Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#27301) Gubek-Einste válasza smallmer (#27300) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ennél a gépnél nem megoldható a közvetlen vagy valamilyen más módon történő hálózatra csatlakozás?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#27302) smallmer válasza Gubek-Einste (#27301) üzenetére


smallmer
őstag

sajna nem, de ki kellene úgy is próbálni? :)

(#27303) smallmer válasza smallmer (#27302) üzenetére


smallmer
őstag

már régebben egyszer ment így is de újra kellett telepíteni és nem jó

(#27304) Cxgrav válasza smallmer (#27303) üzenetére


Cxgrav
senior tag

Ellenőrizni kellene 1-2 dolgot:

- Ugyan azon alhálózatba vagy-e a többi géppel/szerverrel
- Hálózatfelderítésed/tűzfalad rendben van-e
- Tudod pingelni a többi gépet/szervert és fordítva
- Van-e jogod elérni az adott gépet

Picture me Rollin' by 2pac

(#27305) doc


doc
nagyúr

filleres switchet szeretnek itthonra, kb semmi extra igenyem nincs, talan annyi hogy jo ha nem fogyaszt tul sokat

szerintetek TP-LINK TL-SF1005D vagy D-Link GO-SW-5E?

(#27306) Gubek-Einste válasza doc (#27305) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ebben a kategóriában mindegy, hogy milyet veszel mert nincsen sok különbség a kapható termékek között, max a márkát kell megfizetni.
Inkább gigabites típust lenn érdemes venni, árban alig több de később még jól jöhet a nagyobb sebesség lehetőség.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#27307) doc válasza Gubek-Einste (#27306) üzenetére


doc
nagyúr

gigabit nem kell, eleve Cat5 kabelek vannak itthon, es csak a medialejatszohoz/TV-hez es a Raspberry-s jatekkonzolhoz kell (filmet lejatszani es SSH-zni)

akkor szerintem lesz az olcsobb, mindkettorol eleg jo reviewkat talaltam, koszi a valaszt

(#27308) RaiDan


RaiDan
csendes tag

Sziasztok!
Adott egy PC (windows 7) és egy surface (win 8.1). Beállítottam az otthoni csoportot egy megosztott mappával és a PC-ről szeretnék filmeket lejátszani a surfacen. A sajátgép-ben látom a megosztott mappákat de amikor el szeretnék inditani egy filmet nem lejátsza, hanem először elkezdi átmásolni a fájlt. Win7 és win7 között gond nélkül ment a dolog....

(#27309) Pityke78


Pityke78
őstag

Sziasztok!

Egy olyan problémám van, hogy kaptam egy A.C. Ryan HD1 73200-as típusú médialejátszót, amit hálózaton keresztül szeretnék összekötni az asztali PC-vel.

A hálózat úg ynéz ki, hogy van egy TP-LINK-es router, amibe megy az UPC kábeles net és erre a routerre csatlakozik UTP kábelen az asztali PC (NEMETH-PC) és a média lejátszó (Realtek Embedded UPnP Render(acryan)) is.

A média lejátszó látja a hálózatot, ez eddig oké, viszont az asztali PC-n megosztott mappákat nem.

Amit nem értek, hogy a hálózat megjelenítésnél van egy Számítógép (NEMETH-PC), illetve van egy médiaeszköz (NEMETH-PC: Nemeth:).

A médialejátszó ezt a médiaeszközt (NEMETH-PC: Nemeth:) látja, de a sima számítógépet (NEMETH-PC), amin megosztottam a mappákat nem.
Mi lehet a probléma, milyen beállításokat kell módosítanom?

Nem tudom mennyire érthetőn írtam le problémát, de tudnátok segíteni?

Köszi

(#27310) Saint válasza Pityke78 (#27309) üzenetére


Saint
aktív tag

Szia, próbáld meg a mappák megosztásnál hozzárendelni a mindenki-t. és a teljes hozzáférést, ugyan ezt a biztonság- fülnél is csináld meg, aztán lehet hogy igy már jó lesz.

Gigabyte X99 Gaming 5P, I7 - 5820K- 3,3 GHz, 32GB Corsair 3000, 1080 GTX , Codegen S101, Sata 6 SSD, Popcorn A-500, Asus Transformer Book T100Ta 64GB+500GB, FULL-FULL VIZ Hűtés..

(#27311) Komi28


Komi28
senior tag

Sziasztok!
Miként tudom Dir-825 a routert swich módba állítani?
DHCP-t kivettem, wifit lekapcsoltam, reseteltem is, ujraindítás is volt, de a többi eszköz nem látható ami rá van dugva.
A szolgáltatótól kapott router lenne az elsődleges és a 825-pedig szétosztanám mint eddíg.
Miket kellene beállítani rajta pontosan?
Köszi

(#27312) Cxgrav válasza Komi28 (#27311) üzenetére


Cxgrav
senior tag

LAN lábakba dugod az eszközöket, van link?
Pingek mennek?

[ Szerkesztve ]

Picture me Rollin' by 2pac

(#27313) Komi28 válasza Cxgrav (#27312) üzenetére


Komi28
senior tag

Igen, van link, mindegyik pingelhető.

(#27314) psg5


psg5
veterán

Sziasztok!

Utorrent használatakor be lehet állítani, hogy a rendelkezésre álló sávszélből mennyit használjon maximálisan fel illetve letöltésre?

F.K.T.

(#27315) mezis válasza Komi28 (#27311) üzenetére


mezis
nagyúr

Gateway-t tudsz állítani a DIR-825-ön ?

mezis

(#27316) Komi28 válasza mezis (#27315) üzenetére


Komi28
senior tag

Ja a fő router at egy T-home HG8245H esetleg ebben is kellene valamit állítani?
Próbáltam mindent, de közben mostmár minden gépet ledob a netről :O
Gondolom ITT kellene beállítani a dolgokat. Én már megpróbáltam de valaki leírná mit írjak be pontosan?
Dhcp-t kikapcsolni, internet kapcsolatnál ezt kellene kiválasztani vagy a dinamic ip-t?
Próbáltam már mindent beírni-átírni de nem megy, sajnos nem vagyok egy nagy hálózatguru :W

(#27317) mezis válasza Komi28 (#27316) üzenetére


mezis
nagyúr

A T-Home routerből csak kiolvasni kell a LAN IP címet, DHCP tartományt. (Esetleg ezt kell szűkíteni, ha melette már nem jutna egy fix LAN IP cím a DIR-825-nek.)

A DIR -825-ön a WAN-al ne foglallkozz, mivel az internet nem neki van. :DDD
(Ugye LAN - LAN kapcsolatban van a két router ? )

Foglakozz a DIR-825 LAN kapcsolatának beállításával.

Aztán amikor már UTP kábellel DIR-825-ről is eléred az internetet, következhet a WiFi beállítása.

[ Szerkesztve ]

mezis

(#27318) AtHoS


AtHoS
nagyúr

Beüzemeltem az Asus N12 D1 eszközt repeater módban. Másodlagos hálózati nevet adtam neki, tehát nem ugyanazt szórja, mint amire csatlakozik. tettem mindezt abból a célból, hogy az ehhez az eszközhöz csatlakozó vezeték nélküli eszközök dedikált sávszélességet kapjanak, amit hozzá is rendeltem a "forrás" router-en (ezen sajnos nincs lehetőség virtuális wifi létrehozására (TL-WR740N)

Ahogy látom, ezt a célt nem tudom ebben a formában ilyen egyszerűen elérni, mivel ahogy észrevettem az erre csatlakozó eszközök is a "forrás" router-től kapják az IP címet

read-only mode on the forum

(#27319) rdi válasza AtHoS (#27318) üzenetére


rdi
veterán

Miért osztana ip címet egy jelismétlő?

Fej! Tor! Potroh!

(#27320) And válasza AtHoS (#27318) üzenetére


And
veterán

Ha a két router egyazon címtartományban / alhálózatban van, akkor nincs is értelme annak, hogy mindkettő egyszerre DHCP-szerver legyen. Az ugyan nem teljesen világos, hogy a dedikált sávszélesség hogyan függ össze azzal, hogy melyiktől kapják az IP-t, de van olyan firmware, amelyik képes arra, hogy jelismétlőként is elválasszon két címtartományt, így akár DHCP-szerver is lehet a saját tartományában, mellesleg mindkét routerre fel is tehető olyan.
Te azt szeretnéd, hogy a repeater WAN-oldali címére kompletten megadhass egy lehetséges sávszélesség maximumot, amelyen a repeater LAN/AP oldalára csatlakozó kliensek osztozhatnak?

(#27321) AtHoS válasza And (#27320) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Igazából azt hittem megúszom az egyenkénti konfigolást azzal, hogy a repeater-ként működő N12-re megadok sávszél "tartományt" és az erre csatlakozó eszközök ezen osztoznak

Na ez nem jött össze, mert ugye hiába állítottam be, az IP címek átugranak rajta, tehát a "forrás" router-en közvetlenül kell konfigoljak egyesével, mivel az meg elég fapados :DDD

read-only mode on the forum

(#27322) Noorbert


Noorbert
csendes tag

Üdvözletem!
Az otthoni net szolgáltatónk az Invitel és a hálózat úgy lett kialakítva, hogy az egyik szobába (1-es számú) megy be a kábel az utcáról, ott van a HWG amiből megy egy UTP kábel egy beltéribe illetve egy másik UTP kábel a másik szobába (2-es számú) egy beltérihez.
A probléma az, hogy wifi csak az 1-es szobában van, mert a másikba minimális jel megy át. Próbáltam, hogy a 2-es szobába a beltéri elé berakok egy routert, net az lett, de adás az nem.
A kérdésem az lenne, hogy hogyan tudnám bekötni a routert?
-Vegyek egy switch-et és abból menjen egy kábel a beltéribe és egy másik a routerbe?
-Elég egy UTP elosztót vennem és azzal osszam szét a kábelt a beltérihez és a routerhez?
Segítségetek előre is köszönöm.

Üdv.: Norbert

(#27323) Saint válasza Noorbert (#27322) üzenetére


Saint
aktív tag

Probáltál, már Acces point-ot, ez a leggyorsabb megoldás, és egy normálisabbat már 10.000 körül lehet kapni, adjál neki fix Ip-t és minden jó lessz, több cégnél csináltam már ezt és kivállóan mükszik..

Gigabyte X99 Gaming 5P, I7 - 5820K- 3,3 GHz, 32GB Corsair 3000, 1080 GTX , Codegen S101, Sata 6 SSD, Popcorn A-500, Asus Transformer Book T100Ta 64GB+500GB, FULL-FULL VIZ Hűtés..

(#27324) Noorbert válasza Saint (#27323) üzenetére


Noorbert
csendes tag

Hát köszi az ötletet, de ha megoldható, akkor nem költenék rá ennyit. Esetleg egy költséghatékonyabb megoldás?

(#27325) Gubek-Einste válasza Noorbert (#27324) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A router-t hogyan volt bekötve? WAN vagy LAN portba volt bekötve a kábele?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#27326) Chosen


Chosen
addikt

Sziasztok!

Egy Asus RT-N12 C1 gyárilag képes arra, hogy egy TP-Link 841N Wi-Fi jelét továbbítsa és azonos hálózatként látszódjon? Tehát egy rá csatlakoztatott eszköz észrevétlenül váltson TP-Linkről az Asusra, ha annak megyek át a hatókörébe. Ez melyik mód egyébként? Repeater/AP/Bridge?

(#27327) flash-


flash-
veterán

szeretnék otthoni megosztást, probálkoztam de nem sikerült..

van egy asztali gép, rajta windows 7 x65 home premium

van egy notebook azon pedig windows 8.1 x64 professional

az asztali gép tartalmát szeretném megoszthatóvá tenni úgy, hogy otthon wirelessben láthassam a laptopommal az asztali gépen megosztott tartalmat.

kell megadni emiatt statikus ip cimet, vagy hagyhatom teljesen automatán mindkét gépen?

az van hogy lefuttattam a megosztás varázslót, stb mindkét gépen, ne egyiken se látszik a másik..

megköszönném ha segítenétek
köszi

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#27328) AtHoS válasza Chosen (#27326) üzenetére


AtHoS
nagyúr

A D1 tud ilyet, de szerintem a C1 is -> repeater

read-only mode on the forum

(#27329) Gubek-Einste válasza Chosen (#27326) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Az észrevétel váltás nem lesz, ameddig még vehető az egyik eszköz jele addig nem fog váltani a másikra még akkor sem ha jóval erősebb a másik jele.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#27330) Intruder2k5 válasza Chosen (#27326) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Ez a WDS mód!

(#27331) Chosen válasza Intruder2k5 (#27330) üzenetére


Chosen
addikt

Köszi :R Ennek egyébként van valamilyen hátránya sebességre nézve vagy egyéb szempontból? + Akkor az RT-N12 C1 tud ilyet gyárilag?

Gubek-Einste: Természetesen arra az esetre gondoltam, amikor az egyik eszköznek már elfogy a jele, úgy vagyok benne a másikban.

[ Szerkesztve ]

(#27332) Intruder2k5 válasza Chosen (#27331) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Minden ilyen jelismétlős megoldásnál feleződik a WiFi-n elérhető sebesség, hiszen a másodlagos eszköznek kommunikálnia kell egyfelől a fő routerrel, másfelől a klienssel is!

Nem tudom, hogy tud-e ilyen gyárilag az N12, de szerintem nem, bár sosem használtam gyári fw-t! Ha nincs ott a WiFi opciók közt, akkor nem...

(#27333) Chosen válasza Intruder2k5 (#27332) üzenetére


Chosen
addikt

Köszönöm az infókat. Még nincs meg a router, de majd megnézem. :R

(#27334) Szirtimorc


Szirtimorc
aktív tag

Sziasztok!

Megoldás keresek a következő problémára:

Van 2 gép wifi-vel megy föl az internetre, tökéletesen működik. Viszont a file átvitel valami botrány lassú.

1. Vagy a másolást kellene valahogy felgyorsítani.

2. Vagy összekötném a 2 két gépet ethernet kábellel közvetlenül, és azt kellene megoldani, hogy az internet a wifi-n, a file átvitel a kábelen menjen. Plusz hálózati eszközt nem lehet csatlakoztatni, router messze van.

Mindkét gépen win7 van.

Köszönöm!

(#27335) Intruder2k5 válasza Chosen (#27333) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ha más nem, Tomato-val tud WDS-t!

(#27336) Intruder2k5 válasza Szirtimorc (#27334) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Elviekben ha összekötöd a két gépet UTP kábellel, majd beállítasz nekik fix IP címet, az internetes router által osztottól eltérő, de egymással azonos tartományba, akkor működni fog a második elképzelésed!

Mondjuk az egyik gép legyen...

IP: 192.168.5.10
Maszk: 255.255.255.0

Másik gép pedig...

IP: 192.168.5.20
Maszk: 255.255.255.0

Ezt követően akár hálózati meghajtóként is fel tudod venni a másik gép megosztását, és másolhatsz kedvedre! DNS, Gateway, és egyebek megadása ilyenkor nem szükséges, elég a két fentebbi adat!

(#27337) Szirtimorc válasza Intruder2k5 (#27336) üzenetére


Szirtimorc
aktív tag

Köszi!

Eddig oké, viszont a két gép a 'A' gép wifi - router - 'B' gép wifi vonalon eddig is látta egymást, hálózati meghajtóként fel is vettem, csak k lassú, és sok másolni való lenne.
Hogy adom meg neki, hogy a másolás ne ezen az úton, hanem a gigabites dróton menjen? Anélkül, hogy a wifi rendszert megbontanám.

[ Szerkesztve ]

(#27338) Szirtimorc válasza Intruder2k5 (#27336) üzenetére


Szirtimorc
aktív tag

Magyarul másoláskor a hálókártyát használja, ne a wifi adaptert.

[ Szerkesztve ]

(#27339) Intruder2k5 válasza Szirtimorc (#27338) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

IP címmel veszed fel a hálózati meghajtót...

net use z: \\192.168.5.10\megosztas_neve

(#27340) Szirtimorc válasza Intruder2k5 (#27339) üzenetére


Szirtimorc
aktív tag

Ez működőképesnek tűnik, köszi! (holnap tesztelem :) )
:R

(#27341) Intruder2k5 válasza Szirtimorc (#27340) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Illetőleg a routerekben, a WiFi beállításokban szokott lenni olyan opció, hogy "AP Isolation", ezt is bekapcsolhatod, így a csatlakozó kliensek egymást nem érhetik el, csak az AP-t! Nyilvános hálózatokon szokásos opció, kizárja az egymással való kommunikációt...

(#27342) Szirtimorc válasza Intruder2k5 (#27341) üzenetére


Szirtimorc
aktív tag

Sajnos a UPC csoda routere nem tud olyat, pedig az még egyszerűbb lett volna, köszi!

(#27343) Intruder2k5 válasza Szirtimorc (#27342) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Jaaaa, hogy Ubee... :)

(#27344) Chosen válasza Intruder2k5 (#27335) üzenetére


Chosen
addikt

Gondolatolvasó vagy. :) Meg akartam kérdezni, hogy mivel menne, de nem akartalak terhelni vele. Nagyon köszi. :R

(#27345) Gubek-Einste válasza Chosen (#27344) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Mivel a WDS nem szabványos eljárás így erősen gyártó/firmware kérdése a működése és tapasztalatok szerint főleg azonos gyártó/eszköz/firmware esetén működik csak megfelelően.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#27346) n00n


n00n
őstag

Sziasztok!

Adott egy hálózat. Modem-Router-Switch-Gépek (5db Win7).

Eddig tökéletesen láttam mindegyik gépet. Ma reggel óta viszont nem. Pingelni IP és hostname alapján is tudom őket. A hálózatok alatt viszont az istennek sem jelennek meg a gépek. Mitől lehet?

(#27347) mezis válasza n00n (#27346) üzenetére


mezis
nagyúr

Kikapcs/bekapcs volt ?
Modemcsere nem volt véletlenül ?

mezis

(#27348) beller


beller
aktív tag

Olyan gondom van, hogy egy PC-vel nem tudok csatlakozni a wifi hálózathoz. A bejövőm egy t-home-os 20/1-es net. Ez egy Cisco Wifi-s routerre érkezik, aminek a wifi-je hol megy hol nem. A Cisco-ra csatlakozik egy Liksys GL54 ez szórja a wifi-t. A PC egy öreg gép. Vezetékkel simán műxik, de vettem bele egy wifi karit, hogy ne kelljen kábelezni. A PC wifi-je "látja" a Cisco-t is meg a Linksys-t is. Belépési jelszavakat beírtam. Elkezd csatlakozni aztán kiírja, hogy korlátozott hozzáférés, ami azt jelent, hogy nincs kapcsolat. Mind a két eszközre ezt írja. Az óra melletti térerősség jelben megjelenik egy háromszög, benne felkiáltó jel. Mi lehet a gond?

(#27349) mezis válasza beller (#27348) üzenetére


mezis
nagyúr

Driver frissítés ?

Ha XP, akkor SP3 (vagy SP2) meg volt ? (A WPA2-es titkosításhoz köll.)

Adapter TCP/IP automatikus ?

DOS ablakban ipconfig /all ?

mezis

(#27350) beller válasza mezis (#27349) üzenetére


beller
aktív tag

Bocsi ez lemaradt. Win 7 32 bit van rajta. A kártya drivere a legutolsó. A gép maga egy sima P IV-es 3 GHz-es 2GB RAM-mal. Igen és WPA 2 titkosítás. A Win 7-re minden frissítés le van töltve, telepítve. Ipconfig/all meg van. Mit mondjak róla?

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.