Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#27101) Pityu. válasza Cxgrav (#27099) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Hát én most azért nem barmolom szét tesóméknál a cuccot.Egyébként mikor 15 megás netünk volt akkor 12 jött le vagy 12,5 aztán meg szünt a csomag azt vettem észre 7 mega a max még jó hogy szóltak hogy módosították a netem 10 megásra aminek a max 7 mega.Aztán mondtam hogy jó lenne a 20 mega mondták is hogy igen az a legalja a gyorsabb netnek szerződés meg köt,erre max 14 a sebesség mérésen.

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#27102) mezis válasza pászka (#27100) üzenetére


mezis
nagyúr

Üdv.!

[link]

mezis

(#27103) Cxgrav válasza pászka (#27100) üzenetére


Cxgrav
senior tag

Szia!

Amennyiben bejön a router, belépést követően lennie kell egy menünek.
A menü egyik része a LAN-ra vonatkozik, azon belül is a local IP-re.
Azt a részt írd át 192.168.1.2-re példálul.

A Huawei E5776-ot közvetlenül összekötheted az egyik számítógépeddel is LAN-LAN ágban.
Akkor azt is tudod konfigurálni, nem kell a meglévő működőt piszkálni.

Figyelj arra, hogy 1 hálózatban 1 DHCP szerver legyen!!*
(*vagy 2 külön poolban szórjanak természetesen)

Picture me Rollin' by 2pac

(#27104) mobilizmo válasza bluobluo75 (#27087) üzenetére


mobilizmo
addikt

Egy szóval sem állítottam, hogy az vagyok. De te sem okosodtál sokat az itt eltöltött idővel az látszik. Az egód és a tudásod fordítottan arányos egymással.

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#27105) bluobluo75 válasza mobilizmo (#27104) üzenetére


bluobluo75
őstag

szorítod a tükröt rendesen?
ok!

(#27106) ignisz


ignisz
senior tag

Szép napot! A tegnapi kérdésemhez kapcsolódik egy újabb. Második routernek egy DIR 600-t tervezek, ez van itthon pluszba. Erre rátudok-e akasztani egy TP-Link TL-ANT2412D külső antennát?

(#27107) mezis válasza ignisz (#27106) üzenetére


mezis
nagyúr

Ha lecsavarható az antennája, akkor csak egy alkalmas hosszabbító kábel kell ehhez. (Ne legyen hosszabb 3 m-nél, és ne valami gagyi cérnavékonyságú legyen a kábel, hanem legalább H-155-ös.)

(Biztos, hogy nagyon lapos szögben kell körbesugároznod az antenna síkjában mind a 360 Fokon és nem csak egy szektorban kellene sugároznod ?)

[ Szerkesztve ]

mezis

(#27108) ignisz válasza mezis (#27107) üzenetére


ignisz
senior tag

A kertet akarom beteríteni wifivel.

(#27109) b1sti


b1sti
senior tag

Sziasztok!

Két dologban szeretném a segítségeteket kérni.

1. Saját használatra szeretnék venni egy usb-s hálózati adaptert. Sajna a laptopom egy régebbi típus, így csak g szabványú a wifi kártyája, így nem tudom kihasználni a max netet. Ezt a két típust néztem:
TP-Link TL-WN723N
TP-Link TL-WN725N
Melyik lenne jobb választás szerintetek? Esetleg más ötleteket is szívesen vennék.

2. A másik egy hasonló dolog lenne, amiben a segítségeteket kérném. Nagynénémnél szeretném a szomszéd wifi jelét megerősíteni. A szomszéd nagyon rendes volt és megadta a jelszavát neki, csak sajnos nagyon nagyon gyenge a jel nála. Azt szeretném megkérdezni, hogy mivel tehetnénk erősebbé a jelet? Leginkább a telefonon használják a netet, tehát nem letöltésre volna szükségük. Van laptop, amit igénybe tudunk venni, mert gondolom az elengedhetetlen lenne.

Nagyon szépen köszönöm előre is a válaszokat!!

(#27110) mezis válasza b1sti (#27109) üzenetére


mezis
nagyúr

Üdv.!

Jelenleg mekkora a térerő azokon a helyeken, ahol a laposat szoktad használni ? (InSSIDer)

mezis

(#27111) b1sti válasza mezis (#27110) üzenetére


b1sti
senior tag

Szia!

Csak az üzletben tudok most mérni...

szerk.: vagy per pill most a második dologra gondolsz a jelerősítéssel kapcsolatban nagynénémnél?! :U

[ Szerkesztve ]

(#27112) mezis válasza b1sti (#27111) üzenetére


mezis
nagyúr

Van bőven térerőd, ide megteszi akármelyik zanzásított antennás WiFi adapter. (Gondolom nem lövöldözős online játék megy az üzletben...). Én a "méretesebbet" javaslom, nem azt a körömpiszoknyit.

mezis

(#27113) b1sti válasza mezis (#27112) üzenetére


b1sti
senior tag

Mit is takar a zanzásított? :DDD

Ezeket néztem, de Te melyiket/milyet javasolnál?
TP-Link TL-WN727N
TP-Link TL-WN723N
TP-Link TL-WN722N

És a jelerősítésre van vmi ötleted? (nagynéném esetére gondolok, amit korábban írtam)

(#27114) mezis válasza b1sti (#27113) üzenetére


mezis
nagyúr

Nem nyilatkozom, amíg nincs információm aa laposod összes használati helyének éteri viszonyairól.

"nagynéném esetére gondolok"
Elképzelhető, hogy ez alapján rá lehet akadni a HSZ-re, de keresse az, akinek kell... ;]

[ Szerkesztve ]

mezis

(#27115) b1sti válasza mezis (#27114) üzenetére


b1sti
senior tag

Lehet, hogy rengeteg HSZ-re válaszolsz itt és ezért nem emlékszel már rá, de amikor a lent bemásolt pár sort írtam, akkor közvetlenül Te voltál az első hozzászóló! Na, de végül is mindegy, nekem nem okozott problémát párat lefelé görgetni!

"A másik egy hasonló dolog lenne, amiben a segítségeteket kérném. Nagynénémnél szeretném a szomszéd wifi jelét megerősíteni. A szomszéd nagyon rendes volt és megadta a jelszavát neki, csak sajnos nagyon nagyon gyenge a jel nála. Azt szeretném megkérdezni, hogy mivel tehetnénk erősebbé a jelet? Leginkább a telefonon használják a netet, tehát nem letöltésre volna szükségük. Van laptop, amit igénybe tudunk venni, mert gondolom az elengedhetetlen lenne."

A laposom éteri viszonyai pedig adottak és, amit kértél képet, küldtem is neked, reagáltál is rá.... közölted, hogy ne körömpiszoknyi adaptert vegyek... így hát küldtem nagyobbakat, hogy szted milyen... erre vártam választ csak :)

[ Szerkesztve ]

(#27116) Gubek-Einste válasza b1sti (#27113) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Egyértelműen a 722N legyen mivel az a legjobb révén, hogy külső antennás-
723N-t semmiképpen sem mivel párányi az antennája.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#27117) b1sti válasza Gubek-Einste (#27116) üzenetére


b1sti
senior tag

Nagyon szépen köszönöm!!!! :R

(#27118) mezis válasza b1sti (#27115) üzenetére


mezis
nagyúr

"Csak az üzletben tudok most mérni..."
Azt hittem máshol is fogsz mérni. :F

Mekkora a távolság, hány fal van a szomszédig ?
Szomszéd hajlandó lenne valamennyit változtatnia WiFi routerének (antennájának) helyzetén ?

(Két esetben is gyenge WiFi, router a padlón. Egyik esetben az Íróasztal sarkáról már elegendő lett a térerő, a másik esetben egy ruhás szekrény teteje lett a megoldás. És természetesen mindezt az InSSIDer segítségével.)

mezis

(#27119) b1sti válasza mezis (#27118) üzenetére


b1sti
senior tag

Igen, mert igazából az üzletben lenne a lényeg! Sajna a gyenge wifi kártyám miatt szükségeltetik egy ilyen ketyere.

A másik dologról pedig csak annyit tudok, amit tapasztaltam is, hogy nagyon gyenge mindenhol a házban, egyedül az utca felé néző ablakban max 1es a térerő! Igazából én csak annyira gondoltam, hogy vmi jelerősítőt szerezni (talán az acces point, vagy a konnektorba dugható megoldások, - nem értek hozzá-)

[ Szerkesztve ]

(#27120) pászka válasza Cxgrav (#27103) üzenetére


pászka
aktív tag

Köszönöm! :))

(#27102) mezis válasza pászka (#27100) üzenetére -> köszönöm a választ de nem akarom összekötni a két routert.

[ Szerkesztve ]

AMD Ryzen 5 5600x // ASUS TUF GAMING B550M-E WIFI // ASUS GeForce Dual V2 RTX 3060 12GB OC GDDR6 // G.Skill 32GB /3200 Aegis DDR4 RAM Kit (4x8GB) CL16 (F4-3200C16D-16GIS)

(#27121) mezis válasza b1sti (#27119) üzenetére


mezis
nagyúr

Annak a "jelerősítőnek" is szüksége van elegendően nagy jelre a folyamatos, biztonságos kapcsolathoz.
(Pontosabb lenne a jelismétlő megnevezés.)
Amíg nem találsz ilyen helyet, nincs értelme WiFi-s eszközöket nézegetni.

(Falfúrás + UTP kábel ?)

mezis

(#27122) b1sti válasza mezis (#27121) üzenetére


b1sti
senior tag

Ha jól értem, akkor nincs olyan lehetőség, ami valamelyest erősítené/ismételné a jelet bármilyen eszközzel? Tehát, ha bármit beüzemelnék nagynénémnél, akkor az a készülék maximum csak azt a gyenge jelet tudná "továbbadni"?!

(#27123) mezis válasza b1sti (#27122) üzenetére


mezis
nagyúr

Nem. Veszi a gyenge jelet, (minél gyengébb, annál kisebb sebességgel) és aztán kisugározza. A saját sugárzása kb akkora térerővel történik, mint amekkora a "fő" routerén történt. Ezt a végeredmény nevezhetjük jelerősítésnek is, bár megtévesztő.

Az ilyen jelismétlő állomás(oka)t olyan helyre célszerű telepíteni, ahol még elegendően nagy a térerő. (Első közelítésben félútra.)

mezis

(#27124) b1sti válasza mezis (#27123) üzenetére


b1sti
senior tag

Értem, magyarul sokra nem mennék vele, mert ugyanaz a gyenge jel lenne, viszont nem csak az ablaknál, hanem minden helyiségben. Ha esetleg megfelelne neki az is, akkor mit javasolnál, milyen ketyerét?

(#27125) #73959936


#73959936
törölt tag

Hasonló a téma. Adott 1 építési anyaga miatt kevésbé átlőhető vályogfal. A routertől pár méterre a másik helyiségben már alig van wifi.

Ha a routertől kb. 13 méterre lévő, utp leállással rendelkező helyre bedugnék 1 repeater-t, akkor oké lenne a wifi ott is ? (már persze router-utp-repeater összekötés esetén ?)

választ :R

Esetleg van valaki a cisco linksys ea2700-át használ ? Ha valaki tud segíteni konfigolni, kérem írom privátot.

(köszönöm ezt is :K )

[ Szerkesztve ]

(#27126) mezis válasza #73959936 (#27125) üzenetére


mezis
nagyúr

UTP kábelhez nem repeater kell, hanem AP. (A legolcsóbb egy WiFi router.)

Viszont a vályogfal könnyen fúrható. Kisebb lyukhoz megteszi egy kb 60 cm-es gömbvasból, betonacélból kialakított roma fúró. (Korábban használatos néven cigányfúró.)
Nagyobb átmérőhöz meg vízvezetékcső.

[ Szerkesztve ]

mezis

(#27127) #73959936 válasza mezis (#27126) üzenetére


#73959936
törölt tag

Mármint ?

És ha nem wifi routerben gondolkodnék ?

[ Szerkesztve ]

(#27128) mezis válasza b1sti (#27124) üzenetére


mezis
nagyúr

A legbiztosabb megoldás egy repeater, repeater bridge,... üzemmóddal rendelkező WiFi-s eszköz.
(Régebbi típusok közül a D-Link DAP-1160, DAP-1360.)
Vagy itt egy "tegnapi" ajánlat.

mezis

(#27129) b1sti válasza mezis (#27128) üzenetére


b1sti
senior tag

Oké, az még egy elfogadható ár is lesz nekik. A beállítást hogyan végezzem? Mire kell figyeljek, mit kell beállítsak? Nem csináltam még ilyet... :(

(#27130) mezis válasza b1sti (#27129) üzenetére


mezis
nagyúr

Így kell beállítani.
(A DHCP-t utoljára kapcsold ki. Ellenkező esetben kapcsolódással probléma lehet. (Alternatív IP címet kell megadni a PC-nek.)

mezis

(#27131) #73959936


#73959936
törölt tag

Ha van valaki aki cisco linksys ea2700-át használ kérem segítsen konfigolni, írjon 1 privátot.

:R

[ Szerkesztve ]

(#27132) b1sti válasza mezis (#27130) üzenetére


b1sti
senior tag

Megpróbálom! Nagyon szépen köszönöm az eddigi segítséged!!!

(#27133) g4b3n


g4b3n
tag

Hali!

Valami ököl szabály létezik AP-k telepítéséhez?
Tervezéses feladathoz kell: Adott egy 3 szintes épület lakásokkal. kb 15m x 30m-es alapterületű 2,5m-es belmagassú szintenként. Szintenként változó 2-4 főfal, amelyek 30cm-es vasbetonból vannak.
Nagyából hogyan kellene elhelyezni az AP-kat, hogy a teljes épületben megfelelő legyen a WLAN? Cisco termékeket fogok használni.

(#27134) gigi21


gigi21
csendes tag

Kedves szakik! Az előbb beszéltem egy szolgáltatóval és azt mondta, hogy a garantált sávszélt csak a modem LAN portján garantálja, wifin lehet vánszorogni fog, de azért nem vállal felelősséget. Létezhet ilyen? Vagy csak elmondja ezt a kötelező mondatot, a félreértések miatt? A mosatni szolgáltatóm LAN portján pont olyan erősségű a net, mint a wifin. köszi

(#27135) mezis válasza gigi21 (#27134) üzenetére


mezis
nagyúr

WiFi-n a sávszélesség környezetfüggő. A távolsággal (csillapítással) csökken. Ennél csak az a rosszabb, ha a közeli szomszédok uralják a légtér összes csatornáját (frekvenciáját). Nem csoda, ha a szolgáltató nem akar WiFi-n sávszélességet garantálni.

mezis

(#27136) MaCS_70 válasza gigi21 (#27134) üzenetére


MaCS_70
Topikgazda

Persze, ez teljesen természetes így. A wifi már egy másik hálózat, teljesen a szolgáltató érdek- és elérési körén kívül. Ők csak a saját hálózatuk végéig vállalhatnak bármit is.

Üdv: MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#27137) #73959936


#73959936
törölt tag

Erre/ezekre valaki ?

Az első kérdést annyiban módosítanám, hogy akkor ha veszek 1 wireless access point-ot és összekötöm utp kábellel a routerrel, akkor abban a helyiségben, ahová az AP-t tettem ugyanolyan erősségű wifi lesz, mint a pc mellett lévő router mellett ? (a 2 egymástól 13 méterre van, de vályogfal)

[ Szerkesztve ]

(#27138) g4b3n válasza #73959936 (#27137) üzenetére


g4b3n
tag

Nem lehetséges, hogy a vevő oldali(készülék) antennája a gyenge minőségű, de ez a routerre is igaz lehet. Ha utóbbi cserélhető, akkor érdemes egy próbát tenni, ha mégsem jönbe vissza lehet vinni. Olcsóbb egy antenna mint egy AP.

(#27133) g4b3n Sajátomra közbe megtáltam a megoltást itt. :)

[ Szerkesztve ]

(#27139) krealon válasza #73959936 (#27137) üzenetére


krealon
veterán

"ha veszek 1 wireless access point-ot és összekötöm utp kábellel a routerrel, akkor abban a helyiségben, ahová az AP-t tettem ugyanolyan erősségű wifi lesz, mint a pc mellett lévő router mellett ? (a 2 egymástól 13 méterre van, de vályogfal)"

Persze, hogy eros lesz, hiszen az egy masik WiFi halozat lesz, ami fuggetlen a router-be epitett AccessPoint-tol.

(#27140) gigi21 válasza MaCS_70 (#27136) üzenetére


gigi21
csendes tag

Félreértetek! Azt én is elfogadom, hogy a LAN kimenetig vállal felelősséget. Nem is ez kérdés. Hanem, hogy lehet különbség szolgáltatás és szolgáltatás között, hogy az egyiknél ( a jelenleginél ) a wifin is ugyanazt a sávszélt kapom, mint a LAN-on, egy másiknál ( amire váltanék ) pedig olyan internet van, ami valamiért akad a wifiwel és a végén csak 20 megából 2 megát látok. Nem a környezeti behatásokra gondolok, hanem ha azokat levesszük, akkor lehetséges, hogy a modem akad a routerrel, valami elektronikai izé van, vagy a mostani router beállítások nem lesznek jók az új modemnek és nem is lehet összehozni. Tehát fizikailag elképzelhető ilyesmi? Mert pl azt tudom, hogy egyes szolgáltatók korlátozzák a torrentet, a másikak pedig olyan a jelet küldenek, hogy wifin nem lesz jó? Mert ha most tökéletes minden, miért ne lenne az egy másik szolgáltatónál? A wifi szétteríti a bemenő jelet, amit kap, elvileg minden esetben. Nem?

(#27141) MaCS_70 válasza gigi21 (#27140) üzenetére


MaCS_70
Topikgazda

Szerintem nincs ilyen, a bejövő internet az olyan, amilyet éppen szolgáltatnak, az hogy a hálózati eszköz mire tolja tovább, hogy UTP vagy wifi lesz-e belőle, teljesen mindegy.
Olyan sincs, hogy a szolgáltató wifire vagy drótra való internetet ad-e.

Üdv: MaCS

[ Szerkesztve ]

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#27142) mezis válasza gigi21 (#27140) üzenetére


mezis
nagyúr

Nem a UPC WiFree -hez csatlakoztál véletlenül ? :F (Mert ott van sávszélesség korlátozás.)

[ Szerkesztve ]

mezis

(#27143) Borisz76


Borisz76
veterán

Sziasztok !

Segítséget kérnék tőletek:

2 db PC Win7-es rendszerrel. Otthoni csoport, mappák megosztva. Szépen működött is.

Aztán gondoltam 1-et és feltettem a Win8.1-t a saját gépemre.
Minden mappának visszavontam a megosztását és kiléptem az otthoni csoportból.
Ezek után ment a telepítés!

Az új rendszeren is : otthoni csoport létrehozása, mappák megosztása megtörtént.
A 2 gép megint látja egymást.

Itt jön a gondom :
- 1 mappa ami már időközben megszűnt - nem létezik - , a hálózati mappák között még is szerepel !!!
Biztos elfelejtettem win7 alatt megszüntetni a megosztást.

Próbáltam a speciális megosztás:
Mappa megosztása négyzetből pipa kivesz !
"Alkalmaz" után figyelmeztet, hogy 1 felhasználó használja és ha folytatom akkor megszakad a kapcsolat.
Ha folytatom akkor pedig :
A rendszer nem találja a megadott fájlt. hibaüzenet jön !

Van más módja a "nem létező" de a hálózati megosztásoknál szereplő mappa eltávolításának ?

[ Szerkesztve ]

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#27144) Borisz76 válasza Borisz76 (#27143) üzenetére


Borisz76
veterán

Közben megoldódott.

Win8 fórumban ajánlották a Revo Uninstaller nevű programot.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#27145) MaCS_70 válasza Borisz76 (#27144) üzenetére


MaCS_70
Topikgazda

Jó is az!
Ajánlom a portabbleapps.com keretében és programjával használni, ugyanott érdemes megnézni az IObit uninstallert is, mindezt egy takarítással befejezve. (Arra is van ott portable eszköz.)

Üdv: MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#27146) fodorp


fodorp
csendes tag

Sziasztok!

Egy olyan probléma megoldásában kérném a segítségeteket amivel két napja szenvedek. Előre leszögezném, hogy nem vagyok jártas a hálózatok felépítésben és semmi egyéb ip, dns... stb dologban. Bocsánat.
Kedves főbérlőm vásárolt egy Devolo dLAN 500 WiFi network kit-et, mivel a régi netgear meghalt. Azt mondta, hogy ezt csak be kell dugni a konnektorba és öröm lesz és boldogság. Hát nem lett...
A leírással ellentétben rohadt nehezen ismerték fel egymást a különböző eszközök. Amikor pedig végre összejött, akkor ip cím ütközést és nem azonosított hálózatot írnak a gépeink. Van úgy, hogy néhány pillanatra van net, de aztán ismét visít valamiért és utána semmi. Sokszor fel sem enged csatlakozni a vezeték nélküli hálózatra.
Kérlek titeket, ha valaki tud adjon nekem erre a problémára megoldást!
Előre is köszönöm!

Bárki aki a fizetésének megfelelő módon él, a képzelőerő teljes hiányában szenved.

(#27147) mezis válasza fodorp (#27146) üzenetére


mezis
nagyúr

Üdv.!

Ez bizonyára csak egy jelismétlő. Kellene oda egy WiFi router is. Addig egyszerre csak egy csatlakozzon, a többi olvasson könyvet.

mezis

(#27148) fodorp válasza mezis (#27147) üzenetére


fodorp
csendes tag

A könyv mindig jó, viszont most net kellene.
A feltevésedre reagálva, nem hinném, hogy külön wifi router kell hozzá, mivel a leírásában is ki van emelve, hogy a duo egységet össze dugom a modemmel és utána párosítani kell a másik két wifi egységgel, amiket aztán a házban bárhová bedughatok, mivel a villamos hálózatot használja ez a cucc.

Bárki aki a fizetésének megfelelő módon él, a képzelőerő teljes hiányában szenved.

(#27149) Borisz76 válasza fodorp (#27148) üzenetére


Borisz76
veterán

Nézd át a hivatalos magyar oldalt....
Ha még nem tetted volna meg.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#27150) mezis válasza fodorp (#27148) üzenetére


mezis
nagyúr

Nos, most nem kell egy egész könyvet, csak egy kezelési utasítást végigolvasnod. Lesz rá időd, mert amíg nem "hangoljátok" össze egy valódi routerrel, addig mesés lesz az internet kapcsolatotok. Vagyis hol van, hol nincs. ;]

mezis

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.