Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#26451) mobilizmo válasza Belnir (#26450) üzenetére


mobilizmo
addikt

Nem akarok hülyeséget beszélni, de szerintem szoftverrel csak akkor oldható meg, ha szervered van. Ott ugye nem is kell külön szoftver. A routeren kell megoldani a dolgot ami viszont szerintem firmware függő (ilyen értelemben szoftver az is). Nem ismerem ezt a típust, nem tudom a gyári fw-ben van-e ilyen lehetőség vagy van-e rá 3rd party fw amiben esetleg már van ilyen lehetőség. Nekem egy Asus RT-N16-om van nem gyári hanem Tomato fw-el, ebben van logolás.

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#26452) krealon válasza Belnir (#26450) üzenetére


krealon
veterán

"Csak a weboldal címe (link) érdekel, mint ahogy a böngészők előzményiben is szerepel. Ezt lehet szoftverrel figyelni, avagy olyan router kell, amely naplóz? jelenleg egy TP-Link TL-WR740N routerem van, a legfrissebb firmware-rel."

A Gargoyle firmware tudja ezt.

A hardware verzionak (a router aljan levo cimken) megfelelo valtozatot tedd fel.

(#26453) Belnir válasza krealon (#26452) üzenetére


Belnir
csendes tag

Köszönöm szépen! :R

Intel G4560, AsRock B150M-HDS, 8Gb RAM

(#26454) paavoo


paavoo
aktív tag

Sziasztok!
Egy TP-link 841N-es routert cseréltem le Asus RT-N12 D1-re.
Eddig sima wines megosztással (SMB) másolgattam a wifin lógó eszközök (win7) között, viszont most egyik se látja a másikat az új router óta.
Ilyenkor mi a teendő?

[ Szerkesztve ]

(#26455) krealon válasza paavoo (#26454) üzenetére


krealon
veterán

Allitsd be a Win-en a halozatot "Otthoni"-ra.

(#26456) smallmer


smallmer
őstag

Sziasztok,
azt hogyan tudom megoldani két xp-s gépen, hogy az egyik wifivel veszi a netet és ethernet kábellel a másikra átviszem?
s.o.s

(#26457) Gubek-Einste válasza smallmer (#26456) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

ÍGY

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#26458) krealon válasza smallmer (#26456) üzenetére


krealon
veterán

Jobbkatt a Vezeteknelkuli halozati adapteren --> tulajdonsagok --> Megoztas
Megosztas ezzel --> Helyi halozati kapcsolat --> OK

(#26459) mobilizmo


mobilizmo
addikt

Sziasztok.

Lányom szobája nagyjából a legnagyobb távolságra és a legtöbb falra van a router-től (egy RT-N16) ami a házban lehetséges. A notija egész normálisan kapcsolódik (35-40 Mbs között szokott lenni a sebesség), ugyanez igaz a mobiljára is. Van egy tabletje is (Nexus 7 2012) na ez nagyon nyökög, alig-alig kapcsolódik fel, de inkább nem. Tudom, hogy egy repeater lenne a legmegnyugtatóbb megoldás és már nézegettem is RT-N12 D1-et. De előbb azért kipróbálnék más lehetőséget is. A weben keresgélve több olyan -nem kamunak tűnő- programot is találtam, ami azt ígéri, hogy a notival egy kis helyi hotspotot kialakítva megoldhatom a problémát. Többet is kipróbáltam és egyik sem működött. Ezek után felmerült bennem, hogy ebben a kiépítésben lehetséges-e ez egyáltalán. Az tiszta, hogy ha kábelen csatlakozna a hálózatra akkor simán lehetne belőle hotspot a wifi antennájával. De mi van akkor ha a wifivel kapcsolódik a hálózatra, akkor ugyanazzal az antennával még létrehozható egy hotspot is? A kipróbált programok között volt olyan ami a leírásában kimondottan ígérte ezt, de ahogy már említettem nem működött (ez sem). Szóval szerintetek mi a helyzet, illetve tud-e valaki erre a problémára nem repeater-es megoldást (nég annyit, hogy a routeren Tomato FW van amiben van lehetőség a teljesítmény növelésére, ezt megtettem, de ez sem segített).

Előre is köszönöm az építő jellegű válaszokat.

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#26460) keresztesi78


keresztesi78
újonc

Sziasztok!

A napokban váltottam (költözés miatt) UPC-ről T-Home-ra.
Be is kötötték az internetet, működik mind kábelen, mind pedig WiFi-n is.

A problémám, hogy az asztali gépem (ami kábelesen van bekötve) és a laptopom (WiFi-n csatlakozik) nem látják egymást.

Mindkét gépen ugyanolyan Win7 Ultimate x64 fut.

Otthoni csoportot külön-külön mindkét gépen tudok csinálni, de egymást nem látják.
Ha a Hálózatra kattintok, akkor sem látják egymást.

Amivel eddig próbálkoztam:
- azonos munkacsoport-név
- felhasználók és jelszavak létrehozása

Sajnos nem tudom rávenni egyiket sem, hogy lássa a másikat.

Remélem semmit nem felejtettem ki, és tud valaki megoldást adni.

Köszi,
Zoli

(#26461) kali válasza keresztesi78 (#26460) üzenetére


kali
legenda

szia,

kaptál szolgáltatós home gateway eszközt?
amennyiben igen, úgy milyen típusú?
cisco epc3925 és társainál ismert probléma, hogy a kábeles és a wifi rész nem látja egymást rendesen.

(#26462) keresztesi78 válasza kali (#26461) üzenetére


keresztesi78
újonc

Hello,

ezek, amiket kaptam:

MODEM: Genexis
ROUTER: Pirelli

Zoli

(#26463) Gubek-Einste válasza mobilizmo (#26459) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Nagyon más lehetőség nincsen, a legjobb megoldás egy másodlagos eszköznek a beüzemelése lenne.
Ami megtehetsz az az, hogy veszel egy USB-s wifi adaptert a notebook-ban és így a két adapter között már müködhet a megosztás.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#26464) weber90


weber90
újonc

Hellosztok!
Adott egy Tp-Link TD-W8980 router, 1x3m Cat5e utp kabel és 1x20m Cat5e kábel.
És 2 Pc .
PC #1:
Processzor: AMD Athlon x64 x2Black Edition 3.2Ghz
Memória: GEIL Black Dragon 2x2 GB DDR2 800MHz
Videókártya: NVIDIA GeForce GTX560 Ti SO
Alaplap: Gigabyte GA-M57SLI-S4
Merevlemez: SAMSUNG HD103UJ 1TB Sata-II / WDC WD25 250GB Sata
Hálókártya: TP-LINK TG-3468 (RTL8168B)(10/100/1000 Mbit)(PCIe)

PC #2:
Processzor: AMD FX-8350 Black Edition 4.00GHz AM3+
Memória: GEIL 16GB Black Dragon DDR3 1600MHz CL11 KIT
Videókártya: GIGABYTE GTX760 GDDR5 OC 4GB
Alaplap: GIGABYTE GA-990FXA-UD5
Merevlemez: SAMSUNG 120GB SATA3 2.5" 840 EVO MZ-7TE120BW / WD 2TB Red IntelliPower 64MB SATA3
Hálokártya: Realtek RTL8111E chip (10/100/1000 Mbit) (Integrált)

Ezen a hálózaton 11mb/s másol pc#1 pc#2 -re vissza fele is ennyi. A másolás a két TB Merevlemezen történik.
Mi lehet a gond hogy nem megy 11mb/s felé ?

(#26465) club1 válasza weber90 (#26464) üzenetére


club1
veterán

Gondolom Windows-os hálózat, a 11 mb/s az 11 MB/s és van antivirus kliens is a Windows-okon. Melyiket nem találtam el?

(#26466) weber90


weber90
újonc

Nem sokat segítettél... Antivírus kikapcsolása után is ennyi ... Windows 8.1 fut mind2 gépen és AVG 2014 antivírus.

(#26467) club1 válasza weber90 (#26466) üzenetére


club1
veterán

Azért valamit mégis...
Mivel a 11 MB/s 100 Mbps-os hálózatra utal, ellenőrizni kellene, hogy valamelyik hálózati kártya nem 100-as üzemmódban működik-e. A disk alrendszereid és a switch-ed (tudom router, de ebből a szempontból switch) ui. nem indokolják a 90 Mbps környéki átviteli sebességet. Marad a hálózati kártya és a Windows fájlmegosztás lassúsága.

(#26468) weber90 válasza club1 (#26467) üzenetére


weber90
újonc

Mind2 hálokártyát 1GB/s -re állítottam full-duplex-be.. Nem változott semmit .. Windows-ba milyen opción kéne állítani ?

(#26469) club1 válasza weber90 (#26468) üzenetére


club1
veterán

Ha automatára állítod a hálókártyákat, akkor 1 Gb-es kapcsolatot jeleznek? (1 GB/s <> 1 Gbps)
Eszközkezelőben a hálókártya advanced beállításainál a Large Send Offload V2 (IPv4) disabled-re lett már állítva?

[ Szerkesztve ]

(#26470) weber90 válasza club1 (#26469) üzenetére


weber90
újonc

100,0 Mbps jelez
Nagyobb küldemény tehermentesítése(ebből 2 is van de nem látom a végeit) ?
Meg van egy NS Offload meg ARP Offload is ..
Melyik lehet az ?

[ Szerkesztve ]

(#26471) kali válasza keresztesi78 (#26462) üzenetére


kali
legenda

a pirelli eszközöket nem annyira ismerem ilyen szempontból, de nem teljesen kizárt, hogy azoknál is adott a cisco esetén említett probléma.
saját vagy kölcsön rotuter segítségével lehetne kipróbálni, ha azzal okés, akkor adott a hiba, ha nem, akkor csak beállítási probléma van.
tűzfal nem fogja meg esetleg a kapcsolatot?

(#26472) club1 válasza weber90 (#26470) üzenetére


club1
veterán

Akkor viszont megvan a hiba, valamelyik hálókártyád (még inkább a hozzá vezető patchkábel) nem tudja az 1 Gbps-ot.

(#26473) weber90 válasza club1 (#26472) üzenetére


weber90
újonc

Kártyáknál mind2-nél 1gb/s full duplex beállítás elérhető.
(PC#2 fél éves gép. Másik gépbe 2 hetes a hálókártya és Gigabit-es.)
3M kábel [link]
20M Kábel [link]

[ Szerkesztve ]

(#26474) club1 válasza weber90 (#26473) üzenetére


club1
veterán

Ha automatára állítva csak 100 Mbps elérhető, akkor az azt jelenti, hogy a hálózatodon egy vagy több helyen nem megy az 1 Gbps. Ha a routered tuti gigabites, a hálókártyáid tuti gigabitesek, akkor maradnak a kábelek és/vagy hálókártya driver probléma.

(#26475) weber90 válasza club1 (#26474) üzenetére


weber90
újonc

Club1 Köszönöm szépen a segítséget! A OEM Kábelekkel van a gond .. Cat5e de még se gigabit-es! Majd kell vegyek két új kábelt! Milyen kábelt érdemes venni ?

(#26476) paavoo válasza krealon (#26455) üzenetére


paavoo
aktív tag

Otthonira van állítva. Próbáltam belőle kilépni, nyilvánosra rakni majd vissza otthonira, de továbbra sem tudok másolgatni egymás között.
A PC (win 7) saját megosztásait látja, meg is tudja nyitni, a laptopot is látja de nem tudja megnyitni (Hiba: 0x80070035)
A laptop (win 8.1) sajátját és PC-jét látja, de csak a sajátját tudja megnyitni. (PC-re ráklikkelve azt írja, hogy nem tud kapcsolatot létesíteni, Hiba: 0x80070035)
Az iPad meg csak a laptop megosztását látja, de ahhoz se tud csatlakozni, hozzáférés megtagadva.

Az új router óta ilyen, előtte az TP-link-kel simán működött minden.
Most frissítettem az asus router firmware-ját de így se jó.
Valaki help! Köszi

[ Szerkesztve ]

(#26477) paavoo válasza paavoo (#26476) üzenetére


paavoo
aktív tag

Úgy néz ki a nod tűzfala kavart be, kikapcsoltam, most oké.

(#26478) ignisz


ignisz
senior tag

Szép napot!
Eddig a két számítógép és a tv volt otthoni hálózaton. Működött is rendesen minden. Az egyik gépre Linux lett téve. Kérdésem: hogy kell beállítani az otthoni hálózatot ilyen esetben. A windowsos gép és a tv látják egymást a Linuxot nem, s az se látja a többit.

(#26479) _ak_


_ak_
addikt

Üdv,

felmerült egy kérdés bennem. Itthon 2 routerrel van megoldva, hogy mindenhová jusson net. Most jelenleg 2. router csak arra van, hogy továbbossza a netet.

Lenne-e bármi értelme, annak, ha a wan porton keresztül csatlakoznék a netre a 2-ik routerrel?
Értem ezalatt azt, hogy kisebb terhelés jutna-e így az 1 routerre vagy ebből a szempontból nincs semmi jelentősége. A fájlmegosztás nem érdekes, tudom, hogy az úgy komplikált lenne, ill. olvastam még arról is, hogy így dupla NAT lenne, de ezt nem tudom, hogy ez rossz irányba befolyásolna-e vmit.

Két dolog miatt is érdekes ez számomra. Az egyik, hogy ha az első routerrel van valami, akkor ugye nem tudom elérni a hálózati adattáromat, ill. néha szakadozik a net, és ezért is gondoltam, hogy így talán jobban eloszlana a terhelés.

Let's begin, de gozaimasu!

(#26480) club1 válasza _ak_ (#26479) üzenetére


club1
veterán

Ha az első routerrel van valami, a második ugyanúgy nem kap tőle netet. Hátránya a dupla natnak (a lassúbb neten kívül), hogy az első router felől alapból nem látsz be a második router privát oldalára. Persze minden megoldható, kérdés, hogy érdemes-e vele szórakozni...
A net biztos, hogy az első router túlterheltsége miatt szakadozik?

(#26481) _ak_ válasza club1 (#26480) üzenetére


_ak_
addikt

Nem hiszem igazából, h túlterhelt lenne, legalábbis ~10 készülék (mobilokkal együtt), kétlem, hogy sok lenne egy WR940N-nek. Ez a net szakadozás szerintem inkább a T sara, viszont néha kicsúszik a kábel és olykor nem tudok odamenni hozzá, hogy megnézzem . Olyankor viszont az én belső hálómat sem tudom elérni, ami viszont nagyobb probléma. Persze akkor bekapcsolom a dhcp-t és addig jó, de mivel az nem érdekes, hogy a 2 router lássa egymás hálóját, ezért gondoltam, h tehetnék egy próbát, hogy ketté választom a így a feladatokat a routerek között. Viszont ez a net lassulás már nem kívánatos jelenség, ez kb. mit takar?

[ Szerkesztve ]

Let's begin, de gozaimasu!

(#26482) mezis válasza _ak_ (#26481) üzenetére


mezis
nagyúr

Cseréld le a kábelt. Vagy legalább a csatlakozót rajta. Kellene rajta lenni egy kis műanyag fülnek, ami megakadályozza a kicsúszást.

mezis

(#26483) ignisz válasza ignisz (#26478) üzenetére


ignisz
senior tag

A kérdésem még él.

(#26484) zenefan


zenefan
aktív tag

Ha megosztom USB-n keresztül a G2 mobilinternetét a PC-vel, miközben abban a kábeles (ethernet) net is megy, akkor pl. netezéskor hogy működnek? Ilyenkor kialakul valamilyen sorrend és az ethernet pl. letiltja a mobilnetet? Vagy melyik szolgáltatja ilyen esetben a netet?

A cél az lenne, hogy ha megszakad a kábeles net, pl. 10-20 mp-re, akkor arra az időre a PC a(z usb-s) mobilinternetet használja (majd ha újra van net a kábelen, akkor újra azt használja és ne a mobilinternetet).

Van erre valami beállítás XP-ben vagy letölthető program ami kezeli a netes kapcsolatokat?

[ Szerkesztve ]

2021-as Black Friday akciók és konzol árak gyűjtése: https://bit.ly/bfd_21

(#26485) club1 válasza zenefan (#26484) üzenetére


club1
veterán

Megfelelő routerek tudják a 3G failover-failback-et, valószínű, hogy szoftverrel is megoldható, de esetedben nem sok értelmét látom a dolognak több okból sem. 10-20 másodperces megszakadásokkal inkább keresd meg az internet-szolgáltatódat.

(#26486) club1 válasza ignisz (#26483) üzenetére


club1
veterán

Linuxon sambát kell konfigurálni azonos workgroupba és felhasználói nevekkel/jelszavakkal mint amik a windows-okon vannak. Alapból enélkül a linuxos gépre fel tudod mappelni a windows-os gépek megosztott mappáit.

[ Szerkesztve ]

(#26487) zenefan válasza club1 (#26485) üzenetére


zenefan
aktív tag

A gond az hogy a rendszergazda nem fog foglalkozni a nettel. Szóval arra hasztalan várni.
De a routeres dolog tetszik, van egy épp kéznél, megnézem, hogy tudja-e ezt a funkciót. Ha e téren tudsz leírásokat ajánlani, szívesen veszem s gondolom más is!
Köszönöm club1! :R

2021-as Black Friday akciók és konzol árak gyűjtése: https://bit.ly/bfd_21

(#26488) CheGhost


CheGhost
aktív tag

Sziasztok!

Egy kérdésem lenne, ami lehet, hogy teljesen hülyeség, de első nekifutásra nekem talán megvalósíthatónak tűnik.
Mostanában kábelezzük át a lakást, és falba csővezetékben menne a cat6-os kábel, a falakon pedig fali csatlakozó... Az egyik szobába két fali csatlakozó lenne (pl. ágynál, asztalnál), de egyszerre csak az egyik lenne használva. Ezért arra gondoltam, lehet, hogy egy kábelt elég lenne bevinni oda, bent pedig a 8 szálat elágaztatni, mind2 falihoz menne tovább a 8-8 szál.
Ez lehetséges így, vagy mindenféleképpen céleszközt (switch/router) kell használni?

*** Ha egy probléma megoldódik, akkor kérjük a megoldást is leírni, nem csak annyit, hogy "megoldódott"! *** Hosszú log-ok esetén külső oldal ajánlott mindenki lelki békéjének megőrzése céljából! https://pastebin.com ***

(#26489) club1 válasza CheGhost (#26488) üzenetére


club1
veterán

Elágaztatni az ethernet hálózatot csak switch-el tudod, minden egyes géphez a legközelebbi aktív eszköztől ui. 4 érpárnak kell mennie.

(#26490) CheGhost válasza club1 (#26489) üzenetére


CheGhost
aktív tag

Az elgondolásom abból indult ki, hogy a gép és a switch között meglenne a 4 érpár mindig, csak a jelút vége lenne tetszőleges.

*** Ha egy probléma megoldódik, akkor kérjük a megoldást is leírni, nem csak annyit, hogy "megoldódott"! *** Hosszú log-ok esetén külső oldal ajánlott mindenki lelki békéjének megőrzése céljából! https://pastebin.com ***

(#26491) club1 válasza CheGhost (#26490) üzenetére


club1
veterán

Rosszul. Az érpárak nem véletlenül csavartak, és csak a két végükön vannak rövid távon szétbontva.
A gagyizásoddal max. azt éred el, hogy a kezdetektől vagy esetleg későbbtől egy csomó adatcsomagot újra kell küldjenek ezen a "hálózaton" lógó eszközök, mert a szétbontott néhány centi zajbetörés forrása lesz. Még a standard toldás sem szabványos (bár dögivel kaphatók toldók, amelyek jellemzően a szabványokra magasról ejtő országokból származnak, és persze ezekre a forgalmazók max. a kontakra vállalnak valamiféle garanciát).

(#26492) CheGhost válasza club1 (#26491) üzenetére


CheGhost
aktív tag

Oké, köszönöm szépen. Nincs több kérdésem. :)
Ezeket figyelembe véve nem kockáztatok, külön kábel fog menni minden csatlakozóba.

*** Ha egy probléma megoldódik, akkor kérjük a megoldást is leírni, nem csak annyit, hogy "megoldódott"! *** Hosszú log-ok esetén külső oldal ajánlott mindenki lelki békéjének megőrzése céljából! https://pastebin.com ***

(#26493) cool13


cool13
őstag

Sziasztok!
Még egyszer nekifutok ennek a hibának itt is.
Ezért segítséget várok tőletek.
Időközben kölcsönbe szereztem egy másik routert. Van a fő router TP-Link MD3420, ez osztja a másiknak a netet vezetéken.
Egy telefon csak az egy routerhez tud csatlakozni, különböző jelszavak beállításával.
Ennek ellenére, ha mind a ketten fel akarunk menni wifin a netre, akkor eldobálja a kapcsolatot. Sikertelen kapcsolat stb hibákkal.
Utolsó ötletem egy switch beszerzése. Hogy a bejövő digi modemből jövő UTP kábelt elosszam a két routernek + vezetéken az asztali gépnek.
Adjatok kérlek tanácsot, vagy esetleg megnyugtató választ a kérdésekre, ötletemre.

(#26494) club1 válasza cool13 (#26493) üzenetére


club1
veterán

A Digi ad második publikus ip címet ugyanannak a felhasználónak?

(#26495) cool13 válasza club1 (#26494) üzenetére


cool13
őstag

Mint a kérdésemből látszik nem értek ehhez, de szerintem nem. Ezt abból is gondolom, hogy csak 1 UTP kimenet van a modemen. De lehet butaságot beszélek.

(#26496) Skalci


Skalci
tag

Sziasztok!

Lenne egy elméleti kérdésem.
Adott egy Dlink DIR-300 Router. Ha ennek a routernek mind a 4 LAN portjára egy 24 portos switchet kötünk, a switch maradék 23 portjára pedig 1-1 pc-t, akkor mind a 92 gép látná egymást?

(#26497) kali válasza Skalci (#26496) üzenetére


kali
legenda

szia,

igen, de maradjon is elméleti a kérdés. :)

(#26498) Asztee


Asztee
aktív tag

Sziasztok ! Van egy router-em és most rendeltem hozzá egy switch-et is. Az lenne a kérdésem,hogy hogy érdemes bekötni ? A switch menjen a routerbe és minden gép a switchbe vagy a routert dugjam tele és csak a maradékot a switchbe ? :F
Köszönöm.

''A világon 10 féle ember létezik : az egyik ismeri a kettes számrendszert a másik nem."

(#26499) club1 válasza Asztee (#26498) üzenetére


club1
veterán

Ha egy teremben/szobában lesz mind a kettő, akkor tök mindegy, ha meg nem, akkor a switch-et a routertől távolabb célszerű elhelyezni, ahogy a hálózatnak szüksége van rá.

(#26500) mezis válasza cool13 (#26493) üzenetére


mezis
nagyúr

Üdv.!

A switch semmiképp nem megoldás. Különösen nem a modem után közvetlenül.
Talán ha a két WiFi router két külön alhálóban lenne, akkor nem jelentene problémát az azonos MAC address.
Ennek beállítása kicsit bonyolultabb, legalább az egyik routernek alkalmasnak kell lenni rá.

A MAC address csak ROM cserével módosítható ? Nincs véletlenül "adapter beállítási" opció az op rendszerben ?

mezis

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.