Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#26951) Gubek-Einste válasza basaharc502 (#26950) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ez egy nagyon öreg router, vegyél helyette egy újat.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#26952) basaharc502 válasza Gubek-Einste (#26951) üzenetére


basaharc502
aktív tag

Hát köszönöm, ez sokat segített.

(#26953) mezis válasza ignisz (#26948) üzenetére


mezis
nagyúr

AIDA64-el megtudhatod a chip-ek típusát és megnézheted a gyárak honlapján a drivereket. (Intel, Atheros, Broadcom, Ralink, AMD,...)

mezis

(#26954) Gubek-Einste válasza basaharc502 (#26952) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Tehetsz egy próbát a reset-tel hátha megoldja a gondot de mivel öreg a router így folyamatosan várhatóak lesznek a jövőben is gondok vele, érdemes lenne lecserélni egy újabb típusra.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#26955) ignisz válasza mezis (#26953) üzenetére


ignisz
senior tag

Köszönöm, megpróbálom.

(#26956) Magnat válasza Gubek-Einste (#26951) üzenetére


Magnat
veterán

Ráadásul már újkorában is elég problémás darab volt.

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#26957) nines


nines
csendes tag

Sziasztok. Segítségre volna szükségem. Adva van a 2 routeres hálózatom (t-home szolgáltató) ahol egy Asus routerre van rácsatlakoztatva egy TP link router. Egészen addig örültem, hogy sikerült egybe kötni őket amíg teljesen véletlenszerűen a wifivel rácsatlakoztatott eszközöket nem kezde el ledobálni mind a két router. Esetleg csak simán bekapcsolom a tv-t a konzolt, a tabletet és nem jön a net. A telefonom azt írja hogy nem stabil a kapcsolat. Hálózat van internet nincs.
Dinamikus IP van és úgy kötöttem egybe hogy T-home modem -> Asus router WAN -> TP-Link LAN mit ronthattam el?

(#26958) Gubek-Einste válasza nines (#26957) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

ÍGY van beállítva?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#26959) nines válasza Gubek-Einste (#26958) üzenetére


nines
csendes tag

Minden automatikus. Éppen updatelni akartam hozzászólásomat, hogy szerintem B router ugyanabban a tartoményban osztja az IP címeket az A router és lehet ez okoz gondot?

(#26960) Gubek-Einste válasza nines (#26959) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Úgy állítsd be ahogyan a linken leírásban van.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#26961) Vesa


Vesa
veterán

Sziasztok,

A házban ki van építve egy belső network, arra csatlakozik 3db PC+1db NAS+a WiFi-s eszközök. Az egész meg "lóg a neten" egy routeren keresztül.
Azt szeretném megoldani, hogy az egyik PC és a NAS kizárólag a belső hálón legyen elérhető illetve látható, az interhet felé viszont lockolva legyenek. Hogyan tudom teljesen kizárni a két gépet az internetről?
A NAS egy sima PC freeNAS-al.

A tudomány a valóság költészete!

(#26962) mezis válasza nines (#26959) üzenetére


mezis
nagyúr

Egyáltalán ne osztogasson. (Két dudás egy csárdában ? :( )

mezis

(#26963) nines válasza mezis (#26962) üzenetére


nines
csendes tag

Azért kellett az egész mert egy routerrel nem jutott el a net mindenhova a házban. Az marad, csak máshogy kell beállítani.

[ Szerkesztve ]

(#26964) nines válasza mezis (#26962) üzenetére


nines
csendes tag

Tyű Mezis te aztán értesz hozzá ahogy nézem a topic elejét..

(#26965) ignisz


ignisz
senior tag

Szép estét. Otthoni hálózatom egy kábel modemből, egy TP Link routerből, egy TP Link switchből áll. Egyik pillanatról a másikra elment a net. Ha közvetlen a modemre rakom a pc-t van net. Ha már csak a routert is rárakom elmegy a net. Két routerrel is próbálkoztam, egy régebbi D Linkkel is. Eredmény ugyanaz. Mi lehet a gond? A segítséget előre is köszönöm.

(#26966) Gubek-Einste válasza ignisz (#26965) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Pontosan milyen router-ekről van szó?
Ha géppel csatlakozol a modemre akkor van net? De ha router-rel akkor nincs? Ebben az esetben az a gond, hogy a szolgáltató MAC cím alapján van azonosítva az előfizető, ilyenkor a router-en klónozni kell annak a gépnek a MAC címét amivel jó net.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#26967) ignisz válasza Gubek-Einste (#26966) üzenetére


ignisz
senior tag

Szép napot! Ahogy elment net úgy jött vissza. A szolgáltató dinamikus IP címmel adja a netet. A router TP Link WR-842 ND. A régi az egy DIR 600-as.Többször szét szedtük a rendszert, s összeraktuk. Egyszer csak beindult a net, azóta is jó..

[ Szerkesztve ]

(#26968) ignisz válasza ignisz (#26967) üzenetére


ignisz
senior tag

Még egy érdekesség amit nem írtam le. Amikor csak modemről volt net, a fiam gépét csatlakoztatva nem volt. Az én gépem a modem és a router mellett van, a fiamé kb 15 m-es kábellel csatlakozik. Nem lehet, hogy a modem haldoklik?

(#26969) ignisz


ignisz
senior tag

Szép estét! Van egy Tenda A30-as Range Extenderem. Frissíteni szeretném a firmwaret. A saját oldaláról letöltöttem, kicsomagoltam egy újabbat. Elindítom a frissítést aztán megszakad a folyamat: Cannot open URL üzenettel. Miért van ez? Előre is köszönöm a segírséget.

(#26970) Gubek-Einste válasza ignisz (#26968) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Továbbra is azt mondom, hogy a szolgáltató csak a regisztrált MAC címmel hajlandó szolgáltatni, egy idő után van lehetőség új MAC címet regisztrálni.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#26971) nines válasza Gubek-Einste (#26960) üzenetére


nines
csendes tag

szia beállítottam úgy ahogy linkelted. Egyik B routerre csatlakozott eszköz viszont az A router DHCP tartományából kapott IP-t. Ez normális így? Az hittem volna, hogy a 192.168.0.99-as IP alá kap majd..

(#26972) mezis válasza ignisz (#26969) üzenetére


mezis
nagyúr

A gyári alapbeállításokra állt vissza. Azon az IP címen próbálsz csatlakozni ?

(Ugye UTP kábellel és nem WIfi kapcsolattal frissíted a firmware-t ? )

mezis

(#26973) ignisz válasza mezis (#26972) üzenetére


ignisz
senior tag

Azon az IP címen, UTP kábellel. Az előbb is végig ment az upgrade 100 %-ig, alul mutatta, hogy feltöltés. Az is végig 100 %-ig, kis szünet aztán " Cannot open URL".

(#26974) mezis válasza ignisz (#26973) üzenetére


mezis
nagyúr

És akkor upgrade után milyen IP címen tudtál csatlakozni ?
(Javasolják még upgrade előtt resetelni, vagyis a gyári alapbeállításra visszaállítani a routert.
Közvetlenül csatlakoztál vagy routeren keresztül ?)

mezis

(#26975) ignisz válasza mezis (#26974) üzenetére


ignisz
senior tag

Előtte megcsináltam a gyári visszaállítást, routeren keresztül próbáltam. Próbáltam közvetlen a gépre csatlakoztatni a tendát, de még annyira se ment. Mikor bejön az üzenet /Cannot.../ utána semmi nem történik, kilépek, s vissza ugyanazzal a címmel lépek.

[ Szerkesztve ]

(#26976) mezis válasza ignisz (#26975) üzenetére


mezis
nagyúr

És akkor maradt a régi firmware, vagy már az új van rajta ? :F

mezis

(#26977) ignisz válasza mezis (#26976) üzenetére


ignisz
senior tag

Még mindig a régi van.

[ Szerkesztve ]

(#26978) mezis válasza ignisz (#26977) üzenetére


mezis
nagyúr

A "Version" az a hw-re vagy firmware-ra vonatkozik ? :F

mezis

(#26979) ignisz válasza mezis (#26978) üzenetére


ignisz
senior tag

Szerintem firmvare. A Tenda megnyitásakor az adatlapon a firmware: V5.07.12_en. Próbáltam a .15-öst, a .27-est.

[ Szerkesztve ]

(#26980) Vesa


Vesa
veterán

Erre seniinek nincs ötlete?

A tudomány a valóság költészete!

(#26981) ignisz válasza ignisz (#26979) üzenetére


ignisz
senior tag

Mennem kell sajna. Köszönöm a segítséget.

(#26982) mezis válasza ignisz (#26981) üzenetére


mezis
nagyúr

Gagyi cég. "Unzip"-re biztat és ".rar"-t tölthetsz le. Dátumok, verziószámok érthetetlenül kavarodnak.
Örülj, hogy még működik az extendered ! :K

mezis

(#26983) soldi3r


soldi3r
veterán

Jo reggelt!
Igazabol nem talaltam ettol alkalmasabb topikot a kerdesemnek, ezert itt tennem fel. Egy lehetoleg ingyenes, vagy olcso magyar proxy-t tudnatok nekem mondani? Nincs semmi extra igenyem ezen kivul, csak a gmailem es talan a facebookom szeretnem elerni rajta keresztul.

[ Szerkesztve ]

E30 (oo=[][]=oo)

(#26984) Ruszki


Ruszki
senior tag

Üdv Mindenkinek!

Az lenne a kérdésem,hogy otthon az emeleten van egy ZXHN H108L ZTE wifi router, de sajnos nem jön le rendesen a jel viszont van lent lan a TV miatt.Van itthon egy TP-Link WR741ND-s routerem.A kettőt,hogy tudnám összehozni?
Most azt csináltam,hogy a TP-Linken letiltottam a DHCP-t kapott egy másik LAN címet a wifi chanelt átállítottam de semmi nem megy.Ami fentről jön le Lan az belemegy a TP-Link egyik Lan portjába!
Ha valakinek van valami épkézláb ötlete az jöhet!

Üdv,Ruszki!

Az optimista a fényt látja az alagút végén, a pesszimista a sötétet az alagútban, a realista a közeledő vonatot, a mozdonyvezető pedig a három idiótát a síneken.

(#26985) mobilizmo válasza Ruszki (#26984) üzenetére


mobilizmo
addikt

Esetleg ez?

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#26986) Ruszki válasza mobilizmo (#26985) üzenetére


Ruszki
senior tag

Ugyanazt a titkosítást és SSID-t adjam meg akkor a B routeren!?
Mert a többi az stimmelt!:)

[ Szerkesztve ]

Az optimista a fényt látja az alagút végén, a pesszimista a sötétet az alagútban, a realista a közeledő vonatot, a mozdonyvezető pedig a három idiótát a síneken.

(#26987) Ruszki válasza Ruszki (#26986) üzenetére


Ruszki
senior tag

Nem akar működni sajnos! :(

Az optimista a fényt látja az alagút végén, a pesszimista a sötétet az alagútban, a realista a közeledő vonatot, a mozdonyvezető pedig a három idiótát a síneken.

(#26988) utas666


utas666
tag

XP-s gépeken a wifis netet osztanám tovább egy ethernet kábelen.

A kliens gépen, ahová kábelen menne az internet (A):
10.10.10.2
255.255.255.0
10.10.10.1 a gateway

A másik, wifis internetes gépen (B):
10.10.10.1
255.255.255.0
a többi üres
+egy élő wifis kapcsolat az internetre, 192.168.1.1. rendben müxik
+IPEnableRouter=1 regedit-ben "ipconfig /all" --> IP Routing Enabled ... Yes

Na most pineglem B-ről A-t (ping 10.10.10.2), rendben. Pingelném A-ról B-t (ping 10.10.10.1) és elemgy a kérés látom B-n futó packet capturrel, de válasz nincs, B nem hajlandó válaszolni A pingjére, habár megkapja azt.

Mi lehet a gond?

[ Szerkesztve ]

(#26989) Magnat válasza utas666 (#26988) üzenetére


Magnat
veterán

Tűzfal van? Ha igen, engedi a packeteket? Wiresharkkal ha megmonitorozod, sok minden kiderülhet.

Szerk: Jah bocs, most látom, h próbáltad, szóval a B-n látod h odaér a ping, de nem küldi vissza a pongot?

[ Szerkesztve ]

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#26990) utas666 válasza Magnat (#26989) üzenetére


utas666
tag

Pontosan, B megkapja, de nem válaszol, ezért A-n timeout. Nincsen tűzfal.
Esetleg nem lehet valami service dependency-je a dolognak (RPC, DCOM)?

Amúgy az elgondolásom jó lenne a net megosztásra?

(A végén egyébként egy androidos forgalmat szeretnék majd átroutolni egy XP-n, csak gondoltam valami egyszerűbbel kezdek, két XP-s géppel, amit jobban ismerek.)

(#26991) AtHoS


AtHoS
nagyúr

Sziasztok!

Egy tp-link wr740 router által szolgáltatott wifi jelet kellene megerősítenem net megosztás céljából egy olyan épületben, ahol egy folyosó választja ketté hosszirányban középen a helyiségeket. A router majdnem az épület egyik sarkában helyezkedik el és a az átellenes sarokban a laptopok wifi kapcsolata meg-megszakadozik, tehát erősebb jelre lenne szükség. Kábelezés jelenleg nem megoldható, így valami vezeték nélküli megoldást lenne jó kialakítani.

read-only mode on the forum

(#26992) Magnat válasza utas666 (#26990) üzenetére


Magnat
veterán

Nekem így szemre teljesen jónak tűnik ... csak ez a két interface van a router pc-n, nincs vmi virtuális gép interface v vmi ilyesmi ahova átroutolja a választ esetleg? Az internet sem működik egyébként az A gépen?

[ Szerkesztve ]

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#26993) utas666 válasza Magnat (#26992) üzenetére


utas666
tag

Akad, de azok disabled-re vannak téve. Külön A-ról is tudtam netezni, csak így, +1 gép közbeiktatásával nem megy. Nagyon arra gynakszom, hogy ki van lőve valami fontos service és azért.

Van például ez, ami indításra hibát ad és lehet hogy futnia kéne (bár vissza pinget nem tudom miért érintené):
Srvice name: RemoteAccess
Display name: Routing and Remote Access
Description: Offers routing services to businesses in local area and wide area network environments.

XP alatt is van ilyen csak ott nem mutatja a dependecyket, amiből elég sok van neki, többek közt RPC meg DCOM és én korábban turkáltam errefelé, amikor lezártam a 135-ös TCP portot.

(#26994) Habsteve


Habsteve
tag

Sziasztok!
Adott 841nd v7 DD-WRT v24-sp2 (06/23/14) std (SVN revision 24461), Digi100. Melyik a jobb szoft rá dd-wrt, openwrt vagy gyári? Másik hogy kábelen átmegy 100mbs wifin viszont csak 15, van-e vmi beállítás ami korlátozza?

(#26995) Gubek-Einste válasza Habsteve (#26994) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

inSSIDer mit mutat?
Milyen környezetben (falak száma/anyaga, távolságok) van használva?
Mennyi és milyen adapter/kliens csatlakozik rá?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#26996) Halfer


Halfer
tag

Sziasztok!
Egy kis tanács kellene, hogy egy adott szituációban milyen beállításokra figyeljek oda:
Van egy ház, ADSL ide jön be, a modem össze van kötve egy TP-Link wifi routerrel. Van egy másik ház, ide kábellel van átvezetve egy másik (MSI) router, hogy abban a házban is elérhető legyen a wifi. Van valamilyen nem-alapbeállítás amire oda kell figyelnem annak érdekében, hogy biztonságos maradjon a hálózat? Ilyenre gondolok, hogy dupla NAT, külön alhálózat, ap/switch mód melyik routernél és milyen esetben?
+1 amatőr kérdés: a két routert kell utp-vel összekötnöm? A modememben csak egy hely van és éppen azon van az első router.
Köszi előre is!

[ Szerkesztve ]

(#26997) Cxgrav válasza Halfer (#26996) üzenetére


Cxgrav
senior tag

Szia!

Amennyiben a 2 házban megfelel az a felállás, hogy 1 ugyan azon hálózatban lesz mindenki (file share megvalósulhat), akkor a következőt javaslom:

1. TP-link router pl 192.168.0.1 IP és DHCP ON 192.168.0.10-től amennyi eszközt akarsz
2. MSI router DHCP OFF , 192.168.0.2 IP és a LAN lábába menjen az utp kábel a TP-link LAN lábából
3. A 2 wifi eltérő csatornán szórjón

[ Szerkesztve ]

Picture me Rollin' by 2pac

(#26998) Halfer válasza Cxgrav (#26997) üzenetére


Halfer
tag

Nagyon köszönöm.

(#26999) Chereiose


Chereiose
addikt

Sziasztok!
A következő a problémám:
Barátnőm Németországban dolgozik, ALdis netet szokott venni, ami egy stickből és egy simből áll. Eddig minden rendben volt vele,de amikor itthon volt újra raktam a win7et. Most rakta fel ezt az aldis cuccot, a programjával együtt, de így is folyamatosan keresi a windows az illesztő programot. Majd amikor mindent megtalált (4 zöld pipa) megint elkezdi keresni, a végén mindig újraindítást kér. Ilyenkor mindig megszakad a net. Arra gyanakszom (már a beállítások miatt is) hogy nem az aldis program kezeli a cuccot,hanem maga a windows. Hogyan lehetne ezt megoldani?
Előre is köszi!

(#27000) mezis válasza Chereiose (#26999) üzenetére


mezis
nagyúr

Üdv.:

A stick nem jelenik meg a meghajtók között ?
(Ha igen, talán ott lesz rajta a kezelő sw.)

mezis

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.