Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#49001) zolee001 válasza mjani1172 (#49000) üzenetére


zolee001
őstag

4-5 gép esetében érdemes a HOSTS fileba felvenni a gépeket (üdv a 90-es években) avagy csatold fel hálózati meghajtónak
DHCP-ben vagy reserválod a gépek ip cimét vagy fx cimet adsz nekik

(#49002) Milli82


Milli82
tag

Sziasztok
Egy olyan kérdésem volna, ha van egy olyan kliensem, aminél nem tudok név alapján, csak IP alapján csatlakozni az Smtp szervhez, akkor van-e a Gmail-nek olyan ip címe, ami nem fog változni? Vagy simán csak írjam be az egyik szerver IP-jét. Ami a Ping-re válaszol? Esetleg ha nincs ilyen, akkor saját PC Smtp szerver létrehozást csinálnék. Mi a legolcsóbb megoldás erre?

Asus AC85P - DS118

(#49003) NeoPampalini


NeoPampalini
aktív tag

Sziasztok!

Nem konkrét hardver, inkább elhelyezés kérdéskör. :) Nemsoká költözünk a saját házba, ahol majd (valamikor jövőre, ha összejön rá a keret) egy külön helyiségben lenne a hálózat, a - még nem létező - NAS, satöbbi. Kábelezés a padláson lesz, mindenhonnan oda futnak fel a fali csövek.

Van a háznak egy kamra szerű része, fűtetlen, de most a hideg napokon is csak +10 fok volt a minimum, amit mértem. A kérdés, hogy itt biztonsággal elhelyezhető-e ilyen cucc, nem tudom, esetleg még páratartalmat mérhetek valahogy, ha fontos (nem hiszem, hogy vészes lenne, esőtől, naptól védett hely). :DDD

(#49004) zolee001 válasza Milli82 (#49002) üzenetére


zolee001
őstag

smtp.google.com nem müködik?
Saját smtp elég küzdős ,rögtön black listre kerülsz vele

(#49005) Kisbre


Kisbre
tag

Sziasztok,

Így néz ki a hálózatom:
Internetbe-->Szolgáltató modem-->Switch-->Asus router_1 - Asus router_2
Asus router_1-en van egy NAS, amit erre a routerre kapcsolódva bármilyen módon elérek.Ennek a routernek az IP-címe: 192.168.1.1
Viszont az Asus router_2-n nem érem el a NAS-t. Ennek az IP-címe: 192.168.1.253 és ki van rajta kapcsolva a DHCP.

Mit kellene még állítanom?
Köszönöm szépen.

(#49006) Borisz76 válasza Kisbre (#49005) üzenetére


Borisz76
veterán

[Így állítottad be ?] Ha nem , akkor az a gond.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#49007) Kisbre válasza Borisz76 (#49006) üzenetére


Kisbre
tag

Végül is igen, annyi, hogy a két router nem direktbe van össze kötve kábellel, hanem van köztük egy switch. Illetve DHCP nem biztos, hogy így van beállítva.

[ Szerkesztve ]

(#49008) Milli82 válasza zolee001 (#49004) üzenetére


Milli82
tag

Pont ez a baj, hogy a kliensben nincs névfeloldás. Csak IP. Tehát a kérdés: van-e bármilyen e-mail szolgáltatónak fix IP-s SMTP-je? vagy magamnak kell PC-s alaput csinálni?

Asus AC85P - DS118

(#49009) zolee001 válasza Milli82 (#49008) üzenetére


zolee001
őstag

Az pontosan mit takar ,hogy nincs névfeloldás a kliensen?
Ha ugy lenne akkor egy weboldal se semmi nem nyilna meg,avagy ez vmi elszeparált gép lenne?

(#49010) Milli82 válasza zolee001 (#49009) üzenetére


Milli82
tag

Ez egy PLC, ha tudni szeretnéd. Csak van lehőtég egy rendszer blokk segítségével e-mail riasztást küldeni, amire nekem most szükségem lenne. Viszont a blokk csak IP-t fogad el.

Asus AC85P - DS118

(#49011) zolee001 válasza Milli82 (#49010) üzenetére


zolee001
őstag

Igy már világos,akkor beüzemelsz egy saját smtp-t ,emlékeim szerint a windows kliensekben is benne volt vagy 1000 másik külsö program volt de magam részéröl passzolom
A gmail smtp ip-t nslookup paranccsal tudod kiszedni belöle,hogy azt mennyire cserélgetik azt nem tudom

(#49012) MasterMark válasza mjani1172 (#49000) üzenetére


MasterMark
titán

Ez még mindig téma? Komolyan? Már ezerszer leírtam itt is, meg máshol is: [link]

Switch Tax

(#49013) Gubek-Einste válasza NeoPampalini (#49003) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Elvileg megfelelő lehet.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#49014) Kisbre válasza Borisz76 (#49006) üzenetére


Kisbre
tag

Beállítottam mindent ugyan így, de semmi.

(#49015) MasterMark válasza Kisbre (#49014) üzenetére


MasterMark
titán

Hova van pontosan bedugva, és mit jelent, hogy nem éred el?

Switch Tax

(#49016) Kisbre válasza MasterMark (#49015) üzenetére


Kisbre
tag

Nos a router_1 és router_2 is egy switchtől kapja a delejt.
A router_1 re van kötve a NAS. A router_2-re pedig semmi. Azt szeretném, ha a router_2 internet megosztását használom elérjem a NAS mappáit.
Talán annyi volt a különbség a leírtak és az én általam elvégzettekhez képest, hogy a router_1-en a WAN porton volt a LAN kábel.

(#49017) Doky586 válasza Kisbre (#49016) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Egy ehhez hasonló rajz többet mondana: [kép]

(#49018) Kisbre válasza Doky586 (#49017) üzenetére


Kisbre
tag

Remélem így érthető:

(#49019) Doky586 válasza Kisbre (#49018) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Szerintem változtasd meg az IP címét a router1 nek, kapcsold ki a dhcp-t és dugd át wan-ból lan-ba..

[ Szerkesztve ]

(#49020) woodworm válasza Kisbre (#49018) üzenetére


woodworm
veterán

Jó lenne tudni, hogy milyen szolgáltatói eszközöd van, az routol-e vagy tényleg csak modem.

(#49021) htc07 válasza Kisbre (#49018) üzenetére


htc07
addikt

az a wan szerintem ugy nem jol wan. ;] wan interfeszen kell dhcp-t kuldenie a router2nek.

legyen lanon.

(#49022) SimonJanos válasza MasterMark (#48969) üzenetére


SimonJanos
aktív tag

igen tudom (de gondoltam is hiszen szerver funkciók... stb.)

stuffZ - értékelések stb.: https://prohardver.hu/tag/simonjanos.html

(#49023) SP4C3 válasza Kisbre (#49018) üzenetére


SP4C3
veterán

Tüzfal és natolás felfogja.
Csinalj LAN-LAN bekotest, tedd egy alhalozatba es mukodni fog. Vagy portforwardolj a router 1-en...

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#49024) toshiba300


toshiba300
tag

Sziasztok!

Asztali PC-men az RJ45 csatlakozóm már foglalt (egy külső hardverhez csatlakozik, ami csak úgy működik, ha közvetlenül a géphez van bedugva, switch-el nem jó). Szeretnék csatlakozni a helyi routerhez vezetékkel. Ehhez kell vennem egy USB-RJ45 átalakítót, vagy más megoldást javasolnátok? Előre is köszönöm a segítséget! ;)

(#49025) mezis válasza toshiba300 (#49024) üzenetére


mezis
nagyúr

USB - RJ45: laptophoz is használható.
Ethernet kártya az PC-be: Csak PC-ben használható, de van belőle 10Gbps-os változat is. Állítólag.

[ Szerkesztve ]

mezis

(#49026) Intruder2k5 válasza toshiba300 (#49024) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Üdv!

Én a magam részéről jobban bízom a kártyákban, szóval ha van szabad bővítőhely a gépben, akkor én azt venném, és nem pedig USB-s kütyüt.

(#49027) CirrMee válasza Intruder2k5 (#49026) üzenetére


CirrMee
addikt

Ergo azt a valamit kell akkor rávágni az USB -s vacakra, a kártyára meg mehet a router... :))

“Az a baj az interneten terjedő idézetekkel, hogy sosem tudhatjuk biztosan, ki írta.” (Petőfi Sándor)

(#49028) toshiba300


toshiba300
tag

Köszönöm a tanácsokat @mezis @Intruder2k5!
Egy mini Dell OptiPlex 9020-as gépről van szó, lecsekkolom, hogy mennyire bővthető. Ha nem megy, akkor marad az USB.

(#49029) toshiba300 válasza CirrMee (#49027) üzenetére


toshiba300
tag

Az a valami egy RTG feldolgozó egység :)

[ Szerkesztve ]

(#49030) CirrMee válasza toshiba300 (#49029) üzenetére


CirrMee
addikt

A leendő vacak USB -s ethernet port egy vacak RTG feldolgozó egység? Vagy mi van...? :)

“Az a baj az interneten terjedő idézetekkel, hogy sosem tudhatjuk biztosan, ki írta.” (Petőfi Sándor)

(#49031) toshiba300


toshiba300
tag

Ha nem megy a PCI kártyás bővítlés, akkor marad a vacak USB-s csatlakozás a valamihez (ami egy RTG feldolgozó) :D

(#49032) krealon válasza Kisbre (#49018) üzenetére


krealon
veterán

Ha nincs okod elszeparalni az ASUS router_1 -re es ASUS router_2 -re csatlakozo gepeket, akkor javasolnam az
Adminisztracio --> Uzemmod --> Hozzaferesi pont (AP)
menupont hasznalatat.
Ekkor a WAN csatlakoz is LAN csatlakozova valik az ASUS routereken.

Ha nincs meg a fenti menu, akkor a router_1 -et a router_2 -hoz hasonlo modon erdemes beallitani, vagyis altalanos AP/SWITCH mod -ra.

(#49033) MasterMark válasza Kisbre (#49018) üzenetére


MasterMark
titán

Ez igy elég nonszensz topológia, nem csoda ha nem látja.

Switch Tax

(#49034) MaCS_70 válasza krealon (#49032) üzenetére


MaCS_70
Topikgazda

Én ezt akkor sem értem.

Eleve csak úgy lehet az egésznek esélye a működésre, ha a szolgáltatói eszköz nem modem, hanem routerként működik.

Akkor meg már ketten vannak, akik DHCP-t akarnak szervezni.

Tehát vagy én nem ismerek valamilyen trükköt, ami itt működik, vagy hibás az egész, és aki összedugta, nem értette az egész működését.

Mi lenne a célja ennek a topológiának? Mit akartak megvalósítani?

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#49035) MasterMark válasza MaCS_70 (#49034) üzenetére


MasterMark
titán

Ha a modem PPPoE akkor működhet így is, mert a belső forgalom a switchen keresztül megy. De így a kapcsoltepítő router wan es lan oldalát is be kell kötni a switchbe ami teljesn nonszensz.

Ha most csak a wan oldal van bekotve akkor netje van, de a másik oldalt nem fogja elérni. Ha meg a lan oldal lesz bekötve akkor netje nem lesz.

A modemet a routerbe kell kötni, abba amelyik a kapcsolatot építi.

Ez így a képen működésképtelen.

Kivéve ha a modem router is egyben, viszont akkor elég bonyolult lesz a beállítás, a jelenlegivel így se fog menni.

szerk.: Közben látom a wanra van kötve a switch. Ez így nem fog működni.
Nem tűnt fel hogy a másik oldalon nem kapnak IP-t a gépek?

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#49036) MaCS_70 válasza MasterMark (#49035) üzenetére


MaCS_70
Topikgazda

Mást értettem modem alatt. Voltak ugye a jó öreg matávos ADSL D-Linkek, aztán a kábelkorszakban a UPC egységei, amelyek "modem" módban három publikus IP-címet osztanak.

Meg sem fordult a fejemben, hogy egy modemben switch legyen. :(

Köszönettel: MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#49037) MasterMark válasza MaCS_70 (#49036) üzenetére


MasterMark
titán

Mert nincs is, a switch külön van a modemre kötve. De az a bizonyos modem sokféle lehet ahogy írod is.

A lényeg, hogy ez így sehogy sem jó, csak akkor, ha a modem router is egyben.

Switch Tax

(#49038) Gabesz87


Gabesz87
addikt

Sziasztok. Gőzöm sincs ez-e a legmegfelelőbb topic, de hátha tudtok segíteni. Mi a legegyszerűbb, és leggyorsabb módja annak, hogy én a telefonomról távolról az otthoni gépen lévő videót nézhessem? Feleségem otthon van, meg tud csinálni egyszerű dolgokat. Két ötletem van, valami médiaszerver, KODI/Plex, csak ezekn nincsenek a PC-n perpill, úgyhogy le kéne szedni, beállítani, amihez valószínű páromnak nem sok kedve lenne, és nem is szeretném ezzel traktálni. A másik ötletem a TeamView-er átmásolom a videót, csak hát 6,8GB, nem tudom az mennyi ideig tartana TV-n keresztül....otthoni net 300-as Telekom kábel, mobilon meg telekom 4G. Vagy még netán OneDrive-re feltenni, de hát 7GB-ot feltölteni elég sok idő lenne szerintem. Van valami ötletetek?

[ Szerkesztve ]

(#49039) Kisbre válasza MasterMark (#49037) üzenetére


Kisbre
tag

Köszönöm mindenkinek a segítséget és az építő kritikát.

A hálózat kialakítása azért ilyen, mert nem értek hozzá és mindez mellet, folyamatosan lett "fejlesztve", ehhez még hozzá jön, hogy a modem, swithc, router_2 az anyósoméknál van, a szomszédban. Kábelen van áthúzva a net hozzánk. Előtte reapeter módban működött a router_1, de az nagyon siralmas volt. Ezután húztam át kábelen. Aztán jött a switch vásárlás, mivel az anyósék routerén nincs gigabites port, így olcsóbbnak tűnt a sávszélesség emelés nálam.
A modemet meglesem, hogy pontosan milyen, a szolgáltató a vidanet.

Ebben az estben van valami megoldás?

(#49040) MasterMark válasza Kisbre (#49039) üzenetére


MasterMark
titán

Van persze, mindenre van megoldás, csak írd le mit szeretnél, és hogy pontosan milyen eszközökről van szó.

Switch Tax

(#49041) MasterMark válasza Gabesz87 (#49038) üzenetére


MasterMark
titán

Feltöltési sebesség mennyi? Az számítana.

Szerintem dobja fel valamelyik cloudba és kész. Legrosszabb esetben sokáig tölti fel, viszont utána bármikor hozzáférsz bárhol, és ez a legegyszerűbb megoldás.

Switch Tax

(#49042) Gabesz87 válasza MasterMark (#49041) üzenetére


Gabesz87
addikt

Igen, ez lett a megoldás. OneDrive-ra feltoljuk, 20 perc.

(#49043) Kisbre válasza MasterMark (#49040) üzenetére


Kisbre
tag

Amit szeretnék, hogy ha a Router_2-re csatlakozunk, elérjük a Router_1-re kötött NAS-on lévő fájlokat.
A Router_1: Asus AC-57U
Router_2: Asus RT-N12D
A switch: T-plink TL-SG1005D
A modemet megnézem.

(#49044) krealon válasza Kisbre (#49043) üzenetére


krealon
veterán

"Amit szeretnék, hogy ha a Router_2-re csatlakozunk, elérjük a Router_1-re kötött NAS-on lévő fájlokat.
A Router_1: Asus AC-57U
Router_2: Asus RT-N12D"

Mindket router tudja az AP modot, legegyszerubb ha bekapcsolod, igy elered a kivant hatast.

(#49045) MasterMark válasza krealon (#49044) üzenetére


MasterMark
titán

Ez csak akkor igaz, ha a modem az router is egyben, kulonben ezzel csak annyit er el, hogy nem lesz router a halozataban es semmit nem fog elerni.

Switch Tax

(#49046) NeoPampalini


NeoPampalini
aktív tag

Feltételezve, hogy az a modem tényleg CSAK modem, nem lenne jobb úgy, hogy:

- modem -> R1 WAN port
- R1 LAN -> gbit switch -> R2 LAN, plusz erre a switch-re lenne kötve a NAS?

Így R2 és a NAS között lenne gbit-es vezetékes kapcsolat.

Ha jól sejtem, jelen állás szerint R1 végzi a route-olást is, ergo azon az egy WAN porton menne a net is meg a LAN is!?

(#49047) MasterMark válasza NeoPampalini (#49046) üzenetére


MasterMark
titán

Ha csak modem, akkor igy lenne jo, viszont ehhez duplan kell kabelezni az R1-et, illetve a switch ertelmet veszti, hiszen kozvetlen is be lehet dugni az R2-be az R1-et.

Illetve ha a switch-re kotod a nas-t, akkor mar harom kabelt kell kivinni.

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#49048) Kisbre válasza MasterMark (#49047) üzenetére


Kisbre
tag

Sajnos R1-től nem tudok több kábelt húzni.
Ha jól értem kettő megoldás van:
1, Modem tud router is lenni
2, És ez csak az én feltételezésem: R2-LAN-->R1 WAN, Switchet pedig elteszem későbbre.

(#49049) Borisz76 válasza Kisbre (#49048) üzenetére


Borisz76
veterán

Nézd már meg annak a modemnek a pontos típusát !!!

Lehet , hogy "csak" modem....akkor kell az egyik saját routeredet használni router módban a másikat AP módban.

HA a modem router funkciót is ellát AKKOR mehet mindkét saját routered AP módban.

Lényeg, hogy egy eszköz legyen router módban , ami az eszközöknek az IP-t kiosztja. Így lesz egy közös belső hálózatod és a NAS-t is eléred mindkét házból.

[Tessék] nézd meg, hogy nálam hogyan is fest a hálózat.
Ebben is van szolgáltatói berendezés , saját router AP módban , 2 db switch.

[ Szerkesztve ]

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#49050) NeoPampalini


NeoPampalini
aktív tag

Oh, most nézem, felcseréltem R1-et és R2-t, meg, hogy mi hol van. :D

Kicsit túl van komplikálva a hálózat a jelenlegi felállással. WAN-t LAN-nak használni router módban nem tudom, hogy jó-e...

Megoldás lehet, ha a 10/100-as routert csak wifi AP-nek használja, ekkor így nézne ki:

- modem -> gbit-es router WAN port (egyik lakás), itt lenne 3 használható vezetékes gbit-es LAN port
- 10/100-as router (wifi-nek) -> switch -> gbites router LAN port (másik lakás)
- NAS és egyéb vezetékes eszköz mehet a switch-re

Így a 2. lakás wifi kivételével mindenhol lenne gbit-es hálózat, és az internettel (feltételezem, ez több, mint 100 mbit) sem lenne probléma.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.