Hirdetés

2024. május 13., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#10001) jfehervari


jfehervari
tag

Üdv!
Az lenne a kérdésem kábeles netem van modemmel,és routerel osztom meg,de kb 10perc után megszakad,ha ujra indítom a gépet akkor megint 10 percig jó.Most ugy van hogy modemből egyből a fő gépbe megy és így most jó,de a másik gépemen igy nincs net.Mi lehet a gond?

[ Szerkesztve ]

(#10002) mezis válasza Dumb (#9988) üzenetére


mezis
nagyúr

Lehet, hogy a szolgáltatónál van gond. Melyik cégtől (ISP) kapod az internetet ?

mezis

(#10003) anonymus89


anonymus89
addikt

Sziasztok!
Egy laptop és egy asztali pc van megosztva a pc kábelen keresztül kapcsolódik a routerhez míg a laptop wifi-n keresztül.
Az a baj, hogy lassan 2 megával tudok másolni oda-vissza.
Tudnátok segíteni, hogy miért csak ennyi????

Bocsi ha kicsit furán fogalmaztam. :U

Organikus, természetes összetevőjű, 100% tisztaságú bőrápoló termékek //marcsiszappan.hu//

(#10004) crey


crey
MODERÁTOR

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni a következőben, elég furcsa lesz, de fizikailag nem vagyok ott ahol netet kellene szétosztani, így nem nagyon tudok pontosabb információkkal szolgálni:

Egy Szabolcs megyei községről van szó, ahol egy bizonyos Túrmelléki Kht. KTV és Kábelnet szolgáltató a honos állatfaj. Namost elég érdekes abból a szempontból, hogy weboldaluk nincs, elvileg a Millenium Archi-tech Kft. tulajdona a cég (azért írom le a szolgáltatót, hátha van valakinek valamilyen tapasztalata velük).

Náluk valamilyen rádiós net ellátás van, egy rádió vevő van felszerelve a tetőre, onnan lejön egy UTP kábel, be a nappaliba. Az UTP kábel mögött van egy aktív szűrő - legalább is úgy néz ki - DC és LAN bemenetekkel (semmiféle típusjelzés, se egyéb), és ebből egyszerűen megy a kábel a számítógép ethernet portjába.

Vettem egy Asus RT-G32 routert, hogy megosszuk a netet a két gép között, de eleddig sikertelenül próbálkoztam a távírányítós módszerekkel.

A gépen alap beállítás szerint semmilyen PPoE vagy egyéb felhasználóneves/jelszavas kapcsolat nincs, ha megnézem az IP beállításokat minden automatikusan történik (IP, DNS, átjáró, stb).

A net mind a két gépen megy, egyszerű kábel bedugással, semmit nem kell állítani, de amint elé kerül a router, leakad, ezért a MAC szűrést már ki is iktattuk.

Alapértelmezett átjárónak általában a 192.168.1.20-at osztja ki ( :U érdekes), IP az folyamatosan változik minden újracsatlakozáskor.

Lehet hogy egy egyszerű switchert kéne használni? Szerintetek az RT-G32-őt lehet switcher módban használni? :)

Bocsi a hülye kérdésekért, sajnos az én tudományom megáll az ADSL osztásban :(

Sarcasm: just one of the many services I offer.

(#10005) gyongy66


gyongy66
csendes tag

Sziasztok!
Egy kis mozilla firefoxos segítségre lenne szükségem. Néhány napja eltűnt a menüsor alól az éppen látogatott webhelyek kijelzése. A helye megvan, de a webhely nincs kiírva. Ez nagyon rossz, mert így nem tudom elmenteni a kedvencek közé amit szeretnék. Próbáltam a testreszabással helyrehozni, de nem találtam erre utaló testreszabást, sőt az ablak bezárásakor a menüsor világos szürkére változott, és ez után nem tudtam ismét próbálkozni, csak a firefox újraindításakor vált át sötét szürkére.
Mielőbbi segítségeteket előre is köszönöm.

(#10006) Speederer válasza anonymus89 (#10003) üzenetére


Speederer
senior tag

A wifii miatt annyi csak. Gondolom G-s, az meg a gyakorlatban csak kb. max. 2,5MB/s-t tud.
Bár a 2MB még ettől is elmarad, de nagyobb teljesítményre wifin csak N-es szabvány mellett számíts.

A rendrakás a kisemberek mániája. A zseni átlátja a káoszt!

(#10007) Speederer válasza crey (#10004) üzenetére


Speederer
senior tag

Switch-ként úgy tudod használni, hogy a bejövő netet nem a WAN portba dugod, hanem azt is a LAN-ba.

Nem lehet, hogy MAC address alapján azonosít a szolgáltató? Mert akkor segíthetne a routerben a MAC address klónozás opció is.

A rendrakás a kisemberek mániája. A zseni átlátja a káoszt!

(#10008) Speederer válasza gyongy66 (#10005) üzenetére


Speederer
senior tag

Van saját topikja is, ott talán jobban/előbb tudnak segíteni.

A rendrakás a kisemberek mániája. A zseni átlátja a káoszt!

(#10009) user12 válasza crey (#10004) üzenetére


user12
őstag

Valószínű, hogy nanostation-nel kapod a netet (átjáró IP címe, lenti PoE kütyü erre utal, de lehet más cucc is) az gyakorlatilag egy antenna+router (....vagyis ennél többet is tud, meg másképp is lehet állítani, de ez itt és most nem lényeg).
Ha van lehetőséged próbálj ki egy másik routert, ill a routert egy más pl adsl kapcsolattal (lehet csereszavatos lesz... :( ). De a kolléga által javasolt switch megoldás is jó, vagy akár egy "rendes" switch is.

[ Szerkesztve ]

Rendszergazda vagyok....ha röhögni lát, mentsen

(#10010) anonymus89 válasza Speederer (#10006) üzenetére


anonymus89
addikt

Köszi szépen!
Még annyit kérdeznék, hogy kábelen a 6-8 MB az nem kevés???

Organikus, természetes összetevőjű, 100% tisztaságú bőrápoló termékek //marcsiszappan.hu//

(#10011) Newyorker


Newyorker
addikt

A #9997 nincs ötlet skacok? :U

★ 🎮 ★ PS4 PSN ID.: HUN_Zoocsemege ---> ONLINE BFV

(#10012) FixY67 válasza Newyorker (#10011) üzenetére


FixY67
senior tag

Ha a statikus IP-t sikerült beállítani, akkor keresd meg a router leírásában a "The DMZ Tab" című fejezetet! (ha nincs meg, akkor http://europe.giga-byte.com/FileList/Manual/comm_manual_gn-br01g_e.pdf
Egyébként ezzel pusztán annyit teszel, hogy a telefonodat védtelenül teszed ki a netre, így a tűzfal nem fog beleszólni a kommunikációba. Nem biztos, hogy jó ötlet és az sem biztos, hogy segíteni fog.

...

(#10013) Newyorker válasza FixY67 (#10012) üzenetére


Newyorker
addikt

Értem, köszönöm és szerinted lehetséges, hogy ez a baj?

★ 🎮 ★ PS4 PSN ID.: HUN_Zoocsemege ---> ONLINE BFV

(#10014) FixY67 válasza Newyorker (#10013) üzenetére


FixY67
senior tag

Én inkább valami firmware hibára tippelnék, de nem szoktam mobilról youtube-ot nézni, úgyhogy passz.

...

(#10015) Newyorker válasza FixY67 (#10014) üzenetére


Newyorker
addikt

De a tel-ben lehet a hiba szerinted?

[ Szerkesztve ]

★ 🎮 ★ PS4 PSN ID.: HUN_Zoocsemege ---> ONLINE BFV

(#10016) MR!!


MR!!
aktív tag

helló,

routerem: SMC Barricade 7004 vwbr V2.Eu ( legújabb firm.)

problémám: egy asztali gép (1,7 Cel, 1Gb DDR1, VIA 10/100 ) és egy laptop (HP XE4500) van rajta, kábellel.

a net szakad ha a laptopot leállítom, de visszajön lassan a net ha beindítom a laptopot újra vagy ha áramtalanítom a routert. (laptop leállításnál a router magas frekis hangot ad ki)

valaki tud segíteni? :F

miszter

(#10017) Speederer válasza Newyorker (#10015) üzenetére


Speederer
senior tag

Nem tudod kipróbálni máshol? Másik routeren keresztül? Barátnál, ismerősnél stb.
Így legalább a routert ki lehetne zárni.
Bár nem hiszem, hogy az E51 és az E52 között akkora különbség lenne, én meg több helyen is próbáltam, sehol nem kellett állítani semmit a routeren.
Esetleg a telón 1 szoftverfrissítést eltolhatnál, talán segít. Jobb 5letem nem nagyon van.

A rendrakás a kisemberek mániája. A zseni átlátja a káoszt!

(#10018) Newyorker válasza Speederer (#10017) üzenetére


Newyorker
addikt

legújabb szoft van fent, akkor mihamarabb kipróbálom egy plázában, vagy mekiben :)

★ 🎮 ★ PS4 PSN ID.: HUN_Zoocsemege ---> ONLINE BFV

(#10019) crey válasza user12 (#10009) üzenetére


crey
MODERÁTOR

Kedves Speederer és user12,

Köszönöm a válaszaitokat, MAC szűrés biztosan nincs, mert két gépen két külön kártyával is tökéletesen működik a dolog.

A Switch megoldást fogom megpróbálni, sajnos fizikailag 300 km-re vagyok a helyszíntől, szóval csak távirányítani tudom édesapámat, aki speciel nem az ilyen dolgoknak a szakértője . . .
Sajnos másik routerre nincs is lehetőség, ezt kapták karácsonyi ajándéknak, meg egy régi gépemet. . .

Valamikor majd szeretnének szolgáltatót váltani (elvileg lesz rá lehetőségük), és akkor már kábelnetük lesz, nem ez a rettenet rádiónet (havi 4 ezerért kapnak 512/128-at, úgy hogy hetekig szakadt percenként, mostanra érte el, hogy teljesíti a szerződés szerinti sávszélt, stb).

Sajnos azon a környéken 1 vagy 0 volt a választási lehetőséged. Vagy ilyen neted van, vagy semmilyen :(

Sarcasm: just one of the many services I offer.

(#10020) crey válasza crey (#10019) üzenetére


crey
MODERÁTOR

Sajnos nem tudtam már szerkeszteni, a switcheres megoldás működik, köszönöm a segítséget!!

Üdv,
crey

Sarcasm: just one of the many services I offer.

(#10021) [E]Storm


[E]Storm
csendes tag

Sziasztok!

Olyan kérdéssel fordulok hozzátok, hogy 2 családiház között szeretnék hálózatot kiépíteni. Az első ház amibe bemegy egy kábelnet, itt van a modem majd ebből szeretném routerrel elosztani a netet. A másik házba a szabad ég alatt vinném el a utp kábelt.

Kérdésem az lenne hogy mennyire "szent írás" hogy 100 méter után kéne erősítő? 70-80 méter az nem necces erősítő nélkül, CAT5-s kábel esetén?

Másik kérdés, hogy mennyire hat ki a környezet az utp kábelre (pl fagy, kánikula), érdemes a föld alá bevinni?

Wifi már volt nem volt jó :S

Tanácsokat várom szeretettel.

(#10022) localhost válasza [E]Storm (#10021) üzenetére


localhost
Közösségépítő

A 100m igaz és kültéri=baromidrága kábel javasolt.

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#10023) [E]Storm válasza localhost (#10022) üzenetére


[E]Storm
csendes tag

100m 6000 FTért az drágának minősül? Akkor 70-80 méterhez még nem kell ugye erősítő?

(#10024) mezis válasza [E]Storm (#10021) üzenetére


mezis
nagyúr

Én a föld alá vinném, védőcsőben. Oda ritkábban jut a légköri elektrosztatikus jelenségekből. (Villám)

mezis

(#10025) Taybor


Taybor
tag

Sziasztok!

Én 2 gépet( laptop win7 és egy asztali xp ) szeretnék összekötni fájl másolás céljából, mindkettő wifin kapcsolódik a nethez. Ezt meglehet oldani valahogy hogy a routeren kersztül küldjék az adatokat és csak fel kelljen ismertetni egymással a két gépet? Vagy pedig a crosslink kábeles megoldást válasszam?

(#10026) localhost válasza [E]Storm (#10023) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Mielőtt vásárolni indulsz tervezz, gondolkodj. Neked nem csupán 80 méter kábelre van szükséged.
Elvezetési útvonal? Földbe ásva. védőcsőben? Kerítés mentén vezetve, védőcsőben? Esetleg HUH! légkábelként kifeszítve, megerősítve, egy 80 méteres kábel nem bírja el az önsúlyát! Viharban meg eljegesedve pedig pláne nem! :)

[ Szerkesztve ]

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#10027) forrest85 válasza [E]Storm (#10021) üzenetére


forrest85
senior tag

Erre találták fel a WiFi-t. :K

A futás csak azoknak való, akik nem elég intelligensek a TV nézéshez!

(#10028) Speederer válasza [E]Storm (#10023) üzenetére


Speederer
senior tag

Nálunk is hasonlóan van megoldva kb már 3-4 éve.
Nemtom pontosan mennyi lehet a vezeték hossza (talán 40m körül), de a szabad ég alatt kb. csak 7-8 méter van, a 2 ház között kifeszítve. 1szer sajnos már alacsonynak bizonyult, nem fért el alatta a traktor :D azután feljebb raktuk, még bírja. :) Pedig a saját súlyát meg kell tartania.
Ezzel nem arra akarlak bíztatni, hogy nagyobb távolságban is hasonlóképpen cselekedj, csak leírtam, hogy a kisebb kinti távolság nem gond 1 hagyományos kábelnek sem.

A rendrakás a kisemberek mániája. A zseni átlátja a káoszt!

(#10029) mezis válasza Taybor (#10025) üzenetére


mezis
nagyúr

Nem kell semmit sem csinálni (bizonyára azonos részhálóban vannak és bizonyára azonos munkacsoportba soroltad a két PC-t :K ).
Egy intézővel a Hálózati helyek - Teljes hálózat - MS Win. hálózat után a "munkacsoportodban" meg kellene találnod mind a két PC-t.
(Nem árt, ha először egy "drótos" PC-t kapcsolsz be és csak utána a WiFi-seket :K )

mezis

(#10030) [E]Storm


[E]Storm
csendes tag

Köszönöm a válaszokat, föld alatt tervezném főleg az elvitelt, védőcső is jó ötlet.
Az aggasztott főleg, hogy nem szeretnék jel erősítőt használni és, hogy a környezeti hatások nem gyengítik-e le a hálózati jelet ilyen 70-80 méteren az UTP kábelben.

(#10031) tenna


tenna
tag

Sziasztok, egy kis segítségre lenne szükségem.

Nagyon nem vagyok képben a halózatok terén. 2 gép(1ik laptop) között szeretnék fájlokat megosztani, régebben(xp alatt) ez ment most vmiért nem sikerül. Mind a 2 gépen ugyanaz a windows7 van. Egy edimax br6104k osztja a netet. A gépek egyszerűen nem látják egymást, otthoni csoportal sem, az automata hibakeresőt is próbáltam már a windowsba, de nem sokat ért. Lehet a router beállításokkal lehet a gond, bár ahhoz se konyítok sokat.

athura.atw.hu

(#10032) Faby


Faby
senior tag

Hali!

Egy kérdésem lenne: nagyon sokat szívtam ma egy ZyXel nbg 334s router + Digi kábel net beállítással.
Összeraktam a hálózatot, kellett egy kicsit kábelezni is, mindenhol egyenes bekötésű kábelt használtam. A gépről elsőre elértem a routert, beállítottam mindent, PPPoE kapcsolat, felhasználónév, jelszó rendben, viszont a net nem akart jönni, a státusz sorban látszott, hogy nem kap IP-t. Nosza, kábel routerből ki, gépbe közvetlenül be, van net, frankó, kábel jó. (teszterem nem volt) Kábel vissza a routerba, gép - router összeköt, net nincs. Ezt eljátszottam kétszer, kézi beállítással, varázslóval, frissítettem a router szoftverét, utána sem lett jó. Digit felhívtam, a beállításokban nem tudtak segíteni, rámutattak, hogyha a router nélkül van net, akkor a szolgáltatás működik, routerben lehet a hiba. Annyit elárultak, hogy a fali dobozuk és a router közé egyenes kábel kell, amint ahogy az volt is.

Végül egy ismerőstől olyan tippet kaptam, hogy lehet, hogy a ZyXel router és a Digi egyéb hálózati eszközei (ki tudja mi van nekik a lépcsőházban, azon kívül) nem kompatibilisek egymással. Lehet ez? Vagy csak kifogtam egy hibás darabot?
Korábbi hozzászólásokban láttam emlegetni egy listát, ami a digivel kompatibilis routerek listája, de ezt nem találtam a honlapukon. Nincs meg véletlenül valakinek ez a lista?

Tippeket, ötleteket szívesen fogadok, holnap folytatnom kellene, de egyelőre gőzöm sincs, mivel. Lehet, új router vásárlása lesz belőle, akkor milyet vegyek?

Kösz.

A barátok azok, akik jól ismernek és mégis szeretnek Téged!

(#10033) mezis válasza Faby (#10032) üzenetére


mezis
nagyúr

Biztos, hogy PPPoE a kapcsolat típusa ?

mezis

(#10034) Faby válasza mezis (#10033) üzenetére


Faby
senior tag

Igen, ha lehet hinni a Diginek.
A Digi tájékoztatója így hivatkozik rá, illetve a gépen, ha fixen abba dugom a kábelt, akkor is ez van beállítva, és működik.

A barátok azok, akik jól ismernek és mégis szeretnek Téged!

(#10035) mezis válasza Faby (#10034) üzenetére


mezis
nagyúr

MTU 1492 ?

Dinamikus vagy statikus a PPPoE ?

(Csak a próba kedvéért: klónozd a PC-d MAC addressét, hátha az kell nekik.)

[ Szerkesztve ]

mezis

(#10036) KrAt


KrAt
veterán

Sziasztok!

Olyan progi kéne nekem, amivel a kliensen lehet szabályozni, melyik program éri el a netet, és melyik nem.
Gyakorlatilag meg kéne szűrni, hogy csak 1-2 program érje el a netet (távfelügyelet, stb) és a többi meg nem (böngésző, torrent, stb) és mindezt jelszóval lehessen védeni, hogy az előtte ülő ember ne érje el a beállításokat.

Létezik ilyen, ami ingyenes, és jól használható?

Előre is köszi,
Atesz

u.i: gyakorlatilag olyan, mint a ZoneAlarm, hogy megkérdi, mehet-e netre vagy sem, de csak jelszóval lehessen a beállításokat módosítani és programot engedélyezni

[ Szerkesztve ]

(#10037) KicsiUbul válasza KrAt (#10036) üzenetére


KicsiUbul
őstag

Egy gépen szeretnéd, vagy több gépen használni?

Értem én...

(#10038) KrAt válasza KicsiUbul (#10037) üzenetére


KrAt
veterán

Gyakorlatilag 2 gépen, de kliens szinten..

(#10039) KicsiUbul válasza Faby (#10034) üzenetére


KicsiUbul
őstag

Van beírva service name? Ha igen, töröld ki.

Értem én...

(#10040) KicsiUbul válasza KrAt (#10038) üzenetére


KicsiUbul
őstag

A gépet használó juzerek rendszergazdák a gépen?

Értem én...

(#10041) KrAt válasza KicsiUbul (#10040) üzenetére


KrAt
veterán

Igen

(#10042) KicsiUbul válasza KrAt (#10041) üzenetére


KicsiUbul
őstag

Itt viszont az a baj, hogy a júzerek kilőhetik a tűzfalat, így akármit teszel fel másodpercek alatt kikerülhető :(
A gépeknek el kellene érniük egymást? Vagy csak a netre nem mehetnek ki?

[ Szerkesztve ]

Értem én...

(#10043) Viperator


Viperator
őstag

Sziasztok! Ma vettem egy új TP-LINK TL-WR941ND routert, eddig nem volt routerem és ki akartam próbálni a telepítést és a beállítást, bekötöttem őket (a dobozban volt egy UTP sima kábel, a szgép/router csatlakozásához) a leírás szerint és elindítottam a telepítő programot (persze a tűzfalakat előtte kikapcsoltam), és a routeren lévő ledek égtek/villogtak (a leírás szerint kell, hogy legyen) és utána nem ment tovább a program (csak pár lépést mentem vele, amikor megkérdezte a telepítő, hogy a ledek égnek, akkor mehet tovább) és ezeket kaptam hibaüzenetként (The network cable unplugged, 1. Please check network connectivity, 2. Please check the model of your router). Mi lehet ennek a problémája?

Előre is köszönöm a választ!

Üdv! :R

"Minél inkább eltávolodik egy társadalom az igazságtól, annál inkább utálni fogja azokat, akik kimondják azt." - George Orwell

(#10044) DJackson válasza Viperator (#10043) üzenetére


DJackson
tag

én azt javasolnám, hogy ne azzal az automatával állítsd be.

Bejelentkezhetsz a routerbe, hogy

start-futtatás-cmd aztán ipconfig

na itt lesz egy alapértelmezett átjáró(default gateway). Ezt az ip címet kell beírni honlapcímnek egy böngészőbe. ekkor majd kér egy név-jelszó párost, ami a kapott kézikönyvben benne van, valszeg admin és admin. Eztuán megkapod a router konfigoldalát. Gondolom a netet akarod először belőni. Ha upcs vagy akkor dynamic ip kell, ha adsl-es, vagy digis, akkor pppoe. Remélem sikerül, hali.

minden jóban van vmi STAR: STAR Trek, STARgate, BattleSTAR Galactica, STARopramen, STARcraft...

(#10045) Viperator válasza DJackson (#10044) üzenetére


Viperator
őstag

Köszi a választ! Nekem most kábelnetes van /később lesz digis/ és az IP pedig dinamikus. Tehát nem pppoe? Meg is kapom azonnal a netet, ha rácsatlakozom a routerre? (dinamikus IP miatt. Mondjuk ha rácsatlakozok egy másik gépre, akkor nincs net és egy napot kell várni, míg megkapom a következő IP-t).
:R

"Minél inkább eltávolodik egy társadalom az igazságtól, annál inkább utálni fogja azokat, akik kimondják azt." - George Orwell

(#10046) Viperator válasza DJackson (#10044) üzenetére


Viperator
őstag

Visszatérve, mi a jó lépés?

- tűzfalak kikapcsolva, összekötni őket
- az általad javasolt ipconfig, stb.
- utána jöhet a telepítőprogram elindítása?

"Minél inkább eltávolodik egy társadalom az igazságtól, annál inkább utálni fogja azokat, akik kimondják azt." - George Orwell

(#10047) DJackson válasza Viperator (#10046) üzenetére


DJackson
tag

ha kábeles vagy akkor nem kell csinálni mást csak beállítod hogy dynamic ip. Namost eddig a gépeden volt a net? Akkor én úgy csinálnám, hogy annak a gépnek a hálókártya címét kell klónozni a routerben. Az előbb írtak alapján, csak ipconfig /all parancsot kiadva már kiírja majd neked a hálókártya mac címét. Ezt írd fel egy papírra, és a routerben keresd meg a "mac clone" vagy "clone mac address" opciót és írd be neki ezt. Ha a dhcp engedélyezve van a routerben, és beállítottad, hogy dinamikus ip legyen, és megvan a klónozás is, akkor már semmit sem kell ezenkívül csinálni, csak megvárni amíg a modem feláll, miután a routerben elmentetted az utolsó változtatást. Ez max 5 perc, és aztán a routerre akárhány géped doghatsz, azok automatikusan fognak netet kapni. A varázsló nem is kell.

minden jóban van vmi STAR: STAR Trek, STARgate, BattleSTAR Galactica, STARopramen, STARcraft...

(#10048) Viperator válasza DJackson (#10047) üzenetére


Viperator
őstag

Köszönöm, sikerült megcsinálni!

Örülnék, ha tudtok adni (akár egy linket) egy jó anyagot a tanulmányozáshoz, a megismerkedéshez! (router működtetése, beállítása, stb.)

Üdv! :R

B.U.É.K!

"Minél inkább eltávolodik egy társadalom az igazságtól, annál inkább utálni fogja azokat, akik kimondják azt." - George Orwell

(#10049) TomiLi


TomiLi
addikt

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni!
Adott egy diginet (topnet - nincs fix ip cím) internet elérhetőség, egy asztali gép windows7-tel (64bit), meg egy p3-as lap top windows xp-vel, valmaint egy Repotec Rp 1705K Switch.
A gondom a következő: külön-külön be tudtam állítani a netet, de együtt már nem működik.. Úgy értem, ha mind két gép megy akkor csak azon megy a net, amelyik Lan kábele a switch 2. cstalakozójába van bedugva.
Mit ronthattam el? A win 7 mindent megcsinál magától, belövi a netes kapcsolatot, nekem csak a felhasználó nevet, jelszavat kell megadnom...
Az XP-nél, már kicsit manuálisabb a dolog, de mindent az előírtak alapján csináltam, de csak akkor működött, ha csak a lap topra van kötve a net...
Fogalmam sincs mi a különbség egy switch és egy router között... ez lehet a gond? Hogy nekem nincs routerem...
segítségetek előre is köszönöm!

Bogyorisz

(#10050) KicsiUbul válasza TomiLi (#10049) üzenetére


KicsiUbul
őstag

1 végpontról csak egy PPPoE sessiont engednek be.
A két eszköz abban tér el, hogy alap esetben a router 2 v több hálózatot köt össze, a switch pedig 1 hálózat gépeit.

Értem én...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.