Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#66001) Patice válasza Digidroid (#65999) üzenetére


Patice
nagyúr

Tényleg furcsa, nem tudok rá sajnos tippet sem.
Próbálkozni kell tovább.
100 akár jó lehet, de akár még kevesebb is lehet.
20-al is lehet élni, torrentezni.

Szerk:
Szolgáltatónál nem lehet, hogy korlátozva van a torrent?

[ Szerkesztve ]

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#66002) lorcsi


lorcsi
veterán

Switch ugyben szeretnek utbaigazitast kerni

bejovo szolgaltato: t-com + sajat routere
utana pedig 8 darab lan csatlakozasi hely ( tv, normal pc, laptop)
plusz szeretnek a rack szekrenybe ratenni egy NAS-t es kesobb kamera rendszert is
de a 10 hely egyszerre nem hinnem h lesz barmikor is hasznalva igy elso korben 8 portos switch erdekel

nem volt meg swirchekkel dolgom, annyit hallottam hogy a cisco-k jok
aprok kozott 20k alatt talaltam is, mennyire ajanlottak az ilyen kategoriajuak ?

(#66003) csaszi75 válasza lorcsi (#66002) üzenetére


csaszi75
senior tag

Ne tervezd alul.. ha tényleg csak 8 eszközöd is lesz ugyan, akkor is legyen 16 portos switch.. Vagy két darab 8 portos. Vagy két 5 portos, hogy olcsóbb legyen..
Igen, jó a Cisco, kérdés mennyit ér meg neked árban?
A legtöbb alap eszköz nem menedzselhető, nem is nagyon kell otthoni felhasználásnál..
Csak beteszed a ROUTER után a SWITCH-et és minden megy automatikusan, mintha a routerre dugnád a kábeleket.

(#66004) Multibit válasza lorcsi (#66002) üzenetére


Multibit
veterán

kesobb kamera rendszert is
Jó volna tudni, hogy a kamerákat hogyan táplálod majd. Ha nem akarsz mindegyiknek külön tápegységet, akkor praktikus lehet switchről táplálni őket PoE segítségével. Ehhez viszont tudni kell a kamerák PoE szabványát és a fogyasztásukat. Ugyanis ezek ismeretében kell switchet választanod.

(#66005) lorcsi válasza Multibit (#66004) üzenetére


lorcsi
veterán

A kamerak tap resze mar ki van épitve, kulon kapja

csaszi75:
aprok kozott passziv hutesut mar 15 korul lattam
nem akarok plusz problemat, pont eleg lenne ha p&p mukodne az osszes port
annyit mondtak meg a masik topikban, h 2,5 gb sebessegu legyen

eddig ez tunik szimpatikusnsk: [link]

[ Szerkesztve ]

(#66006) Digidroid válasza Patice (#66001) üzenetére


Digidroid
tag

Elméletileg nincs korlátozva legalábbis a vodás topik szerint, tegnap a titkosítást átállítottam:

de nem segített, úgyhogy most ki kapcsoltam.
A 20 az elég kevésnek tűnik, legalábbis nálam 10-re is volt koprlátozva és akkor gyakorlatilag nem seedeltem semmit zárt oldalakra..

(#66007) Essejó válasza lorcsi (#66002) üzenetére


Essejó
veterán

Azért ha IPTV-d is van, akkor arra figyelj, hogy a switch IGMP képes legyen. Különben minden létező irányba kiengedi a switch a Multicast adatfolyamot, és feleslegesen terheli a hálózatot.

[ Szerkesztve ]

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#66008) Doky586 válasza Digidroid (#66006) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Így kell:

Az engedélyezése azt jelenti hogy alapból ki van kapcsolva, kivéve ha az ellenoldalon a megkövetelést választották.
Illetve tracker oldalon is javasolt a TLS bepipálása. [kép]

(#66009) Borisz76 válasza Doky586 (#66008) üzenetére


Borisz76
veterán

DHT -t kapcsold ki .....
Zárt , meghívásos oldalon nem kell.

[ Szerkesztve ]

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#66010) Doky586 válasza Borisz76 (#66009) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

DHT -t kapcsold be .....
Nincs köze a zárt meghívásos oldalakhoz. (az csak egy urban legend)

[ Szerkesztve ]

(#66011) lorcsi válasza Essejó (#66007) üzenetére


lorcsi
veterán

Ha ilyen kepes a switch akkor azt menedzselni kell vagy magatol tudni fogja (p&p) ?

(#66012) Essejó válasza lorcsi (#66011) üzenetére


Essejó
veterán

Az enyém nem menedzselhető, és működik.
Viszont kimondottan olyat kell keresni ami igmp snooping képes. Az, hogy a csomagoláson szerepel az iptv az nem elég. Mert végül is nem mind1, hogy mindenfelé engedi a multicastot, vagy csak az iptv box felé. Sajna előfordul olyan is, hogy bizonyos gyártó hazai oldala szerint nem tudja, míg a Mo-i képviselet szerint igen. Nem a Mo-i képviseletnek van igaza.

[ Szerkesztve ]

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#66013) Digidroid válasza zsiga68 (#66000) üzenetére


Digidroid
tag

Kábelen csatlakozik, a port titkosítás alatt gondolom arra gondolsz ami a fenti képen látható, mert azt átállítottam a titkosítás megkövetelésére, de nem segített.
Kapcsolatok száma jelenleg 50 (4 torrent van aktív állapotban), de ennél lejjebb már tényleg nem venném, mert azért nem ártana visszatölteni is, 10-re korlátozva gyakorlatilag zéró feltöltést értem el.
Ezt a Full duplexet hol tudom átállítani? A gépben csak 100-as kártya van, Ezt látom:

viszont itt nem lehet állítani semmit.
102 torrent fut, ez szerintem nem túl sok, 981 KiB - 4,6 GiB, átlag 1,7 GiB méretűek
Ebben a Quality of Service-ben jó ez a beállítás 100-as kártyával és 500/22-s nettel?
A port átirányításnál pontosan mit kéne beállítani:
Szolgáltatás neve: DNS, FTP, GOPHER, HTTP, NNTP, POP4, PPTP, SMTP, SOCK, TELNET mit kéne választani?
Eszköz IP címe: Itt gondolom előbb IP & MAC Binding-et kéne bekapcsolni, és a megadotta ip-t megadni.
Külső Port: Itt a kliensben beállított port a bejövő kapcsolatokhoz alatt megadottat kell megadni?
Belső port: Ugyanaz?
Protokoll: Most a kliensben átállítottam TCP-ről UTP-re (javaslatra) akkor gondolom UDP-t kell választani.
A router virtuális webes beállítási, nem tudom, hogy ez számodra elérhető lesz-e.

Amit tudtam beállítottam, de a Port Átirányításnál elakadtam :B .

(#66014) Essejó válasza Digidroid (#66013) üzenetére


Essejó
veterán

Azt a 100-as kártyát miért nem cseréled ki Gigásra?
A letöltésed 1/5-ét vagy csak képes kihasználni így.

[ Szerkesztve ]

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#66015) Digidroid válasza lorcsi (#66011) üzenetére


Digidroid
tag

Doky586
Borisz76
Ezeket nem használom már vagy ezer éve, nem magával a torrenttel van gondom, hanem avval, hogy mikor kilépek routeren keresztül kapcsolódva kifagy a modem. Érdekes módon csak modemhez kapcsolódva nem jelentkezik a probléma, viszont azt júli. 28-i rendszer szoftver frissítése óta egyáltalán nem lehet használni router módban, így marad a bridge mert csak akkor használható. Ezért kénytelen voltam saját routert beszerezni, most viszont új gond generálódott :(

(#66016) Digidroid válasza Essejó (#66014) üzenetére


Digidroid
tag

Laptop, a szolgáltató ezt adta, kisebb net számomra nem volt elérhető, meg ugye a feltöltés ami számít. Így is csak 22 Mbps..
Egyébként PS5, telefon, más gép kihasználja.

(#66017) Essejó válasza Digidroid (#66016) üzenetére


Essejó
veterán

Gyári 100 Megás lan? Akkor az már jó régen megette a kefírje javát. Cirka Bem apó is hátulgombólósban járt mikor az a lapos még új volt.
Lehet nem is kell tovább keresni a hibát a kikapcsolásra. Jó tizen évvel ezelőtti laposokban is jellemzően gigás lan volt.

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#66018) Danecay válasza Danecay (#65996) üzenetére


Danecay
őstag

Lehetséges, hogy volt köze a hibához? :)) :DD :Y :W

(#66019) csaszi75 válasza Danecay (#66018) üzenetére


csaszi75
senior tag

:))
Szerintem volt köze..

(#66020) zsiga68 válasza Danecay (#66018) üzenetére


zsiga68
senior tag

Gratulálok.. :F

(#66021) Digidroid válasza Essejó (#66017) üzenetére


Digidroid
tag

10+ év Lenovo IdeaPad G580
Torrent+Film-re jó :D

(#66022) Digidroid válasza zsiga68 (#66000) üzenetére


Digidroid
tag

Még csak annyi az előbbiekhez, hogy az UPnP engedélyezve van mint a kliensben, mint pedig a routeren. Most jobban utána olvasva gondolom nem kell nekem külön a routerben bekapcsolni portforwardot.
A torrent naplóban is ez szerepel:
2023.09.12. 16:28 - UPnP/NAT-PMP port lefoglalás sikerült. Üzenet: "successfully mapped port using NAT-PMP. external port: UDP/XXXXX"
2023.09.12. 16:28 - UPnP/NAT-PMP port lefoglalás sikerült. Üzenet: "successfully mapped port using NAT-PMP. external port: TCP/XXXXX"

(#66023) RAiN91


RAiN91
őstag

Sziasztok,
van egy program, ami sajnos magyar ipvel nem működik (az országunk korlátozza). Ha keresek egy"megbízható" VPN (ha jól írom, és nem VPS? Továbbra is a saját gépemet használnám, csak más ip ről, tehát nem egy másik gépen szeretném használni a programot), akkor az mennyire megbízható? Pl. a gépemre úgy be tudnának lépni? Vagy csak a hálózati forgalmat látják? Vagy a hálózati adatokat is, pl. ha loginolok valahova, akkor a jelszavakat?
Köszönöm a válaszokat.

(#66024) mezis válasza Danecay (#66018) üzenetére


mezis
nagyúr

Talán túl sok volt a poresz, az viselte meg ennyire az ereket. ;] :D

Csak tapasztalat miatt írom: Évek óta, stabil az UTP kábeles internet kapcsolatom, amin van 3db toldás is. Aztán tegnapelőtt működés közben megszakadt az internet kapcsolatom. LED-ek rendben, zölden világítottak, drótos telefonom is működött, hívtam is az ÜFSZ-ot. Hölgy ügyintéző kérdése: WiFi-n sincs internet? (Mit érthet a "tekknikához" egy nő? :F ) Megnéztem, WiFi.n minden rendben. Eszembe sem jutott ezt ellenőrizni, prekoncepcióm a sok éves szolgáltatói eszköz volt. :o
Hosszas keresgélés után jutott eszembe megnézni a kapcsolati sebességet. Csak 100Mbps volt, míg korábban 1Gps!
Egy UTP toldó cseréje óta ismét stabilan 1Gbps a kapcsolati sebesség.
Az ÜFSZ-ot sem kell mindig ócsárolni! :o

mezis

(#66025) Danecay válasza mezis (#66024) üzenetére


Danecay
őstag

Csak idáig jutottam :D:

"Talán túl sok volt a poresz, az viselte meg ennyire az ereket. ;] :D
Csak tapasztalat miatt írom"

Egyébként a #65996-ban írtam az elszabadult rágcsálókról :)

(#66026) mezis válasza Danecay (#66025) üzenetére


mezis
nagyúr

:W :DD

mezis

(#66028) Remov


Remov
aktív tag

Sziasztok, bármi ötlet, hogy mi rontja le a feltöltési sebességemet? VirtualBox és VMWare virtuális gépeken, a hálókártya bridge módban sokkal jobb feltölti sebességet produkál. A rendes gépen a sebességmérés 950/350 körül mozog, a virtuális gépeken 850-900/900. NAT módban 400-500 Mbps fel és le sebessegéket produlálnak a virtuális gépen, ami a feltöltést tekintve még mindig magasabb, mint magán a gépen.

Egyéb furcsaság:
A rendes gépen, ha a speedtestet átállítom 1 szálasra, akkor a fel / le töltés is kb 60 Mbps lesz. Ugyanez a virtuális gépeken 900/110 Mbps :F Ugyanaz a szerver, többel is megnéztem és hasonló eredményeket produkálnak.

Drivert már frissítettem, viszont mióta 1 éve megvan, sosem volt magasabb a feltöltési sebesség 350-400nál. Esetleg bármi ötlet?

Hálózati adapter: Intel Killer E2600
Internet előfizetés: Telekom 1000/1000

(#66029) Patice válasza Rat.Sand (#66027) üzenetére


Patice
nagyúr

TV alaphelyzetbe állítását megpróbálnám.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#66031) csaszi75 válasza Rat.Sand (#66027) üzenetére


csaszi75
senior tag

Az nem az LG TV-nek valami automatikus hálózat felderítése?

(#66033) mezis válasza Rat.Sand (#66027) üzenetére


mezis
nagyúr

Nem vagy egyedül: [link]

mezis

(#66035) Soma01


Soma01
veterán

Sziasztok!
Vezetékes vendéghálózatot hogyan tudnék létrehozni? Mi kell hozzá? WiFi-n két kattintás, de nekem lanon kellene.

(#66037) Multibit válasza Soma01 (#66035) üzenetére


Multibit
veterán

Mi kell hozzá?
VLAN-okat kezelni tudó router, vagy egy VLAN-képes menedzselhető switch, vagy egy fizikailag független portokkal rendelkező router (és egy bármilyen switch).

(#66038) Doky586 válasza Soma01 (#66035) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog


Bármilyen olcsó régi routerrel is megoldható. [link]

[ Szerkesztve ]

(#66040) Doky586 válasza Rat.Sand (#66039) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Nem szabad. :B

(#66041) Nirvatti


Nirvatti
tag

Sziasztok!

Adott egy vezetékes hálózati szolgáltatástól mentes ház.
Van egy ASUS RT-AX56U Router (Merlin FW-rel), amibe mikrohullámú internetkapcsolat megy "fővonalként".
Otthoni munkavégzés miatt azonban fontos a több lábon állás, emiatt keresnék olyan 4G LTE eszközt, ami bridge módban tudna az AX56U-hoz csatlakozni.
TP-Link Archer MR400 esetleg tud ilyet? Más ajánlott router ~40eFt-ig?

[ Szerkesztve ]

(#66042) Johnzy válasza Nirvatti (#66041) üzenetére


Johnzy
tag

Szia!

Nézz utána, mert szerintem egy AX56-os simán támogatja az USB portra kötött Mobilinternet sticket is, aztán be lehet konfigurálni a Dupla WAN-t FailOver-be. Persze ennek feltétele, hogy az AX56 mellett elég LTE vagy 5G jelerősség legyen.
Csak ha gyenge a jel, akkor kezdenék el nagyobb, önálló, Sim-kártyás eszköz után keresgélni. Akkor viszont jön a két Router közötti hálókábel kiépítése, esetleg külső LTE antenna felmókolása, stb....

Pörögjünk!!! - mondta a papagáj és belerepült a ventilátorba...

(#66043) Rabbitf_24


Rabbitf_24
őstag

Sziasztok,
Van egy "tegnap még jó volt, ma már nem" problémám.
Z netem van, egy router lát el mindenkit nettel.
TV, raspberry, wifi megy rendesen, de a PC-n állandóan az "ethernet nem rendelkezik érvényes IP konfigurációval" szöveggel hergel a PC és nincs netem.
Kábel csere, lan port csere routeren, google keresés stb... megvolt.
1 dolog segít, ha a routerbe jövő netet (az antennáról) egyből bedugom a gépbe, akkor van a PC-n net, de nyilván sehol máshol.
Tudnátok segíteni? Köszi. :)

(#66045) Borisz76 válasza Rabbitf_24 (#66043) üzenetére


Borisz76
veterán

Esetleg egy Hálózat alaphelyzetbe állítása a PC-n ha Win10/11 van ?!

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#66046) Rabbitf_24 válasza Rat.Sand (#66044) üzenetére


Rabbitf_24
őstag

Az felett nem tudok elsiklani, hogy valami tegnap délután még jó, router beállítások piszkálása nélkül, akkor az hogy lehet ma reggel rossz? DHCP van.
Routeren csináljak egy teljes resetet?

Borisz76: holnap reggel rápróbálok. Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#66048) Rabbitf_24 válasza Borisz76 (#66045) üzenetére


Rabbitf_24
őstag

Sajnos nem jött be, alaphelyzetbe állítás után is rossz.
Kiírja, hogy azonosítás…. aztán kiírja hogy nem azonosított hálózat. Hibaelhárításnál meg ami a képen van. :(

[ Szerkesztve ]

(#66049) Multibit válasza Rabbitf_24 (#66048) üzenetére


Multibit
veterán

Ha a LAN kábelt átdugod a gigabites ethetnet aljzatba, akkor mi történik?
DHCP-n kap IP címet a PC, vagy fix van neki beállítva?

(#66050) Rabbitf_24 válasza Multibit (#66049) üzenetére


Rabbitf_24
őstag

DHCP ott is és ugyanez a jelenség.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.