Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#26051) Nudlee86 válasza krealon (#26049) üzenetére


Nudlee86
csendes tag

Jogos, próbálkoztam csak a driver használatával, de a probléma akkor is fennállt. Letiltva az adapter és nem tudom engedélyezni. Sajnos nem vagyok a téma szakértője, ezért kérnék segítséget. Lehet valami teljesen alap dolog felett siklok el. TP-Link WN321G adapterről van szó.

[ Szerkesztve ]

(#26052) krealon válasza Nudlee86 (#26051) üzenetére


krealon
veterán

Hmmmm... Nekem van ilyen TP-LINK TL-WN321G (v3) adapterem, es Plug-and-Play mukodik Windows7-en, mint "RT73 USB Wireless LAN Card". Dirver Provider: Microsoft.

(#26053) Nudlee86 válasza krealon (#26052) üzenetére


Nudlee86
csendes tag

Az lesz az, alapból nekem is annak ismeri fel, viszont a kép ugyanaz marad, letiltva. Nem engedélyezi, hiába próbálom. Tehát driverrel és anélkül is ugyanez a kép. Hol kellene keresgélni, hogy mi tiltja le?

[ Szerkesztve ]

(#26054) cochy


cochy
tag

Sziasztok,
valakinek van ötlete, hogy miként tudok egy szervert elérhetetlenné tenni egyetlen kliens számára?
Azt szeretném, hogy az adott szerver teljesen láthatatlan legyen (legalábbis a szerver fájlszerver szolgáltatása) de csak egyetlen kliens számára. Próbálkoztam a hosts fájl szerkesztésével, de valamiért nem működik.
Ötlet esetleg? Köszönöm.

(#26055) G.I.JOE


G.I.JOE
senior tag

Sziasztok. Telóról szeretném elérni az otthoni wifin keresztül a gépen futtatott ftp szervert egy Foldersync nevű progival. Filezilla ftp server-t felraktam, csináltam szervert és ugyanarról a gépről egy ftp klienssel elérem, de a telóról már nem. A gépről és a telóról is ugyanazokkal a paraméterekkel próbálkozok (192.168.1.100:18888, név, pass, de telefonról nem akarja. Van valami ötletetek, hogy miért?
Kikapcsolt telefon oldali tűzfallal sem megy, a gépen még nem próbáltam kikapcsolni, csak most jutott eszembe, de egyéb ötlet?

[ Szerkesztve ]

(#26056) krealon válasza cochy (#26054) üzenetére


krealon
veterán

"valakinek van ötlete, hogy miként tudok egy szervert elérhetetlenné tenni egyetlen kliens számára?"

Tuzfal szoftver segitsegevel blokkolod a kommunikaciot.

(#26057) cochy válasza krealon (#26056) üzenetére


cochy
tag

Köszönöm a választ. Próbáltam már korábban, mindenféle portot, kapcsolatot tiltottam egy IP címre, de valami miatt nem ment. Explorerben bejöttek a szerver megosztásai...
Megnézem újra.

(#26058) G.I.JOE válasza G.I.JOE (#26055) üzenetére


G.I.JOE
senior tag

Megoldottam, mindenki megnyugodhat! :D CIS mellett csak bekavart a win tűzfal.

[ Szerkesztve ]

(#26059) laca500


laca500
aktív tag

Sziasztok!

Egy olyan problémám van, hogy adott egy Asrock FM2A75 PRO4 alaplapi hálókártya és egy TL-WDR4300-as router, amin keresztül a letöltési sebesség 220Mbit/s, mindaddig amíg újra nem indítjuk a gépet. Boot után a sebesség lentmarad 10-11 Mbit/s-en addig amíg az eszközkezelőben el nem távolítom a hálókártyát. Utána hardver változások kereséssel megkerestetem, ami automatikusan felismeri, majd telepíti hozzá a driver-t. Innentől kezdve minden tökéletes (220Mbit/s), mindaddig míg megint újra nem indítjuk a gépet. A feltöltés egyik esetben sem változik, az tökéletes (50Mbit/s). Kábellel van összekötve a kettő. Op rendszer WIN 8.1 (64bit).
Szerintetek mi lehet a probléma? Valakinek csinált már ilyet a gépe? Wi-fi-n keresztül is hasonló a tünet, csak ott max sebességnél 70-80Mbit/s a letöltés, újraindítás után meg csak 1-2Mbit/s. Aztán itt is minden megjavul eltávolítás és újra telepítés után. Addig amíg új............... Szóval itt is ugyan az ami Lan-on.

Alaplap: MSI X470 GAMING PRO CARBON + VGA: EVGA RTX 3070 Ti 8GB GDDR6X FTW3 Ultra + CPU: Ryzen 7 5800X + RAM: G Skill Aegis F4-3000C16-8GISB 16GB kit + SSD: Samsung NVMe 970 EVO + Táp: Cooler Master V750 Gold V2 + CPU hűtő: Be Quiet DARK ROCK PRO C1 + Ház: Be Quiet Silent Base 802

(#26060) kali válasza laca500 (#26059) üzenetére


kali
legenda

szia,

az alaplap gyártói honlapján, a letöltési részlegben lévő szükséges win 8.1 64 bit illesztők telepítve?

(#26061) laca500 válasza kali (#26060) üzenetére


laca500
aktív tag

Igen. :K
Minden fent van, chipset, lan.....

Alaplap: MSI X470 GAMING PRO CARBON + VGA: EVGA RTX 3070 Ti 8GB GDDR6X FTW3 Ultra + CPU: Ryzen 7 5800X + RAM: G Skill Aegis F4-3000C16-8GISB 16GB kit + SSD: Samsung NVMe 970 EVO + Táp: Cooler Master V750 Gold V2 + CPU hűtő: Be Quiet DARK ROCK PRO C1 + Ház: Be Quiet Silent Base 802

(#26062) Energie X


Energie X
őstag

Sziasztok!

Segítséget kérnék tőletek (jelzem nem tudom hol tudnám feltenni kérdésem, ha nem itt légyszi irányítsatok át a megfelelő topikba).
Egy céghez kellene switchet venni. Jelenleg egy T-s D20-as csomagjuk van ami Wifi routeren dobja szét a netet, melyet a gépek wifi stickel fogadnak.. Jelenleg 7 gép van és 8 nyomtató melyeknek van lan portjuk. Szeretnénk fali aljzatokat feltenni, van patch panel, rack szekrény minden ilyesmi, a switchnél akadtunk el, hogy milyet lenne érdemes venni? Én valami olyanra gondoltam ami 24 portos, jó a 100-as is. Viszont nem tudom, hogy miket kell tudnia egy switchnek, melyik márkát érdemes megvenni, mit lehet rajtuk állítgatni. Ha tudtok segíteni, akkor valami nem túl drága kéne kb 25e max összegig. A lényeg, hogy egyszerű legyen és ha kell valamit beállítgatni akkor azt egyszerűen meg tudjuk tenni. Nem tudom milyen különleges dolgot kell még tudnia, esetleg ezek képesek bizonyos webcímek blokkolására?

Előre is köszönöm!

>>> ÚJ dobozos Galaxy S21FE tokok és üvegfóliák! Lesd meg adatlapomon! <<<

(#26063) #77081088


#77081088
törölt tag

Sziasztok!
Volna egy aprócska problémám a net beállításommal. Notebookot (acer aspire E1-570) Win-7 -el. használok,eddig vezetékkel csatlakoztam a routerhez,minden remekül működött. Hétvégén el kellett utaznunk párommal,vittem magammal a gépet,és feltelepítettem a wifi progiját.Azóta nem tudok csak wifivel csatlakozni a nethez,pedig szükség lenne a vezetékes funkcióra. Mit kell beállítani hogy tudjam használni vezetékről is a netet? Van arra lehetőség hogy választani lehessen a wifi és vezetékes net használat között? Eddig csak csatlakoztattam a kábelt és már is volt internet. Most nem is reagál ha csatlakoztatom a kábelt,csak a wifi jön be.
Bocsi de analfabéta vagyok ehhez!! :B :B

Köszönöm szépen a segítséget előre is! :R :R

[ Szerkesztve ]

(#26064) Bitpalace válasza #77081088 (#26063) üzenetére


Bitpalace
senior tag

Szia!

A legtöbb laptopon külön kapcsolóval ki lehet kapcsolni a wifi/bluetooth eszközt, de ha nem is külön kapcsolóval, akkor a Win billentyű mellett lévő "Fn" billentyűkombinációval ki lehet kapcsolni. Meg kell keresni hogy melyik billentyűn van a wifi piktogramm és azt lenyomni az Fn bill. nyomva tartása mellett. Ez általában a számok vagy az F billentyűzeteken szokták elhelyezni gyártótól függően.

Remélem tudtam segíteni!

üdv!

[ Szerkesztve ]

(#26065) #77081088 válasza Bitpalace (#26064) üzenetére


#77081088
törölt tag

Szia!

Ezt a lehetőséget már próbáltam,sajnos nem oldotta meg! Nem reagál az UTP csatira sehogyan. Semmi nem lett babrálva,csak a wifi drivere lett pluszba feltelepítve...

(#26066) mobilizmo válasza #77081088 (#26065) üzenetére


mobilizmo
addikt

Nézd meg a "Hálózati és megosztási központ\Adapter beállítások módosításában", hogy nincs-e letiltva a vezetékes adaptered.

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#26067) laca500 válasza #77081088 (#26063) üzenetére


laca500
aktív tag

Szia!
Nekem tegnap volt hasonló, csak nekem a wifi-vel nem akart az istenért sem csatlakozni.
A megoldás az volt, hogy a jobb alsó sarokban jobb gombbal rákattintasz az internet ikonjára, a felugró ablakban pedig a hibaelhárításra. Elméletileg megfogja találni a hibát és ha tudja, akkor ki is fogja javítani. Nekem a wifi adapter le lett tiltva, csak engedélyezni kellett. Szerintem nálad meg a hálózati kártya van csak letiltva.

Alaplap: MSI X470 GAMING PRO CARBON + VGA: EVGA RTX 3070 Ti 8GB GDDR6X FTW3 Ultra + CPU: Ryzen 7 5800X + RAM: G Skill Aegis F4-3000C16-8GISB 16GB kit + SSD: Samsung NVMe 970 EVO + Táp: Cooler Master V750 Gold V2 + CPU hűtő: Be Quiet DARK ROCK PRO C1 + Ház: Be Quiet Silent Base 802

(#26068) #77081088 válasza laca500 (#26067) üzenetére


#77081088
törölt tag

Sziasztok!

Köszönöm a segítőkészségeteket! :R :R (#26066) mobilizmo Neked is köszönöm! :R

Amint írtam megnéztem a hálózati központot és nem is jelezte hogy lenne hálózati kártya. Megoldása végül is teljesen egyszerű volt,elővettem a telepítő cd-t,telepítettem a hálókártya drivert,és voálá,már is van UTP-s kapcsolati lehetőség,működik is,és lehet választani a wifi és vezetékez kapcsolat között.
Csak egyet nem értek... amikor telepítettem a wifi drivert (ugye előtte minden rendben volt),egyszerűen eltűnt az UTP-s kapcsolati lehetőség,pedig nem uninstaláltam semmit. Egyszerűen eltűnt a driver a hálózatról. Amikor a hálózati központban a windowsal kerestettem a hibát kiírta hogy nincs adapter driver,ezért gondoltam feltelepítem azt is a wifi mellé. És ennyi volt a baj. Van erre értelmes magyarázat?? :))

(#26069) Bitpalace válasza #77081088 (#26068) üzenetére


Bitpalace
senior tag

Hálózat terén sose keress értelmes magyarázatot, mert van olyan eset is mikor minden úgy van beállítva ahogy kell, de mégse úgy működik ahogy kéne! :DDD Sajnos ez ilyen...
A fene se tudja miért volt így neked, a lényeg hogy megoldódott. Esetleg az szokott lenni, hogy Win7 OS-nél nem szoktat drivereket feltelepíteni, vagy ha igen azt is Winfos Update-en keresztül, ami csak arra jó hogy jobban bekavarjon! A Win7 megkeresi a működéséhez feltétlen szükséges drivereket a neten keresztül és sokan ezért nem is telepítenek, mert szerintük megfelelően működik. Ez tapasztalatból mondom!

Üdv!

[ Szerkesztve ]

(#26070) mezis válasza #77081088 (#26068) üzenetére


mezis
nagyúr

Van amikor meg egy frissítés tesz működésképtelenné egy eszközt...

mezis

(#26071) neil_mullen válasza mezis (#26070) üzenetére


neil_mullen
aktív tag

sziasztok!

Olyan próblémám van, hogy az otthoni 50 megás netet a laptopom csak 20 asnak látja (speedtest). A routerünk 54Mbps-re képes, a gépemben pedig intel 5300-as wifi kártya van ami elvileg 150Mbps-re képes. Aida64 is 54Mbps-nek irja a létrejött wifi kapcsolatot. Szóval nem értem miért ilyen lassú, miközben az asztali gépeken ahol vezetékes net van simán megvan az 50 mega. Még egy érdekesség hogy a router 11Mbps üzemmódjában pedig csak 5-6Mbps a sebesség.

elóre is köszi :R

Privát üzenetre illik válaszolni!!!

(#26072) Claude Leon válasza neil_mullen (#26071) üzenetére


Claude Leon
senior tag

Mert a wifi protokollja eléggé "időigényes".
Magyarul pl. 54Mbit esetén a legzavartalanabb körülmények között fér bele annyi átvinni való adat, amiből te 1 másodperc alatt 27Mbittel találkozol.
Pl. vegyük a teherszállítást, az is jóval nagyobb súlyokkal játszik, mint a hasznos teher.
Vasúton kisebb a különbség, levegőben negyobb ott is.

A másik, hogy ha még 54Mbites, a bele sem erősebb, mint hogy ennél sokkal több átférjen rajta, akkoriban a pár Mbites kapcsolatokkal nem is volt igény ekkora teljesítményre, miért is építettek volna erőművet jóval drágábban, ventillátoros hűtéssel?

[ Szerkesztve ]

(#26073) Gubek-Einste válasza neil_mullen (#26071) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Egy G-s kapcsolaton megfelelő körülmények között kb 20-22 Mbps ami valósan átmegy. Ha ennél több kell akkor váltanod kell N-es eszközökre. A wifi esetén fele/harmada a valós sebesség a kiírt link sebességnek.
A laptopban lévő N150-es adapterrel összejöhet a valós 50 Mbps kapcsolat.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#26074) neil_mullen


neil_mullen
aktív tag

Claude Leon, Gubek-Einste köszi a válaszokat. Megfontolom az uj routert.

üdv

Privát üzenetre illik válaszolni!!!

(#26075) Mentolka


Mentolka
senior tag

Sziasztok,
Azt szeretném kérdezni, hogy van-e ötletetek a következőre:
Tegnap délelőtt gond nélkül használtam a PC-m, mint mindig. Délután bekapcsolás után viszont, nem volt net. Megnéztem a beállításokat, és azt látom, hogy az Adapterbeállítások ablakban nem látható a hálózati kártya.
Mi történhetett (közben SLEEP állapotban volt a gép)?
P5K, alaplapi LAN.

(#26076) PumpkinSeed válasza Mentolka (#26075) üzenetére


PumpkinSeed
addikt

Nem volt vihar? POE-n nem kaphatott egy villámot?

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#26077) Mentolka válasza PumpkinSeed (#26076) üzenetére


Mentolka
senior tag

Volt egy kis zuhé, de a többi eszköz jól működik (router, TV, wifi).

(Mi az a POE?)

[ Szerkesztve ]

(#26078) PumpkinSeed válasza Mentolka (#26077) üzenetére


PumpkinSeed
addikt

Power Over Ethernet. Akkor ha a router is jó nem hinném, hogy ilyen probléma volt. Windows frissítés esetleg?

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#26079) Mentolka válasza PumpkinSeed (#26078) üzenetére


Mentolka
senior tag

Ja.
Nem tudok frissítésről, de nem hiszem, hogy az volna a baj - AIDA, Everest sem látja...

(#26080) PumpkinSeed válasza Mentolka (#26079) üzenetére


PumpkinSeed
addikt

Csak nem tudom elképzelni, hogy mi volt a kiváltó oka a hibának.

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#26081) Mentolka válasza PumpkinSeed (#26080) üzenetére


Mentolka
senior tag

Állítólag, volt villámlás, de mondom, a többi eszköznek nincs baja, ami ezen a vonalon található (Telekom IPTV gateway-ből [ez a router] megy még madzag a TV STB-be is; illetve a WiFi rész is működik).

Olyan, mintha egy hardvermanó kiszedte volna az integrált hálókártyát az alaplapról... :DDD

(#26082) PumpkinSeed válasza Mentolka (#26081) üzenetére


PumpkinSeed
addikt

Szerintem egy kis túlfeszt kaphatott vagy nem tudom :D

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#26083) sityuka80


sityuka80
tag

Sziasztok.

Nem tudok belépni a wr-841n menüjébe.
Szolgáltató (Z-net) úgy állította be, hogy semmi nincs a wan portba dugva és 192.168.10.1-re átírták.
Ötlet valakinek?
Nemrég frissítettem firmwaret.
Azt vettem még észre, hogy wifi sincs.

[ Szerkesztve ]

(#26084) krealon válasza sityuka80 (#26083) üzenetére


krealon
veterán

"Nem tudok belépni a wr-841n menüjébe.
Szolgáltató (Z-net) úgy állította be, hogy semmi nincs a wan portba dugva és 192.168.10.1-re átírták.
Ötlet valakinek?
Nemrég frissítettem firmwaret.
Azt vettem még észre, hogy wifi sincs.
"

A Firmware frissites minden beallitast alap helyzetbe hoz, igy most mindent ujra be kell allitani.
Ha a szolgaltato nem irta le neked az adatokat, akkor hivd fel es kerj tole segitseget.

(#26085) sityuka80 válasza krealon (#26084) üzenetére


sityuka80
tag

A fura, hogy most is van internet.
Onnét írok.
Ha alapba állt volna vissza akkor a 192.168.1.1-el be kellene lépnem de nem megy.
Megpróbáljam átdugni a wan portba amíg konfigurálni akarom?
Én is azt hittem, hogy alapra visszaáll azért csináltam is egy mentést a beállításokról.
Mi lett akkor most a router ip címe?

[ Szerkesztve ]

(#26086) krealon válasza sityuka80 (#26085) üzenetére


krealon
veterán

"A fura, hogy most is van internet.
Onnét írok.
"

Ezek szerint szerencsed van.

"Ha alapba állt volna vissza akkor a 192.168.1.1-el be kellene lépnem de nem megy."

Az ujabb firmware verziokban attertek a 192.168.0.1 alapertelmezett LAN IP hasznalatara.

"Megpróbáljam átdugni a wan portba amíg konfigurálni akarom?"

Nem kell semmi masnak bedugva lenni a routerbe, a konfiguralu gepen kivul.

"Én is azt hittem, hogy alapra visszaáll azért csináltam is egy mentést a beállításokról."

Ez abszolut no komment. Hinni a templomban kell.
A konfig mentes-visszallitas csak azonos firmware eseten mukodik.
De ezek mind-mind le vannak irva a firmware letoltesi oldalon, vagy a firmware melle csatolt leirasban.

"Mi lett akkor most a router ip címe?"

Valoszinuleg http://192.168.0.1, de az

ipconfig /all

parancs kimeneteben a DHCP szerver sorban bizosan megtallahato a helyes ertek (ha semmi mas nincs a router-re (841) kotve csak a konfiguralo gep).

(#26087) sityuka80 válasza krealon (#26086) üzenetére


sityuka80
tag

Szia.
Így van 192.168.0.1-re állt vissza.

"A konfig mentes-visszallitas csak azonos firmware eseten mukodik.
De ezek mind-mind le vannak irva a firmware letoltesi oldalon, vagy a firmware melle csatolt leirasban."
Ezt nem tudtam.
Köszönöm.

"ipconfig /all

parancs kimeneteben a DHCP szerver sorban bizosan megtallahato a helyes ertek (ha semmi mas nincs a router-re (841) kotve csak a konfiguralo gep)."
Az ablak pedig csak felvillan.
Nem tudom olyan gyorsan leolvasni.

Köszönöm a segítséget!

(#26088) Gubek-Einste válasza sityuka80 (#26087) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

cmd-ben kell beírni a parancsot, akkor látható lesz a kimenet is.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#26089) krealon válasza sityuka80 (#26087) üzenetére


krealon
veterán

"ipconfig /all

parancs kimeneteben a DHCP szerver sorban bizosan megtallahato a helyes ertek (ha semmi mas nincs a router-re (841) kotve csak a konfiguralo gep)."

Az ablak pedig csak felvillan.
Nem tudom olyan gyorsan leolvasni.

Ez esetben javaslom a

start cmd /k ipconfig /all

futtatasat. Ekkor megmarad a command ablak.

(#26090) rdi


rdi
veterán

Üdv,
probléma a következő:
pingre és tracertre látszó, _külföldi_ honlapok nem jelennek meg a böngészőben.
Csak a külföldi honlapokkal van probléma. Bármelyik böngészővel.
Másik szg -ről, mobilról minden rendben.
Oprendszerv win 8.1.
Segítséget kérnék...

Fej! Tor! Potroh!

(#26091) Gubek-Einste válasza rdi (#26090) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Mi a kapott hiba jelzés?
DNS szolgáltatói vagy custom?
Az összes külföldi vagy csak bizonyosak?
Milyen böngésző/kiegészítő/biztonsági programok vannak használatban?
Mióta áll fent ez?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#26092) Bookerr


Bookerr
újonc

Sziasztok.

A problémám a következő lenne. Adott 2 PC, nevezzük A és B PC-nek és egy tablet. Az androidos tabletről a Windows 7 (A PC) összes particióját eltudom érni, pedig csak néhány mappát osztottam meg. Gondolom ez nem normális, főleg úgy hogy a Win 7-es B PC-ről normálisan csak az A PC megosztott mappáit érem el. A kérdésem ez lenne, hogy mit kell beállítani a Windowsban, hogy az androidos tablet is csak a megosztott mappákat lássa?

(#26093) kisgege12


kisgege12
csendes tag

Üdv!

Remélem tudtok segíteni. Van egy asztali gépem, egy TP LINK tl wn722n-vel csatlakozok a netre. Nem tudom miért, de a gépem csak az elérhető sávszélesség negyedét engedi magába. Úgy, hogy csak ez az eszköz használja éppen a hálózatot. Ez mitől lehet? Az usb sticket kipróbáltam más gépen, ott jól működött. Köszi

(#26094) PumpkinSeed válasza Bookerr (#26092) üzenetére


PumpkinSeed
addikt

A partíciók jogosultságát. Jobb klikk a partíción, megosztás, speciális megosztás.

(#26093) kisgege12

Szóval sticken kapod az internetet, de azt nem tudjuk az mitől kapja. Gondolom a wifi jelerőssége vagy a túloldali router a gyenge hozzá.

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#26095) kisgege12 válasza PumpkinSeed (#26094) üzenetére


kisgege12
csendes tag

Akkor miért van az, hogy ugyan abban a szobában a másik gép fullon kapja a sávszélességet ugyanerről a stickről?

(#26096) kisgege12 válasza PumpkinSeed (#26094) üzenetére


kisgege12
csendes tag

Ja és azt elfelejtettem mondani, pedig elég lényeges, hogy kábellel is megpróbáltam csatlakozni, és ugyanez volt a probléma.

(#26097) Bookerr válasza PumpkinSeed (#26094) üzenetére


Bookerr
újonc

Sajnos ez nem járható út, mivel a partició nincs megosztva. Egy próba idejére megosztottam és a speciális megosztás részben az engedélyeknél minden írás és olvasási jogosultságot letitltottam, de a tablet ugyanugy látja (írni és olvasni is tudja).

(#26098) krealon válasza Bookerr (#26092) üzenetére


krealon
veterán

"Az androidos tabletről a Windows 7 (A PC) összes particióját eltudom érni, pedig csak néhány mappát osztottam meg. Gondolom ez nem normális, főleg úgy hogy a Win 7-es B PC-ről normálisan csak az A PC megosztott mappáit érem el. "

Ha az android-os tabletrol a C$, D$ stb megosztason keresztul ered el a particiokat, akkor nincs hiba.

A $-os vegu megosztasokat a Windows-os gepek nem mutatjak, de az Android-nak senki sem szolt, hogy ezt "csak igy szabad".

Alapvetoen ezekhez a rejtett megosztasokhoz csak Adminisztratori jogosultsagu azonositas utan lehet hozzaferni, igy ha nem adminisztrator felhasznaloval probalkozol, akkor a "hozzaferes megtagadva" lesz a jutalmad.

(#26099) func93


func93
senior tag

Üdv!

Holnap kapnak barátnőmék egy wifis Linksys routert. Valaki pár lépésbe le tudná írni, hogy-hogy kellene beüzemelni, mert rám hárították a feladatot.

"Nem lehet összekötni a pontokat a jövőt fürkészve, az összefüggések csak utólag visszanézve látszanak." - Steve Jobs

(#26100) Bookerr válasza krealon (#26098) üzenetére


Bookerr
újonc

Igen, azokon keresztül érem el a particiókat. Az érdekes az volt, hogy a másik Win 7-es gépem particióit is látta a tablet, de csak a megosztott mappákat tudta kezelni. Pedig mindkét esetben adminisztrátor jogu felhasználóval csatlakoztam. A megoldás az UAC volt, mert az első gépen ki volt kapcsolva. A bekapcsolása után már csak a megosztások érhetőek el tabletről is. Sajnos ki kellett megint kapcsolnom az UAC-ot, mert sok automatikusan induló program nem indul el miatta (pl. sidebar, logitech vezérlőpult).

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.