Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#27201) Intruder2k5 válasza Zwitter (#27183) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Amennyiben nincs szükséged vezeték nélküli hálózatra, úgy nem kell router! A UPC-s Ubee HGW így, modem üzemmódban, egy időben három vezetékes eszköznek tud IP címet adni...

(#27202) krealon válasza #73959936 (#27199) üzenetére


krealon
veterán

Olcso AP 1x1

TP-link TL-WR841N 4500Ft + posta, hozza
Gargoyle firmware (v8-as hardverre: gargoyle_1.6.2-ar71xx-generic-tl-wr841n-v8-squashfs-factory.bin) AP beallitassal. ( 0 Ft )

Operation mode: Gateway
Internet WAN: Disable
Router IP: 192.168.1.2 (ennek az eszkoznek az IP cime)
Gateway IP: 192.168.1.1 (a fo router IP cime)
Wireless Mode: AP
Wireless Security: WPA2-PSK
[Save Changes]

DHCP --> DHCP server Enabled --> Pipat torolni
[Save Changes]

Ha a tapfeszultseget is az UTP kabelen szeretnenk vezetni akkor szukseges lesz egy Power-ower-Ethernet Kit-re is. Itthoni forras is van.

(#27203) #73959936 válasza krealon (#27202) üzenetére


#73959936
törölt tag

Szerintem bőséggel kielégítő a válasz, ezért fáradozásod köszönöm :R :R :R

Egyetlen bibi van, routert nem veszek semmilyent, mármint olyan kütyü kellene, ami max egy 6x10-es (8x12-es) kiterjedésű akármi, mai csak ap-ként tud működni....LÁttam több ilyen akármit kinn, az említett oldalakon, csak nem tudom van-e értelme megvenni....

Valami ilyesmire gondolok, de ez is repeater, nekem access point kell.

(#27204) SztiviVander válasza #73959936 (#27203) üzenetére


SztiviVander
őstag

és most ezzel mi a baj? az hogy AP mód mellet tud akár repeater is lenni? nem akarlak elkeseríteni de olyan AP-t nem nagyon fogsz kapni ami annyira buta hogy csak és kizárólag AP módban működik.

(#27205) beni18 válasza krealon (#27200) üzenetére


beni18
tag

És ha windows server 2003 telepítenék a gépre azzal könnyebben átlehetne hidalni ezt a problémát? :))

(#27206) #73959936 válasza SztiviVander (#27204) üzenetére


#73959936
törölt tag

Akko valamit nagyon benéztem.... :K

Akkor, ha ellenvélemény nem lesz, veszek valami hasonlót...

:R

(#27207) SztiviVander válasza szbalogh (#27198) üzenetére


SztiviVander
őstag

ha mindkettő fut akkor gyakorlatilag bármelyik irány működik (linux tolja a winre, vagy a win húzza le a linuxról). ha a win egyszerűbb neked akkor pl a dsynchronize egy ingyenes és egyszerű app, tud realtime és időzítve is szinkronizálni komplett drive-ot vagy akár csak egy-egy mappát. vagy akár ezt is megnézheted (bár ezt még nem próbáltam, nem tudom valóban teljesen free-e), ez fut linuxon is. ha a conq-ból megosztod a mappát és azt az xp-n fel tudod csatolni akkor nem is kell belemélyedned nagyon hogy azt a háttérben mi hogyan csinálja.

(#27208) 4ron válasza krealon (#27197) üzenetére


4ron
senior tag

Nagyon köszönöm a válaszod. Ez így túlságosan bonyolultnak hangzik számomra, úgy hogy egy választásom maradt: amikor csigalassú lesz az internet, szépen átballagok a szobájába és megkérem, hogy mutassa meg a torrent kliensét. Ezután pedig jön a szembesítés...

⭐ Revolut meghívó ajándék 7500 Ft bónusszal | Raiffeisen Bank meghívó változó ajánlói bónusszal ⭐ Kérd privát üzenetben tőlem!

(#27209) mezis válasza 4ron (#27208) üzenetére


mezis
nagyúr

Okozott hálózati problémát vírus is meg hibás Ethernet vezérlő is.

mezis

(#27210) fodorp válasza lockdown90 (#27156) üzenetére


fodorp
csendes tag

Mire gondolsz pontosan?

Bárki aki a fizetésének megfelelő módon él, a képzelőerő teljes hiányában szenved.

(#27211) Zwitter válasza Intruder2k5 (#27201) üzenetére


Zwitter
tag

Ennek itt 4 van, de mindegy is, úgy is csak 1-et használok belőle.

Viszont a probléma maradéktalanul elhárult, és ezt Neked köszönhetem! :) Rossz pont a UPC-nek, mert hibabejelentésnél a DNS-nek még csak a nevét se hallottam, nemhogy Bridge üzemmód...

Ezer hála, szép napot!

(#27212) szbalogh válasza SztiviVander (#27207) üzenetére


szbalogh
őstag

Nagyon szépen köszönöm! :R

Nick: HE_Storm

(#27213) Intruder2k5 válasza Zwitter (#27211) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Az oké, hogy 4 darab LAN csatlakozó van rajta, de mivel kikapcsoltuk a router módot, így nincs NAT, másképpen fogalmazva a kliensek publikus IP címet kapnak, és ilyen publikus IP címet egyszerre "csak" 3 darabot ad a UPC egy előfizetéshez! A "csak" azért van idézőjelben, mert a legtöbb szolgáltató mindösszesen 1-et ad!

A DNS alapesetben működik a UPC-nél is (még jó), de sajnos szoktak lenni kiesések (1, 2, 3), és ilyenkor akiknek custom DNS-e van beállítva, az észre sem veszi ezt, még akinek nincs, az mobilneten pánikol, hogy megint nincs net, torrent megy, skype van, de az oldalak nem töltődnek be! :)

Egyébként meg amint fentebb írtam is, sosem fogják elismerni, hogy sz@r a HGW amit osztogatnak, legfeljebb ha jó fej technikus jön ki a bejelentésre, az megsúgja, hogy ne használd a router módot...

Szívesen, és viszont Neked is!

[ Szerkesztve ]

(#27214) AtHoS válasza krealon (#27202) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Szia!

Látom "vágod " a témát, így kérdeznék egyet. Délután felhívott barátom, hogy beüzemelte a UPC-től nemrég kapott Ubee-t, de gyenge a wifi jel a lakás túloldalán, így egy már meglévő routerrel szeretné kiterjeszteni az ubee jelét úgy, hogy a két eszközt légvonalban egymásra szabad rálátással helyezné el. A kérdéses router a tp-link 941nd eszköze. Ez képes gyárilag repeater módban működni vagy kell hozzá egy 3rd party FW?

Utóbbi esetben egy link jól jönne használható FW-re :R

read-only mode on the forum

(#27215) Gubek-Einste válasza AtHoS (#27214) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ha eddig a TP-Link lefedte a szükséges területet akkor rakja inkább bridged módba az Ubee-t és használja úgy , különben is sokkal jobban jár ha az Ubee csak modemként működik. a Wi-Free érdemes kikapcsoltatni mert gondot okozhat.

Ha mindenképpen router-ként szeretné használni és nem megoldható a kábelezés akkor sajnos custom firmware kell majd a TP-Link-re mert gyárilag nem tud repeater módot, ajánlott a Gargoyle de oda kell figyelni, hogy milyen verziós a router.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#27216) V.Stryker


V.Stryker
nagyúr

Sziasztok,

Légyszíves segítsetek, mert teljesen tanácstalan vagyok.

Adott egy T-s adsl internet... 10 megás. A gond az,hogy iszonyat lassú, sok oldal be sem jön, letölteni akár egy 20 megás fájlt is lehetetlen. De vannak oldalak, amik meg pikk pakk bejönnek...pl gmail, ph...de mondjuk már az origo-t nem hozza be, pl. az eset smart security-t két napja nem bírom letölteni, más forrásból sem.

Mi lehet a gond? :W

Kicseréltem a routert. - ugyanaz a helyzet.
Leszedtem az összes gépet a hálózatról, csak egy maradt rajta .... ezt is variálta,hogy másik legyen rajta ... ugyanaz.
Wifi jelszót és ssid-t változtattam, rejtetté tettem, hátha valaki rá van akaszkodva, de ugyanaz a helyzet.

Mi a franc baja lehet?

Speedtest-el mérve megvan a 10 mega. A szolgáltató kicserélte az adsl routert,de az is hibátlan volt, csak hogy minket megnyugtassanak. Szerintük is jó a kapcsolat.

Mondjatok valamit! :O

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#27217) #73959936 válasza V.Stryker (#27216) üzenetére


#73959936
törölt tag

Vírus :F

(#27218) V.Stryker válasza #73959936 (#27217) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Jó jó, de hol? mondom lekapcsoltam az összes gépet. Ezzel kezdtem,hogy egyenként lehúztam őket,hogy valamelyik után nem-e lesz gyorsabb. De nem.

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#27219) #73959936 válasza V.Stryker (#27218) üzenetére


#73959936
törölt tag

Lehet az összes hálózatban lévő gép is vírusos nem ?

Esetleg 1 laptop, ami nem volt együtt velük ? :F Arról is meg lehetne próbálni, hátha igazam van ....

[ Szerkesztve ]

(#27220) V.Stryker válasza #73959936 (#27219) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Na, rátettem egy olyan notit, ami szervit noti és nincs rajta a hálón soha.

Router nélkül minden patent, közvetlenül rátéve az adsl routre és pppoe-n bejelentkezve. Ha beiktatom a routert...úgy hogy csak ez az egy gép van vezetékesen a routeren, akkor már előjön a hiba. A gondom az,hogy a másik routerrel is ez van....

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#27221) #73959936 válasza V.Stryker (#27220) üzenetére


#73959936
törölt tag

Ennyi és nem tovább. Tudod h. a routerek a hibásak, valami beállítás, tiltás, portkorlátozás, tűzfal bármi lehet.

Ezekhez nem tudok :(

üdv

(#27222) Habsteve


Habsteve
tag

hi all,

TP-link 841ND v7 gyári fw. Melyikkell fw-el kihozható max a routerből? Otthoni felhasználás lenne, DIGI100, 1 lan kapcsolat meg 3-4 wan.

(#27223) krealon válasza beni18 (#27205) üzenetére


krealon
veterán

"És ha windows server 2003 telepítenék a gépre azzal könnyebben átlehetne hidalni ezt a problémát? :))"

Nem.
Azzal megtenned az elso lepest a hiba megoldasa fele.

De mivel tiznel kevesebb felhasznalorol van szo, Windows Server telepiteset overkill-nek erzem koltseg szempontjabol. Alternativa: Zentyal

(#27224) fahrii


fahrii
őstag

Szeretnék kérni egy kis segítséget. Van egy D-LINK DIR-825 routerem. Albérletben szeretném megosztani az internetet vele, de sajnos több probléma is felmerült. Van hogy sokáig problémamentesen megy minden, aztán gondol egyet és lelassul ilyen 20-30kb/sec sebességűre (újraindítás után megjavul), ezt akár percenként is eljátsza. Alapvetően a sebesség is nagyon változó, van hogy eléri a 25mbit/secet, de van hogy ennek 10%ával se megy. Vagy csak simán "ejti" az adaptert (TP-LINK TL-WN422G), mintha kihúztam volna. Az adapterre gyanakodtam mint hibaforrás, ezért vettem egy újat ami ugyan ezt csinálja (tp-link TL-WN823n). Másik routerrel is próbáltam, illetve tegnap a gépet is újratelepítettem, hiába.

Esetleg van valakinek ötlete rá?

Illetve még van egy olyan kérdésem, hogy tudnám megoldani, hogy a sávszélességleosztásnál legelöl legyek prioritásban?

[ Szerkesztve ]

(#27225) mezis válasza fahrii (#27224) üzenetére


mezis
nagyúr

Tájékozódj az éteri viszonyokról pl egy InSSIDer sw.-el. Ha lehet a router (antennáinak) környezetében is.

mezis

(#27226) Cxgrav válasza V.Stryker (#27220) üzenetére


Cxgrav
senior tag

Mehet egy router reset és configold fel újra, talán ez a legtisztább, mint a találgatások.

fahrii
Ha van a routerben sávszél management menüpont, akkor ott tudod beállítani amit szeretnél.
Routert állítsd másik csatornára, esetleg helyezd át.

[ Szerkesztve ]

Picture me Rollin' by 2pac

(#27227) fahrii válasza mezis (#27225) üzenetére


fahrii
őstag

Megvolt ma ez is. Át is váltottam egy üres csatornára (1es), de nem javult. Borzalmasan lassú, már ha van egyáltalán internet. Telefonnal is leteszteltem, amivel gyorsult valamelyest (32 mbit/sec). Gondolom a géppel lehet gond... De mi? Gépet ujratettem, drivereket frissítettem, itt van az asztalomon 3 db adapter es mindegyik szar.

(#27228) V.Stryker válasza Cxgrav (#27226) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Most betettem egy D-Link Dir-600 -at és most a net jó. Viszont végigtolom a varázslót, kéri,hogy írjak be jelszót, beírom és utána többet rossz név/jelszó hibával nem enged be. Már kétszer reseteltem ezt a szart és ugyanezt csinálja. :W

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#27229) mezis válasza fahrii (#27227) üzenetére


mezis
nagyúr

Biztos, hogy a routerrel és nem magával az internetkapcsolattal, modemmel van baj ? :F

mezis

(#27230) fahrii válasza mezis (#27229) üzenetére


fahrii
őstag

Digiről van szó, másnak nincs problémája a wifivel lakáson belül. Én a szgepre gyanakszom.

[ Szerkesztve ]

(#27231) melan


melan
senior tag

Sziasztok! Lecseréltem a feleségem gépének alaplapján (és prociját) Asus H81M-K alaplapra és G2430-as, tehát 1150-es tokozású procira. Ebbe megy vissza a TP-Link 781nd hálókari, ami eddig teljesen jól szuperált. Namost az a problémám, hogy Bios friss, minden driver fenn és friss, és mégis tetű lassú a net. A jelerősség a korábbivel ellentétben 45-60%-ról 18% körülire esett, és a 30Mbs-es netből 0,89-1Mbs-t mér...
Kipróbáltam másik hálókarival, ugyenez a helyzet, bár az két antennás volt, azzal 85% volt e jelerősség. Win7 64bit van fenn. Azt is próbáltam, hogy egy USB-s Tp-link karit tettem fel, azzal is ezt produkálta. Ugyanott a laptop méri a rendes netet ahogy kell.
Az érdekes, hogy amikor legelőször elraktam a drivert, még 8Mbs körüli volt az érték, majd leesett és azóta ilyeneket mérek. A másik hálókari amikor fennvolt, a win 1Mbs-osnak írta a kapcsolatot, pedig 300Mbs-os volt a kártya...
Egyetlen ötletem van, hogy megfeküdt a pcie vezérlő, vagy a sín. Csak azt nem értem, hogy akkor az usb-s kari miért nem volt jó.

Valakinek ötlete?

(#27232) mezis válasza melan (#27231) üzenetére


mezis
nagyúr

Üdv.!
Gondolom teljesen újrainstalláltad a Win7-et. És akkor még úgy-ahogy de elfogadható volt.
Aztán jöttek a frissítések....
Távolítsd el a hálókártya driverét és vagy hagyd rá a Win-re az megkeresést vagy inkább keresd meg magad a gyár ajánlatát.

(Alaplap drivereit is felraktad ?)

mezis

(#27233) mezis válasza fahrii (#27230) üzenetére


mezis
nagyúr

Más rádiófrekvenciás eszköz nem működik a közelben (egér, billentyűzet, vezeték nélküli fejhallgató,....) ?

mezis

(#27234) fahrii válasza mezis (#27233) üzenetére


fahrii
őstag

Semmi, de mondom az a furcsa telón simán tudok netezni a szobámban wifiről.

(#27235) melan válasza mezis (#27232) üzenetére


melan
senior tag

Üdv!
Természetesen felraktam az alaplap drivereit, az az első mindig... ezzel nincs probléma. A win frissítéseinek kikapcsolása az elsők között szerepel, nem szoktam frissíteni.

Annyit figyeltem meg még, hogy a hálókártya felrakása után, amikor nem ment a dolog, próbátam az alaplapi biosban állítgatni a pcie-vel kapcsolatban (NB acpm stb) amikor elindítottam utána a win7-et, akkor újra kereste a drivert, és atheros-ként azonosította, újra le kellett futtatnom a tp-linkes telepsítőt, hogy jól kezelje. De mivel így sem javult, visszaállítottam mindent alapra.

(a másik dolog, hogy linux alól is bebootoltam, és ott is ugyanazt produkálta...)

[ Szerkesztve ]

(#27236) mezis válasza melan (#27235) üzenetére


mezis
nagyúr

Tedd át másik slot-ba a hálókártyát.

[ Szerkesztve ]

mezis

(#27237) melan válasza mezis (#27236) üzenetére


melan
senior tag

Már mindkettőben járt :K :W

(#27238) AtHoS válasza Gubek-Einste (#27215) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Köszi az infót :R

Ez a router ver: 5.1-es
Sajnos nincs hozzá készült gargoyle FW, mert csak v4-ig jelzik 941ND esetén a támogatottságot :(

Szerk.
Viszont hozott barátom egy v4.21-es 741ND-t is. Ahhoz viszont van gargoyle. Megnézem be lehet-e azt izzítani repeater módra

[ Szerkesztve ]

read-only mode on the forum

(#27239) dauphin válasza AtHoS (#27169) üzenetére


dauphin
aktív tag

Köszönöm. :)

"És különben is: nem létezik akkora probléma, amekkora elől meg ne lehetne futamodni."

(#27240) RootRulez


RootRulez
félisten

Sziasztok!

Próbálnék itthonról hozzákapcsolódni a céges VPN-hez, beállítottam az IP-t, amihez csatlakoznák, felhnév-jelszó megadva, hozzá is csatlakoztam, de nem látom a hálózat gépeit. :(

Mi okozhatja ezt?

Köszi: RR

═════════════════════════════════════════

(#27241) Minike


Minike
csendes tag

Sziasztok!

Remelem tud nekem valaki segiteni.

Eddig szepen elertem a Synology NAS-t kivulrol a synology.me-s cimen. Bekotottek a UPC es ez az Ubee modem van. Sehogy se tudom mukodesre birni a kulso elerest es a Torrent is nagyon lassu. Port forwarding megvolt. tuzfal kikapcsolva routeren. synology.me latja az ipt is. port nyitva van ellenoriztem.

Tegyem az Ubee-t Bridge Mode-ba es vegyek egy routert moge?

Koszi

(#27242) MaCS_70 válasza Minike (#27241) üzenetére


MaCS_70
Topikgazda

Az Ubee bridge módban egy stabil, okos routerrel nem hülyeség, bevásárlás előtt viszont érdemes lenne csinálni némi előzetes próbát.
Nálam a TC-vel bejött, de ki tudja, Nálad mi van beállítva. De egy jó routerrel biztosan nyersz.

MaCS

[ Szerkesztve ]

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#27243) Habsteve


Habsteve
tag

Sziasztok!
Van egy pana p42G30e, DIGI100 és tp-link 841ND routerem. Amikor még gyári fw-el használva működött a serviio, de tegnap felraktam a dd-wrt fw-t és már nem található a mediaserveren belül. Találkozott vki ilyennel? Gondolom a dd-wrt-en belül vmit kell átállítani de nem találtam róla semmit a neten.

(#27244) errorcode06


errorcode06
őstag

Sziasztok!
Most üzemeltem be az UPC-s ubee modememet, mellette pedig van egy TP-Link WDR4300-asom. Valahogy sikerült "összehozni" a kettőt, de most sem az egyik, sem a másik admin felületére nem tudok felmászni.(torrent is lassú) Mit ronthattam el, mit kellene még beállítanom? (a két "gép" ip-je eltérő, 192.168.0.1 (rout) ill 0.10 (modem))

[ Szerkesztve ]

"Well, Blizzard is dead. It is a corpse being puppeteered by Activision and Bobby Kotick" DesignerDave

(#27245) Gubek-Einste válasza errorcode06 (#27244) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Tedd az Ubee-t bridged mode-ba és akkor nem lesz semmi gond.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#27246) errorcode06 válasza Gubek-Einste (#27245) üzenetére


errorcode06
őstag

Ezt be lett állítva még telepítés után, de azóta sem tudok belépni a modembe. Azt írja nem érhető el. Se routeren keresztül, se közvetlenül.

[ Szerkesztve ]

"Well, Blizzard is dead. It is a corpse being puppeteered by Activision and Bobby Kotick" DesignerDave

(#27247) AtHoS válasza errorcode06 (#27246) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Első lépésben dobj fix IP-t arra a hálózati kártyára a gépen, amivel össze van kötve a megfelelő eszköz (Ubee vagy tplink)

read-only mode on the forum

(#27248) errorcode06 válasza AtHoS (#27247) üzenetére


errorcode06
őstag

Most dobtam egyet, de még sajnos így sem akar felmenni. Nem lehet hogy a router-ben kellene valamit bszkodni?

"Well, Blizzard is dead. It is a corpse being puppeteered by Activision and Bobby Kotick" DesignerDave

(#27249) AtHoS válasza errorcode06 (#27248) üzenetére


AtHoS
nagyúr

routert felületét eléred? (csak mert írtad "most sem az egyik, sem a másik admin felületére nem tudok felmászni")

Nálam n16 van tomato szoftverrel, amiben nem mókoltam modem irányába semmit (igaz nem ubee csak sima Cisco EPC3212 modem) de routeren keresztül szépen elérem.

Viszont nálam ugye 100.1 az IP vége a modem esetén.

read-only mode on the forum

(#27250) Intruder2k5 válasza errorcode06 (#27246) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Na itt valami nem kerek! Azt írod, hogy a bridge mód be lett állítva telepítés után, de akkor hogyan lehet az ip címe 192.168.0.1? Ha valóban bridge-ben van, akkor kizárólag a 192.168.100.1 címen éred el! Ha meg működik a 192.168.0.1 cím, akkor nincs bridge-ben, de ez esetben a router lan ip címe nem lehet a 192.168.0.x tartományban!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.