Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#26751) Gubek-Einste válasza Vasinger! (#26750) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A körülmények/ellenoldalak/más hálózatok/egyéb zavarok miatt lett ennyi, lehet rajta optimalizálni de ahhoz ismerni kellene a következőeket:
inSSIDer mit mutat?
Milyen környezetben (falak száma/anyag, távolságok) van használva?
Milyen eszközzel/adapterrel csatlakozol a router-re?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#26752) Vasinger! válasza Gubek-Einste (#26751) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Nyilván, de a körülmények baromi optimálisak.

Dell Latitude E6430-as noti 1 méterre a routertől, InSSID-er 2 hálót lát még ezen kívül, mindegyik más csatornán, így ebbe bele se zavar, nincs közözzük se fal, se semmi.

(#26753) berbatov2


berbatov2
senior tag

Sziasztok!
Otthoni halozat, egy tplink 941nd routerrel. Wifin masolok PC-rol laptopra, de keveslem a 3000kbyte/s sebesseget. Esetleg tanacsot tudnatok adni?

(#26754) Gubek-Einste válasza berbatov2 (#26753) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

inSSIDer mit mutat?
Milyen környezetben (falak száma/anyag, távolságok) van használva?
Milyen eszközzel/adapterrel csatlakozol a router-re? Asztali kábelen van?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#26755) berbatov2 válasza Gubek-Einste (#26754) üzenetére


berbatov2
senior tag

Ezen az Inssideren nem tudom pontosan mit kell nézni, de 2,4-en csak az én hálózatom van. Gép, laptop távolság kb 2,5m, fal nincs. Oprendszerek mindkét esetben Win 7.
Pc egy tplink wn822N-el csatlakozik a hálózatra.

(#26756) Gubek-Einste válasza berbatov2 (#26755) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Linkeld be az inSSIDer 2,4-es képét az egész program ablakkal.
Milyen link sebességgel kapcsolódik az adapter a router-re?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#26757) MaCS_70


MaCS_70
Topikgazda

A következő problémába botlottam:

Egy NetGear NAS-t próbálok beüzemelni. A beállítás menete az, hogy egy FR után a saját PC-s programjával rögtön be kell lépnem az adminisztrátori felületre. Igenám, csakhogy erre azt vágja a képembe, hogy más alhálózaton vagyunk, módosítsam az IP-címemet 192.168.168.xxx-re -- mivel az ő alap IP-címe 192.169.168.168. amit nem is tudok megváltoztatni, amíg ugye be nem lépek.
A kérdés az, hogy meg tudom-e változtatni az IP címemet úgy, hogy ne kelljen a routerben megbolygatnom az egész hálózatom beállításait.

Köszönettel: MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#26758) And válasza MaCS_70 (#26757) üzenetére


And
veterán

Mért kéne ehhez a művelethez egyáltalán hozzányúlni a routeredhez? Az a helyi hálózatban csak egy switch szerepét látja el, annak tökéletesen mindegy, hogy a rá kötött eszközöknek mi a címe. A gépedet szépen átállítod ideiglenesen fix IP-re, abba a tartományba, amelyben a NAS van. Bekonfigurálod, adsz neki egy IP-t a saját tartományodból (vagy automatikus / DHCP-címkérést), aztán a PC-det visszaállítod az eredeti állapotra.

(#26759) Krakesz27


Krakesz27
tag

8024DFFE haveromnak ezt írja ki a gépe de régi meg elavult és 512megás videókártyája van. Windows 7van a gépen. mi lehet a gond?

(#26760) Gubek-Einste válasza Krakesz27 (#26759) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Google első találat

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#26761) Krakesz27


Krakesz27
tag

Hali! Olyan kérdésem lenne, hogy egy laptopot és egy PC-t párositanék mert adatot szeretnék a laptopról át tenni a PC-re. van wifi meg a laptopon is van wifi. Hogy tudom ezt megcsinálni?

(#26762) Gubek-Einste válasza Krakesz27 (#26761) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Milyen rendszerek vannak a gépeken?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#26763) Krakesz27 válasza Gubek-Einste (#26762) üzenetére


Krakesz27
tag

Windows 7

(#26764) Gubek-Einste válasza Krakesz27 (#26763) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A fájlmegosztás alapjai

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#26765) Mappa


Mappa
addikt

Üdv!

Adott egy asztali gép + egy digi net.

Kérdés: Gépbe be menne "nyersen"a net, azt én valamivel szét tudom osztani wifi-n, routeren kívül? (voltaképp a routert akarom kiváltani mert csak helyfoglaló). Két laptop és 2-3 telefonnak kellene a wifi.

[ Szerkesztve ]

nem kötelező megadni

(#26766) Gubek-Einste válasza Mappa (#26765) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Veszel egy wifi adaptert a gépbe és ÍGY kell beállítani.
Jobb megoldás a router használata.

[ Szerkesztve ]

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#26767) Krakesz27 válasza Gubek-Einste (#26764) üzenetére


Krakesz27
tag

Köszi ;)

(#26768) Mappa válasza Gubek-Einste (#26766) üzenetére


Mappa
addikt

Ami értelmes megoldás - most utána nézve, 60 m2 -re + több falon keresztül, már olyan árban van mint egy router.

Még egy dolog... ha hely kihasználtságot tatrom továbbra is szem előtt, akkor mindenképp valami wifi-s adaptere esik a választás. Mi szól a router mellett, hogy még is jobb megoldás lehet, a fent írt használatra?

Válaszodat előre is köszi.

nem kötelező megadni

(#26769) poffsoft


poffsoft
addikt

Sziasztok!
Inviteles adsl-em van, egy zte zxhn 108L csodával.

A tervem az lenne, hogy a zte lan1-ét a tp-1043nd-m wan-jára kötöm, és így a tp-link wifi-t és a zte wifit is használnám.
Csakhogy sehogy sem sikerül:
Ha a zte tárcsáz (tplink dhcp kliens), a tplink nem lát netet.
Ha a zte bridge mode-ba megy (tplink tárcsáz), akkor viszont a ZTE-re csatlakozó kliensek nem látnak netet.
Már egy hete szenvedek vele, de nem sok sikerrel.
Szájbarágósan le tudná írni valaki, mit és hogyan kellene állítanom, hogy működjön az elképzelés?

(most amúgy a zte LAN1 a tplink LAN1-re van kötve, azonos alhálón, mindkettő fix ip-vel, a ZTE tárcsáz, így a ZTE wifin keresztül van net, valamint elérem a zte-t és a tplinket is (a zte felől) , viszont a tplink nem lát netet...)
:B

[ Szerkesztve ]

(#26770) Prémvadász válasza poffsoft (#26769) üzenetére


Prémvadász
tag

Dugd át a 4.lanba .Iptv van?

Nem bűn a lustaság.

(#26771) poffsoft válasza Prémvadász (#26770) üzenetére


poffsoft
addikt

Nincs iptv.
Átdugtam ZTE lan4-be.
Továbbra sincs net tplink-ről (dhcp wan)

[ Szerkesztve ]

(#26772) Prémvadász válasza poffsoft (#26771) üzenetére


Prémvadász
tag

Itt talán találsz segítséget.[link]. Tp-link WR740N ez nem tudom mennyire különbözik a tiédtől de valami hasonlóság biztos van benne.[link] itt kérdezd ha nem megy.

Nem bűn a lustaság.

(#26773) poffsoft válasza Prémvadász (#26772) üzenetére


poffsoft
addikt

most csoda történt, az "IP unnumbered" segített- lehet, hogy a LAN4 port volt hozzá a megoldás?
(mert már mindent próbáltam eddig is...)

Az tök jó, hogy invitel nem is hallott erről a modemről ;]

Köszi a segítséget! :R

[ Szerkesztve ]

(#26774) Prémvadász válasza poffsoft (#26773) üzenetére


Prémvadász
tag

Szivesen!

Nem bűn a lustaság.

(#26775) MaCS_70 válasza Mappa (#26768) üzenetére


MaCS_70
Topikgazda

Én vagyok a nép szava, mint a hálózathoz csak nagyon alapfelhasználói szinten értő, de sok, nálam is kevesebbet értő emberkének észt osztó kontárfajta:

Ahogy én látom, a router a tiszta, menedzselhető megoldás, ami nem mellesleg biztonsági szempontok alapján is IS a helyes út. Szerintem egyszerűen nincsenek érdemi érvek a router ellen. A befektetésigénye nem nagyobb, mint egy PC-alapú megosztásé, folyamatos szolgáltatást nyújt, ugyanakkor a költségigénye pár száz forint havonta, amit akár egy feleslegesen járatott PC is elfogyaszt, helyfoglalás kérdésében pedig egyszerűen nem látom azt a reálisan előforduló helyzetet, amikor problémát okozna az a kb. két tenyérnyi hely, amit elfoglal. Ezzel szemben általában falra, polcra alulról is felszerelhető, nem kell neki hasznos helyen hasznos területet foglalnia, és a rádióadás szempontjából sokkal jobban pozicionálható, mint egy PC -- ahol bizony ezerrel bejátszik, hogy egyből maga a gépház az első árnyékoló elem, így egy PC-ről nagyon ritkán lehetésge egy lakást optimálisan besugározni wifivel.

Üdv: MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#26776) Mappa válasza MaCS_70 (#26775) üzenetére


Mappa
addikt

Köszi szépen :K

nem kötelező megadni

(#26777) kiborg


kiborg
aktív tag

Sziasztok!

Van egy Tplink WR1043-as wifis netem és szeretném ezt a wifit felhasználni egy másik wifis routerrel (Tplink WR642)
Létezik az hogy a 642 nem tud csatlakozni a 1043-hoz wifin keresztül és ezáltal nem tudja megosztani a netet a LAN portjai felé ?
Hogy tudnám megoldani ? (ui: a wifi jel megfelelő lenne az adott pontban)

Ésszel él az ember - mondá a kannibál!

(#26778) Gubek-Einste válasza kiborg (#26777) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Gyári firmware-rel nem lehet megoldani de custom firmware sincsen hozzá.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#26779) HRC95


HRC95
tag

Helló!
UPC internetünk van 2,5mb. Érdeklődtünk a T-homnál internet ügyben, most építették ki az optikai rendszert és 30mb os internetet szeretnénk bekötni. Megéri váltani? Gondolok itt olyanra, hogy folyamatos-e a jel, nem ingadozik stb mert a UPC nél az a 2,5mb mindig átjön nincs vele gond de csak jobb lenne 30mb :) Az internet 80% ba játékra van használva (multi).

[ Szerkesztve ]

MSI Z270 | i5 7600K | G.Skill Ripjaws 16GB | Rog Strix GTX 1080 TI

(#26780) mezis válasza HRC95 (#26779) üzenetére


mezis
nagyúr

Van még a UPC-nek 2,5 Mbps internete ? Azt hittem 15 a legkisebb. (Mega-bit-per secundum és nem milli bit ;] !

mezis

(#26781) Gubek-Einste válasza mezis (#26780) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ő a 29-es primer körzetben lévő ADSL netől beszél nem az ország több részén szolgáltatott kábelnetről.
Már 30 Mbps a legkisebb előfizethető netcsomag.

[ Szerkesztve ]

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#26782) ozsvar


ozsvar
tag

Sziasztok!

Ha egy 10/100-as wifi router mögé teszek egy gigabites switch-et, amire rálógatok 2 PC-t, szerintetek "megmarad" a gigabites sebesség a 2 gép közt, vagy a csomagok bejárják a router switch részét is és így romlik a sebesség ~100 Mb/s-re?

[ Szerkesztve ]

"In three words I can sum up everything I've learned about life: it goes on."

(#26783) vg válasza ozsvar (#26782) üzenetére


vg
addikt

Megmarad a gigabit. pont pár napja láttam ezt.

(#26784) Chaosftw001


Chaosftw001
tag

Sziasztok!

Bár tudom ez nem "otthoni" hálózat probléma, de remélem tudtok segíteni! Koliban kábeles net van és azt kéne megoldani, hogy az aljzatból jövő netre rá kéne kötni a wifis routert! Ami fizikailag sikerült is van wifi hálózat is csak internetkapcsolat nincs :(

[ Szerkesztve ]

(#26785) dz1989


dz1989
senior tag

Hali mindenkinek.
Belső hálózatban szeretnék 2 gépet össze kapcsolni. Az egyiken Linux Mint van, a másikon Windows 8.1 .
Probáltam a Filezillával is de nem tudom hogy mit csinálok rosszúl.

Háromcsillag Galaktikus Jegyze 9 = Samsung Galaxy Note 9. . . "Gondolkodni nehéz, ezért leginkább ítélkezünk." Carl Gustav Jung

(#26786) PumpkinSeed válasza Chaosftw001 (#26784) üzenetére


PumpkinSeed
addikt

A router WAN beállításait nézd meg Dynamic-ra vagy valamilyen dinamikus kiosztásra kell állítani, hogy DHCP-n keresztül kapjon IP címet, ha amúgy oszt DHCP-t a koleszos aljzat. Ha nem akkor statikusan kell beállítani egyet, amit a rendszergazdától tudsz kérni.

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#26787) ignisz válasza vg (#26783) üzenetére


ignisz
senior tag

Szép napot! Mi van akkor ha a router elé teszem a switchet? Ha lehet, lesz-e valami változás Wi.Fi terén?

(#26788) vg válasza ignisz (#26787) üzenetére


vg
addikt

Elmondta az arc a videóban amit tudni kell, ennél jobban nem lehet megoldani. Pont arról dumált közel 10 percet ami neked kell.

(#26789) ignisz válasza vg (#26788) üzenetére


ignisz
senior tag

Bocsánat, hogy zavartam, de mivel nem tudok angolul akármit is mondhatott. Még egyszer bocs.

[ Szerkesztve ]

(#26790) krealon válasza ignisz (#26787) üzenetére


krealon
veterán

"Mi van akkor ha a router elé teszem a switchet?"

Semmi ertelme.
A WAN oldal (a router elott) az egy masik halozat. Hiaba osztod el switch-el, a ra kapcsolt tobbi gep nem kap IP cimet, igy kommunikalni sem fog.

"Ha lehet, lesz-e valami változás Wi.Fi terén?"

Miert valtozna a WiFi, ha egy nem WiFi-s eszkoz helyet megvaltoztatod (egy switch az nem WiFi-s definicio szerint)?

(#26791) ignisz válasza krealon (#26790) üzenetére


ignisz
senior tag

Köszönöm a választ.

(#26792) spatker


spatker
újonc

Sziasztok!

Olyan problémával fordulok hozzátok, hogy egy régebbi XP-s gépen szeretnék egy Vodafone-os huawei USB stick modemet használni. A telepítés rendben lezajlik, de a Mobile Broadband alkalmazás nem enged kapcsolódni, csak azt írja ki, hogy "eszköz keresése". A modemeknél automatikusan nem jelenik meg az eszköz, de több plug&play modem is feltelepül, amelyek közül nem tudok választani, nem tudom hogy ez egyáltalán kell e. Mindegyik modemet csak a COM1 portra tudom telepíteni egyébként. A Vodafone honlapján lévő legújabb Mobile Broadband szoftver indítás után memóriahibával kilép.

(#26793) dethroner


dethroner
veterán

Sziasztok!
A napokban vettem egy smart tévét, ami néha leveszíti kapcsolatot és hiába látja a routert, nem csatlakozik. Most próbálkozok egy fix ip kiosztással minden eszköznek. A tévé most jól megy, de most az androidos telefonok nem csatlakoznak, csak addig jutnak el hogy IP cím lekérése... Mit lehet tenni, hogy a telefonok is tudjanak csatlakozni? Lehet a fix ip nem megy nekik?

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#26794) ignisz


ignisz
senior tag

DIR 600-as router és TL-SG1005D switch összekötésekor a switchbe menő kábelek sorrendje fontos-e?

(#26795) Gubek-Einste válasza ignisz (#26794) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A switch-nek minden portja azonos, nincsen közöttük különbség.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#26796) ignisz válasza Gubek-Einste (#26795) üzenetére


ignisz
senior tag

Köszönöm a választ.

(#26797) dethroner válasza dethroner (#26793) üzenetére


dethroner
veterán

Na annyi módosítás van, hogy minden eszköz tud fix ip címen csatlakozni, de a tévé időnként leszakad a hálózatról. Látja a routert, maximális jelerősségen( kb 3 méterre van tőle), de nem tud visszacsatlakozni, csak ha ki és bekapcsolom. A szakadás után a router továbbra is úgy látja, wifin csatlakozik hozzá a tv. Van valami ötletetek?

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#26798) mezis válasza dethroner (#26797) üzenetére


mezis
nagyúr

Szomszédokkal mi újság ? (InSSIDer vagy valami hasonló sw.)

TV WiFi-je beépített vagy USB-n lehetne távolabb elhelyezni ?

mezis

(#26799) spanyoll


spanyoll
addikt

Sziasztok!
Barátnőm laptopja az itthoni wifis hálózatra egyik napról a másikra ezt írja:
"A hálózat ezen a számítógépen mentett beállításai nem felelnek meg a hálózat követelményeinek."

Mit lehetne ezzel kezdeni?
Előre is köszi!

"Super perfundo on the early eve of your day."

(#26800) Gubek-Einste válasza spanyoll (#26799) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Törölni az elmentett hálózatot és újra megadni a jelszót.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.