Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#64001) Weareus válasza mezis (#64000) üzenetére


Weareus
addikt

Igen, és tkp. a másik gépen ha megnyitok egy nyomtatandó fájlt, majd Ctrl+p, akkor látja is, de úgy, hogy "leválasztva" és nem nyomtat.

Szerk.: valami olyasmi dereng, hogy a többi gépen hálózatosan kell(ene) feltelepíteni, de nem tudom azt hogy kell, meg hogy kell-e egyáltalán...

[ Szerkesztve ]

Soul of the mind, key to life's ether. Soul of the lost, withdrawn from its vessel. Let strength be granted, so the world might be mended. So the world might be mended.

(#64002) MasterMark válasza Weareus (#64001) üzenetére


MasterMark
titán

Töröld le a régit, gépházban a nyomtatóknál meg tudod telepíteni.

Switch Tax

(#64003) mezis válasza Weareus (#64001) üzenetére


mezis
nagyúr

Nyomtató áram alatt volt? Szerver aktívnak mutatta?

[ Szerkesztve ]

mezis

(#64004) Weareus válasza mezis (#64003) üzenetére


Weareus
addikt

igen.
#64002MasterMark Szerintem ezzel megvárom a hétfőt, akkor a rendszergazda vsz. meg fogja oldani. Addig is köszi mindenkinek. :R

Soul of the mind, key to life's ether. Soul of the lost, withdrawn from its vessel. Let strength be granted, so the world might be mended. So the world might be mended.

(#64005) hitchins


hitchins
őstag

Sziasztok
Most koltoztem uj ingatlanba es egy kis segitsegre lenne szuksegem az internet es wifi halozat kialakitasahoz.

A haz 2 szintes + tetoter. (Betonfodem)

Jelenleg igy nez ki:
A telekomos modem a tetoterben van elhelyezve. (optikai kabelen jon)
Innen 3 lan kabel jon le.
1db az emeletre 2db a foldszintre.
A foldszinten vany egy tp link-es repeater ebbe megy az egyik kabel.

Wifire jelenleg ugy tudok kapcsolodni hogy az emeleten kozvetlenul a modemre a foldszinten pedig a repeaterre csatlakozok.
Sajnos egyik sem tul acelos. Sem jelerossegre sem sebessegre.

Az lenne a kerdesem milyen megoldas lenne az optimalis ha stabil wifi kapcsolatot szeretnek. Lehetoseg szerint nem valami elborult aron.

(#64006) Doky586 válasza hitchins (#64005) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

(#64007) Essejó válasza hitchins (#64005) üzenetére


Essejó
veterán

Lehet ez megfelelő lenne. link

Egy vélemény a sok közül:
link

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#64008) Garsza


Garsza
veterán

Helló! Van egy AC66U B1 routerem, ami nem bootol be.
Csak kigyullad a power led és világít. Merlin firware -vel használtam. Switchként viszont működik. Megpróbáltam az asus rescue alkalmazással visszaállítani de nem tudja elindul elkezdi tölteni de a végén failed -et ír. Rescue mód látszatra elindul. Azt látom hogy van rajta serial port, annak a segítségével vissza lehet esetleg állítani?
Vagy van bármien lehetőség hogy újraélesszem?

(#64009) hitchins


hitchins
őstag

Koszonom

(#64010) mezis válasza Garsza (#64008) üzenetére


mezis
nagyúr

Üdv.! [link] , [link]

mezis

(#64011) Garsza válasza mezis (#64010) üzenetére


Garsza
veterán

Köszönöm de semmi nem segít. Látszolag megy a firmware feltöltés, de a végén úgysem indul.

(#64012) mezis válasza Garsza (#64011) üzenetére


mezis
nagyúr

Próbáltad soros porton?

mezis

(#64013) Garsza válasza mezis (#64012) üzenetére


Garsza
veterán

Nem. Nem nagyon van meg hogy fogjak hozzá.
Egyébként szerintem haldoklik a router. Mert már kb. 1 hónapja volt ilyen gondom. De akkor még vissza tudtam állítan firmware rescue programmal. Most nem bírom. Úgy döntöttem lecserélem egy RT-AX58U -ra.
Egyet találtam használtan. Ha nincs az ajjára ráírva hogy v2 akkor az gondolom v1. A merlin firmware miatt fontos volna.
Nem a legjobb a képminőség mert SMS ben kaptam. De ez alapján lehet tudni V1 vagy V2?

(#64014) kona005 válasza Garsza (#64013) üzenetére


kona005
senior tag

Hali tudna valaki segiteni hogy egy ilyen Adsl modemmel hogyan tudnek egy TP-link router osszehozni? 30m utp van a ketto kozott hiana dugom be nem erzekeli a router. Mondembe kell allitani valamit?
Semmi fele belepesi adat nincs a modemen hogy hol lehetne allitani akarmit is, csak lan 1-4 ig van rajta.

(#64015) mezis válasza Garsza (#64013) üzenetére


mezis
nagyúr

A "Model" közelében kellene lenni a hw. Ver.-nak.
Fw Ver van csak, az meg V3.....

Tápegység, elkók a router belsejében rendben? Öregszenek az elkók 100kHz környékén.

mezis

(#64016) MaCS_70 válasza kona005 (#64014) üzenetére


MaCS_70
Topikgazda

És mit szeretnél elérni a beállítással?

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#64017) Garsza válasza kona005 (#64014) üzenetére


Garsza
veterán

Házilag van csinálva a kábel? Mert okozhatja nem jó bekötési sorrend is.
Hosszú kábelhosznál nem jó úgy hogy egymásután bekötöd a színeket. Úgy kell hogy, barna, barnafehér zöld, kékfehér, kék, zöldfehér, narancs, narancsfehér. A vezetékek sodrása miatt.

(#64018) Garsza válasza mezis (#64015) üzenetére


Garsza
veterán

Mi az az elkó? Elektrolit kondenzátor?

(#64019) mezis válasza kona005 (#64014) üzenetére


mezis
nagyúr

Ha az UTP kábel másik végén is be van kapcsolva a készülék, akkor a LED-nek világítani, villogni kell.
Az UTP kábelt próbálhatod egy laptoppal is. Az is szokott jelezni legalább annyit, hogy van csatlakozó eszköz.

mezis

(#64020) Vasti74 válasza kona005 (#64014) üzenetére


Vasti74
aktív tag

A LAN2 portban lévő kábel mi? Valami 4 eres telefon vagy riasztó kábelnek néz ki ;-)
Ethernet kábel kell oda, tisztességes 8 eres, és érdemes B szerint bekötni.

(#64021) Vasti74 válasza Garsza (#64017) üzenetére


Vasti74
aktív tag

Ez melyik bekötés? Mert általában B-t köt mindenki mindenhol (a gyári kábelek is ilyenek) , van az A, és te most leírtál egy harmadikat ;-)

(#64022) MaCS_70 válasza Vasti74 (#64020) üzenetére


MaCS_70
Topikgazda

Sem az erek száma, sem a színek nem stimmelnek ott.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#64023) Garsza válasza Vasti74 (#64021) üzenetére


Garsza
veterán

Ha megnézed akkor az A és B közt valójában nincs külömbség, a színsorrenden kívül. Az meg nem befolyásol semmi. Az a lényeg hogy a közpső 4 lábnál ne egymás után jöjjenek a színek.

(#64024) kona005 válasza MaCS_70 (#64022) üzenetére


kona005
senior tag

Koszi mindenkinek, az egy UTP pedig ha a kekre gondolsz :) En huztam be es csatiztam fel nem ertem miert nem megy meg ilyen gondom nem volt.
Gyari kabellel megy a modem mellett azert koszi a segitseget.

[ Szerkesztve ]

(#64025) kona005 válasza Garsza (#64017) üzenetére


kona005
senior tag

Igen en kotottem, regen foglalkoztam ilyennel mediabox nal nem volt bajom pedig tobb mint 30meter volt sokszor. Ugyan igy kotottem be csak forditva narancs-feher naranccsal kezdtem. Csatlakozo pockos fele lefele es balrol jobbra nezve a sorrend.

[ Szerkesztve ]

(#64026) Garsza


Garsza
veterán

Közben szétszedtem az AC66U-B1 em. És azt látom hogy a hővezető padokból szétvan folyva valami trutyi a nyákon. Lehet az okozza a gondot.

(#64027) mezis válasza Garsza (#64026) üzenetére


mezis
nagyúr

A másik oldal hogy néz ki?
(ott lesznek a tápcsatlakozó közelében az elektrolitikus kondenzátorok. Meg a dugasztápjában.

[ Szerkesztve ]

mezis

(#64028) zsiga68 válasza Garsza (#64026) üzenetére


zsiga68
senior tag

Az a gond hogy valószínűleg kétoldalas a nyák és közé is mehetett a folyadék. Letisztíthatod alkoholban és hajszárítóval megszáríthatod. Persze nem forróval..És várj egy ideig a bekapcsolással. Hátha segít.
U: A hővezetőket szedd le a procedúra végéig.
Igen, elkó = Elektrolit kondenzátor. Nézd meg nem pupos-e valamelyik.

[ Szerkesztve ]

(#64029) Garsza válasza zsiga68 (#64028) üzenetére


Garsza
veterán

Kettőt látok. De szemre nem púposak. Szerintem ha azzalvolna gond el sem indulna. De a routerre rescue módban rá tudok csatlakozni. A visszaállító felület bejön. Megy is a firmware feltöltés ha elindítom csak befejezni nem tudja. Mikor a feltöltést elindítom a router lancsatlakozó ledjén látszik a villogásán hogy van komunikáció. Nekem olyan benyomásom van hogy a háttértár résszel vann gond. 40% tudja csak felrakni az új firmwaret ott elakad.

[ Szerkesztve ]

(#64030) mezis válasza Garsza (#64029) üzenetére


mezis
nagyúr

Kapcsoló üzemű tápegységben egy elkó lehet tökéletesen ép, kapacitása is a gyári adatnak megfelelő de van még egy bizonyos ESR érték. Először az szokott megemelkedni és akkor már nem képes megfelelően szűrni 100kHz környékén.
ESR értéket sokszor csak kiforrasztva lehet megmérni.

mezis

(#64031) Garsza válasza mezis (#64030) üzenetére


Garsza
veterán

Veszek majd két kondit, és kicserélem őket. Holnap feladják a AX58U az lessz a fő router.
De kíváncsiságból megpróbálom ezt javítani.
A hővezető pad folyadég jobban belegondolva nem okozhatja, nem hiszem hogy vezet. Akkor felyhezéskor egyből zárlatot okozna.

[ Szerkesztve ]

(#64032) mezis válasza Garsza (#64031) üzenetére


mezis
nagyúr

Low ESR típusút vegyél. És próba egy másik dugasztáppal.

[ Szerkesztve ]

mezis

(#64033) Puro


Puro
aktív tag

Sziasztok.
Van egy tplink er605-öm (lan ip 192.168.1.1), wan portjába megy a telekom ont lan1 portja. A szolgáltatói cuccon dhcp ki van kapcsolva (lan ip 192.168.0.1) ppoe passtrough meg be. Van arra módszer, hogy elérjem a telekomos ontot a tplink wan-on keresztül :F Most úgy érem el csak, ha megfelelő fix ip-t adok a hálókártyának és közvetlenül összekötöm a technicolorral.

(#64034) Reggie0 válasza Garsza (#64026) üzenetére


Reggie0
félisten

Ha sokaig tulmelegednek ezek a hovezeto padok, akkor a szilikonolaj kioldodik/preselodik belole. Nem kell letakaritani, nem fog gondot okozni, viszont a pad-okat cserelni kene, mert mar nem fogjak olyan jol vezetni a hot.

(#64035) ra^ven


ra^ven
senior tag

Sziasztok! Új hálózat kialakításában kérnék tanácsot, igy képzeltem el:
1. TCOM modem 192.168.1.1 (dhcp off)
2. Asus AX58U 192.168.1.2 (dhcp on)
Itt kérdés, fogja látni a modemet a router, ha a modemen nincs dhcp?
3. Asus AX58U 192.168.1.3 (dhcp off) (meshben)

Köszönöm előre is.

ZOHLIH - Xiaomi MI9 Lite || Panasonic LX7

(#64036) krealon válasza ra^ven (#64035) üzenetére


krealon
veterán

Ha a Mesh routeren nem használod a WAN portot és a LAN - DHCP Szerver, Default Gateway-hez beírod a 192.168.1.1 IPv4 címet, akkor a kliens gépek ki fognak látni a netre, viszont a MESH működése kérdéses.

Kételkedem, hogy a MESH és a szolgáltatói eszköz LAN portjainak használata egyidőben megoldható. Jó lenne, ha valaki ki tudná próbálni és erről egy olyan részletes leírást közzétenni, ami alapján reprodukálhatóvá válna a kísérleti környezet. :R

(#64037) VTom válasza Doky586 (#64006) üzenetére


VTom
veterán

Jól gondolom, hogy nekem is hasonlóan kellene beállítani a DHCP-t, ha a Telekomos routeren lekapcsolnám a Wi-fi-t, és egy Asus ZenWifi rendszert építenék ki helyette?
Asuson DHCP kikapcs, Wi-fi bekapcs,Telekomos routeren DHCP bekapcs, wi-fi kikapcs?
Ill. a mesh routernek kell fix IP-t adni ilyen esetben?

szerk.: vagy a telekomos routert modem módba tegyem, és minden mást az ASUS csináljon?

[ Szerkesztve ]

Everybody has a plan until they get punched in the mouth.

(#64038) Doky586 válasza VTom (#64037) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Vagy így:

A zent nem ismerem, lehet az AP módba kapcsolása már eleve megcsinálja ezt. És a wan is lan portá válik.

(#64039) Tody56 válasza Gubek-Einste (#63998) üzenetére


Tody56
aktív tag

Köszönöm szépen működik. :R
Annyi a trükk, hogy először minden képen router módban telepíti a telepítési varázsló és utána lehet átkapcsolni a haladó menüben.

koforg.hu - Forgácsolás, esztergálás, marás, CNC megmunkálás

(#64040) Garsza válasza VTom (#64037) üzenetére


Garsza
veterán

Én slovákiában lakom telekom -tól van netem. Itt lehetett kérni hogy beállítsák hogy a routerük csak modemként működjön. Minden mást az Asus routeremmel csinálok.

(#64041) VTom válasza Doky586 (#64038) üzenetére


VTom
veterán

Akkor ez igazából a harmadik verzió, mikor telekom router modemként funkcionál, és a PPPoE-n kívül minden mást az Asus router intéz, ugye?
Még egy kérdés merült fel bennem, vajon ez az IP tévének nem fog bekavarni?

Everybody has a plan until they get punched in the mouth.

(#64042) Doky586 válasza VTom (#64041) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

"vajon ez az IP tévének nem fog bekavarni?"

Ez nem, mivel a TV box a szolgáltatós eszközbe van direktben dugva a képen. :B

[ Szerkesztve ]

(#64043) VTom válasza Doky586 (#64042) üzenetére


VTom
veterán

Igen, és ez a való életben is így van, csak azon az aljzaton, amiről a set top box kapja a jelet, nem csak a TV van.
Azon az aljzaton van egy switch, és abból megy ki a jel a set top boxnak, TV-nek (internet) és a PS5-nek.

Everybody has a plan until they get punched in the mouth.

(#64044) ra^ven válasza krealon (#64036) üzenetére


ra^ven
senior tag

Így lett jó:
TCOM modem (dhcp on - 192.168.1.1) --LAN-WAN--> ASUS AX58 Main router (dhcp on - 192.168.50.1) --LAN-WAN--> ASUS AX58 (gyárti értékeken hagyva, MESH módban)
A Main router lan portján van egy N18U is a wifi miatt (AP mód, dhcp off - 192.168.50.3)
Az más kérdés, hogy így jó is-e.. :D

Első körben próbálkoztam a TCOM-os eszközön a dhcp-t kikapcsolni, de akkor nem tudtam netet csinálni a Main routerre. (Illetve egy idő után letiltott a TCOM modem, mondván, hogy elértem a napi limitet?!?, szerencsére még vissza tudtam állítani)

Másod körben pedig a MESH csomopontként használt AX58-at próbáltam előkonfigurálni (router ip : 192.168.50.2 , dhcp off) de nem találtam így egymást meg a két router, vissza kellett állni alapra. Igazából külön IP-t kap Main eszköztől, de ha IP alapján megpróbálom elérni akkor a Main router adatait érem el. -- lehet ennek így kell működnie. :U

A régi felállásban úgy voltam beállítva, mint ahogy Doky586 írta.

[ Szerkesztve ]

ZOHLIH - Xiaomi MI9 Lite || Panasonic LX7

(#64045) VTom válasza ra^ven (#64044) üzenetére


VTom
veterán

Ezzel a beállítással nem fordul elő Nálad az, hogy az eszköz eldobja a netet, mert 192.168.50.xxx tartomány helyett a TCOM router oszt ki neki 192.168.1.xxx IP címet?
Nálam ez volt.

Everybody has a plan until they get punched in the mouth.

(#64046) ra^ven válasza VTom (#64045) üzenetére


ra^ven
senior tag

Szia! Eddig még nem.

De aki tud egy normális/ideális ip kiosztást, tartományokkal, Tcom modemes hálózat esetén, úgy hogy nem csak Meshes AP van, ne tartsa magában. :)

ZOHLIH - Xiaomi MI9 Lite || Panasonic LX7

(#64047) r_zsolt


r_zsolt
tag

Sziasztok!

Otthoni hálózaton szeretnék file megosztást használni, de most valamiért nem tudom a megosztott HDD-t elérni a hálózaton lévő másik pc-ről.
Most raktam be egy új HDD-t és ezt szeretném megosztani. A korábban megosztott HDD-t jól látja a file kezelő.
Mindkettőn Win10 van. A file kezelő látja a megosztott gépen a mappát, de belelépni már nem tudok, mert ez a hibaüzenet fogad:

És a javasolt megoldás:

De ezt hiába állítom be, az elérhetőség nem változik.
Ha ping-elem a megosztott pc-t, akkor látszik. IP-vel is ugyan ez a hibaüzenet fogad.

Változott valami az elmúlt 2 évben a megosztással kapcsolatban?

OnePlus Nord

(#64048) MasterMark válasza r_zsolt (#64047) üzenetére


MasterMark
titán

Ha egész meghajtót osztasz meg, akkor a biztonság fülön is engedélyezni kell a hozzáférést.

Switch Tax

(#64049) r_zsolt válasza MasterMark (#64048) üzenetére


r_zsolt
tag

Minden ki van pipálva. Teljes hozzáférést adnék mindenkinek.

OnePlus Nord

(#64050) MasterMark válasza r_zsolt (#64049) üzenetére


MasterMark
titán

Mondom nem csak a megosztásnál kell kipipálni, hanem a biztonság fülön is hozzá kell adni az adott felhasználót, vagy "mindenki"-t.

Switch Tax

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.