Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#26801) spanyoll válasza Gubek-Einste (#26800) üzenetére


spanyoll
addikt

Próbáltam, semmi változás :( .

[ Szerkesztve ]

"Super perfundo on the early eve of your day."

(#26802) mezis válasza spanyoll (#26801) üzenetére


mezis
nagyúr

WiFi driver eltávolítása, aztán újra installálása ? (A Win frissítések tudnak ám furcsa mellékeredményeket produkálni....)

mezis

(#26803) dethroner válasza mezis (#26798) üzenetére


dethroner
veterán

Samsung H6400-as tévé, beépített wifi. A routerem a 13-as csatornán ad, a többi hálózatból a 10-esen működő van hozzá a legközelebb. De tegnap délutántól egészen késő estig egyszer sem szakadt meg. Előtte meg többször is.

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#26804) kornyiktamas


kornyiktamas
aktív tag

csao

kollegiumba szeretnénk olcsó internetet, mit tudtok ajánlani?

a lényeg hogy a metin2 fusson rajta

köszi

(#26805) guftabi96


guftabi96
addikt

Sziasztok!
Itthon két gépünk van hálózatba kapcsolva. Eddig semmi gond nem volt, lehetett fájlokat küldeni egyik gépről a másikra, de most valamiért nem lehet.
Az én gépemen újra lett telepítve a Windows (eddig 7 volt, most 8.1, a másik gépen 7 van. Eddig működött mindkettő felállásban, hibátlanul).
Most is működött egy darabig, másoltam pár fájlt az én gépemre a másik gépről, majd egyszer csak, amikor másolni akartam, akkor ennyit írt ki, és azóta ezt csinálja:

A Windows nem tud kapcsolatot létesíteni a \\*****-PC\HÁLÓZAT összetevővel.
Hibakód: 0x800704CF
A hálózati hely nem érhető el.

Ez mitől lehet? Nem lett semmi módosítva, működött is rendesen, és egyszer csak elkezdte. Elég fontos lenne, hogy meg tudjam oldani ezt a problémát, mert vagy 300gb adatom ott van, és nem tudom most visszamásolni.

szerk.: a hibakód mindig más. most pl 0x80070035

[ Szerkesztve ]

#KeepFightingMichael

(#26806) guftabi96 válasza guftabi96 (#26805) üzenetére


guftabi96
addikt

lejárt a szerk. idő.
Nem mégse mindig más a hibakód. Eddig ezt a kettőt láttam csak.

#KeepFightingMichael

(#26807) Azteeek


Azteeek
tag

Sziasztok!
tp link tl-wn721n USB stick alkalmas wifi megosztásra? Mobiltelefont szeretnénk vele csatlakoztatni, sajnos nincs wifi router csak egy ilyen stick.

(#26808) Gubek-Einste válasza Azteeek (#26807) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

ÍGY kell beállítani.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#26809) VeryByte válasza guftabi96 (#26806) üzenetére


VeryByte
őstag

Próbaként mondjuk ez.

"What is the most important thing in a woman?" - "The soul."

(#26810) guftabi96 válasza VeryByte (#26809) üzenetére


guftabi96
addikt

Sajnos nem működik :W
Kezdek meghülyülni ettől a géptől, hogy állandóan van valami baja... és mind ilyen, hogy minden működik, felállok a gép elől, és amikor visszaülök, akkor meg rossz...

#KeepFightingMichael

(#26811) spanyoll válasza mezis (#26802) üzenetére


spanyoll
addikt

Működött szerencsére!
Köszönöm a segítséget! :C

"Super perfundo on the early eve of your day."

(#26812) krealon válasza guftabi96 (#26805) üzenetére


krealon
veterán

"A Windows nem tud kapcsolatot létesíteni a \\*****-PC\HÁLÓZAT összetevővel.
Hibakód: 0x800704CF
"

Error 0x800704cf the network location cannot be reached

"I figured something had to be corrupted. I uninstalled File and Print Services on the adapter then reinstalled. Rebooted and now I'm back to where I need to be."

(#26813) guftabi96 válasza krealon (#26812) üzenetére


guftabi96
addikt

Ezeket próbáltam már, azért írtam én is ide, mert amit neten találtam, azok közül egyik sem működött, de tegnap újraraktam még egyszer a gépet, mert még friss win volt, (ugye eleve ez volt a probléma, hogy a friss win-re nem tudtam visszapakolni az adataimat).
Most már jó lett. Fogalmam sincs, hogy mi lehetett a probléma.

#KeepFightingMichael

(#26814) ignisz


ignisz
senior tag

Szép napot. Nem tudom ide illő-e a kérdésem. Van egy PC, win7-tel és egy DIR600-as router. Hogyan tudnám távolról, mobilról felébreszteni a gépet? A BIOS-ban engedélyeztem a LAN ébresztést. Előre is köszönöm a segítséget.

(#26815) RootRulez válasza ignisz (#26814) üzenetére


RootRulez
félisten

Szia!

Ezt nézd meg. :K Hátha segít...

═════════════════════════════════════════

(#26816) ignisz válasza RootRulez (#26815) üzenetére


ignisz
senior tag

Köszönöm.

(#26817) ignisz válasza ignisz (#26816) üzenetére


ignisz
senior tag

A wakeonlan.me honlapon az időt nem lehet beállítani. Valami privát hálózatra hivatkozva nem ébreszti a gépet.

[ Szerkesztve ]

(#26818) RootRulez


RootRulez
félisten

Most kipróbáltam. Nekem sikeresen elküldte az oldal a csomagot, de csak nem ébredt fel a gép. Leszedtem a telefonomra a Wake On LAN alkalmazást. Beírtam a Modem IP-jét és a hálókártyám MAC címét és már ébresztette is. Én meg eleve telefonnal is ébreszteném, mert általában azzal is irányítom, szal marad is így, nem kell a webes felület. :N

[ Szerkesztve ]

═════════════════════════════════════════

(#26819) ignisz válasza RootRulez (#26818) üzenetére


ignisz
senior tag

Szép estét! A MAC beírásánál nem enged kötő jelet. Nem tudtam a gépet felébreszteni.

(#26820) ignisz válasza RootRulez (#26818) üzenetére


ignisz
senior tag

Hogy írtad be a MAC címet ha csak számot enged?

(#26821) djBaree


djBaree
csendes tag

Sziasztok.. Lehet már valahol régen volt megoldás a problémámra de nem találom sehol...Ezért szeretném megkérdezni hogy mi a hiba ?? Adott Tplink wifi router asztali gép +noti mindkettőn win 7 ugyanazzal a névvel... valószínű hogy a név miatt nem látja a két gép egymást vagy más probléma van?? saját magát látja de egymást nem.... Aki tud segítsen... nagyon fontos lenne... vagy esetleg wifin keresztül lehetne valami megosztást kicsikarni belőle ...a notira... Köszönöm előre is a segítséget... ;)

(#26822) djBaree válasza djBaree (#26821) üzenetére


djBaree
csendes tag

Megoldva.. a név volt a probléma :))

(#26823) ignisz


ignisz
senior tag

A beírt IP címre kiírja, hogy privát hálózat és nem ébreszthető fel internetről. Ez mit jelent?

(#26824) ignisz


ignisz
senior tag

A pc távoli ébresztésekor kiírja, hogy csomag sikeresen elküldve, ugyanakkor a gép se alvó se hibernált állapotból nem ébred. Mit lehet még állítani?

(#26825) MaCS_70 válasza ignisz (#26819) üzenetére


MaCS_70
Topikgazda

Kettőspont?

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#26826) RootRulez válasza ignisz (#26820) üzenetére


RootRulez
félisten

":" (kettőspont) kell, nem kötőjel. :N

Viszont most hazajöttem, gondoltam kipróbálom, de nem működött. :( Se mobilneten, de wifi-n nem kapcsolt be a gép. :F

Szal nem tom mi van...

[ Szerkesztve ]

═════════════════════════════════════════

(#26827) RootRulez válasza RootRulez (#26826) üzenetére


RootRulez
félisten

Nabakker, most kikapcsoltam a gépet, erre vissza tudtam kapcsolni. :F

W

═════════════════════════════════════════

(#26828) RootRulez


RootRulez
félisten

Ma reggel újra megpróbáltam, de csak nem kapcsolódott be.

Újraindítottam a routert, de nem volt változás. Majd a gépet is áramtalanítottam kb. 2 percre, de azután sem kapcsolt be a gép. :(

═════════════════════════════════════════

(#26829) LeventeTe


LeventeTe
újonc

Hello Mindenkinek. Ötletek kellenének a problémára. Adva van két gép. Adva van egy ADSL net, ami WI-fin keresztül jön a két géphez. Ez jó is így. DE! A két gép közötti fájlmegosztást nem a WI-fi hálózatán akarom bonyolítani, hanem külön kábelen. No már most. Amikor bedugom az UPT-t a két gépe, és engedélyezem a vezetékes hálózatot ,akkor azonnal az lesz az esődleges hálózat, és letiltja a netet. Látja a Wi-fi hálózatot is, csak épp nem éri el róla a netet. Se semmit. Mi a baj? Mit néztem el?

A tudósoknak még nem sikerült értelmes életet találni a Földön.

(#26830) mezis válasza RootRulez (#26828) üzenetére


mezis
nagyúr

Op. rendszerben nincs véletlenül letiltva ? (Bár az írás szerint csak laptopokon tiltja az alapbeállítás.)

mezis

(#26831) RootRulez válasza mezis (#26830) üzenetére


RootRulez
félisten

Engedélyezve van.

═════════════════════════════════════════

(#26832) mezis válasza RootRulez (#26831) üzenetére


mezis
nagyúr

Linux-al próbáltad ?

mezis

(#26833) ignisz válasza RootRulez (#26827) üzenetére


ignisz
senior tag

Kettőspont ok. A csomag elküldése sikeres üzenet ellenére a gépet továbbra sem tudom felébreszteni.

(#26834) varsam


varsam
őstag

üdv,

van egy Samsung Homesync eszközöm, ezen droid 4.2.2 fut, 1TB háttértárral.
Hogy tudom megoldani, hogy a Mac OS X-szel lássák egymást az eszközök hálózatban?

(#26835) b.


b.
félisten

Sziasztok! Szeretnék egy kis segítséget kérni, bár nem tudom , hogy ez a topik megfelelő e erre.
Szóval van egy ADSL netem , ami egy wifi routeren át meg van osztva telefonokkal + kábelen egy másik géppel. Eddig még soha nem tapasztalt problémám adódott. Vettem a héten 500 Gb -os HDD-t ami egy USB-s külső házban van . ( maga a HDD 3.5 " sata HDD, ami külön tápkábellel van hajtva 220V ról.)
Amikor rádugom a gépre az eszközt ,leáll a netem. Ami furcsa, hogy nem csak az én gépemen, hanem még a Wifi hálózat is. Próbáltam úgy is, hogy kiiktattam a Routert, simán csak kábellel a modemet, de akkor is ez történik.
Olvasgattam a neten, de elég gyenge az angol tudásom. Amit ki tudtam hámozni egy oldalon , az kb az alaplap Déli híd hibájára utal. Ezzel csak az a problémám, hogy ha egy sima 160 Gb -os 2.5 " külső HDD_t dugok rá, akkor semmi probléma nem adódik.Ha nem megy a HDD, akkor hibátlanul megy a net mindenféle szinten és módon. Mi lehet a Gond ?

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#26836) ignisz


ignisz
senior tag

Még mindig a régi kérdésem él. Kerestem tegnapi hozzászólást a kérdésemre, de eltűntek.

(#26837) mezis válasza b. (#26835) üzenetére


mezis
nagyúr

Üdv.!

A tápegység, HDD nincs túl közel a modemhez, routerhez ?

Ha a külső HDD-nek csak a tápegységét dugod be, de a HDD-be nincs bedugva a tápkábel (vagy OFF-ban van, ha van kapcsolója), akkor is zavar van ?

Védőföldelésed rendben ?

[ Szerkesztve ]

mezis

(#26838) Csabi0415


Csabi0415
csendes tag

Sziasztok.
Új routert szeretnék venni a hét folyamán, ebbe kérném a segítségeteket.
Eddig TL-WR740N-t használtam, de az utóbbi időkbe ledobál, belassul.(jobb esetben 5-6 újraindítás után normálisan működik... kb 2 óráig) :D
Valami erősebb,gyorsabbra lenne szükségem nagy lakásba, ami bírja, hogy akár 4-5-en lógunk rajta,
lehetőleg 5-10e Ft körül. (15Mb-s nethez)
Köszi előre is.

(#26839) MaCS_70 válasza Csabi0415 (#26838) üzenetére


MaCS_70
Topikgazda

Nézz át ide: [link]

Üdv: MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#26840) b. válasza mezis (#26837) üzenetére


b.
félisten

Szia!
Kb 1 méterre vannak egymástól,az asztal ellenkező oldalán. Ráadásul a modem és a router a monitor mellett van az asztalon, a tápkábel és mindenféle elektromos csatlakozó az asztal alatt van egy földelt, 8 csatlakozós, elég komoly kis elosztóban, hosszabbítóban.
Ahogy leírtad kipróbáltam, de semmi probléma nincs egész addig ,amíg be nem kapcsolom a HDD-t. Ahogy elindul, a netem szép fokozatosan leáll, kb 1 perc alatt. ( Torrent kliensnél látom ahogy csökken a sebesség.)
Amúgy még arra gyanakodtam , hogy amikor megjött a HDD, egyből azt adtam meg tárolónak a torrent kliensnek és ez az addig futó torrenteknél elég nagy zűrt okozott. Kiűrítettem a futó klienseket és nulláról elindítottam, de így is ez a helyzet. Teljesen tanácstalan vagyok. :F

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#26841) mezis válasza b. (#26840) üzenetére


mezis
nagyúr

Üdv.!

És ha "No torrent" ?

mezis

(#26842) b. válasza mezis (#26841) üzenetére


b.
félisten

Szia! Úgy is, az csak egy próbálkozás volt, hátha az a gond :(

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#26843) MaCS_70


MaCS_70
Topikgazda

Kábelezéssel vagyok bajban.

A szabvány 3 eres 230-as tápkábelt és a CAT5e UTP-t kellene elvezetnem, de egy ponton nagyon közel kerülnének egymáshoz. Kb. mennyi a tolerancia, mennyire kerülhet közel egymáshoz a két drót és milyen hosszon?

Köszönettel: MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#26844) Gubek-Einste válasza MaCS_70 (#26843) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Elvileg semennyire sem lehetnének egymás mellett.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#26845) HRC95


HRC95
tag

Ma jöttek bekötni a T-home-osok a netet, hoztak egy wifi-s routert(2antennás) na ez gyengének bizonyult így rákötöttem a TP-link routerem és most kettő wifi router van egymás mellett kb 20cm re és adnak jelet. Ebből lehet gond? Gondolok itt olyanra, hogy zavarhatják-e egymást vagy valami?

MSI Z270 | i5 7600K | G.Skill Ripjaws 16GB | Rog Strix GTX 1080 TI

(#26846) mezis válasza HRC95 (#26845) üzenetére


mezis
nagyúr

Ha közeli vagy azonos csatornán működnek, akkor igen. Ha menüből nem kapcsolható le a használaton kívüli, akkor csavard le, vagy árnyékold az antennáját.

mezis

(#26847) tibcsi0407


tibcsi0407
félisten

Sziasztok,

Egy olyan problémám lenne, hogy a feltöltési sebességem az elmúlt napokban valamiért lassú a Lan-ra kötött épemen.
A letöltés általában 94 Mbps, a feltöltés 6 Mbps értéket ad a speedtest alapján. A WIFI eszközeim rendesen hozzák a mind a le, mind a feltöltési sebességeket.
Diginet 100-al rendelkezem, amit egy TP-Link WR841 ND V8-al használok, amire DD-WRT legfrissebb verziója van telepítve.
Az alaplapi hálókártyát használom, ami egy Realtek gigabites cucc a legfrissebb driverrel.
Eddig semmi probléma nem volt, de az elmúlt két napban piszkosul belassult.

Amiket próbáltam:

-Factory reset a routeren
-Driver csere-bere
-Duplexitást is piszkáltam
-Tűzfalat,torrentet,vírusirtót,dropbox,onedrive stb kilőttem

Komoly eredményt egy sem hozott. Gyanítom, hogy a hálókártyával van valami, de nem tudok rájönni az okára.
Esetleg ötlet/tapasztalat?

[ Szerkesztve ]

https://utdetailing.hu/

(#26848) Magnat válasza tibcsi0407 (#26847) üzenetére


Magnat
veterán

Szia,

ugyan a kérdésedhez nem tudok hozzászólni, de a 6Mb nagyon kevés, a 100/50-es Diginetnek 50/25 a garantáltja, szóval a 6 vastagon alatta van a minimumnak. Illetve jól értem, h 2.4Ghz-s wifin tudod hozni a 94Mb-t lefelé? Mert az meg baromi sok, nekem 2.4-en sosem sikerült összehozni a 1043ND-vel ennyit - persze nem mondom, h lehetetlen.

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#26849) tibcsi0407 válasza Magnat (#26848) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Bocsi, félreérthető volt, amit írtam. A laptop 75Mbps-t tud letöltésre. Elvileg ugye az a max a mostani routernél, viszont feltöltésre 27-et. Szemben a Lan-ra kötött asztali 6 megabitjével.

[ Szerkesztve ]

https://utdetailing.hu/

(#26850) tibcsi0407


tibcsi0407
félisten

Update:

Kipróbáltam a notebookot Lan-on. UP: 94 Mbps Down: 30 Mbps , a pint 4ms volt.
Az asztalin az értékek továbbra is változatlanok , ott a ping 8-9 ms.

Kábelcsere után is változatlan. Így azt hiszem a routert és a kábelt is kizárhatom, mint hibaforrást.
Vagy a windowsban van valami elállítva, vagy a network card döglődik.

[ Szerkesztve ]

https://utdetailing.hu/

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.