Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1001) air válasza Rickenstein (#1000) üzenetére


air
nagyúr

Kösz, de ezen már rég túl vagyok. A Messenger hibakeresője nem talál semmi hibát. Mindent kipipál. A kapcsolatoknál az összes kapcsolódási teszt lefut, és azt mondja, hogy kapcsolódhatok a szolgáltatáshoz, de közben mégsem kapcsolódik, hanem hibaüzivel megáll.
8.1-es Live Messenger egyébként.

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#1002) cOxeR


cOxeR
Ármester

Sziasztok!
Nekem olyan hálózatos kérdésem lenne, hogy adott egy játék (counter-stikre, steames, eredeti) indítok dedicated szervert, meg is van az ip/port, helyi hálózatban csatlakoztatott gép, kapásból meg is találja, de kívülről nem látni. A routerben meg kell adni ezt a portot (27015), hogy kívülről lehessen látni, vagy mit kell tenni, hogy ez elérhető legyen? Köszönet előre is!

(#1003) Noxy válasza cOxeR (#1002) üzenetére


Noxy
veterán

Úgy ahogy mondod. Fowandigolni kell a portot, a servrer gép IP címére.

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#1004) cOxeR válasza Noxy (#1003) üzenetére


cOxeR
Ármester

Merre kell ezt beállítani, illetve hogyan? Bemegyek a router beállításokba, és ott merre? D-link routerről lenne szó.
itt :F
Firewall Rules
Firewall Rules can be used to allow or deny traffic from passing through the DI-604.
vagy itt:
Filter
Filters are used to allow or deny LAN users from accessing the Internet.

Illetve milyen ip-t kell megadni? Esetleg egy print screen-el valaki segíthetne, hogyan kell megadni.

Köszönöm!

(#1005) esgabors válasza shev7 (#991) üzenetére


esgabors
csendes tag

ajna most sincs még netem a laptopon, egy megoldással sikerült behoznom az explorert, és a skypot, tehát e két dolog működik, egy Jana nevű progi segítségével.

Már az összes IP variációt kiprobáltam amit elolvastam a neten, sztem a fő problémám az hogy a Wireles kártya internet megosztása bepipálása után a következő üzenetet dobja ki:

Hiba történt az internet megosztása közben
Az internet kapcsolat megosztása nem engedélyezhető.
Már van olyan helyi kapcsolat konfigurálva az IP címmel amely az automatikus IP címzéshez szükséges.

A routeren DHCP-n van a címkiosztás. A wireless kártyán automatikus, és a pci os lankártyán is automatikus. Ha mindenkinek fix IP-t adok akkor is ez az üzenet jelenik meg.

A másik gond, hogy csak az asztali gép látja a laptopot, forditva nem, tehát az asztalirol tudok másolni laptop felé.A hlózatvarázslót kb 50x lefuttatam. Nem lehet hogy az XP2 ami az asztalin van telepitve ez okozza a galibát, mert ez egy Blade féle verzio? A haveromnak is ez van fenn, és mikor a 3 gép össze volt kötve, mindketten csak a laptopot láttuk, a laptop senkit, a két asztali sem látta egymást!

Mi lehet a bajom?

(#1006) Noxy válasza cOxeR (#1004) üzenetére


Noxy
veterán

Itt [link] a routert kiválaszt, a következő oldalon a klik a Counter Strike gamera. Nem tom melyik D-Link routered van, de lehet hogy DMZ-be kell rakni a servrer gép IP címét.
Start/ futtatás -> cmd / ipconfig és ott lessz a gép IP címe.

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#1007) cimopata


cimopata
csendes tag

Üdvözletem
Vettem egy Edimax BR-6204Wg routert hogy megosszam az internetet. Ugyan magyar nyelvű utasítást adtak hozzá de eléggé vázlatos 3 lépésben írják le hogy hogyan kell ezeket beállítani. Nos van tobb beállítási mód én az un.PPPoE xDSL beállítást, valamint a Kábeles Modem beállítást próbáltam.Egyik sem sikerült.
A ''kábeles modem'' megnevezésű beállításnál mindösszesen annyit kell tenni hogy beállítjuk az időzónát, (''Host Namet'' ide nem tudom mit kell írni de az van odaírva hogy nem is fontos), MAC címet ezt talán jól írtam be.
A PPPoE xDSL-él szintén az időt, valami ISP nevet meg kódnak valami Szervíz nevet kell beírni. Állítólag ennyi, én csak a kábeles modem beállítást használtam mert az ''szimpatikusabb'' lényeg ami lényeg a beállítások végén a router egy gyors ujraindítása után mennie kéne az internetnek de nem megy.
Pedig ha gépem UTP kábelét simán a modembe dugom megy a net.
Nem tudom mi lehet a gond.
Van esetleg valakinek ötlete vagy ilyen fajta routere??

(#1008) cOxeR válasza Noxy (#1006) üzenetére


cOxeR
Ármester

Az ip cím megvan, meg a port is amin látni kellene, csak nem tudtam, hogy hova kell megadni, mert van több lehetőség, és nem tudom melyik az ami nekem kell. Van ilyen, hogy filter, meg van DMZ is. Ha jól értelmezem, az utóbbi az ami nekem kell:
DMZ(Demilitarized Zone) is used to allow a single computer on the LAN to be exposed to the Internet. Próbálkozom. :B

[Szerkesztve]

(#1009) rdi válasza air (#1001) üzenetére


rdi
veterán

valahol egyszer olvastam, hogy az sp2 tűzfala nem engedte ki a messengert ....

Fej! Tor! Potroh!

(#1010) user12 válasza cimopata (#1007) üzenetére


user12
őstag

ADSL-nél PPPoE (username-be beírod a felhasználónevet, amivel kapcsolódsz, password-be a jelszót a többivel még véletlenül se foglalkozzál), kábelnetnél Cable (plusz ajánlott rányomni a Clone MAC gombra) a host name tényleg nem fontos. xDSL-lel meg ne foglalkozzál. Egyébként bővebb kézikönyv a router CD-jén vagy a webhelyen.

Rendszergazda vagyok....ha röhögni lát, mentsen

(#1011) cOxeR válasza cOxeR (#1008) üzenetére


cOxeR
Ármester

DMZ-ben Ip megadással oldódott meg a problémám. Hiába adtam meg a kívánt ip-hez tartozó portot, úgy nem működött. Evvan. Míg a szerver üzemel addíg benne hagyom, amúgy meg kikapcsolom.

(#1012) Krissz1984 válasza Rickenstein (#999) üzenetére


Krissz1984
csendes tag

Köszönöm! :R
Intenzíven próbálkozom! :DDD

(#1013) Krissz1984 válasza Rickenstein (#999) üzenetére


Krissz1984
csendes tag

Van egy kis problémám!

Az én routerem csak ezt a szolgáltatót fogadja el http://www.dyndns.com. de itt nem vágom h hogy kell beállítani a DDNS-t. annyira sajna nem vágom az angolt. :( Tudnátok segíteni? Köszi!

(#1014) wwenigma


wwenigma
Jómunkásember

Sziasztok!

Egy kérdés nekem is lenne.

Adott egy hálózat, 100Mbites switch és 2 gép. (PIII-650 , X2-3600+, mindkettő 100Mbiten) Mennyi az elvárt sebesség a 2 gép között? Winchester elméletileg nem zavarhat be, kellőképpen gyorsak. Jelenleg 7500-8500Kbyte/sec az átvitel, de sztem ez kevéske... ~70Mbit ?

Thnx!

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#1015) rdi válasza Krissz1984 (#1013) üzenetére


rdi
veterán

van magyar dyndns oldal is, keress tovább

Fej! Tor! Potroh!

(#1016) Krissz1984 válasza rdi (#1015) üzenetére


Krissz1984
csendes tag

De az én routerem csak azt az 1 oldalt fogadja el! Hülye én sem vok, egyértlemű h a magyart választottam volna!

(#1017) shev7 válasza Krissz1984 (#1016) üzenetére


shev7
veterán

hol akadtal el? a create account linket gondolom megtalaltad, onnan meg azert eleg egyertelmu.

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#1018) air válasza wwenigma (#1014) üzenetére


air
nagyúr

Kábel minőségétől is függhet, de sokkal többet nem fogsz tudni elérni. Nem olyan rossz az a sebesség. A 100Mbit csak a szabvány elméleti maximális sebessége, gyakorlatban soha nem fogsz annyit kapni.

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#1019) Reinhardt


Reinhardt
őstag

Van itt nálam 2db 8Mbit-es ADSL előfizetésem (az egyik még nem aktív) és van két routerem is. Meg lehet oldani, hogy egy gépen mindkettő menjen? Összeadódik a sávszélesség? :F

--------------------------------

Igen, igen valóban nincs rá szükségem, meg valszeg nem is fogom tudni kihasználni, csak egy félreértés miatt 2 hónapig párhuzamosan megy majd a kettő :W , két külön vonalon. Csak érdekelne a dolog.

[Szerkesztve]

(#1020) Noxy válasza Reinhardt (#1019) üzenetére


Noxy
veterán

Nem. Csak dual wan-os routerral lehet összeadni.

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#1021) Reinhardt válasza Noxy (#1020) üzenetére


Reinhardt
őstag

2 hónapért olyantot nem veszünk.
Köszi :)

(#1022) Pavlo


Pavlo
aktív tag

Van egy kis problémám...

Adott egy aztali gép ADSL-internettel, egy laptop, és 2 Bluetooth adapter. Sikeresen megosztottam a netet a Bluetooth-on keresztül, de valami nem OK-s. A laptopon bejön a Google meg egy két egyszerűbb oldal, de más nem. Mi a probléma?

Várom válaszotokat.

(#1023) air válasza Pavlo (#1022) üzenetére


air
nagyúr

Hello!
Én is hasonló cipőben járok. Szerintem az XP ICS-e nem teljesen jól működik. Van akinél jól megy, van akinél nem. Ötletként azt tudom tanácsolni, amit én is csináltam, tegyél fel az asztali gépre egy ingyenes proxyt. Add meg a portokat, a notebookon állítsd be az asztali gépet proxy szervernek, és menni fog.
Ingyenes proxyk pl. a freeproxy vagy a Jana. Ez utóbbihoz itt még egy leírást is találsz: [link]
Sok sikert!

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#1024) Pavlo válasza air (#1023) üzenetére


Pavlo
aktív tag

Köszi a linket, mindjárt meg is sasolom. Amúgy most meg gondolt egyet, és működik. :F Remélem így is marad. :DDD

Köszi még 1× is! :R

(#1025) wwenigma válasza air (#1018) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Köszi! Eszközöltem némi változást switchen, közelebb raktam a 2 gépet és nem a dedikált voip csatiba dugtam. :) Stabil 8500-9000Kbyte.

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#1026) meone válasza shev7 (#965) üzenetére


meone
tag

Köszi szépen mindent . :)

Elnézést kérek mindenkitől a helyes írásom ért :)

(#1027) mynames


mynames
senior tag

Sziasztok!

2 gépet szeretnék összekötni egy cross kábellel, csak addig amig áthajtok 30GB- nyi cuccot. 2 napja sz*rakodok, de semmi. Próbáltam már a TCP/IP -t automatikusan és kézzel is de semmi.
Hálozat varázsló se sokat segített.
Az már leesett, hogy az ip cimek nem lehetnek ua-, de mi a helyzet az átjáróval?

Help me sy!

üdv: mynames

(#1028) air válasza mynames (#1027) üzenetére


air
nagyúr

két különböző ip azonos hálózatból, átjáró nem kell. és a kábel is lehet sima, egyenes patch kábel, nem kell hogy crossover legyen.
pl. gép1: IP: 10.0.0.1 maszk: 255.0.0.0
gép2: IP: 10.0.0.2 maszk 255.0.0.0
semmi egyéb trükk. ha a kábel jó, működnie kell. ha nem működik akkor rossz a kábel.

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#1029) mynames válasza air (#1028) üzenetére


mynames
senior tag

:R

már próbálom is!

(#1030) shev7 válasza air (#1028) üzenetére


shev7
veterán

pedig ha nem gigabites kartya, akkor kozvetlen kapcsolathoz cross kabel kell...

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#1031) Newyorker


Newyorker
addikt

Üdv mindenkinek!

Nekem van egy Invitel ADSL-em!

Az lenne a kérdésem, hogy jelenleg 1 gépem van és ezen van a net is, de az apámék vettek maguknak is egy masinát és azt szeretném, hogy ott is legyen net, persze úgy hogy ezt a kapcsolatot megosszuk, szval nem szeretnénk egy újra előfizetni!

Kérdésem, hogy milyen hardvert vegyek hozzá, márka, típus, stb., valamint mit kell majd beállítanom!
Remélem nem bonyolult :)

Előre is köszönöm e segítőknek!

★ 🎮 ★ PS4 PSN ID.: HUN_Zoocsemege ---> ONLINE BFV

(#1032) QZI


QZI
csendes tag

Üdv Mindenkinek!

A segítségeteket szeretném kérni.
A helyzet a következő:
Adott két gép az egyik UPC internetkapcsolattal. Ezt a kacsolatot szeretném megosztani.
A bonyodalmak ott kezdődnek, hogy a két gép egymástól 370-375m re van, két 5 emeletes házban, annak is a földszintjén. A tetöről optikai rálátás van a másikra(elvileg, de ezt még le kell ellenőriznem)
Kérdéseim a következők:
Milyen eszközökre van szükségem, hogy meg tudjam osztani a netet?
Router az ok, de gondolom kell(enek) valami komolyabb antenna(k) is.
A tetőre szerelt atennától hogyan tudom levinni a jelet (milyen kábellel) a szg-hez?
Tető földszint távolság kb 20-22m
Az internet kapcsolat 6Mbit/sec mi kell ahhoz, hogy ez a sávszél nálam is elérhető és atombiztos legyen?
Előre is köszi a válaszokat, ha esetleg volt már ilyen kérdés bocs, négy órája olvasok és kezdek elfáradni.



Üdv QZI

(#1033) BR72


BR72
csendes tag

Sziasztok!

Szeretnék segítséget kérni, hátha volt már valakinek ilyen problémája:

Volt a haverral egy T-online ADSL-es netmegosztásunk, nála is, nálam is egy SMC WiFi-s ruoter. Az övé az ADSL modemhez kapcsolódott, az enyém meg az ő routeréhez vezeték nélkül ''switchként''. A gépeken (XP prof SP2) beállítotuk az IP-t meg az átjárókat és ment a net mindkettőnknél.

Februártól náluk lecserélték a T-online-os ADSL-t Kábeles netre (nem Chello, egy helyi kábelszolgáltató). Az új modemet csatlakoztattuk a routerhez, varázslóval beálítottuk PPPoE xDSL helyett a Cable Modem-et, de mást nem változtattunk.

Nála most is minden ok, megy a net utp-n is WiFin is, de nálam nem működik! A routerek ''látják'' egymást, de nekem mégsincs net elérésem!

Van valakinek valami ötlete, hogy mi lehet a baj? Olvastam a fórumon valami MAC klónozásról lehet, hogy az én routeremen is ezt kellene csinálni?

Köszi mindenkinek a segítségét!

AZTAAAAAAAAA!

(#1034) mynames válasza air (#1028) üzenetére


mynames
senior tag

Szia!

Működött a dolog, azokkal a beálításokkal ahogy írtad. Amit csak nem értettem, hogy a gép2-nek fogalma sem volt a gép1-ről :F , semmit nem látott belőle.
De a kívánt eredményt így is elértem. thx :R

Most viszont ismét belefutottam egy problémába. Gép2 lenne a netező gép. Mindent úgy csináltam mint amikor a gép1-re raktam fel 1 hónapja a netet, és mégsem megy.

Létezhet-e, hogy gép1-nek alaplapi int. hk-ja van, és gép2-nek pci-os, és ez utóbbi okoz problémát? (végignéztem a device man-ben, is de minden ok.)

Valakinek vmi javaslat? Akárcsak arra, hogy hogyan kezdjem újra...

Köszönöm előre is mindenkinek.

Üdv:mynames
Csak annyit, hogy minden gépen kívüli cucc rendben van, csak átdugom a hálókábelt, a gép1-be -amiről most írok- és már szakítok is a neten :F

[Szerkesztve]

(#1035) mynames


mynames
senior tag

A legfontosabb kimardt:

csatlakozáskor kiírja, hogy:
''connecting through WAN miniport'' majd kb 5-6 sec múlva:
''error 678: The remote computer did not respond...''

Mi a rák lehet? :O

(ezt a postot az időlimit miatt nem tudtam hozzáírni az előzőhöz, sorry)

(#1036) lenox


lenox
veterán

Lenne egy kerdesem. Vettem egy d-link wireless routert, ra van kotve ethernettel egy gep, illetve hasznalja a wifit egy masik. Ha az ethernetes gepen nem hasznalom a netet, akkor a wifis gep tok jol megy, de ha az ethernetes gep is webezik, akkor a masikon akadozik a net kapcsolat, tok lassu. Ez miert lehet, es hogy lehet megoldani, hogy egyforman kapjak a netet?

(#1037) shev7 válasza BR72 (#1033) üzenetére


shev7
veterán

''Nála most is minden ok, megy a net utp-n is WiFin is, de nálam nem működik! A routerek ''látják'' egymást, de nekem mégsincs net elérésem!''

Ez eddig is igy volt? Marmint hasznalta a routeret wfin keresztul, es a met router kozott is volt kapcsolat?

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#1038) Newyorker


Newyorker
addikt

Üdv mindenkinek!

Nekem van egy Invitel ADSL-em!

Az lenne a kérdésem, hogy jelenleg 1 gépem van és ezen van a net is, de az apámék vettek maguknak is egy masinát és azt szeretném, hogy ott is legyen net, persze úgy hogy ezt a kapcsolatot megosszuk, szval nem szeretnénk egy újra előfizetni!

Kérdésem, hogy milyen hardvert vegyek hozzá, márka, típus, stb., valamint mit kell majd beállítanom!
Remélem nem bonyolult

Előre is köszönöm e segítőknek!

★ 🎮 ★ PS4 PSN ID.: HUN_Zoocsemege ---> ONLINE BFV

(#1039) BR72 válasza shev7 (#1037) üzenetére


BR72
csendes tag

Hi!

Igen, egy notival is neteztek időnként, a ha abátyja itthon volt!

Annyi volt csak, hogy nem DHCP-vel kaptak a gépek IP címeket, hanem fixet adtunk, Alapértelmezett átjárónak, meg Elsődleges DNS kiszolgálónak az ő routerének IP címét (192.168.2.1) írtuk be (az én routerem IP címe 192.168.3.1, de az én gépemen is 192.168.2.xxx az IP). Így működött a dolog egészen a kábeles váltásig.

Üdv.

AZTAAAAAAAAA!

(#1040) mynames válasza mynames (#1035) üzenetére


mynames
senior tag

Reagálnék a saját postomra.

Addig-addig állítgattam a hálózat és az ADSL kapcsolat tulajdonságait, amíg össze nem jött. A legrosszabb az, hogy fogalmam sincs,hogy mit csináltam. Most a gép úgy bootl, hogy xp csík szaladás után logint akar, de ott csak nyomok egy entert. IP címet pedig kézzel írtam be.
Hát ezért nehéz ebbe bele jönni.

(#1041) Newyorker válasza Newyorker (#1038) üzenetére


Newyorker
addikt

:O

★ 🎮 ★ PS4 PSN ID.: HUN_Zoocsemege ---> ONLINE BFV

(#1042) Noxy válasza Newyorker (#1041) üzenetére


Noxy
veterán

Sírás, meg hiszti helyett, topik olvasgatása.
Valamiért csak meg találtad ezt a topikot, amiben 1000x le van írva, hogy mit kell csináln.

Jah annyit azért segítek, hogy SMC-t ne vegyél.
Remélem nem bonyolult :D

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#1043) Newyorker válasza Noxy (#1042) üzenetére


Newyorker
addikt

Ehhez a részéhez nem értek az infónak!
SMC az gondolom vmi márka!
Első körben azt se tudom, h mit vegyek :(

Ezzel az erővel, meg amenyt írtál, már rég le is írhattad volna nekem!
No mind1...

[Szerkesztve]

★ 🎮 ★ PS4 PSN ID.: HUN_Zoocsemege ---> ONLINE BFV

(#1044) shev7 válasza Newyorker (#1043) üzenetére


shev7
veterán

ezzel az erovel, meg amennyit irtal meg is kereshetted volna, No mind1 ;]

Semmivel sem farasztobb visszaolvasni/keresni, mint ugyanazt nagyon sokszor leirni...

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#1045) Newyorker


Newyorker
addikt

Jó csak elég kínaiul van nekem leírva és nem nagyon értem a dolgokat, de ne kövezzetek meg :(

★ 🎮 ★ PS4 PSN ID.: HUN_Zoocsemege ---> ONLINE BFV

(#1046) shev7 válasza Newyorker (#1045) üzenetére


shev7
veterán

hat ha elolvastad az elso hozzaszolast, abban eleg reszletesen le van irva mit kell csinalni, ezutan mar lehet elkepzelesed a dologrol, es ha valami meg mindig nem vilagos, lehet kerdezni.

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#1047) Newyorker válasza shev7 (#1046) üzenetére


Newyorker
addikt

Nahhh, annyira nem olvastam vissza még :)
Rendben, utánanézek és utána kérdezek :)

[Szerkesztve]

★ 🎮 ★ PS4 PSN ID.: HUN_Zoocsemege ---> ONLINE BFV

(#1048) shev7 válasza Newyorker (#1047) üzenetére


shev7
veterán

azzal kellett volna kezdeni :):)

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#1049) rdi válasza QZI (#1032) üzenetére


rdi
veterán

szia,
jól értem, hogy a földszintről a tetőre akarsz kábellel egy antennát?
Az nem fog menni szerintem. 22 méter az elég sok. Esetleg az a módszer járható, hogy az antenna mellett (közelében) van a router, onnan kábel (wagy wifi, vmi antennával) le a földszintre.
A másik házban pedig egy nagyobb teljesítményű antenna.
antenna leírásokat és router jellemzőket bőven találsz a neten :))

Fej! Tor! Potroh!

(#1050) Newyorker válasza shev7 (#1048) üzenetére


Newyorker
addikt

Átnéztem és sajna még mindig nem látom át a dolgot :(
No mind1, majd megérdeklődöm máshol, mert itt megköveznek :B

Üdv.

★ 🎮 ★ PS4 PSN ID.: HUN_Zoocsemege ---> ONLINE BFV

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.