Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#27501) Intruder2k5 válasza csabyka666 (#27500) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Amennyiben csak a MAC címben áll a korlátozás, akkor működni fog a routerrel, de ha például a csomagok élettartama is meg van határozva a TTL (Time to live) értékben, akkor már nem osztható tovább a net, csak abban az esetben, ha egy okosított routerrel megváltoztatod a bejövő IP csomagok fentebbi paraméterét!

(#27502) PumpkinSeed válasza csabyka666 (#27500) üzenetére


PumpkinSeed
addikt

Súlyos problémákkal küzd az a LAN ahol ilyen megoldások vannak a biztonság fenntartására. Amúgy vannak olyan programok Win7-re is amivel át lehet írni a MAC címet.

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#27503) btz válasza csabyka666 (#27500) üzenetére


btz
addikt

Mértnem jelented be az adminnak az új MAC címet? Vagy ez valami sutyimutyi dolog?

ⓑⓣⓩ

(#27504) csabyka666


csabyka666
addikt

Köszi a választ!

@ Intruder2k5: Hú, a TTL-re nem gondoltam, igaz a szakma ezen részét csak ugatom. Ha az esély megvan rá, hogy működjön, akkor megpróbálom, viszek egy routert (de ez sajnos nem okosított), és meglátjuk!

@ PumpkinSeed: Gondoltam ilyen programra is, ha nem jön össze a routeres dolog, akkor ez lesz a második variáció!

@ btz : Elvileg sutyimutyi, de itt nem netlopásról van szó, ki van fizetve, csak éppen a gép változott meg, és ezért nem működik rajta. Bejelenteném, de egy ilyen adminisztráció több hét szokott lenni (nem értem, miért), és most ráadásul jönnek az ünnepek is, szerintem senki sem foglalkozik vele, nekem meg holnapra kellene a működő megoldás.

:R :R

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#27505) utas666 válasza csabyka666 (#27504) üzenetére


utas666
tag

A MAC váltás működhet külön progi nélkül is, most Win7-en nézem:
Control Panel>>Network and Sharing Center>>Change adapter settings>>a megfelelő kiválaszt, jobb klikk properties>>Configure>>Advanced>>Network Address

(#27506) csabyka666 válasza utas666 (#27505) üzenetére


csabyka666
addikt

Jajj, de köszönöm! Így már nem kell keresnem progit erre a célra. :R

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#27507) mezis válasza csabyka666 (#27506) üzenetére


mezis
nagyúr

Már megelőztek, de ha már megcsináltam a képet: íme:

mezis

(#27508) csabyka666 válasza mezis (#27507) üzenetére


csabyka666
addikt

Köszi neked is! Végre egy topic, ahol segítenek is, és nem csak fikázzák az embert. :R

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#27509) mrgergoke


mrgergoke
aktív tag

Sziasztok!

Van egy Asus M5A97 EVO R2.0 lapom, egy Android 4.4.x-et futtató telefonom, meg egy friss, szakember által konfigurált itthoni hálózatom. A problémám az, hogy az Asus Remote GO! nevű programját nem tudom használni. Telefon és gép közötti vezeték nélküli adatátvitelre, távvezérlésre, ilyesmikre kéne, hogy jó legyen. Elindítom a programot, de nem is találja (telefonnal kell keresni eszközöket a hálón) a gépem. Megpróbálom IP-cím szerint hozzáadni, mert ilyet lehet még az appban, de azt írja, hogy disconnected.
Poénból nyomtam egy ipconfig-ot és véletlenül észrevettem, hogy több helyen is azt írja, hogy media state - media disconnected. Érvényes ez wifis, és vezetékes próbálkozásomra is.
Nagyon szeretném kipróbálni ezt az új funkciót, tudnátok segíteni?
Köszi! :)

https://rendeljkinait.hu/

(#27510) btz válasza mrgergoke (#27509) üzenetére


btz
addikt

Használd inkább az AirDroidot. Nincs a laptopon vagy a rouerben tűzfal?

ⓑⓣⓩ

(#27511) Süvi


Süvi
őstag

Sziasztok!

Szeretném áthelyezni a routeremet (NAS, PC, Med600 lesz rajta)
Ha egy ilyen hosszabbítót beteszek , akkor nagy lesz a minőségromlás (Cat6 kábelekre gondoltam)?

Érdemes a két összetoldandó kábel helyett inkább 1 hosszút betenni?

Köszönöm

(#27512) Intruder2k5 válasza Süvi (#27511) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Semmilyen minőségromlás nem lesz, amennyiben működik a toldó...

(#27513) mezis válasza Süvi (#27511) üzenetére


mezis
nagyúr

Üdv.!

A GigaBit nem biztos, hogy megmarad.

mezis

(#27514) #84221696


#84221696
törölt tag

Sziasztok!

Sajnos nem vagyok otthon az otthoni hálózat kiépítésében. A tudásom addig terjed, ameddig a modem mögé beraktam egy wifis routert, oszt csókolom!
De most szeretném egy picit bővíteni ezt a rém egyszerű hálózatot. A következő a helyzet. A lakás egyik végében van a dolgozószobám, amiben a modem, wifis router és a számítógép található. A lakás másik felében pedig a televigyorgó található, ami elé egy médiabox van bekötve. A médiaboxon keresztül van lehetóség youtube videókat is nézni, így kitaláltam, hogy kellene egy olyan wifis router, amit el tudok indítani kliensként. Az adást wifin keresztül venné, aztán a netet kábelen adná tovább a mediaboxnak.
A modemnél lévő routertől nem akarok kábelezni, mert vagy 15 métert kellene behúzni egy olyan helyen, ahol nincs kiépítve kábelcsatorna. A kábelt meg nem akarnám kerülgetni a lakásban.
Szóval létezik ilyen wifis router? Illetve tudnátok ajánlani gyártót, terméket?
Köszike

(#27515) mrgergoke válasza btz (#27510) üzenetére


mrgergoke
aktív tag

A gépemen (amúgy asztali, azért is írtam az alaplapot) Eset Smart Security 8 van, semmi más (win. tűzfal kikapcsolva mindig), a routerben van, és IPv4/v6 Firewall Protection van csak kipipálva a vonatkozó lapon. Persze, ha annyira akarnám, meg tudnám csinálni másik programmal is, de ez jött az alaplappal együtt, szeretném kipróbálni a plusz funkcióit vagy ha sehogy nem adja, akkor elkönyvelni, hogy rossz, nem működik. Hogyan tovább?

https://rendeljkinait.hu/

(#27516) Intruder2k5 válasza #84221696 (#27514) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Igen, például az RT-N12 D1 is ilyen, Wireless-N300 „3-in-1” útválasztó/AP/hatótávkiterjesztő egyben, és az ára sem vészes! Persze, ha Gbit-es kellene, akkor ez nem alkalmas, de ezt fentebb nem írtad...

[ Szerkesztve ]

(#27517) mezis válasza #84221696 (#27514) üzenetére


mezis
nagyúr

Létezik, sok fajta. Akár csak egyszerűen konnektorba dugható. Jelismétlő, repeater, client-bridge, WDS szavak alapján lehet keresgélni.
De.
Gondold át még egyszer. Az UTP kábel csatlakozóval együtt átfér már egy 14 mm.es lyukon is. Ízléses vezeték csatornák kaphatók. A kábel elfér a szegőléc mögött is. És ekkor akár 1000 Mbps is lehet a sebesség. WiFi-n meg szerencse kell már hhoz is, hogy a dobozra írt sebesség harmada össszejöjjön.
A gyakorlatban inkább tizede szokott lenni. Aztán majd jössz ismét az újabb problémáddal, hogy szaggat a videjó. Szóval nem is olyan jó.

Egyébként mi a pontos típusa a jelenlegi WiFi-s routerednek és mennyi a pénzügy kereted ?

mezis

(#27518) VeryByte


VeryByte
őstag

Sziasztok!

Az miért van, hogy t-online ADSL internet, TL-WR841N router, kapcsolódik, router kap egy 100.98.x.x-es IP-t, én meg ránézek egy whatismyip-vel és van egy 31.x.x.x-es IP.
Na innentől dyndns nem igazán akar menni.

Ötlet? Tapasztalat?

"What is the most important thing in a woman?" - "The soul."

(#27519) Intruder2k5 válasza VeryByte (#27518) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

EZÉRT!

(#27520) #84221696 válasza Intruder2k5 (#27516) üzenetére


#84221696
törölt tag

Köszi a tippet.
Esetleg ez arra is jó lehet, ha a hálózatot akarom kiterjeszteni, gobdolom.
A jelenlegi routerem egy "filléres" tp-link. A típusát nem tudom most megmondani, mert nem vagyok otthon, de az biztos, hogy valami trabant kategóriájú. :)

mezis Sajnos nem nagyon járható az utp kábel dolog, mert a dolgozószobából indulna a kábel és át kell mennie a wc, fürdöszoba, kamra, konyha, étkező nappali útvonalon, vagy pedig a dolgozószoba, gardrobe1, gardrobe2, majd 3 szobán.
:)

[ Szerkesztve ]

(#27521) Heimdallr75 válasza Intruder2k5 (#27519) üzenetére


Heimdallr75
őstag

a 31.x.x.x nem privát tartomány.

الغريبة في هذا الكوكب

(#27522) VeryByte válasza Intruder2k5 (#27519) üzenetére


VeryByte
őstag

Ooops, köszönöm.

"What is the most important thing in a woman?" - "The soul."

(#27523) VeryByte válasza Heimdallr75 (#27521) üzenetére


VeryByte
őstag

Az látszott kívűlről, és arra még azt mondom, hogy rendben, de a router WAN portján lévő 100.x.x.x se az.

"What is the most important thing in a woman?" - "The soul."

(#27524) abridabri


abridabri
veterán

Kerdes ,hogy kene wifit varazsolnom a szoamba ?
van egy cisco router amibe bejon a t-home os net . A cisco keszulekre ra van kotve nekem egy TP link wifis router ami fent van a padlason . Es erre a tp linkre van kotve 3 szamitogep. Mukodik szepen a net/halozat kabelen (ertelemszeruen a tp link router csak elosztokent funkcional )
Az en szobam baromi messze van a cisco routertol amin van uygan wifi ,de csak kb 5 meteren belol mukodik .Nem is lehet ra antennat kotni sajnos.

A padlason levo routert (ami csak switchkent mukodik ) vajon; ha a szobam fole vinnem adna wifi jelet ?
Vagy az a funkcioja ilyenkor nem mukodik ha csak eloszto ?

Sajnos a thome-os modem/routert nem lehet cserelni antennasra .
Hogyan oldjam meg ?
:R

[ Szerkesztve ]

(#27525) mezis válasza abridabri (#27524) üzenetére


mezis
nagyúr

Lényegesen jobb lenne.

A jobbnál jobb helyek kereséséhez használj a WiFi-s PC-n egy InSSIDer-t, annak TimeLine grafikonját. Vagy mobilon is valami hasonlót. (Figyelembe véve az, hogy lehet pár másodperces késleltetés.

A WiFi rutert vezetékkel célszerű a lehető legközelebb vinni a kliensekhez. Az antennák helyzeténél akár 5 cm is sokat jelenthet ! (A hullámhossz 12 - 13 cm.)

mezis

(#27526) abridabri válasza mezis (#27525) üzenetére


abridabri
veterán

na ebbol nem sokat ertettem :)
Szoval a padlason levo wifis router ami csak eloszto jelenleg az is ad wifi jelet nekem ?

(#27527) btz válasza abridabri (#27526) üzenetére


btz
addikt

Ha be van kapcsolva rajta a wifi funkció akkkr biztosan ad jelet

ⓑⓣⓩ

(#27528) abridabri válasza btz (#27527) üzenetére


abridabri
veterán

es hogy kapcsolom be ?:)
a 192.168.0.1 bongeszobe irva a fo router programjat nyitja meg .

(#27529) mezis válasza abridabri (#27528) üzenetére


mezis
nagyúr

Jelenleg működik valamelyik PC-n, mobilon WiFi ?
Meg kellene jelenni azon az eszközön a saját WiFi-dnek ha az SSID-t sugározza. (Alap beállítás.)

mezis

(#27530) abridabri válasza mezis (#27529) üzenetére


abridabri
veterán

a cisco routrer 5 meteres korzeteben mukodik wifi

(#27531) mezis válasza abridabri (#27530) üzenetére


mezis
nagyúr

És mit mutat az InSSIDer ? Próbálod a Cisco-t más helyeken, más pozicióban ?

mezis

(#27532) abridabri válasza mezis (#27531) üzenetére


abridabri
veterán

mint irtam mashova nem tudom elvinni , a kabelek amik belemennek rovidek .

(#27533) csabyka666


csabyka666
addikt

Üdv mindenkinek!

Sikerült a netmegosztás, a routeres módszerrel - beklónoztam a regisztrált MAC címet, és dinamikus IP-vel csatlakoztam, elsőre működött is probléma nélkül!

Köszi a segítséget mindenkinek! :R

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#27534) btz válasza abridabri (#27528) üzenetére


btz
addikt

A TPLINK IP címét kell beírni és ott tudod elérni a felületét. Ha a főrouter ami a cisco 192.168.0.1 akkor gondolom valami más, de ugyanúgy 192.168.0.... -al kezdődik.

ⓑⓣⓩ

(#27535) MATEO6600


MATEO6600
őstag

Sziasztok!

2 gép között szeretnék médiát streamelni valós időben, wi-fin.
Ehhez VLC-t próbáltam, ez alapján: [link], de nem működik . :(

Ötletek? :F

Előre is köszönöm!

(#27536) btz válasza MATEO6600 (#27535) üzenetére


btz
addikt

Nézd meg hogy a stream gépen van e tűzfal ha van, akkor engedélyezést kap-e a vlc vagy a port

ⓑⓣⓩ

(#27537) MATEO6600 válasza btz (#27536) üzenetére


MATEO6600
őstag

A VLC engedélyezve van, de konkrét portot hogy tudok engedélyezni a beépített win8.1 tűzfalon?

(#27538) btz válasza MATEO6600 (#27537) üzenetére


btz
addikt

Ha maga a program engedélyezve van akkor már a poral nem kell foglalkozni. Nem a tűzfallal lesz a probléma, de egy gyors teszt erejéig ki is lehet kapcsolni teljesen.

ⓑⓣⓩ

(#27539) Pocok77


Pocok77
tag

Üdv

olyan gondolom lenne, hogy a ma megkapott Xperia Z2 készülékem, nem működik az otthoni wifi hálózatomon. A kapcsolódás sikeres de mégsem tudok semmilyen netes hozzáférésű dolgot csinálni. Sim kártya még nincs a készülékben. Az xperia Arc S telefonom tökéletesen működik ugyanezen a hálózaton. Mi lehet a gond ? Egyébként egy laptop se tudott felcsatlakozni a hálózatra (Korlátozott hálózat) hibával.

Köszönöm.

(#27540) mezis válasza Pocok77 (#27539) üzenetére


mezis
nagyúr

Helytelen password szokott ilyet csinálni vagy a TCP/IP beállítás nem automatikus. (Nem kap DNS-t)

mezis

(#27541) Pocok77 válasza mezis (#27540) üzenetére


Pocok77
tag

A jelszó jó ez biztos. Ezt a TCP/IP beállítás hogyan tudnám elvégezni, hogy jó legyen?

(#27542) mezis válasza Pocok77 (#27541) üzenetére


mezis
nagyúr

Op. rendszer függő. Keresni kell a hálózat, adapter tulajdonságainál. (WinXP esetén kell legalább az SP2 a WPA2-es titkosításhoz.

[ Szerkesztve ]

mezis

(#27543) btz válasza Pocok77 (#27539) üzenetére


btz
addikt

A korlátozott hálózatosra válaszolnék. Ott előfordulhat hogy a hálózaton nem megfelelő statikusan beállított ipvel vagy fent. Állíts be dinamikus ip kérést!

ⓑⓣⓩ

(#27544) dodopek


dodopek
addikt

Sziasztok!
DLNA-s hálózatot szeretnék csinálni a P, és a tv között, kábelesen. A cél a, hogy kb 15Gb méretű, 1080p,3D filmeket tudjak akadás nélkül átvinni. Elég nekema CAT5e kábel? Alaplapi gigabites lan, ubee UPC router, Samsung 6030 tv.
Előre is köszönöma választ!
Boldog karácsonyt!

(#27545) dodopek válasza dodopek (#27544) üzenetére


dodopek
addikt

P= PC. Rohadt telefon billentyűzet... :D

Ja, a router, és a tv között 3m hosszú kábel lesz.

(#27546) bigrock válasza dodopek (#27545) üzenetére


bigrock
addikt

Simán elégnek kell lennie. A távolság meg 90 m-ig mindegy.

(#27547) nauro


nauro
aktív tag

Sziasztok.
Vidanet, koaxos kábel net. Valami zavar volt, elment a net. Becsörögtem, mondták adnak új dinamikus ip-t. Rendbe is jött, ha közvetlenül rádugom a laptopot DHCP-vel megkapja az ipt, viszont ha routert (tl-n750) kötöm be, akkor nem kapja meg. (újrabeállítást próbáltam, felimseréskor statikus ip-vel akarja létre hozni a hálózatot) Mit tudnék tenni az ügy érdekében?

(#27548) PumpkinSeed válasza nauro (#27547) üzenetére


PumpkinSeed
addikt

Nem tudom létezik-e még a legtöbb szolgáltatónál van olyan, hogy a modem után rakott új MAC-címnek kell egy ilyen 12 órás védelmi idő vagy hogy is hívják ezt. Lehetséges ez lesz a probléma, de nem biztos, hogy ez már létezik. :)

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#27549) butyiba


butyiba
csendes tag

Sziasztok,

Adott egy otthoni hálózat routerrel és több switchel. Jelenleg a routerhez van csatlakoztatva egy HDD USB-n keresztül amin megosztott mappák vannak ( filmek, zenék ). Azt szeretném elérni, hogyha pl filmet nézünk valamelyik TV-n a megosztott mappákból akkor a forgalom ne a routeren keresztül menjen. Azt már néztem, hogy ehhez először egy NAS-t célszerű beszereznem és egy managelhető switchet. Így azután pl a NAS-t és a TV-ket tenném a managelhető switch-re és a forgalom nem zavarná a routert ( remélem jól gondolom ).
Mivel a hálózatépítést csak itthoni szinten művelem a managelhető switch beállításban egyáltalán nem vagyok járatos. Kerestem a neten ilyen oldalakat ahol szájbarágósan lenne leírva de sajnos nem találtam. Tudtok esetleg olyan oldalt ajánlani ahol a managelhatő switchek beállítása egy kezdő számára érthető módon van leírva ?

Köszi
BütyiBá

BütyiBá

(#27550) nauro válasza PumpkinSeed (#27548) üzenetére


nauro
aktív tag

Akkor nem is tudok most semmit sem csinálni? ..

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.