Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#30001) Intruder2k5 válasza Williams (#29999) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Én viszont ebbe így nem kívánok jobban belefolyni, tehát majd vagy segít benne más, vagy marad a netezés a pc-n.

Sorry!

(#30002) spiritex válasza Doky586 (#30000) üzenetére


spiritex
veterán

Ha a telefonján akar netezni, akkor felesleges a hotspot bekapcsolás, ha viszont más eszközzel, pl. egy kikapcsolt netes pc-vel, akkor oda kell egy USB-s vagy PCI(e)-s wifi vevő.

[ Szerkesztve ]

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#30003) P.Ferenc


P.Ferenc
csendes tag

Találtam ezt a Zyxel WAP3205 v2 Wireless N300 Access Point készüléket.
[link]
Két LAN csatlakozás van rajta. Ha vezetékkel akarom a routertől a jelet továbbítani, akkor bedugom pl. az első "lyukba" és a második megmarad pl. egy asztali gépnek?
Illetve elmondható, hogy a hasonló AP cuccok is nagy általánosságban hasonlóan működnek?

(#30004) mezis válasza P.Ferenc (#30003) üzenetére


mezis
nagyúr

Igen. (Manual 16. oldal : Access Point Mode)

[ Szerkesztve ]

mezis

(#30005) vizimento


vizimento
senior tag

Sziasztok!

Nem pont ebbe a topikba való a kérdés, de nem találtam közelebb állót hozzá. Remélem tudtok segíteni, vagy továbbirányítani a megfelelő topikhoz :)
A munkahelyemen a számítógépek hálóban vannak, és van amelyiken engedélyezett a netelérés, van amelyiken nem. Keresem a módot, hogyan tudnék olyan gépről is netet elérni, ahol nem engedélyezett... :)
Igazából nem is foglalkoznék vele, ha azt látnám, hogy teljesen tiltva van, de az a jelenség, hogy pl a google.com megnyitható, egy keresés is indítható, látom a találati listát, csak amikor onnan akarok tovább menni, akkor nem enged, kiírja hogy blokkolva.
Ebből kiindulva jutott eszembe, hogy nem verhető ez át valahogy úgy, hogy az adatcsomagokat a google.com-nak küldöttnek álcázza valami? Mert akkor ugye nem blokkolnák.
Vagy ez sehogy nem megkerülhető?

Vennék hibás elektromos rollert/hoverboardot!

(#30006) Intruder2k5 válasza vizimento (#30005) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Mi van most, hogy mindenki ilyen témával jön?

Nem valószínű, hogy erre fogsz itt más segítséget kapni, mint, hogy kérdéseddel fordulj bizalommal a rendszergazdához.

(#30007) Borisz76 válasza Intruder2k5 (#30006) üzenetére


Borisz76
veterán

Ennyire függő társadalomban élünk.
Alkohol, drogok, most már a net is !
Egy ideje...

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#30008) alfiboy


alfiboy
aktív tag

Sziasztok!

Lehet nem jó helyen járok, akkor kérnék utbaigazítást.
Digi LAN 100-as csomag (társasházi környezet). Falikábelen keresztül jön a lakásba, faliajzat kihagyása nélkül csatlakozik a Routerbe (TP Link WR842ND V2). Innen falikábellel megy tovább kettő végpontba (~20m és ~12m távolság), itt faliajzatokban végződik.
Kérdés, hogy a Routernél a faliajzatok elhagyása jó megoldás-e, jár-e valami hátránnyal?

Előre is köszi.

...

(#30009) Intruder2k5 válasza alfiboy (#30008) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Semmilyen hátránnyal nem jár. Ha csak nem azzal, ha sokat vannak mozgatva, akkor a falkábelek könnyebben kontakthibássá válhatnak.

[ Szerkesztve ]

(#30010) alfiboy válasza Intruder2k5 (#30009) üzenetére


alfiboy
aktív tag

Mozgatni nem szeretném, ha csak portörlésnél nem mozogna valamelyest.
:R

...

(#30011) spiritex


spiritex
veterán

Sziasztok!
Nincs arra valami mód, hogy amikor a bekeretezett rész eléri a 24 órát, akkor ne menjen el a net 2 percre? Minden nap 1x újrakapcsolódik a router... ez minden ADSL kapcsolatnál így van? Invitel, optika, FTH. Annyit tudok tenni, hogy fennmaradok éjjel 1-ig, és akkor újraindítom, hogy ne mindig az este 8 órás csúcsidőben szakadjon meg, hanem éjjel 1-kor, amikor már úgysem használjuk?

[ Szerkesztve ]

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#30012) Doky586 válasza spiritex (#30011) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Nincs rá mód. De ez miért zavar téged?
Nálam a torrent le-feltöltés két percre lellassul, de ez nem zavaró. Böngészésnél pedig észre se venni..

(#30013) Intruder2k5 válasza spiritex (#30011) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

2 percre? Jó "gyorsan" reagál a router... :)

Nekem amikor ADSL-em volt, be volt állítva az automatikus reconnect minden éjfélre, de nem tartott tovább úgy ~3 másodpercnél.

(#30014) spiritex válasza Intruder2k5 (#30013) üzenetére


spiritex
veterán

Na jó, lehet, hogy csak 1.5, de annyi biztos megvan. Nem mai darab ez a router. Amúgy mi a technikai oka és magyarázata a jelenségnek?

(#30012 Doky586) Azért zavar, mert általában éppen este 8 körül Skype-olok és most már kezd idegesíteni, hogy minden nap megszakad a hívás.

[ Szerkesztve ]

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#30015) Intruder2k5 válasza spiritex (#30014) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Egyszerűen annyi, hogy a PPPoE xDSL kapcsolatokat többnyire 24 óránként bontják a szolgáltatók, és ilyenkor szükséges az újracsatlakozás. Ha a routerben lenne valamiféle időzített reconnect funkció, azzal bizonyára gyorsabban is meg lehetne csinálni, mondjuk néhány másodperc alatt, de így sajnos idő amíg észreveszi, hogy nincs wan kapcsolat. Két megoldás van, az egyik amit írtál is, hogy fennmaradsz tovább és újrakapcsolódsz egy olyan időpontban amikor egyébként jellemzően már alszol, illetve a másik, hogy kikapcsolod a netet éjszakára, és reggel nyomod be újra. Bár én ez utóbbit meg a DSL egyéb hülyeségei miatt nem javaslom, a központ szaladásnak értékelheti a rendszeres kikapcsolgatást, ami által SNR lockot kaphatsz rá, és belassulhat a kapcsolat, stb...

(#30016) spiritex válasza Intruder2k5 (#30015) üzenetére


spiritex
veterán

Értem, és köszi szépen! Szerintem akkor ma lesz az a nap amikor várok még egy órát és újra kapcsolódok.

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#30017) Intruder2k5 válasza spiritex (#30016) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Vagy újrakapcsolódsz reggel, amikor bekapcsolod a gépet. :)

(#30018) nucky30


nucky30
tag

Üdv!

Kábeles netem van, szeretném megosztani a lakásban. Van egy TPLink USB wifi adapterem .... esetleg lehetséges valami virtuális router segítségével ezen keresztül megosztani az internetet ? Win7 32bit oprendszerem van, ha ez esetleg fontos.

Köszönöm előre is :R

(#30019) Gubek-Einste válasza nucky30 (#30018) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

ÍGY kell megoldani amit szeretnél.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#30020) nucky30 válasza Gubek-Einste (#30019) üzenetére


nucky30
tag

:R :R

(#30021) kismaros1


kismaros1
csendes tag

Sziasztok!

Adott egy kábelnet (kábelmodem Motorola) , egy router.
Kb 2 teljes napja próbálok rájönni a beállítására...

Van egy asztali gép, 1 laptop, 3 mobil.
A router régebbről "okosítva" lett. DDWRT. / TP-LINK TL-WR741ND

A router alapértelmezetten hagyva. Az internet kábele a modem és a router WAN portjához van kötve.
A másik kábel az első portból megy az asztali gépbe.
IP: 192.168.1.1. a routeré.
Alhálómaszk: 255.255.255.0
A kérdésem az...miért jelzi ki a telefon és a laptop h van hálózat, de nincs net!?
Tényleg már fórumhoz fordulok nem szoktam, de hátha valaki tud benne segíteni. Köszönöm :)

Még egy dolog: Ha van net az asztalin nem érem el a routert. de ha kihúzom a net kábelt akkor bejön a fentebb említett ip címmel. ????

[ Szerkesztve ]

(#30022) rdi válasza kismaros1 (#30021) üzenetére


rdi
veterán

Én nagyon ritkán járok errefelé, de azért néhány kérdést felteszek, hátha így könnyebb lesz a segítség a többieknek :D
Milyen címtartományban van a telefon és a laptop?
Van-e dhcp?
Jók -e a maszkok?
QOS nincs -e beállítva?
Milyen tcp -ip -ét használó progik futnak az asztali gépen?

Fej! Tor! Potroh!

(#30023) Gubek-Einste válasza kismaros1 (#30021) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

MI van beállítva a router-ben a WAN-nál?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#30024) kismaros1 válasza Gubek-Einste (#30023) üzenetére


kismaros1
csendes tag

Szia!

A routerben a wannál "Letiltva" státusz szerepel a "WAN kapcsolatok"n-ál!

(#30025) kismaros1 válasza rdi (#30022) üzenetére


kismaros1
csendes tag

Szia!

csatolok 2 képet amiből kiderülhet :)

(Nem tudom, hogy látszik e a kép :) )

[ Szerkesztve ]

(#30026) mezis válasza kismaros1 (#30024) üzenetére


mezis
nagyúr

Kép nincs.
Ha a router WAN portja letiltva, akkor az most bizonyára switch-ként működik.

Lehet, hogy modem-routered WAN :D ? Pontos típusa ?

mezis

(#30027) woodworm válasza kismaros1 (#30021) üzenetére


woodworm
veterán

A modem utáni készülékcsere (router, pc) után áramtalanítod a modemet vagy klónozva van a mac-cím?

(#30028) kismaros1 válasza woodworm (#30027) üzenetére


kismaros1
csendes tag

Ezt a két képet csatolom! :) Nem értek hozzá, remélem tudtok segíteni :)
Egyébként kábelmodem van. Régen ADSL-ről megcsináltam 5 perc alatt. Most nagyon nem akarja! :)
Áramtalanítottam mindent de így sem jó. Reseteltem a routert de még mindig nem ok! Köszi a segítséget.

[ Szerkesztve ]

(#30029) Doky586 válasza kismaros1 (#30028) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Tehat a modembol jovo kabelt bedugtad abba a portba amit letiltottal... Ezutan semmi csodalkoznivalo nincs azon hogy nincs net.. :D

[ Szerkesztve ]

(#30030) Takanaka


Takanaka
csendes tag

Sziasztok pici segítségre lenne szükségem . nem tudom jó helyre írok ha nem akkor irányítsatok át máshova .
Az alapomon integrálva van a hálózati kártya . A paraméterek szerint Hálózati kártya Atheros AR8121/AR8113/AR8114 PCI-E Ethernet Controller .

Itt van a gyári táblázat ( https://www.atheros.cz/atheros-network-drivers.php ) Mely szerint ez a hálózati kártya csak PCIe 10/100Mbps .
Közben az everest azt írja ki Kapcsolat sebessége 1000 Mbps .
500 netem van amiből a kártya kb 400 tud sebességet .
Most akkor hogy lehet az hogy a 10/100 Mbps kártya még is gigabites . ????

[ Szerkesztve ]

(#30031) ketele69


ketele69
tag

Sziasztok!

Adott egy TP-Link TL-WR-842ND 300Mbps router, melyhez egyszerre több eszköz is csatlakozik. Hogyan oldható meg egyszerűen, hogy az egyik kábelen csatlakoztatott eszköz (asztali gép) ne legyen állandóan a Neten, csak ha én azt „bekapcsolom”? A kábelt kihúzni nem akarom :)

Próbáltam szoftveres úton, a számítógépre telepített tűzfal programban letiltani minden adatforgalmat, de nem volt teljes a siker…. az Outlook kifelé vagy befelé (már nem emlékszem) engedte az adatforgalmat. Persze lehet én állítottam be valamit rosszul.

De igazából valamilyen hardveres megoldás érdekelne.

Köszönöm.

(#30032) Borisz76 válasza ketele69 (#30031) üzenetére


Borisz76
veterán

Eszközkezelőben tilthatod le...és akkor nem lesz semmilyen kapcsolat :

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#30033) Vityóka


Vityóka
csendes tag

Hali!
Az lenne a problémám, hogy a nyaralónkba szeretnék WiFi hálózatot csinálni. Na most úgy van bekötve ott az internet hogy csak egy modem van, egy Ethernet slottal. Az lenne a kérdésem hogy hogy lehet megoldani hogy legyen WiFi? Venni kell egy routert, vagy elég esetleg valami WiFi antenna ami az Ethernet portba tud kapcsolódni? kábeles hozáférésre nincs szükségem. Köszi :)

(#30034) Gubek-Einste válasza Vityóka (#30033) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Mindenképpen kell egy router oda, típus ajánlásért menj át IDE és ad meg a net sebesség/ár/környezeti tényezők adatok a pontos ajánlás érdekében de előtte olvasd el a TIR-t.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#30035) ketele69 válasza Borisz76 (#30032) üzenetére


ketele69
tag

Köszönöm.

(#30036) Krisz86


Krisz86
csendes tag

Sziasztok!
Remélem tud valaki segíteni nekem abban,hogy miért van az,hogy betölt a rendszer (W7) és jó másodpercekig sárga háromszög van a hálózati ikonon az óra mellett.(Nagy ritka ha nem...) Így:
A családban 3 gép megy routeről kábelen,ebből az enyém és egy másik asztali szokott sűrűben menni,ha ez számítana..
A router most lett nem régibe beüzemelve,mert előző már nagyon régi volt és nem bírta a Digi 100/100 net sebességét.
Router: TPLink TL-WR1043ND 300M

Esetleg valami beállítás kellene? Köszi előre is ha valaki tud segíteni.

(#30037) Alteran-IT válasza Krisz86 (#30036) üzenetére


Alteran-IT
őstag

Ha csak nem valami jó gyors géped van (i3, i5, i7- legalább 2. vagy 3. generációs vagy amd-ben FX 6000 fölött, illetve FM2+ széria) egy jó SSD-vel felszerelve, akkor az olyan is lesz, ugyanis a rendszernek ugye teljesen fel kell állni, ami abból áll, hogy betölti a rendszerkomponenseket, a drivereket és az auto induló alkalmazásokat és miután betöltötte a drivereket, azután néz ki a hálózatra és kéri le az IP címét, illetve ellenőrzi, hogy a jelenlegi érvényes-e még ami beletelik pár másodpercbe, de valahol többe is ha a rendszer már eléggé lassú, vagy régi.
Tehát ha csak pár másodpercig sárga háromszög van az ikonon, akkor semmi probléma, akkor lenne probléma úgy maradna.
Persze ha erős és gyors gépekről van szó, akkor is beletelhet egy kis időbe, de ez még mindig nem probléma, na meg ugye mikor a gép lekéri az IP-t, akkor a router-nek vissza is kell pofáznia, hogy nesze itt van b+ most már netezhetsz (bocs a hangnemért), és ha a router eléggé terhelt, (közben terheled pl. folyamatos le/feltöltéssel ami igénybeveszi) vagy pedig a tápegysége gyenge, vagy kevés áramot kap (alacsonyabb hálózati feszültség a kelleténél), akkor ugye megint kis késés következik be az IP osztásnál és a kapcsolat érvényesítésénél.
Ha nagyon zavar, akkor megpróbálhatod körbejárni a dolgot, vagy beállítani egy fix IP-t a gépen és úgy kipróbálni, viszont igazából szerintem semmi probléma sincs.
Esetleg még egy frissen telepített géppel is kipróbálhatod, ami nincs leterhelve minden hülyeséggel (pl. indításkor induló alkalmazások stb.).

(#30038) Krisz86 válasza Alteran-IT (#30037) üzenetére


Krisz86
csendes tag

Köszi,akkor nem szóltam.
amd fx 6300 és 8 gb ram van. Már azt hittem valami bibi van...

(#30039) flexes922


flexes922
csendes tag

Sziasztok!

Router: Asus RT-N18U
Nekem olyan kérdésem lenne, hogy lehetne megoldani DD-Wrt vagy Tomato alatt azt, hogy WAN porton megszakad a net (kábel) akkor átkapcsoljon 3G stick-re (USB)??? Majd mikor újra jó a kábelen a net, akkor visszalépjen. DD-wrt-nél találtam oldalt, de azon nem nagyon tudok kiigazodni, illetve nem írnak USB 3G stick-et. Tudom, hogy a gyári firmware-ben van ilyen, de nem támogatja a mobilestick-et. DD-wrt-vel egyből felcsatlakozott. Remélem vki tud ebben segíteni. Válaszokat előre köszönöm! :)

(#30040) Gubek-Einste válasza flexes922 (#30039) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ezt inkább a router saját témájában vagy a Tomato topokban kellene feltenned.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#30041) nemmaradtnév


nemmaradtnév
tag

Sziasztok
Akadt egy kis problémám a szolgáltatóval (Vidanet...), történetesen az, hogy használhatatlan az internetszolgáltatásuk (az elérhető legdrágább csomag), de ha telefonon rákérdezek a dologra közlik, hogy nem látnak problémát, megígérik, hogy azért utána járnak és hamarosan működik is minden a maga rendje és módja szerint körülbelül egy napig.
A kérdésem a következő lenne:
1. Lehet e helyileg a hiba? (hálózaton lévő gépek látják egymást)
2. Milyen szoftverrel tudnám monitorozni a hálózatot, hogy bizonyítani tudjam a haszontalanságát?

Köszönök bármilyen jellegű segítséget :)

[ Szerkesztve ]

(#30042) Gubek-Einste válasza nemmaradtnév (#30041) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Pontosan mit is jelent az, hogy használhatatlan?
Milyen eszközt kaptál a szolgáltatótól a használathoz?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#30043) nemmaradtnév válasza Gubek-Einste (#30042) üzenetére


nemmaradtnév
tag

Használhatatlan alatt azt értem, hogy nem tölt be oldalakat, annyira lassú, vagy rosszabb esetben windows szerint sincs internetkapcsolat (ezt is telefonról kell pötyögnöm)
Eszköz: Arris TM822 (ebből jön még egy TP-Link router) eléggé keveset értek az ilyesmikhez, szóval ne haragudj ha ostobaságokat írok.
(Próbáltam írni hosszabban is, de sajnos nem sikerült elküldeni, talán így is elég)
Köszönöm!

(#30044) Gubek-Einste válasza nemmaradtnév (#30043) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Csak a modemről használva is jelentkezik ez?
Pontosan milyen típusú a router?
Szolgáltatói vagy custom DNS-t használsz?
Milyenek a jelszintek?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#30045) nemmaradtnév válasza Gubek-Einste (#30044) üzenetére


nemmaradtnév
tag

Próbálok utánanézni ezeknek, hogy tudjunk beszélgetni róla. (Egy kicsit azt hiszem felkészületlenül kérdeztem)
Nem tudtam eddig kipróbálni, mert nincs meg a kód... (De próbálom előkeríteni)
TP-Link TP-WR741ND (érzem, hogy ez nem feltétlenül garancia a minőségre)
Szerintem szolgáltatói... De ehhez még olvasgatnom kell, hogy egyáltalán mit jelent.
A modembe érkező jelre gondolsz? Nem tudok kód nélkül hozzáférni se szerintem...

(Eleinte a routert akartuk cserélni, de mivel néha szépen működik, ezért bizonytalanodtunk el ezzel kapcsolatban)

(#30046) jozsikka


jozsikka
tag

Sziasztok!

Lenne egy érdekes problémám :)
Van 2 iroda egymástól kb 500 m-re. Legyen 1-es és 2-es iroda a megjelölésük. Az 1-es irodában telekomos internet van. A 2-es irodába ami 500 m-rel beljebb van szintén megy földkábellel telekomos internet. Viszont a 2-esnél immár van UPC 250 Mbites internet leváltva a 10 Mbites telekomosat. Az 1-es irodába és a 2-esbe is ki akarjuk köttetni a telekomot. Arra gondoltam, hogy a 2-esből antennával átlövöm az internetet és akkor az 1-es irodának is lesz internete. Viszont eszembe jutott, hogy nem -e lehetne használni a két iroda közt lévő földkábelt? Azzal megoldható lenne és akkor nem kéne a két antenna? Milyen eszköz kéne hozzá? Gondolom ha kikapcsoltatjuk a telekomot ők a saját készüléküket elviszik. Ha minden igaz...

Ki mit gondol erről? :)

Köszi a válaszokat :)

(#30047) Doky586 válasza jozsikka (#30046) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Szerinted a kábelek mégis hova vezetnek? Ugye nem gondolod hogy a két irodátok közt húzták? Az egyikből megy a egyik telekomos dobozba, másikból is (egy másikba vagy) ugyanoda.. A kábel maga pedig a T tulajdona. A lemondott kábel vége vagy lóg a dobozban vagy a T berendezésébe van kötve. Az alépítmény /oszlopok használati joga is valakié és nem szabad préda..

Másik probléma pedig hogy 5-600m sodrott telefonvezetéken (nem UTP) nem megy át az Ethernet jel..

[ Szerkesztve ]

(#30048) jozsikka válasza Doky586 (#30047) üzenetére


jozsikka
tag

Nem tudom hogy működnek ezek :) Azért is írtam csak egy ötlet volt :) Ám ez magántelephely mindkét iroda már a upc is súlyos forintok voltak mire a magánhálózatot kiépítették hogy ne egy 10 mbites hálózatunk legyen mert a telekom többet nem tudott szolgáltatni. Azt tudom hogy az első irodában van az egyik vége a kábelnek ott megy be a dobozba a másik vége pedig a másik irodánál van. Lehet hülyeség a gondolat de egy felvetést számomra megért :D

(#30049) Gubek-Einste válasza jozsikka (#30046) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Csak akkor tudod vezeték nélkül összekötni a két irodát ha van tiszta rálátás a két helyszín között, ha ez nincs meg akkor optikai kábelt kell kihúzni.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#30050) xigris


xigris
őstag

Sziasztok!Érdeklődnék hogy lehetne megoldani 2 családiház külön net de lenne belső háló is s nem szeretnénk duplán kábelezni. :R

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.