Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#26201) Rhino666


Rhino666
őstag

Üdv!

Hétvégén raktam össze az új szervert és ekkor változott meg az itthoni topológia is, azóta küszködök a problémámmal.

A jelenlegi topológia

- Digi 200/80 kábelnet
---- ASUS RT-N56U
------- asztali PC (i5-3450, 8GB)
------- asztali PC (i3-3220, 8GB)
------- D-Link GO-SW-5G gigabit switch
---------- szerver (5350, 4GB)
---------- LG 47LB671V
---------- OUYA konzol

A korábbi topológia

A szerver lecserélése előtt nem volt gigabites switch sem, az előző szerver közvetlenül 3-mas porton keresztül csatlakozott a routerhez, amit most a switch használ.

A probléma

A szerver látszólag nem tudja kihasználni az internet szávszélességét, a torrent, FTP letöltések és a speedtest eredmények alapján néha 256KB/s, néha 4MB/s, néha 16MB/s stb. sebességekre "ragad be" (sajnos legtöbbször a legalacsonyabb játszik), ami azért elég siralmas a 25MB/s-hoz képest. :((

A routeren be van állítva, hogy DHCP-n keresztül MAC alapján fix belső IP-t kapjon és van jónéhány port forwarding szabály is beállítva, ezek működnek is rendesen.

A szerver paraméterei

- ASRock AM1B-ITX (hivatalos oldal szerint Realtek RTL8111GR, gyakorlatilag Realtek RTL8167-et ír az eszközkezelő - az lehet a probléma hogy rossz drivert tesz fel a telepítő?? :F )
- Athlon 5350
- 4GB DDR3 1333
- 64GB Adata SSD
- 2TB Seagate DM001
- 3TB Seagate DM001
- Thermaltake Element Q (220W táppal)
- Windows 7 Professional N (HUN, 64 bit)

A korábbi szerver

- ASRock E350M1 volt a lap/proci helyett
- a 2TB-os winyón volt a rendszer, SSD nem volt
- Windows 7 Professional (ENG, 64 bit)

Amit már próbáltam

- a switchet eltávolítani a hálózatból
- másik kábel
- másik kábel, switchen keresztül
- reboot
- router reset
- fix IP cím cseréje
- router beállítások megváltoztatása
- különböző NIC driverek
- ASRock XFast LAN
- kézzel kikapcsolni minden extra funkciót a hálózati kártya driverben
- frissíteni a router főzött firmware-ét (talán 3.4.3.7-073-ról 3.0.3.8-081_base-re)
- tépni a hajamat
- lelocsolni magam benzinnel és rágyújtani

Érdekes módon, ha a szerverről megosztott hálózati meghajtóra, vagy onnan másolok, akkor 100MB/s körüli a sebesség, streamelni is tudok, vagyis a belső hálózat hozza az elvárt szintet. Egyedül kifele nem képes normálisan kommunikálni ez a kurv@ szerver és nem tudok rájönni, hogy miért nem. :(( Ha a belső hálózatról kap valami adatot 100MB/s körüli sebességgel, akkor pl. a torrent is felgyorsul szép lassan 25MB/s-ig, aztán a következő merevlemez túlterhelve 100% problémánál teljesen megáll és már csak pl. 4MB/s-ra gyorsul vissza. :F Olyan, mintha nem találná az útvonalat/sávszélességet a WAN felé vagy nem tudom. :(

Valaki segítsen, mielőtt kárt teszek valamiben... :W

Köszönettel:
Rhino666

[ Szerkesztve ]

Rich enough to buy an iPhone, smart enough to not buy one.

(#26202) VeryByte válasza Rhino666 (#26201) üzenetére


VeryByte
őstag

Nézz egy "server" - asztali PC átviteli sebességet. Látom már próbáltad.
Vírusirtó van a "szerveren"?
Mondjuk én egy live linux-al kipróbálnám az adatátvitelt WAN felé.

[ Szerkesztve ]

"What is the most important thing in a woman?" - "The soul."

(#26203) Rhino666 válasza VeryByte (#26202) üzenetére


Rhino666
őstag

Avirát használok a szerveren. Mindjárt ránézek egy live linux-ra, köszi a tippet. :R

Rich enough to buy an iPhone, smart enough to not buy one.

(#26204) VeryByte válasza Rhino666 (#26203) üzenetére


VeryByte
őstag

Átmenetileg kapcsold ki az avira-t és esetlegesen tűzfalat is, csak egy mérés erejéig, és nézd meg úgy!
Live linux- esetén azért arra figyelj, hogy legyen benne a hálózati káértyádhoz driver, szóval lehetőleg minél frissebb legyen. :-)

"What is the most important thing in a woman?" - "The soul."

(#26205) Rhino666 válasza VeryByte (#26204) üzenetére


Rhino666
őstag

Buguntu 14.04-el néztem, mérési eredmények:

#1 - 10 mbps
#2 - 24 mbps
#3 - 17 mbps
#4 - 174 mbps

Ugyanúgy fluktuál és megbízhatatlan. :( A routerrel eddig (előző szerver esetén) nem volt gond és a másik két gépet kiszolgálja rendesen. (220mbps/50mbps). SSD kizárva, mert Live Linux alatt nem is nyom a latba. Fogalmam sincs, mi okozhatja, ha csak nem a NIC a hibás. :O

[ Szerkesztve ]

Rich enough to buy an iPhone, smart enough to not buy one.

(#26206) VeryByte válasza Rhino666 (#26205) üzenetére


VeryByte
őstag

Router-ben nincs valami QoS, vagy akármi beállítva?
Esetleg vedd ki a dhcp reservation-t, kapjon valami teljesen más IP-t, és nézd meg úgy, illetve esetleg adj neki valami fix IP-t.
NIC nem hiszem, hogy hibás lenne, mert akkor belül sem szabadna neki rendesen menni.

"What is the most important thing in a woman?" - "The soul."

(#26207) Rhino666 válasza VeryByte (#26206) üzenetére


Rhino666
őstag

A korábbi 192.168.1.69-re volt fixálva, aztán az újat áttettem 192.168.1.70-re, hátha az megoldja a problémát alapon, de nem. :( QoS-t nem is támogat a jelenlegi firmware.

Ezt a furcsaságot találtam a switch-es porton:

dot3InPauseFrames : 14360

A router többi portján ez mindenhol nulla. :F

[ Szerkesztve ]

Rich enough to buy an iPhone, smart enough to not buy one.

(#26208) jubilleum


jubilleum
senior tag

Sziasztok nem tudom hol a hiba, így az internet népéhez fordulok. Kérlek segíts internet dicső népe! :D

Adott:
- egy Szolgáltatótól kapott router-modem kombo cisco EPC3925
- ip 192.168.0.1
- dhcp on
- Starting IP Address: 192.168.0.10
- Maximum Number of DHCP Users: 119

- egy linksys wrt54gl
- ip 192.168.0.2
- dhcp off
- Static DHCP 192.168.0.1

Felállás:
- A router-modem egyik kliens portjából megy egy keresztkábel a wrt54gl internet portjába
- viszont nem működik.
- csak akkor látják egymást ha a kliens portba dugom a kábelt, viszont internet akkor sincs a második.
- A végcél azonkívül hogy mindkét routerből csorogjon internet, hogy mindkét routeren sikerül jön úgy beállítani a wifit, hogy két antenna között tudjon váltani a telefon észrevétlenül.

(#26209) Rhino666 válasza jubilleum (#26208) üzenetére


Rhino666
őstag

Starting IP Address: 192.168.0.10
ip 192.168.0.2

Nem itt lesz a hiba? :F

Rich enough to buy an iPhone, smart enough to not buy one.

(#26210) jubilleum válasza Rhino666 (#26209) üzenetére


jubilleum
senior tag

szerintem nem.
ÉN úgy gondolom, hogy az a mező az az, hogy honnan kezdjen ip-t osztani.
Mert ha 1-től kezdene, akkor kioszthatná, a másik router ip-jét is, és akkor abbol bajok lennének. de mindjárt megnézem.

(#26211) jubilleum válasza jubilleum (#26210) üzenetére


jubilleum
senior tag

nem nem változott semmi, viszont amit kihagytam.
Én most cisco modem-routerbe vagyok dugva, innen elérem a másik routert ha kliens- kliens portot kötöm össze sima és fordított kábellel is.
De ha már az internet portba kötném akkor nem megy.

(#26212) csinturi


csinturi
tag

Üdv!
Ez minek a sebessége? Router, wifi kártya?

(#26213) Gubek-Einste válasza jubilleum (#26211) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

ÍGY állítsd be és akkor elvileg mennie kellene.
Az észrevétlen AP váltás nem lesz mivel ahhoz támogatás is kellene ami jelen esetben nincsen.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#26214) Gubek-Einste válasza csinturi (#26212) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A wifi adapter AP-hoz történő csatlakozásának a pillanatnyi link sebessége.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#26215) csinturi válasza Gubek-Einste (#26214) üzenetére


csinturi
tag

De ez az érték állandó. Magyarul maximum ennyit tud a notiban lévő wifi kártya?

(#26216) Gubek-Einste válasza csinturi (#26215) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Nem, éppen aktuálisan ennyivel történt a csatlakozás. Ez az érték a környezeti tényezők függvényében erősen változhat.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#26217) csinturi válasza Gubek-Einste (#26216) üzenetére


csinturi
tag

Igazad van. Átmentem másik szobába, magamra zártam 2 ajtót, és akkor egy kicsi esett a sebesség. Viszont úgy látom, hogy 72 a max. a routertől fél méterre is ennyi. Ez azért érdekes, mert n-es a laptop wifije, és a router is.

(#26218) dethroner válasza csinturi (#26217) üzenetére


dethroner
veterán

Szia!
Az n-s wifi kártya még nem jelenti azt hogy tudja is az n szabvány adta száguldást. A mi lenovo laposunk is n-es wifi-vel hirdeti magát, de nem tud többet speedtest szerint 40-50 Mbitnél. Arra gondolok hogy ebben az esetben az hogy n nem a sebességre utal, hanem arra hogy képes n szabvány szerint csatakozni. Vagyis ha a routert úgy állítod be hogy csak n szabvány szerint szórja a wifit, a laptop akkor is tud csatlakozni. Tud, de a sebesség az marad kb a g szintjén.

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#26219) csinturi válasza dethroner (#26218) üzenetére


csinturi
tag

Ezek szerint, ha azt szeretném, hogy a belső hálózat adatforgalma gyorsabb legyen, a legolcsóbb megoldás egy 300Mbps usb adapter? Ezek átlagban mennyi Mbps-t tudnak?

(#26220) krealon válasza csinturi (#26215) üzenetére


krealon
veterán

"De ez az érték állandó. Magyarul maximum ennyit tud a notiban lévő wifi kártya?"

72 Mbps kapcsolat 20 MHz-es csatornan, 1 stream segitsegevel jon letre idealis esetben egy N-es kapcsolaton.

A 40 helyett 20 MHz csatornaszelesseg oka lehet:
- az AccessPoint-on (router) 20 MHz van beallitva
- a masodik (seged 20 MHz-es) csatorna kivul esik az elerheto tartomanyon (pl 11 + 15, ekkor a helyes beallitas 11 + 7 lenne)
- a masodik csarona savjaban magas a zajszint ezert csak az elsodlegest hasznalja az AP
- a masodik csatorna kornyeken sok adatot forgalmaznak mas AP-k, ezert az elozo pont ervenyesul
- a kliens nem kepes a masodik csatorna kezelesere

Az 1 stream-es kommunikacio oka lehet:
- az AP 1x1 MIMO-s, vagyis 1 antennas, azaz nem MIMO kepes
- az AP ket antennas, de csak 1T2R (1 szalon ad (transmit), 2 szalon vesz (receive))
- a kliens szenved a fenti 2 tunet egyikeben

(#26219) csinturi
"Ezek szerint, ha azt szeretném, hogy a belső hálózat adatforgalma gyorsabb legyen, a legolcsóbb megoldás egy 300Mbps usb adapter?"

Igen, ha a kliens eszkoz a korlatozo tenyezo.

"Ezek átlagban mennyi Mbps-t tudnak?"

Altalaban annyit, amennyit a mukodesi kornyezet megenged.
Ha a 72 Mbps kapcsolat stabil volt es nincs sok zavar a kornyeken, akkor ha letrejon egy 300 Mbps kapcsolat akkor azon maximum 100-120 Mbps merheto forgalom tud athaladni a tapasztalatok alapjan.

[ Szerkesztve ]

(#26221) csinturi válasza krealon (#26220) üzenetére


csinturi
tag

Köszi! Holnap megint átolvasom, most egy kicsit sok nekem.

(#26222) mutyi


mutyi
őstag

Megtudná valaki érdemben mondani, hogy mi a különbség pl. a TP-LINK Powerline adapter és a TP-LINK Powerline Extender között?
Ma egy extendert teszteltem és ugyanúgy működött minden,mint a múltkor tesztelt sima Powerline adapterrel.
Szóval számomra nem világos a kettő közötti különbség, igaz az extendernél az van írva,hogy 300 méterig.
Na de miben különbözik arra még nem jöttem rá.

(#26223) Gubek-Einste válasza mutyi (#26222) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Az adapter csak powerline kommunikációra képes, az extender viszont wifi-n is tud adatot mozgatni vagy is egy AP is egyben.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#26224) rdi válasza Gubek-Einste (#26133) üzenetére


rdi
veterán

Megtettem. A hiba továbbra is jelentkezik. Viszont ha fogom magam és lelövöm a szg hálókártyáját majd újra engedélyezem, akkor megjavul. Lehet, hogy ez a t-home -os router problémája.

Fej! Tor! Potroh!

(#26225) ngabor94


ngabor94
tag

Hali!
Van egy új tp-link wr741nd router és kettő d-link dsl-360r modem, küönbség köztük az hogy az egyik adsl2+ a másik meg csak sima adsl. A probléma az hogy a sima adsl modemmel nem akar működni az internet csak a másikkal. Miért lehet ez? Talán érdemes még megemlítenem hogy pár napja belecsapott a villám a telefonba és lerendezte a routert és a háló kártyát is, azok helyett most van új. Mindkét modem müködik, mert router nélkül volt net, meg korábban is a sima adsl-lel ment. Vagy közrejátszik az hogy adsl2+ vagy sima adsl?

(#26226) Sordoran válasza ngabor94 (#26225) üzenetére


Sordoran
addikt

Ismert hiba, hogy a TP-Link nem szereti a régi D-Link modemet. Nekünk is meghalt régi D-Link router amivel ment a modem, vettünk egy TL-WR740N-es routert azzal már nem ment, szóval venni kellett egy ADSL2+ modemet is. Ami nem is akkora probléma, mert a 15 MBit-es nettel már így is folyamat szakadt a régi modem, nem bírta el, és a sebesség is nőt új modemmel (10 helyett már 13 MBit). Ismerősnek most ugyanez van, vettek neki egy ugyanilyen routert és azzal nem megy net régi modemével, szóval ő is vehet új modemet.

Double rainbow... what does it mean? Well, a double rainbow is a phenomenon of optics that displays a spectrum of light due to the sun shining on droplets of moisture in the atmosphere. Does that explain?

(#26227) gyulank


gyulank
addikt

Sziasztok!
Mitől lehet, hogy az rtlmost-on nem sima a kép, és sokszor pár másodpercenként percekre megakad, és kiírja, hogy Buffering? A szolgáltató azt mondja, nem nála van a hiba. 5Mb/s-os 5GHz-es netem van, és csak egy gép van rákötve.

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22631.2361 Ubuntu 23.10 x64

(#26228) mezis válasza gyulank (#26227) üzenetére


mezis
nagyúr

Üdv.!

Ha ez egy TVműsor, ami akadozik, akkor még tudd meg, hogy a forrás oldalon mik az internetcsatlakozás paraméterei és egyszerre hányan csüngenek a médiaforrás emlőin.

mezis

(#26229) gyulank válasza mezis (#26228) üzenetére


gyulank
addikt

Azt hogy tudjam meg? Amúgy, amióta megvan, 1-2 éve, azóta ilyen többnyire. Ritka kivétel, ha nem, vagy ha csak kevésszer áll meg, vagy sima a kép.

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22631.2361 Ubuntu 23.10 x64

(#26230) Gubek-Einste válasza gyulank (#26229) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Szerintem kevés az 5 Mbps ahhoz, hogy rendesen nézed a videókat + net szolgáltatói oldalról sem biztos, hogy meg van rendesen a sebesség, ha ilyen eset van akkor mérni kellene egy FTP letöltés vagy nézni egy speedtest-et.
Gép rendben van? Bírja a Silverlight futtatását?
Más böngészővel/gépen próbáltad már?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#26231) Diniboy


Diniboy
aktív tag

Üdv. Adott egy Tplink WIFI router( 3 antennás fehér, talán TL-WR1043ND de nem vagyok benne biztos) és egy Dell 3537es Windows 8as laptop, ami páros pár nappal ezelőttig tökéletesen működött. Elvittem a laptopot melóba ahol egy Vodafonos 3g-s androidos telefont használtam USB hotspoton keresztül netezésre a laptoppal az alap USB-s megosztással (régebben feltelepítettem a PdaNet és a FoxFit is de mostanában nem használom) .
Ma csatlakoznék a routerhez és semmi nem megy csak a Skype. Se böngésző (explorer, chrome) se játék kliensek, se windows frissítés, se súgó, semmi. Csak a skype. Telefonról van net a routeren keresztül. Tűzfalat kikapcsoltam , wifi kártyát eszközkezelőben kiszedtem , visszaraktam, hibaelhárítás nem segít, valami DNS feloldásra hivatkozik. De jelenleg a laptopon, a telefon WIFI hotspotjárol írok, azzal jó minden :U csak már alig van az 1 gigás keretből...
Valami ötlet ?

(#26232) Diniboy válasza Diniboy (#26231) üzenetére


Diniboy
aktív tag

Tárgytalan, megjavult , reggel 5 óta baszakodok vele és nem volt jó sehogy sem most meg visszakapcsoltam miután írtam a fórumba és jó. Megijedhetett a hiba hogy a profikkal szemben semmi esélye és inkább feladta hogy szívasson. :R
Mindenesetre nagyon furcsa dolgok ezek, ez a pc-s ipar 20 év után is képes újat mutatni :U

(#26233) gyulank válasza Gubek-Einste (#26230) üzenetére


gyulank
addikt

A szolgáltató azt mondta, ahhoz 2Mbps kell, de sok a feltöltésem, pedig valamennyi feltöltés is kell neki. Aztán kipróbáltam újra úgy, hogy csak az használta a netet, akkor se volt jó. Akkor azt mondta, lehet, hogy a DHCP miatt ütközik a routerrel, kipróbáltam routerrel, és anélkül, DHCP-vel, és fix IP-vel is. Elvileg nézte az adatokat, amikor néztem, és az alapján azt mondta, hogy a szolgáltatás az jó, nem tudja mi miatt van, nézzek szét a hardverben! Mi az, hogy a gép rendben van, és honnan tudjam, hogy bírja-e a sylverlight-ot, mikor a rendszerigénybe semmi hardveres infót nem írnak hozzá? Kipróbáltam mindent, Firefox, Chrome Ubuntu és Windows alól. Most, hogy azt láttam, elvileg 64 biten csak az IE-ben működik, töröltem a 32 bitest, telepítettem a 64-bites Sylverlight-ot, semmi különbség se az IE-ben, se a többiben. Az IE-ben talán valamiért alapból simábbnak tűnt a kép többnyire, de ez a másik sylverlighttal is így volt, meg ugyanúgy változatos volt, és megakadt, úgyhogy véletlen is lehet, hogy pont akkor volt jobb mikor azon néztem. Másik gépen nem tudom. Felbontásnak lehet köze a dologhoz? Mert úgy rémlik, mikor kis felbontású monitorom volt, valami jobb volt. Azon simának tűnt a kép. Szóval lehet, hogy nagyobb felbontásnál nagyobb felbontású képet próbál letölteni, amihez kevés a sebesség, ezért kockásodik, és vagy akad?

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22631.2361 Ubuntu 23.10 x64

(#26234) Gubek-Einste válasza gyulank (#26233) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Mint írtam valószínűleg kevés a stabil lejátszáshoz az az 5 Mbps ami neked van.
Így első hallásra a géped rendben van.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#26235) gyulank válasza Gubek-Einste (#26234) üzenetére


gyulank
addikt

Akkor mikor épp jó, olyankor miért nem kevés? Meg honnan lehet tudni, hogy kevés-e? Te azt mondod kevés, a szolgáltató, meg, hogy 2 is elég. Gondolom, akkor akiknek 2Mbps-ot szolgáltatnak azoknál jó.

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22631.2361 Ubuntu 23.10 x64

(#26236) lacam


lacam
aktív tag

Sziasztok,

Mindig belefutok valamibe az otthoni hálózatomon :)
Nem tudjátok, hogy az Inviteltől kapott ZTE router modememet miért csak tyúkbélről tudom elérni?

A wifi -természetesen- már konfigurált, internet elérhető mobillal, notebook-kal (wifi segítségével) csaképp a 192.168.1.1 nem elérhető csak vezetékkel...vezeték nélkül nem.

Anyóséknál is én berhelem a LAN-t ..de ott csont nélkül -factory reset után, pppoe és wifi konfig után - simán megy a vezeték nélküli eszközzel a router berhelés. (wifis kamerát kéne mókingolnom, a kamera lokációjánál...ami nincs közel a routerhez, kábelt meg nem akarnék soktíz métert magam után ráncigálni emiatt.

Előre is nagyon köszi a segítséget!

Üdv Lacam

(#26237) Gubek-Einste válasza lacam (#26236) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Sok eszközben biztonsági okok miatt le van tiltva a wifi-s admin felület elérést.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#26238) HellGreg


HellGreg
őstag

Sziasztok, az a probléma jelentkezett nálam, hogy egy TL-Wn721n stick van az asztali gépembe bedugva, úgy kap routerről internetet. Csak elég gyakran az történik, hogy ledobja a rendszer az usb-eszközöket (pl a sticket, néha külső hdd-t), és nem tudom, mi ennek az oka. Az egeret és billentyűzetet nem, csak ezeket.
Ezt is akkor, ha le- vagy feltöltés megy folyamatosan. Most ezt kikapcsoltam, nem jelentkezik a probléma kb 10 perce, azelőtt 2 percenként ledobálta. És nem kifejezetten az internetet, hanem az USB-t.
Konfig: Athlon II 250, 4Gb ram, GTX 560, 2db HDD, egér, bill (mindkettő rádiós), néha külső hdd. A táp egy 550-es Corsair vx, nem hinném, hogy az lenne kevés, alapvetően nem egy zabagép a rendszer.
Win 8.1 alatt jelentkezik a gond, olvastam másoknál is ilyen problémát, ugyanígy viselkedik.

(#26239) mezis válasza HellGreg (#26238) üzenetére


mezis
nagyúr

Üdv.!
Próbáld ki drótos billentyűzettel, egérrel.

mezis

(#26240) tothjozsi96


tothjozsi96
addikt

Heló!
Van egy Tenda N3 nevű routerem.
Ebbe csak 1 lan port van.
Amikor megvettem elég is volt, de most be kéne rá dugni még egy gépet mert nem akarok wifin keresztül netezni.
Ezt hogy tudnám megoldani költség hatékonyan?
Hogyha a modembe teszek egy y elosztót és az y elosztó egyik bemenetébe dugnám az én gépemet a másikba pedig a routert. Tehát a routerbe menne a másik kábel az elosztóból.
És így a routerből be tudnám dugni a másik számítógépet is.
Ez így jól működhetne?
Nem lenne ütközés vagy hasonló?
Üdv!

(#26241) Gubek-Einste válasza tothjozsi96 (#26240) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A legegyszerűbb ha veszel egy switch-et és azt dugod a router-re.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#26242) tothjozsi96 válasza Gubek-Einste (#26241) üzenetére


tothjozsi96
addikt

Aha, értem.
Csak az a baj hogy így is gondolkodom a cseréjén, mert nem egy atom erőmű ez a Tenda N3, igaz jobb mint a 3 éves TP-Link-em ami volt, csak a wifi N miatt kellett, meg a 150mbps miatt de lehet most lecserélem egy TP-LINK WR1043ND V2-re aztán ott már lesz elég kábelnek hely. :)

(#26243) Gubek-Einste válasza tothjozsi96 (#26242) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Jobb megoldás egy erősebb, megbízható típusú router vétele.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#26244) Krakesz27


Krakesz27
tag

Hali! Tudom, hogy nem ide kéne írnom csak nem találtam ilyen blogot. A lényeg, hogy az eggyik haverom regisztrált egy külföldi oldalra és nem tudja kivenni a pénzét mert a nav letiltotta neki magyar ip címről és magyar szolgáltatótol sem működik. Azt szeretném tudni, hogy van e valami proxy lehetőség amivel ezt ki lehetne játszani? Előre megköszönném annak aki tudna ebben segíteni. Várom a PM üzenet.

(#26245) Lauda


Lauda
félisten

Hello!

Azt szeretnem kerdezni, hogy az itthoni netemet meg tudom osztani a notimon ugy, hogy a telefonomon tudjak netezni? Frissitesek es alkalmazasok letoltese miatt kellene. Koszonom!

(#26247) Lauda válasza krealon (#26246) üzenetére


Lauda
félisten

Koszi! Nekem vezetekes netem van, azt nem lehet valahogy? :R

(#26248) mezis válasza Lauda (#26247) üzenetére


mezis
nagyúr

A legegyszerűbb, ha veszel egy WiFi routert.

mezis

(#26249) Lauda válasza mezis (#26248) üzenetére


Lauda
félisten

Csak most kellene, nem folyamatosan. Koszi a tippet! :R

(#26250) CloZee


CloZee
aktív tag

Ha itthon van ~5 eszköz a routeren, ebből 1 utp kábel 4 pedig wifi, az utp kábeles gép általában szanaszét van fertőzve, (habár fenn van az avast ,de a felhasználó ellen semmi sem véd) akkor van rá esély, hogy lehallgatja az adatforgalmat a fertőzött gép, vagy valami hasonló?

Illetve ha igen, akkor ezen segíthet-e a router beállításai közt a "AP Isolation" beállítás?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.