Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#65001) Borisz76 válasza Jim74 (#65000) üzenetére


Borisz76
veterán

TP-Link ?

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#65002) Jim74 válasza Borisz76 (#65001) üzenetére


Jim74
nagyúr

Nem tudom. Voltak régen TP-Link eszközeim, de nem kötöttünk nagy barátságot... De meggyőzhető vagyok. :K

(#65003) Borisz76 válasza Jim74 (#65002) üzenetére


Borisz76
veterán

Nálam még csak 1 db TP-Link eszköz van : TP-Link EAP660 HD személyében.

A családi ház ( 100nm , " Kádár-Kocka ") közepén ( előszoba ) a mennyezeten van elhelyezve. 2.4 és 5 GHz-n sugároz.
Lefedi az egész házat és az udvarra is jut belőle valamennyi.

Idővel szeretnék venni egy másik AP-t is , amit a melléképületben vagy előtte a teraszon helyeznék el....ezzel le is lenne fedve az egész udvar.

S mivel MESH képes .....egy nagy hálózat lenne.
Az OMADA szoftvert viszont eddig nem piszkáltam, nem ismerkedtem meg vele. De az még a jövő zenéje.

Az árukeresőn található 1 db véleményt is én írtam :D

[ Szerkesztve ]

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#65004) MasterMark válasza Jim74 (#65000) üzenetére


MasterMark
titán

Miért nem ASUS akkor?

Switch Tax

(#65005) Multibit válasza Jim74 (#65000) üzenetére


Multibit
veterán

Mi a váltás oka? Mi az, ami a drágább megoldás felé visz? Egy vezérelt AP hálózat általában drágább, mint a konzumer routerek (mesh)halmaza. Nem nézted meg, hogy mennyibe kerül egy több stream-es AX AP?

(#65006) Jim74 válasza Borisz76 (#65003) üzenetére


Jim74
nagyúr

Köszi. :R

(#65007) Patice válasza Jim74 (#64998) üzenetére


Patice
nagyúr

Ubiquiti esetén legegyszerűbb, ha regisztrálsz egy fiókot és webes felületen végzed el a beállításokat. Szerintem még akár könnyebb is mint egy Asus.
Nem muszáj a saját routerüket venni mellé, az lehet más is.
Ha jól tudom a seamless roaming-hoz nem kell semmi más külön eszköz.
Tehát elég két AX-es AP-ot venni ehhez a mutatványhoz.
U6 Lite - mindkét frekvencián 2x2-es - AX1800
U6 LongRange (LR) - mindkét frekvencián 4x4-es - AX3000
U6 Pro - 2.4 GHz-en 2x2, 5 GHz-en 4x4 - AX5400
U6 Enterprise - tri-band, 2.4 GHz-en 2x2, 5 és 6 GHz-en 4x4 - AX11000
Előbbi háromnak gigabites a LAN csatija, legutolsó 2,5 gigás.

Vagy nagyon hasonló alternatíva a TP-Link Omada.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#65008) Jim74 válasza MasterMark (#65004) üzenetére


Jim74
nagyúr

+ Multibit
Csak nézelődöm, néha rámjön, hogy ki kellene valami számomra még ismeretlen rendszert próbálni.

[ Szerkesztve ]

(#65009) Jim74 válasza Patice (#65007) üzenetére


Jim74
nagyúr

Köszönöm :R.
Gondolom PoE switch is kell a rendszerbe.

(#65010) Multibit válasza Jim74 (#65009) üzenetére


Multibit
veterán

Nem kell, de praktikus :)

(#65011) Patice válasza Jim74 (#65009) üzenetére


Patice
nagyúr

Nem kell, de erősen ajánlott.
UNifi-ről, meg Omada beállításáról is van jó pár videó, nézd meg ezeket és akkor kapsz egy kis benyomást arról, hogy milyen.

Én Omada rendszert kezdtem el összerakni itthon, a vezérlő Dock-er-ben fut a Synology NAS-omon és egy miniPC-t használok pfSense-el routernek/tűzfalnak.
POE+os switchen vannak az AP-ok, szünetmentessel megtámogatva az egész hálózatot.
Van eddig 3 AP-om két beltéri (EAP610) és egy kültéri (EAP610 outdoor).
Meg vagyok elégedve a működéssel, van seamless roaming, mindenütt jó a térerő, bent is, kint is és stabilan működik nálam.
Omadát a TP-Link az üzleti megoldásai közé sorolja, más kategória, mint a konzumer cuccaik.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#65012) Jim74 válasza Multibit (#65010) üzenetére


Jim74
nagyúr

Köszi :R.

(#65013) Jim74 válasza Patice (#65011) üzenetére


Jim74
nagyúr

Köszi :R
Ez egy teljesen más világ lehet, mint a szokásos otthoni megoldások. Azt hiszem jobban utána kell olvasnom. :B

(#65014) Essejó válasza mobilizmo (#64991) üzenetére


Essejó
veterán

Kivéve ha Tp x@r, az wifi kapcsolatra van kihegyezve.

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#65015) Essejó válasza Borisz76 (#65003) üzenetére


Essejó
veterán

Csak csendben kérdezem, hogyé adják? :U

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#65016) Patice válasza Jim74 (#65013) üzenetére


Patice
nagyúr

Igen, az. Egyetlen hátránya, hogy drágább, de cserébe vezérelt hálózatod van sok extra funkcióval.
Én már nem mennék vissza konzumer vonalra.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#65017) inf3rno válasza mobilizmo (#64991) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Amennyire én tudom a mesh arról szól, hogy az AP-k egymás között küldik az adatot wifin, aztán a végén elér a routerhez is. A csillagpontos rendszer az teljesen más, egyébként az is jó, csak az nem mesh. A mesh előnye elvileg az, hogy nem kell kábelezni, hanem elég teleszórni ilyen AP-kkel a házat.

Buliban hasznos! =]

(#65018) inf3rno válasza Patice (#64997) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Dugalj helyett a plafonos AP-knek szerintem jobban jár a PoE-vel. Pont erre a problémára találták ki.

Buliban hasznos! =]

(#65019) bteebi válasza Patice (#64997) üzenetére


bteebi
veterán

Köszi a kimerítő választ! :R Fali kiállás sok lesz, dugaljból nagyjából végtelen számú (minden falon legalább 2-2, de van, ahol 5) és koax (Digi) csatlakozó is lesz minden szobában. A fali Ethernet aljzatok eléggé fixek, azokban aligha lesz (rövid, de akár hosszabb távon) változás, minden másra meg ott lesz a wifi. Ráadásul több esetben eleve azokra lesz kötve a mesh router, és akkor az +4 port. Igazából én beérem a stabil ~Gbit körüli tempóval, filmnézéshez elég annyi is. :DDD

Egy porttal persze nincs link aggregáció (bár 10G-nél ez nem feltétlenül probléma), meg dedikált up/downlink. A kábelcsatornában viszont remélhetőleg elfér 2 kábel is (elég vastagok és merevek a Cat6-ek, 6-7 mm), és akkor most tervezett szimpla aljzat akár duplává is bővíthető.

Még az is lehet, hogy 1-2 helyen akár PC-t is inkább wifivel fogok csatlakoztatni, sok esetben a feladatokhoz mérten az is elég lehet.

Mesh-re egyelőre a Sziamiaút meg az ASUS-t néztem. Az AiMesh-t mostanában többen is dicsérték, úgyhogy jó eséllyel olyan lesz majd. (Amúgy is szeretem az ASUS cuccait.)

Szerintem 3, max. 4 routerrel amúgy lefedhető lesz a ház (sok szint, sok fal és sok vasbeton), meg a telek nem kis része is (később majd lehet, hogy még egy routert kirakok a garázs környékére is (a háztól vagy 15 méterre :DDD ), és akkor tényleg mindenhol lenne wifi.

Draka kábelt néztem én is, de AWG23-as rézkábeles lesz, akármilyet is veszek. Mondjuk a merevség meg a szerelhetőség lehet, hogy problémás lesz. Még egy kérdés a végére: gondolom UTP-s aljzatba az FTP-s kábel nem megy bele, fordítva viszont igen.

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#65020) Jim74 válasza Patice (#65007) üzenetére


Jim74
nagyúr

Akkor kellene egy sima router, egy poe switch az egyszerűbb kábelezés miatt és két u6 lr például.
Ez a felhős konfigurálás nem teljesen világos, hogy hogyan működik.
Routerre, switchre tudnál ajánlani valamit?

(#65021) dolon75


dolon75
aktív tag

Sziasztok!

ASUS topicban kültéri AP-t javasoltak erre a problémára:

Van egy ASUS TR-AX53U routerem, egy kis nyaralóban, egy fal mellett. A fal másik oldalán a kert, és kb 20-25 méterre egy kamra, benne egy locsoló computer, 2.4GHZ-ez wifivel.
Telefon még fogja a Wifit, de a locsoló belső kis wifi antennája már nem.

Az a kérdésem, hogy egy TP-link CP210 elég lehet ide? Gondolom, a TPlink jelét fogja venni a locsoló, de visszafelé a TP-link elég érzékeny, hogy fogja a locsoló jelét?
A külső AP-t ki tudom tenni a ház ereszére, ami pont a kamra felé néz.

Esetleg más ötlet?

Köszönöm!
Dolon

Pa-kah! Pakah-pakah Pa-kah! Bokata-Bokata Pa-kah! Pakah-pakah

(#65022) zsiga68 válasza dolon75 (#65021) üzenetére


zsiga68
senior tag

A locsoló belső antennája a fő probléma. Esetleg addig kellene kivinni egy utp kábelt és arra egy eszköz ami wifit ad. Gondolom a locsolón nincs utp port.

(#65023) Marci112233 válasza dolon75 (#65021) üzenetére


Marci112233
őstag

A 210-nek az a 25 méter gyerekjáték táv ha nincs közte semmi. Nálam a duplája hosszt adja a jelet, igaz nálam egy másik 210-es veszi le egymással szembe fordítva.

Így mondhatom azt hogy elvileg elég kéne lennie. Ha más nem veszel még egyet, szembe fordítod vele és az tuti le fogja venni a jelét, annak kábel végére akasztasz még egy wifi képes routert. Így lesz egy hálózatod lesz, és még wifi is messzebb is elérhető lesz. nem olcsó megoldás, de utóbbi tuti biztos megfelelő sebességű wifit fog adni a locsolónak.

[ Szerkesztve ]

Gigabyte B660 Gaming X DDR4, IntelCorei5 13600K/Arctic LF III 360,Kingston 4x8GB DDR4 3200MHz,MSI RTX 3070 Gaming X TRO,Samsung 970EVO Plus 500GB, Samsung 980 1TB SSD,Phanteks Eclipse P600S ,FSP Hydro G 650W

(#65024) Marci112233 válasza Marci112233 (#65023) üzenetére


Marci112233
őstag

Ami kimaradt ha mégis az utolsó mondatomat választod és két CPE210-lesz a befutó akkor a végre kötött wifi képes routert switch módba kell állítani, és a wan portot üresen hagyni.

Gigabyte B660 Gaming X DDR4, IntelCorei5 13600K/Arctic LF III 360,Kingston 4x8GB DDR4 3200MHz,MSI RTX 3070 Gaming X TRO,Samsung 970EVO Plus 500GB, Samsung 980 1TB SSD,Phanteks Eclipse P600S ,FSP Hydro G 650W

(#65025) dolon75


dolon75
aktív tag

köszönöm mindkettőtöknek!
kábelt nem tudok húzni addig sajnos.

esetleg egy kültéri wifi repeater?
van egyáltalán ilyen?

Pa-kah! Pakah-pakah Pa-kah! Bokata-Bokata Pa-kah! Pakah-pakah

(#65026) zsiga68 válasza dolon75 (#65025) üzenetére


zsiga68
senior tag

Esetleg egy külső antennás repeater a kamránál. /Ha van ablaka akkor oda tenni/ De nincs rá garancia hogy működne.
Nincs ismerősőd akinek esetleg van egy elfekvő wifis routere ami tudja a repeater módot? Azzal le lehetne tesztellni.

[ Szerkesztve ]

(#65027) adnoctum18


adnoctum18
senior tag

Sziasztok!

Telekom 500-as optikai netcsomaghoz szeretnek Mesh rendszert kiepiteni. 2 szint, kb 150nm, tegla valaszfalakkal. Egy TP-Link Deco s7 AC 1900 2 darabos Mesht láttam 40 ezer Ft körül. Egy ilyen megfelelő lenne nekem? Kb 5-10 eszköz csatlakozna rá maximum.

---"I am not mad. I am interested in freedom. Good Luck, J. Morrison."---

(#65028) dolon75 válasza zsiga68 (#65026) üzenetére


dolon75
aktív tag

igen, ez lesz, van egy elfekvo repeaterem, ki fogom próbálni.
Köszi a tippeket!

Pa-kah! Pakah-pakah Pa-kah! Bokata-Bokata Pa-kah! Pakah-pakah

(#65029) csubuka


csubuka
addikt

Sziasztok!

Egy kínai nem menedzselbető switch esetében a VLAN funkció használhatatlan nem? Sok értelme nincsen felteszem, arra alkalmas router is kéne mellé...

(#65030) MasterMark válasza csubuka (#65029) üzenetére


MasterMark
titán

Ez nem olyan VLAN mint amire gondolsz.

Annyit ír itt, hogy egymás között nem tudnak kommunikálni a portok.

Switch Tax

(#65031) csubuka válasza MasterMark (#65030) üzenetére


csubuka
addikt

Köszönöm, értem. Ezt sejtettem is. Vigyázni kell az alis definíciókkal :D

Nem is ezért vettem mondjuk, csak mert csupa gigabites 8 portos jóáras :)

(#65032) MasterMark válasza csubuka (#65031) üzenetére


MasterMark
titán

De ha nem tudnak egymással kommunikálni akkor mire fogod használni? Mindegyik el fog menni a routerig amivel az összes port arra az 1 gbitre lesz korlátozva egyszerre.

Switch Tax

(#65033) csubuka válasza MasterMark (#65032) üzenetére


csubuka
addikt

Ezt a VLAN funkciót nem akarom kihasználni. Kapcsolóval kapcsolható "normal" meg VLAN között. Ugyanakor az én setupomban a kínai "VLAN funkcióval" is ellennék úgy vélem. Mindkét uplinknél már minden bedugott eszköz látszani fog, tehát oda NVR (leginkább ahhoz hasonló funkcionlitású miniszerver) is mehet gond nélkül.

Ez csak opcionálisan kapcsolható a kütyün. Alapvetően kamerákhoz lesz ez, meg netán kültéri wifi AP-hez (csak ezen opció miatt akartam 100M-esnél gyorsabb portokat, a kameráknak nem kell).

[ Szerkesztve ]

(#65034) MasterMark válasza csubuka (#65033) üzenetére


MasterMark
titán

Ja hogy kikapcsolható ez a dolog, akkor oké. :R

Switch Tax

(#65035) csubuka válasza MasterMark (#65034) üzenetére


csubuka
addikt

Szerencsére igen. Ez inkább csak ilyen vásárlócsalogató buzzword ennél az eszköznél ahogy kinéz, értelme nem osk van ebben a formában :D

(#65036) Kátai


Kátai
senior tag

Két router-t (TP LINK mindkettő) szeretnék összekötni Wi-Fi hálózaton keresztül,hatótávolság növelése miatt.Kábelezés eléggé körülményes lenne.
Tudna valaki segíteni részletes leírással, hogy miket kell beállítani a fő és az al routeren, ,hogy működjön.A neten nem találtam egyértelmű leírást.
Előre is köszönöm a segítséget.

(#65037) Kátai


Kátai
senior tag

Közeben találtam egy leírást [link] ez jó lehet?

(#65038) Kátai


Kátai
senior tag

Na,még egy leírás a második routerhez, mivel ilyet vettem. [link] ilyen.
Kezdek összezavarodni :))

(#65039) mezis válasza Kátai (#65038) üzenetére


mezis
nagyúr

Ezzel indítasz:

Folytatás vagy intézi az AI, vagy TI-vel: [link]

mezis

(#65040) Kátai válasza mezis (#65039) üzenetére


Kátai
senior tag

Köszi, ez alatt mi értesz "AI, vagy TI-vel"?

(#65041) mezis válasza Kátai (#65040) üzenetére


mezis
nagyúr

AI: Mesterséges intelligencia (Artificial Intelligence).

TI: Természetes intelligencia (magad uram...). :D

mezis

(#65042) csubuka


csubuka
addikt

Sziasztok!

A kültéri AP-knél, ha jól látom gyakori, hogy árnyékolt kábelt írnának elö és a passzív POE tápdugaljuknál lenne földelve a kütyü.

Egy CPE210-nél mennyire nagy baj, ha sima UTP kábelt használnék csak és így kimaradna a földelés?

Csak házfalon lenne, a középszelemen magasságában tetőtúlnyúlás alatt. Nem a semmi közepén. A házon villámhárító van, annak védőzónájában lenne.

Nem tudom amúgy, hogy miért nyomatják az árnyékolt földelt bekötést. Mint családi ház túl sok zavar nem lenne...

[ Szerkesztve ]

(#65043) Marci112233 válasza csubuka (#65042) üzenetére


Marci112233
őstag

Nálam a kettő CPE210 is sima kábelekkel vanak összekötve a a tápfeladóval és semmi probléma velük. Sőt kettő CPE610 is így működik, ráadás az egyik 50 méteres kábelen kapja a jelet és áramot a tápfeladótól.

Gigabyte B660 Gaming X DDR4, IntelCorei5 13600K/Arctic LF III 360,Kingston 4x8GB DDR4 3200MHz,MSI RTX 3070 Gaming X TRO,Samsung 970EVO Plus 500GB, Samsung 980 1TB SSD,Phanteks Eclipse P600S ,FSP Hydro G 650W

(#65044) csubuka válasza Marci112233 (#65043) üzenetére


csubuka
addikt

Köszi, ez jó hír. Jobb lenne ha opcionálisnak írná a leírás bizonyos esetekben, mert ez így feleslegesen félelemkeltő.

(#65045) csubuka válasza Marci112233 (#65043) üzenetére


csubuka
addikt

Amúgy nem csak hogy árnyékolt, hanem még árnyékolás kiegészítő érrel is ellátott kábelt ajánl :D

Árnyékolás nem kell a családi házba hozzánk, legalábbis zavarok miatt nem.

A TP-Link persze ezt egyfajta közeli villámcsapás esetében a hosszú vezetékben indukálódó nagyfesz levezetésére is elképzeli már ha a gondolatukat jól értem:

->Ez kicsit meredek, tekintve, hogy a villámvédelmi EPH szabványok nem AWG26-os vezetéket képzelnek el EPH céllal, hanem sok mm2-es felületű vezetékeket.
->Ráadásul ez a kültéri AP a szelemenre volna rögzítve, nem is oszlopra, így nem látom, hogy mivel volna veszélyesebb, mint a kamerák, amiken nincs is föld opció sem :D
->Amúgy meg édesmindegy, mert a legtöbb hálózati eszközön nincs földelt port és sima UTP van a falakban, ha 10m-re becsap a villám azokba teszemazt kV-ok indukálódnak és csucsu a routernek, switcheknek, azokon keresztül lehet, hogy a szépen leföldelt kamerának is. *Minden egyes UTP-re túlfesz levezetőt tenni meg nevetséges volna, többszázezres kiadás, megvédeni pár tízezernyi cuccot. PC-k nincsenek kábellel bekötve a házban...
->A földelésre a fali konnektor földjét használná a TP-link megoldása, villámvédelmi EPH az külön hálózat a szabvány szerint.

Szóval a villámos részt nem is értem :D

Lehetne neki külön földet kihúzni, de az meg min segít :D

Amúgy meg ilyen vezetéket úgyse tudnék szerezni, meg temrinálni sem:

(#65046) Marci112233 válasza csubuka (#65045) üzenetére


Marci112233
őstag

Egy normál családi ház és sima mezei használatnál nem látom értelmét ennek a villámvédelemnek. Egyrészt ha villavédelmet építesz ki hozzá akkor lehet plusz annyi költséged lesz mint maga a 210, és akkor se biztos hogy a villám okozta túlfeszt túl fogja élni az eszköz. Mag a 210 amúgy sem olyan drága darab ha netán emiatt elszáll. Én inkább azt sajnálnám ami rá van kötve mert ugye annak is átviheti a feszültséget, és sok esetben a 210 után egy jóval drágább eszköz van. :)

Gigabyte B660 Gaming X DDR4, IntelCorei5 13600K/Arctic LF III 360,Kingston 4x8GB DDR4 3200MHz,MSI RTX 3070 Gaming X TRO,Samsung 970EVO Plus 500GB, Samsung 980 1TB SSD,Phanteks Eclipse P600S ,FSP Hydro G 650W

(#65047) csubuka válasza Marci112233 (#65046) üzenetére


csubuka
addikt

Köszi a választ!

Értem igen, persze. Nálunk szerencsére ez úgymond egyszerű képlet, mert a routerek is ezt a 20 ezres kategóriát képviselik :D Na jó POE switch is kb, a kamerák meg, hát... azok sem a legdrágábbak. De minden csak nem döglik meg. Ami már másik switchen van az túlélheti, de úgyis tök random az egész.

Sajnos volt válunk villámcsapás korábban :( De ott is random hullottak a dolgok. Inverteres klíma túlélte, TV-nek a táprésze hasalt le, kazán alaplap porráégett. Szóval tényleg kb a fő áramúttól való távolságtól függ, hogy a kialakuló térerősség mekkora feszültséggel csapja meg az eszközt

(#65048) Reggie0 válasza csubuka (#65045) üzenetére


Reggie0
félisten

En felraknam ra, mert pont arra jo, hogy a hazad elsodleges/masodlagos tulfeszlevezetojet ne kerulje meg valami. Nem csak ennek az eszkoznek a tuleleset szolgalja, hanem azt is, hogy kevesebb tulfesz keletkezzen a 230-as vezetekeiden a hazon belul.

A villamharito ebbol a szempontbol nem szamit. Az arnyekolas nem vezeti le a kozvetlen villamaramot, nem is alklamas ra.

Ahogy az sem igazan szempont, hogy mi vele az egyeni tapasztalat. Azt sem sokan mondhatjak el, hogy megtapasztaltak milyen az amikor a villamharitojukba villam csap, megis fent van a teton :)

[ Szerkesztve ]

(#65049) SenorGrande


SenorGrande
senior tag

Sziasztok hozzáértők!

Adott az alábbi helyzet:
1Gb/1Gb Telekom optikai net, hozzá adott szolgáltatói router.
2 asztali PC, 3 set top box (IP TV), és alkalmanként 1 laptop, vezetékes kapcsolattal mind.
Volt még egy router, ami most megdöglött, ehelyett kellene valami eszköz. Nem szerettem a +1 router megoldást, mert pl. wake on lan-t sem sikerült így beüzemelnem.
Mire van szükségem? Tudtok esetleg konkrét eszközt ajánlani?

– – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – (Kérjük ennél a vonalnál levágni!)

(#65050) Marci112233 válasza SenorGrande (#65049) üzenetére


Marci112233
őstag

Ha csak sima kábel elsoztás kell akkor egy gigabit sebsséggel tendelekező switch is szóba jöhet.

Gigabyte B660 Gaming X DDR4, IntelCorei5 13600K/Arctic LF III 360,Kingston 4x8GB DDR4 3200MHz,MSI RTX 3070 Gaming X TRO,Samsung 970EVO Plus 500GB, Samsung 980 1TB SSD,Phanteks Eclipse P600S ,FSP Hydro G 650W

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.