Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#13001) iwu válasza scampirent (#13000) üzenetére


iwu
addikt

Routereken a dhcp ki van kapcsolva?
Ami választ írtam az eredeti hszre, annak úgy mennie kéne.

ajándék ló nem látja a fától a szódás a lovát...

(#13002) scampirent válasza iwu (#13001) üzenetére


scampirent
csendes tag

igen ki van kapcsolva valamin többféle IP beállítással is próbáltam. Az XP net megosztási funkciójára gyanakszom mivel független konfigokon is van ilyen problémám. Nem tudom, hogy van e összefüggés amúgy az IP-vel mivel ha egyszer él a kapcsolat akkor mindegy milyen ip.n él ha lefuttatom a varázslót megjön a net. Ha elmegy a net akkor is látom a többi gépen a megosztási mappákat stb. ezekben dolgozni (másolás, átnevezés stb) rendben tudok.

Csak megjegyzés: A "hálózati helyek" megnyitása szokatlanul gyorsan történik. Ezt azért írom mert tapasztalatom szerint eddig sokkal több időt vett igénybe. (nem erre a konfigra gondolok hanem amiket eddig a 10-15 év alatt használtam) itt most mint a villám úgy megjelenik minden hálózati mappa és azonnal be is tudok lépni. No ez lehet hogy semmi de talán egy info.

Köszönet

(#13003) iwu válasza scampirent (#13002) üzenetére


iwu
addikt

az a gáz, hogy most nincs lehetőségem lepróbálni, de ha lesz időm 7végén, megpróbálom otthon...

ajándék ló nem látja a fától a szódás a lovát...

(#13004) Jag válasza scampirent (#13000) üzenetére


Jag
senior tag

Nem értem, XP helyett miért nem rögtön a routerbe megy a net?

(#13005) pechman8 válasza scampirent (#12982) üzenetére


pechman8
aktív tag

Krealon írta le a megoldást ha tudtam követni...

Tehát van egy egy helyi hálózat aminek tagja a te géped xxx.xxx.1.xxx tartományban (usb-ről).
A géped átjáróként van beállítva az xxx.xxx.0.xxx tartomány felé. eddig ok.
Ide betettél egy routert ami egy újabb helyi hálózat felé átjáró, és a tartomány itt is xxx.xxx.0.xxx, na ez a baj! szerintem is egyetértve krealon fórumtársunkkal! A router azaz átjáró mind két oldalán ugyan az a tartomány van!Változtass tartományt de ne xxx.xxx.1.xxx-re! A javasolt 3 ok.

[ Szerkesztve ]

Saját korlátaimból nem léphetek ki, mások adottságaiba nem léphetek be.

(#13006) _BM_


_BM_
senior tag

Sziasztok!

Van egy kis gondom. Rövid leszek.

Van két router, 'A' és 'B'.
Az 'A' router kapcsolódik a modemhez.
Az 'A' routerhez egy gép csatlakozik.
A 'B' routerhez két gép csatlakozik.
A 'B' routerre kapcsolt két gép látja az internetet, és egymást is, de nem látja egyik sem az 'A' routerhez csatlakoztatott gépet.

Mi lehet a gond?

Vezetékes kapcsolat mindegyik.

Köszi a segítséget.

(#13007) club1 válasza _BM_ (#13006) üzenetére


club1
veterán

Azt elfelejtetted leírni, hogy az A és a B router milyen relációban vagy egymással. Gondolom össze vannak kötve, ha igen, akkor B routeren nem kellene használni a WAN portot, ki kellene kapcsolni a DHCP kiszolgálót, és mindjárt látni fogja a B routerre lógó népség az A-ra lógó gépet és vica versa.

[ Szerkesztve ]

(#13008) kapuera


kapuera
csendes tag

Sziasztok!
Kellene egy kis segítség.
Itthon az Internet egy Router segítségével van megosztva (kábelen megy az asztali gépbe, a laptopon meg wifi-vel ment a net).
Pár napja gond volt a nettel, amit ki is javítottak, azonban a laptopommal nem tudok felcsatlakozni a netre. A hálózatot látja, de nincs internetkapcsolat.

Kiderült, hogy a laptopon futó Panda Global Protection nem engedi a netet. Ha kikapcsolom a védelmet, akkor van net a laptopon is, de egyrészt nem szeretném állandóan kikapcsolgatni, másrészt pedig nem dísznek van végül is.
Mit kellene beállítanom, hogy ismét úgy működjön, mint régen?

www.szekalatetshop.hu - "Stílusos székalátétek irodájába, otthonába" l www.gyerekcipo.com "A gyerekcipő webáruház"

(#13009) _BM_ válasza club1 (#13007) üzenetére


_BM_
senior tag

"B routeren nem kellene használni a WAN portot, ki kellene kapcsolni a DHCP kiszolgálót"

Kipróbálom, köszi.
Egyszer már próbáltam WAN nélkül, de nem sikerült, mert a linksys wrt54gH router (akkor ő volt a 'B', most pedig az 'A') nem hagyta átírni az ip címét 19216812-re, ezért a wrt54gL-t raktam be 'B' routernek (mert az engedi).

:R

(#13010) _BM_ válasza club1 (#13007) üzenetére


_BM_
senior tag

Köszi szépen, megy!! :C

(#13011) nagyfejü


nagyfejü
őstag

Sziasztok.
Venice v13hd készülékemet Vezetékes hálózattal (crosslink) kötöm össze Windows 7 Ultimate alatt.
De valami beállítási probléma lehet.
Már kipróbáltam egy rakás dolgot, de sehogy sem sikerül...
Gépen tűzfal kilőve, megosztási beállítások megvannak,a Network->MAC Address Check nél pedig a Mac address megvan az IP cím meg 4db nulla.Internetem Digi kábel dinamikus IP-vel.
Fogalmam sincs hogy mit kéne még csinálnom.Próbeképp lefutattam a Hálózati instrukciós kódot is és 100% veszteség lett.

Segítségeteket előre is köszönöm,
Üdv.

(#13012) Claude Leon válasza nagyfejü (#13011) üzenetére


Claude Leon
senior tag

Bocsánat, félreértés történt.
Ezt a topikot, pontosabban a kezdő hozzászólást arra az esetre javasoltam útmutatásul, ha már volna routered.

(#13013) dokee78


dokee78
félisten

Miért van az,hogy a vezetékkel csatlakoztatott gépem IP-jét időközönként megváltoztatja a routerem?

(#13014) club1 válasza dokee78 (#13013) üzenetére


club1
veterán

Mert nem rögzítetted az adott gép ip címét a dhcp kiszolgáló mac address táblájában. Ha rögzíted, mindig azt fogja kapni...

(#13015) dokee78 válasza club1 (#13014) üzenetére


dokee78
félisten

Hol rögzítsem,ehhez hülye vagyok. :))
Netgear Router.

[ Szerkesztve ]

(#13016) dokee78 válasza club1 (#13014) üzenetére


dokee78
félisten

Valahol itt?
Mit állítsak?

(#13017) club1 válasza dokee78 (#13015) üzenetére


club1
veterán

Gondolod, hogy az összes Netgear routernek azonos a menüfelülete?

(#13018) club1 válasza dokee78 (#13016) üzenetére


club1
veterán

Az address reservation részben add gombbal.

(#13019) dokee78 válasza club1 (#13018) üzenetére


dokee78
félisten

Köszi a segítséget.

(#13020) modern


modern
aktív tag

üdv.
remélem jó helyre írok.
Lenne egy olyan kérésem hogy:
Van egy vezetékes routerem, és hogy ez csak ugye vezetéken keresztüli hálózatot tud csinálni.
Viszont érdekelne hogy ha veszek a gépbe egy usb-s wlan kártyát akkor lesz vezeték nélküli netem is hibátlanul?

Mobilon hamarabb elérsz: 30/563-1783

(#13021) mezis válasza modern (#13020) üzenetére


mezis
nagyúr

Üdv.!

Egy AdHoc biztosan, de jó az Neked, hogy az asztalinak bekapcsolva kell lennie, amikor nem sokkal többért kapsz egy WiFi routert ?

mezis

(#13022) dokee78


dokee78
félisten

Hogyan tudom lenyomozni ki csatlakozik a WIFI routeremhez?
Mert IP-t a router oszt ki,de megvan a MAC cím.

[ Szerkesztve ]

(#13023) modern válasza mezis (#13021) üzenetére


modern
aktív tag

értem ,tehát z csak ha bevan kapcsolva a gép akkor működik, akkor wifi router lesz belőle, köszi a segítséget!

Mobilon hamarabb elérsz: 30/563-1783

(#13024) Greenbook válasza dokee78 (#13022) üzenetére


Greenbook
tag

Azt, hogy "ki" azt nemnagyon tudod kideríteni esetleg ha nemannyira állította be helyesen a gépét és a tieddel keresel a hálózatodon más gépeket mivel sokan olyan néven nevezik el a gépüket ami ilyenkor tökletes lehet a számodra árulkodva a gazdájáról. Én a helyedben nem nyomoznék hanem igen gyorsan bekapcsolnám a routeren a titkosítást wpa2 kódolással.

üdv

http://csatlakozok.atw.hu

(#13025) dokee78


dokee78
félisten

Tudom,hogy be lehet kapcsolni ,be is van kapcsolva. ------>WPA-PSK [TKIP] + WPA2-PSK [AES]
Csak szerettem volna tudni ki az!

(#13026) Greenbook válasza dokee78 (#13025) üzenetére


Greenbook
tag

Amennyiben be van kapcsolva és a beállított jelszót nem árultad el senkinek ilyen titkosítás melett az, hogy bárki a hálózatodhoz tudjon kapcsolódni -megkockáztatom- kizárt...
:K

http://csatlakozok.atw.hu

(#13027) club1 válasza dokee78 (#13025) üzenetére


club1
veterán

Ha ilyen titkosítás van rajta, akkor nem hiszem hogy idegen csatlakozna (WLAN-on keresztül) a routeredhez, sokkal valószínűbb egy saját eszköz (okostelefon, médialejátszó, nyomtató, stb.). A mac address-ek alapján csak azt tudod kideríteni, hogy az adott eszköznek ki a gyártója: link.

(#13028) dokee78


dokee78
félisten

Be volt kapcsolva a jelszó csak az unokatesóm laptopja itt vol csinálni és addig levettem a jelszót,mert mutattam neki valamit a WIFI-vel kapcsolatban.
Viszont elfelejtettem visszakapcsolni a jelszót és ma vettem észre,hogy más is lóg rajta.

Csak ki akartam deríteni ki az.
Jelszót visszakapcsoltam és visszafoglalva a Router :))

(#13029) mezis válasza Greenbook (#13026) üzenetére


mezis
nagyúr

Üdv.!
Nekem volt olyan esetem, hogy a saját titkosított hálózatomhoz a WinXP-vel eljutottam a csatlakozva állapothoz, de semmilyen kapcsolat nem működött. A kulcsot írtam be tévesen. A router tábláját nem néztem, lehetséges, hogy felvette a kapcsolatokhoz ?

mezis

(#13030) mezis válasza dokee78 (#13028) üzenetére


mezis
nagyúr

Nem biztos, hogy szándékos volt a kapcsolódás, van olyan beállítás, hogy automatikus kapcsolódás oda, ahova sikerül.

mezis

(#13031) ronaldo válasza mezis (#12998) üzenetére


ronaldo
őstag

Megfordítva a kérdést: létezik olyan, a mivel ezt meg lehet tenni? Mert akkor olyat vennék.

(#13032) mezis válasza ronaldo (#13031) üzenetére


mezis
nagyúr

Mi az az ez ? És mi annak a megfordítottja ?

mezis

(#13033) ronaldo válasza mezis (#13032) üzenetére


ronaldo
őstag

:) A hsz amire válaszoltam. De igazad van:

szóval olyan usb wifi adaptert szeretnék, ami "tud" hotspotként működni. Laptopomra kábelen jön a net, és ezt szeretném továbbosztani, elsősorban mobiltelefonnak, persze nyilván ha menne, akkor már mások laptop is csatlakozni tudna. De a telefon az elsődleges, hogy reggel tudjon szinkronizálni, letölteni a megfelelő dolgokat (időjárás, mailek - melléklettel, közösségi oldal marhaságai, stb.), amire nem szeretnék mobilnetet használni, amikor nem muszáj.

A router persze jobb megoldás lenne, de az úgy kevésbé hordozható megoldás. Plusz tényleg felesleges, ha egy ilyen pendrive nagyságú dologgal is meg lehet oldani a dolgot.

(#13034) cellpeti


cellpeti
veterán

Üdv!

megint a net miatt zargatlak titeket. Mit kell vennem ahhoz, hogy a bnőméknél legyen net? Esetleg egy másik olyan routert, amit fogja az enyém jeleit? Van ilyen, létezik? Vagy ez hülyeség amit én mondok? :U

Tigris, tigris, csóvafény...

(#13035) pechman8 válasza cellpeti (#13034) üzenetére


pechman8
aktív tag

Hát ezzel a "kérdéssel" meg mit kezdjünk? Minél pontosabb a kérdés annál pontosabb a válasz!

Ezért: Internet előfizetést.

Saját korlátaimból nem léphetek ki, mások adottságaiba nem léphetek be.

(#13036) Fleed


Fleed
aktív tag

Hali!
Van egy cross kábelem, össze is tudtam vele kötni a két laptopot, de csak 1 M val másol. Egyiken vista, másikon win 7 van, mit kell beállítani, hogy menjen normálisan?

(#13037) And válasza cellpeti (#13034) üzenetére


And
veterán

Amire gondolsz, azt kliens-módú működésnek hívják, és szinte minden multifunkciós wifi-router és AP ismeri. Egyes gyárilag nem többfunkciós eszközök pedig firmware-cserével (3rd-party fw telepítésével) tehetők képessé ilyesmire, meg egy csomó másra is. (Mellesleg minden wifi-eszköz adó-vevő, legyen az kliens, router vagy access point.)

(#13038) mezis válasza cellpeti (#13034) üzenetére


mezis
nagyúr

Ha közvetlen rálátásod van bnőd lakására és 20-30 m-nél nem nagyobb a távolság köztetek, akkor elfogadható áron megoldható, de sebesség 1-10 mBit/sec-nél nem igen lesz nagyobb.
Ha a fenti két feltétel nem teljesül, akkor valószínű, hogy az internet előfizetés e legelőnyösebb vétel.

mezis

(#13039) cellpeti válasza mezis (#13038) üzenetére


cellpeti
veterán

na most ha jól értem, ha egy másik routerrel megpróbálhatom elfogni a jelet és továbbítani? Ha jól értem, akkor pontosan hogyan tudom ezt megtenni olyan routerrel, amelyikre nem tehető külsős fw? :U

[ Szerkesztve ]

Tigris, tigris, csóvafény...

(#13040) Eskimoka


Eskimoka
tag

Sziasztok!

Hogyan tudom megnézni a routerem által használt DNS címet? D-link 301-es routerem van és már vagy egy órája keresem, de nem találom...

Az eszkimók alapszabálya: kunyhó mellől sárga hóból ne egyél!

(#13041) mezis válasza cellpeti (#13039) üzenetére


mezis
nagyúr

Ha WiF-n szeretnéd továbbítani (szétosztani, akkor két olyan WiFi roterrel a legcélszerűbb megoldani, amelyiknek van repeater üzemmódja. (A legbiztosabb, ha dd-WRT-re alkalmasat veszel: [link])

Én először csak egyet vennék ebből, az ablakba tenném, aztán megnézném az ellenoldalon egy lapossal, hogy van-e térerő. (InSSIDer: kötelező). Ha nem, akkor lesz egy WiFi routered. ;]

A titkosításra kell még figyelned, van amelyik ilyen üzemmódban csak a WEP-et tudja.

mezis

(#13042) And válasza cellpeti (#13039) üzenetére


And
veterán

Ha gyárilag nem támogatja a kliens v. repeater-módokat, akkor sehogy, gondoltam, ez egyértelmű.
#13038: Én >1km-re lövök jelet sima soho-routerekkel, egyik oldalon házi antennával, és simán megy 10..20 Mbps hasznos sebességgel a hálózat..
#13040: Ha a routered DHCP-n kapja ezeket a címeket a szolgáltatódtól, akkor próbaképp hagyd ki a routert, csatlakoztasd a modemet közvetlenül a PC-dre, és add ki parancssorban az ipconfig /all parancsot. (Jó esetben a routert a helyén hagyva is látni fogod ugyanezt, de ha nem, akkor a router a saját IP-jét adja DNS-szervernek).

(#13043) Eskimoka válasza Eskimoka (#13040) üzenetére


Eskimoka
tag

Megtaláltam, köszönöm:D.

Az eszkimók alapszabálya: kunyhó mellől sárga hóból ne egyél!

(#13044) Pattuska


Pattuska
csendes tag

Firefoxon , hogy tudok letiltani egy weblapot, hogy a gyereknek ne jöjjön be?
Valaki segítsen gyorsan ebbe kérem.

(#13045) cellpeti válasza Pattuska (#13044) üzenetére


cellpeti
veterán

routerbe letiltod :U vagy rakd fel a BlockSite kiegészítőt a Firefoxba és itt bármilyen weboldalt letilthatsz.

Tigris, tigris, csóvafény...

(#13046) iwu válasza Pattuska (#13044) üzenetére


iwu
addikt

vagy a windows könyvtárban megkeresed a host file-t, és beírod a siteot.

ajándék ló nem látja a fától a szódás a lovát...

(#13047) Jag válasza Pattuska (#13044) üzenetére


Jag
senior tag

Van egy open dns nevű szolgáltatás is.

(#13048) cellpeti válasza Jag (#13047) üzenetére


cellpeti
veterán

van itt mindenhez cucc, csak TP-Link-hez nincs :U

Tigris, tigris, csóvafény...

(#13049) Jag válasza cellpeti (#13048) üzenetére


Jag
senior tag

Nem kell cucc, az csak leírás, hogyan állítsd be a DNS servert a routerbe.
Illetve ha dinamikus az ip-d, akkor kell, de az sem router specifikus.

(#13050) cellpeti válasza Jag (#13049) üzenetére


cellpeti
veterán

a cucc alatt a leírást gondoltam, de már megtaláltam :U

Tigris, tigris, csóvafény...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.