Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#27551) Intruder2k5 válasza nauro (#27547) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Nem kell semmi felismerés, meg varázsló, stb... A router WAN portját a "rendes" menüjéből állítsd be dinamikus IP-re, és a MAC címet klónozd le a PC-ről!

(#27552) mezis válasza nauro (#27547) üzenetére


mezis
nagyúr

Kiolvasod a laposod vezetékes ethernet csatolójának MAC address-ét (Pl. DOS ablakban ipconfig /all).
Bejelentkezel az n750-hez és Clone MAC address.

Ezzel nem rontasz el semmit, ha mégsem ez volt a baj, a routered ugyanúgy működik, mint eddig.

(Valószínű, hogy elsőnek a laposoddal sikerült a Vidanet-hez kapcsolódnod a hiba kijavítása után.)

[ Szerkesztve ]

mezis

(#27553) sunpower


sunpower
tag

Sziasztok!
Egy kis segítségre lenne szükségem, mert olvastam egy pár megoldást, de nem tudom melyik a legjobb.

Szituáció a következő:

Egyik barátom (és családja) most köttetné be a netet Bp. 16.ker. FTTH részen.
Ezen a telken 3 ház van (3 testvér), de csak egy net lesz bekötve.
Az egyik házba lenne bekötve, onnan kapná a második és onnan a harmadik ház. Az összekötés FTP kábellel menne. Routereknek Asus RT-N18U lett kiválasztva (a gyári fw-t meghagynám, mert lehet hogy 500-as vagy 1000-es lesz az előfizetés).
Mindhárom helyen lenne csatlakoztatva kábelen 2-3 egység (pc, laptop, tv), plusz wi-fi-re is szükség lenne.

Mi lenne a jó beállítás? Az első router oszthatná a többieknek az IP-t.
A másik 2 routernél gondolom DHCP kikapcsol és adjak nekik fix IP-t az elsőben?
Wi-fi-t tudnak szolgáltatni ha csak "switch"-ként vannak jelen? (Persze a csatornák el lennének tolva, nehogy zavarják egymást.)
Az sem lenne baj ha lehetőség lenne a későbbiekben, hogy lássák egymást a gépek, hátha egymás közt is akarnak másolni.

Köszönöm a segítséget előre is!

Mindenkinek kellemes karácsonyfahegyezést kívánok!

(#27554) #27813376


#27813376
törölt tag

Sziasztok. Kellemes Ünnepeket :)

Az a kérdésem, ha a gyerek tabletját korlátozni szeretném úgy, hogy ne tudjon megnyitni pl. olyan oldalakat amik tartalmazzák a sex szót, arra van megoldás? (nem, nem fordult még elő, de megelőzni akarom)

A Parental Control-on belül azt látom, csak konkrét webcímeket lehet tiltani, de ilyen általános szavak szerinti szűrés nincs.

(#27555) Intruder2k5 válasza #27813376 (#27554) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Igen, a legtöbb router tartalmaz ilyen url és/vagy keyword filtert, parental control-t!

Ja, az alsó soron átsiklottam, most látom, hogy már megtaláltad! TP-LINK router?

Elvileg a domain helyett megadhatsz oda keyword-ot is!

Allowed Website Name - In this field, you can enter 8 domain names allowed for the child to access, either the full name or the keywords (for example google). Any domain name with keywords in it (www.google.com, news.google.com) will be allowed.

[ Szerkesztve ]

(#27556) #27813376 válasza Intruder2k5 (#27555) üzenetére


#27813376
törölt tag

Szia, igen, TP Link. De keyword filtert nem találok sajnos.

(#27557) mezis válasza sunpower (#27553) üzenetére


mezis
nagyúr

Ha egyetlen alhálóba szeretnéd, akkor az összeset ennek megfelelően.

(A WiFi routereknek mindenképp fix IP címeket, különben keresgélheted őket.)

A WiFi AP-k (SSID, Channel) gondolom épületenként különböző lesz. A csatornákra az 1, 5, 9 javasolt és ha erősek a szomszéd házak WiFi-jei, akkor csak 20 MHz-es sávszélességet.

[ Szerkesztve ]

mezis

(#27558) btz válasza #27813376 (#27556) üzenetére


btz
addikt

Ugyan ott kell ahol a domaint. Elfogadja a key-t is.

ⓑⓣⓩ

(#27559) btz


btz
addikt

Router admin remote manage probléma.
Van két routerem.
Egy dlink és egy tplink. A TPlink wifi wds-el kapcsolódik a dlinkre ami a getway, az internet átjáró, ez kapcsolódik a modemre.
A dlinket külső internet hálózatról domain.hu:81 porton elérem, be tudok lépni a felületére dlinkrouterip:81 porton is belső hálózatról. A tplink 8800-s porton érhető el. Belső hálóról tplinkrouterip:8800 ról elérem.
Kívülről domain.hu:8800 címen szeretném elérni. Ehhez port forwardingot beállítottam a dlinken a 8800-as portra a tplinkrouter ip címére. Majd most már DMZ-be is beraktam a tplink router ip címét, de semmi. Kívülről nem elérhető. Belsőhálón viszont elérem domain.hu:8800 címen.

ⓑⓣⓩ

(#27560) VeryByte válasza btz (#27559) üzenetére


VeryByte
őstag

Forward-ot a tplink 80-as portjára irányítsd.
A tplink-nél ez már nem remote management, hanem belső ilyenkor, tehát neked nem a 8800-as port kell.

"What is the most important thing in a woman?" - "The soul."

(#27561) btz válasza VeryByte (#27560) üzenetére


btz
addikt

De nekem a 80-as port a TP linken és a dlinken is zárva van, automata port keresők végett. Tehát a 80-as porton se a dlink sem a Tplink nem elérhető.
Belsőhálón a 10.0.0.40:8800-n érem el az adminfelületet. Ugyan ezt szeretném domain.hu:8800-val is. Ha belső hálón vagyok el is érem csak mondjuk mobilnetről már nem.
A dlinket a 81-es porton elérem kívülröl is

[ Szerkesztve ]

ⓑⓣⓩ

(#27562) btz válasza btz (#27559) üzenetére


btz
addikt

Most csináltam egy olyat hogy a tplink remote portot visszaállítottam 80-asra így most nem a 8800-t használom. Port forwardot beállítottam a tplinki ipjére és a 80-as portra és még így sem megy semmi.
Viszont beraktam egy webmin szervert a dlink mögé, portforwardot adtam az webminserver ipcímére és a 10000-es portra és az simán elérhető.
A tplink routeren van egy ftp szerver az sem érhető el kintről.
Most a dlink mögé bekötött gépre is rakok ftp-t, gondolom simán menni fog, sőt megnézek egy ssht is.
Amúgy a tplinket portforwardolni sem kellene mert ugye a dlinken már az egészet DMZ-be raktam. Szerintem a wds összeköttetés a dlink és a tplink között lehet a probléma.

[ Szerkesztve ]

ⓑⓣⓩ

(#27563) btz válasza btz (#27562) üzenetére


btz
addikt

És ahogy gondoltam a dlinkes router mögé wifivel csatlakozó gépen felkonfigolt ftp simán elérhető külső hálózatról is így feltételezem hogy nem a portforwardingal van a gond, sokkal inkáb az lehet a gond hogy nem kap internet sessiont a router.
[Erről a problêmáról már írtam egy másik topicban]

ⓑⓣⓩ

(#27564) VeryByte válasza btz (#27563) üzenetére


VeryByte
őstag

Kavarsz egy picikét.
Rajzold le a hálózatod!

"What is the most important thing in a woman?" - "The soul."

(#27565) btz válasza VeryByte (#27564) üzenetére


btz
addikt

Sajnos telefonról vagyok így most nem nagyon megy a rajzolás. Ha valami nem érthető az elmondásomban akkor kérdezz rá a konkrétumra.
Amúgy ennyi a hálózat:
Adsl modem -> Kábel -> Dlink router 10.0.0.4:81 -> wds-bridge -> Tlpink router 10.0.0.40:8800
Portszámmal az adminfelület eléréseket jelöltem.
Wifin kapcsolódik az összes kliens (5 db állandó eszköz, 3 db időszakos). Mivel transzparensen kapcsolódnak a kliensek csak a bssid-ből lehet tudni mikor ki melyiket használja.
A dlink: getway, dhcp, dlinkdns
Tplink: FTP, wds, dlna.

ⓑⓣⓩ

(#27566) btz válasza VeryByte (#27564) üzenetére


btz
addikt

De amúgy én abban látom már a hiba okát hogy a tplink nem kap net elérést wan oldalról illetve hogy nem kezeli átjárójaként a 10.0.0.4-es dlinket

[ A komplex kérdéskör megértése végett belinkelem ide ezt a topicot. Ebben a topicban tettem fel kérdést a wds-s tplink internet sessionos problémájáról]

ⓑⓣⓩ

(#27567) Ulf


Ulf
tag

Sziasztok.
E900-as routerrel van olyan gondom, hogy a wireless eszközök nem tudnak csatlakozni. Invitel ADSL-t osztanék meg, a számítógépen megy a net szépen. A wifi-s ezközök látják a routert, de "authentication problem" lép fel. Egyetlen wifi-s ezközöm sem tud csatlakozni.
Mit tehetnék?
Köszi

(#27568) Intruder2k5 válasza Ulf (#27567) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Vagy, vagy...

1. RESET-eled, és újra konfigurálod!
2. Frissíted a firmware-t, ha van újabb, majd RESET-eled, és újra konfigurálod!
3. Teszel fel egy custom firmware-t, mondjuk Tomato-t, és újra konfigurálod!

(#27569) btz


btz
addikt

Megoldódott a problémám! Leírom, hogy mindenki had okuljon!
Van egy dlink routerem, ami getway, dhcp és egy tplink ami wds, ftp, dlna szolgáltatásokat lát el.
A probléma gyökere az volt hogy a tplink wdsen kapcsolódott a dllnkhez, tovább is osztotta a netet de maga a firmware nem tudta használni a netet ezért se a rajta működő ftp-t és webadmint sem lehetett elérni kívülről (pl munkahelyi hálózatról). Először a portforward problémájára gyanakodtam és nem is gondoltam hogy a szolgáltatások kívülről való elérhetetlensége összefügg azzal hogy a router firmwerje nem kap netet, tehát hogy is kapna, mikor nem használta átjárónak a dlink getway routert.
Itt jött az ötlet, hogy a tplink egyik lan portját visszakötöm a wan portba.
A tplink wan részének így a dlink dhcpje oszt ki címet féldinamikusan (mac alapján mindig ugyan azt osztja ki neki a dlink, így statikusan nem kell megadni de mégsem vándorol el az ip). Így a tplink firmware-e is megkapja a netet és ami a fő téma hogy az ftp-t is elérem kívülről.

IP címek
Dlink:
Lan 10.0.0.4 statikusan
Lan Maszk 255.255.0.0
Wan: Netszolgáltatótol kapott

Tplink:
Lan: 10.1.0.40
LanMaszk 255.255.255.0
WAN 10.0.0.40
Wan maszk 255.255.0.0 Jó mi? :)

Előzmények:
[itt]
[itt]

ⓑⓣⓩ

(#27570) Ulf válasza Intruder2k5 (#27568) üzenetére


Ulf
tag

Szia.
Köszönöm a segítséget. A 2. pont megoldotta a hibát.

(#27571) VeryByte válasza btz (#27569) üzenetére


VeryByte
őstag

Nem az igazi.

Miért nem adsz a tp-linknek egy statikus ip címet az eredeti range-ből, mondjuk 10.0.0.5, nem kell a hurok, tp-linkben kikapcsolod a DHCP-t, és csinálsz egy darab átirányítást a tp-link IP-jére, mondjuk 10.0.0.5:80-ra.

Tisztább, szárazabb érzés lenne.

"What is the most important thing in a woman?" - "The soul."

(#27572) btz válasza VeryByte (#27571) üzenetére


btz
addikt

Arra gondolsz hogy ne kössem vissza a tplink lanját a WAN-ba? LAN-ba állítsak be egy
Ip 10.0.0.5
-t?
Nemhiszem hogy akkor látni fogja a router a dolgokat mert WAN oldalról várja az adatot. Tehát ha nincs a WAN részbe kábelesen bedugva semmi akkor a router firmware-e nem lát ki a netre. A wdsnek kéne ezt is megoldania, vagy a lan résznél is lehetne olyan opció hogy átjáró, mert most csak ip cím és maszk van ott. Tehát lanon soha nem lát ki a router a netre WDSel, de ha kábellel lenne kötve is, akkor csak sima switch.

[ Szerkesztve ]

ⓑⓣⓩ

(#27573) btz válasza VeryByte (#27571) üzenetére


btz
addikt

Amit említesz ez volt először. De pont így nem ment a dolog.

ⓑⓣⓩ

(#27574) VeryByte válasza btz (#27573) üzenetére


VeryByte
őstag

Mint írtam, rajzolj!
Neked a tp-link wan oldala semmire sem kell, mivel itt már bőven bent vagy a belső hálódon.
Ha mindenképp a tplink külső management portját (8800) akarod használni, akkoe persze kell valami a wan lábra,m de minek, hiszen simán használhatod a belsőt, ha már belül vagy, persze akkor adj a tp-linknek belső range-ből származó ip-t.

Mindegy, ha így is működik, akkor hagyd így, de borítékolom, hogy ezzel lesz még bajod.

"What is the most important thing in a woman?" - "The soul."

(#27575) btz válasza VeryByte (#27574) üzenetére


btz
addikt

Pont ez a lényeg, hogy kívülről akarom elérni mind a rajta lévő ftp-t és az admin felületét is.
De rajzoltam. Hogyan lehetne visszakötés nélkül elérni az adminfelületet és a rajta lévő FTP szervert?

Nagyításhoz nyisd meg külön ablakban a képeket

[ Szerkesztve ]

ⓑⓣⓩ

(#27576) zoolio


zoolio
tag

Üdvözletem, az én problémám:
Integrált 'Intel(R) 82567LM-3 Gigabit Network Connection' hálózati kártyávál szerelt Dell Optilex 780-as gép és Fritzbox 5140-es Router-ATA nem tudnak együttműködni, néha van hálózat, de inkább nincs. A gépet közvetlenül az ADSL modemre (Sagem Fast 1201 v2) kötve és a szélessávú kapcsolatot elindítva nincs ilyen probléma, mindig van hálózat. Régebbi gépemben lévő szintén integrált Realtek 10/100 Mbps-es hálókártyával nem volt ilyen gond, azzal ment a router. Arra tippelek, hogy ez a router nem csípi a gigabites hálókártyát. Van erre valami megoldás, esetleg le lehet valahogy 'butítani' a hálókártyát, hogy együtt tudjon működni a két eszköz? Oprendszer: Win7. Előre is köszönöm.

[ Szerkesztve ]

(#27577) Ryder1


Ryder1
senior tag

Sziasztok!

TL-WR740N router van itthon. Jelenleg egy PC van rákötve vezetékkel, illetve mobilokat wifivel használjuk. Jövő héten bővül a család egy újabb PC-vel, amit szintén vezetékkel kötnék a routerre. Arra lennék kíváncsi, hogy kell valamit állítani, hogy a router ne részesítse előnyben egyik PC-t sem, vagy magától egyenlő mértékben ossza meg a sávszélességet? Esetleg bármi más ajánlott beállítás, amit érdemes lenne majd megcsinálnom?

Köszönöm!

(#27578) Gubek-Einste válasza Ryder1 (#27577) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ha nincsen valamilyen ez irányú beállítás akkor a rácsatlakozó eszközök annyit használ a rendelkezésre álló sávszélességből amennyit tud/akar.
Ha jó ahogy most van akkor nem kell semmit sem beállítani.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#27579) Ryder1 válasza Gubek-Einste (#27578) üzenetére


Ryder1
senior tag

Rendben, köszi.

(#27580) mezis válasza zoolio (#27576) üzenetére


mezis
nagyúr

Üdv.!
Állíts be fix sebességet a PC-n.

mezis

(#27581) RetepNyaraB


RetepNyaraB
veterán

Sziasztok,

Mit tehetek, ha a laptopon letrehozott otthoni halozatra nem tud csatlakozni a PC, mert allitolag nincs szinkronizalva a ket gepen az idö? egesz pontosan a laptopon futtatva a hibaelharitot aszongya, nincs beallitva a teli idö es az jajdenagyon blabla. De be van, azonos time szerver, bios idö, minden ugyanaz. Többszöri atallitas, vissszaallitas hatasara sem ter jobb belatasra. A laptop lett visszaallitva gyari alapra, korabban minden oke volt, csak egy elcseszett Ubuntu törles a win mellöl zavart okozott az eröben.

:R

ui.: szivesen megusznam komplett ujratelepites nelkül...

[ Szerkesztve ]

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#27582) btz válasza RetepNyaraB (#27581) üzenetére


btz
addikt

Kérdezd meg a Microsoftot hogy miköze a helyi hálózatodhoz az időnek.

ⓑⓣⓩ

(#27583) btz


btz
addikt

Ha egy tplink egyik lan portjába bekötök egy routert ami átjáró az internetre (tehát egy modemre van kötve) akkor a router gyári firmware átjárónak fogja használni az internet átjáró routert?
Sys tools -> Diagnostik-ban egy ping google.hu értékre mit fog dobni? Eddig úgy látom hogy mindig csak a wan ágat akarja használni gyári fw nél. OpenWRT-ben luci felületen hol lehet belőni a lannak átjárót? Küldene valaki képet erről?

ⓑⓣⓩ

(#27584) Batib


Batib
őstag

Hali!
A következő a gondom. Invitel a szogáltató, tv és vdsl net a szolgáltatás. Az eszköz amit kaptam egy ZTE ZXHN H168N HGW. Már sikerült megoldanom, hogy az addigi 1 net 3 tv csatlakozás megfordítva legyen. Tehát van 3 net csatlakozásom és egy tv. Most az a gond, hogy az egyik helységbe kellene 2 net csatlakozás. (Smart tv és linuxos műholdas box) Még egy kábelt oda nem tudok elvinni. Eddig a box kapta lanon és a tv wi-fin a netet. Sajna a wifi szűk keresztmetszet és szeretném a tv-t is lanon csatlakoztatni. Van neke egy linksys wrt54gl routerem. Ezzel kéne valahogy megoldani.Ha úgy kötöm, hogy a linksys internet aljzatába dugom a lan kábelt a két klienst pedig az 1-2-es portba akkor van net mindenhol, de nincs DLNA megosztás a tv-hez. A "servioo nem megy át" Sajna a linksyst a 192.168.111.1 címen nem tudom elérni. Egy régebbi kisérletnél még ez működött. Ha lan kábelt a linksys lan1. portjába dugom akkor nincs net. Tudtok segíteni?

Az optimista az alagút végén a fényt látja, a pesszimista a sötétséget, a realista a közelgő mozdonyt. A mozdonyvezető pedig a 3 hülyét a sineken

(#27585) mezis válasza Batib (#27584) üzenetére


mezis
nagyúr

Üdv!
Próbáld meg a Linksys-t a 192.168.1.1-es címen (vagy reseteld és a kézikönybelin) elérni.
A beállítást meg ennek megfelelően.

mezis

(#27586) Batib válasza mezis (#27585) üzenetére


Batib
őstag

Köszi!
"Próbáld meg a Linksys-t a 192.168.1.1-es címen" Ezen a ZTE jön be.

[ Szerkesztve ]

Az optimista az alagút végén a fényt látja, a pesszimista a sötétséget, a realista a közelgő mozdonyt. A mozdonyvezető pedig a 3 hülyét a sineken

(#27587) Batib válasza Batib (#27586) üzenetére


Batib
őstag

Fura, mert a tv és az STB is eléri a hálózatot és a netet is. A PC irányából viszont nem érem el sem a linksyst
sem az stb-t. (sem weben sem ftp-n) Pedig látom a címüket.
Linksys 192.168.111.1
TV:192.168.111.139
STB:192.168.111.113

Az optimista az alagút végén a fényt látja, a pesszimista a sötétséget, a realista a közelgő mozdonyt. A mozdonyvezető pedig a 3 hülyét a sineken

(#27588) mezis válasza Batib (#27586) üzenetére


mezis
nagyúr

Amikor a "B" típurú routert bogyózod, csak ahhoz legyél csatlakoztatva, semmi máshoz.
(Ha olyankor nincs DHCP-d állíts be fix vagy alternatív IP címet a megfelelő alhálóba. Ebben az esetben talán 192.168.111.x-et.

mezis

(#27589) #40835072


#40835072
törölt tag

Linksys WRT120N routert használok, és ~fél óránként elmegy az internet "nincs internetkapcsolat" sárga ikon a tálcán, és ki/be kell kapcsolni a routert hogy megint legyen, egyre gyakrabban csinálja ezt.

Több eszköz is használja Wifin keresztül kábelesen egy se.

Mit lehet csinálni? :R

[ Szerkesztve ]

(#27590) Intruder2k5 válasza #40835072 (#27589) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ez így elég kevés infó, de például...

- routert reset-elni, újra beállítani
- routert reset-elni, firmware-t frissíteni, újra beállítani
- internetszolgáltatónál bejelenteni
- modemet cserélni

[ Szerkesztve ]

(#27591) fefe172


fefe172
tag

Üdv !
Segítséget kérnék hozzáértő szakiktól az alábbiak alapján, mert nálam nagyon megállt a tudomány.
Adott 1 TP-Link 1043-es router 150/60-as nettel, melynek egyik portjára egy TP-LINK TL-SG1005D típusú switch van rá kötve . A switchre 1 Samu okos tv, 1 asztali pc van rákötve ( melyeken van net) ill. 1 ASUS K52J típusú laptopot kötnék kábellel de itt adódik a probléma. Ugyanis hiába kötöm össze a laptopot a switchel nincs internet a laptopon, de még az összekötés alapján a switchen levő led sem világit. A kábel jó ( gyári szerelt és másikat is kipróbáltam) mivel ha a switcből kihúzom azt a kábelt ami a routerből jön és egy toldóval összekötöm a laptopba menő kábellel akkor a laptopon van internet. Na ehhez kérném a segítségeteket miért nem csatlakozik a laptop a switchez? Valamit a laptopba kell állítani? ( driver a hálókártyán a legújabb van fent)

(#27592) zoolio válasza mezis (#27580) üzenetére


zoolio
tag

Köszönöm, sikerült a "butítás", a hálókártyát beállítottam fix 100 Mbps-re, így jó.

(#27593) Remus


Remus
tag

Sziasztok!

Következő problémával állok szemben ebben kérnék egy kis segítséget.....
Otthoni hálózat összetevői:
hp micro server--- freenas fut rajta és van egy hp remote acces card benne
tplink 841n router dd-wrt fw-el
asztali pc win8-al

Eddig gond nélkül tudtam használni helyi hálózaton, tudtam konfigurálni a servert. Egy ideig üzemen kivül volt és a router is volt resetelve. Most hogy újra összeállítottam a rendszert kábeles helyi hálózaton a pc-ről nem érem el se az acces cardot se a servert, a router viszont igen. Ha átlépek a pc-vel wifi kapcsolatra akkor gond nélkül működik minden, illetve ddns-el kivülről is látom mondjuk egy mobilnettel.
Szóval a gondom az hogy kábelesen ugyan arra a routerrel kapcsolódom és nem látom a server-t, ugyan arra a routerre kapcsolódva wifivel meg igen.
Újra konfiguráltam már a servert is és a routert is és akkor sem. Hol lehet a difi :)
Router szivat vagy a win8.1 nek van valami makacs védelme...kipróbáltam tűzfal nélkül is de ugyan ez

Tévedni emberi dolog, a sündisznó is megmondta a súrolókefén :D

(#27594) btz válasza fefe172 (#27591) üzenetére


btz
addikt

Switch port hibája esetleg?

ⓑⓣⓩ

(#27595) fefe172 válasza btz (#27594) üzenetére


fefe172
tag

nem hiszem, mivel több porton is kipróbáltam és ott is ez a helyzet viszont ha mást csatlakoztatok akkor az működik azon a porton, egyébként meg zsír új a switch bár ez nem mindig jelent valamit

(#27596) Pityke78


Pityke78
őstag

Sziasztok!

Egyik ismerősömnek olyan problémája van, hogy T-mobilos modemes netjük van,a mi eddig hiba nélkül működött kábelen és wifi-n egyaránt.
Állítólag feltették a NOD32-t és azóta a gép nem tud csatlakozni a netre. Azóta leszedték a NOD-ot, de azóta sem változott a szitu.

Vagyis a gép kapcsolódik a modemhez, vagy wifi-n keresztül látja a hálózatot, van is adatátvitel, de egyik böngésző sem hoz be egyetlen-egy weboldalt sem.

Mi lehet a gond, mit kellene megnézni?

Amúgy windows 8 oprendszer van és egy lenovo laptop az áldozat.

A másik asztali gépen, vagy egyéb eszközön meg a hálózat, net.

Köszi

[ Szerkesztve ]

(#27597) mezis válasza Pityke78 (#27596) üzenetére


mezis
nagyúr

Újra a drivert. Akkor, ha a Win nem akarja a frissítést. Töröjék és akkor kénytelen lesz dolgozni a dologkerülője..

mezis

(#27598) Pityke78 válasza mezis (#27597) üzenetére


Pityke78
őstag

Melyik drivert?

(#27599) krealon válasza btz (#27582) üzenetére


krealon
veterán

"Kérdezd meg a Microsoftot hogy miköze a helyi hálózatodhoz az időnek."

A Samba kerberos protokollal hitelesit, ami viszont a pontos idohoz kotott (UTC) tobb gep eseten. Emiatt szokseges a halozatban az idoszinkron.

(#27600) krealon válasza RetepNyaraB (#27581) üzenetére


krealon
veterán

"Mit tehetek, ha a laptopon letrehozott otthoni halozatra nem tud csatlakozni a PC, mert allitolag nincs szinkronizalva a ket gepen az idö? egesz pontosan a laptopon futtatva a hibaelharitot aszongya, nincs beallitva a teli idö es az jajdenagyon blabla. De be van, azonos time szerver, bios idö, minden ugyanaz. Többszöri atallitas, vissszaallitas hatasara sem ter jobb belatasra. A laptop lett visszaallitva gyari alapra, korabban minden oke volt, csak egy elcseszett Ubuntu törles a win mellöl zavart okozott az eröben."

A Linux-ok (es a tobbi Unix szarmazek is) UTC idovel dolgoznak rendszer szinten es e szerint allitjak be a BIOS orajat is.
A Windows viszont a helyi idot tarolja / feltetelezi a BIOS real time clock-jaban (RTC).

Administratori parancssorbol a

w32tm /resync /nowait

parancs kenyszeriti az idoszinkronizaciot.

Alapertelmezetten a windows csak hetente egyszer ellenorzi a pontos idot.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.