Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#26251) krealon válasza Lauda (#26247) üzenetére


krealon
veterán

"Nekem vezetekes netem van, azt nem lehet valahogy?"

Ertelem szeruen a "3G kapcslat" "Helyi halozati kapcsolat"-ra cserelendo.

Ezek szerint nem vetted a faradtsagot, hogy a masodik "Reszletesen" linken szereplo leirast vegigolvasd. :(

(#26252) Lauda válasza krealon (#26251) üzenetére


Lauda
félisten

Ja azt nem olvastam el, bocsi! Mondjuk elolvasva meg zavarosabb az egesz nekem. :DDD Koszonom, elolvasom meg parszor, en nem vagyok akkora guru. ;)

(#26253) Roxkex válasza [w] (#19900) üzenetére


Roxkex
senior tag

Sziasztok!
Kollégiumban élek és a wifi jel ami a szobákban van sajna eléggé gyengusz. Így a laptopommal(dell inspiron 3537 + i7 + 8gb ram) szeretnék megosztani a beérkező WiFi jelet tehát a virtual wifi routert használnám.
Mindent beállítottam ahogy a kolléga is mondta illetve ahogy itt is olvasható.. De sajnos nem jó. A probléma az az , hogy a telefon (android 4.1.2 samsung galaxy s advance) hiába csatlakozik rá a WiFire (statikus IP cím esetén csak , tehát én adom meg az ip-t .. bár nem tudom milyen legyen de valami hasonlót szoktam mint ami a virtual miniport wifijé , mert a DHCP nem jó) .. Internetet viszont nem kap (pedig a gép azt írja , hogy van internetelérése a "routernek" az az annak ami megosztja) a telefon tehát nem tölt be semmit.

Erre a problémára tudna valaki valamilyen megoldást ? :\ (probálkoztam már a "connectify" progival is de az se jó :( )
Előre is köszi !

Redmi Note 7 MIUI 12 Stable - Xiaomi.eu "Én nem akarok se iOS-t , se Androidot Én egy jó okostelefont akarok!"

(#26254) mezis válasza Roxkex (#26253) üzenetére


mezis
nagyúr

Nem csak IP cím, átjáró és DNS is kellene a laposhoz WiFi-n csatlakozóknak.

(Laposodba vezetéken érkezik az internet ?)

mezis

(#26255) Lauda


Lauda
félisten

Na eloszedtem a zyxel wifis routerem, de jelszavas a wifije, amit nem tudok es a konfiguracioba se tudok belepni, mert annak a jelszava is at lett allitva csak nem emlekszem mire. Lehet ilyenkor valamit csinalni, vagy kuka? :W

[ Szerkesztve ]

(#26256) ftamas0201 válasza Lauda (#26255) üzenetére


ftamas0201
senior tag

Reset gombot folyamatosan nyomva tartani és akkor visszaáll az alapbeállításokra a router.

(#26257) Lauda válasza ftamas0201 (#26256) üzenetére


Lauda
félisten

Kiprobalom koszonom! :R

(#26258) Lauda


Lauda
félisten

Mukodik, koszi szepen! :C

(#26259) grabber


grabber
addikt

Sziasztok!

AZ miért lehet,hogy a WOL csomag,csak a szórási címre küldött adattal ébreszti fel a gépet,ha belső fix ip címét adom meg,akkor nem ébred fel.
Belső hálózat.
.255 felébred
.23-ra ami a címe,arra nem reagál.

A legjobb,hogy nem támogatja a szórási címet a FW,így nem tudom azt beállítani.Pedig DDNS stb már kész van,port forwarding is.

Egyszer már jó volt,csak felraktam gargoyle FW a routerre,mintha azóta nem akar jó lenni,de közte eltelt egy kis idő is.

(#26260) Roxkex válasza mezis (#26254) üzenetére


Roxkex
senior tag

Nem , wifin keresztül :\

Telónak a DNS-t és az Átjárót merre szedhetem ki ?

[ Szerkesztve ]

Redmi Note 7 MIUI 12 Stable - Xiaomi.eu "Én nem akarok se iOS-t , se Androidot Én egy jó okostelefont akarok!"

(#26261) mezis válasza Roxkex (#26260) üzenetére


mezis
nagyúr

És ugyanaz a WiFi hw működne még virtuális WiFi AP -ként is ? Nem túlzás ez ? :F

mezis

(#26262) Roxkex válasza mezis (#26261) üzenetére


Roxkex
senior tag

Elvileg megoldható ...
Ugye befogok egy wifit a laptopon ami egy routerről érkezik és azt osztanám tovább a laptopon ..

Redmi Note 7 MIUI 12 Stable - Xiaomi.eu "Én nem akarok se iOS-t , se Androidot Én egy jó okostelefont akarok!"

(#26263) Gubek-Einste válasza grabber (#26259) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Próbálj meg ITT segítséget kérni.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#26264) valensafran


valensafran
újonc

Sziasztok!

Augusztus végén költözök külföldre, a kollégium ezt [link] a képet adta meg, ezen a módon lehet csatlakozni a hálózatra. Mivel készüljek, mit vigyek (modem, kábelek, router), hogy legyen Wi-Fi a szobában? Hogy kell felállítani majd a rendszert?

Előre is köszönöm a segítséget.

(#26265) localhost válasza valensafran (#26264) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Egy bármilyen (modem nélküli) jellemzően Wlan (wifi routert) kell, meg egy rövidebb UTP kábel kell, más semmi.

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#26266) 7600 GS


7600 GS
addikt

Sziasztok!

Kicsit lehet hogy eltér a kérdésem a topik témájától, de jobb helyet nem találtam ahová segítségért fordulhatnék.

A szituáció a következő: vásároltam a mai nap folyamán egy TP-Link powerline adaptert (TL-PA2010PKIT). A két eszköz elvileg látja egymást, villognak a megfelelő ledek, csupán internet hozzáférésem nincsen. Esetleg valami ötlete lenne valakinek, hogy mi lehet a gond?

(#26267) CloZee válasza 7600 GS (#26266) üzenetére


CloZee
aktív tag

Csatlakoztattad is őket egymáshoz?

[ Szerkesztve ]

(#26268) 7600 GS válasza CloZee (#26267) üzenetére


7600 GS
addikt

Egymással párosítva van a két készülék, de ennek ellenére sincsen internet kapcsolatom.

(#26269) Rhino666 válasza Rhino666 (#26201) üzenetére


Rhino666
őstag

VÉGRE rájöttem a megoldásra!! A hálózati adapter beállításainál Tulajdonságok gomb, azon belül eltávolítottam az összes Realtek-féle hálózat-gyorsító csodaszoftvert és máris 220 megabittel hasít a letöltés az eddigi ingadozó 15 helyett. :U

Csak tudnám minek teszik bele a driverbe az ilyen szutyvadék sz@rságokat amik több kárt okoznak, mint hasznot...?! :F

:W

Hogy pusztulna el aki kitalálta...

[ Szerkesztve ]

Rich enough to buy an iPhone, smart enough to not buy one.

(#26270) Soja


Soja
aktív tag

Sziasztok!

Úgy látszik, visszatérő vendég vagyok itt, mert mindig akad valami gondom. De segítséget is mindig szoktam kapni.

Készítettem otthon egy NAS-t. 4 winyó a gépben, 5 USB-n van rajta.
A winyók tartalmát megosztottam a hálózaton, mégpedig úgy, hogy az adatokat beleraktam egy mappába, és az lett megosztva, így nem is meghajtómegosztásról van szó.
A gondom az, hogy vannak olyan mappák, amiket a hálózat más gépeiről teljesen üresnek látok, pedig pár karakteres mappanevek, és fájlok vannak ott, spec. karakter nélkül. Mellette pedig akár egy tökéletesen megosztott másik mappa, ami rendesen látszik.
Ha viszont a megosztott gépről egy ilyen mappa tartalmát áthelyezem egy másik mappába, majd vissza ugyanoda, akkor megjavul a dolog. Érdekes, de számomra érthetetlen.
Mindenhol Win7 van, és érdekes, mert USB-n rákötött winyóknál tapasztaltam, bár nem tudom köze van-e hozzá. Nekem inkább úgy tűnik, hogy a win megosztási szolgáltatással lehet a gond, de nem tudom, hogy lehetne ezt megoldani. Próbáltam a megosztást újra és újra megcsinálni, ugyanaz az eredmény.

(#26271) CloZee


CloZee
aktív tag

Adott egy Windows 7-es és egy Linux Mint 17-es gép.

A cél az lenne, hogy le tudja a tulaj menteni a Windows 7-es gépről az adatokat a Mint-re, úgy hogy UTP kábellal köti össze a 2 gépet. Hogyan csinálja? Megosztja Windows 7 alatt a szükséges mappákat, amik bekerülnek a workgroup csoportba, majd ebbe simán be tud lépni a Mint-es rendszerrel mondjuk Nemo-val és át tudja húzni a saját gépére?

(#26272) Zsivi


Zsivi
tag

Sziasztok!

Az otthoni wifi hálózat ható körét szeretném növelni, hogy a házban mindenhol megfelelő erősségű legyen a wifi. Jelenleg egy T-Link 1043ND szórja jelet. :)

Szóval valamilyen repeat eszközre lenne szükségem ami: 1. Vagy vezeték nélküli jelet fogja és erősíti fel 2. Vagy kábelen kapja az 1043ND-től a hálózatot és azt osztja tovább (ugyan az ssid, pw és stb...) , de van rajta több lan kimenet és tudja az 1000 MB/s-et.

Létezik egyáltalán ilyen? Ha igen tudnátok írni típusokat ( jó lenne 10 ezer Ft alatt maradni, de ha nem megy az sem túl nagy baj)?

Köszi előre is! :R

(#26273) mezis válasza Zsivi (#26272) üzenetére


mezis
nagyúr

Üdv.!

Én a kábeles megoldást javasolnám, mert az nem szokta töredékére csökkenteni az időegység alatt áramló bitek számát. Ám kábeles megoldásnál jobb, ha különbözik az SSID.
Kábeles megoldáshoz bármilyen WiFi router (AP) megteszi.

mezis

(#26274) Fecogame


Fecogame
veterán

Ha egy programnak portot nyitok, van jelentősége, hogy melyiket nyitom meg? Van különbség köztük ( sebesség, stabilitás, stb. )?

VoIP-nak szeretnék portot nyitni egyébként.

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#26275) krealon válasza Fecogame (#26274) üzenetére


krealon
veterán

"Ha egy programnak portot nyitok, van jelentősége, hogy melyiket nyitom meg? Van különbség köztük ( sebesség, stabilitás, stb. )?"

Nincs kulonbseg a felsoroltak szerint.
De pl ha webservert akarsz uzemeltetni, akkor a http protokol alapertelmezett portja a TCP 80-as. Ha ettol eltero portszamot hasznalsz, akkor lehet, hogy egyes kliensek nem fognak tudni hozzad kapcsolodni, mert a nem szabvanyos portok fele kommunikalas tiltva van naluk.

"VoIP-nak szeretnék portot nyitni egyébként."

A "Voice over Internet Protokol"-hoz nem tudom milyen portok kellenek. :(

(#26276) dethroner


dethroner
veterán

Sziasztok!
Korábban már írtam hogy a pc internet kapcsolatát akarom megosztani usb kábelen keresztül a telefonnal.
Találtam egy Reserve Tethring nevű programot, amit ha a pc-en elindítok és mellette a telefonon fut Tracetool Service nevű app, akkor tudtam használni a pc netkapcsolatát a telefonon. De tegnap óta bármit csinálok, nem megy, pedig mindent úgy csinálok mint korábban. Volt amikor a pc-n futtatott program mindent rendben talált, írta hogy a kapcsolat él, mégsem nyitott meg semmit a telefon böngészője, most meg hiába indítom el ugyanúgy, egyszerűen közli hogy eszköz nincs csatlakozva. :W
Mi a jó francot lehet csinálni, van-e valakinek ötlete arra hogy lehet megcsinálni amit szeretnék? Az egyenlőre nem járható út hogy vegyek wifis routert, szóval ezt mellőzzétek légyszi. A lényeg hogy usb-n keresztül jöjjenek a bitek a pc-ről androidra.

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#26277) mezis válasza dethroner (#26276) üzenetére


mezis
nagyúr

Közben volt Win frissítés ? (Nekem a WinXP-nél lett használhatatlan egy olyan WiFi kártya, amihez saját működtető sw. kellett. Szoftverének, driverének újrainstallálása után ismét működött.)

[ Szerkesztve ]

mezis

(#26278) dethroner válasza mezis (#26277) üzenetére


dethroner
veterán

Ezt sajnos nem tudom, mert már eljöttem. De nem tudom, adtak ki win7-re frissítést csütörtök délután és péntek délelőtt között?

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#26279) Gubek-Einste válasza dethroner (#26278) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Csak a WinDef-hez jött a szokásos adatbázis frissítés, nekem más jött.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#26280) mezis válasza dethroner (#26278) üzenetére


mezis
nagyúr

Nekem péntek délután kikapcsoláskor 14 frissítést végzett a Win7 Prof. Igaz előtte hetekig nem volt bekapcsolva.

mezis

(#26281) Gubek-Einste válasza mezis (#26280) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Kedden érkezett a szokásos havi csomag, nálam 13 frissítést hozott (a te +egyed a WinDef adatbázis lesz).

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#26282) gboszi


gboszi
senior tag

Sziasztok. A szolgáltatom lecserélte a vdsl router kombómat egy újabbra. Valami speedport csoda. Viszont mondtam, hogy csak modemként szeretném használni, mert vettem egy (jobb) routert: TPlink 1043.
A gondom annyi hogy a sávszélem 15mega és eddig csutkára jött is ennyi, folyamatosan. 1,7-1,8-as folyamatos letöltéseim voltak. A csere után viszont stabilan, 9,8-10megás a net. Ez véletlen? Valami hiba? Vagy csupán a plusz eszköz miatt van?
Köszi a segítséget.

"If you're good at something, never do it for free!"

(#26283) Gubek-Einste válasza gboszi (#26282) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Közvetlenül az eszközből is ennyi jön át?
Wifi-n vagy kábelen mérted?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#26284) Asztee


Asztee
aktív tag

Sziasztok ! Nekem van egy (Belkin) routerem ami egy modemen keresztül megy a netre. Azt szeretném megtudni ,hogy mi lehet a Modem IP címe, illetve,hogy hogy tudnék belépni a setup menüjébe ? :F
Regisztráltam hostname-et a DYNDNS-nél ,de nem érek vele semmit,mert - szerintem - a modem útját állja. :W

''A világon 10 féle ember létezik : az egyik ismeri a kettes számrendszert a másik nem."

(#26285) Fecogame válasza Asztee (#26284) üzenetére


Fecogame
veterán

A routerben vagy a gépen beállítottad a regisztrált címet ( ha igen, akkor jól )?

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#26286) mezis válasza Asztee (#26284) üzenetére


mezis
nagyúr

Minek kellene a MODEMET piszkálni ? Bizonyára teszi a dolgát.
Nem a Belkin routeredet szeretnéd a modemhez kapcsolni és a routerrel osztani az internetet ?

mezis

(#26287) Asztee válasza mezis (#26286) üzenetére


Asztee
aktív tag

A routerben be van állítva a dyndns + jelszó,név stb. és ha megnézem a dyndns honlapján ,akkor ott a valós ip címem is van a hostname mellet, DE akkor ha a böngészőbe bepötyögöm a regisztrált nevet akkor "Nem lehet kapcsolódni a távoli kiszolgálóhoz" üzenetet kapok. :F Itt a Routerem setup menüjének kellene megjelleni, nem ? (mintha beírnám a router ip címét 192.168.2.1, nem ? ) Vagy rosszul gondolom ?

''A világon 10 féle ember létezik : az egyik ismeri a kettes számrendszert a másik nem."

(#26288) Fecogame válasza Asztee (#26287) üzenetére


Fecogame
veterán

Itt a Routerem setup menüjének kellene megjelleni, nem ? (mintha beírnám a router ip címét 192.168.2.1, nem ? ) Vagy rosszul gondolom ?

Rosszul. Próbálj ki egy uTorrent webUI-t, azt egyszerű beállítani.

[ Szerkesztve ]

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#26289) Asztee válasza Fecogame (#26288) üzenetére


Asztee
aktív tag

Akkor mit kellene látnom ha beírom a host nevem (vagy a külső ip címem) ?

''A világon 10 féle ember létezik : az egyik ismeri a kettes számrendszert a másik nem."

(#26290) Fecogame válasza Asztee (#26289) üzenetére


Fecogame
veterán

Alapból semmit, hacsak egy webszerver nem fut a gépeden ( nem valószínű ). uTorrent WebUI-val teszteld le a címed működését.

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#26291) Asztee válasza Fecogame (#26290) üzenetére


Asztee
aktív tag

Igazából a WD My Cloud-omat szeretném elérni illetve a rajta lévő Transmission alkalmazás webes felületét. Ebben tudnál segíteni ? A TM helyi címe : http://wdmycloud:9091/transmission/web/. Ezt itt a helyi hálón beírom a böngészőbe akkor bejön egy utorrenthez hasonló WebUI.

''A világon 10 féle ember létezik : az egyik ismeri a kettes számrendszert a másik nem."

(#26292) gboszi válasza Gubek-Einste (#26283) üzenetére


gboszi
senior tag

lemérem az eszközzel közvetlen kábelen pppoe kapcsolattal. Mindjárt megmondom, hogy úgy mennyi. Különben wifin és kábelen is az eddigi 15/5 helyet 10-11/2-3 jön csak...:(
Nas van rákötve torrent miatt, s mondom eddig mindig max sávon (1,7) töltött, de most kereken 1 a max :(

Lemértem, közvetlen csak az uj eszközzel is 10/4 a net. 60as ping mellett...

[ Szerkesztve ]

"If you're good at something, never do it for free!"

(#26293) Fecogame válasza Asztee (#26291) üzenetére


Fecogame
veterán

És ha ugyanígy behelyettesíted a ddns címed, akkor nem működik? Kiír bármit is?

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#26294) Asztee válasza Fecogame (#26293) üzenetére


Asztee
aktív tag

:F

''A világon 10 féle ember létezik : az egyik ismeri a kettes számrendszert a másik nem."

(#26295) Fecogame válasza Asztee (#26294) üzenetére


Fecogame
veterán

http://ddnscimedamitregisztraltal.com:9091/transmission/web/

Így gondoltam. Helyettesítsd be azzal, amit regisztráltál és nézd meg úgy is működik-e.

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#26296) Gabesz87


Gabesz87
addikt

Üdv. Gondoltam írok ide, mert volna egy problémám, amiről egyre inkább úgy hiszem, hogy a net miatt lehet. Konkrétan játékról van szó, az a fő probléma, hogy nem látjuk az internetes szervereket. Bemásolnám ide, amit egy gamer topicba írtam:

"Üdv. Egy különös problémát illetően kérném a segítségeteket. Szoktunk Hamachival Vietcong 1/2-vel (nem mai darab, de szeretjük) játszani wifin keresztül. Egyikőnk pedig interneten keresztül is játszik olykor. Most viszont nagy meglepetésre azt tapasztaltuk, hogy a játékban a Join Game-re kattintva kifagy a játék, leáll a működése, szokásos ablak a windowsban. A Host Game-el nincs gond, szervert tudok csinálni. A furcsa az, hogy mind a két gépen (laptopok) ugyanez volt. Szoftveresen hasonlók, mindkettőt én telepítettem fel. Win7, Microsoft Security Essential+az egyiken win tűzfal, az enyémen Comodo. Egyszer csak, nem tudom mi történt, de be tudtunk lépni a Join Game-be is. Viszont az internet lista tök üres. Nem jelennek meg a szerverek. És ez a Vietcong 1 és 2-ben is így van. Van esetleg ötlete valakinek, mi a túró lehet? Mondjuk a Join Game eleve lassú, rákattintás után várni kell azért jócskán. Korábban nem volt így. És az internetes szerverek is megjelentek. Ahol játszunk, itt elég lassú sajna a net, vmi mikrohullámos 1-2 megás csoda. Elég sokszor használhatatlan, elmegy a net. Lehet köze ennek a dologhoz? Bár a játék leállásnak nyilván nem, az vmi szoftveres. Az a furcsa, hogy mind a két gép ugyanazt produkálja. Esetleg valami Win frissítés elbarmolhatta? SZóval mentő ötleteket kérnék!"

Kipróbáltuk full original Medal of Honor-al, és ott sincsenek netes szerverek, úgyhogy ezért gondoltam, hogy akkor a net lehet a ludas, de nem értem, mi okozhatja ezt, korábban, pár hete, mikor utoljára játszottunk, még semmi gond nem volt. Bocs, ha nem ide tartozik, de nem tudom már, hová írhatnék, hol kaphatok megoldást.

(#26297) Asztee válasza Fecogame (#26295) üzenetére


Asztee
aktív tag

Nem nyert. :(

''A világon 10 féle ember létezik : az egyik ismeri a kettes számrendszert a másik nem."

(#26298) pozsoka


pozsoka
aktív tag

Üdv,
adott egy kétszintes épület,mindkét szintre be van vezetve az internet előfizetéses telefon vonal, de csak a felső szinten van router és az alsó szinten gyenge a wifi jel, megoldható, hogy a lentre befutó kábel végére is elhelyezünk egy routert?

Lehet, hogy hülye vagyok, de okos nem!

(#26299) mezis válasza pozsoka (#26298) üzenetére


mezis
nagyúr

A meglévő router egyik LAN portjából levezeted UTP kábellel egy WiFi AP-hez, ami lehet akár egy WiFi router is. Beállítás pl. így.

mezis

(#26300) Kalos7


Kalos7
tag

Az egyik szobából a másik szobába is szeretném átvinni a netet.
Az alap szobában van Router és TP-link.
A kérdésem az lenne, hogy a másik szobába Lan kábel nélkül átlehet vinni a netet vezeték nélkül, létezik ilyen megoldás?????????? :U

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.