Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#38001) Andris246


Andris246
tag

Sziasztok.

Olyan problémám van hogy a NAS-omon tárolt EXE kiterjesztéseket nem tudom megnyitni a számítógépemen (Hibát dob a windows) csak ha először lemásolom azokat. Minden mást amit eddig próbáltam azok működnek kivéve az EXE. (filmeket/zenéket letudom játszani, tömörített állományokat megtudom nyitni stb.)

Kezd idegesíteni a dolog :((
Ha van vmi ötletetek szívesen fogadom.

Köszönöm előre is :R

[ Szerkesztve ]

(#38002) feketegergo


feketegergo
tag

Szükségem lenne Acces Point-ra.
Nem kellenek router funkciók, se bridge, se repeater; egyszerűen a kábelen jövő hálózatot akarom wifi-n keresztül közvetíteni. n-es vagy ac-s wifit szeretnék.

Tudnátok javasolni ehhez jó eszközt?

Azt gondolom, hogy ha nem tud mindent az AP, akkor stabilabban működik, olcsóbb, kevesebbet fogyaszt; vagy ez nem így van?

(#38003) Gubek-Einste válasza feketegergo (#38002) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Nem így van, árban nincsen jelentős különbség az AP és a router között, ezért is szoktunk router ajánlani AP célra is.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#38004) MaCS_70 válasza mexel (#38000) üzenetére


MaCS_70
Topikgazda

Megoldjuk.

Holnap pl. megyek a Bosnyák térre -- küldök privát üzenetet.

De egy kis szerencsével és szervezéssel az Örsre is el tudom juttatni.

MaCS

[ Szerkesztve ]

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#38005) qqcqqc válasza Andris246 (#38001) üzenetére


qqcqqc
őstag

A megosztás jogaival van valami gubanc.

(#38006) sas55


sas55
aktív tag

Üdv

Szeretnék egy kis segítséget kérni Htpc-m wifi stick-ek kapcsolódik a nethez most raktam mellé egy hálózati lejátszót(htpc mellé nem kell de van benne erősítő is) amit UTP kábellel szeretnék összekötni és azon megosztani a htpc-ből a netet. Lehetséges-e ha igen milyen lépések beállításokat kell megtennem((win10)?
Előre is köszönöm.

Eladó Harman/Kardon AVR-355

(#38007) mexel válasza MaCS_70 (#37998) üzenetére


mexel
veterán

Köszi a hasznos segítségeket! Meg is van a kábel és a kettő fali csatlakozó.
Találtam itthon igen sok készre szerelt rövid kábelt, nem mindre van ráírva hogy milyen. Honnan tudom hogy cat5E kábel? Az egyiken rajta van hogy cat5e, a másikon csak Cat5 de a többin semmi.

(#38008) mexel


mexel
veterán

Még egy kérdés: a Cat5 100 MB/s vagy 100mbit/s? Mert akkor simán jó az upc 30/3 Mbit/s netjéhez az 5-ös is.

(#38009) MaCS_70 válasza mexel (#38008) üzenetére


MaCS_70
Topikgazda

A Cat5 100 Mbps-ra hitelesített, de én éppen 230 Mbps-ot mérek egy 3 méteres szerelt darabon.

A típusnak meg rajta kell lennie a kábelköpenyen, akár 5, 5e vagy 6...

Örülök, hogy megoldódik a helyzet!

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#38010) mexel válasza MaCS_70 (#38009) üzenetére


mexel
veterán

Ezek egyszerű kábelek, mindenféle kínai kütyükhöz, routerekhez és ki tudja mikhez voltak, ezeket túrtam ki a fiókból. Majd kipróbálom.

(#38011) Gubek-Einste válasza sas55 (#38006) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Bridge be kell tenni a két hálózati kapcsolatot egymással.

Sokkal jobb megoldás lenne ha egy kliens üzemmódú eszközt állítanál üzembe ami felkapcsolódik a wifi-re és kábelen keresztül megosztaná a netet a HTPC-vel és a hálózati lejátszóval.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#38012) Andris246 válasza qqcqqc (#38005) üzenetére


Andris246
tag

Nekem már lövésem sincs mi lehet. Pedig mindent tudok csinálni rajta (írni, olvasni, törölni) de az EXE kiterjesztést nem nyissa meg. Esetleg vírusirtó(F-secure) beleszólhat?

(#38013) -oli-


-oli-
aktív tag

Sziasztok!

Tud valaki segíteni az otthoni csoport beállításában?

:W

(Ha igen kifejtem, feleslegesen nem gépelek :DD )

(#38014) Soma01 válasza -oli- (#38013) üzenetére


Soma01
veterán

Biztosan tud. Addig írd le, milyen oprendszerek vannak, hogy vannak összekötve...

(#38015) -oli-


-oli-
aktív tag

Ok. Egy kereskedelmi egységről van szó, Windows 10 pro-val, egyszerre volt feltelepítve mind, nem őskövület de nem ultramodern gépekkel(i3,FX,i5, stb) Frissítések telepítve, átlag programok telepítve(chrome, office, avast, stb)

5 gépet használunk eladásra, 4-et háttérmunkára.

Amire használjuk:

- Számlázóprogram hálózatban. (ez megy otthoni csoport nélkül is)

- Hálózati nyomtatás.(ez nem megy otthoni nélkül)

- Megosztott mappában különböző adatok: pdf, doc, stb

Egy (fő)switch kapja a netet és látja el a legtöbb gépet, két további switch van beállítva, mert szükség volt bővítésre. Wifi csak telefonokra.

A egyik háttérmunkás gépet elneveztem szerverre(erről megy a számlázó), a többi, munka1, munka2, stb

A Szerver létrehozott egy otthoni csoportot, jelszóval védve.

Pár hónapig minden ok, esetlegesen kicserélt munkaállomás simán csatlakozik az otthoni csoporthoz.

Nemrég észrevettük, hogy a szerverről nem lehet elérni egy nyomtatót se, látom hogy az otthoni csoport csatlakozásra alkalmas(ő hozta létre!!!!???? :W )

Azóta egy újratelepített gép(sem a szerver) se tud csatlakozni a csoporthoz, a folyamatjelző fut, de sosem ér véget, hibát nem ír ki, diagnosztika nem tudja megállapítani a hibát.
Tűzfalat és az Avastot is kikapcsoltam, változást nem hozott.
Hálózati profiloknál mindenki magánjellegű, felderítés, nyomtatómegosztás bekapcsolva, windows kezeli a csoportokat.

Remélem nem felejtettem el semmit...

(#38016) greenface


greenface
aktív tag

sziasztok, egy TPLINK TL-WR740N router-t használok egy panellakásban. A router a bejárat közelében van, és nehézkes volna beljebb vinni.
A jelerősség a távoliabbi szobákban nem éppen a legjobb + ahol már ilyen ’közepes’ az erősség, az egyik eszköz (laptop, Win7-el) random eldobja a kapcsolatot.

Kérdés, mit érdemes venni: van olyan router, ami jelentősen erősebb jelet produkálna (vasbeton falak), vagy inkább vmilyen hatótávnövelő eszközben gondolkodjak?
köszönöm!

''Mit ér az erő, ha nem a tiéd?'' - "Pénz legyen, a többit megvesszük!"

(#38017) nimfas válasza greenface (#38016) üzenetére


nimfas
addikt

Szerintem gazdaságosabb 5m csatornát felfúrni a folyosóra a lakás közepét becélozva. :)

(#38018) krealon válasza -oli- (#38015) üzenetére


krealon
veterán

"Egy (fő)switch kapja a netet és látja el a legtöbb gépet, két további switch van beállítva, mert szükség volt bővítésre."

DHCP-vel konfiguralodik a halozat?
Ha csak switch van, akkor a DHCP-t az internetszolgaltato adja?
Mindenki latszik a halozatban?
NetScan Portable 6.0.2.0

Az ora jol jar a gepeken?
(Timeserver: 0.hu.pool.ntp.org )

"a szerverről nem lehet elérni egy nyomtatót se, látom hogy az otthoni csoport csatlakozásra alkalmas(ő hozta létre!"

Az nem jarhato ut, hogy mindenki kilep az otthoni csoportbol es ujra letrehozod?

(#38019) n1nja


n1nja
tag

Sziasztok!

Adott egy otthoni hálózat, amiben az IP címek kiosztását a router végzi.
Van a rendszerben egy WIN10 PC, amin fut a Wingate 9 Proxy Server.
HTTP és DNS cache miatt használnám, de a DNS client elég sok hibát dob.
Log részlet:
"...response code 3 (NXNAME) from 8.8.8.8, processing aborted for query: [web-address] (type A)"

Hol a hiba, mit rontottam el?

Köszi.

(#38020) greenface válasza nimfas (#38017) üzenetére


greenface
aktív tag

gazdaságosabb 5m csatornát felfúrni a folyosóra

Ez elég nehezen kivitelezhető, a lakás közepén lévő folyósón pld. nincs konnektor, nemrég lett felújítva (díszléc felül), át kéne fúrni kb. 15 cm vastag vasbetont az UTP kábelnek, nem igazán tudnám eldugni a routert, stb.
Átgondoltam, hidd el. :)

Szóval a kérdés, hogy van-e olyan router, ami a TP-LINK TL-WR740N-nél erősebb jelet tud, vagy pedig kb. mind ezt tudja? Nem tudom, mennyire lehet kiindulni a specifikációjából, aszerint:

Sugárzási teljesítmény:
CE:
<20dBm(2.4GHz)
FCC:
<30dBm

Vagy inkább egy range extender-ben gondolkodjak?

Alapból inkább az 'erősebb' router-t prefereálnám (egyszerűbb megoldás, gondolom kevesebb hibalehetőség...), bár nincs tapasztalatom extender-el.

''Mit ér az erő, ha nem a tiéd?'' - "Pénz legyen, a többit megvesszük!"

(#38021) And válasza greenface (#38020) üzenetére


And
veterán

Nincs erősebb router, legalábbis SOHO-kategóriában, hivatalos forrásból. Ennek az az oka, hogy létezik erre vonatkozó szabályozás, ami hivatalosan nem szeghető meg. Tehát ez a vonal eléggé felejtős.
A másik probléma ezzel az elvvel, hogy egy - egyetlen eszközzel - nehezen lefedhető ház vagy lakás távoli szegleteiben a rádiós útvonal csillapítása a plusz árnyékoló hatások (falak, födémek, bútorok, stb.) miatt lényegesen nagyobb is lehet annál az értéknél, amelyet ésszerű körülmények között akár teljesítményemeléssel, akár az antenna hatásosságának (nyereségének) növelésével ki lehetne kompenzálni. Vagyis megoldásként csak az újabb, az első routertől kábelen vezetett AP(-k), vagy repeater jelentheti, ezek minden hátrányával együtt (különösen egy repeater esetén).

(#38022) -oli-


-oli-
aktív tag

Ha letörlöd az otthoni csoportot, utána totál belekeveredik a windows, ezen már túl vagyok. Újra kell telepíteni...Minden gépet látok, a szervert el tudom érni minden gépről, de arról egyiket se. Majd talán a Windows 25-ben kapunk egy normális hálózatkezelést...

(#38023) bopeti98


bopeti98
őstag

Sziasztok!

Van itthon egy TL-WR1043NDv4 meg egy Asus RT-n65u router. Mivel utóbbinak mostanában elég sok nyűgje volt ezért most sima 5 GHz-es AP-ként üzemel, a TP-Link meg ugye ellátja a router feladatokat.
Az egyik Samsung TV-nk 5 GHz-en csatlakozik az Asus-hoz, és a probléma az lenne hogy valamiért két belső IP címet kap a TV, látszólag mindkettőt a TP-Linktől. A két IP cím alatt az értem, hogy a TV-t két IP címről is el lehet érni, mind a két IP címmel pingelhető, és mind a két IP cím 1 MAC címhez tartozik.

A 192.168.1.20-at fixen állítottam be a TP-Linkbe.

Ez szerintetek hogyan lehetséges? :F

[ Szerkesztve ]

(#38024) mexel


mexel
veterán

Sziasztok! Sima UTP fali csatit hogy kell bekötni? Ilyen egyest.

(#38025) mexel válasza mexel (#38024) üzenetére


mexel
veterán

Ja, és youtube-on látom hogy valami eszközzel nyomják be a kábelt a csatiba, azt meg tudom csinálni anélkül is valami csavarhúzóval vagy bármivel?

(#38026) MaCS_70 válasza mexel (#38025) üzenetére


MaCS_70
Topikgazda

Igen, nem túl vastag csavarhúzóval egy határozott, rövid nyomást kér. A szerszám is ezt csinálja, nincs benne okosság.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#38027) mexel válasza MaCS_70 (#38026) üzenetére


mexel
veterán

A szerszám a két oldalát nyomja ha jól látom a vezetéknek, a "pengék" közé nem megy be. Nem jobb 2 csavarhúzó a penge 2 oldalán egyzserre lenyomva?

(#38028) MaCS_70 válasza mexel (#38027) üzenetére


MaCS_70
Topikgazda

Vannak itt nálam SOKKAL tapasztaltabbak, hozzáértőbbek, de én mielőtt először találkoztam volna acélszerszámmal, pár száz csatlakozót egy szál csavarhúzóval ugrasztottam össze, utólagos probléma nélkül.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#38029) greenface válasza And (#38021) üzenetére


greenface
aktív tag

Köszönöm, erre voltam kíváncsi! :)
Akkor szétnézek, milyen repeater jöhetne szóba.

''Mit ér az erő, ha nem a tiéd?'' - "Pénz legyen, a többit megvesszük!"

(#38030) nimfas válasza mexel (#38025) üzenetére


nimfas
addikt

Én simán a kilógó felét hosszabbra hagyom először, hogy meg tudjam fogni, aztán vagy simán behúzom a két "penge" közé kézzel, vagy egy hagyományos fáziscerkával rásegítek. Utána visszavágom a kilógó részt. Ennyi. Múltkor dupla aljzatot szereltünk (hálózatépítés ON) 88 végponttal, az összeset kézzel kötöttem be és egy sem lett rossz, átment a műszeres teszten :)

(#38031) mexel válasza nimfas (#38030) üzenetére


mexel
veterán

Köszi, akkor nem lesz gond. A bekötés meg van jelölve színnel? Nem néztem a dobozt amibe kötve lesz de a neten úgy tűnik meg vannak jelölve.

(#38032) MaCS_70 válasza mexel (#38031) üzenetére


MaCS_70
Topikgazda

Igen, eddig még nem láttam olyan dobozt, amiben ne lett volna jelölés.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#38033) nimfas válasza mexel (#38031) üzenetére


nimfas
addikt

Igen, jelölve van... és "B" szerint kell kötni (ha van A és B varia) :)

(#38034) dc.tacsi


dc.tacsi
tag

Sziasztok,
Egy kis segítséget szeretnék kérni.
A mai napon egy nagyobb méretű terv csomagot kaptam OneDrive megosztással.
Mikor rá kattintottam a linkre, olyan volt mint ha már nem élt volna a link, így gondoltam meg nézem, hogy látom e az OneDrive hiókomon belül a megosztást.
Ekkor vettem észre, hogy maga a "https://onedrive.live.com/" sem töltődik be.
Le van valahogy tiltva.
Természetesen minden más oldal tökéletesen be töltődik.
Végig futottam a kötelező köröket!
Teljesen ki kapcsoltam a tűzfalat: ("netsh advfirewall set allprofiles state off")
NOD32 volt telepítve, de töröltem.
3 fajta böngészőben is meg próbáltam de semmi.
Ki próbáltam másik két laptopról is, ott tökéletesen működik a fent meg adott link is.
Ha valakinek lenne valami jó ötlete, hogy mit lehetne még meg próbálni az kérem szóljon, mert a következő időkben rengetegszer fogok ezen az útvonalon terveket kapni és egy kicsit macerás lenne, ha mindíg más gépen kellene letöltögetnem és másolgatnom....
Válaszokat előre is köszönöm!
Üdv,
Soós Balázs

(#38035) intensa_man


intensa_man
tag

Sziasztok!
Lehet valahogy a hálózati meghajtókat késleltetve csatolni? Adott egy RT-n18U router, amin van egy HDD. Ha bekapcsolok egy Windowsos gépet, rögtön azt írja ki, hogy nem sikerült minden hálózati meghajtót csatolni. Ha 5mp később rákattintok az ikonra, már simán megnyitja a meghajtókat. Gondolom hamarabb próbálja felcsatolni őket, mint ahogy a wifi kapcsolat feláll.
Előre is köszönöm a választ!

(#38036) Gubek-Einste válasza intensa_man (#38035) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ezt inkább a Windows topikban kérdezd meg, a router-nek nincsen köze hozzá.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#38037) mexel válasza MaCS_70 (#38032) üzenetére


mexel
veterán

Sikerült behúzni ( meglepően gyorsan a 35m kábelt, a két végére bekötni a fali csatit ( volt színjelölés), kb jól behúztam a kések közé a kábeleket. Összekötöttem a routerrel a gépet és működik is, azaz van net. Mivel tudom tesztelni hogy minden jó? Ha van net, a speedtest ugyanazt méri mint a másik gépen ( 16ms helyett 28 a ping ennyi a különbség). Ha bármelyik kábel nem érintkezne nem menne?

(#38038) MaCS_70 válasza mexel (#38037) üzenetére


MaCS_70
Topikgazda

A dolog ennyire nem egyértelmű. Ha ugyanis a Base 100-as kábelhez szükséges két érpár rendben van, 100 Mbps átvitel még akkor is működik, ha a fennmaradó 4 ér valamelyike hibádzik. De jó eséllyel rendben van a kapcsolatod.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#38039) mexel válasza MaCS_70 (#38038) üzenetére


mexel
veterán

Mivel tudnám ezt letesztelni?

(#38040) Gyurka6 válasza mexel (#38039) üzenetére


Gyurka6
őstag

Hali!
Két, Gbit-es porttal rendelkező eszközzel, műszer nélkül pl.

Gyurka

(#38041) mexel válasza Gyurka6 (#38040) üzenetére


mexel
veterán

Pl a két géppel közvetlenül?

(#38042) Gyurka6 válasza mexel (#38041) üzenetére


Gyurka6
őstag

Ugyan csak router/switch-re gondoltam, de két gép között már a konkrét sebességet is tudod tesztelni.
Nálam 100-nál zöld 1000-nél kék led világít.

[ Szerkesztve ]

Gyurka

(#38043) mexel válasza Gyurka6 (#38042) üzenetére


mexel
veterán

Nehéz lenne most megoldani, azt hiszem így marad. Majd ha jön az optikával az UPC kiderül mi lesz. Ha megy ott a net akkor az sem érdekel ha van valami hiba, az csak egy netezős gép. Ahhoz nem kell majd az 1giga, egy 30/3-as net lesz. ( ha lesz)
Egyszer majd szerzek valami tesztert és megnézem.

[ Szerkesztve ]

(#38044) dewil666


dewil666
őstag

Sziasztok!
Otthon van egy wifi-s routerem és az asztali gépem usb wifi-vel (Tp link 821) van párosítva.
Amióta alaplapot cseréltem 150 chipset-re azóta gondok vannak és random ledobálja a jelet majd magától megjavul. Ezért szeretném ezt valami külső eszközzel kiváltani amit a lan-ra tudok csatlakoztatni. Volt régebben egy extenderem de mivel nem kellett ezért sajnos eladtam.
Most az jó lenne. Esetleg most ha veszek milyen kütyüt vegyek erre a célra?

[ Szerkesztve ]

KLÍMA szerelés, telepítés, karbantartás! dewil666 felhasználónak 270, 940 (régi) pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! Motoros üdvözlettel ! ! ! Ne vezess olyan gyorsan hogy az őrangyalod lemaradjon!

(#38045) sas55 válasza Gubek-Einste (#38011) üzenetére


sas55
aktív tag

Van itthon használaton kivül [link] [link] alkalmas valamelyik a feladatra?

Eladó Harman/Kardon AVR-355

(#38046) jézusom


jézusom
addikt

Sziasztok!

Van itthon 4db ipkamerám. Web szervere van mindnek, alapból 80-as porton.

Na most úgy gondoltam, hogy, ha kintről szeretném valamelyiket elérni, akkor a kamerák 80-as portjait különbözőre állítom, hogy a routeren beállított ddns címet beütve külön tudjak belépni a kamerákba. Tehát nem 80ra, hanem 81,82,83,84. Remélem érthető.

Így elvileg a dnsadress:port beütésével külön érhetem el őket, jól gondolom?

Na én ezt kipróbáltam, de csak belső hálózaton működik helyi ipcm:port címzéssel, külsőről nem.

Ilyenkor, ha a kamera belsejében állítom át a portot, akkor is kell a routeren port forvardingot beállítani?

Köszi!

(#38047) Gubek-Einste válasza dewil666 (#38044) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Milyen környezetben (falak száma/anyaga, távolságok, szomszédok) van használva az eszközök?
Ezek közül kellene az egyikkel csinálni egy mérést a helyi viszonyokról és képernyőmentés berakni a 2,4/5 GHz-s csatorna képről.
Milyen router-rel lenne használva?
Milyen net sebesség mellé kellene az eszköz?

Ha elegendőek az 100-as LAN portok akkor Asus N12 D1 vagy TP-Link 841ND, gyári firmware-rel nem tudják a kliens módot így CFW-t kell rájuk rakni.
Gigabites portokkal Asus N18U vagy TP-Link 1043NDv2/v3/v4 lenne az ajánlott, az Asus gyári firmware-rel is ismeri a kliens módot, a TP-Link nem így CFW-t kell használni.
Vannak olyan AP-k amelyek gyári firmware-rel is tudják a kliens módot de árban ugyanannyik mint az említett router-ek.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#38048) Gubek-Einste válasza sas55 (#38045) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Sajnos nem, a TP-Link egyáltalán nem, a D-Link gyári firmware-rel nem, CFW használata pedig verzió függő.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#38049) Gubek-Einste válasza jézusom (#38046) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Így elvileg a dnsadress:port beütésével külön érhetem el őket, jól gondolom?
Igen

Ilyenkor, ha a kamera belsejében állítom át a portot, akkor is kell a routeren port forvardingot beállítani?
Igen

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#38050) sas55 válasza Gubek-Einste (#38048) üzenetére


sas55
aktív tag

Új FW tettem a d-link-re és MEGY :K nagy az öröm, de ne kérdezd miket állítottam de működik AP módot ír hogy abban van. :R :R

Eladó Harman/Kardon AVR-355

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.