Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#67001) jerry311 válasza BigManus (#66997) üzenetére


jerry311
nagyúr

A win 11 topicban lehet előbb kapsz választ.

(#67002) jerry311 válasza csabyka666 (#67000) üzenetére


jerry311
nagyúr

Pl. a híres kék Cisco RJ45-DB9, ami aztán csatlakozik egy PC soros portjához?
Eddigi tapasztalatom, hogy mindennel működik, amin RJ45 console port van.
Ha a menedzselt eszközön szintén DB9 van (és ezért kell egy DB9-RJ45 konverter) akkor már akadhatnak gondok. 2-3 ilyen RJ45-DB9 átalakítóm volt az évtizedek alatt, valamelyik mindig működött. Lehet is ilyet kapni félig szerelten, hogy aztán bármihez jó legyen. [link]

(#67003) csabyka666 válasza jerry311 (#67002) üzenetére


csabyka666
addikt

Nekem egyelőre olyan kellene, ami RJ45 az eszköz oldalán, és soros port (DB9 ezek szerint) a PC oldalán. Ha jól értelek, erre a verzióra mindegyik ilyen kábel működne?

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#67004) jerry311 válasza csabyka666 (#67003) üzenetére


jerry311
nagyúr

Ja az eddig mindig működött.

(#67005) csabyka666 válasza jerry311 (#67004) üzenetére


csabyka666
addikt

Ilyet tudok csinálni régi egér csatlakozójából meg egy CAT5 kábelből, ha mind a 8 eret használja az egér?

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#67006) Dave567 válasza Patice (#66994) üzenetére


Dave567
addikt

Köszönöm!
8-10 portosok közül van valamilyen ajánlottabb kategória ami tudja a gigabitet? :R

(#67007) jerry311 válasza csabyka666 (#67005) üzenetére


jerry311
nagyúr

Passz, fogalmam sincs, hogy egy őskori soros egér hány eret használt.
CAT5-ből lehet konzol kábelt készíteni, én is készítettem. :DDD

(#67008) csabyka666 válasza jerry311 (#67007) üzenetére


csabyka666
addikt

Ez ma ki fog derülni. :B

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#67009) MasterMark válasza csabyka666 (#67003) üzenetére


MasterMark
titán

Rollover a hivatalos neve és igen az szabványos.

Switch Tax

(#67010) petymeg válasza Borisz76 (#66992) üzenetére


petymeg
addikt

Köszi!

Több eszközzel is próbáltam, pl. Galaxy Tab S6 és egy Galaxy S23 Ultra a router mellett 400 felett tud. 6 méterrel odébb egy 10-es válaszfal mögött már csak 100 körül... meg eléggé ingadozik is. Van hogy elkezdi 30-ról felmegy 100-ig, majd vissza. Vagy épp 100 ról, lemegy 30 aztán megint vissza. Ez normális?

Mocskos idők, szeretned kéne, A jövő itt van és sose lesz vége! Mocskos idők a sarokba bújva! A jövő itt van, kezdjük újra!

(#67011) DonDennis válasza Borisz76 (#66999) üzenetére


DonDennis
senior tag

De ha kihúzom a táp csatlakozóját a felső mesh modulnak, elszámolok :D 5-ig és vissza dugom akkor utánna megint 1-1,5 napig 0-24 ben 800at mérek fent is. Most is megcsináltam is most is ez történik, tehát fura lenne hogy a kábel mondaná azt 28 óra után, hogy most már elég.

"Why would I sit down? I'm always on my feet." - Dominick Cruz / "I can't read, can't write, can't do math... but I can compete" - Julian Edelman

(#67012) jerry311 válasza DonDennis (#67011) üzenetére


jerry311
nagyúr

memory leak szaga van.

(#67013) DonDennis válasza jerry311 (#67012) üzenetére


DonDennis
senior tag

Erről tudsz írni esetleg picit részletesebben? Vagy mit lehet ezzel kezdeni? Van rá megoldás? Lehet valahogy tesztelni? Ez adott termék hiba, tehát küldjem be? 2023.11.16. rendelés a router.

"Why would I sit down? I'm always on my feet." - Dominick Cruz / "I can't read, can't write, can't do math... but I can compete" - Julian Edelman

(#67014) jerry311 válasza DonDennis (#67013) üzenetére


jerry311
nagyúr

Memory leak, amikor valamelyik folyamat nem szabadítja fel a memóriát amikor már nem kell, mindeközben amikor valamiheez memóriára van szüksége, akkor újabb területet foglal be. Ennek eredménye, hogy egy idő után nem lesz elég RAM, a dolgok lelassulnak vagy megállnak, aztán vagy újraindul magától vagy a felhasználó újraindítja.
Lehet még memória töredezettség is, ez hasonló a HDD töredezettséghez, szintén lassít dolgokat.
Ha van hozzá szoftver frissítés, akkor hajrá.

A fentiekhez annyit, hogy ez csak megérzés, hiszen egy percet sem töltöttem hibakereséssel a kérdéses eszközökön.

(#67015) Essejó válasza DonDennis (#67011) üzenetére


Essejó
veterán

Indítsd újra 24 óránként. Fapados módszer: programozható konnektor. 01:25-kor elveszi az áramot, és 01:26-kor vissza adja.

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#67016) Zaji


Zaji
őstag

Sziasztok,

A következő konfigurációhoz kérném a segítségeteket:
Van egy kábelmodem (Vidanet Arris CM3200) innen megy egy TP-Link switch-be tovább. Ipconfig-ban alapértelmezett átjáró: 94.248.214.128. Milyen tartományban adhatok ebben az esetben IP címet egy NAS-nak vagy kamera rögzítenek? Hogyan tudok portot nyitni?
Válaszokat előre köszönöm.

(#67017) snyper990 válasza Zaji (#67016) üzenetére


snyper990
őstag

A LAN IP-tartományából adj statikus címet, lehetőleg DHCP-tartományon kívülről.
Az általad írt IP-cím WAN cím.
Porttovábbítási szabályt a kábelmodem admin felületén fogsz tudni beállítani

[ Szerkesztve ]

(#67018) csabyka666


csabyka666
addikt

@ jerry311, @MasterMark: Köszönöm a hozzászólásokat! Végül nem egeret szedtem szét, mert találtam egy kábelt, aminek az egyik fele RS232 - az ereket a netes bekötés alapján elrendeztem, nyomtam rá egy RJ45-öst, és be tudtam lépni konzol porton keresztül a switch-be. Legalább már van egy ilyen kábelem is. :R

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#67019) Patice válasza Zaji (#67016) üzenetére


Patice
nagyúr

Ha a szolgáltatói eszköz nem tud router funkciót, azaz tényleg csak modem, akkor neked kellene egy saját routert mögé rakni és azután kötni a switchet.
Jelenleg nem oszt semmi IP címet nálad.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#67020) Essejó válasza Patice (#67019) üzenetére


Essejó
veterán

Azért ilyennel legutóbb még a 386/128 kbps os adsl modemnél találkoztam. Akkor kellett a routerrel klónozni a PC hálókártya Mac adressét.
A szolgáltatói végpontokat a többség itt modemnek vagy routernek aposztrofálja.

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#67021) snyper990 válasza Essejó (#67020) üzenetére


snyper990
őstag

Hmm... most rákerestem a típusra, és tényleg nagyon úgy néz ki, hogy ez csak egy modem, egy darab Ethernet porttal... Én sem láttam ilyet manapság

Zaji: Ahogy Patice fórumtárs írja: kelleni fog egy router.

(#67022) Zaji


Zaji
őstag

Amit nem értek, hogy értem eddig el a kamera rögzítőjét?
Lett egy áramszünet és azóta nem megy.

(#67023) zsiga68 válasza Zaji (#67022) üzenetére


zsiga68
senior tag

Amit nem értünk:Eddig egyáltalán hogy hogy működött bármi ezzel az összeállítással?
A switch helyett egy ROUERT-kell bekötni!

(#67024) Zaji válasza zsiga68 (#67023) üzenetére


Zaji
őstag

Amit nem értünk :Eddig egyáltalán hogy hogy működött bármi ezzel az összeállítással?
Ha Ti nem értitek, akkor én főleg nem értem. :)

A switch helyett egy ROUERT-kell bekötni!
Ezt megértettem. :)

Köszönöm mindenkinek a segítséget.

(#67025) draco31


draco31
veterán

Hello!
Ma állítottam be az új routerem, Xiaomi AX3200.
A két sáv különvéve, mert pár cuccos nem szereti, ha mixelve van.
Egy Mi Router 3-ast váltott egyébként.
Egy kérdésem van csak, a Mhz-t jobb fixre állítani, vagy maradjon automata?
2.4-en van ugyan 20-40Mhz, 5-nél pedig 20-40-60.
Csatornákat azt belőttem középre, mert szerencsére ebből a szempontból jó vagyok, falu, kertes házak, és nincs a közelemben semmi más WiFi.
Van 1 laptop, 1 Xbox, 1 Nintendo, 2-3 telefon, 2 okos tv, ezek amik úgy stabilak, meg ha vendég van akkor pár plusz teló.

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#67026) zsiga68 válasza draco31 (#67025) üzenetére


zsiga68
senior tag

Ha nincs más zavaró wifi akkor a 2.4-et tedd 40-re, az 5GHz-et is megemelheted.

(#67027) draco31 válasza zsiga68 (#67026) üzenetére


draco31
veterán

Rendben.
Nagyon ritkán van a szomszédban egy vodás kis hordozható hotspot, az nem sok vizet zavarhat nekem szerintem.

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#67028) mokus1 válasza snyper990 (#66996) üzenetére


mokus1
addikt

Sajnos ez nem jött be, ha így van össze dugva a routert sehogy sem tudom konfigurálni. Csináltam egy resetet a HGW-n mert láttam, hogy a nvr static ip-t kapott. Jelenleg nem találom a hálózaton és sajnos a HDD probléma sem oldodott meg, valamiért amit totalcommanderen másoltam a HDD-re azt nem látja a TV pedig frissítettem és töröltem majd újra hozzáadtam.

(#67029) Essejó válasza snyper990 (#66996) üzenetére


Essejó
veterán

Ha az AX-en kikapcsolja a DHCP-t, akkor azt épp AP módba állítja, és nem Routerbe.

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#67030) Essejó válasza mokus1 (#67028) üzenetére


Essejó
veterán

Ha az AX-en kikapcsolod a DHCP-t, akkor AP módba állítod, az az semmit nem kell rajta konfigurálnod (nem is lehet) mindent a HGW intéz. Ha az NVR Static (fix) IP-t kap az jó, mert úgy eléred kintről is míg ha Dinamikust (változó), úgy meg nem.

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#67031) #86064384


#86064384
törölt tag

Üdvözlök mindenkit! Új vagyok itt egy kis segítséget szeretnék, lenne egy mikrohullámú internetem és az pingidő mindig rossz, van mikor megemelkedik van mikor lentebb van. A szolgáltatót is megkérdeztem hogy minden rendben lenne az pinggel, meg az internettel? Azt válaszolták hogy természetesen igen.. 5-20 között mozog de nálam már nem annyin mozog... Egy tplink routerem van, de ha magába kötöm be a gépbe router nélkül akkor viszont más a helyzet, NINCS modem, hanem POE adapterről jön az internet, és így megyen bele az routerben, aztán onnan ki ethernet kábellal a gépben... de magában a POE adaptert bekötöm gyorsabb az internet és a pingidő is jóval jobb! Ezek szerint az router csinálja ezt vagy mi lehet a baja? Választ előre is köszönöm :)

(#67032) mezis válasza #86064384 (#67031) üzenetére


mezis
nagyúr

Üdv.! A "POE adapter" router üzemmódban van?

mezis

(#67033) MaCS_70 válasza #86064384 (#67031) üzenetére


MaCS_70
Topikgazda

Nem igazán értem a felállást. A PoE-adapter a tápellátásért felel, az adatforgalomba elvbennem szól bele -- kivéve, ha hibás, és akkor lassíthat vagy teljesen megfoghatja a biteket.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#67034) snyper990 válasza mokus1 (#67028) üzenetére


snyper990
őstag

Ha router módra állítod, akkor amíg nem állítasz neki egy, a HGW alhálózatába tartozó statikus IP-t, csak úgy tudsz belépni az admin felületére, ha közvetlenül kapcsolódsz hozzá géppel. (Vagy ha kideríted az éppen aktuális IP-címét, amit a HGW-től kapott, akkor elvileg azon keresztül is. De úgyis statikus IP-t kell neki adni, így biztosabb)
Állítsd vissza gyári beállításokra, csatlakozz hozzá közvetlenül számítógéppel, konfiguráld router módban, adj neki egy, a HGW alhálózatába tartozó, de annak DHCP-tartományán kívüli statikus IP-t, majd tiltsd le az ő DHCP-szerverét. Utána kösd össze a HGW-vel az egyik LAN-portján. Ezek után elvileg a helyi hálózaton keresztül is be tudsz majd lépni az admin felületére, és meglesz a hiányzó menüpont is. (Ugyanazt a statikus IP-t beállíthatod neki a HGW-n is, de elvileg így is mindig ugyanazt az IP-t fogja kérni a HGW-től)

#67029 Essejó: Így van, de így nem a dedikált AP módjába kerül, amiben nem látszik az a menüpont, ami neki kellene.
És de, attól még, hogy egy (viszonylag új) routert a dedikált AP módjába állítasz, attól még sokmindent lehet rajta konfigurálni.
„mindent a HGW intéz” - Kezdjük azzal, hogy pl. az AP wifi-beállításait sem.

[ Szerkesztve ]

(#67035) Rabbitf_24


Rabbitf_24
őstag

Sziasztok,

milyen MESH rendszert ajánlanátok a következő felálláshoz:
- házban 8 eszköz csatlakozna wireless vagy 4 kábelen 4 wireless.
- melléképületben 5 eszköz csatlakozhat, 3 kábelen, 2 wireless.
- ház és melléképület között 8m van.
- külső tápról vinyókat tervezek rá rakni az egyik routerre hogy a belső hálózat lássa a tartalmukat (mesék😀).

Árat nem írok, javaslatok alapján majd kiderül hogy belevágok vagy sem.

Köszönöm!

(#67036) jerry311 válasza Rabbitf_24 (#67035) üzenetére


jerry311
nagyúr

Mekkora alapterület? Milyen falak?

13 eszközre kb. bármelyik mesh a Milyen routert? összefoglalóból, amin van SMB és megfelel a net sebességednek.

És ez inkább abba a topicba tartozik.

(#67037) Rabbitf_24 válasza jerry311 (#67036) üzenetére


Rabbitf_24
őstag

100nm hasznos a családi ház, 30tégla, 10 szigetelés. 35 a mellékhelység, ugyanolyan paraméterekkel.

köszönöm, elolvasom azt az összefoglalót.

(#67038) Borisz76 válasza Rabbitf_24 (#67037) üzenetére


Borisz76
veterán

Kb mint nálam....

- 95 nm hasznos tér
- Kádár kocka
- B30-s falazat
- Szigetelésem még nincs sajnos....tervben van 15 cm.

Nálam az épület közepén - ami egy nagyobb előszoba - van a mennyezetre szerelve egy AP ( TP-Link EAP660 HD )
Ez lefedi a házat 2.4 és 5 GHz-s sávon is.
A melléképület ( Beton alapon vályog falazat. ) a ház mögött van , kb 4 méter a távolság köztük.
Itt már inkább a 2.4 GHz dominál és az 5 GHz alig fogható.
Bár magában az épületben a 2.4 GHz-es sáv is gyengén fogható.

Tervezek a melléképületbe egy másik TP-Link egységet is, hogy az OMADA rendszer segítségével " Egy nagy hálózat " legyen....azaz tudja a roaming funkciót.
Ezáltal telefonnal a kézben , séta közben nem veszed észre ha előbb a házból kapod a wifi-t ...aztán ahogy hátraérsz már a melléképületi AP-tól kapod a jelet. Pont ez a lényege, hogy észrevétlenül vált az AP-k között.

Másik :
Kábelt érdemes használni minden AP-hoz !
[Árukeresőn is ott a véleményem róla :D ]

Ez az eszköz simán megbirkózik az általad felsorolt dolgokkal.
Mivel étterembe, repülőtérre és sok-sok kliens egyidejű kiszolgálására tervezték.....

[ Szerkesztve ]

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#67039) Essejó válasza Borisz76 (#67038) üzenetére


Essejó
veterán

POE injektorral nem megoldható a tápja?

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#67040) Borisz76 válasza Essejó (#67039) üzenetére


Borisz76
veterán

Megoldható...csak még nem vettem.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#67041) AndrewTdi


AndrewTdi
addikt

Sziasztok!
Leendő otthon hálózatát szeretném kialakítani.
Adott az emelet, ahol 4 szobába szeretnék kábelen netet. Adott a földszinten többek között a nappali, illetve az előszoba.
Vodafone 500-as net lesz, Asus AX53U routerrel.

A kiépítés:
Az előszobába jönne be a voda koax közvetlenül az oszlopról, ahol kapna egy koax osztót 2 tévére és 1 netre ( a netre fókuszálnék most). Ide az előszobába jön be az emeleti 4 szoba LAN kábele (4db), illetve a nappaliból 2db LAN kábel.

Az elgondolás:
Tehát voda net koaxa az elosztó után bemegy az előszobából a nappaliban lévő voda routerbe, ami csak modemként funkcionálna. A voda modemből a voda modem mellett lévő Asus routerbe menne 1db LAN kábel, így az Asus router mekapta a netet. Innen a routerből lenne 1 LAN kábel a nappaliban lévő számítógépbe, 1 másik LAN kábel a nappaliban lévő tévébe, illetve menne 1 LAN kábel még vissza az előszobában lévő switchbe, mert ebbe a switchbe dugnám az emeleti LAN kábeleket (4db).
A fent nevezett Asus AX53U routernek 1db Wan, illetve 3 db LAN csatlakozója van.

Kérdés:
A voda routerből (ami modem módban futna) jövő net LAN kábelt ha a Wan portba dugom, tudja e osztani a maradék 3 LAN porton a netet illetve wifin is?
Mert akárhogy számolom, 4 LAN kábelt kellene a Routerbe dugnom, de csak 3 LAN portja van (és 1 Wan).
:R

(#67042) Gubek-Einste válasza AndrewTdi (#67041) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A voda routerből (ami modem módban futna) jövő net LAN kábelt ha a Wan portba dugom, tudja e osztani a maradék 3 LAN porton a netet illetve wifin is?
Igen, pont ez a fő tevékenysége egy wifi router-nek.

Mert akárhogy számolom, 4 LAN kábelt kellene a Routerbe dugnom, de csak 3 LAN portja van (és 1 Wan).
Kapna az Asus egy kábelt a szolgáltatói eszközből ami a WAN portba meg és hármat ami a LAN portokba így az összes vezetékes port foglalt lesz.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#67043) AndrewTdi válasza Gubek-Einste (#67042) üzenetére


AndrewTdi
addikt

Így teljesen tiszta. köszönöm :R

(#67044) qqcqqc válasza AndrewTdi (#67041) üzenetére


qqcqqc
őstag

Kérlek pontosíts:
"A voda modemből a voda modem mellett lévő Asus routerbe menne 1db LAN kábel, így az Asus router mekapta a netet."
Tehát a voda eszköze nem routerként funkcionál.
"A voda routerből (ami modem módban futna) jövő net LAN kábelt ha a Wan portba dugom, tudja e osztani a maradék 3 LAN porton a netet illetve wifin is?
Mert akárhogy számolom, 4 LAN kábelt kellene a Routerbe dugnom, de csak 3 LAN portja van (és 1 Wan)."

Akkor most mégis routerként használnád a voda eszközét? Abba is dugnál LAN kábelt és használnád a wifi részét?

(#67045) AndrewTdi válasza qqcqqc (#67044) üzenetére


AndrewTdi
addikt

Szia!
Mar értem mi szorul pontositasra.a Vodafone routerbol (ami modemkent funkcionalna) jövő Net LAN kábelt az Asus Wanportba dugom akkor az Asus tudja e osztani a maradék 3 Lan porton illetve wifin a netet.
Valóban így lett volna teljesen pontos a kérdés. :R
(És igen, a Vodafone csak modemkent funkcionalna)

(#67046) MaCS_70 válasza AndrewTdi (#67045) üzenetére


MaCS_70
Topikgazda

Igen, ez a lényeg:

A Vodafone eszköze kizárólag a netre csatlakozást végzi, ha bridge üzemmódba van állítva. Ezt az ügyfélszolgálaton esetleg szájbarágósan el kell magyarázni, hogy legyen az eszközük bridge módban modemmé lefokozva.

Ha a belőle a LAN ponrtján kijövő kábelt a router WAN portjába dugod, akkor a routered fogja létrehozni a saját hálózatodat (aka LAN), osztja a címeket. A router házán belül integrált switch és wifiadapter pedig ennek a belső hálózatnak a fizikai szétosztását végzi, tehát a routerként tisztelt kombi eszköz megcsinál mindent, a LAN-portjain és a wifijén a belső hálózatot szolgálja ki.

MaCS

A kérdés oka talán a LAN-kábel lehetett. A modem és a router közti kábel (esetedben és jellemzően UTP) ugyanis konkrétan nem LAN-, hanem még WAN-kábel.

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#67047) nFlex


nFlex
tag

Üdv.
A következő lenne a gondom.
Az internetem egy 5g+ SIM Drei internet nem NATolt. Lakáson kívülről élérem a Házi szerverem. A Szolgáltó egy ZTE Wifis routert adott. Nekem van itthon egy TPlink Ax55 routerem. Ezt szeretném használni. Ehhez vagyok szokva. Ilyenkor mit kell állítanom a két routeren? Egyértelmű osszekotom őket. Első routert Bridge Modeba kapcsolom? A Tplinken kell valamit állítani hogy ő ossza ki az Ip címeket ? Köszönöm

(#67048) MaCS_70 válasza nFlex (#67047) üzenetére


MaCS_70
Topikgazda

Igen, az 5G-s egységet kell bridge-be állíta(t)ni, a LAN-portján kijövő kábel mehet a saját routered WAN-portjába, és innentől pont ugyanolyan a helyzet, mintha sima (pl. ADSL) kapcsolatod lenne. A saját router routerként működik, címet-portot fordít, címet oszt, stb.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#67049) wopi


wopi
aktív tag

Sziasztok!

Telekomos kábelnetem van egy Sagemcom 3896 modem/routerrel. Ebben nem találtam arra opciót, hogy VPN-t hozzak létre az itthoni hálózatomon. Szeretném, hogy ha távol vagyok, akkor is be tudjak csatlakozni az itthoni hálózatba.

Van egy Raspberry-m, ami vezetékkel csatlakozik a routerhez, és 24/7-ben megy. Be tudom fogni őt VPN szerverként?

Köszönöm a segítséget,
Peti

(#67050) MasterMark válasza wopi (#67049) üzenetére


MasterMark
titán

Igen, Wireguard jó is ilyesmire.

Switch Tax

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.