Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#44001) margithid


margithid
veterán

Sziasztok!
Egy plusz háló kártya van a gépemben, tehát nem az alaplapit használom.
Virtualboxos XP-re fel tudok csatlakozni felhasználónév és jleszó megadásával, viszont az alap Windows 10-en nem. Vajon azért, mert nem az alaplapi hálókártyába van dugva a net?
Ha igen, akkor miylen beállítást kellene eszközölnöm?

(#44002) MasterMark válasza margithid (#44001) üzenetére


MasterMark
titán

Hogy mi? :F

Switch Tax

(#44003) margithid válasza MasterMark (#44002) üzenetére


margithid
veterán

Van egy plusz tp linkes hálókártya a gépembe, oda van dugva az adsl. Virtualbox észleli, alap op rednszer nem.
Mi nem világos?:)

(#44004) MasterMark válasza margithid (#44003) üzenetére


MasterMark
titán

Pont ez, hogy mit akarsz csinálni. Nézd meg a driverek között, hogy fel van-e rakva.

Switch Tax

(#44005) margithid válasza MasterMark (#44004) üzenetére


margithid
veterán

Fent kell, hogy legyen, mert virtuális gép kezeli.
Igaz virtualboxban be kell állítani, hogy melyik hálókártyát használja.
Ilyesmire gondoltam, hogy win10nél nem-e kell ilyesmit, vagy engedélyezni.

(#44006) Gubek-Einste válasza margithid (#44005) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

DSL-nél egyszerre csak egy helyen lehetsz bejelentkezve.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#44007) margithid válasza Gubek-Einste (#44006) üzenetére


margithid
veterán

Egy helyen is akarok.
Egyikben invitel van, másikban telekom.
Felváltva használnám őket.

(#44008) woodworm válasza margithid (#44005) üzenetére


woodworm
veterán

Nem kell windows driver, hogy működjön a virtuális gépen az adott hardver.

(#44009) margithid válasza woodworm (#44008) üzenetére


margithid
veterán

Nem is drivert írtam, hanem a virtualbox menüjében ki kell választani melyik hálókártyát használja.
De nem ez a gondom bajom.

(#44010) djg válasza kezo0 (#43982) üzenetére


djg
aktív tag

Szia!
Nem is azt akartam írni, hogy milyet kapok, mert 500-as van, de én a mért sebességet írtam.
Az igaz, hogy a UPC saját boxát használom, de úgy tudom azért ez a Connect box már nem olcsó gagyi. Nem tudom mit tudna egy másik fajta, mivel kábellel van kötve, nem wifi szórás a kérdés és a tévén mért sebesség is közel van a 100-hoz, tehát az elméleti maximumhoz, ha ennyi ezeknek a max.
Más is javasolt dedikált média lejátszót, amit amúgy nem terveztem volna venni csak ezért, mert amúgy jól elvagyok a plex-xplay kombóval, amire használom, arra tökéletesen elég.
Ráadásul ha azt mondod, hogy amúgy vinnie kéne a 4k-t így is, akkor más okom nincs, hogy vegyek egyel több eszközt. :R

(#44011) djg válasza Beni2360 (#43985) üzenetére


djg
aktív tag

Köszi! Tényleg nem az az 50€ a gond, csak ha mennie kéne enélkül is, akkor miért vegyek...? Plusz egy távirányító, már így is van elég :D
Melyiket javasolnád amúgy?

(#44012) Beni2360 válasza djg (#44011) üzenetére


Beni2360
félisten

Itt semmit mivel erre meg van topik.

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#44013) gergo5991


gergo5991
őstag

sziasztok, panel lakásban lakok, a folyosón van valami szekrény onnan van behúzva az internet, azthiszem ezt nevezik ADSL hálózatnak, és az utóbbi 1 hónapban semmilyen online játék nem megy, nem enged kapcsolódni semmilyen szerverre, játékra gondolok csgo, overwatch, bf1 stb, azt irja ki hogy : your network bandwidth and / or network latency may not meet the requirments for this game

ma reggel konkrétan most a folyosórol hallatszott 5 percen át valami riasztó, és egyből elment itthon a net a lakásban majd miután visszajött az ESET jelzett valami internet security cuccost, és bekapcsolta az ESET LIVEGRID funkciót.

Úgy gondolom, valaki feketében csatlakozott ahhoz a hálózathoz ami kint van a folyosón, valaki felnyitotta amiatt is szólalhatott meg a riasztó.

Az internetszolgáltatót többször is hivtam, hogy nem tudok semmilyen online játékot játszani, mindent részletesen leirtam nekik és azt mondták nem tudnak vele mit csinálni, nálam van a gond, pedig ez nem igaz, mert mobilnetről megy minden faszán.

(#44014) Intruder2k5 válasza gergo5991 (#44013) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

"Úgy gondolom, valaki feketében csatlakozott ahhoz a hálózathoz..."

Ez nem valószínű, mert minden internetszolgáltató használ valamiféle azonosítást, vagy felhasználónév jelszó párost, vagy kábelnetnél a modem MAC címét, stb., szóval még ha be is kötne oda valaki egy drótot, attól még nem lesz nete. Ráadásul ilyen szerelődobozokban nem szokott riasztóberendezés lenni, tehát az is valahol máshol szólhatott. Ha kinyitották, akkor azt vagy a szolgáltató szerelői tették, vagy esetleg valaki vandálkodott, és szimpla rongálás lehet.

- Melyik szolgáltatóról van szó?
- Milyen típusú modemed van a szolgáltatáshoz?
- Használsz-e saját routert is?
- WiFi-n vagy kábelen kapcsolódik a géped?
- Sebességteszten megfelelő eredményeket kapsz?
- Parancssorban pingelve mondjuk a bix.hu címet mennyi a válaszidő?

Így hirtelen ennyi lenne a kérdés.

(#44015) bandi0000


bandi0000
nagyúr

sziasztok

remélem ide tartozik, de majd megmondjátok

Szóval adott egy nyomtató, ami vezeték nélkül tudja a dolgát, telefonról simán ki tudom nyomtatni a wifin keresztül a dolgokat, de laptopról wifiről, vagy számítógép ami kábelesen csatlakozik a routerbe ott nem, gyanús nekem hogy a HP gyári szoftverje a szar, mert elég régi és nem frissítik, de viszont a programban a tesztelésnél nem jelez hibát, ergó eléri a hálózatról vagy legalább is látja az IP címét a nyomtatónak

Van valakinek erre megoldása vagy ötlete?

Xbox One: bandymnc

(#44016) krealon válasza bandi0000 (#44015) üzenetére


krealon
veterán

A HP wifis nyomtatoi egyszerre mukodnek kliens (csatlakozas az otthoni halozathoz) es Access Point (kozvetlenul lehet hozza csatlakozni otthoni halozat nelkul is) modban.
A ket mod kozott csupan annyi a megkotes, hogy ugyanazon a csatornan mukodjenek, mert a nyomtatoban csak 1 wifi adapter van, az pedig nem tud egyszerre 2, kulonbozo csatornan forgalmazni.

Innen adodik - a szerintem valoszinu - valasz, hogy az otthoni wifis eszkozeid (router, Access Point) nem szivelik ezt a felallast.

A tovabbi diagnosztikat tavolbol adni lehetetlen. (Foleg ilyen keves adatbol.)

(#44017) bandi0000 válasza krealon (#44016) üzenetére


bandi0000
nagyúr

De mit tudok tenni?

Milyen adatot adjak meg ami esetlegesen segít? Gondolom a router kellene elsőre, ami egy Asus RT-AC1200+

Igazából ha közvetlen csatlakozok a nyomtatóhoz úgy se jó, ha a routeren keresztül akkor se

de ezt nem értem, mert telefon->router->nyomtató-n pedig rögtön megy

Xbox One: bandymnc

(#44018) krealon válasza bandi0000 (#44017) üzenetére


krealon
veterán

"Gondolom a router kellene elsőre, ami egy Asus RT-AC1200+"

Nem RT-AC1200G+? Mert akkor a router nincs a toppon. :((

"De mit tudok tenni?"

Egy HP wifi nyomtato - ASUS router parositasnal, egy ismerosnel, a fix wifi csatorna adta a megoldast. Automata modban folyton elugralt az ot koveto nyomtato AP-je miatt.

Igy bemondasra peldaul az sem tudhato, hogy mennyire terhet az eter nalad. Lehet hogy a hibaforras nem is a te eszkozeidbol szarmazik.

(#44019) bandi0000 válasza krealon (#44018) üzenetére


bandi0000
nagyúr

Ennek a routernek az a legnagyobb baja, hogy újraindul, de nálam szerencsére sose volt ilyen, szoktam nézni a statisztikát

pont ma állítottam fixre az ip címet, de ez se oldotta meg, de amúgy se leterhelt

ha újratelepítem a szoftvert akkor 1-2 nyomtatást ki bírt de aztán meg is hal

amúgy azt vettem észre bár nem tudom hogy kellene kinézmie, de a tálcán a nyomtatós ikon, ugye jelzi hogy el lett küldve a cucc nyomtatásra, viszont a port résznél üres a cella, nem valami port forward baja van?

De a routerbe is találtam valami nyomtató megosztási beállítást de az gondolom nem ez lesz

Xbox One: bandymnc

(#44020) Tibiajax


Tibiajax
nagyúr

sziasztok,
digi 1000-es nethez kellene nekem egy jó gigás switch.
vittem most haza egy tp-linket, bekötöttem, szépen el is osztja a netet a pc és az okos tv között, viszonylag jó sebességgel.
a gondom akkor kezdődik, amikor igazán nagy sebességgel kezdenék lezúdítani valamit nagy fájlt -mondjuk egy torrent file-t -, a sebesség alig akar 10mega fölé menni.. speedtest-et néztem, ott szépen hozza a 7-800megát, felfelé is szépen megy, 1-es ping is megvan. de a torrentkliensben elég karcsú számokat látok.. (pedig van rendesen seeder). na most azért ez is fontos lenne nekem, nyilván
elképzelhető, hogy van ezeknél még gyorsabb gigás switch, vagy ezek mind ezt tudják, h papíron gigabitesek, egy 10/100as switchnél gyorsabbak is a gyakorlatban, de azért mégsem tudják ugyanazt produkálni, mint amikor a kábel a routerből egyből a pc-be van dugva?

(#44021) Gubek-Einste válasza Tibiajax (#44020) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Közvetlenül router-be kötve gyorsabb?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#44022) Borisz76 válasza Tibiajax (#44020) üzenetére


Borisz76
veterán

Elméletileg nem kellene, hogy befolyásolja a sebességet....

Én tegnap váltottam 1000/1000-re :

Ma reggel mértem :

Jelenlegi hálózatom.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#44023) Multibit válasza Borisz76 (#44022) üzenetére


Multibit
veterán

Gyakorlatilag sem. Persze, hibátlan switchet, kábeleket és topológiát feltételezve.

(#44024) Tibiajax válasza Gubek-Einste (#44021) üzenetére


Tibiajax
nagyúr

igen, onnan jön az 'áldás' ahogy kell, 45-50megával is, ha van sok forrás.. de a switchbe dugva nem megy 10 felé az istennek sem. a kábelek cat5e.. a speedtest nekem is szépen produkál

(#44025) MasterMark válasza Tibiajax (#44020) üzenetére


MasterMark
titán

Mire töltesz le? Lehet lassú a háttértár, gyenge a géped, stb.

Switch Tax

(#44026) Tibiajax válasza MasterMark (#44025) üzenetére


Tibiajax
nagyúr

ssd, i3. de mondom, ha switch nélkül megy a gépbe, hozza szépen a digi1000-stől elvárt értékent a deluge kliensem. valamiért a tp-linken keresztül 10mega körül limitálódik.. most a kábelekre gyanakszom még, hátha cat6 kell neki mindenhova.. (a routerből cat6 jön egyébként)

(#44027) MasterMark válasza Tibiajax (#44026) üzenetére


MasterMark
titán

Nem hibás CAT 5E-nek elégnek kell lennie. Switch az gigabites?

Switch Tax

(#44028) mezis válasza Tibiajax (#44026) üzenetére


mezis
nagyúr

CAT5e kábel 30m összhosszal, közben két toldóval ! és a kapcsolat állapotát 1,0Gbps-nek mutatja a Win10.

mezis

(#44029) Tibiajax válasza mezis (#44028) üzenetére


Tibiajax
nagyúr

hát igen..elvileg a cat5e kábelnek is elégnek kéne lennie. nem tudom, lehet a darab hibás, megpróbálok egy másik beszerezni, a kisebbik, 5portos testvérét. hátha

(#44030) AxBattler


AxBattler
félisten

Üdv!

Otthoni hálózat számára a falban kb. 10m-t futó Cat5e-s kábel elég, vagy legyen már Cat6-os?
Cat5e-t már inkább cseréltessek a falban?

Illetve ha optikai kábelen jön majd a Telekom-os gigabit net, akkor mit vigyek a falban?

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#44031) Borisz76 válasza AxBattler (#44030) üzenetére


Borisz76
veterán

A Cat5e kábelen átmegy simán a 100-110 MB/s, azaz a gigabites sebességet tudja.
Ha pár éven belül elterjednek a nagyobb csomagok és a szolgáltató is cseréli a készüléket, és te is gyorsabb hálózatot szeretnél, akkor mehet Cat6.
Tehát nem feltétlen kell cserélni.
Ugyanakkor nem nagy az árkülönbség.....
Összegezve : jó a Cat5e. Cat6 előre tervezés miatt jobb.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#44032) AxBattler válasza Borisz76 (#44031) üzenetére


AxBattler
félisten

Igazából azért kérdezem, mert most megy a felújítás, és a UPC mellé most jön a környékre a Telekom is az optikai kábelével.

Sajnos a szaki nagyon lelkes volt (egyébként jól is dolgozik), és már berakta az 5e-t... kivetessem vele, és cseréltessem 6-osra? :F

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#44033) mezis válasza AxBattler (#44032) üzenetére


mezis
nagyúr

Nem.

mezis

(#44034) AxBattler válasza mezis (#44033) üzenetére


AxBattler
félisten

Miért? A következő 10 évben nem szeretnék hozzá nyúlni...

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#44035) AxBattler


AxBattler
félisten

Közben nézegettem a szolgáltatói csomagokat... nem hiszem, hogy UPC Internet 500 (500/22, garantált 100/2.2), vagy Telekom Net M (300/75, garantált 100/30), Net L (1000/1000, garantált 300/50) sebességnél többre futná a költségvetésből.

Ezt a sávszélt szeretném kimaxolni, párhuzamosan menne...
- a konzol letöltés / játék;
- a Linux disztró könyvtár letöltése / megosztása;
- PC géming
- a mobil eszközökön (laptop, tablet, okostelók, stb.) a Fész, Tyúb, stb.

Igazából dettó úgy érzem, hogy elég lenne az 5e, de a jövőre is gondolni szeretnék.
:F

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#44036) Borisz76 válasza AxBattler (#44035) üzenetére


Borisz76
veterán

Szerintem az 1000-s csomag bőven jó.
Ez a torrenthuszároknak való akik napi több GB-t töltenek le és osztanak vissza.

Ehhez pedig jó a Cat5e kábelezés.
A Cat6 akkor jó ha ettől gyorsabb netcsomagod lesz vagy eleve gyorsabb belső hálózatot szeretnél - ami jelenleg még drága berendezéseket igényel.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#44037) MaCS_70 válasza AxBattler (#44034) üzenetére


MaCS_70
Topikgazda

Szerintem nem ez a helyes megközelítés.

Ha most megy a kivitelezés, akkor itt a remek alkalom arra, hogy úgy alakíttasd ki a kábelcsatornákat, csöveket, hogy utána könnyen cserélhető legyen benne a vezeték.

Én most szívok ezzel: éppen 10 éve azt hittem, hogy előrelátó vagyok és bő tartalékkal vezetékeztem. De nem elég bő az a tartalék, és mindent cserélni kéne, de szűkek a csövek és kevés a hozzáférési pont.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#44038) AxBattler válasza Borisz76 (#44036) üzenetére


AxBattler
félisten

Az 1000-es a maximum, de Gigabit-es hardver ma már szerintem nem egy nagy költség.
Legalábbis Router, alaplap bőven kapható a megfizethető kategóriában. Szvsz.

(#44037) MaCS_70
A vakolás, glettelés nagy része már megvan, szóval csövezéssel már nem nagyon foglalkoznék. (Mondom, hogy rendes a szaki. :D )
Max. ez a kábel fér még bele a kivitelezésbe...

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#44039) mezis válasza AxBattler (#44034) üzenetére


mezis
nagyúr

- Igaz, hogy a Cat6 10Gbps-re képes, de csak 50m-ig. A nagyobb sebesség még gondosabb szerelést igényel. Lesz mivel ellenőrizni a 10Gbps-t, vagy majd meglátjuk (10 év múlva) ?

- A szolgáltató pár év múlva át fog állni 10-szeres sebességre ?

- Ha az ISP-d mégis újabb fejlesztést végez (szereti ha nagyok a költségei :( ) nem lesztek túl sokan a környéken, akik a max sebességre fizetnek elő és a sok végponton aztán inkább a MIN sebesség lesz elérhető ?

- Mire nem elég 1Gps ? (Tudom, van már 8k TV, de kinek s minek az egy lakásban ?)

- Véleményem szerint az 1Gps-nél nagyobb sebességre inkább optikai eszközöket fogtok használni.

[ Szerkesztve ]

mezis

(#44040) akos86


akos86
aktív tag

Sziasztok!

A következő a problémám: A szolgáltatóm PR -Telekom dinamikus ip-ad, ezáltal én a gépeimnek nem tudok fix ip-címet adni mert ha megteszem akkor nincs internet kapcsolatom. Van erre valami megoldás?

3dfx, gone but never forgotten...

(#44041) mezis válasza akos86 (#44040) üzenetére


mezis
nagyúr

Üdv.!

Bizonyára modem-router-hez kapcsolódsz, aminek a DHCP tartományát kellene szűkíteni és a fix IP címeket a tartományon kívülre osztogatni (de azonos alhálózatba és átjárót (gateway), DNS-t is ki kell tölteni !

mezis

(#44042) AxBattler válasza mezis (#44039) üzenetére


AxBattler
félisten

10Gbps biztos nem fog kelleni, ha az 1Gb-t sikerül kimaxolni, az már nekem untig elég.

Ja, a környéken eddig UPC volt egyeduralkodó, most fog berobbanni a Telekom optika, lehet hogy sokan megváltásként fognak rá tekinteni... aztán ki tudja.

Oké, akkor Cat5e ezek szerint elég... :R
... illetve ha valaki szerint mégis van olyan szempont, ami miatt nem, az ne tartsa magában!

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#44043) akos86 válasza mezis (#44041) üzenetére


akos86
aktív tag

Köszönöm szépen így tökéletes lett. :R

3dfx, gone but never forgotten...

(#44044) AxBattler


AxBattler
félisten

Szerintetek ez a csatlakozó két külön vonalnak van kiképezve, vagy egy Cat5e kábelt oszt kétfelé?
Egyáltalán lehetséges ez? :F

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#44045) krealon válasza AxBattler (#44044) üzenetére


krealon
veterán

UTP kabelt csak switch-el lehet elagaztatni.
A kepen lathato dupla fali ajzat nem az.

(#44046) AxBattler válasza krealon (#44045) üzenetére


AxBattler
félisten

Rendben, akkor az egyes változat lesz. Köszi!

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#44047) Torry


Torry
addikt

Sziasztok!

SQM-el szenvedek picit, van 2 router bridge-be kötve, a master routernél (digi modemből megy a wan portba kábel) ezek a beállítások vannak:
master router
Ez pedig a második router, ami kábellel csatlakozik az asztalimhoz, aminek az ip-je: 192.168.1.147
router2

A lényeg az lenne, hogy az asztalim kapjon top prioritást ping miatt, ahogy láthatjátok nem a legacélosabb a net.

Jók a beállításaim?

Köszi!

(#44048) MasterMark válasza AxBattler (#44044) üzenetére


MasterMark
titán

Ha csak 100-as kapcsolat kell, akkor lehetséges az, hogy 1 kábelen két olyat vigyél külön. Ugye 4 érpár van, ilyenkor 2 ide, 2 oda. De a másik oldalt is így kell megcsinálni akkor.

Switch Tax

(#44049) VeryByte válasza AxBattler (#44046) üzenetére


VeryByte
őstag

Legyen a kettes és két kábelt húzz oda! Kábelből sosem elég!

"What is the most important thing in a woman?" - "The soul."

(#44050) AxBattler válasza MasterMark (#44048) üzenetére


AxBattler
félisten

Valszeg' 300-asra fizetek elő, és remélem 100 fölé fog menni... :U :)

(#44049) VeryByte
Sajna már nem megy...

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.