Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#46001) Core2duo6600 válasza Jocikablack (#45984) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Az n18 at lan porttal kösd a ac87 hez, vagy kapcsold ap módba mint fentebb javasolták.

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#46002) qqzs válasza Intruder2k5 (#45999) üzenetére


qqzs
őstag

Koszi a valaszt

Most ott tartok hogy bejovo routeren egy switch es egy acces point. Az acces pointon van ket repeater. Most hoyg megszuntettem a router erdot vegra rendeznem a statikus ip-ket. Az az erdekes hoyg a repeaterekre kapcsolodo cuccokat nem latom sehol.

Az acces point ami egy Asus RT-AC68U router ap modban kicsit furcsan azt irja a kliens listaban hogy 26 csatlakozik amibol 16 kabeles 2 meg wifis. Azokat is kabelesnek veszi ami a bejovo router wifijere csatlakozik ami nem erdekes annyira.
A wifisnek meg csak a repeatereket veszi es kiirja mellejuk hogy a repeatereken keresztul hany kliens csatlakozik de azokrol semmi listat nem talalok. Akkor azokhoz nem is tudok statikus ip-t rendelni?

Eladó: GTS450

(#46003) Intruder2k5 válasza qnadam (#46000) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Vannak erre egyedi, nem szabványos megoldások, pl. az ASUS-nál is, meg ezek szerint a Xiaomi-nál is, de arra semmi garancia nincs, hogy ezek egymással együtt tudnak működni ezen funkció tekintetében. Sőt, ha tippelnem kéne, biztosan azt mondanám, hogy nem fog működni. A kontrolleres megoldás már egy kategóriával feljebb, a UniFi eszközcsaládban van megvalósítva.

(#46004) qqzs válasza qqzs (#46002) üzenetére


qqzs
őstag

Na picit kezdek osszekavarodni.
Most pl Eszrevettem hogy 2db RPI van a halozaton, mivel nalam egy van gondoltam valami cache-ben maradt vagy mittom...nem ertek hozza. erre kiderult hoyg mindketto iprol elerem ugyanazt az RPI-t.

Eladó: GTS450

(#46005) galaxys80 válasza qnadam (#45995) üzenetére


galaxys80
veterán

Nagyon jó, hogy felvetetted ezt a kérdést, mert tényleg neked volt igazad. Egész eddig nálam rosszul voltak beállítva a fix ip címek. 180 környékére volt minden fixálva.

(#46006) qqzs válasza qqzs (#46004) üzenetére


qqzs
őstag

Raadasul a ket iphez kulonbozo a mac address is.
Az RPI egy switchre csatlakozik ami a bejovo routeren van

Eladó: GTS450

(#46007) fo_di válasza qqzs (#46006) üzenetére


fo_di
őstag

a raspi rá van kötve dróttal meg wifivel is? mert akkor mutathat 2 címet és mac címet

(#46008) qqzs válasza fo_di (#46007) üzenetére


qqzs
őstag

Koszi, lehet ez van mert eloszor wifi volt aztan az szakadozott, majd radugtam a kabelt es ujrainditottam es azota folyamatos.
...
Es tenyleg az egyik lan a masik ssid-s a vicc most az hoyg ugyanazon az IP-n vannak...ilyen lehetseges?

Eladó: GTS450

(#46009) Ferenc.


Ferenc.
tag

Sziasztok!

Nekem olyan kérdésem lenne, hogy lehet-e olyat csinálni, hogy egy számítógépen két különböző internet kapcsolat legyen? S aktív is legyen mind a kettő, s megadni melyik program melyiket használja?

Az egyik internet vezetékes proxy internet, s minden működhet arról(böngészők stb). Meg lenne még egy wifi kapcsolat a gépen, ezt egy programnak kéne csak használnia, s ennyi. (Mert ez az egy program nem működik proxy-n keresztül, így ennek adnék wifi mobilnet kapcsolatot.)
Működne ez így? Hogy kell beállítani?

(#46010) MasterMark válasza Ferenc. (#46009) üzenetére


MasterMark
titán

Lehet, a metrikát tudod állítgatni, szoftvertől függ, hogy választható legyen melyiket használja.

Switch Tax

(#46011) Jocikablack válasza Core2duo6600 (#46001) üzenetére


Jocikablack
tag

Ezek szerint lan-lan összekötés, és az n18 ap-ba kapcsolása megoldja a gondom? Az ap-ba kapcsoláson kívül mást nem kell állítanom egyiken sem?

(#46012) Gubek-Einste válasza Jocikablack (#46011) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Kezdetnek nem, elég csak az Adminisztráció/Üzemmód menüpont alatt átrakni.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#46013) Jocikablack válasza Gubek-Einste (#46012) üzenetére


Jocikablack
tag

Köszönöm. Működik

(#46014) #65537792


#65537792
törölt tag

Sziasztok!

Szeretnék egy conan exile dedicated szervert csinálni. Istenért nem tudom megnyitni a 7777,7778 és 27015-ös portot.

Amit eddig csináltam: windows tűzfal, bejövő szabályok, új szabály, port, UDP, beírtam 7777, engedélyez, OK
Ugyan ezt a 7778 és 27015-el is.
Nem lett jó.

Router: D-Link DIR657, Virtual server menü alatt:

Így sem jó.

Mentem a port forwarding menübe is:

Így sem jó.

192.168.0.180-as IP-t DHCP-vel foglaltam le a gépnek. De 192.168.0.100 IP sem jó.Elvileg az az asztali IP-je.

Ötlet?

[ Szerkesztve ]

(#46015) SP4C3 válasza #65537792 (#46014) üzenetére


SP4C3
veterán

Csak virtual servers menuben kellene megadni, winshit tűzfalban add meg a TCP-t is, kitudja, lehet az is kell neki, esetleg egy teszt erejéig ki is kapcsolhatod a winfos tűzfalát.

A belhálózati IP-t meg ne DHCP-re bízd, hanem a serveren írd be, hogy mit kérjen. pl. 192.168.0.99 (DHCP poolon kívüli IP).

Ezután pstools csomagot letöltöd, és psping64.exe -t <PUB IP>:7777, ha válaszol, akkor nyitott a port.

Természetesen a tesztet külső nethozzáférésről kellen futtatni lehetőség szerint. Ha nem valósítható meg, akkor keresel egy online port checker-t, asszem no-ip-nek van, ők megbízhatók. Vagy elküldöd privátban az IP-d és a portot, megnézhetem innen :P

[ Szerkesztve ]

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#46016) #65537792 válasza SP4C3 (#46015) üzenetére


#65537792
törölt tag

Azt mondod, hogy DHCP-vel foglaljak egy IP-t ami mondjuk a 192.168.0.99. legyen?
Amúgy laptopon menne a szerver és jelenleg wifin vagyok, de ha éles lesz kábellel kötöm a routerre. De nem hiszem, hogy most ebben az esetben van jelentősége.

Akkor megnézem, hogy csak virtualba írom be az adatokat. Csinálok egy DHPC IP-t a laptopnak.

(#46017) #65537792 válasza #65537792 (#46016) üzenetére


#65537792
törölt tag

Most felmentem a ping.eu.ra és azt írja, hogy ez privát IP address. 192.168.x.x. Nem lehet, hogy ez a baj?

(#46018) SP4C3 válasza #65537792 (#46017) üzenetére


SP4C3
veterán

Az belhálózati IP cím (private). a public IP címed kell (google>my ip)

Ha csak belhálózaton akarod host-olni a servert, és a server+client egy LAN-on van, akkor nem kell portforward, ha viszont public servert szeretnél (a nagyvilágból bejönne bárki) akkor azt a public IP-n kell megtennie, tehát kívülrôl.

WAN oldalon nem 192.168.x.x az IP címed... Nézd meg, hogy mi a publikus IP-d...

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#46019) SP4C3 válasza #65537792 (#46017) üzenetére


SP4C3
veterán

Valahogy így képzeld el:

A telefonon pl lekéri a faszbukk oldalát, elmegy egy "jel" a facebook.com-ra, hogy küldd el nekem a weboldalad, a fakebook ekkor elküldi a weboldalt a 185.37.133.33-as cimre, amit megkap egy router, a router tudja, hogy a 192.168.0.101-es client kérte a facebook oldalát és továbbítja neki (natol).
Mindeközben a PC lekérte a speedtest.net oldalát, a speedtest.net elküldi magát a 185-ös zonában lévő címre, amit szintén megkap a router és tovabbítja a PC-nek.

Persze ez nem ilyen egyszerű, csak hogy lásd mi az a publikus és private IP cím...

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#46020) e-newsee


e-newsee
addikt

Sziasztok,
Van egy TL-SG-1005D switchem gigabites FTTH net mellé.
A felépítés a következő:
Az ONT-ből (bridge mód) megy át egy kábel a routerbe (Asus RT-AC1200G+), abból egy kábel megy a másik szobába. Azon eddig egy asztali gép volt, sikerült is úgy összelőni mindent, hogy tudtam mérni 850Mbitet. Abban a szobában van még egy laptop, ami eddig wifin ment, de gondoltam egy switchet rádugok a fent említett kábelre, így az asztali, és a laptop is mehet kábelről. Viszont nem jön át a teljes sebesség. Azóta mindkét gépen tudok mérni külön-külön mérve ~350Mbitet, egyszerre indítva a mérést ~280-300-at.
A feltöltés természetesen külön mérve megvan 300, egyszerre pedig nyilván megoszlik, az nem gond.
A kérdés az, hogy van valami extra beállítás (vagy a hiánya), ami miatt így lecsökkent a sebesség? Vagy ez a switch ennyit tud a gigabites megnevezés ellenére? Tudtommal ezek ilyen plug-and-play switchek.
(Tény, hogy közvetlen a switch telepítése előtt nem mértem sebességet, de előtte napokban rendszeresen, és mindig megvolt a 800.)

[ Szerkesztve ]

"Csak egy olyan töltött édesség van, ami megoldja az élet problémáit, és az az Oreo." /Sheldon Cooper/

(#46021) MasterMark válasza e-newsee (#46020) üzenetére


MasterMark
titán

Semmi köze a switch-hez.

Vagy rossz a kábel/csatlakozó valahol, vagy ennyit tud a neted. Dugd vissza a kábelt (hagyd ki a switchet) és mérj úgy.

Switch Tax

(#46022) atirag


atirag
őstag

Szeretnék vásárolni egy wifi repeater-t,de nem ilyen sima 220v-os aljzatba dugható hanem rendes router féleséget.
Láttam ilyet xiaomi márkájut ami ilyen. Elég erősek ezek? Vagy van valami ajánlott ami jobb?
Egy hátsó helységeb nincs vétele egy asus router-nek és ezzel oldanám meg. Mert az a helység mellett van egy szoba hol van kábeles net elérés.

(#46023) Borisz76 válasza atirag (#46022) üzenetére


Borisz76
veterán

Kissé kusza a leírásod.
Rajzolja , hogy tudjuk mi hol van....
Tedd fel ide.

Azt tudod ugye , hogy a repeater mód minimum felezi a sebességet?!
Jobban járnál kábelezéssel + ha kell egy switch-el.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#46024) atirag válasza Borisz76 (#46023) üzenetére


atirag
őstag

Bocsánat én is látom. Tehát van egy nagy iroda ahol egy külső helységben van a router,de a hátsó helységbe nem jut el. Viszont a hátsó helység melletti szobában van kábeles elérés. És oda gondoltam egy ilyen wifi-s repeater-t .De lehet inkább veszek egy sima routert és azt rakom oda és állítom be úgy,hogy továbbítsa a jelet. Nem tudtam,hogy felezi a sebességet😊
Köszönöm szépen:)

[ Szerkesztve ]

(#46025) woodworm válasza atirag (#46024) üzenetére


woodworm
veterán

Ha van kábeles csatlakozási lehetőség, akkor ap-ként lehet üzemeltetni a routert. Hagyományos kinézetű repeatere tudtommal nincs a xiaominak, de a routerei beállíthatóak a kívánt üzemmódba.

(#46026) atirag válasza woodworm (#46025) üzenetére


atirag
őstag

Így igazából nem ragaszkodom a xiaomihoz. Sőt. Olyanra van szükségem aminek a wifi jele jó erős.

(#46027) Pöttön


Pöttön
őstag

Sziasztok!

Egy tanyába kell a net-et, a házból, egy kb 350 méterrel odébb lévő helységbe kivinnem.
Találtam egy média konvertert, ami az rj45-ön bejövő elektromos jelet átalakítja SC/APC fényalapúra, (és ezt fordítva is, plug&play-be) full duplex esetén úgy hogy meg van a Gbit max 25 km hatótávval.
A kiépítést már meg csináltam, 2 szálas monomodosú üvegszállal full duplex-be.

A kérdésem az lenne, hogy a net-et kiküldő médiakonverter tx portját az alatta levő média konverternek az rx portjába kell kötnöm Cross-ba, vagy tx-et a tx-be, rx-et az rx-be simán egyenesbe?

A választ előre is köszi! :R

[ Szerkesztve ]

A sport a legjobb kikapcsolódás...

(#46028) SP4C3 válasza Pöttön (#46027) üzenetére


SP4C3
veterán

tx->rx
rx->tx

A hozzávalók mennyibe fájtak?

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#46029) woodworm válasza atirag (#46026) üzenetére


woodworm
veterán

A xiaomik a jobbak közzé tartoznak, bár én nem gyári fw-vel használom őket.

(#46030) mezis válasza atirag (#46026) üzenetére


mezis
nagyúr

[link]

mezis

(#46031) Pöttön válasza SP4C3 (#46028) üzenetére


Pöttön
őstag

Köszi! :R

A 2 db mediakonverter 24k volt házhozszállítva.
A kábelnek 102ft métere.

Dugók, kötődoboz, zsugor és társai nekem meg voltak.
De Ebay-ről, vagy a fentebb linkelt oldalról mindent belehet pici pénzért szerezni.
Egyedül a szerszámok (hegesztő) ami húzós egy kicsit.

[ Szerkesztve ]

A sport a legjobb kikapcsolódás...

(#46032) SP4C3 válasza Pöttön (#46031) üzenetére


SP4C3
veterán

Köszi! :R

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#46033) Ringman


Ringman
nagyúr

sziasztok!

egy csak ethernet csatlakozó nyomtatót (sharp ar 5520n) szeretnék hálózatba kötni vezetékelés nélkül.
ennek mi a legegyszerűbb módja?
router egy tp-link archer c7 lesz (ezt nem tudom a nyomtató mellé betenni, mert akkor máshova kellene kábel), elfekvőben van még egy tp-link 1043nd, ha wds bridge-et csinálok, és berakom a 2. "routert" nyomtató mellé? (igazából egy helyiségben van minden, de mindenképp kellene ajtót is kerülni a kábelekkel, kb 15 m kábelre lenne szükség, meg azt is csatornázni, ezt szeretném elkerülni.)

köszönöm a választ!

(#46034) qnadam válasza Ringman (#46033) üzenetére


qnadam
veterán

az irány jó, de ne bridge-et csinálj belőle, hanem klienst.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#46035) vaksi8


vaksi8
senior tag

Sziasztok!

Itt is feltenném a kérdésem, eléggé nem értek hozzá, hátha segit valaki. Panel lakásban élek, digi net egy asus rt n18 u routerbe megy. Innen utp kábellel megy tv, ps4, másik szobába net. Viszont a távolabbi szobába már nem tudok vezetéket vinni és elég gyenge a wifi jel. Hogyan tudnék erős, stabil netet összehozni?
Gondoltam arra, hogy vennék még egy 5ghz es routert és ezt a kettőt (még meg tudnám oldani) utp-vel összekötném.
Kérdés ez igy működne? Ha igen milyen módban?
Köszönöm!

(#46036) Gubek-Einste válasza vaksi8 (#46035) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Igen, AP módba kell tenni a másodlagos eszközt.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#46037) vaksi8 válasza Gubek-Einste (#46036) üzenetére


vaksi8
senior tag

Köszönöm!
"Van a bekötésről valamilyen lépésről-lépésre útmutató"? :DDD

(#46038) Gubek-Einste válasza vaksi8 (#46037) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ha nincsen a másodlagos eszközben dedikált AP mód akkor ÍGY kell megcsinálni.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#46039) cacasz02


cacasz02
aktív tag

Nem tudom hogy ide illik e vagy sem de lenne egy problémám. Az a gondom hogy játékok közben nagy késést érzékelek (UPC 500 mbit). A pingem rendben, 20 körül van Németország felé. Minden hálózati beállítást és trükköt kipróbáltam, de hatástalan. A késés kb 1-3 sec, ami játszhatatlan. Többféle módon is teszteltem de az minden próbálkozásom kudarc. Portforward, Intel hálókártya az alaplapi helyett, driverek, kábelek, szokásos latency varázslatok. Nem tudom hogy mit hagytam ki. Ha esetleg volt/van valakinek hasonló gondja kérem írjon, vagy irányítson a megfelelő topic-ba! Előre is köszi!!!

(#46040) vaksi8 válasza Gubek-Einste (#46038) üzenetére


vaksi8
senior tag

Hali!

Bocs ha hülye a kérdés! Ez a dedikált ap mód?

Ha igen, akkor ez megcsinál/beállít autómatikusan mindent? Nem kell ip címet meg hasonlókat állítgatni?

[ Szerkesztve ]

(#46041) Borisz76 válasza vaksi8 (#46040) üzenetére


Borisz76
veterán

Igen.

AP azaz Acces Point vagy is Hozzáférési Pont.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#46042) Fagyi


Fagyi
aktív tag

Sziasztok!
Szivat egy ideje egy hiba 0x80070035 már mindent megpróbáltam, de sehogy nem akar megjavulni.
regeditben control panelben már mindent elkövettem, de nem akar megjavulni. win10.

https://logout.hu/cikk/zyxel_nas326/ Nexbox A95x + IPTV

(#46043) mezis válasza Fagyi (#46042) üzenetére


mezis
nagyúr

Üdv.!

Ezt is próbáltad ?

[ Szerkesztve ]

mezis

(#46044) Imi1981


Imi1981
veterán

Sziasztok! Ma kötöttek be új netet (tarr kft) és kaptam router modem egyen készüléket .Azt már megoldottam ,hogy plusz két routerrel összekötve van net mindenhol a házban .A problémám ,hogy rákötöttem a nas-om és nem érem el ! A nas-on fix ip volt beállítva még a régi routeren használva ,lehet ez a baj? Hogy tudnám elérni z új routeremen keresztül?
?Kösz előre is a segítséget !

[ Szerkesztve ]

(#46045) MasterMark válasza Imi1981 (#46044) üzenetére


MasterMark
titán

Ossze-vissza kotottel routereket, nem csoda, hogy nem ered el.

Hogy lettek beallitva? Biztosan jol?

Switch Tax

(#46046) Imi1981


Imi1981
veterán

Azt leszögezem ,hogy nem értek hozzá nagyon ! Az új routerről (az kapja a netet) megy lan 1 csatlakozón keresztül a régi routerem lan3 csatlakozójába! A régi routeremen be van kapcsolva a dhcp szerver mert ha kikapcsoltam nem volt wifi és csak kábelen adott netet.A régi routeremből meegy még kettő másik routerre kabel .Azthiszem ennyi .persze ha kell csinálok képet a routerek beállításáról ha úgy könnyebben tudsz segíteni .

(#46047) MasterMark válasza Imi1981 (#46046) üzenetére


MasterMark
titán

Akkor nagyobb katyvasz van mint gondoltam... DHCP-bol csak egynek kene mennie.

Switch Tax

(#46048) Imi1981 válasza MasterMark (#46047) üzenetére


Imi1981
veterán

Az új routeren kell mennie ami kapja a netet? Vagy mehet csak a régin?

(#46049) MasterMark válasza Imi1981 (#46048) üzenetére


MasterMark
titán

Barhol mehet, csak jol legyen beallitva. De ez nem fog menni ha nem erted egyaltalan.

Valoszinuleg ossze-vissza vannak allitva a routerek, lehet mas IP tartomanyban, lehet ugyanazt az IP-t probaljak hasznalni stb. Ez igy nem fog mukodni soha.

Pontosan milyen routerekrol van szo? Ha van benne Access Point mod, akkor allitsd arra mindet, kiveve ami a netet kapja.

Switch Tax

(#46050) vaksi8


vaksi8
senior tag

Sziasztok!

Két asus routert kötöttem össze ap módba, jól csináltam így?
192.168.1.2 ip címet adtam meg a másodlagos routernek,alapértelmezett átjáró és a dns szerver maradt az 192.168.1.1
Olvastam, hogy a dhcp-t ki kell kapcsolni. Én ezt nem találtam meg a beállítások között. De elvileg működik most minden.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.