Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#28001) Atimi30


Atimi30
csendes tag

Sziasztok, lenne egy gyors kérdésem:
Most nem rég vettem egy Netgear WNDR 3700 Dual Band Wireless
Az a próblémám hogy a LAN porton az 1 van a PC , a 2 pedig a tv az 1 LAN az zöldön világit a 2 LAN az sárga miért?? ha lecserélem hogy az 1 LAN a tv akkor az zöld a 2 a PC az pedig sárga a led kijelző de ugyan van net mind 2 LAN porton vagyis ha az 1 LAN -ra dugok valamit az zöld a 2-34 Lan az csak sárgán világit , miért??

(#28002) Abrion


Abrion
senior tag

Szép estét

T-comnál vagyok és egy ZTE routert kaptam, ha rácsatlakozik egy telefon Wlannal, az láthatja a gépemen lévő fájlokat?

(#28003) Magnat válasza Atimi30 (#28001) üzenetére


Magnat
veterán

Szia,

Meg kéne nézni a router manuálját, de lehet h a zöld azt jelöli, h gigabittel linkel, a sárga meg 100mb-tel pl.

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#28004) Magnat válasza Abrion (#28002) üzenetére


Magnat
veterán

Szia,

Igen, alapban a legtöbb otthoni router egyben kezeli a wifit meg a vezetékes portokat.

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#28005) Abrion válasza Magnat (#28004) üzenetére


Abrion
senior tag

mit csináljak hogy ne lássa a gépemen lévő fájlokat?
Win 7 home

[ Szerkesztve ]

(#28006) Magnat válasza Abrion (#28005) üzenetére


Magnat
veterán

Tiltsd le a filemegosztást vagy legalább tegyék rá jelszót... lehet, h félreértettem a kérdésedet, csak a megosztott fileok láthatóak... ha nincs megosztás, nem lehet látni őket.

[ Szerkesztve ]

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#28007) krealon válasza tomy88trance (#28000) üzenetére


krealon
veterán

"Adott egy TP-Link router amin keresztül netezek egy helyi szolgátató modemjén keresztül ,ami lényegében a kábel tv jelén fut, szóval eddig minden okés,de most van egy olyan helyzet,hogy: Kaptam egy okos telót és szeretném ,ha itthon is tudnám használni adott esetben, na most van nekem egy Tenda 150Mbps Wireless N routerem, na most ,hogy tudnám én ezt beüzemelni?"

Pontos tipuszamok es osszekotesi lista nelkul kapasbol 4 fele megoldas letezik... :U
Hadd ne irjak kisregenyt... :)

(#28008) tomy88trance válasza krealon (#28007) üzenetére


tomy88trance
tag

TP-LINK SOHO Router R402M a Router , a wifié meg Tenda N3 -as ,összekötési listán mit értesz? :)

[ Szerkesztve ]

http://steamcommunity.com/sharedfiles/filedetails/?id=1206318260

(#28009) Abrion


Abrion
senior tag

Lenne még1 kérdésem, ha egy másik routert rakok rá a vonalra, és azzal próbálnám az internetet betárcsázni, mármint bejelentkezni, az menne? Voip is van a neten.

(#28010) mezis válasza tomy88trance (#28008) üzenetére


mezis
nagyúr

Így állítsd be.

mezis

(#28011) Gabó75


Gabó75
senior tag

Sziasztok!

A következő probléma megoldásában kérnék segítséget.

Adott két ház egy telken, amely között kb. van 80 méter.

A fenti házban (apósoméknál) UPC kábel net van. Kb. 5 éve egy szaki megoldotta nekünk, hogy legyen netünk, mivel az UPC nem tudta hozzánk bekötni az oszloptól való távolság miatt.

A következőképpen oldotta meg.
Fent egy router (TL-WR542 router+ egy yagi antenna segítségével lelőtte nekünk a netet,amit nálunk a padláson egy yagi antennára kötött Access Point (WL-5460 AP v2) fogadott amire egy TL-WR542G 54 M routert kötve ha nem is olyan gyorsan mint fent, de használható net volt idáig. Külön wifi hálózatunk van: A fenti "otthontfent", a miénk "otthon" néven wep-es jelszóval védve működik.
A múlt héten az Acces Point meghalt. Nem lehetett resetelni sem.
A router ami rá volt kötve sem akart resetelni. A resetre azért volt szükség, mert a jelszavakra, amelyek szóbajöhettek nem engedett be egyik egység sem.
Ezért vettem a helyi boltban ajánlott TL-WR743ND AP/Routerből kettőt, hogy az egyiket access pointként, a másikat routerként használva helyreállíthassam a kapcsolatot.
Közben egy másik módszerrel sikerült resetelnem a régi routeremet is.
Akármilyen módszerrel próbálkozom, nem tudom elérni a netet. A TL-WR743ND antennája helyére rákötöttem a yagi antennámat.

Szeretném, ha segítenétek, hogy miképpen konfigoljam be az eszközöket nálam, mert már "minden" variációt kipróbáltam és hozzám nem jön le egy bit sem.
Az UPC által regisztrált MAC address-t is megadtam WAN címnek, de így sem jó.

Köszönöm előre is segítséget!

[ Szerkesztve ]

(#28012) Gubek-Einste válasza Gabó75 (#28011) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ahova bejön a net az ottani eszközt AP módban kell tenni, a másik épületben pedig kliens módba.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#28013) #51242752


#51242752
törölt tag

Lesz egy műholdvevő beltéri egységem, amin ethernet bement van, de nem tudok hozzá netet vezetni. Létezik olyan eszköz, amivel rá tudom csatolni a wifi hálózatomra a műholdvevő beltériegységet?

(#28014) Intruder2k5 válasza #51242752 (#28013) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Létezik, Wireless Ethernet Bridge, esetleg Wireless Client módú router! Van amelyik gyárilag is képes ilyen üzemmódra, de alternatív firmware-el szinte bármelyik router beállítható így, persze amennyiben rá lehet tenni ilyen firmware-t!

(#28015) #51242752 válasza Intruder2k5 (#28014) üzenetére


#51242752
törölt tag

Ilyenre gondoltál?A beltéri netre is tud streamelni, erre is szeretném használni. Megoldható ezzel?

http://w3.bicomix.hu/bicomix/webshop/index.php?page=shop.product_details&flypage=flypage_new.tpl&product_id=31&vmcchk=1&option=com_virtuemart&Itemid=2

És ez vajon?
http://www.alibaba.com/product-detail/Unlocked-W5-ZTE-w5-portable-3g_1432067777.html?s=p

(#28016) Intruder2k5 válasza #51242752 (#28015) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Hát nem egészen ilyenre... Ha olcsón szeretnéd megúszni, akkor TP-LINK 743ND, vagy 843ND, előbbi 150Mbps-t, utóbbi 300Mbps-t tud WiFi-n!

Ez összekapcsolja a vezetékes és a vezeték nélküli hálózatot! Hogy aztán ezen a beltérid mit tud, ahhoz semmi köze a fentebbi eszközöknek, én meg végképp nem fogom tudni megmondani...

[ Szerkesztve ]

(#28017) krealon válasza tomy88trance (#28008) üzenetére


krealon
veterán

modem tipusa
TP-link R406M
Tenda N3
Osszekotesi lista: UTP kabel honan hova megy.

Alapvetoen a legegyszerubb topologiat ado modszer (es talan hibat keresni is a legkonnyebb): az AP / Switch mod.

(#28018) krealon válasza Abrion (#28009) üzenetére


krealon
veterán

"Lenne még1 kérdésem, ha egy másik routert rakok rá a vonalra, és azzal próbálnám az internetet betárcsázni, mármint bejelentkezni, az menne? Voip is van a neten."

Az esetek donto tobbdegeben, ha meg is oldhato, nagyon draga (igy ilyet szinte senki sem csinal).

(#28019) krealon válasza Gabó75 (#28011) üzenetére


krealon
veterán

"Adott két ház egy telken, amely között kb. van 80 méter."

Ilyesmi konfiguraciot szeretnel megvalositani?

(#28020) krealon válasza #51242752 (#28015) üzenetére


krealon
veterán

"Ilyenre gondoltál?A beltéri netre is tud streamelni, erre is szeretném használni. Megoldható ezzel?

http://w3.bicomix.hu/bicomix/webshop/index.php?page=shop.product_details&flypage=flypage_new.tpl&product_id=31&vmcchk=1&option=com_virtuemart&Itemid=2"

Ezt az SMC hulladekot rogton felejtsd el.

"És ez vajon?
http://www.alibaba.com/product-detail/Unlocked-W5-ZTE-w5-portable-3g_1432067777.html?s=p
"

Elvileg jo, de nincs vele tapasztalatom.
Ezzel biztosan megoldhato: LB-LINK BL-MP02 (2014 decembereben meg megvasarlohato volt magyarorszagon).
Illetve barmely Gargoyle router firmware kompatibilis eszkoz is megfelelo (pl TL-WR741N).

(#28021) Gabó75 válasza krealon (#28019) üzenetére


Gabó75
senior tag

Szia!

Köszönöm ez nagyon jó leírás!
Az lenne a kérdésem, hogy az eszközeim jók a feladat megoldásához?
Van 2-2 db TP Link TL-WR542G 54 M
és TL-WR743ND

(#28022) Gubek-Einste válasza Gabó75 (#28021) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A 743ND tud kliens módot, az 542G csak AP módot ismer és nem lehet rá tenni CFW-t sem.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#28023) #51242752 válasza krealon (#28020) üzenetére


#51242752
törölt tag

köszönöm!

(#28024) Gabó75 válasza Gubek-Einste (#28022) üzenetére


Gabó75
senior tag

TL-WR841N-k jók lennének a TL- WR542 54M-k helyett? Ezek vannak a példádban vagy van jobb náluk?

[ Szerkesztve ]

(#28025) Gubek-Einste válasza Gabó75 (#28024) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Jók lennének de gyári firmware-rel csak AP módot tudnak, viszont CFW tehető rájuk így megvalósítható a kliens mód velük.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#28026) ben-ga


ben-ga
tag

sziasztok, lehet kicsit off...

van egy broadcom 802.11g hálózati adapter dell vostro-ban, miért csak max. 21 mega a letöltési sebesség ha a másik laptopon megy a 30 mega?

(#28027) Gubek-Einste válasza ben-ga (#28026) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

G-s adapterrel max 20-22 Mbps ami valósan elérhető/mérhető sebesség de természetesen megfelelő körülmények is kellenek ehhez.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#28028) ben-ga válasza Gubek-Einste (#28027) üzenetére


ben-ga
tag

az 54Mbit csak elméleti?
ezen semmi driver nem segít?

(#28029) And válasza ben-ga (#28028) üzenetére


And
veterán

Nem elméleti, hanem a fizikai réteg legalsó szintjén meglévő átviteli ráta. Ebből te felhasználói szinten annyit kaphatsz, amennyit említettek. Bővebb magyarázat: [link].

(#28030) Gabó75 válasza Gubek-Einste (#28025) üzenetére


Gabó75
senior tag

Akkor négy TL-WR743 ND jó lehet, hogy ne kelljen firmware frissítésekkel bajlódni?

(#28031) #51242752 válasza krealon (#28020) üzenetére


#51242752
törölt tag

Jól értem, hogy wifin keresztül az internetre csatlakoztatni egy eszközt, aminek csak ethernet portja van, kliens módra képes eszközzel/routerrel lehet?

(#28032) Alföldi Peti


Alföldi Peti
tag

Az lenne a kérdésem,hogy van egy [link] <= egy ilyen routerem és vettem egy Tp-link Tl-WA750RE wifi jelerősítől és azt írja hogy 60%-os jelet vesz a routertől és ezzel az a jelet használom és nincs csak 5 megás netem a 10-ből ez miért van? pedig a TP-LINK TL-WN725N wifi stick-em 5 csíkot jelez vagyis kiváló jelet mutat és valamiért nem jó a net csak a jelerősítőtől 4m-re ott még 10 megás de távol már nem mit lehet ne csinálni hogy jó legyen a net.

(#28033) chubaa


chubaa
csendes tag

Sziasztok!

Egy kis segítséget szeretnék kérni, hogy mi lehet a gond az alábbi helyzetben:

Meg szeretném osztani a T-online-os netet az egyik ismerősnél.
(2 eszközről szeretnék használni win 7es asztali és win 8.1 notebook)
Vettem nekik egy alap TP-Linkes wifis routert, (olcsó, de eddig mindenkinél bevált).
Elkezdtem beüzemelni (mondtam is nekik, hogy max. 5 perc és mehet a móka)
-modem->router-> asztali gép utp kábellel
- router admin felületen beállítottam a dolgokat, PPPOE felhasználói név, jelszó, SSID, Wifi jelszó….
(már kezdtem is örülni, hogy kész is)
-csatlakozás, de ez nem jött össze
-jött a gondolkodás --- FW frissítés routeren, volt hozzá újabb, igaz a leírás alapján erre utaló javítás nem volt az új FW-ben. Router reset… nem jött össze. :((
-T hívása---- ahol közölték, hogy mivel nem tőlük van a modem és router, ezért nem tudnak segíteni a beállításba csak pénzért :C sebaj, legyen, csak működjön már végre. A szuper/extra/vip/gold ügyfélszolgálat még egyszer elmondta, amit már sokszor végigcsináltam, persze semmi javulás.
Csak azt tudták javasolni, hogy cseréljem le ezt a régi routert (igazuk van, lassan már 1 hetes volt), mondtam, hogy annak menni kéne, mert tök új. Mondták, hogy akkor vegyek új modemet (gondoltam, hogy ebben lehet valami, mert egy nagyon régi Huawei Mt800 Smartax volt még használatban), mert a régi modemek nem kompatibilisek a routerekkel. (és nem tudták megoldani a problémát, ezért csak 1xxx Ft tanácsadói díjat fognak kiszámlázni. legjobb tanácsadás, vegyél mindenből újat :W )
Még aznap vettem egy modemet (valamilyen D-Link, amit adtak) az egyik T pontban. Meg volt a nagy öröm, hogy most már minden rendben.(igaz már a router áránál, új modem áránál, tanácsadói díjánál jártunk, ennyiért már vettem volna ADSL-es router is)
Elkezdtem elölről az egészet beüzemelni, de a várt siker elmaradt. Eddig kétszer jött össze minden rendesen (wifis hálózat és kábeles net az asztalin), de azóta nem megy a dolog, így visszaraktam a régi modemet, hogy legalább az asztali gépen legyen már net. A router admin felülete alapján próbál csatlakozni, de ott elakad.
A régi modem és a router ahogy írtam is, nem hajlandó működni.
Ha csak az új modemet kötöm be(router nélkül), géptől függetlenül (win7/8.1 es rendszer) akkor 651-es hibával nem jön össze a csatlakozás. Win 7es gépnél már próbáltam a raspppoe.sys file cseréjét is.

Az lenne a kérdésem, hogy hol lehet a hiba? Hogy lehetne ebből egy működő hálózatot összehozni? Nem akarunk ismét fizetni a T „hasznos” segítségéért.

Előre is köszönök minden segítséget!

(#28034) Gubek-Einste válasza Gabó75 (#28030) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Igen, jó lesz a 4 db TP-Link 743ND erre a célra.

#28032 Alföldi Peti
Mivel az eredeti router egy régi G-s eszköz így max 20-22 Mbps amit valósan tud, ehhez hozzá jön a repeater használata ami alapból felezi a sebességet + a távolság miatti csökkenés, így jön össze ez a mért érték.
Ha ennél több kell akkor cseréld le a router-t egy min N150-re és akkor már át fog menni a teljes sebesség is.

#28033 chubaa
Milyen router és modem amit beszereztél?

[ Szerkesztve ]

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#28035) Abrion válasza krealon (#28018) üzenetére


Abrion
senior tag

Azért kérdeztem mert a beszerelő a ZTE számát bejegyeztette a központban.
Vagyis ara gondoltam hogy erről a ZTEröl lehet csak nettezni, ezt akartam megtudni igazából, hogy létezik e ilyen védelem.

De kösz az infót.

(#28036) jerry311


jerry311
nagyúr

Van egy kis problémám TP-Link Archer C2-vel vagy Sky SR101-gyel.
Sky SR101 portok:
1, uplink BT modem, 100M
2, TP Link Archer C2, 100M
3, PC1, 100M
4, PC2, 100M

TP-Link Archer C2 portok:
WAN: nincs csatlakoztatva.
1, uplink Sky routerbe 100M
2, PC3, 1G
3, NAS, 1G

Gyakran (naponta többször) előfordul, hogy PC3 <--> NAS kommunikációban az egyik irány belassul 100M-re. Általában csak az egyik. Tehát pl PC3 --> NAS 100M, NAS --> PC3 1G vagy fordítva.
TP-Link Archer C2 újraindításával a probléma megoldódik. Vagy azért mert ezen van a hiba vagy azért mert így egy ideig "tiszta" a CAM tábla.

Két probléma lehet (és abból is csak az egyik, szerintem):
1, Sky valamiért válaszol olyan ARP kérésre, amihez semmi köze. Ennek eredményeként a C2-es átírja a CAM tábláját és a NAS vagy PC3 felé menő forgalmat elküldi az Sky-nak, ami meg vissza PC3-nak.
2, A TP-Link önmagában szarul működik egy idő után és ezért elküldi a a csomagot egy körre a Sky felé, anélkül hogy az 1.-ben említett hamis ARP választ kapott volna.
3, Bármi más...

Ötletek?

(#28037) krealon válasza #51242752 (#28031) üzenetére


krealon
veterán

"Jól értem, hogy wifin keresztül az internetre csatlakoztatni egy eszközt, aminek csak ethernet portja van, kliens módra képes eszközzel/routerrel lehet?"

Nagyjabol.
Nem feltetlenul az internetre csatlakozik.

Egy WiFi halozathoz csatlakozo, de csak vezetekes halozati adapterrel rendelkezo eszkozhoz, egy kliens modu valami kell.

Az mar mas kerdes, hogy ez a WiFi halozat egyebkent rendelkezik-e kijarattal az internet fele.

(#28038) krealon válasza chubaa (#28033) üzenetére


krealon
veterán

Az ADSL modemnek is lehet rossz a beallitasa. Ezek az ertekek kellenek T-s teruleten.

VPI: 1
VCI: 32
QOS: UBR
Encapsulation: LLC
Protocol: PPPOE

A modemek es az ADSL lelkivilagarol dchard szaktars irasait erdemes olvasni.

(#28039) chubaa válasza Gubek-Einste (#28034) üzenetére


chubaa
csendes tag

Szia!

Router:
TP-LINK TL-WR740N a legújabb FW, ami december végén volt

Modem:
D-Link DSL 360R FW: HU_1.00

(#28040) Gubek-Einste válasza chubaa (#28039) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A modem milyen verziós/színű? Kék-szürke vagy fekete?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#28041) Alföldi Peti válasza Gubek-Einste (#28034) üzenetére


Alföldi Peti
tag

És akkor a jelerősítő közelében(2-3m-re) hogy lehet 9-10 megás nem?Ezt nem értem.

(#28042) Gubek-Einste válasza Alföldi Peti (#28041) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A távolság növekedésével csökken a sebesség.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#28043) Alföldi Peti válasza Gubek-Einste (#28042) üzenetére


Alföldi Peti
tag

És ha veszek egy TP-LINK TL-WR841N ROUTERT akkor nagyobb lesz a hatótávolsága a WiFI-nek? És akkor a jelerősítővel is meglesz a 10 megás net? És a feltöltési sebesség az akkor miért nem csökken a távolság növésével?

(#28044) chubaa válasza Gubek-Einste (#28040) üzenetére


chubaa
csendes tag

Fekete

(#28045) Gubek-Einste válasza Alföldi Peti (#28043) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Mivel a 841N egy N300-as eszköz így alapból nagyobb lesz az induló link sebesség, a repeater N150 így ő lesz a szűk keresztmetszet, és a repeater is nagyobb sebességet tud majd tovább adni.

#28044 chubaa
Azzal nem kellene, hogy gond legyen.
Kérdez rá ITT vagy a T-Home témában.

[ Szerkesztve ]

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#28046) spiritex


spiritex
veterán

Sziasztok! Új vagyok ebben a topicban és segítséget szeretnék kérni tőletek egy nagy problémámban.

Arról lenne szó, hogy van itthon egy T-Home-os netem 30/5-ös csomaggal és egy ECP3925-ös HGW-vel. Sokat vagyok külföldön (kint dolgozom) és szeretnék magyar tartalmakat nézni (online tv adás, android-os mindig tv applikáció), de a területi korlátozás miatt ezek a tartalmak le vannak tiltva a külföldi ip cím miatt.

Pár hónapja előfizettem 1 magyar vpn szolgáltatónál, ami tavaly hónapokig szépen működött, de idén év elejétől CSAK esténként vacakolás van (napközben nincs gond, mindkettő adja a kinti 10/1-es ADSL kapcsolatom 80%-át), mert leesik a kapcsolatom 1-3 Mbit/s-ra, ami már nem elég a folyamatos video lejátszáshoz, állandó homokórázás, bufferelés van. Gondoltam, hogy a vpn szolgáltató nincs felkészülve technikailag az esti nagyobb terhelésre, ezért előfizettem egy másik vpn szolgáltatásra is, de sajnos azzal is ugyanaz a helyzet, tehát, ha az egyik vpn szerverrel lassú a kapcsolatom, akkor a másikkal is az. Ilyenkor ha lelépek a vpn-ekről, akkor megvan a teljes sebességem...

Arra jutottam, hogy valószínűleg az országok közti gerinc a szűk keresztmetszet, és amiatt lassul le esténként mindkét szerverrel a kapcsolat, bár még mindig előfordulhat, hogy mindkét vpn szerver lelassul estére, nem tudom...

Egy ismerősömtől hallottam egy ún. "ip changer" programról, ami állítólag meg tudja változtatni a külföldi ip címemet magyarra, de a neten nem találtam semmi ilyesmit...

Arra keresek megoldást, hogy hogyan lehetne legegyszerűbben, legolcsóbban magyar ip címet kapnom külföldön.

Arra is gondoltam, hogy az itthoni gépemből vagy router-emből (esetleg új router-t vásárolva a szolgáltatói cisco ECP 3925 mögé) vpn szervert csinálnék, hátha azzal nem lenne lassulás, de ennek sem tudom a módját.

Előre is köszi a segítséget!

[ Szerkesztve ]

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#28047) Intruder2k5 válasza spiritex (#28046) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

"Arra is gondoltam, hogy az itthoni gépemből vagy router-emből (esetleg új router-t vásárolva a szolgáltatói cisco ECP 3925 mögé) vpn szervert csinálnék, hátha azzal nem lenne lassulás, de ennek sem tudom a módját."

Így van, ez egy lehetséges a megoldás! Ehhez szükséged van egy olyan routerre, amiben van VPN szerver lehetőség! Legolcsóbban ilyet úgy tudsz összerakni, hogy veszel egy 3rd party firmware kompatibilis routert, mert ezekben ez könnyedén megoldható!

Például Tomato ezeket támogatja...
http://tomato.groov.pl/?page_id=69

VPN Server...
http://victek.is-a-geek.com/virtual/tomatok26/vpn-server.html

És egy egyszerűbb beállítási módjához segédlet...
http://asusrouterforum.besaba.com/index.php?topic=46.0

Ha így csatlakozol a VPN-hez távolról, akkor helyi, azaz LAN IP címet kapsz a routertől, és az itthoni szolgáltatón keresztül fogsz kijutni a netre!

Vannak más, erre alkalmas firmware-ek is!
https://www.gargoyle-router.com/
http://www.dd-wrt.com/site/support/router-database

Azt persze meg kell jegyezzem még, hogy a leggyengébb x@r routerrel ez nem feltétlenül fog menni, mert a VPN szerver titkosítása igényel némi erőforrást, tehát mondjuk ne egy használt 10 éves ASUS WL-500gP-ben, vagy Linksys WRT54GL-ben gondolkodj! Persze lehet ha OpenVPN helyett PPTP-vel oldod meg, akkor kisebb teljesítmény is elég lesz, mert ott lényegesen gyengébb a titkosítás is.

[ Szerkesztve ]

(#28048) spiritex válasza Intruder2k5 (#28047) üzenetére


spiritex
veterán

Nagyon köszi a segítséget, a részletes leírást, de azt még megkérdezném, hogy ha nem router-rel oldanám meg és helyette egy alacsony fogyasztású htpc-t üzemeltetnék 0-24-ben, akkor arra milyen ingyenes szoftvert lehetne telepíteni vpn szerverként? A hamachi-ról olvastam, de az fizetős lett. Mellette ajánlják még a Teamviewer-t is, de azt (hiába használom évek óta rokonok gépeinek karbantartására) nem tudom hogyan lehetne vpn szerverként beállítani? Esetleg a win7 saját beépített vpn szervere jó lenne?

[ Szerkesztve ]

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#28049) jerry311 válasza jerry311 (#28036) üzenetére


jerry311
nagyúr

Úgy érzem ez örökre megoldatlan marad.

(#28050) Intruder2k5 válasza spiritex (#28048) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Nem használok sem Team Viewer-t, sem pedig Windows VPN-t, így ezekről nem tudok nyilatkozni! Az bizonyos, hogy OpenVPN-el megoldható, bár ha működik, akkor feltehetően a Windows VPN-t ezerszer egyszerűbb lenne beállítani!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.