Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#55001) user12 válasza Asz84 (#55000) üzenetére


user12
őstag

Esetleg ha a törés pár mm-el el tudod vágni és tudsz rá krimpelni egy új dugót, akkor egy toldóval meg lehet oldani.
Ezt képről nehéz megítélni, hogy van-e elég hely ehhez

Rendszergazda vagyok....ha röhögni lát, mentsen

(#55002) Asz84 válasza user12 (#55001) üzenetére


Asz84
csendes tag

Sajnos nincs, elig férek oda :(

(#55003) inf3rno válasza Asz84 (#54998) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Meg lehet toldani keystone-al vagy esetleg lehet kapni olyan dugót is, ami tömör rezesre rámegy, ha nem tudsz annyit húzni rajta. Azt nézd meg először, hogy egyáltalán tömör vagy sodort rezes kábel e, mert a keystone csak a tömöret szereti.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#55004) Asz84 válasza inf3rno (#55003) üzenetére


Asz84
csendes tag

úgy láttam tömör kábel

(#55005) mezis válasza Asz84 (#55004) üzenetére


mezis
nagyúr

Megpróbálhatod a forrasztását annak az egyetlen érnek. Vagy akár WAGO-val, egyetlen sorkapoccsal, bármivel össze toldani. Semmit sem veszítesz, tüzet nem okozhat, jelkábel ez csupán.
A műveletek idejére a másik vége is legyen szabadon. Igaz, hogy 2500V-ig szigetel az impulzus trafó, de sose lehet tudni, száraz időben statikus feltöltődés....

mezis

(#55006) Asz84 válasza mezis (#55005) üzenetére


Asz84
csendes tag

Nagyon szépen köszönöm! :R

(#55007) mezis válasza Asz84 (#55006) üzenetére


mezis
nagyúr

Majd értesíts az eredményről, kevés ilyen tapasztalat van a fórumon.

mezis

(#55008) Asz84 válasza mezis (#55007) üzenetére


Asz84
csendes tag

Rendben, mindenképp. Először megpróbálom a Wago-t ma, mert a forrasztót nemrég rendeltem meg, az még pár nap lesz mire megérkezik. :)

(#55009) inf3rno válasza Asz84 (#55008) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Elméletileg működhet a forrasztással is, legalábbis keringenek ilyen legendák. Franc tudja, hogy milyen hatása van a jel minőségre. Sok sikert hozzá!

Buliban hasznos! =]

(#55010) Asz84


Asz84
csendes tag

Összeraktam Wago-val a kábelt nagy nehezen, de a kapcsolat még mindig csak 100 nem Gigabit. Nem sikerült túl jól a kép, de azt meg tudjátok erősíteni hogy jól van e bekötve az aljzatba ?

(#55011) Lasersailing válasza Asz84 (#55010) üzenetére


Lasersailing
senior tag

A wago-ba hány vezeték megy be?

(#55012) Asz84


Asz84
csendes tag

Természetesen csak a kék-fehér , a kép csalóka mert kb semmi hely nincs már húzni rajt.

(#55013) gahor72 válasza Asz84 (#55012) üzenetére


gahor72
aktív tag

Én forrasztottam meg már toldás gyanánt. Óvatosan működik, érenként zsugor csövezve. Teszterrel kéne ellenőrizni, ha nem jó akkor mással kell próbálkozni.

(#55014) Asz84 válasza gahor72 (#55013) üzenetére


Asz84
csendes tag

Igen, most az lesz a következő, rendeltem egy tesztert is, pár nap múlva kiderül. :U

(#55015) Soma01


Soma01
veterán

Elég sokszor forrasztottunk már utp-t, semi gond nincs vele. Pláne így a végén nem lesz gond. Igaz, hogy mi 100-as kapcsolatokat toldunk IP kameráknak. Meg le is zsugorcsövezzük a forrasztásokat.

(#55016) Borisz76


Borisz76
veterán

Sziasztok !

Gyors kérdés :
Egy 3Com Baseline Switch 2948-SFP Plus mennyit érhet használtan ?

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#55017) #68270080


#68270080
törölt tag

Én itt kutakodnék, és hagynám a használt switchet, főleg, ha ennyire zajos.

(#55018) user12 válasza Borisz76 (#55016) üzenetére


user12
őstag

Inkább itt írom :D
Tehát vagy a TP Link, amit javasoltál, vagy ha árban jobban kijön, amit MasterMark javasolt, azt is jó.

Rendszergazda vagyok....ha röhögni lát, mentsen

(#55019) Asz84


Asz84
csendes tag

Sziasztok,

Megérkezett a kábelteszter, az 5-ös nem villant fel egyik egységen sem, lehet hogy a wago nem adja tovább a jelet ?

(#55020) Gyurka6 válasza Asz84 (#55019) üzenetére


Gyurka6
őstag

Wago helyett inkább egy egyes sorkapoccsal toldanám, amíg nincs forrasztva.

[ Szerkesztve ]

Gyurka

(#55021) user12 válasza Asz84 (#55019) üzenetére


user12
őstag

Ha lecsupaszoltad a vezetékeket és tövig bedugtad a wagoba, akkor lenni kell kontaktnak. Ha hosszú a vezeték wago előtti szakasza (80m +) lehet, hogy a wago ellenállása már elég ahhoz, hogy ne menjen tovább a jel.

Rendszergazda vagyok....ha röhögni lát, mentsen

(#55022) Soma01 válasza user12 (#55021) üzenetére


Soma01
veterán

A Wago elvileg erre teljesen alkalmatlan. X áramot biztosan átvisz, de ide nem az kell.

(#55023) Asz84


Asz84
csendes tag

Én most arra gondolok, hogy már az aljzatban sem érintkezik az a szál, mert simán összeérintve a két szálat sincs jel. :(

[ Szerkesztve ]

(#55024) user12 válasza Asz84 (#55023) üzenetére


user12
őstag

Ki kell mérni multiméterrel vagy huhogóval

Rendszergazda vagyok....ha röhögni lát, mentsen

(#55025) mezis válasza Asz84 (#55023) üzenetére


mezis
nagyúr

A routerek, modemek mellé szoktak adni rövid, 1m körüli UTP patch kábelt. Egy ilyet vágj ketté, és akár ki is "lámpázhatod" azt, hogy van-e kontaktus a csatlakozó aljzatban a ZF vezetéknél. A másik felét meg felviheted a padlásra a másik kiálláshoz, páronként rövidzárt tekersz az érpárokra, lent meg "lámpázhatod" vagy egy Ohm mérővel lemérheted az érpárok ellenállását. Nagyobb lesz mint 0.

mezis

(#55026) Fityusz


Fityusz
tag

Sziasztok!
Segítségre lenne szükségem az alábbi dologban:
A mai nap le kellett cseréljem a szolgáltatói modem és saját router közötti cat5e típ. kábelt amiivel gond nélkül jött a gigabites sebesség a saját router irányából.

A ma befűzött kábel szintén cat5e: [link] aminek a csatlakozóit én szereltem netes leírások alapján ( még soha nem csináltam).

A probléma az, hogy most csak 100 mb jön át konkrétan 90 mb/s mérek le és feltöltése irányba is, a kapcsolat nem szakadozik.

Mit ronthattam el? A csatlakozónál sem mindegy , hogy milyet kötök rá? nem néztem , hogy a boltba az eladó miből adott , én meg ránézésre nem tudom megmondani.
Esetleg megsérthettem a kábelt befűzésnél és az produkálhat ilyen sebességet, vagy a csatlakozót rosszúl szereltem össze?
Válaszokat köszönöm előre is!

Ha olyan képem lenne mint neked, nevetve mennék neki a körfűrésznek!:)

(#55027) mezis válasza Fityusz (#55026) üzenetére


mezis
nagyúr

Üdv.!
Fali csatlakozó aljzatokat szereltél vagy lengő dugókat?

mezis

(#55028) Fityusz válasza mezis (#55027) üzenetére


Fityusz
tag

Lengő . Csak egy kb 25 meteres kabel 2 vègèt.

[ Szerkesztve ]

Ha olyan képem lenne mint neked, nevetve mennék neki a körfűrésznek!:)

(#55029) mezis válasza Fityusz (#55028) üzenetére


mezis
nagyúr

Tapasztalataim:
- Gagyi csatlakozó dugó: A kis lemezkék enyhén görbülnek, ahogy a kopott préselőből kijöttek. Prés szerszám van amelyiket csak elhajlítja de nem nyomja be teljesen. Akár ki is pottyanhat.
- Gagyi préselő szerszám: Ugyanúgy mint a csatlakozó dugónál, a préselő felület enyhén domború, "lejtős". Eredmény mint az előbb.

Én préselés után erős fényben erős nagyítóval szoktam ellenőrizni az eredményt.

Csavarhúzós "préselés": szerencsejáték.

mezis

(#55030) Fityusz válasza mezis (#55029) üzenetére


Fityusz
tag

[link] [link] [link] próbáltam pár kèpet csinálni. Az egyik csatlakozonál a külső burkolatot is ráprèseltem . Az is kitarthat?

Ha olyan képem lenne mint neked, nevetve mennék neki a körfűrésznek!:)

(#55031) mezis válasza Fityusz (#55030) üzenetére


mezis
nagyúr

A külső burkolatot rá kell préselni. Így fogja tartani kicsúszás ellen a kábelt.

Lemezkék meg vannak, de felülnézetből azt nem látni, hogy mennyire vannak bent.
A préselő szerszám mechanikája a jobbik fajta (párhuzamos előtolású), de milyenek a préselő felületek?

[ Szerkesztve ]

mezis

(#55032) Schamuelson válasza Fityusz (#55030) üzenetére


Schamuelson
újonc

Pont ma beszélgettünk kollégákkal utp-s malőrökről. Egyes gyártók Cat5e kábelében mintha karcsúbb lenne az ér, nincs egészen 0.6-os. Egy öreg szaki azt javasolta, ilyenkor valami hozzá illő pici csavarhúzóval érdemes egyenként rányomni a kis kések tetejére. A kábel külső köpenyét érdemes kicsit hosszabbra hagyni, hogy az RJ45-be mélyebben beérjen. Tehát a kiálló erek hossza csak kb 11-12 mm legyen. Ez csak nagyobb mechanikai szilárdságot ad, tehát nem ezen fog múlni átviteli sebesség. (Nem az általad linkelt kábel gyártójával volt ilyen tapasztalatunk.) Azt viszont én is megerősítem, hogy az RJ45-ök minőségében is nagy a szórás. Érdemes újra krimpelni... Legalább gyakorlod. :)

(#55033) Fityusz


Fityusz
tag

Köszönöm emberek a vègèn csak összejött. Nem volt elèg jól megcsinálva a csatlakozó, levágtam a règit ès ment rá másik. Nem hittem , hogy ez ekkora precizitást igènyel :D Most wifin jött 300 mb körül a sebessèg , holnap mèrem kábelen de szerintem nem lessz gond!

Ha olyan képem lenne mint neked, nevetve mennék neki a körfűrésznek!:)

(#55034) Joezyka


Joezyka
senior tag

Sziasztok!

Olyan problémám van, hogy van az otthoni hálózaton egy okos TV, PC és egyéb eszközök. Eddig nagyon szépen működött, hogy a PC-n megosztottam a mappákat, és azt a TV-n Archos playerrel szépen betallóztam mindig a hálózatról és lejátszottam. Nos, most bármit csinálok mindig hibár ír ki a tv-nél.
- Csináltam külön felhasználói profilt a TV-nek, hogy azzal lépjen be.
- Minden megosztás, hálózatfelderítés és amit láttam a hálózat beállításnál bekapcsoltam.

Ha a filmre jobb klikkel nyomok és átküldés eszközre, az immel-ámmal megy, de sokszor dobja vissza azt, hogy eszköz hiba, de az meg azért nem lehet, mert telefonra egyből reagál (pl YT-ra).

Elfogytak az ötleteim. Valakinek valami javaslata? W10 pro van a gépen, a TV is és a PC is kábelen.

Köszönöm előre is a segítséget!

Ha szép nem vagy, hülye ne legyél!

(#55035) Borisz76 válasza Joezyka (#55034) üzenetére


Borisz76
veterán

Ha közel van egymáshoz a pc és a tv ,akkor egy HDMI kábel.....

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#55036) Joezyka válasza Borisz76 (#55035) üzenetére


Joezyka
senior tag

Sajnos nincs. A nappali 2 végén van. Amikor felújítás volt, akkor a falba raktam UTP kábelt, HDMI-t nem sajna. :S

Ha szép nem vagy, hülye ne legyél!

(#55037) inf3rno válasza Asz84 (#55023) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Nézd meg a túloldalon is, hátha ott is elvágta. Az is elképzelhető, hogy azért vágta el, mert tudta, hogy belül elszakadt.

Buliban hasznos! =]

(#55038) Asz84


Asz84
csendes tag

A másik végét én kötöttem, de ki fogom cserélni a csatlakozót hamarosan, aztán kiderül.

[ Szerkesztve ]

(#55039) Asz84 válasza mezis (#55025) üzenetére


Asz84
csendes tag

Köszi! Kicserélem a router felőli csatlakozót első körben, lehet ott sem érintkezik, aztán rámérek újra, ha úgy sem akkor szétszedem az aljzatot. Jelzek ha jutottam valamire.

(#55040) user12 válasza Asz84 (#55039) üzenetére


user12
őstag

Mielőtt rányomod az új dugót, mérd meg műszerrel - kizárva azt az esetet, hogy valahol a kettő között is el van törve

Rendszergazda vagyok....ha röhögni lát, mentsen

(#55041) Asz84 válasza user12 (#55040) üzenetére


Asz84
csendes tag

Rendben, köszi!

(#55042) inf3rno


inf3rno
nagyúr

Bármi ötlet, hogy mitől írhatja egy gép, hogy nem azonosított kapcsolat, ha nem állítok be neki fix helyi IP-t? Most már megnéztem a másik szolgáltatói eszközzel, és ugyanaz van azzal is. A Windows szerint nincs rendesen bekonfigurálva az IP, viszont egyik gépen sem ezek szerint, olyanon sem, ami wifiről ment. Elég fura. Azóta van ez mióta rákötöttem egy access point-ot a hálózatra. De ha lehúzom ugyanez van.

Buliban hasznos! =]

(#55043) inf3rno


inf3rno
nagyúr

No kiderült, hogy a DHCP nem volt bekapcsolva ezen a modemen. Most vezetéken rendben van a számítógépeknél, az AP-re viszont így is azt írja, hogy nincs internet. Az AP újraindítása nem segít rajta, a kábelben nincs szakadás, ha rádugok egy gépet a PoE injektorba bemenő kábelre, azon van internet. Nem tudom, hogy az az utánit biztonságos e rádugni bármelyik gépre, nem értek PoE-hez.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#55044) inf3rno


inf3rno
nagyúr

Kicsit utánaolvastam, rá lehet dugni szinte az összes injektorra bármilyen eszközt. Megnéztem egy laptoppal, van internet a kábelen. Szóval az AP-vel lesz a gond.

Buliban hasznos! =]

(#55045) inf3rno


inf3rno
nagyúr

Érdekes, mert ha a PoE-n keresztül kapja az adatot, akkor 20x rá kell dugnom, hogy egyszer végre normálisan elinduljon, és csatlakozzon a routerhez, ha viszont a PoE-t csak tápnak használom, és a másik bemenetére dugom az adatot, akkor tökéletesen működik. Ez még önmagában annyira nem lenne érdekes, mert azt mondom, hogy rossz az AP, de mindkét AP ugyanígy viselkedik mindkét PoE injektorral több kábellel kipróbálva, ami több, mint fura. Írtam a gyártónak [link], hátha tudnak adni valami magyarázatot rá, addig meg járatom így. Igazából annyira nem probléma a mostani felállásban, és azt hiszem később sem lesz az, mert inkább mesh-ezek, mint hogy falat fúrjak az UTP kábelnek a földszintre. Egyébként GrandStream GWN 7610 AP és TP-Link TL-POE150S PoE injektor, amikről szó van. Egyik sem egy rossz márka.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#55046) MasterMark válasza inf3rno (#55045) üzenetére


MasterMark
titán

Az AP kap IP-t? Látja a gatewayt? Tudod pingelni a másik oldalról (a kábeles oldalról)?

Switch Tax

(#55047) inf3rno válasza MasterMark (#55046) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Nem. Olyan szinten nincs kapcsolatban a routerrel, hogy még a zöld led sem világít az UTP porton a router oldaláról. Nincs fent a csatlakozott eszközök listáján sem. Laptoppal wifin rá tudok csatlakozni, de nem kap IP-t nyilván DHCP szerver híján. Ami fura, hogy a gyártó discovery tool-ja sem találja meg, pedig wifivel arra csatlakozok. Lövésem sincs mi baja. Most nem akarok másik injektort venni ezért. Esetleg valami konfigurációs, firmware vagy kompatibilitási problémára gyanakszom, legalábbis nem tűnik hardver hibának így, hogy mindkét AP-vel és mindkét injektorral ugyanez van. Mindegyik 802.3af szabvány szerinti 48V DC, működniük kéne együtt.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#55048) Essejó válasza Borisz76 (#55035) üzenetére


Essejó
veterán

Lehet venni 10+ méteres HDMI kábelt is. :D

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#55049) Asz84


Asz84
csendes tag

Sziasztok,

Megforrasztottam a sérült kábelt az aljzatnál és új csatlakozót raktam a másik végére is a router felől. Működik, megvan a gigabites hálózat :) Köszi a segítséget és a bíztatást.

(#55050) mezis válasza Asz84 (#55049) üzenetére


mezis
nagyúr

Köszönjük a visszajelzést! :R

mezis

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.