Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#45001) SoulReaver válasza mezis (#45000) üzenetére


SoulReaver
veterán

Nem tudok róla...

(#45002) Livius válasza SoulReaver (#44997) üzenetére


Livius
őstag

Igen az első router ad IP-ét a másodiknak is (ami a másik házban tovább oszt AP módban), és minden más további eszköznek is aki a másodikon csatlakozik. Jelenleg még annyit finomíthatsz a dolgokon, hogy az első routerben a második routert állítsad egy lefoglalt/fix IP-re (IP reservation vagy ilyesmi kell, ami MAC címre párosít), amit mindig csak ő kap majd meg. Így szépen mindig azon az IP-én fogod elérni a második router konfig-weboldalát, nem kell kikeresgélni, hogy az első router éppen mit osztott ki neki.

Amúgy azt kell látnod, hogy mind az első routeren mind a második routeren is folyamatosan az eszközök olyan IP-t kapnak, amiknek az első 3 száma azonos (pl: 192.168.1.X), tehát azonos subnet hálózatban vannak. Így a jó, így tökéletes a beállítás ahhoz, ha mindenféle extra megosztásokat is akartok majd a PC-ék vagy okos TV/cuccok között pl.

Ha a wifiben még vannak gondok, akkor csak annyit tudsz még finomítani, hogy a wifi csatornákat próbálgatod melyik nem annyira terhelt a környéken. Okos-telefonnal vannak appok, amikkel ezt tudod monitorozni is, hogy hova érdemes állítani. Gyanítom, ha a router tudja a 13-as csatornát, az lesz az igazán jó, ott szinte nem lesz semmi zavaró szomszéd pl, mivel elvileg ezt az EU-ban nem is lenne szabad használni, így sok szolgáltatói router azt nem is tudja, ami nagyrészt az usereknél van manapság.

Meg még amúgy az 5Ghz-es és 2.4Ghz-es wifi adáson próbálkozhatsz még, hogy melyik jobb (érdemes a nevükben megkülönböztetni melyik az 5-ös melyik a 2.4-es). Ha nincs otthon olyan eszköz ami tudja az 5Ghz-es wifit, akkor persze felesleges ezek tesztelése, érdemes akkor már az 5-öst fullra lekapcsolni.

[ Szerkesztve ]

Gigabyte GA-Z170-D3H, Intel Core i7-7700K, Corsair Vengeance 2x8GB DDR4-3600MHz, Intel 545s 256GB SSD, EVGA GeForce GTX 1060 GAMING 6GB

(#45003) e90lci válasza Livius (#45002) üzenetére


e90lci
senior tag

" Gyanítom, ha a router tudja a 13-as csatornát, az lesz az igazán jó, ott szinte nem lesz semmi zavaró szomszéd pl, mivel elvileg ezt az EU-ban nem is lenne szabad használni, így sok szolgáltatói router azt nem is tudja, ami nagyrészt az usereknél van manapság."
Én még nem láttam az EU-ban forgalmazott routerekben lenne,(de nincs kizárva,kíváncsi lennék melyik az)de még itt annak is teljesülnie kell,hogy a kliens tudjon hozzá kapcsolódni.Ezt nem megbántás ként írom csak kíváncsi vagyok melyik router az.

(#45004) Livius válasza e90lci (#45003) üzenetére


Livius
őstag

Nekem egy TP-Link Archer C20 | AC750 van ugyan ilyen AP módban, hogy normális wifi is legyen itthon, és ez tudja a 13-as csatornát, sőt úgy hogy a legújabb EU firmware van rajta. Az eszközök amikkel csatlakozok rá, azoknál egyiknél sincs gond ezzel. És persze nem nagy meglepetésre, mikor egy okostelefon app-al ellenőriztem melyik csatorna mennyire használt, a 13-as full üres, mert már mindenki a szolgáltatói eszközökre bízza a wifit, amikben pedig tényleg nemelérhető a 13-as csatorna.

[ Szerkesztve ]

Gigabyte GA-Z170-D3H, Intel Core i7-7700K, Corsair Vengeance 2x8GB DDR4-3600MHz, Intel 545s 256GB SSD, EVGA GeForce GTX 1060 GAMING 6GB

(#45005) e90lci válasza Livius (#45004) üzenetére


e90lci
senior tag

Köszi akkor ezt megnézem.Nem nekem kell,egy jó ismerősöm kérdezte milyen routert.

(#45006) qqcqqc válasza e90lci (#45003) üzenetére


qqcqqc
őstag

Mondjuk nekem Padavanos Mi3G van a 13-on, de egy Asust is látok ezen a csatornán. Más nincs. A 8-11-es tele van upc free-vel, és az elején van a többi upc router.

(#45007) e90lci válasza qqcqqc (#45006) üzenetére


e90lci
senior tag

Köszi neked is,teljesen le vagyok maradva. :U :B

(#45008) e90lci válasza qqcqqc (#45006) üzenetére


e90lci
senior tag

Ég a pofámról a bőr a wAP ac is tudja amit én használok.Soha nem volt még rá szükségem,kevés AP van a környéken hála istennek. :W :O :B

(#45009) Ernesto78


Ernesto78
aktív tag

Sziasztok!

Nem vagyok annyira jártas a hálózatokban, ezért szeretném feltenni a következő kérdést.
Digi FTTB hálózaton vagyok, a hálózatoknál az infrastruktúránál több router jelent meg.
Gondolom ezek a routerek vannak a digis hálózaton.
Azt szeretném megtudni, hogy ha megosztok média szerveren filmeket és képeket a routerről, akkor ők is látják vagy a router csak az én hálózatomon osztja meg?

(#45010) Gubek-Einste válasza Ernesto78 (#45009) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Azok csak fantom eszközök, nem kell velük foglalkozni.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#45011) DonThomasino válasza Gubek-Einste (#45010) üzenetére


DonThomasino
veterán

Pontosan mit jelent az hogy fantom eszköz ? :U

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#45012) Ernesto78 válasza Gubek-Einste (#45010) üzenetére


Ernesto78
aktív tag

Értem! Ha rákattintok akkor kér valami pin kódot, tehát ha tudnám a kódot akkor hozzáférhetnék? Akkor ennyi erővel a hálózat másik routere is hozzáférhet az én routeremhez csupán pin kód megadásával.

(#45013) aujjobba válasza Livius (#44978) üzenetére


aujjobba
addikt

Rendeltem egy jelerősítőt, egyszerűbb és olcsóbb megoldásnak tűnik mint egy másik router.

(#45014) Gubek-Einste válasza DonThomasino (#45011) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Windows-os környezetben megjelenek olyan eszközök is amelyek valójában nincsen a belső hálózatodon, ismert esemény, nem kell foglalkozni vele.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#45015) Gubek-Einste válasza aujjobba (#45013) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Egyszerű biztosan nem lesz, olcsóbbnak talán de az eredmény nem garantált, lehet, hogy mégis kelleni fog az a saját router.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#45016) mezis válasza aujjobba (#45013) üzenetére


mezis
nagyúr

".... minden szobába be van húzva az UTP az emeleten, és lent a nappaliban is."

Ilyen esetben WiFi jelismétlő ? :F
(Aztán meg jössz panaszkodni, hogy szaggat a 4k-s videjó...)

mezis

(#45017) Livius válasza aujjobba (#45013) üzenetére


Livius
őstag

Ha amúgy a lenti alagsorból a szobákba megvan a teljes értékű UTP kapcsolat, akkor az ilyen szar wifi jelerősítő a legnagyobb baromság. Valamelyik központi szobába, ahova feljön a net az UTP-én be kell rakni egy normális wifis routert AP módban (abban a helységben így még további UTP-és kapcsolatod is lenne, ennek köszönhetően, pl NAS-nak Smart TV-nek, vagy egy PC-nek). Pont mostanában volt egy ilyen kérdés és végül meg lett oldva, így lett fullos a hálózata SoulReaver-nek.

Ugyan ilyen árban, van normális Gigabites router is (jobb wifivel), nem értem hogy jutottál ilyen hülye döntésre.

[ Szerkesztve ]

Gigabyte GA-Z170-D3H, Intel Core i7-7700K, Corsair Vengeance 2x8GB DDR4-3600MHz, Intel 545s 256GB SSD, EVGA GeForce GTX 1060 GAMING 6GB

(#45018) ideabuda.hu


ideabuda.hu
csendes tag

Sziasztok!

Switch választáshoz szeretnék tanácsokat kérni. Családi házba tervezek vásárolni, 24 port gigabites switchet. Mit gondoltok az alábbi két modell közül melyikkel járnék jobban?

Tp-Link TL-SG1024D
HP ProCurve 2510-24

Sokkal frissebb darab a Tp-link? Nekem belépő kategóriának tűnik, inkább a hp-ra szavaznék.

Használt Mac-ek, szerviz a Mammutban! www.ideabuda.hu

(#45019) MasterMark válasza ideabuda.hu (#45018) üzenetére


MasterMark
titán

Nekem is a HP tetszik jobban.

Ernesto78: Tűzfal megy rendesen?

Switch Tax

(#45020) Livius válasza ideabuda.hu (#45018) üzenetére


Livius
őstag

Szerintem elsőre nézz utána melyiket hogyan lehet configolni. Amelyik csak konzolból configolható azért az nem lesz egyszerű első használatra.

Gigabyte GA-Z170-D3H, Intel Core i7-7700K, Corsair Vengeance 2x8GB DDR4-3600MHz, Intel 545s 256GB SSD, EVGA GeForce GTX 1060 GAMING 6GB

(#45021) Ernesto78 válasza MasterMark (#45019) üzenetére


Ernesto78
aktív tag

Igen a router tűzfala megy rendesen

(#45022) dewil666


dewil666
őstag

Sziasztok!

Nem tudom hogy jó helyen járok a kérdésemmel de remélhetőleg tudtok választ adni.
Adott egy huawei mobile wifi e5577cs ruoter amit a munkahelyen használunk pár kolegámmal.
A hozzá való app-al (Huawei Hilink) remekül beállíthatóak az alap dolgok.
Viszont most felmerült bennem egy olyen kérdés hogy valahogy meg lehet oldani azt, hogy ha nem a munkahelyemen vagyok hanem otthon pl. akkor is meg tudjam nézni hogy milyen eszközök vannak rá csatlakozva?
Köszönöm a segítséget!

KLÍMA szerelés, telepítés, karbantartás! dewil666 felhasználónak 270, 940 (régi) pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! Motoros üdvözlettel ! ! ! Ne vezess olyan gyorsan hogy az őrangyalod lemaradjon!

(#45023) curmpli


curmpli
tag

Tplink 1043Nd-t teszek első routernek, erre kötöm a NASt, a PC-t és a médialejátszót.
Szerintetek mekkora sebességre lesz képes belső LAN hálózaton?

(#45024) MasterMark válasza curmpli (#45023) üzenetére


MasterMark
titán

Hardveres switch van benne, 1 Gbps-re legalább...

Switch Tax

(#45025) curmpli válasza MasterMark (#45024) üzenetére


curmpli
tag

Meg tudom majd mérni valamivel?

(#45026) MasterMark válasza curmpli (#45025) üzenetére


MasterMark
titán

iPerf például.

Switch Tax

(#45027) Gubek-Einste válasza dewil666 (#45022) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Admin felületen biztosan van kliens lista.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#45028) dewil666 válasza Gubek-Einste (#45027) üzenetére


dewil666
őstag

Azt csak akkor látom ha rá vagyok csatlakozva arra a hálózatra vagy távolról internetről is?

KLÍMA szerelés, telepítés, karbantartás! dewil666 felhasználónak 270, 940 (régi) pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! Motoros üdvözlettel ! ! ! Ne vezess olyan gyorsan hogy az őrangyalod lemaradjon!

(#45029) Cifu válasza MasterMark (#45026) üzenetére


Cifu
nagyúr

Az Iperf nálam leszerepelt. Vagy csak én vagyok béna. Két 10GbE kártya között ilyen eredményeket hoz:

Gyakorlatilag 5 és 9 Gb/s között hullámzik, akár DAC kábel, akár optikai modulokkal használom. Egy-egy tesztsorozaton belül az eltérések még kicsik, de ha kétszer egymás után lefuttatom, akkor simán 20-40%-os eltéréseket vannak a két teszt között... :U

Persze az is igaz, hogy nincs ötletem gyakorlatilag, hogy mivel lehet megbízhatóan tesztelni. Ugyanezen két gép között a NAS Perfomance Tester ilyet hozott ki:

Ezzel csak az a bökkenő, hogy egy SATA-s SSD van hálózati meghajtónak felcsatolva, amely 550MB/s-el olvas és 520MB/s-el ír. Fizikai képtelenség tehát ez az adat. Úgy tűnik nincs megbízható ingyenes hálózati tesztprogram, amelyet felkészítettek az 1Gbit/s feletti sebességre... :(

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#45030) Gubek-Einste válasza dewil666 (#45028) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ha van benne és engedélyezve is van (nagyon nem ajánlott) a távoli menedzsment akkor igen.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#45031) curmpli válasza MasterMark (#45026) üzenetére


curmpli
tag

Ha két router van a médialejátszó és a NAS között lassabb lesz, mintha egy lenne? Számít valamit?

(#45032) MaCS_70 válasza curmpli (#45031) üzenetére


MaCS_70
Topikgazda

Router, routerként üzemeltetve csak egy legyen a hálózatban!

Úgyhogy legyen csak switch az, amire gondoltál!
Általában nem lesz lassabb a forgalom önmagában attól, hogy több eszközön megy át. A switchek gyorsak.

Akkor lesz érzékelhető a különbség, ha egyes vezetékszakaszokat terhelsz túl -- ennek a topológiáját viszont csak Te láthatod.
Általában elmondható, hogy érdemes rövidíteni, az oda-vissza szakaszokat kiszűrni.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#45033) MasterMark válasza Cifu (#45029) üzenetére


MasterMark
titán

Ilyen prociterhelés mellett szerintem ez reális, nincs vele baj. UDP-n nézd meg.

[link] Ezzel szoktam még mérni.

Switch Tax

(#45034) curmpli válasza MaCS_70 (#45032) üzenetére


curmpli
tag

Ha a második routert AP módba teszem az egyenlő a switchel?

(#45035) Borisz76 válasza curmpli (#45034) üzenetére


Borisz76
veterán

Igen, switch-ként működik és szórja a wifi-t is.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#45036) Cifu válasza MasterMark (#45033) üzenetére


Cifu
nagyúr

Ha mondjuk mindegyik tesztnél 80-90%-os prociterhelés lenne, azt mondanám, hogy oké, megvan a szűk keresztmetszet.

De megy egy teszt, a prociterhelés 37% (küldő) és 21% (vevő) az átlagsebesség pedig 8.2Gbit/s. Következő teszt: 55% és 17%, eredmény 5.8Gbit/s. Csináljunk egy reverse tesztet: 41% és 29%, eredmény 7.7Gbit/s. Ez így teljesen inkoherens és használhatattlan eredmény...

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#45037) MasterMark válasza Cifu (#45036) üzenetére


MasterMark
titán

De a géptől függ az eredmény is. Ha mást is csinál vagy ilyenek.
UDP-n nézted?

Switch Tax

(#45038) Cifu válasza MasterMark (#45037) üzenetére


Cifu
nagyúr

De a géptől függ az eredmény is. Ha mást is csinál vagy ilyenek.

Egy hálózati tesztprogramnál a proci, ram és a hálókártya, illetve az ezek közötti sávszélesség lehet esetleg korlátozó tényező. A proci nincs koppra járatva, tehát nem lehet szűk keresztmetszet, a RAM dettó nem, ahogy a hálókártya is tudja amúgy a sebességet:

Nyilván nem várható el, hogy pont ugyan azt az eredmény hozza minden egyes lefuttatáskor, de azért a mért minimum és a maximum között az iperf TCP/IP tesztjében több, mint 1,8-as szorzó van (vagyis a minimum értéket bő 80%-al meghaladja a maximum). Ez nagyjából értékelhetetlen így.

UDP-n nézted?

Az Iperf esetében alaphangon az UDP-n 1Mbit/s-re korlátozva van a sávszél, benne is van a leírásában:

Ugyan ez a helyzet, ha a gigabites hálókártyán futtatom le, ott is 920-970Mbit/s közötti értéket mutat TCP/IP-n, UDP-n meg 1.05Mbit/s...

De egyébként is miért érdekelne az UDP eredménye? Az adatforgalom a TCP/IP-n zajlik, az számít, nem az UDP.

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#45039) MasterMark válasza Cifu (#45038) üzenetére


MasterMark
titán

Film másolásnál egy nagy fájlod van, akkor állítsd be úgy az iperf-et is. Mivel alapból több kicsivel mér.
Nálam nem emlékszem udp korlátra. Azért lehet érdekes mert máshogy mér.
Az is számít hol a szerver.

Switch Tax

(#45040) rekop válasza Cifu (#45038) üzenetére


rekop
senior tag

Esetleg próbáld meg nagyobb TCP window size-al(32KB vagy 64KB), vagy több párhuzamos stream-el egyszerre.

(#45041) Cifu válasza MasterMark (#45039) üzenetére


Cifu
nagyúr

Film másolásnál egy nagy fájlod van, akkor állítsd be úgy az iperf-et is. Mivel alapból több kicsivel mér.

A fájlmásolási képet azért raktam be, hogy megmutassam, a rendszer tud konstansan 9Gbit/s sebességet például (finomhangolás után több is lehetne, de nem ez volt a cél).

Attól tartom még mindig nem érted, mi a problémám az iperf-el: ha megnézed a lenti képet, ott van rajta, hogy egymás után kétszer lett lefuttatva azonos beállításokkal. Ott van rajta, hogy 131072 byte-os blokkokkal dolgozik mindkét esetben. Az egyiknél a végeredmény 5.45Gbit/s, a rögtön utána indított következőnél 7.42Gbit/s. Ha egy tesztprogramnál van 5%-os mérési hiba, még elnézem. 10%-nál már a homlokomat ráncolom, itt viszont 80%-os eltérés van, ami egyértelműen azt jelenti, hogy a programmal vagy a hardware/software környezettel valami gond van. Az utóbbiban sehol sem találok hibát, így nálam az a diagnózis, hogy az iperf maga hibás.

Azt is leírtam, hogy ezt 10GbE esetében csinálta. Az 1GbE hálózatomon 942 és 955Mbit/s között ingadozik a mért eredmény. Az például egy vállalható mérési eredmény...

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#45042) Cifu válasza rekop (#45040) üzenetére


Cifu
nagyúr

Tisztázzuk: én csak arra reagáltam, hogy az iperf ajánlva lett mint hálózati sebességmérő eszköz. Megjegyeztem, hogy az iperf nálam nem tudott a 10GbE hálózaton értelmezhető eredményeket mutatni, így én kiábrándultam benne. Az eredeti kérdés amúgy 1GbE hálózat kapcsán lett feltéve, tehát így utólag belegondolva lehet, hogy inkább csak bölcsen hallgatnom kellett volna...

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#45043) MasterMark válasza Cifu (#45041) üzenetére


MasterMark
titán

Olyan sebességnél sokkal nagyobb a más faktorok beleszólása, pl. hogy épp mi mást csinál a gép és stb.

Rajtad kívül nem nagyon látok ilyesmit neten rákeresve erre a problémára, ezért nem hiszem, hogy itt elsődlegesen a programmal lenne gond.

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#45044) rekop válasza Cifu (#45042) üzenetére


rekop
senior tag

Én meg azért reagáltam, mert nem tudtál értékelhető eredményt mutatni, ezért esetleg próbáld meg azokkal a paraméterekkel futtatni, hátha lesz eredménye. Iperf-el egyébként lehet mérni akár 40,100Gbps kapcsolatokat is, nem a programban van a hiba, biztos lehetsz benne. Egyébként a 911MB/s mióta 9Gbps?

" inkább csak bölcsen hallgatnom kellett volna..."
Inkább az arcodból kellene kicsit visszavenni, ha valaki veszi a fáradságot hogy segítő szándékkal szól hozzád.

(#45045) Cifu


Cifu
nagyúr

@MasterMark: Olyan sebességnél sokkal nagyobb a más faktorok beleszólása, pl. hogy épp mi mást csinál a gép és stb.

Ezzel tisztában vagyok, csakhogy egyik gép sem csinál semmi rendkívülit a háttérben.

Rajtad kívül nem nagyon látok ilyesmit neten rákeresve erre a problémára, ezért nem hiszem, hogy itt elsődlegesen a programmal lenne gond.

Leírtam hogy mit tapasztaltam, leírtam milyen feltételek mellett, milyen körülmények között tapasztaltam. Ha van ötleted, mi lehet a gond, tárt karokkal várom. :R

@rekop: Én meg azért reagáltam, mert nem tudtál értékelhető eredményt mutatni, ezért esetleg próbáld meg azokkal a paraméterekkel futtatni, hátha lesz eredménye.

Nem sértésnek vagy támadásnak szántam, hanem informális megjegyzésnek.

Anno próbáltam mindenféle kapcsolókat, a -w 64K megvolt, szerintem 128K-val már talán nem. Majd megpróbálom, ha újra a gép elé ülök.

Iperf-el egyébként lehet mérni akár 40,100Gbps kapcsolatokat is, nem a programban van a hiba, biztos lehetsz benne.

Szerintem olvasd el a #45029-es hsz-em újra. Eleve fenntartom a lehetőséget, hogy user error, ezért írtam le részletesen, hogy mit hogyan csináltam, screenshotokkal.

Egyébként a 911MB/s mióta 9Gbps?

Ott a pont, mellélőttem, az csak 7.2Gbps.

Inkább az arcodból kellene kicsit visszavenni, ha valaki veszi a fáradságot hogy segítő szándékkal szól hozzád.

Már megbocsáss, de szerintem semmi sértő vagy arcoskodás nem volt a hozzászólásaimban. :U
Nem nagyzolásból írtam le, amit leírtam, hanem a saját tapasztalataimat osztottam meg.

Az adott idézet, amire ráugrottál meg csak arról szólt, hogy MasterMark válaszolt crumpli-nak a kérdésére, és 1GbE mellett nekem se volt gondom az Iperf-el. Szóval crumplinak adott esetben teljesen jól működhet az Iperf, és felesleges volt ezt a wall of textet elindítani.

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#45046) rekop válasza Cifu (#45045) üzenetére


rekop
senior tag

Már megbocsáss, de szerintem semmi sértő vagy arcoskodás nem volt a hozzászólásaimban. :U
Nem nagyzolásból írtam le, amit leírtam, hanem a saját tapasztalataimat osztottam meg.

Ok, nekem máshogy jött át az utolsó pár hsz, de lépjünk tovább.

Visszatérve az eredet problémához, windows alapú tesztekhez inkább az iperf2-t ajánlják. Érdemes lenne azzal is megpróbálni, és ha nincs változás az eredményekben, akkor a kliens oldalon egy -P 10 opcióval kiegészítve is megnézni.

(#45047) Cifu válasza rekop (#45046) üzenetére


Cifu
nagyúr

Ok, nekem máshogy jött át az utolsó pár hsz, de lépjünk tovább.

Elnézést kérek, ha így jött le, de abszolúte nem ez volt a szándék mögötte.

Érdemes lenne azzal is megpróbálni, és ha nincs változás az eredményekben, akkor a kliens oldalon egy -P 10 opcióval kiegészítve is megnézni.

Először a -w kapcsolóval játszottam, 64K esetén inkább csak lassult, 128K esetén nagyjából a korábbi eredmények jöttek, itt meguntam a kis lépéseket, és -w 1M kapcsolót lőttem be. Aminek az eredményeképpen egész stabil 9Gbit feletti értékek jöttek folyamatosan. Próbáltam 10M-el, ott már nem volt változás. Elindultam lefele, 512K esetén jött el a határ, ott még stabil volt a 9Gbit feletti érték, ha 384K-ra léptem, már beesett alá, 256K esetén pedig 6Gbit környékére ment le. Szóval jó volt az első tipped, csak még nagyobb értékekkel kellett dolgozni, én voltam tehát a villamos, mint kiderült. Köszi! :R

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#45048) Rogiii


Rogiii
aktív tag

Sziasztok!
Egy kis segítséget szeretnék kérni fájlmegosztással kapcsolatban.
Van egy asztali gépem, amin egy meghajtó meg van osztva az otthoni hálózaton, ezt a meghajtót használom otthoni NAS helyett, erről mennek a média állományok médialejátszóra, tabra, telefonra.
Minden eszközöm tökéletesen látja és tudom is olvasni a rajta lévő cuccokat, kivéve most kaptam karira egy Dell notit.
Akármit állítok egyszerűen, az asztali gépet sem, és a megosztott meghajtót sem látja a hálózaton.
Mit lehet ilyenkor tenni?

Mindkét gép win10 64bit, nyilvános hálózatra van állítva, hálózatfelderítés be van kapcsolva, jelszókérés ki.
Router Asus Ac66U
Segítségeteket előre is köszi.
Üdv!

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt!

(#45049) MasterMark válasza Rogiii (#45048) üzenetére


MasterMark
titán

Hogy nem "látja"...? Ha beírod kézzel akkor mit ír ki? Mi a hibaüzenet? :U

Switch Tax

(#45050) Rogiii válasza MasterMark (#45049) üzenetére


Rogiii
aktív tag

Úgy hogy windows intézőben rámegyek a hálózatok fülre frissítem és nincs ott, az összes többi eszközöm meg ott van. Ugyanez Total Commanderben, ha a hálózat fülre megyek.

Sajnos nem nagyon értek a hálózatokhoz, és ezért kértem segítséget, mert ötletem sincs mit kellene beállítanom hogy működjön :W

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.