Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#50001) mezis válasza kisÁdi (#49998) üzenetére


mezis
nagyúr

Üdv.!

[link]

mezis

(#50002) farkas-j válasza neo-geo (#49991) üzenetére


farkas-j
őstag

Köszönöm, de én jelszó nélkül szeretném használni őket. Másnál simán beállítottam, a sajátommal nem boldogulok, pedig elvileg mindenen végigmentem már ami csak szóba jöhet. :(((

Segédletek LG TV-khez: http://goo.gl/Brr7V4

(#50003) NeoPampalini válasza farkas-j (#50002) üzenetére


NeoPampalini
aktív tag

Microsoft-os, vagy helyi fiókkal jelentkezel be ezekre a W10-ekre? Tipikusan az szokott ilyen problémát okozni (ha minden beállítás szerint ki van kapcsolva a hálózati azonosítás), hogy nem helyi, hanem microsoft-os fiók van használva.

(#50004) Gubek-Einste válasza kisÁdi (#49998) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A Diginek is van egy routere, annak a lan1 bemenetébe van kötve az új Asus. A szerelő azt mondta közös IP címet kell nekik adni, hogy ne akadjanak össze. Ezt hogyan kell kivitelezni?
Nem értem pontosan, hogy ez mi is akarna lenni de hívd fel a szolgáltatót és állítasd át az eszközüket bridge módba és vetesd ki magadat a NAT-ból.

Illetve milyen beállításokat érdemes használni a routeren belül?
Alapértelmezett user/pass és környezetnek megfelelő wifi beállíson kivül még ajánlott kikapcsolni a UPnP-t és a WPS-t.
Fix eszközöknek ajánlott MAC cím alapján lefixálni az IP címet, port forward esetén mindenképpen.
Esetleg DDNS beállítása ha távoli elérés kellene a későbbiekben.
A többi már egyén ízlés/használat függvénye.

Amit észrevettem az egyszerű beiktatás közben(bekapcsolas, üzembe helyezésen kívül még nem csináltam vele semmit, csak össze dugtam) , hogy az 5G-s jel hamar gyengül a lakásban
Az 5 GHz-s wifi érzékeny a távolságra és zavaró tényezőkre (pl falak, fém tárgyak, stb).

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#50006) Gubek-Einste válasza mezis (#50000) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Powerline adaptert vett.

#50001
Asus-ban van dedikált AP mód.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#50007) george61 válasza mezis (#50000) üzenetére


george61
csendes tag

Ott van az extender adója rögtön a fő router mellett hiszen oda kell UTP kábellel bekötni. Nem értek hozzá nagyon de az extender és a jelismétlő között nincsen különbség ?

(#50008) Gargouille válasza joccadoki (#49954) üzenetére


Gargouille
őstag

Amit első körben megnézhetsz, hogy a telefonról meg tudod e pingetni a TV-t a helyi hálózaton keresztül. Normál esetben (amikor működik épp) kellene, hogy választ kapj a TV-től. Aztán amikor úgy érzed, hogy épp nem megy, akkor is próbáld megpingetni. Két dolog lehet:

1. Bár nem működik a telefon és a TV közti kapcsolat, de a pingre jön válasz. Ez azt jelenti, hogy hálózati kapcsolat van, de valamilyen más paraméter miatt nem tudja a telefonod elérni a TV-t, ilyesmi lehet például névfeloldás (DNS) vagy egyéb dolog.

2. Nem jön válasz a pingre, ez azt jelenti, hogy ténylegesen nincs kapcsolat a két eszköz között.

Ezzel ugyan még nem oldottad meg magát a problémát, de tudod szűkíteni, hogy hol kell keresni a hibát. Ha van több eszköz is a hálózaton akkor mindet pingesd végig, mert ebből ki fog rajzolódni egy kép, hogy ki ér el kit. Az eredmények alapján már lehet gyanakodni, hogy router oldalon vagy eszköz (telefon, TV stb.) kéne a hibát keresni.

Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

(#50009) mezis válasza george61 (#50007) üzenetére


mezis
nagyúr

" vásároltam 2 db TL-WPA4220( V4 verzio) extendert."
Valóban a 4220-asból van 2db és nem 1db 4220-as és 1db 4010-esed van?
[link]

mezis

(#50010) george61 válasza mezis (#50009) üzenetére


george61
csendes tag

Bocs akkor pontosítok.
2 db KIT -et vettem . ( Egy a szuterénhez, egy a tetőtérhez)
1 db kit 2 db készülékból áll amik eltérőek ( még kinézetre is) Az adó :kábellel a routerhez kötve , a vevö :az AV600 -as a tetőtérben. Ez kellene a vezeték nélküli jelet adjon a tetőtérben) Az adó és vevő a 220-as aljzatokon keresztül viszik át állítólag a wifi jeleket.

(#50011) george61


george61
csendes tag

Ja még annyit a KIT-ek 4220 -as típusként szerepelnek a TP-Linknél.

(#50012) george61


george61
csendes tag

Még annyi itt link a KIT -ről:
https://www.tp-link.com/hu/home-networking/powerline/tl-wpa4220kit/

(#50013) mezis válasza george61 (#50010) üzenetére


mezis
nagyúr

Vagyis van 2db "kicsi" dobozod ? (Ha igen, akkor az egyiket dugd el jó mélyen, jó lesz tartaléknak.)
Így lesz 3db AP-d, egy a routeré, és kettő az AV600-asoké.
A csatornákat (frekvenciákat) válaszd így: 1, 5, 9.
a 3 SSID is különbözzön! (FSZT, Szuteren, Tetoter)

[ Szerkesztve ]

mezis

(#50014) george61 válasza mezis (#50013) üzenetére


george61
csendes tag

Köszi a jó tanácsokat. Bocs most látom a másik topcban is Veled levelezek.Igen. Kettő kicsi doboz, kettő AV 600.
Ezt a felállást is próbáltam egy kicsi 2x AV 600 .
Ott sem sok sikerrel jártam , igaz ua SSIS-keel próbálkoztam . Akkor most így a tanácsod alapján próbálkozom majd. A kérdés még, hogy a 2. AV 600 -asban hogy adjak másik SSID nevet, hiszen amikor "összepárosítom " a kis dobozzal az is ua . az SSID -fogja kapni. A segédszoftverrel módosítsam az SSID-ket?

[ Szerkesztve ]

(#50015) mezis válasza george61 (#50014) üzenetére


mezis
nagyúr

Igen, ahogy a szimulátorban is látszik, "kézzel" kell beállítani az egyedi SSID-ket, frekvenciákat (csatornákat).

Lehet. hogy a második AV-600-as nem hajlandó "idegen kis dobozzal" párosodni, ebben az esetben be kell majd üzemelni az ő "kis dobozát" is, de csak azután, amikor egy KIT már rendben működik!

[ Szerkesztve ]

mezis

(#50016) windlord válasza george61 (#50010) üzenetére


windlord
őstag

Most lehet egetrengeto hulyeseget irok, de:
Anno olyat olvastam, hogy ezek akkor mukodnek normalisan, ha az ado/vevo resz ugyanazon a fazison van.

Ha ez igy van, akkor egy hosszabbitoval vigyel neki ugyanabbol a konnektorbol aramot. Probara.

Bocsi, ha most baromsagot irtam, de ilyesmi remlik....

(#50017) george61 válasza windlord (#50016) üzenetére


george61
csendes tag

Nem, nem írtál hülyeséget. Arra figyeltem, hogy ua.fázison vannak a dugaljak.

(#50018) george61 válasza mezis (#50015) üzenetére


george61
csendes tag

OK. Ezer köszönet. Megyek kipróbálom a tanácsaidat. Estefelé leszek kb.19 óra felé, akkor beszámolnák az eredményekről. Tudsz akkor reagálni?

(#50019) mezis válasza windlord (#50016) üzenetére


mezis
nagyúr

Valóban néha azonos fázison is akadozva működnek, 3 fázishoz meg mindenképp kell egy ilyesmi.

mezis

(#50020) george61 válasza mezis (#50019) üzenetére


george61
csendes tag

Hát ,ezt sem tudtam. Látom Te nem "ma kezdted" a témát. Most először megcsinálom az előző tanácsaid , utána lépek tovább ha kell. Este akkor beszámolhatok ?

(#50021) Kroni1 válasza woodworm (#49988) üzenetére


Kroni1
veterán

Wow köszi a qBT tanácsot!
Feltettem, ez működik elsőre win10 alatt a webes felületen is szuperül, és hát valóban van sebességkülönbség!!! A Transmission olyan 20-25MB/s volt a max amit láttam ha jól emlékszem, ezzel meg 60MB/s, azért az elég durva! (főleg ha arra gondolok, hogy a MyCloud-omat 4MB/s-re kellett korlátozni, mert ha felment 8-10 körül akkor gyakran lefagyott..) :R :R

(#50022) mezis válasza george61 (#50020) üzenetére


mezis
nagyúr

Igen

mezis

(#50023) Digitalpimp


Digitalpimp
senior tag

Sziasztok!

Van egy Asus RT-N12+ routerem. A firmware legújabb, Digi net pppoe kapcsolat. Az a gondom vele, hogy lakáson belül a wifije 5-6 méterről már nem valami acélos, szakadozik is. A fő "poén" , hogy a két emelettel felettem lakó TP-Linkje a WIFI Analyzer szerint erősebb jelet ad ugyanazon helyen mérve, mint az én Asusom. :Y Ez ilyen gagyi gyárilag, vagy csak az enyém sz*r, vagy esetleg mit érdemes még a "belén" állítani? :R

"...a popszakmában sokminden fontosabb, mint maga a zene. Azt a legjobb kikapcsolni." Ford Fairlane kalandjai "Vihar előtti csend, nem jó itt senkinek, csak az a pár szemét érzi jól magát, aki a képernyőről felém integet, az a sok nagy magyar, az a sok jóbarát!" PiCsa

(#50024) Pyttawrx válasza Digitalpimp (#50023) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia. Tieden 2db 5dbi antenna van. Van fal közte? Minden eszközön gyengül a routered jele?

(#50025) mezis válasza Digitalpimp (#50023) üzenetére


mezis
nagyúr

Üdv.!
- Van olyan WiFi-s készülék, amelyiken a állítható a kimeneti teljesítmény (Low, Medium, High).
- Nincs eldugva TV, PC, egyéb nagy felületű "árnyékolás mögé ? Nincs az antennáihoz közel fém, fal,... ?

mezis

(#50026) farkas-j válasza NeoPampalini (#50003) üzenetére


farkas-j
őstag

Nincs semmilyen fiók regisztrálva. A Microsoft-nál nincs is regisztrációm.
Annyi plusz infóm van, hogy próbából egy Win 7 Prof-ot felfrissítettem Win 10 Prof-ra, és annak minden megosztott könyvtárát eléri az összes gép.

Segédletek LG TV-khez: http://goo.gl/Brr7V4

(#50027) Digitalpimp válasza Pyttawrx (#50024) üzenetére


Digitalpimp
senior tag

Egy válaszfal van minden irányban, viszont ahol a router van, ott általában nyitva van mindig az ajtó. A legtöbbször csak telóval "lógunk" rajta.

Mezis 50025: Ezen nincs ilyen funkció. A gép házán van rajta, ami az asztalon van. Ami még érdekes, hogyha abban a szobában vagyok amelyik szembe van a routerrel, ott jó szokott lenni a jel. Viszont ha a tőle oldalra lévőben, ott szokott kehelni. Nekem az a furcsa, hogy a két emelettel feljebb lévő eszköz lenyomja jelszintben. :F

"...a popszakmában sokminden fontosabb, mint maga a zene. Azt a legjobb kikapcsolni." Ford Fairlane kalandjai "Vihar előtti csend, nem jó itt senkinek, csak az a pár szemét érzi jól magát, aki a képernyőről felém integet, az a sok nagy magyar, az a sok jóbarát!" PiCsa

(#50028) Pyttawrx válasza Digitalpimp (#50027) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

:D Higy nyitva az ajtó. Az asemmit nem számít, a jel nem nézi, hogy hol van az ajtó. :) Persze ha pont úgy van elhelyezve, hogy az ajtó van az útjába akkor ok

(#50029) Digitalpimp válasza Pyttawrx (#50028) üzenetére


Digitalpimp
senior tag

Azt csak azért jegyeztem meg, hogy teljes legyen a kép. :D

"...a popszakmában sokminden fontosabb, mint maga a zene. Azt a legjobb kikapcsolni." Ford Fairlane kalandjai "Vihar előtti csend, nem jó itt senkinek, csak az a pár szemét érzi jól magát, aki a képernyőről felém integet, az a sok nagy magyar, az a sok jóbarát!" PiCsa

(#50030) mezis válasza Digitalpimp (#50027) üzenetére


mezis
nagyúr

Tedd magasabbra. Az a közeli fém ház lehet, hogy nem szerencsés.
Térerőt valami hasonlóval "méricskélsz" ?

mezis

(#50031) Digitalpimp válasza mezis (#50030) üzenetére


Digitalpimp
senior tag

Persze, a Wifi Analyzerrel, azért látom, hogy a 2-vel felettem lakónak erősebb a jele az oldalsó szobában. Elvileg a legkevésbé terhelt csatorna van beállítva.(13-as)
Ok, köszi. Próbálok nézni neki másik helyet.

[ Szerkesztve ]

"...a popszakmában sokminden fontosabb, mint maga a zene. Azt a legjobb kikapcsolni." Ford Fairlane kalandjai "Vihar előtti csend, nem jó itt senkinek, csak az a pár szemét érzi jól magát, aki a képernyőről felém integet, az a sok nagy magyar, az a sok jóbarát!" PiCsa

(#50032) VeryByte


VeryByte
őstag

Sziasztok,

A felállás:
Adott 2 szoba, A és B, a kettő 1db UTP-vel összekötve, bővítésre nincs lehetőség.
A szobába érkezik az Internet és az IPTV és el kell juttatni mindkettőt B szobába.
A megoldáshoz én 2db TL-SG105E-t használnék az alábbi konfigurációval:
- mindkettőn IGMP Snooping bekapcsolva
- mindkettőn az 1, 2 és 5-ös port a VLAN1 be téve 802.1Q VLAN-ként 1, 2 untagged, 5 tagged - ez lenne az IPTV-re használt VLAN
- mindkettőn a 3, 4 és 5-ös port a VLAN10 be téve 3, 4 untagged, 5 tagged - ez lenne az internethez használt VLAN
- mindkettőn az 5-ös port a VLAN2 be téve, untagged - ez egy dummy VLAN, hogy ez legyen az 5-ösön majd a PVID, de lehet, hogy ez teljesen felesleges
- mindkettőn a PVID-k: 1, 2 - 1; 3, 4 - 10; 5 - 2

A tapasztalat:
- egy switch esetén teljesen jól működik, IPTV csak 1-2-n van, internet csak 3-4-en
- amint a 2 switch-et az 5-ös porton összekötöm, a második switch-en megindul a forgalom (IPTV miatt iszonyat "villogás"), majd pár másodperc múlva a port 2 led-je csak simán másodpercenként 1-et villog, a második switch-ről az első nem érhető el.

Mit rontok el?
Csinált már valaki hasionlót?

"What is the most important thing in a woman?" - "The soul."

(#50033) rekop válasza VeryByte (#50032) üzenetére


rekop
senior tag

Csak tippelek: kapcsold ki az IGMP snooping-ot, ha külön van vlan-ban megy csak a TV, akkor nem kell, és ez sem szükséges - mindkettőn az 5-ös port a VLAN2 be téve, untagged - ez egy dummy VLAN, hogy ez legyen az 5-ösön majd a PVID, de lehet, hogy ez teljesen felesleges
(TL-SG105E-en lehet módosítani a default vlan1-et? Régebbi 16 portos TP-link easy-smart-on nem lehetett.)

(#50034) NeoPampalini válasza farkas-j (#50026) üzenetére


NeoPampalini
aktív tag

Passz... Esetleg azt tudod megtenni, hogy összehasonlítod a működő W10-es gép minden hálózati/megosztási beállítását a nem működővel, hátha kiderül valami.

A sok állítgatás között elveszhetett valami. Az előbb Virtualbox-ban telepítettem egy Win7 Pro-t meg egy W10 Pro-t, gyakorlatilag azon kívül, hogy az explorer-ben a "Hálózat"-ra kattintva bekapcsoltam a hálózatfelderítést, csak annyit csináltam, hogy a hálózat és megosztás központban kikapcsoltam a jelszavas hozzáférést. Így out-of-the-box ment minden, nem kért egyik irányból sem azonosítást sem a W7, sem a W10.

(#50035) VeryByte válasza rekop (#50033) üzenetére


VeryByte
őstag

Itt mire gondolsz?
(TL-SG105E-en lehet módosítani a default vlan1-et? Régebbi 16 portos TP-link easy-smart-on nem lehetett.)
A default itt is a VLAN1, de PVID-t lehet változtatni.
Azt a VLAN2-t már csak kínomban csináltam. Szerintem is teljesen felesleges.
Azért megy külön VLAN-ban mert az alap egy DIGI/Invitel ZTE router, aminek 1-2 portján jön az Internet, 3-4 portján pedig az IPTV és ha mindkettőt csak úgy rákötöm a switch-re, IGMP snooping bekapcsolt állapotban, és rákötök egy PC-t, akkor az IPTV hálózatából kap IP-t a PC DHCP-n és onnan nincs neki engedélyezve normális internet elérés a router által. Nekem azt kell elérnem, hogy a PC-k és a TV-k a megfelelő hálózatra kapcsolódjanak és onnan kapjanak IP-t.
Ezt az IGMP Snooping kikapcsolást megnézem majd.
A 2-es switch-en amikor rákapcsolom a trunk-ra (port 5) olyan, mintha az IPTV forgalom miatt DoS támadásnak venné és lekapcsolná a portot.

"What is the most important thing in a woman?" - "The soul."

(#50036) rekop válasza VeryByte (#50035) üzenetére


rekop
senior tag

Azt írtad, hogy vlan1 - untagged:port1,2 és tagged:port5. A régieken(?) nem volt módosítható a vlan1, az összes port untagged, de megnéztem a honlapon ezek szerint az újabbakon lehet már. :)
Ami nekem van, azon még így néz ki a beállítás:

(#50037) Ebisu68 válasza Gubek-Einste (#49481) üzenetére


Ebisu68
csendes tag

üdv

picit régi a a komment, amire válaszolnék. Most jutottam oda, hogy ,beruházok az új wi-fi rendszerre és annyi kérdésem lenne, hogy gyakorlatban miben rosszabb megoldás az, ha az itt ajánlott Asus aimesh rendszer helyett a net szolgáltató routeréhez rákötök két AP-t? Pl UniFi AP AC Lite ilyet?
azon kívül, hogy 4K nézek néha itthoni szerverről elég casual a felhasználásom.
Köszi a válaszokat.

(#50038) Gubek-Einste válasza Ebisu68 (#50037) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

UniFi AP között lenne seamless roaming de a szolgálóáltatói eszközzel már nem.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#50039) Andris246


Andris246
tag

Sziasztok

Segitséget szeretnék kérni OpenWrt beállításában.
Amit szeretnék vele megcsinálni hogy a fő routeremre (192.168.0.1) wifivel rácsatlakozni és kialakítani 1 másodlagos hálózatott vele (192.168.1.1). Ez idáig meg is van múködik is.
De a lényege az lenne hogy a 192.168.1.1 hálóztat ne érje el a 192.168.0.1 hálózaton lévő dolgaimat (Nas, okos Tv, stb). Vagyis az OpenWrt-t futtató router ne lássa a fő roureremen lévő eszközeimet. Tiltva legyenek neki a 192.168.0.X ip résztvevők.

Válaszotokat köszönöm.

(#50040) MasterMark válasza Andris246 (#50039) üzenetére


MasterMark
titán

Tűzfalon tiltod.

Switch Tax

(#50041) Andris246 válasza MasterMark (#50040) üzenetére


Andris246
tag

Tudnál benne segíteni. Mert 2 napja küzdök vele. :O :DDD

(#50043) janakbacsi


janakbacsi
őstag

A kék házikóban van elhelyezve a TP Link router, de az utca másik oldalán lévő szürke házban már nagyon gyenge a wifi jel, és nem lehet internetezni. Ha a jelenlegi routert kicserélnénk egy Asus RT-AC57U-ra, [link] akkor megoldódna a jelerősség problémánk? Köszönöm szépen a segítséget.

"You see, in this world there's two kinds of people, my friend: Those with loaded guns and those who dig. You dig."

(#50044) SP4C3 válasza janakbacsi (#50043) üzenetére


SP4C3
veterán

A válasz nem.
Talán, ha a kék ház padlására tennétek egy router-t és a szürke ház padlására is (ami WISP/client mode-ban operálna) és húznátok le kábelt, ami egy AP-ba végződne, akkor talán lehetne valamiféle kommunikáció.

Ha rajtam múlna és hosszú távra terveznék akkor az alábbi 3 opció közül választanék, sorrendben:

1.) Kábel a két épület között (minimum 4.5m magasságban, vagy a föld alatt)
2.) 2 darab Mikrotik SXT eszköz egymásra nézve
3.) Batik SOHO routerekkel

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#50045) kisÁdi válasza mezis (#50001) üzenetére


kisÁdi
aktív tag

Szia!

Köszönöm a segítséget, mindent végigcsináltam. Igazság szerint sok változást nem tapasztaltam, pedig mindent helyesen csináltam a beállításokra ranezve. Megváltozott az IP, kikapcsoltam a DHCP szervert és üresen hagytam a wan portot.
Sajnálatos módon azonban a laptopom például nem ad internet hozzáférést, pedig csatlakozik. Telefonon hibátlan továbbra is. Mi lehet ennek az oka?

Szerk: Ha WAN-ba dugom az utp kábelt, akkor a számítógép is kap internet hozzáférést. Egyébként csak a telefonok látják.

[ Szerkesztve ]

(#50046) mezis válasza kisÁdi (#50045) üzenetére


mezis
nagyúr

Bocs, most néztem meg a részleteket. Állítsd vissza a gyári beállítást ("hosszú reset"), a WAN portba dugod a routertől érkező UTP kábelt és az AC65P rendezi a kapcsolatot automatikusan. (Az SSID-k legyenek különbözőek!)

mezis

(#50047) zolee001 válasza janakbacsi (#50043) üzenetére


zolee001
őstag

Igen kreativ a képi illusztráció,le a kalappal!
Otthoni modszerekkel (nagyobb beruházás nélkül én megpróbálnám a e routereket a padlásra,külsö antenna max 2-3m kábellel kihelyezve

(#50048) Gubek-Einste válasza janakbacsi (#50043) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Nem valószínű, hogy lesz javulás egyetlen eszközzel.
Egy ilyen rendszert kellene kiépíteni, hogy biztosan minden rendben legyen. Az AP1 és AP2 lehet antennával egybe épített AP is.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#50049) kisÁdi válasza mezis (#50046) üzenetére


kisÁdi
aktív tag

Tehát akkor ahogyan legelőször csináltam tökéletes volt. Csak üzembe kellett helyezni. Egyébként most ha simán atdugom WAN-ba akkor is működik elvileg, de azt veszem észre, hogy az 5Ghz ha nem 1-2 méterre vagyok tőle nagyon gyenge, de egy centirol is a gigabitnek a negyedét ha eleri :W 2,4- ről is ez mondható el csak ugye még kisebb számokkal. Mi a francnak kell az a szaros Digis router egyébként?

(#50050) mezis válasza kisÁdi (#50049) üzenetére


mezis
nagyúr

Arra lehet ebből következtetni, hogy
1.: Szeretnéd hosszan elnyújtani a hiba behatárolását, különben azzal kezdted volna, hogy felcseréled az 1-eset a ketteskével.
2.: Nem olvastál még arról, hogy az elektromos hálózatnak a jeltovábbításra használata messze nem olyan biztos, mint amikor koax, UTP kábelt, üvegszálat használunk adatátvitelre.

Ha van egy jókora 230V-os hosszabbítód, próbáld azzal "közelebbi" konnektorokból véve az áramot (és az adatot).

mezis

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.