Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#27901) Predator2 válasza mezis (#27899) üzenetére


Predator2
addikt

Nos, inkább kérdezek minthogy szenvedjek vele.

HGW[link]

192.168.1.64-től 192.168.1.253-ig oszt.

A router Lan-ja viszont így:[link]

Most akkor fogom és beírom a roter lan-jába mondjuk a 192.168.1.65-öt, majd dhcp kikapcs, lan portokba bekötni és kész is?

A válasz jöhet akár privátban is.

[ Szerkesztve ]

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#27902) krealon válasza Predator2 (#27901) üzenetére


krealon
veterán

"HGW[link]
192.168.1.64-től 192.168.1.253-ig oszt.
A router Lan-ja viszont így:[link]
Most akkor fogom és beírom a roter lan-jába mondjuk a 192.168.1.65-öt, majd dhcp kikapcs, lan portokba bekötni és kész is?
"

Az alhalozatban nem szabad, hogy 2 eszkoznek ugyanaz legyen az IP cime.

A HGW
192.168.1.64 -tol
192.168.1.253 -ig
oszt cimeket, azaz
192.168.1.64
192.168.1.65
192.168.1.66
192.168.1.67
192.168.1.68

stb.

A switch modban hasznalando router LAN IP-je ne egyezzen meg a DHCP-vel kiosztott cimek egyikevel se.

A 192.168.1.1 - 192.168.1.63 -ig tartomany nem kerul a DHCP altal kiosztasra, igy ezeket lehet fix IP-kent felhasznalni.

A tp-link LAN IP -je legyen: 192.168.1.1

(#27903) Predator2 válasza krealon (#27902) üzenetére


Predator2
addikt

Hát valami nem kerek:[link]

Be írtam, de ezt dobta fel.

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#27904) Predator2


Predator2
addikt

Az összegző táblázat:[link]

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#27905) mezis válasza Predator2 (#27903) üzenetére


mezis
nagyúr

A WAN IP töröld. (Valaszd None, PPPoE vagy Dynamic-ot ha nem tudnád töröni)
(A WAN most "üresen" lóg, semmi dolga. El van ő így is.)

[ Szerkesztve ]

mezis

(#27906) krealon válasza Predator2 (#27903) üzenetére


krealon
veterán

"Hát valami nem kerek:[link]
Be írtam, de ezt dobta fel.
Error code: 5008
WAN IP address and LAN IP address cannot be in the sane subnet. Please input anoyher IP address.

"

A korabbi linkbol
http://prohardver.hu/tema/otthoni_halozat_es_internet_megosztas/hsz_27867-27867.html
ideznek:

Rule #1: Eloszor konfiguralunk, azutan kotogetunk, hogy ne legyen kaosz.

Uj routert a halozatba igy kothetunk, ha azt akarjuk, hogy mindenki mindenkit "lasson" (kozos alhalozatba keruljenek az eszkozok):

- Az uj router-re (841N) kabelesen csatlakozol. A konfiguralo eszkozon kivul ne legyen hozza csatlakozva mas.

Mas = barmilyen eszkoz (router, szamitogep, switch)

(#27907) Predator2 válasza mezis (#27905) üzenetére


Predator2
addikt

Nem hagyja módosítani, rögtön lefagy.

Lehet az baj, hogy a hgw még rá van kötve (wan)? én meg a lan1 portjáról próbálom mahinálni?
Kössem rá a gépem a wan-ra és úgy?

Szóval akkor az a baj!
Én honnan wan-ról vagy lan-ról állítgassam a pc-vel?

[ Szerkesztve ]

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#27908) krealon válasza Predator2 (#27907) üzenetére


krealon
veterán

"Én honnan wan-ról vagy lan-ról állítgassam a pc-vel?"

WAN-rol nem tudod.
LAN-rol tudod csak.

(#27909) HellGreg


HellGreg
őstag

Sziasztok, megpróbáltam felrakni a Cisco AE3000 stick software-ét és ez fogad:

és nincs mit tenni vele. Win 8 van a gépemen...

Mit tudok csinálni? Csak az illesztőprogramot sikerült felrakni, a kezelőfelületet nem...

(#27910) HellGreg válasza HellGreg (#27909) üzenetére


HellGreg
őstag

Közben kompatibilis módban sikerült megoldani és működik... szerencsére

(#27911) klaca1978


klaca1978
tag

Sziasztok! A server 2008 topikok halottak, ezért próbálkozok itt hátha valaki tud segíteni. server 2003 ról "újítottam" 2008 R2-re. A régin active diretory-ban tartomány létrehozva távoli asztal engedélyezve. Minden tökéletesen működött látták a gépek oda-vissza.
Most az R2-nél semmit sem lát a hálózat. SSDP aktiválva, de mégsem engedni a hálozatfelderítést bekapcsolni, ha bekapcsolom, kikapcsolja.
Munkacsoportra nem lehet beállítani, és csak tartományi hálózatot enged, pl munkahelyit nem. Nem tudom mit állítok rosszul. Otthon van valaki ebben? :F

(#27912) klaca1978


klaca1978
tag

kis fejlemény: bekacsoltam a Számítógép tallozót, most lát oda-vissza, de a hálózaton WIN-34345gbrtg. stb. néven futott. Átírtam a számítógép nevét SERVER-re, restrat, majd két hálozati hely lett: egy SERVER és egy WIN-423r23 stb. Ez miért van? Az egyik a tartomány a másik maga a gép? de ezt nem szeretném, hogy mindkettő látható legyen

[ Szerkesztve ]

(#27913) klaca1978


klaca1978
tag

Felügyeleti eszközök / Helyi biztonsági házirend / Felhasználói jogok kiosztása -> bejelentkezés engedélyezése Terminal Services -> Felhasználó vagy csoport hozzáadása
Ha ezt be tudnám kapcsolni, működne a távoli asztal a felh.-k számára de lakat alatt van és nem enged hozzáadni csoportot. Ez miért van? Rendszergazdaként vagyok a gépen mégsem engedi

(#27914) Predator2 válasza krealon (#27908) üzenetére


Predator2
addikt

Helló

Köszönöm szépen a segítségeteket és türelmeteket is.
Úgy néz ki minden rendben van, vagyis a nyomtatós problémám is megszűnt és a net is megy.
Most ilyen [link]

Milyen fő beállításokat érdemes ilyenkor átnézni/ellenőrizni?

THX

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#27915) Vikt0r


Vikt0r
aktív tag

Sziasztok!

Most ahol lakok van egy nyilt wifi hálózat amire böngészöbe kell bejelntkezni. Ez a hálózat úgy van kiépitve, hogy több poverline router van az épületbe. Az internet kapcsolat állandoan bontodik és újra be kell jelentkezni böngészöbe, hogy tovabb tudjam hasznalni az internetet ez szerinetm azért lehet mert egy powerlinera sokan vagyunk rákapcsolodva. Most ha vennék én magamnak egy powerlint rátudnék azzal csatlakozni az épület hálózatára és magamnak osztani vele internetet?

(#27916) psg5


psg5
veterán

Sziasztok!

utorrenten mit állíthatok annak érdekében, hogy úgy töltsön, hogy közben egy másik gépen lehessen online játszani akadásmentesen (battlefield4) és egy tabon is lehessen közben youtube videót akadásmentesen nézni. 30/5-ös a net. Valamint nem kell, hogy torrent használja a legtöbb sávszélt, ráér tölteni, de tudjam visszakapcsolni benne, hogy a teljes sávszélt használja ha pl éjjelre úgyhagyom vagy automatikusan ha egyedül van a hálón akkor a lehető legtöbbet használja.

F.K.T.

(#27917) btz


btz
addikt

Üdv!
Van egy ilyen problémám. Tp-Link WRT 1043 v2.1-es a router.

Ez a kép akkor fogad, amikor a routerbe nem a helyihálózati ip címén keresztül próbálok belépni (ISP által szolgáltatott IP vagy dinamikus dnses domain.

You have no authority to access this router!

Rákerestem a googlen de szerény angol tudásommal nem sokra megyek.
Itt a Prohardveren is volt már másnak is ilyen gondja de az sem lett megoldva.
Előre is köszönöm a válaszokat!

ⓑⓣⓩ

(#27918) Gubek-Einste válasza psg5 (#27916) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A torrent kliensben limitáld a max kapcsolatok számát és sebességet is, a többi a router-nem kell beállítani.

[ Szerkesztve ]

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#27919) TOLEDOO


TOLEDOO
tag

Sziasztok!

Valakinek sikerült összehozni TP-LINK 3420+E3272 modemet?
Sajnos nekem nem jön össze.
Néha van net,aztán megszakad.
Felismeri, pin kód ki van kapcsolva, még sincs net.
Aktív usb hubbal,friss fw.
Köszi.

(#27920) psg5 válasza Gubek-Einste (#27918) üzenetére


psg5
veterán

Köszi. Konkréten hol és milyen maxra állíttsam? Bocs a lámaságért.

F.K.T.

(#27921) mezis válasza TOLEDOO (#27919) üzenetére


mezis
nagyúr

Térerő rendben ?

mezis

(#27922) TOLEDOO válasza mezis (#27921) üzenetére


TOLEDOO
tag

Igen mert a pc-be dugva stabilan van net.

(#27923) mezis válasza TOLEDOO (#27922) üzenetére


mezis
nagyúr

A térerő erősen függhet a helytől. Néha 5 cm is sokat jelenthet. Vagyis egy USB hosszabbító kábellel nézz szét az éterben. Bár lehet, hogy a modem-router-ből is megtudhatod.

mezis

(#27924) Gubek-Einste válasza psg5 (#27920) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A Beállítások/Beállítások/Sávszélesség alatt kell megtenni, korábban volt már tanács adva a limit méretére, keress rá.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#27925) fulton


fulton
addikt

Sziasztok
Lehet rossz helyre írok (ez esetben elnézést).
Van otthon egy asztali PC-nk. Ehez van egy ASUS RT N56u routerrel.
Most készülünk vásárolni a családba még egy Laptopot is amiben van beépített wifi. (Intel® kétsávos Wireless-N 7260 2x2 AGN + Bluetooth 4.0)
Kérdésem az lenne, olyat lehetne csinálni hogy pl ha mind2 gép megy a házban, akkor az egyik gépről el tudnám szabadon érni a másik gép particióját azok fájljait, azon másolást végezni akár egyik gépről a másikra és hasonló mindezt a hálózaton keresztül internet kihagyásával. Tehát mintha egy PC lenne a két gép, anélkül hogy külön fel kéne tölteni a fájlokat holmi "felhőre" hogy elérhessem azokat a másik gépről.
És ha igen mi ennek a neve hol tudnék utána olvasni, hogy hogyan is kezdjek hozzá.
Előre is köszönöm.

szerk:
De már ha itt járunk az is érdekelne, hogy tudnám például interneten keresztül elérni az otthon lévő bekapcsolt számítógépem fájljait, és akár azon műveleteket végezni, akár mind2 gép között is? (pl hogy 1 mp3 fájlt az otthoni pc-ről átmásolnék a laptopra) A lényeg hogy valamennyi meghajtót elérjem amit pl megosztok a hálózaton.
Tehát egyik kérdesem hogy ha otthon vagyok a router közelében akkor az internet nélkül elérni a fájlokat (gondolom ez gyorsabb sebességet eredményez).
Illetve ha nem otthon tartózkodom, akkor a laptopról szabadon hozzáférjek és másoljak (2 gép között) fájlokat, az internet segítségével.
Megoldhatók ezek egyáltalán?

(#27926) psg5 válasza Gubek-Einste (#27924) üzenetére


psg5
veterán

Köszi! Állítom is!

Még egy:
Az létezik, hogy egy okostv azért lép ki netes alkalmazásokból, mert valahogy a router kiosztásánál nem az elsődleges és ezért ha más is rajt van a hálózaton menetközben lekapcsolja?

F.K.T.

(#27927) TOLEDOO válasza mezis (#27923) üzenetére


TOLEDOO
tag

Visszatettem1-el régebbi fw-t, és a gépbe dugott helyhez tettem a modemet.
Úgy néz ki hogy jó lett.
Köszi.

(#27928) canniball válasza fulton (#27925) üzenetére


canniball
nagyúr

Az otthoni fájlmegosztás hót egyszerű: az egyik gépen megosztod a mappát, a másik gépen pedig a hálózaton megkeresed az egyik gépet. :)

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#27929) SPeti1984


SPeti1984
senior tag

Sziasztok!

Egy kis segítségre lenne szükségem az alábbi wifis hálózat kialakításához. Egy többszintes családiházról van szó. Az emeleten van egy Cisco T-home-os wifis egység, amiből elmegy egy kábel a másik szobába, ott rá van dugva egy TP-link 1043-as wifis router valamint onnan a földszintre behúztam a kábelt és oda is szeretnék egy wifis routert (TPlink 840-es) hogy jobb legyen a jel a földszinten, csak kérdés miket kell beállítani, hogy jól működjön minden, mert a boltban azt mondták nem csak egyszerűen összedugom és kész.

(#27930) Gubek-Einste válasza psg5 (#27926) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Nettó baromság.

#27929 SPeti1984
ÍGY kell beállítani a másodlagos eszközöket.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#27931) SztiviVander válasza SPeti1984 (#27929) üzenetére


SztiviVander
őstag

esetedben van egy C router is amit a B-hez hasonlóan kell beállítani, illetve a C router mehet a B és az A lan portjára is.

[ Szerkesztve ]

(#27932) krealon válasza SztiviVander (#27931) üzenetére


krealon
veterán

"mehet a B és az A lan portjára is"

mehet a B vagy az A lan portjára is :)

(#27933) SztiviVander válasza krealon (#27932) üzenetére


SztiviVander
őstag

igen, így valóban egyértelműbb :)

(#27934) mttssz


mttssz
senior tag

Sziasztok!

Adott egy szolgáltatós Wifis Cisco modem (telekom), és egy SMC router. Azt szeretném megoldani, hogy az SMC routeren továbbítsam a wifis modem jelét, mivel az nem éri be az egész lakást, és még mozgatni sem tudom. Mit, hogy állítsam be a két eszközön, hogy jól működjön? Kis google után azt kaptam, hogy a router #1 LAN portjából húzzak kábelt a router #2 LAN portjába, és kapcsoljam ki a DHCP-t, de ezek után a második eszközre csak kábellel lehet csatlakozni, vezeték nélkül nem, és mivel laptop mellé kellene, az elengdhetetlen. Mit csináltam rosszul, hogy csináljam jól?

Előre is köszönöm a segítséget!

[ Szerkesztve ]

(#27935) Intruder2k5 válasza mttssz (#27934) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Semmit sem csináltál rosszul, annak úgy működnie kellene!

De amennyiben nem létfontosságú, hogy a CISCO-ra és az SMC-re kötött gépek egy alhálózatban legyenek, úgy használhatod "hagyományos" módon is a routert, tehát CISCO LAN portjából SMC WAN portjába, ebben az esetben csak arra kell figyelj, hogy az SMC LAN címe ne 192.168.0.x tartományban legyen, hanem mondjuk 192.168.1.x, vagy 192.168.2.x, stb...

(#27936) mttssz válasza Intruder2k5 (#27935) üzenetére


mttssz
senior tag

Csak akkor működik ha a DHCP be van kapcsolva. :(

(#27937) Intruder2k5 válasza mttssz (#27936) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Mármint az általam leírt módon? Mert az természetes is, kell is menjen a DHCP!

(#27938) mttssz válasza Intruder2k5 (#27937) üzenetére


mttssz
senior tag

Így már értem, akkor végül is sikerült.:D

Köszönöm a segítséget.:R

(#27939) Levi123


Levi123
senior tag

Sziasztok!
Szeretnék Wifi eszközzel két pontot (kb 500-600 m távolság) összekötni.
Olvastam pont-pont híd kapcsolatokról, de nem találtam pontosan milyen kellene, mert az antennáknál nincs odaírva mekkora a hatótávolság..

Milyen eszköz lenne a megfelelő (pl. ebből 2 db szembe állítva?)
Teljesen tiszta rálátás szükséges?

Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

Levi

(#27940) Vikt0r válasza Levi123 (#27939) üzenetére


Vikt0r
aktív tag

szia

Mi ehhez hasonlót csináltunk házilag 5-600m-en simán átmegy a net úgy hogy nincs teljesen tiszta rálátással.

1db nyáklap kör alakúra vágva( jobb hatásfok) 1db néhány cm-es réz vezeték és 1db sma kábel aminek a végét levágod és ráforrasztod a réz vezetékre

[ Szerkesztve ]

(#27941) btz válasza Vikt0r (#27940) üzenetére


btz
addikt

Tényleg majdnem olyan lett :D

ⓑⓣⓩ

(#27942) SztiviVander válasza Levi123 (#27939) üzenetére


SztiviVander
őstag

ezzel azért már több km-t is át lehet(ne) lőni :) az az egy baj vele hogy ez 5Ghz-re van méretezve. azt meg nem írtad milyen eszközre akarjátok kötni az antennákat de gondolom nem valami profi adótornyot akartok kiépíteni mindkét helyen. nem kell feltétlen teljesen tiszta rálátás, már ha tiszta rálátás alatt azt érted hogy nincs se fa se semmi. de ha köztetek vagy egy panelház akkor azon semmilyen antennával nem fogsz átmenni, egész egyszerűen azért mert túl kicsi a hétköznapi routerek teljesítménye és hiába a jó nyereségű antenna ha elnyeli a beton a jelet útközben. persze vehetsz pl 1W-os mikrotik eszközöket ami már jó eséllyel átmegy az épületen is, csak fel ne nyomjon valaki a HIF-nél (100mW az engedélyezett) mert úgy megszexuálnak hogy beleőrülsz.
-
amugy amit Viktor írt az csak megerősíteni tudom, én is csináltam anno ilyen bi-quad antennát (ráadásul nem is nyák-ból hanem sima cd lemezből) és tökéletes volt egy kb 4-500m -re lévő wifis netszolgáltató tornyához egy egyszerű tp-link kártyával. csak pár fa volt útközben, de az nem zavarta. télen hóeséskor mondjuk 10-20dBm-et esett a jelszint :) ja és ez 2.4ghz-re való, az gondolom világos.

[ Szerkesztve ]

(#27943) SztiviVander válasza Levi123 (#27939) üzenetére


SztiviVander
őstag

közben megtaláltam, én ilyet csináltam :)

(#27944) WhiteWalker


WhiteWalker
nagyúr

Sziasztok!
Kérdésem volna:
Adott a felső szinten Telekom Dlink modem. Innen szeretném az alsó szinten wifi jelet fogni. Viszont a födém nagyon árnyékol a két szint között , egy vonalka van a notebookon a wifi ikonnál , az is néha szakadozik. Milyen megoldás volna hogy erősebb legyen a jel? Tudom tyúkbéllel egyszerűbb lenne összekötni , de nem szeretnék fúrni/faragni...

(#27945) And válasza SztiviVander (#27942) üzenetére


And
veterán

"[..] az az egy baj vele hogy ez 5Ghz-re van méretezve."
Miért baj az, hogy 5 GHz-es? Szerintem inkább kifejezetten előnyös. Az AirGrid-ek (és társaik) nem egyszerűen passzív antennák, hanem antennát is tartalmazó multifunkciós wifi-eszközök. Az 5 GHz-es sáv egyes szegmensein mellesleg 1W a megengedett EIRP, az AirGrid pedig ezt tudja (sőt ennél sokkal nagyobb EIRP-t is, mivel maximum 200 mW adóteljesítmény képes betáplálni egy típustól függően 23 vagy 27 dBi nyereségű antennába). Ezek a kombinált kültéri eszközök - megbízhatóságban és átvitt sávszélességben - nem igazán hasonlíthatóak egy olcsó routerrel és passzív kültéri antennával való mókoláshoz.

(#27946) Gubek-Einste válasza WhiteWalker (#27944) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Egy repeater beüzemelése megoldást jelenthet.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#27947) SztiviVander válasza And (#27945) üzenetére


SztiviVander
őstag

mivel a linkelt oldalon semmi leírás nem volt azt gondoltam hogy egy sima grid antenna... de így utánanézve valóban egész komoly kis cucc. arról mondjuk továbbra sem vagyok meggyőzve hogy átmegy egy panelháztömbön, de hát azt sem tudjuk hogy hol akarja, szóval ez így csak barkóbázás. bár 5-600m-nél szerintem ez akkor is ágyúval verébre kategória (arról nem is beszélve hogy nem tudni mire is kell neki), de ha a pénz nem számít akkor persze, vegyen ilyet vagy a létező legdrágábbat meg akár adótornyot is építhet hozzá hogy legyen tiszta rálátás :) aztán akkor nem kell mókolni.

[ Szerkesztve ]

(#27948) And válasza SztiviVander (#27947) üzenetére


And
veterán

Ha azt számoljuk, hogy egy ilyen kültéri cuccot mivel tudsz kiváltani (maga a wifi-eszköz, kábel, csatlakozók, antenna), akkor már nem is olyan vészes az ára. Ráadásul a kolléga elég drága helyet talált, mert annál 20%-kal olcsóbban is van: [link], néha még ennél is kevesebb, ha épp akciózzák. Azt pedig tapasztalatból írtam, hogy nem igazán összemérhető egy SOHO-routerrel, mert van egy kilométer körüli linkem, amelyet korábban SOHO-routerek (nem a legvacakabb típusok) és külső antennák szolgáltak ki, manapság pedig két Airgrid. A különbség pedig minden szempontból ég és föld az utóbbiak javára, pedig térerősség / jelszint gondok az előző megoldással sem akadtak.
Mod.: "arról mondjuk továbbra sem vagyok meggyőzve hogy átmegy egy panelháztömbön"
Arról én sem, mert mindenféle híreszteléssel ellentétben a közepes vagy nagyobb távú mikrós linkek igenis igénylik a tiszta rálátást, terjedési zónát. Kisebb távra a részleges takarás még úgy-ahogy elmegy, de a teljes árnyékolás nagyon nem nyerő.

[ Szerkesztve ]

(#27949) SztiviVander válasza And (#27948) üzenetére


SztiviVander
őstag

már a spec alapján is elhittem hogy egészen zseniális ez a kombó. de 5-600m-re tiszta rálátással két 741nd (használtan kb 2-3e ft/db), két biquad (0Ft kb), két csatlakozó (2*500ft) és routerek helyétől függően pár méter h155 azért még mindig csak a negyedébe kerül mint két ilyen komoly airgrid. a célnak akár az is tökéletesen megfelelhet, főleg amíg nem tudni mire is kell. komolyabb célra nyilván ez az airgrid a nyerő, de amennyire láttam akik itt kérdezősködnek azok nem azok akik ezt cégekhez akarják telepíteni vagy akik szakmából kifolyólag foglalkoznak ezzel hanem többnyire olyanok akiknek otthonra kell hobbi szinten. persze kivételek lehetnek, de a gondolatolvasás nem az erősségem :)

(#27950) n00n


n00n
őstag

Sziasztok!

Valahogy ki lehet nyerni egy routerből, hogy melyik kliens mekkora forgalmat bonyolított? SOHO routerről van szó, ZTE ZXDSL 931VIII.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.