Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#63001) Marci112233


Marci112233
őstag

Üdvözletem!

Ismét segítségért jövök.
Röviden egy ideje pár naponta van egy pár másodperces áramszünet ami miatt a TP-Link TL-WA801ND ugye áramszünet miatt újraindul, Viszont kliens módban fogja a jelet a fő AX20-as routertől, de újraindulás után nem fogja meg annak jelét, így az utána kötött AP-k és a sor végén lévő kamera rendszer sem elérhető mindaddig míg nem megyek be a 801-es menüjébe, újra rá nem csatlakoztatom. Mi a fen gondja lehet?

Ha erre nincs tippetek akkor arra volna hogy méterben hol tudnék cat5e kábelt rendelni? Mikor kiépítettem a hálózatot nem volt se fogóm, se csatlakozóm, sőt helyem se ahol ki tudtam volna húzni a kábelt a másik helységbe ahol van az első CPE610 tápfeladója, most viszont már fogó, csatlkaozó, és kábel elvezetésre is volna lehetőségem, de nem szívesen vennék 100 vagy 300 méter kábelt feleslegesen.

Gigabyte B660 Gaming X DDR4, IntelCorei5 13600K/Arctic LF III 360,Kingston 4x8GB DDR4 3200MHz,MSI RTX 3070 Gaming X TRO,Samsung 970EVO Plus 500GB, Samsung 980 1TB SSD,Phanteks Eclipse P600S ,FSP Hydro G 650W

(#63002) Bacusuz válasza Essejó (#62999) üzenetére


Bacusuz
őstag

lehet állítani? :F ez nekem új, eddig csak 1 gigás alaplapjaim voltak. UEFI ben nem láttam ilyen opciót.
Arra gondolsz hogy le lehet a sebességet folytani?
hogyan?

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#63003) Essejó válasza Bacusuz (#63002) üzenetére


Essejó
veterán

Nemem meg 2.5-ös lanom nem volt még, de ötletelek. Az oprencer hálókártya beállításnál mite van állítva? Autó vs 1 Gb neagyisten 2.5?

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#63004) Borisz76 válasza Ryder1 (#63000) üzenetére


Borisz76
veterán

Extendert nem javaslok , többségük alapból felezi a sebességet.

Kábelt húzni , majd a végére akasztani egy routert AP módban vagy a kábel végére egy dedikált AP.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#63005) Ryder1 válasza Borisz76 (#63004) üzenetére


Ryder1
senior tag

Köszi, olvasgattam itt mielőtt feltettem a kérdést és láttam, hogy ez lenne az ajánlott, de nem szeretnénk ennyit kábelezni a házban. Kipróbálnánk az extendert, hátha megfelel a célnak. Már csak ugye az a kérdés, hogy melyiket... :DDD

(#63006) Kenderice


Kenderice
senior tag

Üdv.
Adva van 4 számítógépes hálózat az ország különböző pontjain.

Létezik olyan szolgáltatás, amivel mind a négy hálózatot össze lehet kapcsolni úgy, hogy hálózat összes eszközét úgy lehessen elérni, mintha azok egy helyi hálózatban lennének?

(#63007) MasterMark válasza Kenderice (#63006) üzenetére


MasterMark
titán

Igen.

Switch Tax

(#63008) blada


blada
csendes tag

Sziasztok!

Olyan problémám van, hogy 2 kliens között szeretnék fájlokat mozgatni, de fájl másolásnál kiírja, hogy számolás... és ez nem is változik egy idő után pedig, hogy hálózati hiba.
Pár kb-s fájlokat tudok másolgatni a 2 kliens között.
Megvettem 1 évre Hamachi Standard csomagot.
SMB megosztás működik látom a másik kliens megosztott fájljait.
Hamchin is megvannak jelölve biztonságos klienseknek!
(Android- al is ha rámegyek a hálózatra és másolnák fájlokat akkor is ugyan ez van.)

Köszi ha segítetek.

Üdv
Dávid

(#63009) blada válasza blada (#63008) üzenetére


blada
csendes tag

Ha jól vettem észre csak a felcsatolt meghajtóra való másolásnál jön elő ez a hiba..

(#63010) Essejó válasza Ryder1 (#63005) üzenetére


Essejó
veterán

Az ilyan marketing bullshiteket felejtsd el hogy wifi erősítő, az elérhető maximumot kb felezi továbbküldéskor.

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#63011) Essejó válasza Kenderice (#63006) üzenetére


Essejó
veterán

Asszem bérelt vonalnak hívják

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#63012) Reggie0 válasza Essejó (#63011) üzenetére


Reggie0
félisten

Sokkal inkabb VPN-nek.

(#63013) Ryder1 válasza Essejó (#63010) üzenetére


Ryder1
senior tag

Azt értem, de akkor most konkrétan az egész onemesh kuka? Nem fogunk kábelezni, ezért is szerettem volna erre ajánlást kérni. :)

(#63014) Essejó válasza Marci112233 (#63001) üzenetére


Essejó
veterán

Konkrét üzletet nem tudok, de nagyobb villanyszerelős boltokban ált lehet méterre venni.

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#63015) Essejó válasza Ryder1 (#63013) üzenetére


Essejó
veterán

Nem feltétlen kuka, de...
Nem véletlenül mondja aki ért hozzá, hogy kábel és annak végére egy Ap

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#63016) sziszi-fuszi válasza Kenderice (#63006) üzenetére


sziszi-fuszi
senior tag

Ha nagyon sok pénz van az üzemeltetésre, akkor bérelt vonal, ha valamivel kevesebb, de kifejezetten jó az internetkapcsolat, akkor site-to-site VPN-el is megoldható. De ugyebár nagyon nagy kérdés, hogy mekkora sávszélességre van szükség.

Mi alá kell írás?

(#63017) mezis válasza Ryder1 (#63013) üzenetére


mezis
nagyúr

"Jelenleg csak 30/6 Mbit/s az internet, de 1-2 hónapon belül valószínűleg váltunk Vodafone 500/22 Mbit/s-ra, úgyhogy jó lenne olyat venni, ami azt is "bírni fogja"."

Bírni fogja a jelenlegi is. :D

A hálózatok nem úgy működnek mint az autópályák. Hálózaton jöhetnek az adatcsomagok 500-al, nem fogják tönkre tenni az előtte haladó adatcsomagokat.
[link]

mezis

(#63018) Ryder1 válasza mezis (#63017) üzenetére


Ryder1
senior tag

Routert nem akarom cserélni, én az extenderre céloztam. Az meg ugye még nincs, továbbra is várom a tippeket az eredeti bejegyzésemben található "problémámra". :DDD

(#63019) diegho


diegho
nagyúr

Sziasztok.

Ha adott egy 1 gigás net, amit 5-en használunk mindenre is, de a cél az, hogy az asztali PC mindig megkapja a lehető legjobb pinget online gaming miatt, akkor ezt milyen módon tudom a legegyszerűbben megoldani? Pláne, ha az asztali mondjuk szintén wifi-n csatlakozik?

(#63020) himi007


himi007
csendes tag

Sziasztok!

A meglévő routerem-re (192.168.1.254) szeretnék kötni még egy routert! Ez a második router 192.168.2.x tartományban osztana címeket! Fontos, hogy ezek ne tudják elérni a 192.168.1.x tartományt gépeit. Kell valami spec beállítás, vagy elég az új router címét pl 192.168.2.1-re változtatni és ennyi? Köszi előre is a válaszokat

himi007

(#63021) mezis válasza himi007 (#63020) üzenetére


mezis
nagyúr

Üdv.!

Az új router LAN IP címét ahogy írtad, de a WAN IP vagy Dynamic (IP címét a meglévő routertől kapja) vagy a 192.168.1.x tartományból olyan fix IP címet, ami kívül esik a meglévő router DHCP tartományán.

Az alhálókra csatlakozó eszközök csak a saját alhálójukra csatlakozó eszközöket fogják elérni

mezis

(#63022) himi007 válasza mezis (#63021) üzenetére


himi007
csendes tag

Köszönöm! A WAN IP fix lesz (192.168.1.x tartományból). Az alhálózatok közötti átjárástól féltem csak, de örülök, hogy nem kell semmit beállítani és biztonságos. :)

himi007

(#63023) Multibit válasza himi007 (#63022) üzenetére


Multibit
veterán

Azért, ha biztosra akarsz menni, nem árt néhány tűzfalszabályt létrehozni, az átjárás megakadályozására.

(#63024) krealon válasza himi007 (#63022) üzenetére


krealon
veterán

Ha egy kicsit jobban ért az IP hálózat működéséhez a felvázolt módon külön alhálózatba "zárt" felhasználó, akkor simán hozzáférhet egy csomó dologhoz.
Ha egybites (Plug and Play), akkor nincs okod tartani szándékos tevékenységtől.

#63023 Multibit
Na várjunk csak.
Közös broadcast domain-ban tűzfalazni, az erősen mélyvíz kategória.

[ Szerkesztve ]

(#63025) Multibit válasza krealon (#63024) üzenetére


Multibit
veterán

Nem vagyok hálózatos szakember, csak a 192.168.1.254 router tűzfalában létrehozott néhány szabályra gondoltam, ami gátolja a nem 192.168.1.0 alhálózatról érkező forgalmat.

[ Szerkesztve ]

(#63026) MasterMark válasza krealon (#63024) üzenetére


MasterMark
titán

Az nem közös broadcast tartomány, mivel a router két hálózatra bontja.

Tehát két külön hálózatról van szó, nem alhálózatról ahogy itt rosszul írták.

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#63027) Kenderice válasza sziszi-fuszi (#63016) üzenetére


Kenderice
senior tag

Nagy sávszélességre nincs szükség.
Haverok hálózata, semmi céges dolog nincs mögötte.
A lényeg, hogy az adott LAN-okon lógó 3-4 spéci eszközt (okos set top boxok) tudjak távolról menedzselni úgy, mintha ugyanazon alhálózaton lenne az összes...

(#63028) krealon


krealon
veterán

Hogy egyértelmű legyen a soho routerekkel megvalósított egymásba ágyazott alhálózatok közti IPv4 forgalom.

Kék nyílak: közvetlen elérés.
Zöld nyilak: a routerekben beállított port-forward-ok segítségével megvalósuló kapcsolat
Piros szaggatott nyilak: nem lehetséges kapcsolódás

(#63029) MasterMark válasza krealon (#63028) üzenetére


MasterMark
titán

.

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#63030) Joker88


Joker88
őstag

Be lesz vezetve már záros határidőn belül a Telekom-féle "Gigainternet" -> [KÉP] ( " 2000/1000Mbps max, átlagosan*: 1100/550Mbps " )
A kérdés az lenne, hogy milyen "MESH" hálózati eszköz kellene hozzá ?
Az épület 2 emelet + földszint, 1980-as évekbeli építéssel.
Az első emeleten lenne a Telekomos router a tervek szerint. Ehhez kellene igazodni.
A hálózaton 2 számítógép, több telefon (változó számban) , illetve fixen 2 TV , Netflix-el FHD-s /1080p, standard/ előfizetéssel , olykor egyszerre menne a 2 TV-n a Netflix.
A célom az lenne, hogy lehetőleg ha a két TV üzemelne egyszerre, ne akadjon a kép, tudja kiszolgálni a hálózati eszköz a streamet, és esetleg ha valaki még netezne eközben az egyik számítógépen.
Milyen mesh-t ajánlanátok ehhez a szituhoz? Sima router szerintem nem lenne elég, a ház adottságai miatt. Vasbeton aljzat a szinteken. Ami talán lényeges lehet.

In loving memory of Garrett Lockhart

(#63031) lajosx


lajosx
őstag

Sziasztok!
Egy furcsa problémám lenne. Adott egy vodafonos modem, most cseréltettem újra mert azt hittem az a baj, de sajna nem . Az a gond hogy pár percenként szakadozik a net , már hívni akartam őket megint. De kb két napja semmi baj, wifin telefonnal használtam,erre most bekapcsolom a pc ét és megint szakadozik a net, telefonon egyből észre vettem. Pár másodpercre rá visszajön, de kis idő szakad megint.Amig nem ment a pc nem volt semmi baj. Mi lehet vele? Mit befolyásol a pc? Igaz ott van egy tplink switch, de csak akkor csinalja ha bekapcsolom a pc-ét. Nem tölt meg semmit se csinál a pc csak megy. A pc én is szakad a net ,de a telefonon wifin jobban észre venni. Hozzá teszem mindig így volt használva, és kb két hete kezdődött. Elsőnek azt hittem a telefon nem jó, de mikor kiderült nem azzal a gond, hívtam a szolgáltatót, semmi hibát nem talált, de azért kicserélte a boxot. De így sem jó, szóval nem értem miért szakadozik a net ha bekapcsolom a pc-ét. Ha nem megy nincs semmi baj sem. Köszönöm. Bocsánat de jobban nem tudtam megfogalmazni,

(#63032) MaCS_70 válasza krealon (#63028) üzenetére


MaCS_70
Topikgazda

Nálam nem jelenik meg kép... :(

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#63033) sziszi-fuszi válasza Kenderice (#63027) üzenetére


sziszi-fuszi
senior tag

Ezt kifejezetten VPN-nel oldanám meg. Ha nagyon sok eszköz van egy-egy végponton a site-to-site. Ha nincs nagy sávszélre szükség, akkor viszonylag olcsón megoldható olyan routerrel amelyik képes ilyen szolgáltatást nyújtani. De ehhez az összes végponton ilyen eszközökre van szükség. Nem tudom mit nevezel "'okos set top box"-nak. Mire valók és mihez használjátok, de némi szakértelmet feltételez egy ilyen hálózat felépítése, néhány klikkből nem oldható meg. Tudni kell, hogy a SOHO routerek igencsak gyengék a titkosításhoz, ami a VPN-hez szükséges. Ezért igencsak korlátozott az elérhető sávszélesség. A pontos műszaki -technikai - anyagi lehetőségek ismeretnének hiánya nagyon korlátozza a tanácsadás kedreteit.

Mi alá kell írás?

(#63034) Reggie0 válasza sziszi-fuszi (#63033) üzenetére


Reggie0
félisten

Egy SOHO mikrotik wireguarddal siman tudja a gigabitet titkositva.

(#63035) Multibit válasza MaCS_70 (#63032) üzenetére


Multibit
veterán

Nálam sem, de csak Chrome böngészővel. Safarival látható. Firefoxszal nem próbáltam.

(#63036) woodworm válasza Multibit (#63035) üzenetére


woodworm
veterán

Viszont a kép megnyitása működik.

(#63037) Multibit válasza woodworm (#63036) üzenetére


Multibit
veterán

Érdekes, hogy iPad-en Chrome-mal is azonnal látszik :K Csak Android alatt nem. Ott kell a kép megnyitás.

(#63038) Kenderice válasza sziszi-fuszi (#63033) üzenetére


Kenderice
senior tag

Nincs sok eszköz végpontonként.
Van 3-4 helyi hálózat az országban amikben van hálónként 1-2 linuxos (enigma2) set top box.
Ezeket a boxokat kéne úgy kezelni, mintha ugyanabban a helyi hálózatban lennének.

(#63039) Essejó válasza MaCS_70 (#63032) üzenetére


Essejó
veterán

Mobilon a nem hivatalos app-ban. link

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#63040) sziszi-fuszi válasza Kenderice (#63038) üzenetére


sziszi-fuszi
senior tag

A boxok közben a VPN hálón kívülre szolgáltatnának, vagy hálón belül maradna a szolgáltatásuk is?

Mi alá kell írás?

(#63041) sziszi-fuszi válasza Reggie0 (#63034) üzenetére


sziszi-fuszi
senior tag

Ugye abban egyetértünk, hogy egy ilyen konfig nem next-next-finish? Ráadásul 5 telephelyet kell S ha én jól értem a Kenderice valami ilyesmi megoldást keres.

Mi alá kell írás?

(#63042) Kenderice válasza sziszi-fuszi (#63040) üzenetére


Kenderice
senior tag

Hálón belül szolgáltatnak.
De jó lenne elérni őket távolról úgy, mintha az összes egy hálózatban lenne.

(#63043) sziszi-fuszi válasza Kenderice (#63042) üzenetére


sziszi-fuszi
senior tag

Ha minden egy VPN hálón belül van, akkor úgy éred el, mintha lokális hálózat lenne. Szakértelem nélkül nem állnék neki.

Mi alá kell írás?

(#63044) MaCS_70 válasza Multibit (#63037) üzenetére


MaCS_70
Topikgazda

Nálam sem PC-n Chrome-mal vagy Edge-dzsel, sem Androidon Chrome-mal nem látszik a kép, és nincs kattintható felület, csak egy inaktív szakadt képikon. PC-n a Firefox viszont szépen megjeleníti a képet.

:F

Az más kérdés, hogy nem igazán értem a képet, bár a tartalmával elvben tisztában vagyok.

MaCS

[ Szerkesztve ]

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#63045) Brandynew


Brandynew
őstag

Sziasztok,

Adott egy asztali PC, amelybe vezetékes net megy. Erről a PC-ről szeretném megosztani a netet vezeték nélkül. Mi kell ehhez? Egy sima USB-s wifi stick? És aztán hogyan? Windows 10 van a PC-n. Köszönöm.

(#63046) MasterMark válasza Brandynew (#63045) üzenetére


MasterMark
titán

Igen ennyi kell. Hálózati adaptereknél jobb klikk a wifire - Tulajdonságok - Megosztás - Megengedem más hálózat felhasználóinak blabla... - ott kiválasztod melyik adaptert akarod megosztani.

Switch Tax

(#63047) Doky586 válasza Brandynew (#63045) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Vegyél egy olcsó wifi routert inkább...

(#63048) Brandynew válasza MasterMark (#63046) üzenetére


Brandynew
őstag

Köszi! És így kb. hányan fogják tudni használni a netemet? 4-5 főt elbír egy ilyen random, 10-20 ezer Ft-os stick?

@Doki586: igen, az jobb lenne, de nem kivitelezhető, nem részletezném.

[ Szerkesztve ]

(#63049) MasterMark válasza Brandynew (#63048) üzenetére


MasterMark
titán

Hát 1-2 klienst biztos bír normálisan, de ugye nem erre van kitalálva. Kb. olyasmi lesz mint egy mobilos hotspot.

10-20 ezerért normális wifi routert kapni, ami viszont erre van kitalálva. Az miért nem jó ha amúgy is most vennéd, és nem meglévő hardverrel dolgozol?

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#63050) barnibooo


barnibooo
tag

Sziasztok!
Egy olyan kérdésem lenne, hogy meglehetne azt valósítani, hogy a két alhálózat oda-vissza lássa az eszközöket?
példa:

Az Xiaomi router eléri a 10.0.0.X-es alhálózatot is viszont ha a alapból az Arrison vagyok rajta akkor, 10.0.0.52-t is eldobja.

2. kérdés:
Hamarosan váltunk T-optikára ugyan ez lenne ott is csak az arris helyet egy T-s ONT lesz ott.
Ott is meglehet oldani, hogy az Droid Tv-k is lássák a Wifi-n lévő eszköket is a "Cicamica" routeren?

Válaszokat előre is köszönöm!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.