Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#56001) Reggie0 válasza devil-k (#56000) üzenetére


Reggie0
félisten

Akkor szerintem jobb, mert 2-3 ev mulva nem kell azon kapkodnod a fejed, hogy meg kaphato-e :) De igazabol ez csak anyagi kerdes, ha belefer jobb ha elore megvan.

(#56002) devil-k válasza Reggie0 (#56001) üzenetére


devil-k
nagyúr

Ugyanígy vagyok vele. Ha úgyis vésni kell most, akkor had szóljon, aztán nem kell ezzel foglalkozni.

- mozi bolondéria -

(#56003) ArthurShelby


ArthurShelby
addikt

Mit állítok be rosszul az openvpn-en?
Szeretném elérni a klienseket is, így csak a routert érem el (és a rajta lévő megosztást), de a nas megosztását nem érem el (pingelni sem tudom).

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#56004) MasterMark válasza ArthurShelby (#56003) üzenetére


MasterMark
titán

VPN subnet

szerk.: Bár a push lan to clients elméletileg akkor meg kéne natolja.

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#56005) lanszelot


lanszelot
addikt

Hello,
Osztott netünk van a szomszédokkal, és wifi-n lehet rá csatlakozni.
A szomszéd beújított egy powerline adapterrel, nem tudom milyen, mert leragasztotta.
Ha veszek mellé egy ilyet, fog működni a másiktól?
Nem fogják zavarni egymást?

(#56006) Doky586 válasza lanszelot (#56005) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Közös a villanyórátok is..? A villanyt is a szomszédtól kapod..? Tud róla? :U

(#56007) E.Kaufmann válasza Doky586 (#56006) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Ilyen szép önlebuktatást még nem láttunk ;]
Csak aztán nehogy csináljon egy hurkot a hálóban, hogy még a szomszéd netje is lehalljon :DDD
Amúgy vagy olyan Powerline kell, ahol mindkét eszköz ugyanolyan (nem kötelező, de ajánlott, valamint magától nem fog összekapcsolódni a kettő, ha nem párban árulták) valamint én próbáltam a sima AV1000-eset, de nem lehet hasraesni tőle, ahogy nézegettem, valahol az AV1300-2000 jelzésű eszközök képesek már legyőzni kis távon, kevés árnyékolás mellett a wifi-t (AC és afelett), amik egyszerre a nulla-fázis és a nulla-védőföldet is használják adatátvitelre.

[ Szerkesztve ]

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#56008) lanszelot válasza E.Kaufmann (#56007) üzenetére


lanszelot
addikt

Nagyon szűk a látókörötök. Ne magatokból induljatok ki... :N
9 lakás használja ugyanazt a netet.
A landlord nem engedi bekötni , így nincs más esély a netre.
Amit linkeltem az egy pár, nem értem miről beszélsz.
A netes hub -nál a konektor az ugyanaz a konektor /2db/ ahova a másik van dugva, mellé dugnám be, kihúzom a hub-ot, és bedugom a powerline-ba amit berakok. Így en is be tudom rakni.
De össze akad-e a kettő. A másik fogalmam sincs milyen fajta powerline, úgy néz ki mint amit vennék /gondoltam ha más össze akadhat, vagy ha ugyanilyen össze akadhat...stb/ Ha kell kihúzom és megnézem.

[ Szerkesztve ]

(#56009) Doky586 válasza lanszelot (#56008) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Inkább csináljátok meg rendesen!
Húzzatok mindenkihez UTP (cat5e) kábelt (erkélyen, ablakon, falon át), mindenkinél saját routere (v switch) ossza tovább. Így akár még biztonságos is lenne és gyors is. :K

[ Szerkesztve ]

(#56010) E.Kaufmann válasza lanszelot (#56008) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

hú de fak iz landlord? :F
On:https://www.ostelsat.hu/rj-45_lapos_ablak_atvezeto_kabel_N9203.htm

[ Szerkesztve ]

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#56011) lanszelot válasza E.Kaufmann (#56010) üzenetére


lanszelot
addikt

Ezt a részt hagyjuk, egyszer már benéztétek, most másodszor is.
Írtam, szűk a látókörötök. :K
A kérdésem, működik-e majd, vagy sem?
Össze akad-e, vagy sem?

(#56012) E.Kaufmann válasza lanszelot (#56011) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

De mégis, ki az a landlord? Helyi szolgáltató, háziúr, apu. anyu, barinő vagy barinő szülei?
Magától biztos nem fog, párosítani kell a kettőt rajtuk levő gombbal vagy pedig webes felületen vagy kezelőprogrammal összelőni, már amelyiknek van, az én D-Linkjeimhez egyik sem jár. TP-link-nek van programja, de érdemesebb gombbal párosítani, pl egy elosztóba dugni a kettőt és úgy. Egyes eszközök (TP-linkeknél láttam ilyen leírást) támogatják több eszköz összeláncolását, ott a gombok megnyomásának sorrendje talán számít, meg kell nézni a kézikönyvet.

[ Szerkesztve ]

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#56013) lanszelot válasza E.Kaufmann (#56012) üzenetére


lanszelot
addikt

Landlord - Főbérlő
Milyen párosításról beszélsz?
Összeakadást kérdeztem.
Van az övé az engem nem érdekel. És amit veszek.
Az övé és az enyém ugyanabban a konektorben egymás mellett.
Okozhat problémát? Össze akad pl /nem össze párosít, az teljesen más szó/

(#56014) mezis válasza lanszelot (#56011) üzenetére


mezis
nagyúr

Azonos fázison lesz a két Pow.Line adaptered?

mezis

(#56015) lanszelot válasza mezis (#56014) üzenetére


lanszelot
addikt

1 dupla konektor /képen is látszik/
Tehát gondolom igen

(#56016) jerry311 válasza lanszelot (#56015) üzenetére


jerry311
nagyúr

Beállítástól függően vagy párosodnak vagy nem.
Ha igen, akkor elég 3, de ugye a sávszélesség is megoszlik, mert már 3-an lesznek a rendszerben, és nem beszélnek egyszerre.
Ha nem, akkor a 2 pár ugyanúgy zavarni fogja egymást, mint ha 2 WiFi ugyanazon a csatornán van.

(#56017) ArthurShelby válasza ArthurShelby (#56003) üzenetére


ArthurShelby
addikt

szerk: félre nyomtam, ide ment volna a válasz eredetileg: #56004 MasterMark

Tap-ot mondták nekem, de azt az android csak rootolva tudja elvileg. Lehet csak szimplán a fw bugos?

[ Szerkesztve ]

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#56018) MasterMark válasza ArthurShelby (#56017) üzenetére


MasterMark
titán

Nem hiszem, ha nem nat-ol hanem routeol akkor az elérni akart eszközök tűzfala is lehet a gond, mert nem biztos, hogy válaszol másik hálózatra amiben nem ő van. Windows pl ilyen, pingre se válaszol másnak, ha nem állítod át.

Switch Tax

(#56019) ArthurShelby válasza MasterMark (#56018) üzenetére


ArthurShelby
addikt

De ha nem vpn-en keresztül csatlakozom, akkor nincs gond.
Esetleg portot kell nyitni a vpn-nek (bár kétlem, ha tudok csatlakozni), vagy router tűzfalán kéne valamit állítanom? Esetleg route szabályt kéne hozzáadnom?

[ Szerkesztve ]

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#56020) MasterMark válasza ArthurShelby (#56019) üzenetére


MasterMark
titán

Azért mert otthon a saját hálódon vagy... A VPN meg a 10.8.0.0 ahogy ott be van állítva. Ezért a kliens tűzfala ezt idegen hálózatnak láthatja.
A routeren nem kéne semmit állítani, az be kéne állítsa a saját tűzfalát ehhez. Routing is be kéne hogy állítodjon ezzel együtt.

Már persze ha routeolt a vpn és nem nat-olt. Ez alapján nem tudom eldönteni, majd aki az asushoz ért megmondja.

De próbálj meg mást elérni a hálódon, mondjuk egy pc-t, meg kikapcsolt tűzfallal is. Pingeld meg. Mi a pingre a hibaüzenet? Timeout, vagy destination not reachable?

Switch Tax

(#56021) Downsampling


Downsampling
senior tag

Sziasztok!
A gigabites routerem 6 LAN portos, amiből az első kettő "összegezhető" (nem tudom, mi rá a jó kifejezés?). Ezt hogyan tudom megtenni? Ugyan a netem csak gigabites, de a belső hálón jól jöhetne ez a funkció. Csak nem tudom, hogy kell összeadni a két gigabites port sávszélességét?
Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#56022) Gubek-Einste válasza Downsampling (#56021) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Link aggregation-nak hívják ezt, mindkét eszköznek támogatni a kell, hogy működjön.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#56023) Reggie0 válasza lanszelot (#56013) üzenetére


Reggie0
félisten

Okozhat problemat, de nem kene. Sajnos garancia nincs ra, csak kiprobalni tudod. A rendelkezesre allo maximalis savszelesseget csokkenti, mert egy vezeteken osztoztok.

[ Szerkesztve ]

(#56024) huliganboy


huliganboy
addikt

Sziasztok!

Adott egy hálózat! Optika - modem - Router... Hogy tudom tesztelni, hogy mennyi lehet a tényleges lan-lan sebesség?

Windows és Linux(no gui) rendszer is rendelkezésre áll esetleg...

Köszi

(#56025) Reggie0 válasza huliganboy (#56024) üzenetére


Reggie0
félisten

iperf3

(#56026) lanszelot válasza Reggie0 (#56023) üzenetére


lanszelot
addikt

Köszönöm szépen a segítséget mindenkinek.
Mivel jelenleg 20 fel/10 le/ 20 ping, így csak javulhat, tehát ki fogom próbálni.
600-at tud elvileg az eszköz, én már 100 nak is örülnék.

(#56027) mezis válasza lanszelot (#56026) üzenetére


mezis
nagyúr

Nekem még nem világos, hogy a két db Pow.Line adaptered hogy fog működni.
Egyik UTP kábellel kapcsolódik az internethez (amit WiFi-n kapsz?) és a 240V-os vezetéken továbbítja a párjához, amihez meg megint UTP kábellel kapcsolódsz a PC-ddel? :F

mezis

(#56028) jerry311 válasza lanszelot (#56026) üzenetére


jerry311
nagyúr

Majd kiderül...
Nekem 1000-es van (D-Link DHP‑W611AV TalkTalk brandinggel), ami 500-650 Mbps közti sebességeket mutat az admin felületen. Viszont csak 120-160-ig hajlandó felmenni ha pl. belső hálózaton másolok valami nagyot. Olyan forrásból szerezd be, ahova egyszerű visszaküldeni.

Routeren, kábelen tesztelve mennyi a sebesség? Angliában nem ritka a fos xDSL. Egyik ismerős 2-3 éve ilyen 2M/256k DSL-t tudott csak beköttetni, és majdnem két évet várt mire a szolgáltató megcsinálta az oda vezető gerincet, hogy legyen VDSL2 tűrhető sebességekkel.

(#56029) lanszelot válasza jerry311 (#56028) üzenetére


lanszelot
addikt

Ez egy lakóház, 9 lakással, és 1 nethub a folyosón, amire wifi-vel lehet kapcsolódni.
Nem a net xar, a kapcsolódás.
Mivel 1 hub-ra 9 lakás x eszköze kapcsolódik a hub nem bírja.
Ezért ez a "jó" sebesség.
Jelenleg HUB -> wifi -> Routerem -> switch - > eszközök
Ezt próbálnám kicsit tuningolni a PowLine -val /ha a szomszédnak lehet akkor nekem se szólhat/
Hub -> PowLine -> PowLine -> switch -> eszközök

(#56030) mezis válasza lanszelot (#56029) üzenetére


mezis
nagyúr

Erre a két Pow.Line adapterre kérdeztem az azonos fázist, nem a szomszédéra.

[ Szerkesztve ]

mezis

(#56031) lanszelot válasza mezis (#56030) üzenetére


lanszelot
addikt

ezt nem értem

(#56032) Reggie0 válasza mezis (#56030) üzenetére


Reggie0
félisten

Termeszetesen lehet, ahogy egy lakasban tobb pow.line adaptered is lehet ugy is, hogy nincs mindegyik mindegyikkel parositva.

(#56033) huliganboy válasza Reggie0 (#56025) üzenetére


huliganboy
addikt

Köszönöm

(#56034) Warzoz


Warzoz
senior tag

Sziasztok! Remélem jó helyen kérdezek.
Nemrég kötötte be a Digi a gigabites netet. Az ONT egy ZTE ZXHN F618 bridge módban, amire egy TP-Link Archer AX10 AX1500 routert kötöttem. 2 PC kábelen, 1 androidos TV és 4 okostelefon pedig wifin csatlakozik a routerhez.
Kábelen letöltési sebességnek 800-900 Mb/s-t mérek, de 2 telefonon, ami 5GHz-en csatlakozik, csak 150 Mb/s-t.
Mi lehet a gond?

(#56035) zolee001 válasza Warzoz (#56034) üzenetére


zolee001
őstag

A Wifi
Amugy telefonon mire nem elég 150Mbit?

(#56036) E.Kaufmann válasza zolee001 (#56035) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Nekem ha mellé rakom az AP-nak, akkor se mér 20 mbit-nél többet Redmi 7-en (100 mbit WAN, 2,4GHZ N mód a mobil felé), eleve nem is valami combosak ezek a telók, hogy bírják a tempót szerintem. Valamint kérdés a telefonban konkrétan milyen Wifi konfiguráció van, mert mondjuk 1 antennával AC módban 80MHz-s csatorna mellett a nyers 150MBit nem is súlyos, nem is kritikus, ahogy az elvtársak mondanák :D, de az elvi max is asszem 450 Mbit, mely sebességeket Wifi esetén kapásból osztani kell kettővel, hogy a valós értéket megtippeljük (egy szobán belül, ideális körülmények esetén).

[ Szerkesztve ]

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#56037) Warzoz válasza E.Kaufmann (#56036) üzenetére


Warzoz
senior tag

Az egyik telefon egy Samsung Galaxy A7 (2018), kétcsatornás WiFi modem 802.11a/b/g/n/ac szabványú.
A másik meg egy Redmi Note 7. Ennél nem találom, hogy hány csatornás a WiFi modem.

(#56038) E.Kaufmann válasza Warzoz (#56037) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

A két csatorna nem egyenlő két antennával, csak annyit jelent, hogy 2.4GHZ-s és 5GHz-s hálózatra is fel tud csatlakozni. Az a lényeg, adott frekisávon hány antennát tud egyszerre használni (az úgynevezett spatial stream-ek száma ), valamint hiába írják sok eszközön egy összegben a 2,4 és 5GHz-s sebességeket, nem fog összeadódni a kettő, csak nagyon spéci esetekben és tuti nem egy ilyen mobillal.

[ Szerkesztve ]

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#56039) zolee001


zolee001
őstag

Életemben nem méricskéltem de most megtettem,412,21 a speedtest Sony telefon és böngészöböl mérve
(idióta appokat nem töltök le)
De ha 41.221 Mbit/s lenne akkor is igen jól tudnék aludni

(#56040) Warzoz válasza zolee001 (#56039) üzenetére


Warzoz
senior tag

Ha nálam is 412 Mb/s lenne, én is jól aludnék.

(#56041) MasterMark


MasterMark
titán

2 stream-es AC-val 867-es linken azért olyan 350-450-et tudnia kéne hozni.

Switch Tax

(#56042) sandró60 válasza zolee001 (#56039) üzenetére


sandró60
addikt

Nem dicsekvés.Nálam az Új Poco X3-mérve
Az 5g-en [kép]
A 2.4G-en [kép]
Archer Ca6 1200 routertől félméterre mérve,de távolabb is majdnem megvan
Érdekes más telefonnal a felét mértem.Akkor ezek szerint a telefon képessége is számít?

[ Szerkesztve ]

(#56043) MasterMark válasza sandró60 (#56042) üzenetére


MasterMark
titán

Ez linksebesség, nem pedig valós mért átvitel...

Switch Tax

(#56044) E.Kaufmann válasza sandró60 (#56042) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Az én First Austria rádiósmagnóm meg 1000W PMPO ;]

[ Szerkesztve ]

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#56045) G.A. válasza user12 (#55998) üzenetére


G.A.
aktív tag

Lehet megnézem kevesebb kapcsolattal. Bár a NAS-on nem okozott eddig gondot. Egy Archer C7 az manapság "gyengének" számit? WRT54(G/GL)-ről váltottam nem olyan rég (~4éve).

Az IPv6-os hibát szerintem én okoztam.
LAN oldalon 3 beállitás van: DHCPv6, SLAAC+Stateless, SLAAC+RDNSS
Átváltottam SLAAC+Stateless módról DHCPv6-ra. A módok között mi a különbség? Mikor melyiket kell/érdemes használni? Ez szolgáltató függő?

(#56046) MasterMark válasza G.A. (#56045) üzenetére


MasterMark
titán

Azok az IPv6 beállítások sokkal bonyolultabb, hogy ide beleférjen, de röviden, neked a SLAAC fog kelleni.

DHCPv6 csak akkor kellene, ha tudnád is, hogy mi az.

Switch Tax

(#56047) zolee001 válasza sandró60 (#56042) üzenetére


zolee001
őstag

"Akkor ezek szerint a telefon képessége is számít?"

Terészetesen számit ,hogy milyen (tipusu) hardware (wifi) van benne

(#56048) Reggie0 válasza sandró60 (#56042) üzenetére


Reggie0
félisten

Nekem a mikrotikkel 1733mbit/s a kapcsolat sebessege(laptoppal), de 600mbit felett sosem jart a maximalis atviteli sebesseg. Mindket oldal gyakorlati kepessegei szamitanak es abbol lesz majd valami.

[ Szerkesztve ]

(#56049) jerry311 válasza Warzoz (#56040) üzenetére


jerry311
nagyúr

Akadozik valami? Nem megy rendesen a YouTube vagy a Facebook?
Amíg nincs ilyen gond, addig igazából mindegy, hogy 150 vagy 412.
Razer Phone 2 most éppen 82 Mbps-re hajlandó, pedig hát 802.11 a/b/g/n/ac. 1440p natív felbontáson szépen megy a video, nem akadozik.

Ha csak a számokkal van a gond, akkor próbálj meg kibékülni vele, úgyis változik amint megmozdítod a telefont. Ha valós problémát okoz, akkor érdemes rajta dolgozni.

(#56050) huliganboy


huliganboy
addikt

Sziasztok!

Telekom optika esetén ahol van modem, az Ac65p milyen módban érdemes használni?

AP vagy Router?

Köszönöm

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.