Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#60001) Reggie0 válasza Ezekiell (#59881) üzenetére


Reggie0
félisten

EAP AP mukodik controller nelkul? en EAP 680 HD-re szeretnek atterni, de semmilyen kontrollerrel nem baratkozom :D

(#60002) Krystal_s


Krystal_s
addikt

Sziasztok! Érdekes hiba jött elő nálunk, amire a szolgáltatós szerelők (3 volt itt ma) sem talált magyarázatot és megoldást sem. Kimértek mindent...

A hiba - Este kezdődött, 10-15 percenként elment a net, majd magától ok lett és ezt nappal is folytatta, de akkor már egy másik gép volt használva a házban. Feltűnt, hogy nem egyszerre szakad meg a net a gépeken, hanem minden eszközön máskor. Egyiken kiírja nincs net, közben a többin jó.
Nálam 1 napja magától megjavult, de a lenti gépet továbbra is dobálja le. 1 percig nincs net, majd magától jó lesz. Kijöttek a szerelők és több, mint 1 óta alatt nem szakadt meg a net. Amint elmentek újra elkezdte. :\ Hétfőn jönnek vissza.
A gépek Wifin vannak, 100% és 80% teljesen jó térerő már évek óta minden ua. Próbáltam azért másik csatornákat, de a lenti gépet továbbra is ledobálja. Rákötöttük ideiglenesen kábelre, azzal még eddig nem jött elő hiba.
Lehetséges, hogy egy Router úgy megy tönkre, hogy így ledobálja fél percre az eszközöket miközben a térerő, net sebesség stb rendben van? :F Nincs túlterhelve, egyszerre max 2 eszköz szokott aktív lenni.

ui: Alapból is minden nap 1-2-szer meg szokott szakadni a net különböző időpontokban. Sokszor cserélték már az eszközt is, de ua. Most viszont így 10-15 percenként durva.

[ Szerkesztve ]

(#60003) Reggie0 válasza Krystal_s (#60002) üzenetére


Reggie0
félisten

Eloszor ki kene deriteni, hogy a wifivel vagy a nettel/routinggal van-e a baj. Amikor nem megy a net az egyik gepen, akkor probald meg a router admin feluletet megnyitni arrol a geprol, vagy megpingelni egy masik gepet a halozaton. Ha az sem megy, akkor nem az internetszolgaltatassal lesz a gond, hanem valoszinuleg a wifi kapcsolattal.

(#60004) Krystal_s válasza Krystal_s (#60002) üzenetére


Krystal_s
addikt

Még annyi, hogy ezek a szakadások sem a Win eseménynaplóban, sem a Router logban nem látszanak.

(#60005) Krystal_s válasza Reggie0 (#60003) üzenetére


Krystal_s
addikt

Köszönöm, holnap ránézek a lenti gépre....
Itt nálam többször ránéztem az admin felületre a szakadások közben és rendesen bejött, de lehet közben a net is visszajött akkor. Most majd jobban figyelem ezt. :B

(#60006) Patice válasza Reggie0 (#60001) üzenetére


Patice
nagyúr

Igen, ha csak egyedül lesz az AP, akkor van hagyományos webGUI ahol ugyanúgy beállítható minden.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#60007) _q válasza Krystal_s (#60002) üzenetére


_q
addikt

Próbáld meg start->cmd-> ping google.com, jön-e válasz. Lehet csak böngészőben kell törölni előzményeket, sütiket stb. Nálam eleinte az új router csinálta, majd valahogy megjavult. Telefonról mindig működött, usb wifi stick-el PC-ről csinálta néha.

[ Szerkesztve ]

(#60008) Ezekiell válasza Reggie0 (#60001) üzenetére


Ezekiell
veterán

Persze, működik, a controller csak annyit csinál hogy egy UIon tudsz mindent állítgatni. Ha nincs, akkor eszkozonkent konfiguralsz, ennyi.

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#60009) pappesz


pappesz
tag

Korábban a régi szép időkben még windows xp korában, vagy a friss windows 10 esetében, nem jelentett problémát az, hogy egy otthoni hálózatot létrehozzak. Tehát az otthoni gépeken, akár a céges laptopon elérjem a nagy pc-m adatait stb. Viszont egy windows10 frissítést követően és w11-ben már képtelen vagyok erre. Van egy nasom is, azt hálózati meghajtóként elérem, így szeretném a további gépeimet is. Hogyan?



recept, hozzávalók:

wifis router, 3 pc. (1 nagygép, 2 laptop) a nagygépen és egy laptopon w11-en van a kislaptopon w10.



Mielőtt a googlizást mint kulcsszót megkapnám, meg youtubeot, próbáltam. Elakadtam, bénázom.


Tudtok segíteni ebben?

A sakk szabályok nélkül játszhatatlan, azonban a néhány szabály a játék szabadságának szinte végtelen lehetőségét nyitja meg.

(#60010) Reggie0 válasza Ezekiell (#60008) üzenetére


Reggie0
félisten

Az remek, mert unifi eszkozoknel nincs ilyen, az instant agyhalal es kontrollert kivan, meg ha csak egy eszkoz is van.

(#60011) mezis válasza Krystal_s (#60005) üzenetére


mezis
nagyúr

- Mi a router pontos típusa? (Hány éves a "kicsike"?)

- 24/7-ben megy a router?

- Több WiFi AP is van? (Szolgáltatói, 2,4GHz, 5GHz.)

[ Szerkesztve ]

mezis

(#60012) snyper990 válasza pappesz (#60009) üzenetére


snyper990
őstag

(#60013) inf3rno válasza Krystal_s (#60002) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Elviekben a szolgáltató mindegyiket egy gépnek látja, úgyhogy ha gép függő a hiba, akkor az helyi hálózatos hiba lesz. Én arra gyanakszom, hogy a szolgáltatói eszköz vagy a saját router kezdi megadni magát, és azt kéne kicserélni.

Buliban hasznos! =]

(#60014) inf3rno válasza Krystal_s (#60005) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Csinálj két egy órás pinget fájlba írva. Az egyik a helyi hálós gép, a másik a google.com. Aztán abból kiderül, hogy a hálózati kapcsolat szakad meg, vagy a net. Én szerintem az első lesz, és még akár az is lehet, hogy a routeren port függő, úgyhogy ha mást dugsz rá ugyanoda, az sem fog menni.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#60015) Vasti74 válasza Ezekiell (#60008) üzenetére


Vasti74
aktív tag

Ez biztos? Nem a kontroller kontrollálja pl. a roaming-ot??? ;-)

Én úgy tudom (de utána kellene olvasni, csak most fél lábbal a konyhában vagyok ;-) , hogy az ilyen menedzselt hálózatoknál kell a kontroller...
Ha nincs, akkor nincs előnye egy olyan hálózattal szemben, ahol van X AP-d, és mindegyiken azonos az SSID meg a jelszó.
Vagy esetleg Mesh hálózatként működnek az AP-k? De arra is vannak egyszerűbb eszközök.

Na majd délután utánaolvasok, mert kíváncsi vagyok rá!

(#60016) Ezekiell válasza Vasti74 (#60015) üzenetére


Ezekiell
veterán

Meshkent működnek az APk tudtommal. De természetesen vannak olyan featureok, amik csak controllerrel mennek.

[ Szerkesztve ]

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#60017) humigabi válasza Vasti74 (#60015) üzenetére


humigabi
aktív tag

De, a kontroller teszi lehetővé a roamingot. Attól, hogy két vagy több AP működik egy hálózatban, még nem lesz Mesh, vagy roaming. Ahhoz kell a kontroller, vagy a kontroller szoftver, hogy a kliensekről az AP-któl érkező infókat feldolgozza és a szükséges utasításokat kiadja az AP-k felé. E nélkül se Mesh, se seamless roaming.

Pl. nálunk most 3 db AP dolgozik. Ha most még egyet bekapcsolnék, attól nem lenne a hálózat része, előbb a kontroller felületén hozzá kell adni a hálózathoz. Innentől a kontroller felügyelete alatt van - és attól függően, hogy kábelen vagy wifin kommunikál - dolgozik össze a többi AP-val, vagy csak a kontrollerrel. Ha minden AP kábelen lóg, nincs Mesh, mert nincs wifis kommunikáció az AP-k között, ilyenkor van a seamless roaming. Ilyenkor minden AP root AP a kábeles kapcsolat miatt.

[ Szerkesztve ]

humigabi

(#60018) pappesz válasza snyper990 (#60012) üzenetére


pappesz
tag

Köszönöm. Aktiváltam az smb-t. és most? :)

A sakk szabályok nélkül játszhatatlan, azonban a néhány szabály a játék szabadságának szinte végtelen lehetőségét nyitja meg.

(#60019) snyper990 válasza pappesz (#60018) üzenetére


snyper990
őstag

Ha be lett kapcsolva mindkét gépen, akkor a fájlkezelő elérési útnál írd be \\kliens.ip.címe.ide
Ha nem megy, SMB hibakeresés címszavakkal elindulhatsz bármelyik nevesebb keresővel a megoldás felé vezető úton

(#60020) Czimby


Czimby
addikt

Találtam egy Tp-Link 841-es routert amit száműznék a garázsba és ott osztaná tovább a netet.

Ezen video alapján beállítottam, de nem jó, ha csatlakozok rá wifin nincs internet.
Valamint ha a DHCP-t kikapcsolom mint a videóban is akkor már LAN-on sem érem el.

Ha szeretnél Revolut meghívót írj privit. A kapott jutalmat(12.5-20e Ft) pedig felezzük.

(#60021) Zοltta válasza Zοltta (#59985) üzenetére


Zοltta
senior tag

Valaki erre?

Mivel a jelenlegi 2,4 GHz-es adapterek helyett 5 GHz-es kellene, így az adatok alapján jó lesz ez?

TP-Link Archer T4U Plus

Csak egy srác vagyok a nagy világból.

(#60022) mezis válasza Czimby (#60020) üzenetére


mezis
nagyúr

- DHCP = Off -> akkor neked kell kézzel fix IP-t beállítanod a WR841-ed a tartományába.
- Fw csere OpenWRT, dd-wrt, tomato vagy valami hasonlóra, mert az a WDS nagyon gyártó, azon belülo chipset függő.
- Beállítás ennek megfelelően.

mezis

(#60023) _q válasza Zοltta (#60021) üzenetére


_q
addikt

Nekem TP Link Archer T2U Plus van. 5GHz-en kb 5 méterre a routertől 1Gbit/300Mbit digis nettel 300Mbit le/fel sebességet mérek.

[ Szerkesztve ]

(#60024) Declare


Declare
őstag

Sziasztok!

Segítséget kérnék tőletek a következő hálózatkiépítéssel kapcsolatban, amit nem sikerül megoldanom :(

Van egy Sagemcom 5670 Thome modemem, illetve egy Asus RT-AX58U routerem. A Thome modem kint van az előszobába, majd onnan megy aegyUTP kábel a nappaliba az Asus-hoz (LAN-LAN). Az Asus-ba menne a Thome IPTV set top box, illetve egy Synology NAS.

Az IPTV beállítást megtaláltam, megy, de akadozik :( Asuson be van állítva a multicast, illetve a PPPoe is. A Sagemcomon a PPPoe pass through. Ez az egyik gond, mivel akadozva nem túl élvezetes TV-t nézni.
Másik gond, hogy a NAS-al sehogy nem tudok kijutni a belső hálózatból. A Nasnak fix ip-címet raktam, be vannak állítva az asus-on a port forwardingok és így ment is korábban, amíg nem a thome router volt, hanem korábban egy UPC modem, ami bridge mode-bn ment (távoli elérés, minden ment).
Most egy kis átalakítás után a fenti felállást szeretném használni és a Sagemcomnak is modem mode-ban kellene mennie (hozzá is csatlakozik ezköz).

Tudtok segíteni, hogy tudom beállítani ezt a rendszert, hogy működjön? Valami átjáró, vagy ip beállítás bajok lesznek. Az Asus korábban így jól működött, szóval a Sagemcomot kellene valahogy beállítani.

(Persze az jó kérdés, hogy ez segít-e az akadozó iptv-ben :( )

(#60025) Krystal_s válasza Reggie0 (#60003) üzenetére


Krystal_s
addikt

Megnéztem. Amikor elmegy a net kb 10 percenként (a Win is jelzi sárgával), akkor a Router admin felületre sem lehet belépni.
Közben cmd-s pinget is néztem, olyankor az sem megy. Közben a többi eszközön volt net.
Kábellel ment pár órát és úgy nem szakadt meg.
Így már kizárható a külső net hiba, a szolgáltatós Router wifivel lehet a gond.

Még arra nem jöttem rá most miért csak a lenti gépnél van gond és a többi eszközt miért nem dobálja le, :F
2 napja a másik gépnél csinálta ezt egész éjszaka. Úgy látom a belső IP-k nem változtak.

_q: Néztem, a ping sem jó olyankor.
mezis: A szokásos "minőségi" Technicolor TC7200 szolgáltatós Router, ami már kb 5-ször volt cserélve, ezt valamikor tavaly hozták, 0-24-ben megy, nincs más AP...
inf3rno: Eddigiek alapján Router wifi gond.

(#60026) mezis válasza Krystal_s (#60025) üzenetére


mezis
nagyúr

Naponta kellene egy újraindítás...

mezis

(#60027) snyper990 válasza Declare (#60024) üzenetére


snyper990
őstag

1) Telekom optikán csak PPPoE passthrough van, modem mód nincs.
2) Az IPTV csak akkor fog menni normálisan, ha a HGW-re kötöd a set top boxot, vagy a saját routert AP módban használod, és arra kötöd a boxot (feltéve, hogy a routered tud IGMP snoopingot). Esetleg egy IGMP snoopingot tudó switchet berakhatsz a HGW és a routered közé, és a switchre kötöd a boxot is úgy, hogy a HGW-től kapjon IP-t.
3) Ha eddig más szolgáltató más technológiájú hálózatán használtad ugyanezt a routert, akkor először is egy gyári beállítások visszaállításával érdemes kezdeni, majd újrakonfigurálni. Valószínűleg ezáltal megoldódna a NAS-os problémád is (azért azt ellenőrizd, nem raktak-e CGNAT mögé)
Ezeknek egy részét leírták neked a telekomos PH topikban is, másik részét pedig kb. 1 perces keresőhasználattal ki lehetett volna deríteni szintén abban a topikban...

(#60028) Krystal_s válasza mezis (#60026) üzenetére


Krystal_s
addikt

Miért gondolod, hogy az jót tenne neki? Inkább azt szokták ajánlani, hogy az ilyen eszközök folyamatosan legyenek bekapcsolva. Pár hetente esetleg egy restart nem árt, na de naponta? 🤔

(#60029) etejedu


etejedu
őstag

Sziasztok!
A problémám, hogy túl nagy és túl sokszor jelentkezik csomagvesztés online játék közben. Elofordult képkockavesztés is. Geforce Now-t használok: Biztosítja a megfelelö hardvert a játékaimhoz. Tudok javítani ezen egy router beállítással: Qos? Egyáltalán van lehetőség ilyenre egy SPEEDPORT ENTRY 2i-n? Vezetékes beállítások érdekelnek.

[ Szerkesztve ]

(#60030) mezis válasza Krystal_s (#60028) üzenetére


mezis
nagyúr

Nem gondolom, tudom.
Vannak a fw.-nek azok a fránya pufferek. Valahogy újabb időkben ezek néha túlcsordulnak, kiürülni nem tudnak csak egy újraindítással.

" Inkább azt szokták ajánlani, hogy az ilyen eszközök folyamatosan legyenek bekapcsolva."
Régi idők beidegződése, amikor még a tápegység 50Hz-es trafóval kezdődtek. Annak meg jelentős induktivitása van, ami kikapcsoláskor igen nagy feszültséglökést tudott generálni, ami meg tönkre tehetett más, elektronikus alkatrészeket.
A tápegységek már egy jó ideje 1000V-os feszültséget elviselő Graetz dióda négyessel kezdődnek. Az élettartamot meg főként a szűrőelkók határozzák meg, amiből az "olcsóbbak" régebbiek elektrolitja száradni szokott, ESR érték megnő...
+ a környezet kímélése, elektroszmog csökkentése. [link]

mezis

(#60031) Czimby válasza mezis (#60022) üzenetére


Czimby
addikt

Köszi, végül sikerült :DD

Ha szeretnél Revolut meghívót írj privit. A kapott jutalmat(12.5-20e Ft) pedig felezzük.

(#60032) Jabby válasza snyper990 (#60012) üzenetére


Jabby
őstag

Szia!
Hasonló gondom van, mint papesz -nak.
Total Commanderrel csatlakoznék a helyi hálózat klienséhez, nálam viszont felhasználói nevet/jelszót kér a csatlakozáshoz.
Régebben (Win10) még a beállításokban meg lehetett nézni a jelszót, viszont most sehol sem találom.
Ezt hogyan lehetne megnézni?

(#60033) snyper990 válasza Jabby (#60032) üzenetére


snyper990
őstag

Szia!
Nem vagyok szakértője a témának, de nem a kliens felhasználói fiókjának a felhasználónevét/jelszavát kéri? Ha azt nem tudod, akkor nyilván nem lesz jogosultságod csatlakozni hozzá, hiszen pont ezt a célt szolgálja a jelszó...
Ha nincs beállítva jelszó, akkor azt a mezőt üresen hagyva sem enged csatlakozni?
Azt tudom, hogy egyes USB-s routereken futó SMB szerver esetén külön lehet létrehozni felhasználói fiókokat jelszavastól, és külön beállítani nekik jogosultságokat, és azokkal a hitelesítési adatokkal lehet csatlakozni.

(#60034) mezis válasza Jabby (#60032) üzenetére


mezis
nagyúr

Talán itt:

mezis

(#60035) Jabby válasza snyper990 (#60033) üzenetére


Jabby
őstag

Köszi, a megoldás az volt, hogy a kliens nevét/PIN kódját kell használni!

mezis, hiába van kikapcsolva a jelszóval védett megosztás, annak ellenére szükséges (első) csatlakozáshoz.

(#60036) tyuxy


tyuxy
tag

Sziasztok.
Egy komplexebb kérdésem lenne felétek, ezért ha nem baj felsorolás jellegűen fogok haladni:
-nemsokára beköltözünk egy családi házba ami 150nm így szeretném kialakítani a hálózatot úgy hogy probléma mentes legyen.
Szolgáltató a digi lesz helyileg Békéscsaba. (Ez csak azért releváns információ ha esetleg valaki segítene akár személyesen is, nyilván nem ingyen, akkor így egyszerűbb ha tudja/tok merre is lesz)

-lesz a házban egy központi hely ahol helyet foglal majd a szolgáltató által biztosított eszközök és innen a tv-k kivételével kértem a kivitelezőtől két üres gégecsövet a ház két pontjába üresen lelógatva a mennyezetből, ahova terveim szerint 1-1 AP-t tervezek felrakni.
-elsődlegesen őt néztem ki :
https://eu.store.ui.com/collections/unifi-network-wireless/products/unifi-ap-6-lite
-ehhez ha jól tudom kell egy switch is ami ő lenne:
https://eu.store.ui.com/collections/unifi-network-routing-switching/products/usw-flex
-na most először is az a kérdés hogy ez így rendben lenne e vagy kell vegyek még valamit ezeken kívül vagy tudtok ajánlani teljesen más rendszert viszont a lényeg ugyanúgy a mennyezeti egység lenne különálló tápellátás nélkül mert ha jól tudom ezekhez az AP-hez csak a “kábel” kell.
-plusz kell egy router is?! Vagy elég a digi által biztosított?
mert ha nem akkor a hálózat így nézne ki : digi modem(bridbe)->saját router->switch->2db AP
u.i.: nem vagyok szakértő sem informatikus, így a hozzáértésem megkérdőjelezhető, de köszönöm ha valaki szakít rám pár percet.

iPhone 11 pro max

(#60037) Vasti74 válasza tyuxy (#60036) üzenetére


Vasti74
aktív tag

Switch is kell, ha nem elég a szolgáltatói router portjainak száma, és / vagy nem akarsz külön PoE injektorokkal szórakozni.

De inkább valami olyan kell az AP-k mellé, amin fut a Unifi szoftver, egy kontroller: ez lehet saját termékük (Dream Machine) , futhat egy NAS-on, ha van arra alkalmas NAS-od, vagy ha jól tudom akár egy Raspberry-n is.

Amúgy ha még nem késő, én húzatnék ethernet kábelt a tévékhez és számítógépekhez, mert a kábel azért még mindig kábel... ha egyszer lesz egy Gbit-es neted, vagy van egy NAS-os, akkor az amúgy rendelkezésre álló sebességeket wifi-n nehéz lesz kihasználni, még csak részben is.

[ Szerkesztve ]

(#60038) Kapanyél


Kapanyél
őstag

Sziasztok!

Telekom 2/1G nethez Sagemcom f@sz5670 járt, amin van egyetlen 2,5 GbE port. Ezt a földszinten, ott helyben egy 2,5G switch-csel osztom, amiből az emeletre is fölmegy egy Cat8 STP kábelen egy ugyanilyen 2,5 GbE switch-be a hálózat.

Szeretném a szolgáltatói trágyahalmot a lehető legjobban kiiktatni, ezért egy 2-pack Asus XT8 mesh wifi izével kezelném a wireless részt. Lent is egy, fönt is egy.

Viszont rá is bíznám a routingot az Asusra, de annak is csak egyetlen 2,5 GbE portja van, tehát az emeletre már csak gigabit érne föl így. Ha a Telekomos szart átbillentem bridge módba, a ráaggatott switch okafogyottá válik…
Hogy oldanátok meg, hogy a vezetékes hálózat is megmaradjon 2,5 GbE és a router az Asus lehessen?

Hús vagyook, hús, hús, hús, hús, húús!

(#60039) Alex91 válasza Kapanyél (#60038) üzenetére


Alex91
félisten

[link] , itt van, ne aprozd el! :DD

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#60040) tyuxy válasza Vasti74 (#60037) üzenetére


tyuxy
tag

Tehát ha jól értem veszek egy dream machinet és két AP-t akkor elvileg megvagyok? Mármint a szolgáltatói router összekötve a dream machinnel abból két kábel az AP vel és ennyi?
digi1000es csomag lesz
kabelt nem tudok huzatni a tv-khez de van egy üres csatorna mindenhova amibe utólag bármikor be tudom majd fűzni a kábelt :)

iPhone 11 pro max

(#60041) Gubek-Einste válasza Kapanyél (#60038) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Sajnos jelenleg erre nincsen lehetőség.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#60042) Gubek-Einste válasza tyuxy (#60040) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Elvileg igen.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#60043) Vasti74 válasza tyuxy (#60040) üzenetére


Vasti74
aktív tag

Én mérlegelném a többi lehetőséget ;-)
Egy DM nem olcsó, és olvastam már róla rosszakat (hardveres problémák, megbízhatatlan) - bár lehet, hogy csak legenda.
Egy RPi jóval olcsóbb, kevesebb villanyt is fogyaszt, és működik kontrollerként.
Vagy ha van olyan NAS-od, amire fel lehet telepíteni, akkor sem extra villany, sem extra pénz, sem extra hely, sem extra ethernet port nem kell hozzá ;-)

(#60044) Vasti74 válasza Kapanyél (#60038) üzenetére


Vasti74
aktív tag

Én nem bonyolítanám túl a dolgokat, és meghagynám router-nek a szolgáltató eszközét.
Előnye még, hogy ha gond van az internet kapcsolattal, nem lesz ide-oda mutogatás ;-)
A wifi-t le tudod tiltani benne, és azt akasztasz rá, amit akarsz...

(#60045) Declare válasza snyper990 (#60027) üzenetére


Declare
őstag

Szia!

köszi a választ.

1. Az egyes pontot, azt tudom, nem is volt kérdés.
2. ez a kérdés. Nehezen akarom elhinni, hogy nem lehet megcsinálni normálisan. Ha megy, de akad, biztosan van rá mód, hogy ne akadjon, csak ezt még nem találtam meg. Sajnos olyan a kialakítás most, hogy nem tudom direktbe rádugni. A switch viszont jó ötlet, ez nem jutott eszembe! :R
3. a reset az jó ötlet, de ez nem oldja meg a dolgot, azért nem keveset nyomoztam, anno, hogyan tudom beállítani a Nast. Ha csak resetelem nem fog menni, de sajna még nem találom a megoldást, hogy az Asus routeren és a Sagemcom-on is átmenjen. Itt biztosan az átjárókkal és a portokkal kell játszani, de ez nem lesz egyszerű, de nyomozom. Az is lehet, hogy így nem fog menni persze, de azért keresem.

Viszont, egyik fórumtársnak volt egy jó ötlete: IGMP verziót 3-asról 2 esre állítottam és most azóta sokkal jobb amúgy, de még így sem tökéletes.

Szóval hidd el nézegettem, de igazából ez a switch ami jó ötlet, más érdemi segítséget nem kaptam (persze köszönet minden hsz-ért :R ), de ami tanács jött, az már be volt állítva. Amit kaptam tippet, hogy legyen ap módba a router, azt meg nem szeretném, ezért kutatom a megoldást tovább (most a switchre fókuszálok. itt van ajánlásod? Asus routerem mellé?)

(#60046) snyper990 válasza Declare (#60045) üzenetére


snyper990
őstag

1) Csak még mindig modem módot emlegettél (ami egyébként is bridge mód inkább), azért gondoltam, hogy leírom megint...

2) Ha visszakerestél/olvastál volna a telekomos topikban, ahogy kértelek már 2x vagy 3x, akkor tudnád, hogy a telekomos IPTV adás normál esetben külön VLAN-on jön, amit a szolgáltatói HGW-n hoznak létre, és aminek a létrehozásához szükséges beállításokat (amiket meg kéne adnod a routereden, hogy úgy működjön, ahogy szeretnéd) nem hozza nyilvánosságra a Telekom. Ez így működik attól függetlenül, hogy elhiszed-e vagy sem. (Bár a Technicolor ONT-n az Internet Access menüpontban meg lehet nézni az iptv-s DHCP adatokat, esetleg megnézheted, hogy a Sagemcomban is megtalálhatóak-e; de azt nem tudom, hogy tudnál-e valamit kezdeni velük észszerű keretek közt, mert minimum egy MAC klónozást igényelne, és nem tudom, hogy a hitelesítés pl. mi alapján megy.)

3) Ha jól csináltad a PPPoE passthrough-t, akkor a Sagemcomnak nem lehet köze ahhoz, hogy nem megy a NAS. Ellenőrizted, hogy nem vagy-e CGNAT mögött? Ha nem vagy, akkor a konfigurálásához használd a gyártó leírását (vagy olvass/keress utána - legvégső esetben pedig kérdezz - a NAS topikban).

Azóta gondolkoztam rajta egy kicsit, és arra jutottam, hogy nem tudom, tényleg jó ötlet-e a switch, átmegy-e rajta rendesen a PPPoE passthrough forgalom. Ha tippelnem kéne, szerintem igen, de ha tudod, akkor előbb próbáld ki egy kölcsön switch-csel, ne vegyél fölöslegesen, ha mégsem megy úgy.

Meg szerintem az Asusnak a WAN portjába kéne dugni a HGW felől jövő kábelt, mivel passthrough esetén nem belső hálós eszköz lesz a router, hanem a WAN és a LAN közötti átjáró.

IGMP snoopingot tudó switch is többször lett ajánlva a telekomos topikban, legutóbb emlékeim szerint az elmúlt 2 hétben valamikor. Kereső, kereső, kereső. Ha használnád kérdezés helyett, már rég megoldottad volna a problémád

[ Szerkesztve ]

(#60047) Kapanyél válasza Vasti74 (#60044) üzenetére


Kapanyél
őstag

Igen, valószínűleg ez lesz. Sajnos, minél több funkció aktív azon a szaron, annál lassabb és instabilabb az admin felület. WPA3-at, ha bekapcsolom, meghal. Hardreset kell neki, hogy újból be tudjak lépni. A netet szerencsére adja és minden működik is, amit a fagyi előtt beállítottam, csak többé nincs belenyúlka.
Remélhetőleg a wifi kikapcsolása sokat segít már rajta.

Alex91 tippje továbbra sem pálya: hülyén nézne ki nagymamám vázája mellett az a CD-tár. :DD

Köszönöm!

Hús vagyook, hús, hús, hús, hús, húús!

(#60048) Vasti74 válasza Kapanyél (#60047) üzenetére


Vasti74
aktív tag

A szolgáltatói kütyün amúgy a legfrissebb a firmware? Mert lehet, hogy hardveresen (proci teljesítmény) alulméretezett szegény a WPA3-hoz, de az is lehet, hogy "csak" szoftveres hiba, amit vagy javítanak egyszer, vagy nem.

Hát ja, az Asus-nál úgy gondolták, hogy ha drága, akkor extrémnek is kell lennie... Kár, hogy pinkben nincs... ;-)

(#60049) snyper990 válasza Kapanyél (#60047) üzenetére


snyper990
őstag

És WPA3 bekapcsolása után kábeles kapcsolattal próbálod elérni az admin felületét? Mert ha nem, akkor az nem egyértelműen a HGW hibája... Főleg, hogy minden más működik tovább, így eleve nem állja meg a helyét az a kijelentés, hogy „meghal” az eszköz.
Ha wifin próbálod a WPA3 bekapcsolása után elérni, akkor esetleg próbáld meg elfelejtetni a kliensen azt a wifi-hálózatot, és állítsd be újból, hátha csak kliens oldalon akad be valami

(#60050) Kapanyél válasza snyper990 (#60049) üzenetére


Kapanyél
őstag

A Telekomos technikus is azt javasolta, hogy kábelen próbáljak meg csatlakozni, de ugyanaz volt a jelenség: a GUI lefagyott. Szerencsére annyi eszük volt a programozóknak, hogy ez teljesen független az enginetől, így "csak" a felületre nem lehet(ett) belépni, mert elszürkített háttéren a T-logó pulzált. Újraindítás után is! (tehát a feladatlistát megtartja, csak nem boldogul vele) Bármikor, bárhonnan léptem (volna) be, ez a kép fogadott napokig a végén már.
Amikor kapott egy hardresetet és elkezdtem újra konfigolni, akkor láttam, hogy a WPA2/WPA3 beállítás után egy nagyot sóhajtott, de 10s után visszaadta a felületet, én meg gyorsan ki is kapcsoltam ezt az ötletet.
Fw legfrissebb természetesen. Sajnos ez ilyen.

Hús vagyook, hús, hús, hús, hús, húús!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.