta a jelet, bár akkor ott volt közte és az antennával erősített router (TP link) között legalább 6-9 méter. Itt mondom tulajdonképp kb 50 cm lesz csak közte fal. Nem értek annyira hozzá, hogy meg tudjam ítélni, átmegy-e egy réteg téglafalon a jel. Az is fontos lenne hogy bírja a sávszélességet.

(#27779) psg5


psg5
veterán

Sziasztok!

Olyan létezik, hogy vezetékes hálózatban lévő PC-ről wifin keresztűl androidos táblára megosszak videót? Ha igen, milyen app, program kell hozzá és milyen kiterjesztésű, milyen videókat lehet? mkv, mp4, iso-ban lévő?

F.K.T.

(#27780) psg5


psg5
veterán

Valamint PC-n lévő mappát, fájlt meg tudok úgy osztani, hogy távolról egy másik nethez (nem a saját hálózathoz) kapcsolódva is meg tudjam nézni nyitni? Akár PC-n, esetleg droidos vagy win-es telefonon? Kell ehhez telóra, távoli pc-re is valami alkalmazás?

F.K.T.

(#27781) mezis válasza psg5 (#27780) üzenetére


mezis
nagyúr

Google Drive nem lenne jó ehhez ?

mezis

(#27782) psg5 válasza mezis (#27781) üzenetére


psg5
veterán

Végül is igen, de az szerintem macerásabb, hogy egy nagyobb méretű mappát "beleosszak" mintha valahogy egy megosztott mappát érhetnék el. Ráadsául a drive-ot a távoli gépen is telepíteni kell nem?

[ Szerkesztve ]

F.K.T.

(#27783) mezis válasza psg5 (#27782) üzenetére


mezis
nagyúr

Én úgy használom, hogy bejelentkezem az e-mail fiókomba. Nem telepítettem semmit.

mezis

(#27784) psg5 válasza mezis (#27783) üzenetére


psg5
veterán

S meg tudsz osztani gépeden one drivba bármit?

F.K.T.

(#27785) psg5 válasza mezis (#27783) üzenetére


psg5
veterán

Bocs keverem a google drive-ot és a one driveot... mi a túronak van ennyiféle telónk meg tabletünk... :)

Egyébként google drive-val feltöltök tárhelyre vagy megosztom és elérem az adatokat?

[ Szerkesztve ]

F.K.T.

(#27786) jozsikka


jozsikka
tag

Sziasztok!

Nem tudtam hol tegyem fel a kérdésem így itt teszem fel hátha valaki segít :)
Ha árnyékolt patch panelt veszek akkor abba csak árnyékolt patch kábelt lehet bekötni vagy sima árnyékolatlan kábelt is?

Köszi a válaszokat :)

(#27787) mezis válasza psg5 (#27785) üzenetére


mezis
nagyúr

Igen. Ha nem osztod meg, akkor csak Te éred el.

mezis

(#27788) SztiviVander válasza jozsikka (#27786) üzenetére


SztiviVander
őstag

természetesen sima árnyékolatlan utp-t is be lehet kötni.

(#27789) Predator2 válasza Alteran-IT (#27765) üzenetére


Predator2
addikt

Mint írtam nem igazán vagyok képben a hálózatok terén. Magyarul kérlek :DDD

Nos akkor tartományom belül fixáljam vagy tartományon kívül? Most így van:[link] Maradjon vagy módosítsam? És ha igen akkor hogy tanácsos?
A TP Link router csak a wifit adja, más nincs is rákötve.

Illetve az mennyire normális, hogy MINDEN portom zárva van? [link] Még az alapvető kommunikácoós portok is. (ebben az esetben a hgw tűzfala ki van kapcsolva)

[ Szerkesztve ]

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#27790) rocketry23


rocketry23
tag

Sziasztok!

USB-s mobilnetet szeretnék megosztani egy gépről, wifis routeren keresztül. Úgy már sikerült hogy a számítógépet amibe a mobilnet van dugva a router LAN portjába dugtam, de ekkor minden egyes hálózathoz csatlakozott gépet manuálisan kellett konfigurálni hogy legyen rajta internet. A cél az lenne hogy csak simán csatlakoztatok egy eszközt a hálózathoz, és van rajta net. Próbáltam a netet megosztó gépet a router WAN portjába dugni, de nem tudom így mit állítsak be a router WAN beállításainál, és a szerver gép hálózati csatolóján.

Legyen szíves valaki segítsen nekem ebben!

Köszönöm!

(#27791) Alteran-IT válasza Predator2 (#27789) üzenetére


Alteran-IT
őstag

Igazából ahogy neked tetszik. Ameddig egy hálózatban van (pl a 192.168.1 ... -egy belül), addig működni fog. A tartományon kívüliség csak annyit jelent, hogy azt a címet eleve nem fogja kiosztani a router(tehát ha használod, akkor fix marad), viszont csatlakozhatsz vele hozzá. Persze ha így csinálsz, akkor a TP-Link routerben kellesz beállítanod azt az IP-t statikusként (WAN menüpont) és ott a HGW router-t meg kell adni átjáróként és elsődleges DNS-ként, mondjuk utóbbira nincs mindig szükség.

A portokról meg annyi, hogy nézőpont kérdése. T-Home-nál egyes routereknél alap ha zárva vannak a portok, néha baj is van belőle, de gondolom változtatható a router beállításaival, mindenesetre a tűzfalnak nem sok köze van hozzá szerintem, hacsak nem annak a beállításainál van, de ezt meg kell nézni. Annyira nem ismerem ezt a típust, hogy fejből megmondjam neked mit hogy kell :D

rocketry23: Nyilván hasonlóan állítod be a router-t, mint mikor külön a gépeket állítottad be. Ugye a kártyánál (amire csatlakoztatod a router-t) beállítod, hogy használhassák a géped internetkapcsolatát, plusz konfigurálod a kártyát, ahogy eddig (IP beállítások), majd a routerben a WAN beállításoknál (ha már WAN porttal használod) statikus IP-t adsz neki a hálókártya beállításoknak megfelően, majd onnantól hagyod, hogy a DHCP működjön rajta és onnantól a gépek gond nélkül csatlakoznak rá. Tehát lényegében ugyan azt kell megcsinálnod, csak kicsit máshogy és kevesebb eszközön :)

[ Szerkesztve ]

(#27792) psg5 válasza mezis (#27787) üzenetére


psg5
veterán

Nem is kell feltölteni? Hogy éri el a távoli gépet? Na ezt kipróbálom.

F.K.T.

(#27793) unravel


unravel
őstag

Heló,

Hogyan tudhatnám meg biztosra, hogy melyik IP-t kapta egy adott androidos telefon a routertől?

¯\_(ツ)_/¯

(#27794) #73959936 válasza unravel (#27793) üzenetére


#73959936
törölt tag

Tedd fel ezt az adnroidra és nézd meg mondjuk...

;)

(#27795) mezis válasza psg5 (#27792) üzenetére


mezis
nagyúr

De fel kell tölteni.
Google e-mail fiókból nem tudsz kapcsolódni egy távoli PC-hez.

mezis

(#27796) ben-ga


ben-ga
tag

Sziasztok!
Meg lehet-e azt csinálni, hogy a saját telekom kábeles netemet én engedem meg, h ki mennyit kapjon belőle?
A gyerek letöltöget és lenyúlja az egészet...

(#27797) Intruder2k5 válasza ben-ga (#27796) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Megfelelő routerrel, amiben Bandwith Limiter opció, igen! Ott kioszthatod IP vagy MAC cím alapján, hogy ki mekkora sebességet kaphat...

(#27798) ben-ga válasza Intruder2k5 (#27797) üzenetére


ben-ga
tag

köszi, kábeles cisco van, gondolom azon nem...
mennyibe kerülne egy olyan ami már tudja?

(#27799) Intruder2k5 válasza ben-ga (#27798) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Azon nem!

Legolcsóbb megoldásként TP-LINK-ek jöhetnek szóba, és hát az ár attól függ, hogy milyen sebességű neted van, kell-e a Gbit-es WAN port, esetleg van-e NAS-od, ami miatt kell a Gbit-es LAN, stb...

A Milyen routert? topikban kaphatsz segítséget a választáshoz.

[ Szerkesztve ]

(#27800) psg5 válasza mezis (#27795) üzenetére


psg5
veterán

Köszi. Olyant keresek aminél nem kell feltölteni. Valahogy NAS-on keresztül is működik ez ha jól tudom azért gondoltam, hogy sima PC-vel is mehet.

Erre közben nézelődtem és pl telefonra androidosra az ES Explorerrel megoldható, de ha jól látom nyilván ekkor a telefon hardver az akadálya a nagyfelbontású filmek lejátszásának. Olyan nincs, hogy a gép erőforrását használja egy app és úgy játssza le a telefonon, laptopon, tableten?

[ Szerkesztve ]

F.K.T.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.