Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#26401) KovA válasza Gubek-Einste (#26380) üzenetére


KovA
tag

Köszi :)
Igen .. úgy gondolom nincs szükség menedzselhetőségre...
Azért találtam pár 16os gigásat szerencsére ..
TP-Linkek használható cuccok ?

Pl ez : [TL-SG1016D]

..vagy vegyek Cisco-t ? Persze az duplája árban ennek ...

[ Szerkesztve ]

https://kova.hu/konfig

(#26402) Gubek-Einste válasza KovA (#26401) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Teljesen felesleges Cisco-t venni, nem menedzselt switch esetében csak a márkát kell megfizetni, jó lesz a TP-Link is.
Nem azt mondtam, hogy nincs 16 portos gigabites, hanem, hogy nem túl gyakori de árban kb harmadával olcsóbb lenne 2 db 8 portos vétele.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#26403) Gubek-Einste válasza vadasz70 (#26397) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A linkelt leírásnál én tudok jobbat, pont, hogy az ami lépésről lépésre leírja, hogy mit kell beállítani.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#26404) Gubek-Einste válasza bockdaniel (#26398) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Mint írtam: Mivel két külön alhálózatba van szervezve így teljesen érthető, hogy nem látja az összes gépet.
A 541G elég régi eszköz így érdemes lenne lecserélni egy újra, pl egy 1043NDv2 így ezzel már megoldható lenne az IPv6-os címeknek az osztása és a teljes vezetékes hálózat gigabites lenne.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#26405) KovA válasza Gubek-Einste (#26402) üzenetére


KovA
tag

Világos .. értettem én .. de egy eszközből szeretném megoldani :).
Köszönöm :)

https://kova.hu/konfig

(#26406) bockdaniel válasza Gubek-Einste (#26404) üzenetére


bockdaniel
csendes tag

Akkor ha jól veszem ki a mondandódból, azért nem akar gigabiten működni, mert a hálózat fele csak 10/100-as?

Köszönöm a segítséget :R

(#26407) Gubek-Einste válasza bockdaniel (#26406) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ha nincsen meg a gigabit?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#26408) bockdaniel válasza Gubek-Einste (#26407) üzenetére


bockdaniel
csendes tag

A 2. körben nincs gigabit, pedig tudja az alaplap és a router is. Mondjuk most az 1. router a DHCP ami csak 10/100-as. és nálam /1042 után/ csak 100mb/s-et ír kapcsolatra.

(#26409) Gubek-Einste válasza bockdaniel (#26408) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

LAN/chipset driver frissítés/újrarakás volt már?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#26410) bockdaniel válasza Gubek-Einste (#26409) üzenetére


bockdaniel
csendes tag

Igen, mert alapjáraton érzékeli a gigabites hálókártyát, de ha bedugom a hálókábelt, akkor már csak 100mbps-nek írja [Bővebben: link] és ha átdugom másik foglalatba a kábelt akkor pedig [Bővebben: link]. Erre van valami ötleted?

(#26411) Lmh válasza PumpkinSeed (#26399) üzenetére


Lmh
őstag

sikerült megcsinálni, köszi szépen. felhivtam a szolgaltatót és végigvezetett az összes lépésen, hogy mi hova irjak....és jó lett :-)
bár vmi ősrégi firmware van így fent dr lagalább van net. az alapproblémát, - hogy ledobja az egyik laptopot wifiről - meg majd megoldjuk késöbb :-P

Steam Deck / PC: i5 6600 / Inno3D GTX 1650 Super Compact 4GB GDDR6 / MSI B150M Bazooka / Patriot 2x8GB DDR4 2133Mhz / Chieftec Force 400W / OCZ Agility3 120GB, Kingston UV400 480GB, Samsung HD103SI 1TB / Win 10 64bit / LG 34UM68-P monitor

(#26412) Gubek-Einste válasza bockdaniel (#26410) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Valószínű, hogy a hálókábel csak CAT5-s, gigabithez min CAT5E kell.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#26413) bockdaniel válasza Gubek-Einste (#26412) üzenetére


bockdaniel
csendes tag

Azt használtam ami a routerhez adtak gyárilag.

Szerk.: Cat6, ami az 1. router felé megy az pedig cat5e

[ Szerkesztve ]

(#26414) PumpkinSeed válasza Lmh (#26411) üzenetére


PumpkinSeed
addikt

Az jó, kevés ilyen szolgáltató van amúgy akik ilyen segítőkészek.

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#26415) chemand válasza Möhe (#24987) üzenetére


chemand
tag

Szia! Olvastam, hogy te is hasonló problémával küzdöttél mint én. Végül hogyan sikerült megoldani?

(#26416) ikarus32


ikarus32
tag

Sziasztok az asztali gepem lassússága miatt csak XP van, kerek egy programot amivel usb-n kapott netet tudok wifi-vel szórni ugyanazzal az antenná antennával Windows 7-nél a mypublicwifi programmal működik köszönet

(#26417) Gubek-Einste válasza ikarus32 (#26416) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Connectify for XP

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#26418) ikarus32 válasza Gubek-Einste (#26417) üzenetére


ikarus32
tag

Köszi múltkor próbátam és telepitéskor hiba üzenetre szaladt hogy win7re jo

(#26419) mutyi


mutyi
őstag

Kellene nekem egy ingyenes dns szolgáltató,de tudtommal a dyndns már nem ingyenes, a no-ip jó is lenne, viszont a múltkor regisztrálni akartam az ingyenes szolgáltatását és azt vettem észre,hogy abban az esetben csak olyan végződéseket választhatunk, amelyek egyik sem no-ip.com végű. Nekem viszont a beállítandó kamerás dvr-ben csak no-ip.com van meg dyndns.com

Ötlet?

(#26420) neverless


neverless
tag

Sziasztok,

Gigabites PPPOE kapcsolathoz építenék egy új 24/7-ben üzemelő alacsony fogyasztású mini itx letöltős gépet. Ilyenem most is van ([AT3IONTI_DELUXE]), de ez csak atom procis és ez nem elég a gigabites kapcsolathoz.

Milyen procival próbálkozzak? i5-4570T-el szemezek, 2,9GHz-n megy alapból. Azt gondolom, ennek elégnek kell lennie. Sajnos nem igazán találtam értelmes, gyakorlati leírást arról, hogy milyen proci képes ezt kiszolgálni. Olvastam viszont arról is, hogy egy jobb hálókártya (PCI-e-es tehát nem alaplapi) tehermentesíteni tudja a procit, ami által gyengébb processzor is elég. Tudtok hálókártyát javasolni erre a célra? Vagy esetleg egy alaplapi NIC is megfelelő ehhez?

Másik kérdés: Egy második kisgépet is tervezek építeni, aminek NAS szerepe lenne, illetve annak is csak a tárhely lenne a lényege. Az asztali gépemről a NAS gép vinyóit mint hálózati meghajtókat szeretném elérni. Ha más szerepe nem lenne ennek a második kisgépnek, akkor ugyanaz a kérdés ennél is, tehát milyen proci és/vagy hálókártyát javasoltok?

(#26421) Gubek-Einste válasza neverless (#26420) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Nem ide való kérdés, menj át IDE.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#26422) Roxkex


Roxkex
senior tag

Sziasztok!

Valaki tudna abban segíteni , hogy hogyan lehetne azt meg oldani , hogy két gépet egy lan kábellel összekötnénk és Heroes 3al játszhatnánk (2en haverommal) vagy CS 1.6al .
Csak amikor Heroes 3al próbálkoztunk , akkor azt írta ki , hogy nem lehet hostolni. Csak nem tudom miért nem !
Hogyan lehetne ezt megoldani hogy rendesen menjen a HOMAM 3 vagy CS 1.6 ? :\
Előre is köszi ! :)

Redmi Note 7 MIUI 12 Stable - Xiaomi.eu "Én nem akarok se iOS-t , se Androidot Én egy jó okostelefont akarok!"

(#26423) Gubek-Einste válasza Roxkex (#26422) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A legegyszerűbb egy router beüzemelése lenne.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#26424) Deadzone41


Deadzone41
őstag

Sziasztok!

Van egy kis gondom. Tegnap óta valamiért nem látja a két gépünk egymást a hálózaton. Az egyik kábelen, a másik wifi-n csatlakozik a routerhez, az egyiken win7, a másikon win8 fut. Az internet megy mindkettőn. Az érdekesség az egészben, hogy androidos telón mindkét gépet látom, és elérem.

van valami tippektek erre?

(#26425) Roxkex válasza Gubek-Einste (#26423) üzenetére


Roxkex
senior tag

No de a lényeg , hogy router nélkül hogy lehetne megcsinálni ? :\

Redmi Note 7 MIUI 12 Stable - Xiaomi.eu "Én nem akarok se iOS-t , se Androidot Én egy jó okostelefont akarok!"

(#26426) PumpkinSeed válasza Deadzone41 (#26424) üzenetére


PumpkinSeed
addikt

Tűzfal

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#26427) Deadzone41 válasza PumpkinSeed (#26426) üzenetére


Deadzone41
őstag

próbáljam meg mindkét gépen letiltani a tűzfalat?

(#26428) juhiati


juhiati
tag

Sziasztok! Volna egy kis problémám. Van egy ilyen nagyszerűen kialakított hálózatom ami eddig működik is úgy ahogy kéne csak mégse.
KÉP.

A probléma a következő. Ugye a főrouternél jön be a netem. oda kéne wifivel kapcsolódni egy AP-val ami egy etherneten beleszalad egy switchbe és lövi tovább kábelen a szignált a két pcnek. Van is egy ilyen kínából mindenféle okossággal ingyen szerzett router/client/ap kombó csodaketyerém (azaz kettő is az egyik bontatlan ha kellene valakinek) de a router üzemmód csak ethernetbe wifi kivel működik, az ap az wifi be és wifi ki, és a client ami jó lenne nekem wifi be és ethernet ki csak az a probléma vele hogy a stick-en lévő cuccról látom a fő routeres hálózatot, de visszafele nem. Jó lenne visszafele is mert a telefon a nagy routeren van és sokat irányítom a telóról a gépet. Valakinek van valami ideája? (Sajnos a kábel nem játszik =/)

Battletag: Juhos01#2594 || Steam: juhosati

(#26429) Regnaw


Regnaw
újonc

Sziasztok!

Lehet, hogy nem ide tartozik a kérdésem ,de nem találtam más a kérdésemhez hasonló topic.ot szóval ide írom le annak a reményében hogy gyors választ kapok :D
Na szóval annyit szeretnék kérdezni hogy a Jiayu G3C telefonról vagy más telefonról ha USB-n vagy Wifi-n keresztül osztom meg a mobil netemet akkor abból a telefonomnak származhat-e valami baja vagy gyengülhet az aksi élettartama vagy bármi más?

Előre is köszönök minden segítséget, ha valaki nem akar ide írni nyugodtan írhat privát üzenetbe is!

(#26430) juhiati válasza Regnaw (#26429) üzenetére


juhiati
tag

Okostelefonok topicba kellene benézned.

Battletag: Juhos01#2594 || Steam: juhosati

(#26431) Regnaw


Regnaw
újonc

Köszi, akkor szerencsét próbálok ott :D

[ Szerkesztve ]

(#26432) kisi


kisi
aktív tag

Sziasztok!

A következő problémával fordulnék hozzátok:

Adott egy lakás amiben jópáran laknak, albérlők. (köztük én is.) A lakásba Virgin media szolgáltat internetet, már amikor van.. Napi szinten 2-3 modem reset előfordul az itt lakók részéről. Gyakoriak a netszakadások, modem resetig a netleállások. Véleményem szerint igencsak túlterheljük a Virgin modemét. A tipusa
5 szoba, szobánként 1-2 gép, laptop, telefonok, stb...Ha jól számolom, kb 15-20 készüléket kell folyamatosan kiszolgálnia. Mindenki wifin csatlakozik hozzá. Gyakorlatilag szinte használhatatlan a net, minden készüléken.

Szerintetek lehetne tenni valamit a használhatóbb net érdekében? Elvileg a modemhez a jelszót el tudom kérni, ha van valami beállitási lehetőség, az talán kivitelezhető.

Esetleg, a megoldás lehet-e az, hogy a mi szobánk (2 telefon, 2 gép, 1 laptop, xbox) egy routeren keresztül csatlakozna? Javulna valamit a net szerintetek? A szobába csak wifin át juthat el a net. A routernek a szobában kellene lennie, tehát nem tudom kábellal összekötni a modemmel.
Esetleg megoldás lehetne az, hogy a laptopom a wifin át kapott netet küldje a routernak, és onnan kábellal menjen a két asztali gépnek, illetve az Xboxnak? a telefonok meg maradnának wifin, csak a mi routerünkön.
Igy a Virgin modemjének csupán egy gépet kellene lekezelnie, a többit ávenné a routerünk.

A rendelkezésre álló hardverek:
Asus x550c laptop, két USB-s wifi stick, egy kinai csoda, és egy Tp link TL-WDN3200, egy Pci csatolós wifi kártya (X-MEDIA XM-WN3500D).
Router: Buffalo WZR-HP-G300NH2
Kábelmodem: Virgin media VMDG485 Super hub2

Hosszu i sanos nincs, angol billentyűzet, az egyéb helyesirási hibákért elnézést.

[ Szerkesztve ]

(#26433) Gubek-Einste válasza kisi (#26432) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A gond forrása, hogy az ilyen szolgálatatós eszközök nem éppen izmosak így sok neki az 15-20 wifi-s eszköz, még erősebb router-t is megizzasztana ez a terhelés. Az egyetlen igazi megoldás a kábeles teher mentesítés lenne.
Ami még lehet tenni az az, hogy optimalizálni a wifi csatornát így csökkenteni a más wifi hálózatok okozta zavart.

[ Szerkesztve ]

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#26434) Asztee


Asztee
aktív tag

Sziasztok ! Nekem van egy tele dugdosott router-em és az lenne a kérdésem,hogy ha szeretném még bővíteni a rendszert azt milyen módon tehetném meg. A switch az ami először eszembe jut, de ezzel még nincs tapasztalatom. Ha rádugom a switch-et a router egyik portjára és a switchbe dugom a maradék gépeket ,akkor azok ugyanúgy fogják látni egymást, a routerbe kötött gépeket és a netet is ? Köszönöm. :R

[ Szerkesztve ]

''A világon 10 féle ember létezik : az egyik ismeri a kettes számrendszert a másik nem."

(#26435) kali válasza Asztee (#26434) üzenetére


kali
legenda

szia,

igen.

(#26436) Asztee válasza kali (#26435) üzenetére


Asztee
aktív tag

Ez rövid és tömör volt, de azért köszönöm. :)
És tudnál/tok valami megbízható márkát vagy típust ajánlani ?
Nekem most egy Belkin router-em van. (ha ez számít esetleg)

''A világon 10 féle ember létezik : az egyik ismeri a kettes számrendszert a másik nem."

(#26437) kisi válasza Gubek-Einste (#26433) üzenetére


kisi
aktív tag

Sajnos a kábeles megoldás nem jöket szóba, túl nagy távolságokat kellene végigkábelezni, és az anyagilag nem megengedhető.
Optimalizálni a wifit alatt mit értettél? Ki tudnád fejteni egy picit bővebben?

(#26438) Asztee válasza Asztee (#26436) üzenetére


Asztee
aktív tag

Nézegettem eBay-en a switch kínálatot és láttam olyat a tulajdonságoknál hogy fully managed , partially managed és unmanaged. :F ezek mit jelentenek ? (egy switch esetében)

''A világon 10 féle ember létezik : az egyik ismeri a kettes számrendszert a másik nem."

(#26439) Gubek-Einste válasza Asztee (#26436) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Nekem egy unmanagement típus is jó lesz. Gyártóból ebben a kategóriában mindegy mivel csak a márkát kell megfizetni

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#26440) Gubek-Einste válasza kisi (#26437) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

inSSIDer vagy hasonló programmal felderíteni a környék wifi helyzetét és annak megfelelően beállítani a használt wifi csatornát, hogy a lehető legkisebb legyen az interferencia.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#26441) kisi válasza Gubek-Einste (#26440) üzenetére


kisi
aktív tag

Köszönöm szépen, meg fogom próbálni!

(#26442) huliganboy


huliganboy
addikt

Sziasztok!

Adott egy otthoni hálózat melynek egyik részén két wifi router kapcsolódik egymáshoz.

Egyik oldalon egy ősrégi TP-LINK TL-WR541G ez osztja a netet és hozzá kapcolódik egy TP-LINK TL-WR940N openwrt rendszerrel. Na most a két routeren lévő eszközök nem látják egymást....

Próbáltam töb mindent de nem tudom azt megoldani hogy egy hálózatot alkossanak és a két routeren lévő eszközök lássák egymást.... Valakinek van valami tippje? :R

Köszönöm

(#26443) mezis válasza huliganboy (#26442) üzenetére


mezis
nagyúr

A routerek beállításai kb ilyen ?

mezis

(#26444) mezis válasza Asztee (#26436) üzenetére


mezis
nagyúr

Van egy "Milyen routert vegyek..." fórum is..

mezis

(#26445) huliganboy válasza mezis (#26443) üzenetére


huliganboy
addikt

Nem! A DHCP-t mindkét router osztja eltérő tartományban (192.168.1.100-199, 200-299)

(#26446) Deadzone41 válasza Deadzone41 (#26427) üzenetére


Deadzone41
őstag

a tűzfalletiltás nem, de egy win helyreállítás megoldotta a dolgot.

(#26447) Asztee válasza mezis (#26444) üzenetére


Asztee
aktív tag

Köszi, de router-em már van. :D De rákerestem és milyen switch-et vegyek fórum is van, de a 8 éves téma 63 hsz.-nál tart. :Y

''A világon 10 féle ember létezik : az egyik ismeri a kettes számrendszert a másik nem."

(#26448) mezis válasza Asztee (#26447) üzenetére


mezis
nagyúr

Nyugodtan vehetsz akér WiFi routert is. a LAN része a WiFi-vel együtt ugyanis switch-ként működik.
De ha ragaszkodsz a swith-hez, akkor a Vaterán bőséges a kínálat. (Arra figyelj, hogy neked Ethernet switch kell, UTP aljzatokkal.)

mezis

(#26449) krealon válasza huliganboy (#26445) üzenetére


krealon
veterán

"A DHCP-t mindkét router osztja eltérő tartományban (192.168.1.100-199, 200-299)"

A kiosztott IP csak egy dolog.
Ezen felul az internetelereshez kell meg:
- netmask (alhalozati maszk)
- gateway (atjaro)
- DNS

A kerdes az, hogy milyen uzemmodban kapcsolodik a 940-es az 541-eshez.

Ahhoz, hogy egy tartomanyban legyenek a gepek, Client Bridge uzemmod kellene.

(#26450) Belnir


Belnir
csendes tag

Sziasztok!

Szeretném naplózni az othoni routeren zajló folyamatokat, pontosabban az érdekelne engem, hogy az otthoniak milyen oldalakat látogatnak meg illetve kérnek le. Csak a weboldal címe (link) érdekel, mint ahogy a böngészők előzményiben is szerepel. Ezt lehet szoftverrel figyelni, avagy olyan router kell, amely naplóz? jelenleg egy TP-Link TL-WR740N routerem van, a legfrissebb firmware-rel. Ebben nem találtam ilyen lehetőséget.

Segítséget köszönöm! :R

Intel G4560, AsRock B150M-HDS, 8Gb RAM

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.