Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#58001) mezis válasza lanszelot (#57998) üzenetére


mezis
nagyúr

Az UTP kábelt vissza lehet "minősíteni" a csatlakozó bekötésével (elkötésével).
Tesztelted?
Nekem a préselő nem nyomott be egy lemezkét, csak elgörbítette és csak 100-as lett a CAT5e-ből... :W

mezis

(#58002) CirrMee válasza lanszelot (#57998) üzenetére


CirrMee
addikt

395Mbps nem gigabit.

Viszont a leírásból ordít, hogy 100 megára kapcsol, az felett csak ezres kapcsolat létezik. Ergo ha nem százas ethernet kapcsolatot akarsz, akkor ezrest.

“Az a baj az interneten terjedő idézetekkel, hogy sosem tudhatjuk biztosan, ki írta.” (Petőfi Sándor)

(#58003) jerry311 válasza lanszelot (#57998) üzenetére


jerry311
nagyúr

Megoldhatod magadnak is a problémád, csak akkor nem értem minek jöttél ide. :F

(#58004) inf3rno válasza jerry311 (#58003) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Szeret vitatkozni. :) Nekem is volt ilyen időszakom sok éve.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#58005) lanszelot válasza mezis (#58001) üzenetére


lanszelot
addikt

Igen, ez volt a gond.
Az egyik cat6 os kábel hibás.
Kész kábelt vettem, nem szereltet, és pár hónapja vettem.
Mivel gyári cat6 -os nem is gondoltam, hogy hibás lehet.
Kicseréltem egyesével másikra, és jó lett.
Köszönöm szépen a segítséget mindenkinek :R

(#58006) jerry311 válasza inf3rno (#58004) üzenetére


jerry311
nagyúr

Nekem meg már elmúlt az időszakom, amikor ezt még toleráltam. :DDD

(#58007) Tothgera30 válasza jerry311 (#57994) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Eddig nem volt vele gond. Router, swich, kábel eddig hibátlan. Szerintem vagy beállítási probléma lesz, vagy hálókártya hiba. De hamarosan kiderül.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#58008) jerry311 válasza Tothgera30 (#58007) üzenetére


jerry311
nagyúr

Érdekes, ha 3 eszköznek egyszerre nincs DHCP-től IP címe, nem a 3 eszköz beállításait vélném hibásnak, de hát majd kiderül.

(#58009) Tothgera30 válasza jerry311 (#58008) üzenetére


Tothgera30
Ármester

A Swich után az Xboxnak mindig volt. A TV-ben és a Notebookban nem vagyok biztos. Ha több teszt után a konzolnak sem lesz, akkor esélyes hogy a Swich is cserés.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#58010) Doky586


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Azt a javaslatot kaptam hogy itt tegyem fel a kérdésem.:

Keresek egy olyan programot PC-re amivel tudok a routeren portforwardot beállítani/törölni UPnP-vel.
Azért van rá szükség mert a buta szolgáltatós router csak upnp-t kezel, manuálisan nem lehet portforwardot beállítani. Ilyen programot ugyan találtam Androidra, de kényelmesebb lenne ezt asztali pcn windowson intézni..
(ezen androidos prg windowsos alternatíváját keresem)

[ Szerkesztve ]

(#58011) MasterMark válasza Doky586 (#58010) üzenetére


MasterMark
titán

Próbáltad már a googléba beírni? :D

Amúgy ha jobb implementáció akkor csak saját magának nyithat portot a kliens, másnak nem.

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#58012) MasterMark válasza MasterMark (#58011) üzenetére


MasterMark
titán

Ezt nézd meg előszőr hátha:

Hálózatoknál ha mutatja a routert, akkor jobb gomb - Tulajdonságok, Általános fül - Beállítások..., Szolgáltatások, Hozzáadás és ott hozzáadod amit akarsz.

Switch Tax

(#58013) Doky586 válasza MasterMark (#58012) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Tökéletes! Köszönöm. :R
Azt állítok be amit csak akarok. Bárkinek (IP). Bármit (port).

(#58014) MasterMark válasza Doky586 (#58013) üzenetére


MasterMark
titán

Azt állítok be amit csak akarok. Bárkinek (IP). Bármit (port).

Igen, akkor ez egy rossz implementáció router oldalról, és ugye pont ez az UPnP biztonsági kockázata is egyben.

Persze ha csak ez van akkor nincs mit tenni.

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#58015) rostiron


rostiron
őstag

Sziasztok.

A meglévő huawei ax3 router mellé vettem még egyet. Vezetékkel kötöttem össze őket, de nem sikerül beállítani úgy ahogy szeretném.
Egy hálózatba legyenek, és a wifi ugyan az legyen, és az eszközök maguktól átáljanak a közelebbire.
Tudtok segíteni ? Remélem jó topikba vagyok.
AP módba tegyem a másodikat, és írjam be ugyan azokat a wifi adatokat ?

Gigabyte B55 Aorus elite v2, Ryzen 5600, 32GB DDR4, RX6600, XFX TS-550,

(#58016) Marci112233 válasza rostiron (#58015) üzenetére


Marci112233
őstag

Ha egy hálózatot akarsz akkor a második routert mindenképp AP avagy switch módba kell rakni. Ez a leírás segíthet ebben.

Gigabyte B660 Gaming X DDR4, IntelCorei5 13600K/Arctic LF III 360,Kingston 4x8GB DDR4 3200MHz,MSI RTX 3070 Gaming X TRO,Samsung 970EVO Plus 500GB, Samsung 980 1TB SSD,Phanteks Eclipse P600S ,FSP Hydro G 650W

(#58017) rostiron válasza Marci112233 (#58016) üzenetére


rostiron
őstag

Már sikerült. Nekem a mesh hálózat kellett, amit linkeltél ott nem váltanak az eszközök asszem.

Gigabyte B55 Aorus elite v2, Ryzen 5600, 32GB DDR4, RX6600, XFX TS-550,

(#58018) Bikkrom


Bikkrom
senior tag

Sziasztok!

Abban kérném a segítségeteket, hogy van egy wifi routerem. És a kamera rendszert szeretném rákötni, de az csak lan portos. A kettő közt van 2 helyiség így a kábelezés nem megoldás. Láttam, hogy a Xiaominak van repeatere amin van lan port. Ez erre jó megoldás? Mi a legolcsóbb alternatíva?

+1: Létezik ezekből egynél több lan portos változat? Mi a legolcsóbb ajánlható eszköz? Mert akkor már a házimozinak is adnék netet, az is a kamera rendszernél van. Tehát ha lehet kellene 2 lan port.

Nagyon szépen köszönöm a segítséget előre is! :R

Sic vis pacem, para bellum! - Ha békét akarsz, készülj a háborúra!

(#58019) Borisz76 válasza Bikkrom (#58018) üzenetére


Borisz76
veterán

5 vagy 8 portos Gigabites switch.....némi kábel és ez a legolcsóbb, legstabilabb és a leggyorsabb.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#58020) Veron


Veron
őstag

Hogyan tudnám biztonságos módon lerövidíteni a NAS által generált share linket valami emészthetőbbre? Képeket osztanék meg a családdal.
Simán tiny URL -rel kreálok egyet és kész?

"Hisztéria... Csak nők kaphatják meg, és csak férfiak halnak bele."

(#58021) Bikkrom válasza Borisz76 (#58019) üzenetére


Bikkrom
senior tag

Tudsz linkelni egy típust? Köszönöm szépen!

Sic vis pacem, para bellum! - Ha békét akarsz, készülj a háborúra!

(#58022) Doky586 válasza Veron (#58020) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Szerintem ne szóban diktáld le a linket, hanem eMailben összekészítve küldd el nekik a (hosszú) linke(ke)t. :K

[ Szerkesztve ]

(#58023) Riegerr


Riegerr
tag

Sziasztok!

Egy apró, de annál zavaróbb hibával kapcsolatban szeretnék Tőletek segítséget, javítást kérni.
Pc-ről streamelek Emby-n keresztül egy Harman Kardon Citation 300-ra zenét. A telefonon a Bubble Upnp app van fenn, ezzel "irányítom". A probléma az, hogy mikor elkezdem hallgatni a zenét minden track után, nagyon sokszor elveszíti a jelet. Nem látja az app a hangfalat. Újra kell indítani az appot és akkor újra lehet használni. Szerintetek mi lehet a hiba? Az app log filejában én azt láttam, hogy az upnp server áll le. Más programmal is néha megáll a track végén a lejátszás. Ha online streamet használok, akkor csak nagyon ritkán fordul elő ez a hiba.
Előre is köszönöm a segítséget.

(#58024) qqcqqc válasza Bikkrom (#58018) üzenetére


qqcqqc
őstag

Másik router AP módban, annak van 4-5 LAN portja.
Fogja a WIFI jelet és kiadja a LANon.

(#58025) Bikkrom válasza qqcqqc (#58024) üzenetére


Bikkrom
senior tag

Erre nem is gondoltam. :C Ez tetszik. Mi a legolcsóbb router ami tud AP-t? :F

Sic vis pacem, para bellum! - Ha békét akarsz, készülj a háborúra!

(#58026) Veron válasza Doky586 (#58022) üzenetére


Veron
őstag

Köszönöm, nekem továbbra is egy könnyen emészthető link kellene. :) van jobb ötlet, mint a tiny URL és társai?

"Hisztéria... Csak nők kaphatják meg, és csak férfiak halnak bele."

(#58027) Bikkrom válasza Bikkrom (#58025) üzenetére


Bikkrom
senior tag

Egy Xiaomi Mi Router 4C jó lehet erre? Nem találom, hogy AP módban tud-e wifit meg lan portot is osztani. Gondolom igen.

[ Szerkesztve ]

Sic vis pacem, para bellum! - Ha békét akarsz, készülj a háborúra!

(#58028) Gubek-Einste válasza Bikkrom (#58021) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

TP-Link TL-SG105 vagy TL-SG108 megfelelő lehet.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#58029) Gubek-Einste válasza Bikkrom (#58027) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Neked nem AP mód kell, hanem kliens mód, a legtöbb eszköz gyári firmware-rel nem tud ilyet de amelyik CFW-vel okosítható, azzal megoldható a feladat.
A Xiaomi Mi Router 4C-re lehet tenni OpenWRT így használható erre a célra.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#58030) Bikkrom válasza Gubek-Einste (#58029) üzenetére


Bikkrom
senior tag

Okay. Tehát a fentebb javasolt AP mód nem erre való? Hogy tovább ossza a wifit, plusz lan-on más eszközökre is adjon netet? :F De ha teszek rá OpenWRT-t az tudja. Mennyire nehéz egy OpenWRT felrakása/beállítása? :R

Sic vis pacem, para bellum! - Ha békét akarsz, készülj a háborúra!

(#58031) Gubek-Einste válasza Bikkrom (#58030) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Tehát a fentebb javasolt AP mód nem erre való? Hogy tovább ossza a wifit, plusz lan-on más eszközökre is adjon netet?
Nem, az AP mód esetén kábelen beérkező netet osztja tovább kábelen és wifi-n az eszköz.
Kliens mód esetén a wifi-n kapott netet ossza tovább kábelen az eszköz, van lehetőség arra is, hogy wifi-n is tovább lehessen osztani.

Mennyire nehéz egy OpenWRT felrakása/beállítása?
Nézz be az OpenWRT topikba.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#58032) Bikkrom válasza Gubek-Einste (#58031) üzenetére


Bikkrom
senior tag

Köszönöm! Van olyan olcsó router ami tudja a kliens módot gyári szoftverével?

Sic vis pacem, para bellum! - Ha békét akarsz, készülj a háborúra!

(#58033) Gubek-Einste válasza Bikkrom (#58032) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Mennyire olcsó?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#58034) Marci112233 válasza Bikkrom (#58032) üzenetére


Marci112233
őstag

Mekkora sebességű netet akarsz továbbítani? ha 100 mbps felett akkor nem igen találsz olcsó megoldást. Ha elég a 100 mbps akkor ez jó lehet. ha kell az 1000 mbps akkor pedig ez is tudja, de ez árban hosszabb.

Gigabyte B660 Gaming X DDR4, IntelCorei5 13600K/Arctic LF III 360,Kingston 4x8GB DDR4 3200MHz,MSI RTX 3070 Gaming X TRO,Samsung 970EVO Plus 500GB, Samsung 980 1TB SSD,Phanteks Eclipse P600S ,FSP Hydro G 650W

(#58035) Bikkrom válasza Gubek-Einste (#58033) üzenetére


Bikkrom
senior tag

A legolcsóbb ami létezik. :DDD

Marci112233: Elég a 100Mbps. Kellene 2 lan port minimum.

Sic vis pacem, para bellum! - Ha békét akarsz, készülj a háborúra!

(#58036) Borisz76 válasza Bikkrom (#58035) üzenetére


Borisz76
veterán

Mielőtt bármit is veszel.....rajzold már le a jelenlegi állapotot ( ház alaprajz + eszközök helye )....
Nem baj ha nem teljesen méretarányos....

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#58037) Bikkrom válasza Borisz76 (#58036) üzenetére


Bikkrom
senior tag

A ház két ellentétes sarkában van a wifi router meg a kamerarendszer+házimozi. Külterületi rész, mikrohullámú net. Pont a gyerekszoba résznél van a tányér, azért van ott a wifi router. Amúgy tartottam a mikrós nettől, de a Znet nagyon penge. 12-15-ös ping, hozza a névleges teljesítményt (80Mbps). Ezt csak úgy zárójelbe.
A kamera rendszer meg pont a nappali/mi hálószobánk közti falban van, a mi szobánkban meg ott a házimozi aminek szintén kellene lan kábel. Mindkét rendszer lan portos csak.

Köszönöm a segítséget! :R

[ Szerkesztve ]

Sic vis pacem, para bellum! - Ha békét akarsz, készülj a háborúra!

(#58038) kipser


kipser
junior tag

Sziasztok!

3m-es utp kábelre lenne szükségem a NAS-om, illetve a Router között.
Az alábbi termékre gondoltam, mert szeretnék egy jó minőségű kábelt:
[link]

Azért a Ubiquiti már bizonyított a piacon. Mit gondoltok, jó vétel lehet?

Köszönöm szépen! :R

(#58039) Marci112233 válasza kipser (#58038) üzenetére


Marci112233
őstag

Biztos jó darab, de én egy 3 méteresért ennyit tuti nem adnék, csak a nevéért. Egy ilyen bőségesen megfelel, és töredékébe kerül. Igaz van itt is kiszállítás, de csak akad a közeledben egy PC bolt ahol ugyanúgy pár száz forintért be tudod szerezni a 3 méteres CAT6 kábelt, de gigabit sebességre a sima CAT5e kábel is elég. nekem is azzal van összekötve a NAS és a router, sőt minden hálózati eszközöm és semmi probléma azzal sem.

Gigabyte B660 Gaming X DDR4, IntelCorei5 13600K/Arctic LF III 360,Kingston 4x8GB DDR4 3200MHz,MSI RTX 3070 Gaming X TRO,Samsung 970EVO Plus 500GB, Samsung 980 1TB SSD,Phanteks Eclipse P600S ,FSP Hydro G 650W

(#58040) user12 válasza kipser (#58038) üzenetére


user12
őstag

Az inkább rack-be való.
Gondolj bele, lehet ha pl van USB port az ethernet mellett a nason és arra hajlik a kábel, bukod az USB portot. Ugyanúgy a routered ha polcon van, teljesen ki kell vinned polc széléig, különben el fogja tartani.

Rendszergazda vagyok....ha röhögni lát, mentsen

(#58041) Bikkrom válasza Borisz76 (#58036) üzenetére


Bikkrom
senior tag

Mire jutottál alaprajz alapján? Ennél akkor nincs olcsóbb megoldás arra, hogy a ház másik végébe tudjak 2 lan portot varázsolni?

Sic vis pacem, para bellum! - Ha békét akarsz, készülj a háborúra!

(#58042) user12 válasza Bikkrom (#58041) üzenetére


user12
őstag

Nem tudom javasolta-e már valaki, de a powerline adapter nem lenne jó megoldás?

Rendszergazda vagyok....ha röhögni lát, mentsen

(#58043) Borisz76 válasza Bikkrom (#58041) üzenetére


Borisz76
veterán

Csövezés , valami van a falban ?
olyan ami felmegy a padlásra....másik szobánál meg le.

A Powerline eszköz akkor jó ha 1 fázison vannak az eszközök és lehetőleg nincs kismegszakító "biztosíték" közöttük.
Illetve működik de a sebességben visszafogja.

Túlgondoltad a "rajzot"....nekem így zavaró ez a sok vonal.
PAINT-ban egyszerűen pár "kocka" a szobák stb...rajz pont jobb lett volna.....de sebaj.

A lényeg, hogy találnod kell egy nyomvonalat , hogy kábelt húzhass.
Mert mint írtam ez a legolcsóbb, legstabilabb,leggyorsabb.

Ha semmiképpen sem akarsz / tudsz fúrni,faragni, akkor marad a Wifi-s megoldás házon belüli átlövésre...

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#58044) Bikkrom válasza Borisz76 (#58043) üzenetére


Bikkrom
senior tag

Nincs csövezés, sem padlás. Lapostetős dombházikó. Bocsi, ez a rajz volt, 1 éve építettem fel, a tervező alaprajza volt a leggyorsabb amin be tudtam jelölni.

3 fázis van, ráadásul szinte mindent külön megszakítóra tettem. Akkor marad a wifi. Csak hiába keresgetek, szinte lehetetlen megtalálni, hogy melyik pl. tp-link tud kliens módot alapból gyárilag OpenWRT mókolás nélkül. Végülis 3-4-5 ezer egy használt tp-link, célnak megfelel, ez lesz akkor.

Sic vis pacem, para bellum! - Ha békét akarsz, készülj a háborúra!

(#58045) user12 válasza Bikkrom (#58044) üzenetére


user12
őstag

5 ezerért kapsz újat is
[link]
Ha a wifi megoldást választod, ez jó lehet.
A Tp-link access pointok tudnak működni ethernet bridge módban is.

Rendszergazda vagyok....ha röhögni lát, mentsen

(#58046) Bikkrom válasza user12 (#58045) üzenetére


Bikkrom
senior tag

Ezeket néztem először csak nem találtam 2 portosat. Házimozinak is kell egy lan kábel, meg a kamerarendszernek is. :DDD

Sic vis pacem, para bellum! - Ha békét akarsz, készülj a háborúra!

(#58047) user12 válasza Bikkrom (#58046) üzenetére


user12
őstag

Egy 5 portos switch megoldja a gondod :)

Rendszergazda vagyok....ha röhögni lát, mentsen

(#58048) Bikkrom válasza user12 (#58047) üzenetére


Bikkrom
senior tag

Persze, de az már akkor egy belépő szintű router ára együtt (8-9 ezer). Nem tudom melyikkel járok jobban pro/kontra. Egy ilyen extender+switch vagy egy wifi router. Alszok még rá egyet.

Sic vis pacem, para bellum! - Ha békét akarsz, készülj a háborúra!

(#58049) jerry311 válasza Bikkrom (#58048) üzenetére


jerry311
nagyúr

Azért, azt hozzátenném, hogy amikor a legolcsóbb megoldást kerestem, és használtam, akkor az pont az árának megfelelő szintet hozta. Ennek eredményeként általában újra költeni kellett rá, többet mint első alkalommal, hogy elfogadhatóan működjön.

(#58050) redingitell


redingitell
senior tag

Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni a TP LINK AX1800-as router beállításával kapcsolatban. 200-as netem volt eddig a Vidanetnél, minden müködött rendesen Magasabb sebességet kértem, a Vidanet küldött új modemet. Beüzemeltem. Ha közvetlen a modemre csatlakoztatom a pc-t akkor megvan a 300-as sebesség. Ha a routeren keresztül akkor csak továbbra is 200. Ennyit tud a router, vagy állítani kell valamit, amit eddig nem vettem észre?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.