Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#26851) tibcsi0407


tibcsi0407
félisten

Update 2.:

Volt korábban egy Gigabyte Lan Optimizer nevű programom, amit eltávolítottam, mert akkor még lassabb volt a net feltöltés. Na most feltelepítettem és egyből uninstalláltam.
Valamint a TCPoptimizer nevű kis programmal defaultra állítottam minden registry értéket és voila, megjavult!
Valószínű valamit elpiszkált a registryben, aztán törléskor nem jó értékre álltak vissza a dolgok.

https://utdetailing.hu/

(#26852) Peddy789


Peddy789
őstag

Helo, az alábbi gondom van.

Van egy szolgáltatói routerem, (upc) amiről megy a wifi. Az okostévém rávan téve kébelen a routerre, a pc wifin megy. Ha dlna-n keresztül tehát a tvről hálozaton keresztül játszok le filmet (serviio) az elején semmi gond, aztán kb 15perc mulva néha beakad egyszer egyszer 3-4secre.

Lehetséges hogy nembirja az adatfolyamot a router a helyi hálozaton? Észrevettem hogy eléggé fel is melegszik a router, lehet tulmelegszik és onan már azért kezd el akadozni? Ha letöltök közben valamit torrenten akkor totál halott az egész, percenként beakad.

Segítene ennek hogy ethernet kábelen lenne a számítógépem is? Vagy attól nemlesz gyorsabb a router adat továbbitó képessége? Ez pontosan hogyvan megfogalmazva hogy a router mekkora forgalmat tud elviselni mi ennek amérőszáma?
Tehát hogy kintről tudjon mondjok a jövőben 120megás netet vinni a pc-re és közben a gép tudjon adni a tvnek egy jóadag "sávszélességet" .

Milyen routert kéne esetleg vásárolnom ehez, ha a kábeles megoldás nem segít?

(#26853) tibcsi0407 válasza Peddy789 (#26852) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Ha túl sok az adatfolyamban , akkor a router ramja elfogy és belassul az egész. Nem tudom milyen routert adhat a UPC, de ezek szerint nem túl acélos. Gigabites?Milyen wifi van rajta?

[ Szerkesztve ]

https://utdetailing.hu/

(#26854) Peddy789 válasza tibcsi0407 (#26853) üzenetére


Peddy789
őstag

Elvileg EPC 3925

(#26855) tibcsi0407 válasza Peddy789 (#26854) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Szerintem ennek simán kellene működnie, a specifikációkat elnézve elég erős darab. :)
USB porton keresztül van rajta a megosztott média?
Egyébként én most rendeltem egy Asus RT-N65U routert. Szerintem azzal jól kellene működnie a dolognak nálad is.

[ Szerkesztve ]

https://utdetailing.hu/

(#26856) Peddy789 válasza tibcsi0407 (#26855) üzenetére


Peddy789
őstag

nincsen usb rádugva, nemtudom akkor lehet a wifivel van itt a probléma, előző használó mondta is, hogyha kábelen használta a laptopját kicsit gyorsabban jött a torrent, mintha wifiről ment (60megás net)

akkor ha kábelre dugoma gépet megszűnik ez a probléma elvileg?

(#26857) tibcsi0407 válasza Peddy789 (#26856) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Tehát akkor Wifin osztod meg vele a gépről az adatot, nem usb-ről. Nem kizárt, hogy a wifi a szűk keresztmetszet. Ha jól látom, akkor elvileg n-es wifit kezelni kellene. Lehet csak G-re van állítva? Meg tudod nézni?
Valamint még az is kérdéses, hogy HD tartalmat szoktál nézni ilyenkor, vagy SD-t? Ugye a HD az nagyobb adatfolyamot igényel.

[ Szerkesztve ]

https://utdetailing.hu/

(#26858) Peddy789 válasza tibcsi0407 (#26857) üzenetére


Peddy789
őstag

full Hd megy mindig, de minimum 720p,

lehet csak G-re van állítva ezt megfogom nézni, ez amugy hol tudom beállítani? a Router beálításokat a sima 192***-on érem el?

De akkor elvileg a routernek bírnia kéne? Nincs oylan hogy ő túl lass ehez, ha kábelen megy mindenki akkor ha 120megával töltök / meg 10el felfele, közben megy a fullhd stream pc és tv között akkorse kéne laggolni, akadozni?

(#26859) tibcsi0407 válasza Peddy789 (#26858) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Akkor valószínűleg nem. De ha a notebookod wifije a letöltés miatt súrolja a határait, akkor ugye nem marad elég sávszél a filmnek.
A routered ip címét a legegyszerűbben úgy tudod megnézni, hogy parancssorba beírod:
ipconfig /all
Ott pedig az alapértelmezett átjáró lesz a router címe. Azt, hogy oda mi lehet a jelszó, azt már nem tudom. Lehet a UPC lekódolta.

https://utdetailing.hu/

(#26860) westcoastog


westcoastog
veterán

Az normális hogy van egy 10 megás netem, és mondjuk töltök fel egy fájlmegosztó oldalra valami 60kb/s sebességgel, mert ennyi a max, akkor teljesen lassú mellette a net? Lassan töltenek be a weblapok is stb, pedig még csak lenne ott mellette 10mbit, ez alapból ilyen, vagy esetleg valami beállítással kiküszöbölhető a routerben?

(#26861) ariel96 válasza westcoastog (#26860) üzenetére


ariel96
tag

Szia!

A seed bagyon lassítja a NET-et, van amikor nem is tudok böngészni miatta 120/10Mb/s.

(#26862) westcoastog válasza ariel96 (#26861) üzenetére


westcoastog
veterán

Akkor ez így normális. :)

(#26863) krealon válasza LeventeTe (#26829) üzenetére


krealon
veterán

"Amikor bedugom az UPT-t a két gépe, és engedélyezem a vezetékes hálózatot ,akkor azonnal az lesz az esődleges hálózat"

Ha a ket gepet osszekotod egy kabellel (kozvetlenul, egyeb eszkoz hasznalata nelkul) es egyiken sincs internetmegosztas es mindketto automatikus cimkerese van allitva, akkor DHCP szerver hianyaban a ket csatolora egy-egy APIPA (169.254.x.y) IP cim kerul automatikusan, atjaro nelkul.

Ez esetben a ket gep a kabelen keresztul nem latja az internetet, az a forgalom a WiFi irnyaba fog menni, de a helyi halozati funkciok a kabelen fognak bonyolodni.

Ha egy routerrel kotod ossze a gepeket kabelen, akkor kapnak a routertol alapertelmezett atjarot, igy az internetet arra fele probaljak elerni a gepek es az altalad vazolt helyzet all elo.

(#26864) Peddy789 válasza westcoastog (#26860) üzenetére


Peddy789
őstag

Probáld levenni a kapcsoaltok maximális számát, pl 50re vagy 20ra, nekem anno akkor lassította nagyon a netemet, amikor pl 200-300 kapcsolat volt, igaz hogy lassan töltöttem fel de ugyancsak meghalt a net nagy ping / lagg

(#26865) westcoastog válasza Peddy789 (#26864) üzenetére


westcoastog
veterán

Torrentre gondolsz?
Skydrive-ra töltöttem fel éppen videót, tehát csak sima feltöltéskor, torrentezni meg alig szoktam. :D

(#26866) Peddy789 válasza westcoastog (#26865) üzenetére


Peddy789
őstag

áh, értem. akkor nemszoltam :)

(#26867) RootRulez


RootRulez
félisten

Sziasztok!

Van arra mód, hogy egy szolgáltatónál (invitel) a kábelmodemem MAC-je alapján megtudjam a annak publikus IP-jét? Nincs FixIP-m és alkalomadtán jól jönne, ha tudnám. :K

Gondolom a szolgáltatónál a rendszerdiagnosztikai eszközökkel meg tudnák mondani, de valami más jobban érdekelne. :K

Köszi: RR

═════════════════════════════════════════

(#26868) And válasza RootRulez (#26867) üzenetére


And
veterán

Mármint azon túl, hogy megnézed a modemed / routered státuszában, vagy felmész az ipaddress.com oldalra?

(#26869) krealon válasza RootRulez (#26867) üzenetére


krealon
veterán

Egy modemnek nincs IP cime. Egy router-nek van.

Tahat vagy kabelmodemet kaptal az Inviteltol es a mogotte levo router-nek (PC-nak, vagy ami oda van csatlakoztatva) van IP cime, vagy home-gateway-t (HGW) kaptal, ami egy modem-router kombo, es annak van IP cime.

A jobb router-eken szokott lenni Dinamikus DNS kliens (DynDNS), ami egy allando nevhez hozzarendeli a folyton valtozo WAN IP cimet, ezaltal egy allando nev alapjan lehet a router-re kintrol hivatkozni.

Ha ez a lehetoseg adott, akkor semmi szukseg a MAC address alapjan vegzett buveszkedesre.

[ Szerkesztve ]

(#26870) And válasza krealon (#26869) üzenetére


And
veterán

Ha már itt tartunk: lehet kezdeni valamit például a T-home által adott HGW-vel (Cisco EPC3825), ha utóbbi csak és kizárólag a DynDNS-t támogatja (azon túl, hogy fizetnék a DynDNS-ért)? A firmware dátuma 2013 decemberi, azóta sem frissült, illetve hiába próbálkozom, hogy routerből sima NAT nélküli modemmé konfiguráljam a rejtett menüjén keresztül, sajnos nem sikerül.
Mod. RootRulez: sorry, naivan nem gondoltam rá (te meg nem írtad), hogy mindezt valószínűleg távolról szeretnéd elérni. :B

[ Szerkesztve ]

(#26871) vadasz70


vadasz70
aktív tag

Sziasztok! Hogyan tudnám megosztani a laptopról megosztani az internetet a telefonomra? Köszönöm

(#26872) krealon válasza vadasz70 (#26871) üzenetére


krealon
veterán

"Hogyan tudnám megosztani a laptopról az internetet a telefonomra?"

Roviden

Bovebben kifejtve

Ha nem 3G internetet osztasz, akkor a connectify lite is ingyenes.

(#26873) RootRulez válasza krealon (#26869) üzenetére


RootRulez
félisten

Valóban rosszul fogalmaztam, természetesen a router által felvett pubIP-re lenne szükségem, amit a modem osztott neki. Épp most állítottam be a DDNS-t, de nekem konkrétan az IP ekll, mert az android app, amivel fel tudom kelteni a gépet, azt fogadja el. Szóval az + 1 kör, elvileg az a módja, hogy telóval belépek a no-ip fiókba és ott láthatom az IP-t, ami kell...

═════════════════════════════════════════

(#26874) And válasza RootRulez (#26873) üzenetére


And
veterán

Miért az az app nem fogadja el a hostnevet IP helyett? Amúgy elég volna csak megpingelni (akár egy másik programból) a dinamikus host-ot, és visszaadná az IP-t.
"a router által felvett pubIP-re lenne szükségem, amit a modem osztott neki."
Az IP-t természetesen nem a modem osztja, hanem mögötte a szolgáltató szervere.

(#26875) RootRulez válasza And (#26874) üzenetére


RootRulez
félisten

Nem fogadja, el, azt írja érvénytelen IP. :(

De az a legkevesebb, hogy belépek a telóról no-ip.re és kilesem onnan a legutóbbi IP-t. :K

[ Szerkesztve ]

═════════════════════════════════════════

(#26876) RootRulez válasza RootRulez (#26875) üzenetére


RootRulez
félisten

vagy ahogy írtad megpingelem a domaint, bár ahhoz meg megint kell egy app a telefonra. :W

═════════════════════════════════════════

(#26877) gabor128


gabor128
aktív tag

Sziasztok,

Van egy Win7-es pc-m és eg yXP-s Pc-m. Egy routerre vannak rákötve. Mindekettőről elérem a netet. Az xp-s gépről akarnám a tartalmát átmozgatni a másikra, de hiába osztok meg mappát nem tudom felmappolni, mert nem látja. A távoli asztal kapcsolat megy, de nem tudok fájlt átmásolni és ez már az agyamra megy.
Az Ip címük csak az utolsó számjegyben tér el. Ugyanabban a munkacsoportban vannak.

Mi lehet a probléma?

(#26878) gabor128 válasza gabor128 (#26877) üzenetére


gabor128
aktív tag

Megvan. Tűzfal meg zonealarm-ot kikapcsolni.

(#26879) mobilizmo válasza And (#26870) üzenetére


mobilizmo
addikt

Raksz mögé egy normális routert, amire van normális 3rd party fw.

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#26880) And válasza mobilizmo (#26879) üzenetére


And
veterán

Egy ezer éves WRT54GL van mögötte 3rd-party firmware-rel, de hiába, ha egyszer ez a router már privát IP-t kap a Cisco HGW-től. Amíg nem volt előtte a Cisco, addig simán kezelte a dyndns-t, és persze választhattam vagy tízféle ddns szolgáltató (plusz egyedi beállítás) közül. Ez most nem megy.

(#26881) vadasz70 válasza krealon (#26872) üzenetére


vadasz70
aktív tag

Szia! Meg csináltam amit mondtál létre jött a Virtuális wifi kapcsolat csak a telefon nem tud kapcsolódni mert nem tudja lekérni az ip címet.

(#26882) mobilizmo válasza And (#26880) üzenetére


mobilizmo
addikt

Én ugyanennél a szolgáltatónál, ugyanezzel a HGW-val vagyok, és mégis működik.

asus[/L] Az fordulhat esetleg elő, hogy már az EPC3925 NAT-olt tehát nem publikus IP-t kap, azt meg a szolgáltatónál kell elintézni.

[ Szerkesztve ]

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#26883) Sub-ZeRo


Sub-ZeRo
nagyúr

Sziasztok!

Lenne egy komoly kérdésem.
A múlthéten a tkom-os netet bevezettük, majd kaptunk egy optikai modemet, meg router kombót egyben. Ebből még megy egy 2543-s router és az osztja szét a netet mind lanon, mind wifi-n. Régen, a upc-nél volt, ddns beállításom a routern. (ez maradt is) Mivel új a modem nem látja ha csatlakozni akarnék. Valaki tudna segíteni hogy távolról elérjem a gépem? KIcsit komplikált lenne a megoldás, mert hiába csinálgatom, nem haladok vele. Valaki vállalkozó szellemű tudna segíteni?

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#26884) lockdown90


lockdown90
senior tag

udv

Terv:

szeretnek letrehozni egy sajat routert virtualis kornyezetben, ESXi-n futna egy boxban a Pfsense ami routolná az egész hálózatot, illetve tűzfal funkciókat is ellátna.

Namost, a szerverbe van 3db GB port, egyik az iLO. Egyik portba menne a szolgáltató kábele a WAN, masikba ertelem szeruen a LAN. Namost az iLo portjába mit dugjak? A lan mennyen bele egy switchbe és onnan mennyen vissza az iLO portjába? Mivel ha nincs bekotve KVM-t nemtudom hasznalni.

Tehát, a vboxban futna a pfsense routolná a netemet, de a tobbi vboxot is ellátná. Illetve a mostani routerem is a szerverből kapná a netet, de csak mint acces point, hogy tudjam használni a laptopomat wifi-n.

Hogy kezdjem el a beállítást, mivel ha bedugom a wan kabelt a szerverbe (kihuzom a routerbol), hogy tudom elérni az iLo-n a szervert, hogy beallitsam? ilo-bol kossek egy kabelt a laptopomba, ez így nem fog működni!?

Lehet hogy kicsit zavaros, de tanuló fázisba vagyok, mindössze laborkörnyezet. Mennyire nehéz megvalósítani ezt az egészet?

[ Szerkesztve ]

i7 13700k - 32Gb DDR5 - RTX4070S

(#26885) And válasza mobilizmo (#26882) üzenetére


And
veterán

Na, ez érdekes. Tény, hogy nem próbáltam a dyndns.org-on kívül más szolgáltatóval (azzal is akkor mikor még ingyenes volt), de akkor nem gondoltam, hogy ddns-specifikus lehet ez a gond, és most sem gondolom, hiszen HGW nélkül még működött. Látom, a te Asus-odnak is privát IP-címe van, viszont van ott egy "Use external IP address checker" nevű opció a ddns-szolgáltatóktól függetlenül, na ilyen a dd-wrt-ben nincs, és az lehet a megoldás alapja. Ezek szerint van remény, hogy össze lehet hozni a dolgot.

(#26886) mobilizmo válasza And (#26885) üzenetére


mobilizmo
addikt

dd-wrt-t nem ismerem, de csodálkoznék ha nem lenne rajta olyan opció (nem feltétlenül ugyanezzel a névvel persze) ami ezt a problémát kezeli. Azért gondolom, mert annyit tudok róla, hogy hasonlóan szofisztikált, mint a tomato. Szerintem keresd meg a topikját. Másik lehetőség egy olyan router amire tomato mehet fel, pl. Asus RT-N16, nem mai darab, de hogy milyen bevált az is jól mutatja, hogy még mindig kapható (5 éve).
Mindenesetre én még utánajárnék, hogy a hgw-d eleve nem NATolt-e. Ebben az esetben ugyanis csak a Telekom-nál tudod kijárni, hogy távolról is elérhető legyenek az otthoni eszközeid.

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#26887) And válasza mobilizmo (#26886) üzenetére


And
veterán

Ok, eddig azért nem is néztem utána, mert azt hittem, hogy ezt elvi lehetetlenség megoldani egy NAT-olós router után, mivel ott már nincs 'külső' IP. A HGW szerencsére még nyilvános címet kap. Amúgy a mögötte lévő Linksys-re is felmegy a Tomato, csak sosem volt rajta. Akkor utánanézek a dd-wrt wiki-n, hogy van-e erre megoldás, ha meg nincs, akkor Tomato. Ez a router amúgy is vagy 8 éve megy folyamatosan, és még épp elbírja a jelenlegi netet, de már erősen csereérett. Meg eleve rühellek két routert egymás után kötni, de ha egyszer ez a HGW szoftveresen annyira elmaradott a régitől, akkor nincs más választásom. Kösz!
Tök jól elvoltam a HGW nélkül is a sima régi modemmel, hogy miért nem hagyták itt, azt nem tudom. A jelenlegi sebességet simán bírta volna.

[ Szerkesztve ]

(#26888) And válasza mobilizmo (#26886) üzenetére


And
veterán

Végül sikerült működésre bírni a no-ip ddns-sel, ott van az opció a dd-wrt-nél is, hogy 'Do not use external ip check'. Mindenesetre a ddns log érdekes információkat közöl, azt írja, hogy a címet frissíteni kell 192.168.1.10-re, ami a Linksys WAN-IP-je, de ha az említett opciót 'yes'-re állítom, akkor a valós nyilvános IP kerül be a rekordba, ha pedig 'no'-ra, akkor a helyi IP. De a log megtévesztő módon mindig a helyi címet írja ki, még frissítéskor is, mondván hogy nem kell update-elni, hiszen nem változott. De szerencsére így is oké.

(#26889) Magnat válasza lockdown90 (#26884) üzenetére


Magnat
veterán

Szia,

wan kábelt kihúzod a routerből és bedugod a szerver wan portnak kinevezett portjába. Az ILO és a lan portokból 1-1 kábel menjen a router lan portjaiba. A dhcp ki lesz, a router vagy a Pfsense? (Nem ismerem a Pfsenset, szóval ha nem tud dhcp lenni akkor értelemszerűen a router lesz) Csak mert ha a router, akkor úgy kell belőni a dhcp-t, h a gateway címe a pfsense lan oldali lábának a címe legyen. Viszont ha a Pfsense lesz a dhcp, akkor ne felejts el a routernek is adni címet úgy, h stimmeljen a Pfsense által osztott ip tartománnyal (vagy adsz neki statikus dhcp-vel címet), h el tudd érni a wifi konfig miatt.

[ Szerkesztve ]

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#26890) stigi02


stigi02
csendes tag

Hello!

A segítségeteket szeretném kérni wifihotspot létrehozásában. A lényeg, hogy a router a másik házban van, ahonnan kábelen jön át az internet, ahol switchel szétosztom, viszont szükségem lenne itt is wifire(nincs pénz erősebb routerre, vagy annak áttelepítésére) és ezt eddig úgy oldottam meg, hogy egy usb-s wifisticket rádugtam a gépre és azon a Virtual Router nevű programmal hoztam létre hotspotot.
A problémám, hogy ez a progi elég instabil, plusz fontos lenne, hogy automatikusan induljon el és ossza a netet(amit elég random módon tesz meg).
A kérdésem pedig az lenne, hogy tudtok-e esetleg valami másik programot, ami jobb, vagy valami hiper olcsó eszközt, amivel megoldhatnám ezt a wifi dolgot?

A válaszokat előre is köszönöm!

(#26891) Csokiii


Csokiii
aktív tag

Sziasztok
Szeretnék egy tplink wr841nd-t range extenderként használni kérdésem az lenne hogy tudnám a vezetékes részt is használni vagy csak wifit továbítani?

(#26892) mezis válasza Csokiii (#26891) üzenetére


mezis
nagyúr

Üdv.!

Nem értem mit szeretnél.
? Repeater vagy WDS üzemmódot ? (Utóbbi többnyire csak egy másik, azonos verziójú WR841-el szokott működni.)

Csak WiFi üzemmód működjön és UTP-n ne lehessen csatlakozni hozzá ?

[ Szerkesztve ]

mezis

(#26893) Csokiii válasza mezis (#26892) üzenetére


Csokiii
aktív tag

Pont hogy a wifi nem érdekes és a lényeg az lenne hogy wifit vegye és utpn kitólja a netet. Ez lehetséges?

(#26894) Gubek-Einste válasza Csokiii (#26893) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Igen, kliens módnak hívják, gyári firmware-rel nem lehet megcsinálni de custom firmware alatt minden további nélkül igen.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#26895) Mukk


Mukk
tag

sziasztok!
otthoni net routeren keresztul osztódik. az emeletre kábalen keresztul megy fel (az emlitett routerbol). mi a legegyszerűbb módja annak, hogy az emeleten legyen wifi (a lenti jel nem ér fel). Egy sima wifi router az emeleti kábel végére és kész?
köszi!

[ Szerkesztve ]

Mukk

(#26896) mezis válasza Mukk (#26895) üzenetére


mezis
nagyúr

Üdv.!

Igen.

mezis

(#26897) Sub-ZeRo válasza Sub-ZeRo (#26883) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Up!!

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#26898) ignisz


ignisz
senior tag

Sziasztok! Családi házban , emeleten router + switch osztódik az internet két pc és egy tv felé. A földszinten egy range extender-rel növeljük a wifi lefedettséget. A kérdésem: hogy lehetne kiterjeszteni a wifit, hogy a kertben is megfelelő jelszint legyen? Előre is köszönöm a válaszokat:

(#26899) Mukk válasza mezis (#26896) üzenetére


Mukk
tag

köszi!

Mukk

(#26900) Csokiii válasza ignisz (#26898) üzenetére


Csokiii
aktív tag

Én egy ilyen powerline adaptert javasolnék.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.